نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 101920
 • تمام سکه (طرح جدید) 1005000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 1000000
 • نیم سکه 512000
 • ربع سکه 276000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3495
 • یورو 3905
 • پوند 5110
 • صد ین 3160
 • درهم امارات 955
 • لیر ترکیه 1210
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 16 Arrow up
  دلار 30465
 • 198 Arrow up
  یورو 33856
 • 261 Arrow up
  پوند 44545
 • 171 Arrow up
  فرانک 30626
 • 133 Arrow up
  صد ین 27626
 • 3 Arrow up
  درهم امارات 8295

استخدام برنامه نویس در شرکت نویان سیستم در تهران

شرکت نویان سیستم وابسته به گروه مالی سامان در تهران دعوت به همکاری مینماید.
 
ردیف عنوان شغلی  و شرایط احراز ۱ برنامه نویس مسلط به C# / ASP ۲ برنامه نویس مسلط به WebUI / Html / CSS / Js واجدین شرایط می توانند رزومه خود را به آدرس ایمیل زیر ارسال نمایند.
آدرس ایمیل: estekhdam@noyansys.ir

۹۵/۰۳/۰۶
۲۰:۱۴
منابع دیگر:
 • کار و کارگر
 • آرمان امروز
 • اقتصاد پویا
 • صبح اقتصاد
 • رویش ملت
 • فرصت امروز
 • تفاهم
 • ابرار اقتصادی
 • کائنات
۹۵/۰۳/۰۶
۰۹:۱۹

رئیس کل جدید بیمه مرکزی ایران:  سهم بیمه عمر و زندگی در صنعت بیمه رضایت‌بخش نیست

اکوفارس: رئیس کل جدید بیمه مرکزی در مراسم معارفه خود نسبت به سهم بیمه‌های عمر در صنعت بیمه ابراز نارضایتی کرد و گفت: باید نقش بازار بیمه و سرمایه در اقتصاد کشور افزایش یا بیشتر باشد، اما بازار پول همچنان در اقتصاد مسلط است.

به گزارش اکوفارس، عبدالناصر همتی رئیس کل جدید بیمه مرکزی ایران امروز در مراسم معارفه خود با بیان اینکه پس از 10 سال به بیمه مرکزی بازگشته‌ام، اظهار داشت:‌ در همین محل (آمفی‌تئاتر ساختمان قدیم بیمه مرکزی) در خرداد سال 85 تودیع شدم و امروز مصادف با خرداد سال 95 به این مجموعه بازگشتم.
وی افزود: وزیر امور اقتصادی و دارایی و مسئولان نسبت به بنده لطف داشته و ما را مورد مهر خود قرار دادند.
همتی با بیان اینکه ای کاش آقای امین (رئیس کل سابق بیمه مرکزی) نیز در این نشست حضور می‌یافت، گفت: ایشان به دلیل کسالت از ناحیه سر (سردردهای میگرنی) امکان حضور در این مراسم را نداشتند که جا دارد، از زحمات و اقداماتی که در این چند سال انجام شده تقدیر کنم.
وی گفت: در این فاصله، قانون بیمه حوادث طبیعی پس از سال‌های طولانی در دوره آقای امین به تصویب رسید که جای امیدواری بسیار دارد.
همتی همچنین به نقش مسلط بازار پول در اقتصاد کشور اشاره کرد و گفت:‌ باید بازارهای سرمایه و بیمه نقش جدی‌ترین نسبت به گذشته در اقتصاد ایفا کنند و در این باره حتماً باید شورای ثبات ایجاد شود. 
رئیس کل جدید بیمه مرکزی همچنین در مورد برنامه‌های آتی خود تأکید کرد: موضوع توانگری مالی شرکت‌ها و نظارت جدی در صنعت به طوری که منجر به رشد و توسعه آن شود، مدنظر خواهد بود.
وی افزود: بیمه مرکزی وظیفه کمک به شرکت‌ها را دارد و نباید نقش بیمه مرکزی را همانند چوب بالای سر شرکت‌ها دانست، در حالی که باید به توسعه آنها کمک کرد.
مدیرعامل سابق بانک ملی ایران، همچنین با ابراز نارضایتی از سهم بیمه عمر در سبد محصولات بیمه‌ای گفت: همچنان سهم بیمه عمر پس‌انداز 5 تا 6 درص است و این میزان نسبت به سال‌های گذشته تغییری نداشته است.
وی همچنین بر لزوم توجه به بیمه‌های اتکایی اشاره کرد و گفت: نسبت به مسئله بیمه اتکایی حساسم و معتقدم به قدرت و نحوه نظارت بر مسئله اتکای اجرایی بازگردد تا تحقیق و توسعه در این زمینه نیز رو به افزایش باشد.
همتی گفت: باید سبد محصولات بیمه‌ای و ضریب نفوذ شرکت‌ها را افزایش دهیم، تا در عرصه‌های مختلف نیز امکان فعالیت‌ جدی‌تری فراهم شود.
      

۹۵/۰۳/۰۶
۱۳:۰۴

همتی به دنبال توانگری مالی شرکت های بیمه

سياست و برنامه‌هاي ما در بيمه مركزي ايجاد شركت‌هاي بيمه تخصصي عمر، افزايش توانگري مالي شركت‌هاي بيمه و نظارت همراه با حمايت خواهد بود.

به گزارش روابط عمومي بيمه مركزي، دكتر عبدالناصرهمتي چالش‌ها، مشكلات و فرصت‌هاي صنعت بيمه را برشمرد و گفت: در دوره جديد، سياست‌گذاري ما اين است كه بيمه‌هاي تخصصي ايجاد شود. به‌عنوان‌مثال يك شركت بيمه صرفاً بيمه‌هاي عمر را بر عهده بگيرد و بيمه‌هاي عمر و پس‌انداز را كه مزيت‌هاي بسياري براي مردم و مشتريان دارد، عرضه كند. البته وقتي تورم بالا باشد، توجيه ندارد كسي اين بيمه را بخرد. همچنان كه در سمينار پولي و ارزي مطرح شد، به دليل اينكه اكثر جامعه به منابع مالي با كمترين هزينه دسترسي داشته باشند، نياز به اين است كه بازارها باهم تجانس داشته باشند. الآن در كشور ما بازار پول مسئوليتش با بانك مركزي است، بازار سرمايه سياست‌گذاري و متولي‌اش با سازمان بورس است و غيره. ما پيشنهاد داديم كه كميته ثبات شكل بگيرد. براي اينكه بتوانيم از بازار مالي حداكثر بهره‌برداري را بكنيم. بازارهاي مالي عامل رشد و توسعه پايدار كشورهاست. هر جا كه اين بازار ضعيف بوده آن كشورها نتوانسته‌اند توسعه پيدا كنند. 
دكتر همتي در خصوص اولويت برنامه‌هاي خود نيز گفت: اولويت من توانگري مالي شركت‌هاي بيمه است؛ بايد مطمئن باشيم كه ذخيره‌سازي مناسب دارند، نظارت ما همراه با حمايت خواهد بود و اولويت اول ما نيز همين است؛ ساماندهي بيمه‌ها يكي از برنامه‌هاي ما در بيمه مركزي است؛ جلوگيري از رقابت‌هاي ناسالم نيز يكي از برنامه‌هاي ما خواهد بود؛ رقابت بايد به سمت نحوه سرويس‌دهي پيش برود. 
رئيس‌كل بيمه مركزي در خصوص مشكلات بوجودآمده در حوزه بيمه شخص ثالث نيز گفت: مشكل اين است كه حق بيمه را يكجا تعيين مي‌كند، خسارت را جاي ديگر. چون ارتباط منطقي بين اين دو وجود ندارد، ضريب خسارت اين بيمه بالا مي‌رود؛ يعني در اكثر مواقع خسارت‌هايي كه وارد مي‌شود به‌ويژه در خصوص اتومبيل بالاتر از ميزان دريافتي از مردم است. 
وي در مورد تخفيفاتي كه برخي از شركت‌هاي بيمه در مورد بيمه شخص ثالث اعمال مي‌كنند نيز گفت: هر شركت بيمه‌اي كه در شخص ثالث تخفيف مي‌دهد حتماً ازلحاظ مالي به مشكل برخورده است و در تلاش است منابع مالي جذب كند. خوشبختانه قانون شخص ثالث در روزهاي آخر در مجلس محترم تصويب شد كه قانون بسيار خوبي است و بر اساس آن تنها دو و نيم درصد مي‌توانند به بيمه شخص ثالث تخفيف بدهند. 
تعلل در پرداخت خسارت نيز موضوع ديگري بود كه دكتر همتي به آن اشاره كرد و گفت: اين موضوع نيز ناشي از نبود نقدينگي بيمه‌هاست كه مردم بايد در انتخاب شركت بيمهٔ خود نهايت دقت را بكنند. 
رئيس‌كل بيمه مركزي همچنين در خصوص الحاقيه بيمه و مشكلاتي كه براي مردم ايجاد كرده توضيح داد و گفت: قبلاً صندوق تأمين خسارت‌هاي بدني ۵ درصد را به‌عنوان سهم خودش مي‌گرفت، اما در قانون جديد كه تا دو سه ماه ديگر ابلاغ مي‌شود، اين رقم به ۸ درصد رسيده است كه ديگر نيازي به گرفتن الحاقيه بيمه شخص ثالث نيست و اين صندوق خسارت‌هاي ناشي از افزايش حق بيمه را پرداخت خواهد كرد. 
رئيس‌كل بيمه مركزي در خصوص وضعيت بيمه حوادث با توجه به كثرت اتفاقات و حوادث طبيعي در كشور ما نيز گفت: در كشور تركيه صندوقي درست كرده بودند به نام صندوق حوادث طبيعي كه ما نيز ۱۰ سال پيش طرح آن را به مجلس شوراي اسلامي ارائه داده بوديم كه خوشبختانه اخيراً به تصويب مجلس رسيد و در تلاش هستيم اين اقدام را عملي كنيم؛ بنابراين يك صندوقي شكل خواهد گرفت و براي روستاييان در حد ۵۰۰ تومان در ماه و براي شهرهاي كوچك ۷۵۰ تومان در ماه و براي شهرهاي بزرگ ۱۰۰۰ تومان در ماه در نظر گرفته مي‌شود كه در صندوق حوادث طبيعي واريز خواهد شد. 
دكتر همتي افزود: اعتبارسنجي بيمه‌ها را نيز حتماً بايد مدنظر قرار دهيم. اگر ما ريتينگ بيمه‌ها را داشته باشيم، مشتري‌ها نيز اطلاعات خوب براي خريد بيمه در دست خواهند داشت و اين رقابت سالم ايجاد مي‌كند تا بيمه‌هايي كه ضعيف هستند خودشان را بالا بكشند و سياست ما در بيمه مركزي اين است كه رقابت سالم ايجاد كنيم. 
رئيس‌كل بيمه مركزي در پايان با اشاره به مشكلات پيش‌آمده براي بيمه توسعه و مشتريان آن افزود: من در چند روز گذشته روي جزئيات اين پرونده مطالعه نكرده‌ام، اما اين اطمينان را به مردم عزيزمان مي‌دهم كه در اسرع وقت نسبت به حل مشكلات آنان اقدام كنيم. 

۹۵/۰۳/۰۸
۰۹:۱۳

همتی: مشکلات بیمه توسعه را سریعا حل می‌کنیم

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در تلاش هستیم مشکلات پیش آمده برای مشتریان بیمه توسعه را در اسرع وقت حل کنیم.
رئیس کل بیمه مرکزی گفت: در تلاش هستیم مشکلات پیش آمده برای مشتریان بیمه توسعه را در اسرع وقت حل کنیم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، عبدالناصر همتی در گفتگو با برنامه «تیتر امشب» با اشاره به مشکلات پیش آمده برای بیمه توسعه و مشتریان آن افزود: من در چند روز گذشته روی جزئیات این پرونده مطالعه نکرده ام، اما این اطمینان را به مردم عزیزمان می دهم که در اسرع وقت نسبت به حل مشکلات آنان اقدام کنیم.
همتی افزود: در دوره جدید سیاستگذاری ما این است که بیمه های تخصصی ایجاد شود. به عنوان مثال بیمه عمر را یک بیمه گذار بر عهده بگیرد. وقتی تورم بالا باشد، توجیه ندارد کسی بیمه بخرد. همچنانکه در سمینار پولی و ارزی مطرح شد، به دلیل اینکه اکثر جامعه به منابع مالی با کمترین هزینه دسترسی داشته باشند. نیاز به این است که بازارها با هم تجانس داشته باشند. الان در کشور ما بازار پول مسئولیتش با بانک مرکزی است، بازار سرمایه سیاستگذاری و متولی اش با سازمان بورس است و غیره. ما پیشنهاد دادیم که کمیته ثبات شکل بگیرد. برای اینکه بتوانیم از بازار مالی حداکثر بهره برداری را بکنیم. بازارهای مالی عامل رشد توسعه پایدار کشورهاست. هر جا که این بازار ضعیف بوده آن کشورها نتوانسته اند توسعه پیدا بکنند.
همتی در خصوص مشکلات بوجود آمده در حوزه بیمه شخص ثالث گفت: مشکل این است که حق بیمه را یک جا تعیین می کند، خسارت را جای دیگر تعیین می کند. چون ارتباط منطقی بین این دو وجود ندارد، ضریب خسارت این بیمه بالا می رود. یعنی در اکثر مواقع خسارت هایی که وارد می شود به ویژه در خصوص اتومبیل بالاتر از میزان دریافتی از مردم است. هر شرکت بیمه ای که در شخص ثالث تخفیف می دهد حتما از لحاظ مالی به مشکل خورده است و در تلاش است منابع مالی جذب کند. خوشبختانه قانون شخص ثالث در روزهای آخر مجلس محترم تصویب شد که قانون بسیار خوبی است و بر اساس آن تنها دو نیم درصد می توانند به بیمه شخص ثالث تخفیف بدهند.
تعلل در پرداخت خسارت نیز موضوع دیگر بود که همتی به آن اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز ناشی از نبود نقدینگی بیمه ها می باشد که مردم باید در انتخاب شرکت بیمه خود نهایت دقت را بکنند.
رئیس کل بیمه مرکزی همچنین در خصوص بیمه الحاقیه و مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرده توضیح داد و گفت: در قانون جدید که تا دو سه ماه دیگر ابلاغ می شود، قبلا صندوق تأمین خسارت های بدنی ۵ درصد را به عنوان سهم خودش می گرفت، اما در قانون جدید این رقم به ۸ درصد رسیده است. که دیگر نیازی به گرفتن الحاقیه بیمه شخص ثالث نیست و این صندوق خسارت های ناشی از افزایش حق بیمه را پرداخت خواهد کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص وضعیت بیمه حوادث با توجه به کثرت اتفاقات و حوادث طبیعی در کشورمان نیز گفت: در کشور ترکیه یک صندوقی درست کرده بودند به نام صندوق حوادث طبیعی که ما نیز در تلاش هستیم این اقدام را عملی کنیم. یک صندوقی شکل خواهد گرفت و برای روستاییان در حد ۵۰۰ تومن در ماه و برای شهرهای کوچک ۷۵۰ تومان در ماه و برای شهرهای بزرگ ۱۰۰۰ تومان درماه در نظر گرفته می شود که در صندوق حوادث طبیعی واریز خواهد شد.
همتی افزود: اعتبار سنجی بیمه ها را حتما باید مد نظر قرار دهیم. اگر ما ریتینگ بیمه ها را داشته باشیم، مشتری ها نیز اطلاعات خوب در دست خواهند داشت برای خرید بیمه و این رقابت سالم ایجاد می کند تا بیمه هایی که ضعیف هستند خودشان را بالا بکشند. سیاست ما در بیمه مرکزی این است که رقابت سالم ایجاد کنیم.
همتی در خصوص اولویت برنامه های خود نیز گفت: اولویت من توانگری بیمه هاست. مطمئن باشیم که ذخیره سازی مناسب دارند. نظارت همراه با حمایت . اولویت اول ما همین است. ساماندهی بیمه ها یکی از برنامه های ما در بیمه مرکزی است. جلوگیری از رقابت مکارانه نیز یکی از برنامه های ما خواهد بود. رقابت باید به سمت نحوه سرویس دادن بروند.
برای پیوستن به کانال تلگرامی “اخبارپول” اینجا کلیک کنید.

