مدیرعامل بانک صنعت و معدن اعلام کرد:

آمادگی بانک برای افزایش تسهیلات در بخش دارویی

مشاهده اصل خبر
مهری در مراسم اختتامیه نمایشگاه فارمکس با ارائه گزارشی ازتسهیلات ارائه شده به صنعت دارویی کشور از آمادگی این بانک به عنوان بانکی تخصصی و توسعه‌ای در پرداخت تسهیلات جدید و بیشتر به این بخش خبرداد.
عصر مالی

۱/۱
به گزارش پایگاه خبری عصر مالی، حسین مهری مدیرعامل این بانک در بازدید از نمایشگاه فارمکس، فلسفه وجودی این بانک را حمایت و تأمین مالی صنایع و معادن کشور دانست و اشاره کرد: خوشبختانه صنعت دارویی کشور قابلیت ورود به بازار‌های منطقه‌ای را داراست و با کمی تلاش بیشتر می‌توان کشور را از وارد کننده دارو و تجهیزات دارویی به صادر کننده آن تبدیل کرد و این بانک آمادگی پذیرش طرح‌های جدید و دانش بنیان در این حوزه را دارد.
وی در ادامه از پرداخت 9 هزار و 700 میلیارد ریال در قالب تسهیلات ریالی و 900 میلیون یورو در قالب تسهیلات ارزی به بخش تولید دارو و تجهیزات دارویی خبر داد. دکتر مهری شرایط پذیرش طرح‌های جدید در این بخش را اهلیت و صلاحیت متقاضیان، شرایط اقلیمی و منطقه‌ای و توجیح پذیری طرح به لحاظ فنی، اقتصادی و مالی دانست.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن ضمن تشکر از اقدامات شرکت‌های دارویی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا بر لزوم هم افزایی بیشتر نهاد‌های تأمین مالی با نظام سلامت کشور تأکید کرد و از پرداخت 4 هزار و 607 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های فعال در تولید محصولات بهداشتی و دارویی در جهت مبارزه با ویروس کرونا توسط این بانک خبر داد.
مهری با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش دارو و تجهیزات دارویی 2/5 درصد از پرتفوی بانک صنعت و معدن را تشکیل داده است، افزود: هدفگذاری این بانک افزایش 5 درصدی این پرتفو در پرداخت تسهیلات به بخش یاد شده خواهد بود.
شایان ذکر است، شرکت‌های ثنامد، بایر افلاک، فاتک شیمی، سامان داروی هشتم، سرمایه گذاری مشارکتی طاها، هما فارمد، کیمیا زیست پارسیان، اکتوور کو و کیش مدیفارم جزء مهمترین شرکت‌هایی است که بانک صنعت و معدن تأمین مالی آن‌ها را بر عهده داشته است.
نمایشگاه فارمکس یک رویداد B 2 B (بازاریابی کسب و کار به کسب و کار) است که با هدف توسعه صنعت داروسازی کشور و تکمیل زنجیره تأمین در حوزه‌های تخصصی صنایع داروسازی کشور قدم بر می‌دارد و تلاش دارد تا با گردهم آوردن دست اندرکاران کلیدی این صنعت، فرصت‌های کسب و کار در این حوزه را بیش از پیش برای فعالان صنعت و سرمایه گذاران و کارآفرینان نمایان سازد تا از این طریق به رشد شرکت‌های داخلی کمک نماید؛ این رویداد توسط سندیکای مواد اولیه دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی با مشارکت سازمان غذا و دارو به صورت سالانه برگزار می‌گردد.
منبع: پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن
۱۳۹۹/۴/۱۴