مدیرعامل بانک صنعت و معدن مطرح کرد

آمادگی بانک صنعت و معدن برای افزایش تسهیلات دارویی

مشاهده اصل خبر
اخبار پولی مالی- بانک صنعت و معدن به عنوان بانک تخصصی و توسعه ای در پرداخت تسهیلات جدید و بیشتر به بخش صنعت دارویی کشور آمادگی لازم را دارد.
پولی مالی

به گزارش اخبار پولی مالی، حسین مهری مدیرعامل بانک صنعت و معدن، فلسفه وجودی این بانک را حمایت و تأمین مالی صنایع و معادن کشور دانست و اشاره کرد: خوشبختانه صنعت دارویی کشور قابلیت ورود به بازارهای منطقه ای را داراست و با کمی تلاش بیشتر می توان کشور را از وارد کننده دارو و تجهیزات دارویی به صادر کننده آن تبدیل کرد و این بانک آمادگی پذیرش طرح های جدید و دانش بنیان در این حوزه را دارد.
وی در ادامه از پرداخت 9 هزار و 700 میلیارد ریال در قالب تسهیلات ریالی و 900 میلیون یورو در قالب تسهیلات ارزی به بخش تولید دارو و تجهیزات دارویی خبر داد. مهری شرایط پذیرش طرح های جدید در این بخش را اهلیت و صلاحیت متقاضیان، شرایط اقلیمی و منطقه ای و توجیح پذیری طرح به لحاظ فنی، اقتصادی و مالی دانست.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن ضمن تشکر از اقدامات شرکت های دارویی در زمینه مبارزه با ویروس کرونا بر لزوم هم افزایی بیشتر نهادهای تأمین مالی با نظام سلامت کشور تأکید کرد و از پرداخت 4 هزار و 607 میلیارد ریال تسهیلات به شرکت های فعال در تولید محصولات بهداشتی و دارویی در جهت مبارزه با ویروس کرونا توسط این بانک خبر داد.
مهری با اشاره به اینکه در حال حاضر بخش دارو و تجهیزات دارویی 2/5 درصد از پرتفوی بانک صنعت و معدن را تشکیل داده است، افزود: هدفگذاری این بانک افزایش 5 درصدی این پرتفو در پرداخت تسهیلات به بخش یاد شده خواهد بود.
شایان ذکر است، شرکت های ثنامد، بایر افلاک، فاتک شیمی، سامان داروی هشتم، سرمایه گذاری مشارکتی طاها، هما فارمد، کیمیا زیست پارسیان، اکتوور کو و کیش مدیفارم جزء مهمترین شرکت هایی است که بانک صنعت و معدن تأمین مالی آنها را بر عهده داشته است.
نمایشگاه فارمکس یک رویداد B2B ( بازاریابی کسب و کار به کسب و کار ) است که با هدف توسعه صنعت داروسازی کشور و تکمیل زنجیره تأمین در حوزه‌های تخصصی صنایع داروسازی کشور قدم بر می ‌دارد و تلاش دارد تا با گردهم آوردن دست اندرکاران کلیدی این صنعت، فرصت های کسب و کار در این حوزه را بیش از پیش برای فعالان صنعت و سرمایه گذاران و کارآفرینان نمایان سازد تا از این طریق به رشد شرکت های داخلی کمک نماید؛ این رویداد توسط سندیکای مواد اولیه دارویی، شیمیایی و بسته بندی دارویی با مشارکت سازمان غذا و دارو به صورت سالانه برگزار می‌گردد.
۱۳۹۹/۴/۱۴