۹۵/۰۳/۰۶
۱۲:۴۵

اجازه نمی دهم با آبروی مدیران خدوم بازی شود همتی معارفه شد, امین نیامد

شایسته است نظام ۷برابر حقوق دولت که بسیار غیر تخصصی است، اصلاح شود تا از قوانین سو استفاده نشود.

به گزارش " رویکرد "  مراسم تودیع و معارفه رئیس کل بیمه مرکزی با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاونان وزیر، مشاور رئیس جمهور، مدیران عامل بانک ها، اعضای بیمه، شورای عالی بیمه، اعضای شرکت های سرمایه گذاری، رئیس پژوهشگر بیمه بدون حضور محمد ابراهیم امین - رئیس کل پیشین برگزار شد. در این نشست علی طیب نیا، وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تحول در صنعت بیمه نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.
طیب نیا افزود:بیمه مرکزی به عنوان نهاد ناظر و تنظیم گر در این صنعت باید در تحقق اهداف مهم اقتصاد مقاومتی نقش کلیدی را ایفا کند.
وی گفت: از بیمه مرکزی انتظار داریم توانمندی های خود را صرف نقش نظارتی و تنظیم گری کند و از حیطه تصدی گری دور شود.
طیب نیا ادامه داد: لازم است از فضای پسابرجام برای گسترش تعاملات بین المللی و حضور صنعت بیمه در محیط بین المللی بهره ببریم و باید ارتباط خود را با صنعت بیمه در سطح بین المللی و در جهت کسب دانش فنی و سرمایه گذاری مشترک به کار بندیم.
وی گفت: باید فضای رقابتی در صنعت بیمه ایجاد شود و نقش جدیدی برای بیمه ایران تعریف شود و بیمه ایران نقش مکمل بیمه مرکزی را ایفا کند.
وزیر اقتصاد ادامه داد: افزایش ضریب نفوذ و تنوع بخشی به محصولات بیمه ای و همچنین ارتقای کمی و کیفی سرمایه انسانی در صنعت بیمه از دیگر انتظارات دولت از بیمه مرکزی است.
وی با اشاره به ضابطه کند کردن پرداخت ها به مدیران مرکزی به عنوان بهترین دفاع از حیثیت مدیران شایسته گفت: با جدیت این موضوع را پیگیری و اجازه نمی دهم با آبروی مدیران خدوم بازی شود.
طیب نیا در مراسم تودیع و معارفه در خصوص وظایف صنعت بیمه گفت: سرمایه اجتماعی اعتماد است که بدون آن پیشبرد مسائل دشوار است.
وی گفت ، همانطور که امین در متن استعفای خود گفته بود فیش های حقوقی را هدف قرار داده بودند. از حساسیت عمومی از این مسائل استقبال می کنم به شرطی که مورد سوءاستفاده قرار نگیرد و فقط فراجناحی و در جهت شفافیت باشد نباید اجازه دهیم آبروی افراد مورد اغراض سیاسی شود.
به گفته وزیر اقتصاد، عملکرد رسانه ها در این مورد کاملا غیر اخلاقی بود. انتظار این است با رعایت اخلاق اسلامی عمل کنند.
طیب نیا گفت: برخی نابسامانی های عمومی در پرداخت ها و تسهیلات رفاهی مدیران بنگاه های دولتی وجود دارد که میراث به جا مانده از دولت قبلی است. وزارت اقتصاد به لزوم ساماندهی به پرداخت به مدیران بنگاه های دولتی اعتقاد داشته و گام های عملی در این مسیر برداشته بدون آنکه لازم بداند آن را رسانه ای کند.
وزیر اقتصاد گفت: من در مرداد ماه سال گذشته پیشنهادات مشخصی را برای ساماندهی نحوه و میزان ارائه تسهیلات رفاهی به مدیران بانک ها و بیمه به دولت ارائه نمودم. در پی این پیشنهاد با دستور معاون اول رئیس جمهور سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکلف شد ساماندهی پرداخت حقوق و تسهیلات رفاهی به مدیران بنگاه های دولتی را در ضوابط اجرایی بودجه ۹۵ مدنظر قرار دهد.
در ا دامه مراسم, همتی،رئیس جدید بیمه مرکزی ایران در طی سخنانی ضمن تقدیر از اقدامات رئیس کل سابق بیمه مرکزی گفت: ما به عنوان بازار بیمه نقش کوچکی را ایفا می کنیم و در این بین نقش مسلط بازار پول اجازه نمی دهد که وظیفه خود را در اقتصاد داشته باشیم.
وی ادامه داد: اگر شورای ثبات ایجاد شود، عملا می توان کارهای خوبی را شروع کرد.
همتی تصریح کرد: برخورد با شرکت های بیمه باید به گونه ای باشد که باعث رشد و تعالی بخش خصوصی شود و باید از لحاظ توانگری و وضعیت مالی آن ها سالم سازی صورت گیرد.
وی تاکید کرد: لازم است به خدمات ارائه شده از جانب صنعت بیمه و بانکداری توجه شود تا جو منفی به وجود آمده از بین برود.
اولیا، رئیس سندیکای بیمه گران نیز در این نشست ضمن تاکید بر تعامل و هم افزایی بانک و بیمه گفت: بانک ها سهامداران اصلی شرکت های بیمه هستند و لازم است کارگروه ویژه ای به منظور تعامل هر چه بیشتر بین این دو نهاد ایجاد شود که امید می رود با حضور رئیس جدید بیمه مرکزی این مهم تداوم پیدا کند.
وی با اشاره به سابقه ۸۰ساله سندیکا بیمه گران گفت: خوشبختانه همواره تعامل رو به افزایشی با بیمه مرکزی برقرار کرده ایم و امید می رود این روند ادامه داشته باشد و نهاد تشکلی شرکت های بیمه ظرفیت کارایی خود را بالا ببرد.
اولیا گفت: ۷۰درصد صنعت بیمه کشور را بیمه خودرو و درمان تکمیلی تشکیل می دهد که این صنعت را زمین گیر کرده است.
حجاریان، مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ملت نیز با بیان اینکه رکود ایجاد شده در اقتصاد باعث شد نمایندگان ما از جایگاه مناسب حقوقی و اعتباری برخوردار نباشند، اظهار کرد: امید می رود با همت دولت صنعت بیمه به جایگاه اصلی خود برسد.
وی گفت: متاسفانه در کشور ما ارزش تصمیم گیری در مقابل ارزش کار اداری تبیین نشده است. در هر سازمانی، حقوق دریافتی بالاترین مقام باید مجموع افرادی باشد که تحت امر او هستند.
حجاریان تاکید کرد: شایسته است نظام ۷برابر حقوق دولت که بسیار غیر تخصصی است، اصلاح شود تا از قوانین سو استفاده نشود.
وی درباره رئیس سابق بیمه مرکزی ایران معتقد است: جناب امین در دوران سخت رکود این کشتی عظیم صنعت بیمه را کنترل کرد و در عین شفافیت و صداقت فضا را مدیریت کرد.
وی ادامه داد: توجه به نظارت مهمترین اقدام رئیس سابق بود که توانست بر بخش خصوصی تسلط پیدا کند حتی دولت نیز بر این بخش تسلط ندارد و لازم است نظارت و حمایت از بخش خصوصی سالم در دوره جدید نیز دنبال شود.
حجاریان گفت: از رئیس جدید بیمه خواستار اجرای خصوصی سازی، رفع موانع کسب و کار، حذف تبعیض مقرراتی و همچنین حذف عوارض کمرشکن بیمه هستیم.

منابع دیگر:
 • سرمد‌نیوز
 • حقوق نیوز
 • عصر اعتبار
۹۵/۰۳/۰۶
۰۸:۰۸

به مدت يک ماه ؛ قرارداد بيمه درمان تکميلي اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه تمديد شد

خبرگزاري آريا- صندوق اعتباري هنر اعلام کرد که خدمات بيمه تکميلي تا پايان خرداد ماه 95 تمديد گرديد.
به گزارش آريا،صندوق اعتباري هنر اعلام کرده که به اطلاع اعضاء محترم صندوق اعتباري هنر که از طرح بيمه درمان تکميلي استفاده مي کنند مي رساند؛ نظر به اتمام قرارداد بيمه تکميلي با بيمه آرمان، خدمات بيمه تکميلي تا پايان خرداد ماه 95 تمديد گرديد.
به گزارش آريا،شايان توجه است؛ کليه اخبار و شرايط ثبت نام بيمه درمان تکميلي اعضاء در سال 95 طي روزهاي آتي اعلام مي گردد.

۹۵/۰۳/۰۶
۱۲:۱۹

300 نفر در خراسان شمالی به بیماری ام اس مبتلا هستند

بجنورد - ایرنا - رئیس انجمن ام اس خراسان شمالی گفت: هم اکنون 300 نفر در استان عضو انجمن ام اس هستند اما، این آمار واقعی نیست زیراکه شماری هنوز شناسایی نشده اند یا عضو انجمن نیستند.

سهیلا پیدا روز پنجشنبه در آئین حمایت از بیماران ام اس در سالن گلشن بجنورد اظهار کرد: دو سوم از این تعداد بیماران زن بوده و بقیه بیماران مرد هستد.
وی همچنین از بیمه عمر بیماران ام اس خبر داد وافزود: با رایزنی هایی که با بیمه پاسارگاد انجام داه ایم توانستیم توافق این بیمه را برای پوشش تمام بیماران ام اس جلب کنیم.
وی افزود: زمینی به گستره چهار هزارو 200 مترمربع برای کلنیک تخصصی بیماریهای خاص در بجنورد اختصاص یافته که فعالیت های عمرانی آن شروع شده است.
وی با بیان این که دارو تنها 30 درصد به بهبودی این بیماری کمک می کند خاطرنشان کرد: کیفیت نوع زندگی و مدیریت خانواده در حمایت از این بیماران نقش اساسی را در بهبود این بیماری دارند و باید خانواده ها در تمام مراحل زندگی پشتیبان و همراه این بیماران باشند.
وی با اشاره به اینکه خودباوری یکی دیگر از شاخصه های اصلی در بهبودی این نوع بیماری گفت: تجربه نشان داده بیمارانی که با عزلت نشینی مقابله کرده اند و خودباوری و گروه گرایی را در خود تقویت کرده اند توانسته اند این بیماری را به خوبی کنترل کنند.
در این آئین از بیماران ام اس که در کنترل این بیماری تلاش کرده بودند تقدیر و از صندوقهای خیریه ای که برای کمک به بیماران ام اس در سطح شهر در نظر گرفته شده است رونمایی شد.
همچنین بسیاری از ورزشکاران دوچرخه سوار به مناسبت روز جهانی ام اس با شال ها و نمادهای ام اس و با شعار ام اس مرا متوقف نمی کند در سطح شهر بجنورد این پیام را را به شهروندان بجنوردی رساندند.
بیماری ام اس (Multiple sclerosis) یک بیماری ناتوان‌کننده است که مغز و نخاع را تحت تاثیر قرارداده و باعث از دست‌دادن کنترل، دید، تعادل و حواس (بی حسی) می‌شود. در بیماری ام اس اعصاب مغز و نخاع توسط سیستم ایمنی بدن آسیب می‌بینند، که به این اختلال بیماری خودایمنی می‌گویند.
6003/ 6042

۹۵/۰۳/۰۶
۱۴:۳۷

رویدادهایی که امروز خبری می شود

تهران- ایرنا- آیین افتتاح دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و همایش روز ملی جمعیت در گرگان از مهم ترین رویدادهای امروز (شنبه ) ایران و جهان است که از سوی خبرنگاران و عکاسان ایرنا پوشش خبری داده می شود.

جزئیات بیشتر رویدادهای خبری امروز ایران و جهان به شرح زیر است :
*** اخبار داخلی
** سیاسی
- آیین افتتاح دهمین دوره مجلس شورای اسلامی
- دیدار وزرای خارجه ایران و لیتوانی
** فرهنگی
- رونمایی از کتاب با حضور هنرمندان سینما
- نشست شورای حکام میراث نامملوس جهانی
- تشییع پیکر محمد علی شعاعی معاون اسبق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
- نشست گردشگری ایران و عراق
** اجتماعی
- چهارمین همایش مکمل های غذایی و رژیمی
** اقتصادی
- نشست خبری سندیکای صنعت برق
- نشست خبری معاون شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران
** ورزشی
- امضای تفاهمنامه همکاری بیمه ایران و کمیته ملی المپیک
- نشست نایب رئیسان بانوان فدراسیون ورزشی با معاون وزیر ورزش
- مسابقه فینال لیگ قهرمانان اروپا بین تیم های رئال مادرید و اتلتیکو مادرید
*** اخبار استان ها
*گرگان
- همایش روز ملی جمعیت در گرگان
- همایش مدیران انتقال خون کشور در گرگان
- سفر معاون توسعه منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به گلستان
- نشست معاون توسعه منابع انسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با فعالان فرهنگ و هنر گلستان
- همایش ام اس در گرگان
- نشست شورای اسلامی شهر گرگان
** کرج
- دومین نشست شورای هماهنگی و حمایت از تشکل های بخش کشاورزی البرز
- نشست کارگروه محیط زیست و پسماند استان البرز
** ایلام
- گردهمایی 2 روزه مدیران فرهنگی دانشگاه های آزاد اسلامی غرب کشور با حضور معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی
** قزوین
- برگزاری جلسه کارگروه تخصصی ارتقا وضعیت امور اجتماعی، فرهنگی و سلامت ستاد بازآفرینی شهری
** اراک
- افتتاح چند پروژه عمرانی با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کشور
**بجنورد
- نشست تخصصی 'تعهد در هنر، بایدها و نبایدها' با حضور مرتضی گودرزی دیباج، مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری کشور
** شهرکرد
- دیدار عمومی شماری از شهروندان چهارمحال و بختیاری با استاندار
- نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ریاست استاندار چهارمحال و بختیاری
- گشایش نمایشگاه آثار نقاشی با عنوان یک قاب ،یک زندگی از سوی حوزه هنری چهارمحال و بختیاری
- گفت وگوی اختصاصی با برترین کارگردان جشنواره بین المللی فجر در شهرکرد
** سنندج
- نشست مسئولان آموزش و پرورش کردستان با مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان کشور
- کنفرانس ملی حسابداری در دانشگاه کردستان
** مشهد
- اجلاس معاونان پژوهشی واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور
میزگرد**1436

منابع دیگر:
 • آفتاب
۹۵/۰۳/۰۸
۰۹:۱۰

نمایندگان منتخب استان گیلان را بهتر بشناسید + تصاویر

با نمایندگان منتخب استان گیلان در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیشتر آشنا شوید.

به گزارش خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ استان گیلان با 11 حوزه انتخابیه اصلی، 13 نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد که در این گزارش اشاره‌ای کوتاه به سوابق آنان شده است.
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی
متولد سال 1345، جانباز ۷۰ درصد جنگ ایران و عراق در شلمچه و از ویلچر استفاده می‌کند، فوق لیسانس عمران، سوابق: مشاور معاون رئیس جمهور، رئیس سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان، رئیس مرکز پشتیبانی امور جانبازان کشور، مدیر کل امور جانبازان شمال غرب تهران، مدیر کل امور جانبازان استان گیلان، عضو هیئت علمی دانشگاه گیلان، نماینده رشت در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات، گرایش سیاسی: اعتدال، منتخب مردم رشت در مجلس دهم
جبار کوچکی‌نژاد
متولد سال ۱۳۳۶ در صومعه‌سرا،  لیسانس خاک شناسی، فوق لیسانس مدیریت دولتی، سوابق: فرمانده عملیات شهرستان بوکان، مدیر نمونه ستاد مشترک سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (با ۱۶ سال سابقه)، رئیس هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان گیلان، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان، عضو شورای مرکزی جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی استان گیلان، رئیس سازمان آموزش و پرورش استان گیلان، نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی، نایب رئیس دوم کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اصولگرا، منتخب مردم رشت در مجلس دهم
محمدصادق حسنی
 
دکترای اقتصاد، کارمند وزارت امور اقتصاد و دارایی، اصلاح طلب، منتخب مردم رشت در مجلس دهم
منوچهر جمالی سوسفی
متولد سال 1344، اخذ مدرک پزشکی، سوابق:  رئیس بیمارستان ولیعصر (عج) رودبار، عضو سازمان نظام پزشکی کشور، عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت، عضو هیئت مدیره موسسه خیریه امید، عضو ارشد هیئت رئیسه سبک کیوکوشین کاراته ماتسوشیمای استان گیلان، مسئول کمیته پزشکی سبک کیوکوشین کاراته ماتسوشیمای استان گیلان، اصلاح طلب، منتخب مردم رودبار در مجلس دهم
محمدحسین قربانی
متولد سال ۱۳۴۴ در شهرستان آستانه اشرفیه، در سن پانزده سالگی به جبهه جنگ ایران و عراق رفت  که مجروح شد و برادرش نیز شهید شد، وی برادرزاده زین‌العابدین قربانی امام جمعه رشت و نماینده ولی فقیه در گیلان است، دکترای دندانپزشکی، مدیر انجمن اسلامی دانشگاه شهید بهشتی، سال ۱۳۷۵ و پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه در وزارت بهداشت مشغول فعالیت شد، مشاور استاندار گیلان در امور ایثارگران، نماینده آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان، اصولگرا، منتخب مردم آستانه اشرفیه در مجلس دهم
اسدالله عباسی
متولد سال۱۳۴۰ در رودسر، سوابق: مدیر مراکز آموزشی به مدت ۱۶ سال، مدرس مجتمع‌های آموزشی ایثارگران و جانبازان استان تهران، تدریس در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به مدت ۱۰ سال، عضو هیئت امنای دائمی دانشگاه گیلان به مدت ۴ سال، عضو شورای راهبردی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، عضو کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری، عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور، رئیس مجمع عمومی بانک توسعه تعاون، دبیر شورای عالی رفاه و تأمین اجتماعی، وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سال پایانی دولت احمدی‌نژاد، نماینده رودسر و املش در ادوار هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی، رئیس فراکسیون فرهنگیان و گردشگری، نایب رئیس فراکسیون‌های تعاون و ورزش مجلس، اصولگرا، منتخب مردم رودسر و املش در مجلس دهم
حسن خسته‌بند 
متولد سال ۱۳۳۶ در بندر انزلی، فوق لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه گیلان، سوابق: مسئول کمیته فرهنگی جهاد سازندگی بندرانزلی و رشت، مسئول بخش سیاسی استانداری گیلان، بخشدار مرکزی لاهیجان، مدیرکل دفتر شهری و روستایی استانداری گیلان، مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و امور اقتصادی استانداری گیلان، نماینده تام‌الاختیار استانداری گیلان در آستاراخان روسیه و اوکراین، رایزن بازرگانی ایران در فدراسیون روسیه، نماینده دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه بندر انزلی و عضو کمیسیون عمران، اصولگرا، منتخب مردم بندر انزلی در مجلس دهم
سید کاظم دلخوش 
متولد سال ۱۳۴۰ در صومعه سرا، لیسانس مدیریت دولتی، فوق لیسانس مهندسی اقتصاد، دانشجوی دکتری اقتصاد، سوابق: معاون نظارتی بیمه‌های کل کشور در بیمه مرکزی، عضو ناظر در شورای پول و اعتبار، نائب رئیس هیئت مدیره اتاق تعاون کشور، عضو کمیته راهبردی و استراتژی در پروژه تعالی سازمان بیمه مرکزی، نماینده حوزه انتخابیه صومعه‌سرا در دوره هفتم و هشتم مجلس شورای اسلامی، عضو هیئت مؤسس مجمع نمایندگان ادوار استان گیلان، عضو هیئت عالی نظارت مجلس شورای اسلامی، سال 1390 با حکم علی لاریجانی عضو هیئت بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین در مجلس شد، گرایش سیاسی: مستقل، منتخب مردم صومعه سرا در مجلس دهم
ذبیح نیکفر 
متولد سال ۱۳۴۴ در روستای لیالستان، اخذ مدرک پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی گیلان، پزشک عمومی، دبیر بازنشسته، اصولگرا، منتخب مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس دهم
محمود شکری
متولد سال 1338 در تالش، فوق لیسانس مدیریت دولتی، سوابق: معاون عملیاتی سازمان امور مالیاتی کشور، مشاور وزیر امور اقتصاد و دارایی، نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تالش، رضوانشهر و ماسال و عضو کمیسیون اقتصادی، اصولگرا، منتخب مردم تالش، رضوانشهر و ماسال در مجلس دهم
مهرداد بائوج لاهوتی
متولد سال 1340 در شهرستان لنگرود، لیسانس مدیریت، سوابق: دبیر کمیسیون مدیریت بحران کارگروه عمران در مجمع عالی نخبگان ایران، عضو ناظر بر شورای برنامه‌ریزی استان گیلان، مدیرکل شهری و روستایی استانداری گیلان، مدیریت شهرداری‌ها در استان‌های کردستان، سمنان، گیلان و مازندران، نماینده حوزه انتخابیه لنگرود در دوره هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی، عضو هیئت رئیسه کمیسیون عمران، عضو کمیسیون آیین نامه داخلی، نایب رئیس فراکسیون محیط زیست، عضو هیئت رئیسه گروه دوستی پارلمانی کشورهای اتریش و بوسنی و هرزگوین، عضو هیئت رئیسه فراکسیون‌های مدیریت شهری، تعاون و گردشگری، اصولگرا، منتخب مردم لنگرود در مجلس دهم
محمد مهدی افتخاری
فرزند شهید محمد حسین افتخاری، نماینده فقید فومن که در زلزله سال ۶۹ در حین خدمت رسانی به مردم به شهادت رسید، اصلاح طلب، منتخب مردم فومن در مجلس دهم
ولی داداشی
متولد سال ۱۳۶۰ در آستارا، وی از سال ۱۳۷۸ تاکنون طلبه (غیر ملبس) حوزه علمیه بوده که دارای کارشناس ارشد فقه و حقوق اسلامی و در حال اتمام دوره درس خارج معادل دکتری در رشته فقه و اصول از حوزه علمیه قم و همچنین دارای کارشناسی ارشد الهیات از دانشگاه شهید بهشتی تهران است، مدرس حوزه و دانشگاه، اصولگرا، منتخب مردم آستارا در مجلس دهم، جوان‌ترین نماینده منتخب استان گیلان

۹۵/۰۳/۰۷
۰۴:۰۱

مبادله بیش از ۹۲ میلیارد ریال سهم در استان قزوین شاخص بورس استان قزوین 440 واحد افزایش یافت

سرپرست بورس اوراق بهادار قزوین گفت: شاخص بورس اوراق بهادار استان قزوین با افزایش ۴۴۰ واحدی به رقم ۷۶ هزار ۸۵۳ واحد رسید.

عباس مراقی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قزوین اظهار داشت: در این هفته بیش از 29 میلیون و 805 هزار سهم با ارزش 92 میلیارد و 300 میلیون ریال در تالار بورس قزوین معامله شد که بیشتر این معاملات مربوط  سهام شرکت ایران خودرو بود.
وی افزود: معاملات این هفته تالار بورس قزوین بیشتر به فروش سهام مربوط بود به نحوی که 61 درصد از کل معاملات به فروش و 39 درصد به خرید سهام اختصاص داشت.
مراقی عنوان کرد: معاملات این هفته بورس با افزایش 440 واحدی نسبت به هفته گذشته همراه بود که به رقم 76 هزار و 853 واحد رسید.
سرپرست تالار بورس قزوین شرکت‌های بیمه پاسارگاد، ایران خودرو، ایران خودرو دیزل، سایپا آذین، بانک صادرات، سرمایه‌گذاری رنا، بانک صادرات، گروه بهمن، داروسازی زهراوی و لوله و ماشین‌سازی ایران را از شرکت‌های پیشرو در معاملات بورس قزوین برشمرد.

۹۵/۰۳/۰۸
۱۰:۲۶

۷۰۰هزار کارگر ساختمانی پشت نوبت بیمه/ آغاز سفرهای بازنشستگان

به گزارش خبرنگار مهر ، در هفته جاری اخبار و رویدادهای مهمی در حوزه تامین اجتماعی و رفاه رخ داد که به مهمترین آنها اشاره می کنیم.
آغاز دور دوم سفر زیارتی ۲۵هزار بازنشسته
رئیس کانون عالی بازنشستگان تامین اجتماعی در این هفته ضمن اعلام اولویتهای اعزام بازنشستگان به سفرهای زیارتی، از آغاز دور دوم اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس خبر داد و گفت: این طرح متوقف نشده است.
علی اصغر بیات در مورد سفر بازنشستگان به مشهد مقدس در قالب طرح کرامت رضوی افزود: اعزام بازنشستگان به مشهد به صورت نمادین در هفته کارگر آغاز شد و پس از انجام برنامه ریزی ها و هماهنگی های لازم از روز جمعه هفتم خرداد نیز اعزام های دور دوم با برنامه ریزی های انجام شده آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بدین منظور اختصاص یافته است، گفت: این طرح متوقف نشده و نخواهد شد و در مرحله دوم ۲۵ هزار بازنشسته اعزام خواهند شد که این مرحله تا فروردین ماه ادامه دارد.
تلاش برای حل اختلاف با وزارت ورزش برای مراکز مشاوره
 رئیس سازمان بهزیستی در هفته جاری از برقراری بیش از یک میلیون تماس مردمی با خط مشاوره ۱۴۸۰ در سال خبر داد و گفت: این تماس‌ها توسط محققان تحلیل محتوا می شود.
انوشیروان محسنی بندپی  با اشاره به یک میلیون تماس با خط مشاوره ۱۴۸۰ در سال خاطرنشان کرد: این تماس ها در اختیار محققان قرار می گیرد تا تحلیل محتوا روی آنها صورت گیرد و بازخوردهای این تماس ها را در تمام مراحل کار در نظر می گیریم و بر اساس ان اقدام می کنیم.
وی همچنین از تلاش برای حل اختلاف موجود با وزارت ورزش و جوانان در رابطه با ارائه مجوز مراکز مشاوره ازدواج خبر داد.
 تامین اعتبارعیدی بازنشستگان راه آهن
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در روزهای میانی هفته از پرداخت عیدی بازنشستگان راه‌آهن خبر داد و گفت: کمک هزینه سفر بازنشستگان کشوری در سال جاری افزایش یافته است.
 محمود اسلامیان به تدوین طرحی برای ورزش بازنشستگان در دولت اشاره کرد و افزود: براساس این طرح با همکاری و ظرفیت دستگاه‌های مختلف امکان ورزش کردن را برای بازنشستگان فراهم خواهیم کرد.
وی از انجام ۱۲۰ هزار سفر برای بازنشستگان در سال جاری خبر داد و اظهار داشت: باتوجه به آرامشی که در سفر برای بازنشستگان ایجاد می شود به همین دلیل حجم سفرهای این افراد را به ۱۲۰ هزار سفر افزایش دادیم و همچنین کمک هزینه سفر را نیز از ۲۵۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان رساندیم.
۷۰۰ هزار کارگر ساختمانی پشت نوبت بیمه 
معاون فنی و درآمد سازمان تامین اجتماعی نیز در این هفته با اشاره به اینکه ۷۰۰هزار کارگر ساختمانی پشت نوبت بیمه هستند،‌ گفت: بیمه هیچ یک از یک میلیون کارگری که تحت پوشش هستند در سال جاری حذف نمی شود.
محمد حسن زدا در مورد بیمه کارگران ساختمانی افزود: در سال۹۴ مصوب شده بود که دو هزار میلیارد تومان برای تامین منابع بیمه کارگران ساختمانی به سازمان تامین اجتماعی اختصاص داده شود که متاسفانه اینگونه نشد.
وی گفت: از اعتبار عنوان شده فقط ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شد و عملا ما با یک هزار میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان کمبود مواجه شدیم.
 پرداخت ماهیانه ۲۰۰ میلیارد تومان از مطالبات داروخانه ها
معاون درمان سازمان تامین اجتماعی نیز در این هفته با اشاره به تفاهم نامه جدید این سازمان با داروخانه‌های طرف قرارداد، گفت: بیش از ٧٦٠٠ داروخانه در اولین روز آغاز این طرح، به این طرح پیوستند.
محمدعلی همتی با بیان این مطلب افزود: برآورد می شود در قالب این تفاهم نامه ماهیانه ٢٠٠میلیارد تومان از سوی سازمان تأمین اجتماعی به داورخانه‌ها پرداخت کنیم.
همتی با بیان اینکه طرح تحول سلامت منافع فراوانی را نصیب مردم و بیمه شدگان کرده است، گفت: اما این طرح منابع پایداری را می طلبید که برای ادامه آن ضروری بود.
وی با اشاره به اینکه سازمانهای بیمه گر اجتماعی بخش مهمی از منابع طرح تحول سلامت را تامین کردند و در ادامه این طرح با افزایش هزینه ها روبرو شدند، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی به منظور رفع این مسئله راهکارهایی را اتخاذ کرد.

۹۵/۰۳/۰۶
۰۷:۴۳

اقتصاد ایران در هفته ای که گذشت واکنش وزیر اقتصاد به حقوق‌های میلیونی/لبخند بانک‌ها به وام 10 میلیونی

خبرگزاری میزان- اقتصاد ایران در هفته اخیر شاهد اتفاقاتی از جمله دفاع وزیر اقتصاد از آبروی مدیران دولتی و لبخند بانک ها به وام 10 میلیونی است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد برگزاری میزان،اقتصاد ایران این روزها در حال پوست اندازی است و به نوعی دیگر قابل پیش بینی نیست.چند ماه از اجرای برجام می گذرد و پای تجار و فعالان اقتصادی سایر کشورها به ایران باز شده است.
از طرفی فعالان اقتصادی ایران در انتظار رفع موانع بانکی هستند تا بتوانند تجارت پرسود تری را با سایر کشورها داشته باشند اما به گفته رییس کل بانک مرکزی ایران هنوز بانک های اروپایی با گذشت 4 ماه از لغو تحریم ها تمایلی برای همکاری با ایران ندارند.
این درحالی است که فعالان بخش خصوصی برای هموار کردن جاده جذب سرمایه گذار خارجی کفش آهنی پوشیده و رییس اتاق بازرگانی ایران معتقد است که اولویت ایران در جذب سرمایه گذار خارجی بایداین باشد که تامین مالی را از منابع خارجی و فاینانس انجام دهد.
البته رفع تحریم ها موجب شد تا هند دست به کار شده و بخشی از بدهی خود به ایران را بپردازد و بنابر اعلام منابع هندی 750 میلیون دلار از بدهی این کشور در قسط اول به ایران پرداخت شد.
در کنار تحولات جهانی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نیز از رشد 5 درصدی اقتصاد ایران در سال جاری خبر داد و گفت:برای 41 طرح در کشور سرمایه گذاری 3 میلیارد دلاری انجام شده است.
یکی از اتفاقات مهم در حوزه اقتصاد دفاع تمام قد وزیر اقتصاد از آبروی مدیران دولتی بود و وی نسبت به انتشار فیش های حقوقی مدیران بیمه واکنش نشان داد.
البته برگزاری مراسم تودیع و معارفه رئیس کل بیمه مرکزی بدون حضور محمد ابراهیم امین نیز قابل توجه بود.
بر اساس این گزارش بالاخره پس از کشو قوس های فراوان وام 10 میلیون تومانی مهمان بانک ها شد و بانک مرکزی میزان سقف وام قرض الحسنه ازدواج را از سه میلیون به 10 میلیون تومان افزایش داد.
بحث قیمت آب و برق نیز در هفته گذشته داغ شد ودر حالی که طبق قانون بودجه باید قیمت آب و برق افزایش بیابد وزیر نیرو اعلام کرد که درهنوز تصمیمی برای افزایش قیمت آب و برق گرفته نشده است.
این گزارش می افزاید هنوز مسکن از خواب زمستانی بیدار نشده و 43 هزارنفر در صف دریافت تسهیلات مسکن هستند و 273 هزار واحد مسکن مهر نیازمند انشعاب آب و برق است.
نامه یک نماینده مجلس به معاون اول رئیس جمهور در باره قراردادهای نفتی از دیگر رویدادهای اقتصاد است که این نماینده در این نامه مطرح کرده که این قراردادها به صلاح کشور و درراستای منافع ملت نیست.
انتهای پیام/

۹۵/۰۳/۰۷
۱۰:۲۶

قول دولت برای حذف حقوق‌های کلان و یارانه پردرآمدها

اقتصاد > اقتصاد‌ ایران - قطع یارانه پردرآمدها و حقوق‌های نجومی مدیران دو موضوعی بود که محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در یک برنامه تلویزیونی به تشریح آن پرداخت.
نوبخت پنجشنبه‌شب در گفت‌وگوي ويژه خبري صدا و سيما گفت كه دولت قانون حذف يارانه 24ميليون پردرآمد را اجرا مي‌كند و در سوي ديگر هم بحث تعيين حقوق و پاداش كاركنان دولت و حتي شركت‌هاي دولتي و بانك‌ها هم دقيق مي‌شود. نوبخت در شرايطي از اجراي قانون حذف 24ميليون پردرآمد سخن گفت كه پيش‌تر و در جريان تصويب اين قانون در مجلس به‌شدت با آن مخالفت كرد. موضع‌گيري درباره حذف يارانه پردرآمدها در دولت دهم ماجراي پرفرازونشيب دارد.
ماجرايي كه با قطع بي‌سروصداي يارانه برخي افراد آغاز شد و بعد از افشاي اين خبر توسط رسانه‌ها توسط سخنگوي دولت ابتدا تكذيب و سپس تأييد شد. روند حذف يارانه افراد به‌صورت ماهانه و تاكيد دولتي‌ها بر عدم توانايي براي پرداخت يارانه‌ها به‌صورت فعلي تا جايي پيش رفت كه حتي يكي از وزرا يارانه‌ها را مصيبت عظمي خواند، اما بعد از تصويب مجلس براي قطع يارانه‌ها دولتي‌ها به مخالفان حذف تبديل شدند و اعلام كردند كه با نظر مجلس در اين‌باره مخالف هستند.
نمايندگان مجلس هم دولت را متهم كردند كه در اين زمينه در جلسات داخلي موافقت ‌كرده اما در پشت تريبون‌ها جور ديگري وانمود مي‌كند. با اين حال اظهارنظر جديد سخنگوي دولت درباره عمل به قانون را بايد نقطه عطفي در اين ماجراي پرفرازونشيب دانست.
اما نوبخت در برنامه تلويزيوني اعلام كرد: آن مواردي را كه مجلس در قالب حذف ۲۴ميليون نفر افراد پردرآمد مطرح كرد در دستور كار ماست و ۳ ميليون نفري كه يارانه آنان حذف شد، جزو آن بود.سخنگوي دولت با اشاره به اينكه طبق اين قانون دولت اجازه تشخيص نيازمند را دارد، افزود: سالانه حدود ۴۲هزارميليارد تومان و هر‌ماه ۳هزار و ۴۰۰ ميليارد تومان يارانه پرداخت مي‌كنيم كه رقم سنگيني است. وي با تأكيد بر اينكه دولت نمي‌تواند از سفره مردم بزند و از پول آن استفاده كند، گفت: اجازه نداريم يارانه نيازمندان را حذف كنيم.
اما ‌دولت يارانه هركسي را كه تشخيص دهد درآمد بالايي دارد و مستحق اين دريافت نيست قطع مي‌كند. وي با اعلام اينكه قانون افراد ثروتمند را كساني دانسته كه درآمد بالاي ۳۵ ميليون تومان در سال دارند، افزود: افرادي كه اين درآمد را دارند اما در شهرهاي بزرگ مانند تهران زندگي مي‌كنند و دانشجو دارند و مستأجر هستند نمي‌توان ثروتمند قلمداد كرد.
ماجراي حقوق‌هاي نجومي مديران دولتي پيامدهاي مناقشه حقوق‌هاي 50 تا 80ميليون توماني برخي مديران بيمه مركزي و بانك‌هاي دولتي در حالي ادامه دارد كه رئيس سازمان مديريت در اين برنامه تلويزيوني اعلام كرد: اگر حداقل حقوق را ۹۰۰ هزار تومان درنظر بگيريم حداكثر حقوق كارمندان دولت 7برابر آن يعني حدود ۶ ميليون و ۳۰۰ هزار تومان مي‌شود. هيأت وزيران هم برخي ضوابط كلي را در دستور كار دارد كه يكشنبه به تصويب مي‌رسد. به‌گفته نوبخت، اين مصوبه همه جزئيات ازجمله حداقل و حداكثر حقوق را تعيين مي‌كند و حتي شركت‌هاي دولتي و بانك‌ها را هم شامل مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه امسال ضابطه‌مند‌تر هستيم و نظارتمان دقيق‌تر است، افزود: شوراي حقوق و دستمزد را در سازمان مديريت و برنامه‌ريزي براي هرگونه تغيير در ارقام حقوق فعال كرديم و در آنجا هيچ واحد و بانك دولتي، اجازه افزايش و تغيير حقوق را ندارد به جز اينكه از شوراي حقوق و دستمزد طبق قانون، مجوز بگيرد. وي درباره فيش‌هاي حقوقي ده‌هاميليوني مديران بيمه كه اخيرا جنجالي شد، گفت: اين موارد خاص براي ۳ تا ۴ مدير بود با اين برداشت كه مي‌توانند از فوق‌العاده شغل استفاده كنند و آن را در سنوات خود بياورند. اين نوع تفسير‌ها طبق قانون، ‌اصلاح شد و اكنون محدوده حقوق كاركنان دولت براي همه دستگاه‌ها مشخص است. نوبخت اضافه كرد: ضوابط را هم با جزئيات مشخص كرديم تا كسي نتواند از تفسير قانوني به نفع افزايش حقوق غيرمنصفانه و غيرعادلانه استفاده كند.
برنامه دولت براي استخدام 35 هزار نفر و مخالفت با بنزين دو نرخي نوبخت همچنين اعلام كرد كه امسال 35هزار نفر كارمند جديد در وزارتخانه‌هاي بهداشت و آموزش و پرورش و همچنين قوه قضائيه استخدام خواهند شد. سخنگوي دولت درباره دونرخي كردن بنزين اعلام كرد، دولت اساسا دو نرخي بودن را در يك شرايط اقتصاد سالم، فسادآور مي‌داند و با دونرخي كردن بنزين مخالف است. گفتني است پيش از اين مجلس در قالب قانون بودجه95 تصويب كرد بنزين مازاد بر سهميه پرمصرف‌ها به قيمت آزاد محاسبه شود اما دولت مخالف است.

منابع دیگر:
 • آفتاب
۹۵/۰۳/۰۷
۲۳:۳۶

چه کسی قانون نمی داند پلیس یا بیمه ایران؟

اجتماع > اجتماعی - روح الله رجایی:
هفته گذشته، ترمز ناگهانی یکی از هزاران خودرویی که در ترافیک عصرگاهی بزرگراه شهید مدرس حرکت می‌کردند باعث برخورد ۳خودرو شد که اتومبیل من در وسط قرار داشت.
بعد از تماس تلفني با پليس، افسر راهنمايي و رانندگي در كمتر از 10دقيقه خودش را به محل تصادف رساند.مامور محترم اعلام كرد كه خودروي عقبي در مورد هر دو خودروي ديگر مقصر است و بايد خسارت‌شان را بپردازد.بعد هم ما را روانه بيمه كرد و اصرار‌هاي هر سه راننده براي ترسيم كروكي بي‌نتيجه ماند.صبح روز بعد هر يك از ما، دلخور از عقب ماندن از گرفتاري‌هاي روزانه، از 3نقطه مختلف تهران به مركز پرداخت خسارت بيمه ايران در ميدان فاطمي رفتيم.
اولين مدركي كه كارمند بيمه از ما خواست، كروكي پليس بود و هر چه گفتيم پليس گفته نيازي به كروكي نيست، نپذيرفت. او از بخشنامه‌اي مي‌گفت كه وجود بيش از يك زيان ديده نياز به كروكي دارد.حتما مي‌توانيد تصور كنيد با چه گرفتاري و دشواري در گوشه ديگري از شهر دوباره مأمور پليس را پيدا و البته از او خواهش كرديم محبت كند و براي ما كروكي بكشد.به اين ترتيب كاري كه ممكن بود در كمتر از 2 ساعت انجام بشود بيش از 6ساعت طول كشيد تنها به اين دليل كه مأمور پليس و كارمند بيمه هر كدام اصرار داشتند ديگري قانون را بلد نيست.هر چه بود، گرفتاري‌اش سهم ما شد.در آن دفتر بيمه ايران، البته دود اين مشكل به چشم عده ديگري هم رفته بود.
اينكه بعد از هر تصادفي ما ايراني‌ها دعا مي‌كنيم و كار حتي به زد و خورد مي‌كشد شايد به اين دليل باشد كه حدس مي‌زنيم چنين چاله و چاه‌هايي ممكن است بر سر راه هر كدام مان باشد و براي يك تصادف ساده، يك روز كامل گرفتار قانون بلد نبودن مأمور پليس يا كارمند بيمه شويم.حقوق شهروندي به كنار، آيا اين معطلي‌ها مصداق حق الناس نيست؟! 

۹۵/۰۳/۰۸
۰۹:۴۱

تاثیر مثبت افزایش قیمت نفت بر شاخص بورس

به باور تعدادی از تحلیلگران یکی از دلایل بهبود اندک شاخص بورس در هفته گذشته افزایش بهای جهانی نفت است که موج خوش‌بینی ایجاد کرده و توانسته است اوضاع گروههای وابسته به قیمت های جهانی را تا حدودی بهبود ببخشد.
اقتصادپرس: بازار سرمایه در اولین هفته خرداد ماه نسبت به هفته های قبلی قابل قبول تر بود و تا حدی توانست ارتفاع از دست داده در هفته‌های پیش را پس بگیرد.
در این میان دو تحلیل مطرح می شود که نتیجه هر کدام با دیگری کاملا متفاوت است؛ به گفته برخی کارشناسان این صعود اندک نیز موقتی است چرا که آمارهای تاثیرگذار بازار مانند حجم، ارزش و تعداد معاملات کاهش یافته و از همین رو فضای بازار تا حدودی سنگین شده است.
به باور تعداد دیگری از تحلیلگران یکی از دلایل بهبود اندک شاخص در هفته گذشته افزایش بهای جهانی نفت است که موج خوش‌بینی ایجاد کرده و توانسته است اوضاع گروههای وابسته به قیمت های جهانی را تا حدودی بهبود ببخشد.
هر چند که در روزهای اخیر قیمت نفت تا ۵۰ دلار رسیده اما کارشناسان نمی توانند دقیقا این روند را رو به رشد بنامند و افزایش قیمت نفت را در هاله ای از ابهام می دانند.
همچنین شاخص تاثیر گذار دیگر در بازار سرمایه مربوط به دلار است که گفته می شود در آینده نزدیک قدرتمند تر می شود، چرا که احتمال افزایش نرخ بهره در ایالات متحده امریکا بالاست و در این صورت بهبود شاخص دلار بر بورس تهران هم اثر گذاشته و امیدواری ها نسبت به آینده تالار شیشه ای را افزایش داده است.
گفته می شود بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص کل را کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، پالایش نفت بندرعباس، سرمایه‌گذاری غدیر، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، گل‌گهر، توسعه معادن و فلزات، سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی و سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی بر بورس تهران گذاشته اند.
بر پایه این گزارش، بیشترین حجم معاملات را نیز گروه بهمن، سایپا آذین، بیمه البرز (البرز۲)، سرمایه‌گذاری سایپا، فولاد مبارکه اصفهان، توسعه معادن و فلزات، ملی سرب و روی ایران، زامیاد، صنایع آذرآب، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد۲) و ایران‌خودرو داشته اند.
به گزارش اقتصاد پرس به نقل از روابط عمومی بورس تهران، در پایان معاملات هفته منتهی به ۵ خرداد ماه ۱۳۹۵، شاخص کل با ۴۴۰ واحد افزایش نسبت به هفته قبل، به رقم ۷۶۸۵۳ واحد رسید.
شاخص بازار اول با ۵۱۱ واحد افزایش به رقم ۵۳۹۷۵ واحد بالغ گردید و شاخص بازار دوم با ۲۳۶ واحد کاهش عدد ۱۶۶۸۸۷ واحد را تجربه کرد. به این ترتیب شاخص بازار اول با ۹۶ / ۰۱ درصد افزایش و شاخص بازار دوم با ۱۴ / ۰ درصد کاهش نسبت به هفته دو گذشته مواجه شدند.
در ۴ روز کاری هفته گذشته ارزش کل معاملات سهام و حق تقدم به ۸۴۴۸ میلیارد ریال بالغ شد که نسبت به هفته قبل ۵ / ۲۵ درصد کاهش یافته است.
در ضمن تعداد ۳۶۵۳ میلیون سهم در ۲۹۵ هزار دفعه مورد معامله قرار گرفت و به ترتیب ۲۷ درصد و ۸ / ۱۵ درصد کاهش را نسبت به دو هفته گذشته تجربه کردند.
همچنین ارزش معاملات نرمال به ۸۴۴۸ میلیارد ریال رسید و حجم معاملات معاملات نرمال با ۳۶۵۳ میلیون سهم به ترتیب با ۵ / ۲۵ درصد کاهش و ۲۷ درصد کاهش نسبت به دو هفته گذشته همراه شدند.
براین اساس تعداد ۵۸۹۰۴۴ برگه اوراق مشارکت به ارزش ۵۹۱ میلیارد ریال معامله شد که به ترتیب ۴ / ۱۴ درصد و ۷ / ۱۲ درصد افزایش را نسبت به دو هفته گذشته نشان می دهد.
طی هفته جاری ابزارپزشکی، اپتیکی و اندازه گیری با ۲۵ / ۱۶ درصد، ساخت دستگاه ها و وسایل ارتباطی با ۸۴ / ۵ درصد، ماشین آلت و تجهیزات با ۱۲ / ۴ درصد، خودرو و ساخت قطعات با ۹۸ / ۳ درصد و شرکتهای چند رشته ای صنعتی با ۲۵ / ۱۶ درصد بیشترین تغییر مثبت در شاخص را نسبت به سایر گروه ها به خود اختصاص دادند.

۹۵/۰۳/۰۸
۱۰:۳۴

جلسه معارفه لیزینگ واسپاری ملت

گروه مالی ملت با بیش از 78% سهام، سهامدار عمده لیزینگ واسپاری ملت محسوب شده، همچنین بیمه ملت مالک 10% و شرکت مدیریت سرمایه آتیه خواهان 10% سهام شرکت را در اختیار دارند.

این شرکت در سال 1388 فعالیت خود را آغاز کرد و عمده فعالیت آن در بخش خودرو بوده و به قصد وصول مطالبات بانک ملت ( که چیزی حدود 1000 میلیارد تومان بود ) از خودرو سازان که قادر به پرداخت نبودند، تاسیس شد و توانست در عملیات لیزینگ خودرو ها را لیز نموده و درآمدهای لازم را کسب نماید. شرکت واسپاری ملت در دی ماه سال 1394 با نماد ولملت در بورس اوراق بهادار ثبت شد و سرمایه فعلی آن 80 میلیارد تومان می باشد. مجوز فعالیت شرکت در سال 1392 برای بار دوم از بانک مرکزی به مدت 5 سال اخذ شد.
موضوع فعالیت شرکت خرید انواع کالا و اموال منقول و غیر منقول ( زیر نظر شورای پول و اعتبار و واگذاری آن به متقاضیان) و همچنین خرید و فروش اوراق بهادار و مدیریت نقدینگی می باشد لیزینگ واسپاری ملت در حال حاضر 19 شعبه در سراسر کشور دارد و حوزه فعالیت آن فراتر از خودرو رفته و در حوزه لیزینگ عمومی نیز فعالیت های جدیدی شروع شده از جمله لیزینگ تجهیزات پزشکی، تجهیزات ساختمانی ، تجهیزات صنعتی، واگذاری دفاتر کار برای پزشکان، وکلا روان پزشکان و... و تمرکز بر این حوزه موجب رونق تولید خواهد شد. اخیرا بحث لیزینگ مسکن مطرح شده که شرکت منتظر است تا آیین نامه ها و دستور العمل های اجرایی آن ابلاغ شود و خوشبختانه لیزینگ ها نیز تحت شروطی مشمول این بخش نامه قرار گرفته اند.
شرکت قصد افزایش سرمایه از 80 میلیارد تومان به 100 میلیارد تومان به منظور اصلاح ساختار مالی را دارد.
سهم مطالبات سر رسید گذشته، معوق و مشکوک الوصول از کل مانده تسهیلات اعطایی در سال 94 برابر با 3.9% است که در سال مالی قبلی 7% بوده و مانده تسهیلات اعطایی در تمامی طبقه های مانده تسهیلات، با کاهش همراه بوده است.
با تغییر ساختار وصول مطالبات شرکت قادر بوده رشد قابل ملاحظه ای در وصول مطالبات تحقق بخشد به همین دلیل بودجه سال 95 متکی بر وام نمی باشد. در پرداخت های حقوقی نیز در حال پیگیری بوده و از وکلای زبده در این امر استفاده می شود.
بر اساس درآمد خدمات لیزینگ در بین شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار، با سهم بازار 18.3% در جایگاه دوم ، پس از لیزینگ رایان سایپا قرار دارد. بر اساس رتبه بندی شرکت های برتر که توسط سازمان مدیریت صنعتی انجام می شود، با رتبه 383 در بین شرکت های لیزینگی در رتبه اول قرار دارد.
از لحاظ وضعیت مالی در سال 94 شرکت با 80 میلیارد تومان سرمایه، به ازای هر سهم 113 ریال سود ساخته و پیش بینی می شود این عدد برای سال 95 میزان 190 ریال باشد.
شرکت در حال گسترش سیستم فروش خود می باشد. 30 نماینده در شعب شرکت مستقر بوده اند که در حال تبدیل به 200 نماینده می باشد.
شرکت چند قرارداد مهم و خوب در عرصه خودرو بسته است که آثار آن در یکی دو هفته آینده مشخص خواهد شد.
یکی از طرح های شرکت که هنوز اجرا نشده به صورتی ست که به زودی در قالب اعتبار به افراد یا سازمان ها داده می شود می توانند به صورت مجازی از سیستمی که طراحی خواهد شد، کالای مورد نظر را خریداری کرده و به صورت اقساطی آن را پرداخت نمایند.
نکته کلیدی که برای صنعت لیزینگ در دو سال آینده وجود دارد، کاهش نرخ بهره بانکی ست که منجر به افزایش حاشیه سود شرکت های لیزینگ شده و سطح فعالیت آنها را افزایش خواهد داد.
سوال و جواب:
•         در بحث خودروهای سبک و سنگین با کدام خودروساز ها کار می کنید؟
در بخش خودروی سنگین با تمامی تولید کنندگان داخلی، یا به صورت نمایندگی یا به عنوان شریک تجاری قرار داد داریم. در بخش خودرو های سبک نیز با تمام خودرو ساز ها از جمله سایپا، ایران خودرو، پارس خودرو، گروه بهمن، کرمان موتور در حال کار می باشیم و همین الان هم قرار داد داریم. در بخش خودروهای وارداتی نیز به صورت خاص هم با وارد کنندگان هم خود شرکت در حال فعالیت می باشد. درواقع یک سبد کامل از محصولات با نرخ های ویژه دارا می باشیم.
•         تعداد خودرو های لیز شده تان در سال 94 چقدر بوده است؟ نرخ موثر لیزینگ شرکت چقدر است؟ میزان تخفیفی که در خرید خودرو گرفته می شود حدودا چقدر است؟
نزدیک 4 هزار دستگاه بوده است. 21% نرخی ست که بانک مرکزی اعلام نموده و فقط حدود 3% هزینه های کارمزدی می باشد. تخفیف از خودرو سازهای مختلف متفاوت بوده و بین 2.5% تا 6% می باشد.
•         عملیات لیزینگ شرکت در سال 92 به چه صورت بوده که عملکرد خوبی داشته است؟
سال 92 سالی بوده که بخشی از انتقال دین بانک انجام شده بود. این انتقال همیشه انجام نمی شود. بیشتر، خودروسازها از بانک ها وام می گیرند و  قادر به پرداخت در سررسید معین شده نمی باشند .این انتقال در سال 92 صورت گرفته و در قالب خودرو وارد شرکت شده و بدین طریق هم خودروسازها وام خود را تسویه کرده اند و هم شرکت فرایند کاری خود را توسعه داده و فروش خوبی داشته است. این اتفاق در سال 93 و 94 به دلیل مسائل موجود در کشور میسر نگردید و انتقال وام نیز صورت نگرفته به همین دلیل در این دو سال شاهد افت می باشیم. اما در سال 95 مجددا این انتقال در حال شکل گیری ست چرا که بدهی خودروسازها دوباره افزایش پیدا کرده و طی مذاکراتی که شرکت دارد ، قصد دارد با تخفیف های ویژه بخشی از این بدهی را انتقال دهند.
•         با توجه به اینکه خودرو سازان برای فروش خود روند کاهشی برای سالهای پیش رو میبینند تاثیری بر لیزینگ ندارند؟
در بسیاری از بخش ها لیزینگ هنوز وارد نشده است. در صورتی که حتی اگر خودروی صفر کاهش پیدا کند، تولیدات جدیدی به زودی وارد بازار می شوند ( مثلا سایپا و ایران خودرو چند قرارداد جدید بسته اند) و اینها نیاز به پشتیبانی دارند و لیزینگ می تواند وارد این حوزه ها نیز شود. اما اگر در بخش خودرو صفر با کاهش همراه شویم نیز، طرح خودرو های دست دوم در کشور بکر است و به راحتی می توان وارد آن شویم.
 
تهیه و تدوین در مشاور سرمایه گذاری نوین
https://telegram.me/nibbroker

۹۵/۰۳/۰۸
۰۹:۵۱

زیرساخت قطع سهمیه سوخت خودروهای دیزل فاقد بیمه آماده شد/ قطع سهمیه ها از اول تیر

اکوفارس: رئیس ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت از فراهم شدن زیرساخت قطع سهمیه سوخت خودورهای بدون بیمه شخص ثالث از اول تیرماه امسال خبر داد و گفت: مالباختگان طرح "صدرا" برای دریافت مطالبات خود به دادگاه مراجعه کنند.

شهرام آدم نژاد سخنگوی کارگروه سامانه نظارت و پایش هوشمند ناوگان عمومی اوایل اردیبهشت ماه سال جاری به تسنیم گفت: بر اساس آخرین تصمیم کارگروه سامانه نظارت و پایش هوشمند ناوگان عمومی سمهیه خودروهای عمومی فاقد بیمه شخص ثالث از ماه آینده (خرداد) قطع می‌شود.
وی در واکنش به این موضوع که گویا وزارت نفت تصمیم گرفته قطع سهمیه سوخت خودروهای عمومی فاقد بیمه شخص ثالث را به تعویق بیاندازد، اظهار کرد: چنین چیزی صحت ندارد و به عنوان سخنگوی کارگروه سامانه نظارت و پایش هوشمند ناوگان عمومی می‌گویم که از خردادماه امسال سهمیه این خودروها قطع می‌شود.
وی با تاکید بر این‌که تصمیم بر این‌ نیست که تاریخ قطع سهمیه سوخت خودروهای مذکور به تعویق بیفتد، تصریح کرد: البته در یک صورت این برنامه به تعویق می‌افتد و آن این که اگر نتوانیم سامانه را به طور کامل طراحی کنیم احتمالا زمان قطع سهمیه‌ها به تعویق می‌افتد.
معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای با بیان این‌که در حال تکمیل اطلاعات خودروها هستیم در پاسخ به این پرسش که تعداد خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث که قرار است سهمیه آنها قطع شود چه میزانی است، گفت:‌ تعداد دقیق این خودروها هنوز مشخص نشده که در حال انجام این کار نیز هستیم.
حال با گذشت حدود یکماه مهدی نیکدار رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با اشاره به این که بر اساس آمار 90 هزار خودروی سنگین فاقد بیمه شخص ثالث در کشور وجود دارد، از قطع سهمیه سوخت این خودروها از ابتدای تیرماه امسال خبر داده است. 
 وی با بیان این که از این تعداد 52 هزار دستگاه خودرو تاکنون سوخت‌گیری کرده اند و در خصوص حذف سهمیه سوخت به آنها هشدار داده شده است. اجرای این طرح آزمایشی است  و چنانچه به خودروهایی که برای سوخت‌گیری مراجعه می‌کنند هشدار "سوخت شما قطع خواهد شد" داده شود، سهمیه سوخت آنها یک ماه تا 45 روز بعد قطع خواهد شد.
وی با یادآوری این که بسیاری از 90 هزار خودروی فاقد بیمه شخص ثالث اصلا از وسیله نقلیه خود استفاده نمی‌کنند و فقط با سوءاستفاده از کارت سوخت نسبت به سوخت‌گیری و قاچاق سوخت اقدام می‌کنند، افزود: با اجرای طرح حذف سهمیه سوخت خودروهای فاقد بیمه شخص ثالث روزانه 3 میلیارد تومان صرفه‌جویی برای اقتصاد کشر به همراه دارد.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت با بیان این  که  تفاهمنامه بین دست‌اندرکاران مجری پروژه یعنی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی و بیمه مرکزی اجرایی می شود، گفت: پیش از این ستاد سوخت زیر نظر نهاد ریاست جمهوری بود تا تصمیمات در خصوص مدیریت سوخت کشور را بین دستگاه‌های مختلف مدیریت و ساماندهی کند و مصوبات این ستاد با تأیید معاون اول با عنوان مصوبه به هیئت دولت ابلاغ می‌شد. ولی اواخر 94 با تصمیمی که گرفته شد این ستاد زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی قرار گرفت و پس از استقرار در این وزارتخانه امور اجرایی این ستاد احصا و به دستگاه‌های مربوطه واگذار شد.
نیکدار با بیان اینکه 36 مورد از وظایف اجرایی این ستاد با انتقال به وزارت راه و شهرسازی حذف شد، خاطرنشان کرد: اکنون اینکه چه دستگاهی بخواهد متولی اجرای این موارد باشد نیاز به بررسی دارد و شاید برخی از موراد به طور کامل حذف شود.
وی درباره مطالبات افرادی که سال 90 خودروی خود را با فراخوانی که از سوی ستاد اعلام شد، اسقاط کردند ولی خودرویی به آنها تحویل نشد، توضیح داد: 4 سال پیش که این فراخوان از سوی ستاد مدیریت سوخت اعلام شد حدود 4 هزار نفر برای اسقاط خود اقدام کردند و به آنها 10 میلیون تومان وام با بهره 14درصد تعلق گرفت. پس از آن شرکتی تحت عنوان شرکت تأمین سرمایه صدرا با ایران‌خودرو طرف قرارداد شد تا خودروهای ثبت نامی را به متقاضیان تحویل دهد ولی پس از دریافت وجه نه خودرو به آنها تحویل داد و نه وجه آنها را بازگرداند.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت بیان کرد: هزار و 200 نفر دچار این مشکل بودند و با مراجعه به ستاد مدیریت سوخت بارها خواهان دریافت حقوق خود شدند. با پیگیری‌های ستاد سوخت مجوز پرداخت پول این افراد از محل اعتبارات صادر شد ولی با توجه به اینکه حساب بانکی ستاد مدیریت سوخت به دلیل اتفاقاتی که در گذشته افتاده بود، بسته بود؛ ستاد قادر به پرداخت مطالبات این افراد نبود. با پیگیری‌های ستاد مدیریت سوخت، حساب بانکی رفع انسداد و مطالبات این افراد به تدریج پرداخت شد. در حال حاضر 800 مورد از مطالبات مالباختگان پرداخت شده و 400 نفر دیگر باقی مانده‌اند که باید با مراجعه به دادگاه، مدارک لازم را ارائه کنند تا مطالبات آنها نیز پرداخت شود.
وی با یادآوری اینکه این معضل 4 ساله با پیگیری‌های ستاد سوخت در حال برطرف شدن است، افزود: کل رقمی که برای پرداخت مطالبات این افراد برآورد شده، حدود 38 میلیارد تومان بود که تا امروز حدود 23 میلیارد تومان آن پرداخت شده است.
نیکدار تأکید کرد: با توجه به اینکه فراخوان ستاد سوخت 4 سال قبل اعلام شده بود و این افراد در آن زمان برای اسقاط خودروی خود اقدام کردند، مطالبات آنها امروز با محاسبه نرخ روز قیمت خودروی ایران‌خودرو پرداخت می‌شود. دادگاه نیز پس از بررسی شرایط حقوقی این پرونده شرکت صدرا را محکوم به رد مال کرد و دو نفر از رؤسای شرکت نیز در حال حاضر در زندان به سر می‌برند.
وی ادامه داد: 30 هزار نفر در سال‌های گذشته برای اسقاط خودروی خود اقدام کردند و بسته به نوع خودرو باید مبالغی از 700 هزار تا 2 میلیون و 500 هزار تومان به آنها داده می‌شد که در حال حاضر آمادگی لازم برای پرداخت وجوه این افراد وجود دارد. ما این موضوع را از طریق سامانه سایت ستاد اطلاع‌رسانی کرده‌ایم و این افراد می‌توانند با ارائه مدارک خود این مطالبات را دریافت کنند.
انتهای پیام/
      

۹۵/۰۳/۰۶
۱۵:۰۷

بررسی صنعت بانک و بیمه در بورس در اولین هفته خرداد ماه سال 95

بانكداري ايراني - نمادهای پولی و مالی در بازار سرمایه ایران در هفته جاری ، رویه با ثباتی را سپری کردند هرچند که در روز پایانی با روند کاهشی روبرو شدن اما در طول هفته شرایط متعادلی داشتند .

 بانكداري ايراني  -  نمادهای پولی و مالی در بازار سرمایه ایران در هفته جاری ، رویه با ثباتی را سپری کردند هرچند که در روز پایانی با روند کاهشی روبرو شدن اما در طول هفته شرایط متعادلی داشتند .
گروه بانکی  با ارزش بازاری معادل 395.797.269.573.000 ریال ، در هفته  نهم بورس در سال 95 با بازدهی 1.52 درصدی روبرو شد و  شاخص این  صنعت با 11واحد افزایش  از رقم 702واحد به 713واحد رسید لیدر این گروه بانک ملت ، بانک سینا، بانک انصار ، صادرات و تجارت هستند.
گروه بیمه‌ای نیز با ارزش بازار 22.720.767.719.486 ریالی در اولین هفته خرداد ماه سال 95 با کاهش بازدهی  0.48 درصدی روبرو شد و شاخس این صنعت با  42 واحد کاهش از 4هزار و 340 واحد به 4 هزار و 298 واحد رسید 
صنعت بانکداری در سال  جاری همچون 2سال  قبل برای تقسیم سود با محدودیت‌های روبرو است و همین موضوع سبب شده تا سرمایه گذاران کمتر به ان توجه کنند اما با توجه به اصلاح قیمتی سهام انتظار می رود که روند هفته های اتی برای نمادهای بانکی  روبرو رشد باشد .
اما صنعت بیمه شرایط بهتری نسبت به گروه بانکداری دارد و با توجه به تغییر رییس کل بیمه مرکزی انتظار می رود  سازوکارهای مدیریتی منظم تری بر این صنعت حاکم شود و تحلیل گران نسبت به اینده این صنعت در ماه های پیش رو خوش بین هستند.

۹۵/۰۳/۰۶
۱۰:۰۳

تاثیر افزایش سرمایه 218درصدی بیمه میهن بر عملکرد آن

بانكداري ايراني  - بیمه میهن در صدد افزایش سرمایه 218درصدی است تا بتواند  سطح توانگری مالی و پوشش ریسک خود را بهبود بخشد.
به گزارش بانکداری ایرانی ، در حال حاضر ، بیمه میهن ، دارای 802.922 میلیون سهم در بورس است و رقم سرمایه آن نیز بیش از800 میلیارد ریال است  و  تصمیم دارد که  218 درصد به رقم سرمایه و سهام خود بیافزاید  و سرمایه را از رقم  80 میلیارد به   250میلیارد تومان  و تعداد سهام خود را از 802 میلیون  به 2 میلیارد و 500  سهم   ارتقا دهد این افزایش سرمایه از محل مطالبات و آورده  نقدی است. 
سودی که بیمه میهن برای سال 95 برای هر سهم درنظر گرفته معادل  242 ریال است هرچند با افزایش سرمایه این میزان سود برای هر سهم تغییر می کند اما در حال حاضر این رقم سود نسبت به سال 94رشدی 31 درصدی داشته است،  زیرا  در سال 94 این شرکت بیمه گری 167ریال سود شناسایی کرده بود .
افزایش سرمایه بیمه میهن در شرایط فعلی برای  این شرکت بیمه ای ضروری به نظر می رسد، زیرا نسبت توانگری بیمه میهن در سالهای گذشته روند کاهشی داشته و از 446 درصد  در سال 91 به  43 درصد   در سال 94  رسید که نسبت به دیگر بیمه گرها و همچنین نسبت توانگری بیمه میهن در سالهای گذشته  اندکی پایین به نظر می رسد. و به همین دلیل در سطح 4 قرار گرفته است اما با افزایش سرمایه 218درصدی می تواند از این وضعیت خارج خواهد شد و پوشش ریسک  این بیمه گر افزایش خواهد یافت.
در سال 94 شرکت بیمه گری میهن توانست در جذب نقدینگی 73 درصد رشد داشته  و از 215.178میلیون ریال به 371.670میلیون ریال برسد.  در مقابل بدهی های بیمه میهن کاهش چشمگیری داشته است.  بدهی به بیمه گذاران حدود  5 درصد ، بدهی به دیگر  بیمه‌گران 63 درصد کاهش و در اسناد پرداختنی نیز  20 درصد کاهش داشته است که می تواند با افزایش سرمایه و  افزایش نقدینگی  وضعیت بهتری را از  شش ماهه دوم سال 95  تجربه کند  .
بیمه میهن پیش بینی کرده که در  سال 95 در کسب حق بیمه صادره 32درصد رشد خواهد داشت و از رقم 2.600.000 میلیون ریال به رقم 3.420.000 میلیون ریال خواهد رسید این افزایش در حق بیمه صادره موجب  رشد  6 درصدی در درآمد بیمه میهن خواهد شد و آن را از رقم  2.933.265 میلیون ریال و به 3.120.836 میلیون ریال خواهد رساند.
خسارت پرداختی  بیمه میهن در سال 95 حدود 3درصد کاهش  خواهد داشت و  1.930.000 میلیون ریال به رقم 1.881.000 ریال خواهد رسید هزینه  خسارت نیز با کاهش 9درصدی مواجه خواهد شد و به رقم 2.165.275 میلیون ریال می رسد.

۹۵/۰۳/۰۶
۱۱:۰۲

واکاوی چالش‎های انتشار فیش‎های نجومی

انتشار این فیش های حقوقی میلیونی چه تبعاتی در جامعه می تواند بر جای بگذارد؟ و ده ها سوال دیگر که می تواند از فیش های نجومی برخی مدیران زاییده شود.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، به نقل از قانون ، دکتر حسین راغفر، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی و اجتماعی در گفت‌و‌گویی چالش های احتمالی به وجود آمده از انتشار حقوق های میلیونی را واکاوی و بررسی کرده است. این روزها، جنجال انتشار فیش های حقوقی چند ده میلیونی برخی مدیران بیمه مرکزی دامن رئیس کل بیمه مرکزی ایران را گرفت و وی را مجبور به استعفا کرد. این غوغا پایان نگرفته بود که خبر فیش های حقوقی چندصد میلیون تومانی مدیران وزارت بهداشت و درمان سر خط خبرهای رسانه ها شد. این در شرایطی است که فیش های اکثر کارمندان و کارگران کشور را ارقامی چون یک تا دو میلیون تومان تزیین کرده است و این فاصله عجیب در فیش های حقوقی می تواند اثرات منفی اجتماعی و اقتصادی زیادی را به دنبال داشته باشد.
اکنون این سوال مطرح است که در شرایط فعلی مشکلات اقتصادی و اجتماعی، آیا پرداخت چنین مبالغی به عنوان حقوق برای مدیران دولتی ضرورت دارد؟ انتشار این فیش های حقوقی میلیونی چه تبعاتی در جامعه می تواند بر جای بگذارد؟آیا اساسا نیاز است این فیش های میلیونی منتشر شده و به اطلاع عموم مردم برسد؟ و ده ها سوال دیگر که می تواند از فیش های نجومی برخی مدیران زاییده شود. دکتر حسین راغفر، استاد دانشگاه و کارشناس مسائل اقتصادی و اجتماعی در گفت‌و‌گویی چالش های احتمالی به وجود آمده از انتشار حقوق های میلیونی را واکاوی و بررسی کرده و می گوید: بحث تبعیض در نظام پرداخت حقوقی بسیار گسترده است و شاید یکی از دلایل تبعیض این باشد که جامعه  به سمت مصرف گرایی ترغیب شده و وجود این ناهنجاری ها در کشور افزایش پیدا کرده است ، به طوری که قبح آن در جامعه ریخته شده و آرام آرام می رود که به هنجار تبدیل شود. این نوع فساد ، سوء استفاده از اعتماد جامعه برای رسیدن به منافع شخصی است که پیامدهای این وضعیت در جامعه موجب می‌شود قبح ارتکاب فساد کاهش یافته و فرهنگ کار و کسب روزی حلال تضعیف شود. از سویی، شکاف طبقاتی را بیش از پیش در جامعه حاکم می کند و  انواع فسادهای دیگر مثل سرقت، کلاهبرداری و ... را افزایش می دهد.
فسادهایی که عادی می شود
این استاد دانشگاه با بیان اینکه مدیران متعلق به گروه های صاحب قدرت و افراد ذی نفوذ هستند، می افزاید:‌  به همین دلیل این دسته از مدیران به صورت بی ضابطه وارد سیستم می شوند و چون حمایت های سیاسی پشت سر آنهاست، کاملا آگاهانه از این منابع عمومی ، به صورت خیلی ناکارآمد، نامطلوب و غیرموثر استفاده کرده تا منافع خود را تامین کنند. این چرخه فساد،آنقدر تکرار می شود که دیگر برای شهروندان به امری عادی تبدیل می‌شود. راغفر تصریح می کند:  فسادها در کشور توسط افراد و برخی مقامات اداری و  با ارقام قابل توجه صورت می‌گیرد و  مرتکبان این نوع فساد، جزو گروه صاحبان ثروت و قدرت هستند و با عمل خود زیان‌ها و خسارات غیر قابل جبرانی بر پیکر جامعه وارد می‌سازند. این گروه با برخورداری از توان توجیه یا حمایت، اصولامصون از تعقیب می‌مانند و بنابراین اولویت اصلی در ریشه‌کن کردن فساد، عزم جدی در جلوگیری از بروز فسادهای کلان است.راغفر تاکید می‌کند:در مطالعات پژوهشی فساد،عبارتی وجود دارد که نشانگر این موضوع است که فساد،باعث زایش بیشتر فساد می شود؛ به این معنا که فساد در جامعه رفته رفته به هنجار تبدیل می شود چرا که مدیران دولتی در تلاش هستند از فرصتی هر چند کوتاه استفاده کرده تا منافع شخصی خود را تامین کنند.
 ‌اعتماد مردم از بین می رود
 اصلی ترین پیامد انتشار فیش های حقوقی میلیونی مدیران دولتی در جامعه که می تواند بسیار مخرب و پر هزینه باشد،این است که مردم نسبت به حاکمیت و نظام سیاسی بی اعتماد می شوند.بنابراین در جامعه ای که شهروندان شاهد فساد از جانب مدیران باشند و در برابر این گونه تخلفات واکنش مناسبی صورت نگیرد در این شرایط مهم ترین آسیب انتشار فیش های حقوقی نجومی،  بی اعتمادی عمومی نسبت به نهادهای حاکمیتی مانند دستگاه قضایی و قوه مجریه و مقننه است. به این ترتیب، اعتبار سیاسی نظام به شدت آسیب می بیند چرا که مهم ترین سرمایه هر جامعه ای اعتماد مردم آن محسوب می شود.
راغفر در پاسخ به این سوال که «آیا با انتشار فیش های میلیونی مدیران دولتی در جامعه موافق است؟» می افزاید: «جریان آزاد اطلاعات» و «شفافیت اطلاعات»  دو  محور اصلی مبارزه با فساد است؛ به خصوص اینکه فساد در زمینه منابع عمومی صورت می گیرد که این منابع از جیب مردم تامین می شود. وی با اشاره به اینکه «نشر این فیش های حقوقی، به شکل غیر مستقیم باعث فساد در جامعه می شود» اظهار می دارد: مردم با دیدن این فیش ها تمایل دارند به حقوق های کلان دسترسی داشته باشند،  بنابراین مردم مصرف گرا  می شوند که این موضوع فساد‌زاست. اما مردم حق دارند اطلاعات اینچنینی را در دسترس داشته باشند. واقعیت آن است که  آگاهی و اطلاعات، چشم اسفندیارِ فساد است و هر چه اطلاعات بیشتر در دسترس باشند،  تبادلات غیرقانونی کمتر می‌تواند شکل بگیرند. بنابراین افزایش امکان دسترسی به اطلاعات شفاف، زمینه‌ساز کاهش فساد است.
آثار نظام اداری خویشاوندی
راغفر در پاسخ به اینکه «چرا دستگاه های نظارت کننده با این موضوعات به صورت ریشه ای برخورد نمی کنند؟»، اظهارمی دارد: مدیرانی که مرتکب تخلفات می شوند، وابسته به ساختار قدرت هستند. یعنی نظام خویشاوندی  را در عرصه سیاسی مشاهده می‌کنیم که می تواند از جمله دلایل پدید آمدن فیش های حقوقی نجومی باشد.البته این خطر بزرگی است، به این دلیل که باعث می‌شود مسئولان کشور به تدریج برای چشمپوشی از تخلفات صورت گرفته خودشان نسبت به این مسائل بی تفاوت شده و جامعه نیز در خصوص فساد حساسیتش را از دست بدهد.این استاد دانشگاه می گوید:‌ پدیده پرداخت دستمزدهای بالا ، پدیده جدیدی نیست و به ویژه در 10 سال گذشته به شدت رشد کرده است .
اما اینکه چرا موضوعاتی چون فیش های حقوقی نجومی زیاد مطرح می شود، به دلیل وجود شبکه های اجتماعی است. یکی از کارکردهای شبکه های اجتماعی این است که وقتی موضوعی چون «فیش های حقوقی» در آن مطرح می شود، تا حدودی روی مسئولان اجرایی تاثیر می گذارد و آنها برای نشان دادن بی طرفی خود، دست به  اقداماتی جهت تنویر افکار عمومی می زنند. البته این اقدامات سطحی است و عزم سیاسی جدی برای کاهش نابرابری ها وجود ندارد چرا که بسیاری از مسئولان، وابستگان خود را در درون قدرت دارند و نمی توانند با آنان برخورد جدی کنند. در صورتی که در کشور ما  نهاد های نظارتی متعددی مانند سازمان بازرسی کل کشور ، دیوان محاسبات و ... وجود دارند که عملکرد این مدیران را نظارت می کنند اما دلیل اینکه چرا نظارت های دقیقی صورت نمی گیرد به وجود نظام خویشاوندی در  نهادهای دولتی مربوط می شود که نیازمند عزم جدی در مقابله با آن است.

۹۵/۰۳/۰۸
۱۰:۳۸

اظهارات نوبخت درباره بنزین دو نرخی، لغو کنسرت‌ها و فیش‌های حقوقی پرحاشیه

همشهری آنلاین: سخنگوی دولت در نشست خبریش به سئوالاتی در مورد دستگیری عاملین انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی، لغو کنسرت‌ها، پیگیری توقیف اموال ایران از سوی آمریکا، تغییرات دولت و هچنین مینو خالقی پاسخ گفت.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در این نشست با اشاره به مصوبه دولت در خصوص احداث 200 هزار واحد مسکونی در روستاها گفت: بانک مرکزی در حد 120 هزار واحد مسکونی در همه کشور، برای هر واحد 18 میلیون تومان وام با سود 5 درصد اختصاص می دهد. همچنین برای 80 هزار واحد مسکونی در روستاهای مرزی، به ازای هر واحد مسکونی 20 میلیون تومان وام با سود 5 درصد اعطا خواهد شد.
وی افزود: همچنین سازمان مدیریت و برنامه ریزی مکلف شد اصل و فرع وام را تضمین کرده و مابه التفاوت سود این تسهیلات را نسبت به تسهیلات رایج، تقبل کند. بنیاد مسکن نیز مکلف به اجرای این بخش در کل کشور شد. همچنین در شهرها نیز اقدامات مشابهی برای فعال سازی بخش مسکن در نظر گرفته شده است.
نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد احتمال دونرخی شدن بنزین و موضع دولت در این رابطه، گفت: در این رابطه تبصره 14 لایحه بودجه سال 95 وجود دارد که دولت در فرآیند تصویب این بند مخالفت صریح خود را اعلام کرده است. چرا که دولت موافق با دونرخی کردن قیمت بنزین نیست و هنوز هم این تبصره به دولت ابلاغ نشده است.
وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد لغو مجوز کنسرت‌ها در شهرهای مختلف، به سخنرانی‌های رئیس جمهور و تأکید او بر نارضایتی از چنین رفتارهایی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور در برخی سخنرانی‌های خود به صراحت مراتب نارضایتی خود را از لغو مجوزهای قانونی کنسرت‌ها بیان کرده‌اند.
سخنگوی دولت افزود: انتظار داریم در خصوص کنسرت‌هایی که با مجوز انجام می‌شود، شاهد لغو آنها نباشیم چرا که آثار اجتماعی و فرهنگی سویی دارند.
وی با اشاره به اینکه گاهی لغو مجوز کنسرت‌ها در مورد هنرمندانی مثل استاد ناظری که شخصیت هنری برجسته کشور هستند، اتفاق می‌افتد، گفت: اصالت و متانت برنامه‌های استاد ناظری برای همه روشن است و قطعاً مواضع رئیس جمهور در این موارد قابل تسری به همه کنسرت‌هایی است که مجوز دارند.
سخنگوی دولت در رابطه با طرح مجلس جهت الزام پیگیری خسارت دو میلیاردی ایران از آمریکا، گفت: این طرح با انگیزه‌های ملی در جهت صیانت از منابع ملت ایران صورت گرفته و در حال حاضر دادگاه‌های ایرانی ده‌ها میلیارد حکم علیه طرح‌های آمریکایی صادر کرده‌اند که همگی آنها در حال انجام است و اقدامات قانونمند لازم را انجام خواهیم داد. پس حتی اگر این تصویب به نرسد مانعی برای پیگیری‌های ما در دادگاه‌های جمهوری اسلامی ایران نیست.
نوبخت همچنین در مورد چهره‌هایی که به عنوان مقصر این پرونده مطرح شده‌اند، ادامه داد: این موضوع در شورای عالی امنیت ملی پیگیری می‌شود که مباحث داخلی آن به قوه قضائیه منعکس شده و آنچه در مورد مجامع جهانی است نیز از سوی شورای مذکور پیگیری می‌شود. مقتضی نیست که دولت قبل از قوه قضائیه اقدامی داشته باشد و منتظریم در چارچوب قانونی آنهایی که قصوری داشته‌اند مورد پیگیری قرار گیرند.
سخنگوی دولت همچنین تأکید کرد: در راستای احقاق حقوق ملت ایران از همه ظرفیت‌های حقوقی و سیاسی در زمان مناسب استفاده خواهیم کرد.
وی خاطرنشان کرد: در بیانیه‌ای که از سوی کارگروه صیانت از اموال ارزی جمهوری اسلامی ایران صادر شده است روشن شده که با چه سازوکاری می‌توانیم نسبت به استیفای 1 میلیارد و 750 میلیون دلاری که به پرونده دو میلیون دلاری معروف شده است، اقدام کنیم.
سخنگوی دولت همچنین در مورد پیش‌بینی وضعیت اشتغال در سال 95 با توجه به رشد اقتصادی، گفت: در صورتی که رویکرد ما برای رشد اقتصادی، تأثیر در افزایش سطح اشتغال باشد با توجه به فعالیت 7 هزارو 500 واحد تولیدی و 4 هزار واحد شرکت‌های صنعتی و توزیع این واحدها در سراسر استان‌های کشور ان‌شاءالله توازن منطقی جهت افزایش اشتغال در سطح ملی خواهیم داشت.
سخنگوی دولت در رابطه با مجوز واردات سه قلم کالا از جمله گندم، گفت: این مجوز تنها برای واردات نیست بلکه وارداتی موقت است تا به کالاهای ساخته شده تبدیل شوند و دوباره صادر کنیم و در واقع قصدمان فرآوری و صادرات مجدد است.
وی به وضعیت خوب ذخیره استراتژیک گندم اشاره کرد و گفت: از نظر میزان تولید گندم در وضعی هستیم که در سال جاری نیاز به واردات نداشته باشیم و گرچه مابه‌التفاوت قیمت خرید دولت با قیمت وارداتی قابل توجه است اما دولت ترجیح دارد گندم در داخل تولید شود و در حال حاضر نیز میزان ذخایر استراتژیک مردم حدود 5 تا 6 میلیون است.
نوبخت همچنین در مورد بازگشایی سفارت کانادا، گفت: دولت کانادا نسبت به تصمیم دولت قبلی خود در مورد ایران موضع‌گیری کرده و آن را نادرست دانسته و این نشان از تفاوت نگاه‌ها دارد و ما نیز با عنایت به اینکه در چارچوب منافع ملی از گسترش با ارتباط با دنیا استقبال می کنیم با حفظ شاخص‌های سیاست‌های کلی در روابط خارجی به این مسأله نگاه مثبت داریم.
نوبخت در مورد وضعیت حج در سال 95، گفت: همه تلاش وزارت ارشاد و سازمان حج بر این بود تا بتوانیم با کیفیتی که در شأن همه زائران و زائران ایرانی است، دولت عربستان شرایط حج را فراهم کند که متأسفانه تا به حال این اتفاق نیفتاده است.
سخنگوی دولت در مورد اعطای وام 20 میلیون تومانی ازدواج، گفت: در حال حاض تعدادی در نوبت هستند و امسال نیز تعداد دیگری افزوده می‌شوند و رقم پرداخت‌ها محدود است. البته علاقه‌مندیم با فوریت وام ازدواج داده شود چرا که پرداخت وام ازدواج از اولویت‌های نظام بانکی ماست.
نوبخت در مورد خبر منتشر شده در مورد عاملین انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران و نقش وزارت اطلاعات، گفت: وزارت اطلاعات قطعاً در این وظایف اداری و مأموریت‌های سازمانی دارد. البته گاهی تقسیم مأموریت‌هایی نیز وجود دارد و توسط یک دستگاه مثلاً وزارت کشور یا ناجا بیان می‌شود که در این زمینه ان‌شاءالله گزارش نهایی در روزهای آینده اعلام خواهد شد.
نوبخت در مورد موضع دولت در خصوص تعیین رئیس مجلس و اظهارنظر برخی وزرا در این رابطه، گفت: با توجه به اصل تفکیک قوا و شرایط قوه مقننه و نمایندگان مجلس دولت هیچ موضع جانبدارانه‌ای برای کاندیداهای موجود ندارد و این مسأله مربوط به تصمیم نمایندگان است و اگر برخی وزرا اظهارنظری کرده‌اند ربطی به دولت ندارد و موضع دولت روشن است.
وی در رابطه با پیامک اخیر سازمان بازنشستگی لشکری مبنی بر عدم پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه به علت تأمین نشدن بودجه از سوی دولت گفت: متأسفانه این پیامک ارسال شده است که قابل پیگرد قانونی است؛ چرا که باعث دلهره و تشویش میان بازنشستگان نیروهای مسلح و سوءاستفاده رسانه‌های خارجی شده است که به نظرم به این کار ناشیانه می‌توان واژه اقدام مجرمانه را داد.
وی با اشاره به اینکه وزیر دفاع اعلام کرده است در رابطه با پرداخت حقوق بازنشستگان سهم وزارتخانه را پرداخت خواهند کرد، گفت: موضوع عدم پرداخت حقوق اردیبهشت‌ماه بازنشستگان نیروهای مسلح حرفی بی‌ربط است. مگر ما می‌توانیم حقوق بازنشستگان را پرداخت نکنیم؟ این پرداخت توسط صندوق بازنشستگی کشوری انجام می‌شود.
نوبخت در ادامه گفت: البته با توجه به اینکه بودجه 95 به ما ابلاغ نشده است افزایش حقوق سال 95 در این ماه هم اعمال نخواهد شد.
وی در مورد اصلاحات آزمایشی نظام بانکداری اسلامی، گفت: اجرای این طرح به صورت آزمایشی که یک قانون مادر است آن هم در فرصت باقی‌مانده از مجلس را به صلاح نمی‌دانیم و دولت با این اقدام مخالف است و تصورم این است که شورای نگهبان نیز اجازه دهد.
نوبخت در مورد تغییر وزرا و استانداران گفت: معمولاً‌ بعد از هر رخداد سیاسی مثل انتخابات این شایعات مطرح می‌شود اما دولت هیچ برنامه‌ای جهت تغییر استانداران و وزرا ندارد.
نوبخت در پاسخ به سوالی در مورد وضعیت مینو خالقی، گفت: در این رابطه بهتر است کمی صبر کنید.
وی همچنین در مورد انتشار فیش‌های حقوقی نجومی مدیران بیمه مرکزی، گفت: وزیر اقتصاد در این زمینه گزارش دادند که این تغییر به خاطر یک مطالبه معوق بوده و فیش قبلی حقوقی این کارمندان و حقوق‌شان متعارف با بقیه کارمندان است.
وی در جواب سوالی در مورد موضوع تجمیع بیمه‌ها، گفت: نظر سازمان مدیریت در این زمینه روشن و واضح است و جلسات متعددی در این زمینه‌ داشته‌ایم که بر اساس جمع بندی از طریق قانون برنامه ششم قطعاً‌ این طرح عملیاتی می‌شود.
نوبخت در مورد دیدار فائزه هاشمی با جمعی از سران فرقه بهائیت، گفت: در این خصوص آیت‌الله هاشمی مواضع شایسته‌ای داشته‌اند و این کار را نکوهش کرده‌اند که به نظرم به این نظر احترام بگذاریم.
وی در مورد ادعای حداد عادل در مورد دخالت در انتخابات 94، گفت: هر کسی جرمی را مشاهده می‌کند حتماً باید به قوه قضائیه اعلام کند و اینکه فقط مطلبی را مطرح کنیم شأنیت و جایگاهی ندارد و تنها باعث تشویش اذهان عمومی می‌شود.
سخنگوی دولت در مورد مسابقات بین‌المللی قرآن و تأثیرات آن، گفت: برگزاری این مسابقات به الفت و اتحاد مسلمانان منجر می‌شود.
پنجره «سایر رسانه ها از نگاه بینا» یک جستجوگر و موتور هوشمند خبری است و شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا )، هیچگونه مسئولیتی در قبال متن خبرها ندارد

۹۵/۰۳/۰۶
۱۳:۰۹

توصیه روحانی به علی‌عسگری:رسانه ملی بجای بزرگ نمایی نگرانی‌ها،روحیه خودباوری رادر دستور کار قرار دهد

رییس جمهور با تبریک آغاز مسئولیت رییس جدید صداوسیما اظهار امیدواری کرد که روحیه مسئولانه وی به پیشبرد پیشرفت کشور کمک کند.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی عصر یکشنبه در جلسه هیات دولت اظهارداشت: همه ما برای حل مشکلات و تحقق اهداف پیشرفت کشور وظایفی داریم و مأموریت سازمان صدا و سیما فراهم آوردن زمینه برای حضور، مشارکت و مسئولیتپذیری مردم در همه امور به ویژه مسایل اقتصادی است.
روحانی گفت: در کنار اقدام برای جذب سرمایه و تکنولوژی خارجی ضروری است حداکثر تلاش برای جذب سرمایه‌های داخلی و مشارکت عموم مردم در توسعه و پیشرفت کشور بکار گرفته شود و لازمه این کار، تقویت امید به آینده است.
رییس جمهور با تاکید بر ضرورت تقویت بیش از پیش اعتماد میان مردم و دولت، افزود: رفتار و عملکرد سیاسی مردم نشان می‌دهد که به دولت اعتماد دارند و جهت گیری کلی رسانه ملی باید تقویت امید و اعتماد دو جانبه باشد.
روحانی اظهارداشت: در حوزه فرهنگی هم تلاش صدا و سیما باید در جهت رفع کاستی‌ها و تشویق اقدامات مثبت باشد و بجای بزرگ نمایی نگرانی‌ها، تقویت هویت ملی و روحیه خودباوری در دستور کار رسانه ملی قرار گیرد.
در ادامه، دولت با پرداخت تسهیلات طرح نوسازی و بهسازی مسکن روستایی موافقت کرد.
بر اساس تصمیم هیات وزیران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران برای پرداخت تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی در سال ۱۳۹۵ نسبت به تعیین بانکهای عامل و سهمیه آن‌ها، در مجموع به تعداد ۲۰۰ هزار واحد با سفته زنجیرهای اقدام می‌نماید.
سقف فردی تسهیلات برای ۱۲۰ هزار واحد برابر مبلغ ۱۸۰ میلیون ریال و برای ۸۰ هزار واحد در روستاهای مرزی و جزایر، متقاضیان تخریب و نوسازی (درجاسازی) مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال می‌باشد.
هیات وزیران همچنین در این جلسه، آقای عبدالناصر همتی را به عنوان رییس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین کرد.
دولت به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد نسبت به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه دو جانبه در زمینه کمک متقابل در امور گمرکی بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری کره جنوبی و فدراسیون روسیه ظرف مدت سه سال از تاریخ ابلاغ این تصویب نامه، اقدام نماید.
صدور مجوز به وزارت راه و شهرسازی برای انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت موافقتنامه کشتیرانی تجاری دریایی بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری دمکراتیک خلق الجزایر، از دیگر مصوبات جلسه هیات وزیران بود.
لایحه تصویب مقررات بینالمللی جلوگیری از تصادم در دریا از دیگر مواردی بود که در جلسه هیات دولت از سوی اعضا مصوب شد. این لایحه جایگزین پیوست کنوانسیون مربوط به مقررات بینالمللی جلوگیری از تصادم در دریا (موضوع قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون یادشده) می‌شود.
دولت همچنین لایحه معاهده در زمینه معاضدت حقوقی دو جانبه در موضوعات کیفری و نیز لایحه معاهده معاضدت قضایی در موضوعات مدنی و تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین را به تصویب رساند.
هیات وزیران در این جلسه همچنین نسبت به تصویب لوایح دیگری از جمله موافقتنامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایهگذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری سنگاپور، موافقتنامه حمل و نقل بینالمللی مسافر و کالا از طریق جاده بین دولت‏های جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قزاقستان، موافقتنامه همکاری در زمینه دامپزشکی و بهداشت دام بین دولتهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان و نیز عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن فرهنگستان‌ها و مجامع علمی آسیا اقدام کرد.
2929
پنجره «سایر رسانه ها از نگاه بینا» یک جستجوگر و موتور هوشمند خبری است و شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا )، هیچگونه مسئولیتی در قبال متن خبرها ندارد

۹۵/۰۳/۰۷
۰۶:۴۹

تشکیل شورای سه‌جانبه بانک، بیمه و سرمایه

رئیس کل جدید بیمه مرکزی از ایجاد شورای ثبات ۳ جانبه بین صنعت بانک، بیمه و بازار سرمایه خبر داد.

پول‌نیوز - رئیس کل جدید بیمه مرکزی از ایجاد شورای ثبات ۳ جانبه بین صنعت بانک، بیمه و بازار سرمایه خبر داد.
عبدالناصر همتی عصر امروز در مراسم تودیع و معارفه رئیس کل سابق و جدید بیمه مرکزی گفت: ۱۰ سال گذشت. خرداد سال ۸۵ بود که در همین جا از محضر بزرگان صنعت بیمه خداحافظی کردم و در خرداد ۹۵ بعد از چرخشی در صنعت بانکی دوباره به صنعت بیمه بازگشتم عین کفش های میرزانوروز می ماند و هر کاری کردیم دوباره به این صنعت بازگشتیم.
رئیس شورای عالی صنعت بیمه با بیان اینکه تقدیر این بود که مجددا به صنعت بیمه بازگردم افزود: تا زمانی که کارمند بیمه هستم به این دلیل که عضو هیئت علمی دانشگاه می باشم تا ۶۵ سالگی کارمند دولت خواهم ماند. هر وقت مسئولیتی به من محول شود از بابت دوستی و معرفت و ارادت قبول می کنم.
وی افزود: زمانی که از بیمه مرکزی رفتم بلافاصله فعالیت در موسسه بنیاد به من پیشنهاد شد بعد از آن نیز به بانک مرکزی با درخواست طیب نیا رفتم علیرغم اینکه می گفتند که بانک ملی سخت است و نرو خراب می شوی.
همتی گفت: قبل از این هم به وزیر اقتصاد سابق آقای دانش جعفری و آقای کهزادی رئیس اسبق بیمه مرکزی گفته بودم که اگر می خواهید در صنعت بیمه موفق شوید باید با اعضای صنعت بیمه رفیق شوید در عین حال خودتان هیچ سهمی از این صنعت نداشته باشیم و من این دو مشکل را ندارم البته از روسای قبلی اطلاعی ندارم.
وی با بیان اینکه در نهایت این چوب را نگه داشتند و به من دادند که راه را ادامه دهم تصریح کرد: آقای امین دوست خوب من بودند و هستند و خواهند بود. در این ۱۰ سال تمام با روسای کل قبلی حداقل سه بار در شورای عالی بیمه در جلسه شرکت می کردم و با آنها رفاقت دارم.
همتی گفت: آقای امین مرد بسیار شریفی بودند و هستند و آرزوی توفیق برای وی دارم البته وی کسالت و میگرن داشتند و نتوانستند در جلسه امروز حضور یابند و یاد می کنم از وی به خاطر تلاش هایی که در بیمه مرکزی انجام دادند. وی همچنین در مورد صنعت بیمه نیز گفت: بازار بیمه نقش کوچکی در بازار اقتصادی کشور دارد و نقش مسلط بازار پول اجازه نقش آفرینی بازارهای بیمه و سرمایه را نمی دهد.
وی از ایجاد شورای ثبات سه جانبه میان صنعت بانک، بیمه و بازار سرمایه خبر داد و تصریح کرد: نظارت بیمه مرکزی به صورت جدی در دستور کار قرار خواهد گرفت در عین حال بخش خصوصی نیز باید رشد کند. رئیس کل بیمه مرکزی نسبت به عقب ماندگی بیمه عمر انتقاد کرد و گفت: طی ۱۰ سال گذشته بیمه عمر هیچ تغییری نکرده و در حد همان ۶-۵ درصد است و نرخ ۱۲ درصدی که اعلام می شود مربوط به بیمه عمر پس اندازی و به صورت گروهی است این در حالی است که بیمه عمر پس اندازی مهم است و کارآیی دارد.
رئیس کل بیمه مرکزی ادامه داد: این موضوع که بیمه مرکزی چه میزان بیمه اتکایی و چقدر اتکایی اجباری داشته باشد مهم است و باید به طور جدی و به آرامی و با ضمانت اجرایی جدید به این موضوع توجه شود و اجرایی گردد.
رئیس شورای عالی صنعت بیمه گفت: ابایی از دفاع از صنعت بانکداری ندارم اما نمی شود که دائما به این صنعت حمله کرد اینکه تمام اتفافات در این صنعت را به حاشیه بکشیم و بزرگ کنیم و آن را بر سر بانکها و بیمه ها بزنیم درست نیست.
منبع: مهر

۹۵/۰۳/۰۶
۱۰:۰۷

باشگاه مشتریان بیمه معلم عضو می‌پذیرد

تعداد اعضای باشگاه سقف ندارد و همه بیمه گزاران بیمه معلم می توانند در آن عضو شوند.
از دی ماه سال گذشته، قدمهای اول ایجاد باشگاه مشتریان بیمه معلم برداشته شد، اما این روند به زودی تکامل می یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، مشتریان هم اکنون با مراجعه به سایت بیمه معلم می توانند در باشگاه مشتریان عضو شوند. در این صفحه اطلاعات اولیه بیمه گزار مانند آدرس ایمیل، مدرک تحصیلی و شغل درخواست و ثبت می شود.
پس از آن، بیمه گزار به خدمات زیر دسترسی پیدا می کند:
کارتابل بیمه گزار: در این بخش ضمن دسترسی به اطلاعات تمامی بیمه نامه های صادر شده، امکان پرداخت آنلاین سررسید بیمه نامه های اقساطی ، وام وجود دارد.
گزارش خاص بیمه های عمر: شامل استعلام وضعیت بیمه نامه، وضعیت سود مشارکت در منافع بیمه های عمر و….
گزارش مالی: صورت حساب تفصیلی بیمه گزار، الحاقیه تسویه نشده، چک و…..
تعداد اعضای باشگاه سقف ندارد و همه بیمه گزاران بیمه معلم می توانند در آن عضو شوند.
هر کس که هر بیمه نامه ای از شرکت بیمه معلم داشته باشد و در باشگاه مشتریان ثبت نام کند، می تواند از مزایای کنونی آن استفاده کند. باشگاه مشتریان بیمه معلم در حال حاضر ۱۵۰ عضو دارد.
صدور بیمه نامه خاص مانند مسافرت خارج از کشور، آتش سوزی و مسئولیت خاص، از جمله خدماتی است که می تواند برای اعضای باشگاه مشتریان تعریف شود. همچنین تمدید بیمه نامه اتومبیل و صدور الحاقیه بیمه نامه شخص ثالث به زودی در این بخش عملیاتی خواهد شد.
گفتنی است شرکت بیمه معلم در نظر دارد اعضای باشگاه مشتریان را طبقه بندی کرده، میزان وفاداری آنها را سنجیده و به مشتریان برتر خدمات بیشتری ارائه دهد. چنین امکاناتی در حال بررسی است و به محض برقراری، درباره آن اطلاع رسانی خواهد شد.
برای پیوستن به کانال تلگرامی “اخبارپول” اینجا کلیک کنید.

منابع دیگر:
 • نیوزبانک
۹۵/۰۳/۰۸
۰۹:۰۳

بیانیان ، مدیرعاملی بیمه آرمان را پذیرفت

اخبار پولی مالی- علیرضا بیانیان که سابقه مدیریت در بیمه توسعه در سال های ابتدایی تاسیس را دارد ، برای مدیرعاملی بیمه آرمان به بیمه مرکزی معرفی شد.

به گزارش اخبار پولی مالی، علیرضا بیانیان- مدیر اسبق بیمه توسعه که سابقه مدیریت بیمه توسعه در روزهای ابتدایی تاسیس را دارد ، مدیر عاملی شرکت بیمه آرمان را پذیرفته و قرار است سکان هدایت این شرکت را در دست گیرد.
گفتنی است بیانیان  یکی از مدیران عامل قدیمی صنعت بیمه در سال های ابتدایی خصوصی سازی است که البته معاونت بیمه آسیا و تدریس در دانشگاه را نیز در کارنامه خود دارد.

۹۵/۰۳/۰۶
۱۰:۳۰

اجازه بازی جنجالی با آبروی مدیران دولتی را نمی‌دهیم

تین نیوز | وزیر اقتصاد تقصیرات جنجال فیش‌های حقوقی مدیران بیمه را به گردن رسانه‌ها و دولت گذشته انداخت.
علی طیب نیا عصردیروز در مراسم تودیع محمدابراهیم امین رئیس کل سابق بیمه مرکزی (که وی در این مراسم حضور نیافت) و عبدالناصر همتی رئیس کل جدید بیمه مرکزی ضمن دفاع تمام قد از رئیس کل قبلی بیمه مرکزی گفت: اجازه نمی دهیم با جنجال سازی با آبروی مدیران خدوم دولتی بازی شود.
وزیر اقتصاد و دارایی افزود: متاسفانه همانطور که رئیس کل قبلی بیمه مرکزی در متن استعفای خود در ماجرای فیش های حقوقی مدیران بیمه مرکزی مطرح کرد موضوع هدف قرار دادن اعتبار و اعتماد مدیران خدوم دولتی و بیمه ها مد نظر بوده است.
طیب نیا ادامه داد: البته به نوبه خودم از حساسیت عمومی نسبت به این قبیل مسائل استقبال می کنم و آن را به نفع جامعه می دانم مشروط بر اینکه مورد سوء استفاده سیاسی قرار نگیرد و فراگیر و فراجناحی و در عین حال در جهت سلامت مالی و اداری باشد. رئیس مجمع عمومی بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: ما نباید اجازه دهیم که شهرت و اعتماد افراد بازیچه سیاسی و بازیچه جنجال های رسانه ای شود و از مسیر اصولی رسیدگی خارج گردد.
وزیر اقتصاد و دارایی گفت: وظیفه من دستور رسیدگی صریح و شفاف به موضوع بود که اعتمادها مورد آسیب قرار نگیرد کمیته ویژه رسیدگی هم اعلام کرد که رسیدگی توسط مراجع ذیربط در حال انجام است. وی نسبت به عملکرد رسانه های عمومی در این مورد و درباره امراللهی مدیرعامل سابق بیمه مرکزی غیر اخلاقی و غیرانسانی بود.
طیب نیا ادامه داد: از رسانه ها انتظار داریم که در اینگونه موارد با صداقت و اخلاق اسلامی عمل کنند و اعتبار افراد شریف را در معرض آسیب قرار ندهند البته برخی نارسایی های عمومی در پرداختی های مدیران دولتی وجود دارد که میراث به جا مانده از دولت قبلی است و وزارت اقتصاد برای ساماندهی آن اقداماتی را انجام داده بدون اینکه آن را رسانه ای کرده باشد.
وزیر اقتصاد و دارایی خاطرنشان کرد: پیش از این درباره اصلاح میزان تسهیلات دهی و پرداختی های حقوق به مدیران بانک ها و بیمه ها پیشنهاداتی را به دولت ارائه کرده بودیم که با دستور معاون اول، سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور مکلف شد که ساماندهی پرداخت حقوق و تسهیلات رفاهی را در ضوابط اجرایی بودجه ۹۵ مد نظر قرار دهد.
وی گفت: در حال حاضر تهیه طرح های پیشنهادی در این زمینه برای ارائه به دولت و اجرایی شدن آن هستیم. البته تهیه این طرح ها از قبل آغاز شده بود و پیش از این اتفاق در دولت به تصویب رسیده و به سازمان مدیریت ارائه شده و برخی دستورالعمل ها نیز انجام شده بود.
طیب نیا با بیان اینکه چارچوب نهایی برای ساماندهی به مرحله آخر رسیده است، گفت: ضابطه مند شدن پرداخت به مدیران دولت بهترین دفاع از حیثیت مدیران شایسته و خدوم کشور است و با جدیت از آن دفاع  می کنم ولی اجازه نمی دهیم با جنجال با آبروی مدیران خدوم دولت بازی شود.
طیب‌نیا گفت: آقای امین یک مدیر لایق و یک کارشناس برجسته در صنعت بیمه است، حضورشان در کسوت ریاست بیمه مرکزی به انضباط بیشتر و توان رقابتی و تنظیم‌گری منجر شد و برای من اطمینان‌بخش بود. با حضور همتی در این سمت و با شناخت نسبت به توانایی مدیریتی ایشان، انتظار داریم که موفقیت‌های آقای امین استمرار یابد و از آقای امین در موقعیت مناسب استفاده کرده است.
وی ادامه داد: سابقه آشنایی بنده با آقای امین به سابقه دور و در سازمان مدیریت بازمی‌گردد. ایشان از مدیران شایسته و سالم در نظام کشور هستند و آرزوی سلامتی برای وی دارم و امیدوارم هر چه زودتر از توان ایشان در صنعت بیمه بهره‌ بگیریم.
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در برنامه چهارم و پنجم، دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصد، برنامه‌گذاری و هدف‌گذاری شده بود اما آنچه در عمل به دست آمد تنها رشد ۲.۸ درصدی بود. بدون یک اقتصاد قوی نمی‌توان انتظار داشت که ایران در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشد. برای افزایش تولید داخلی چاره‌ای نداریم جز آنکه فضای سرمایه‌گذاری در کشور را بهبود بخشیم.
وی با بیان اینکه بدون بهبود فضای سرمایه‌گذاری نمی‌توان رشد اقتصادی را تجربه کرد، افزود: تحول در صنعت بیمه نقش کانونی در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی دارد. طیب‌نیا گفت: دولت پنج انتظار مهم از بیمه مرکزی دارد که اولین آن این است که توانمندی‌های خود را صرف ایفای نقش نظارتی و تنظیم‌گری کند و از حیطه تصدی‌گری تا حد امکان دوری جوید.
وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: بیمه اتکایی اجباری بیمه مرکزی برای بیمه‌های غیرزندگی از ۲۵ درصد به ۱۵ درصد و برای بیمه زندگی از ۵۰ درصد به ۲۵ درصد حق بیمه تولیدی کاهش یافته و انتظار به شتاب‌بخشی این روند وجود دارد.
وی دومین انتظار را اینگونه بیان کرد که از فضای پسابرجام برای گسترش تعاملات بین‌المللی و حضور صنعت بیمه در محیط بین‌المللی سود ببرد. سومین انتظار هم این است که گسترش فضای رقابتی در صنعت بیمه در دستور کار قرار گیرد زیرا گزارشات نشان می‌دهد شاخص میزان تمرکز و انحصار در صنایع مختلف و صنعت بیمه کاهش یافته؛ به طوری که از ۲۱۵۷ در سال ۹۲ به ۱۹۶۴ در سال ۹۴ کاهش یافته است. همچنین سهم شرکت بیمه غیردولتی از حق بیمه تولیدی بازار از ۵۶.۵ درصد در سال ۹۲ به ۵۹.۳ درصد در سال ۹۴ افزایش یافته است که نشانه رقابتی‌تر شدن صنعت بیمه در دوره خدمت دولت تدبیر و امید است.
طیب نیا گفت: پروژه توانمند کردن و افزایش سهم بخش خصوصی در بازار بیمه پیشنهاد شده و انتظار اقدامات عملی و جدی در این حوزه وجود دارد. برای بیمه ایران نیز نقش جدیدی باید تعریف شود و به عنوان نقش مکمل بیمه مرکزی عمل کند.
وی چهارمین انتظار از بیمه مرکزی را افزایش ضریب نفوذ بیمه و تنوع بخشی به محصولات بیمه ای دانست و گفت:
ضریب نفوذ بیمه در کشور پائین و وابسته به بیمه اجباری شخص ثالث است. طیب نیا ارتقاء کمی و کیفی سرمایه انسانی دربیمه مرکزی و صنعت بیمه را پنجمین انتظار ذکر کرد و افزود: هم بیمه مرکزی و هم صنعت بیمه  برای رسیدن به سطح آرمانی نیازمند اجرای چنین برنامه ای هستند.

۹۵/۰۳/۰۶
۱۱:۳۰

◄ تاکید وزارت راهی‌ها بر ایمنی و سوخت ناوگان در هفته گذشته

تین‌نیوز | مجموعه وزارت راه و شهرسازی در حوزه های ترانزیت، ایمنی راه‌ها، زیرساخت و سوخت ناوگان حمل‌ونقل جاده ای تصمیم‌های قابل‌توجه و بسیار مهمی از جمله اعمال تخفیف برای مابه التفاوت سوخت ناوگان افغانی عبوری از کریدور چابهار  و تاکید بر تسریع نصب سامانه‌های ثبت تخلف سرعت در هفته گذشته اتخاذ کرد.
به گزارش خبرنگار تین‌نیوز، نزدیک شدن به سفرهای تابستانی وزارت راه و شهرسازی را بیش از پیش به مساله ایمنی راه‌ها حساس کرده است و ادارات و سازمان‌های تابعه این وزارتخانه مکلف به انجام اقدامات و تعریف برنامه‌های عملیاتی در این مورد به خصوص شده اند. زیر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری «تلفات جاده ای بالاست».
تأکید وزیر راه بر تسریع نصب سامانه‌های ثبت تخلف سرعت
وزیر راه و شهرسازی بر پیگیری و اولویت‌بندی نصب دوربین‌های ثبت تخلف سرعت از سوی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای تأکید کرد و گفت: اگر دوربین‌ها سریع نصب شود در کاهش تلفات به‌طور حتم تأثیر گسترده‌ و بسیار مهم خواهد داشت.
عباس آخوندی افزود: بحث راه‌ها و سرمایه‌گذاری بلندمدت موضوعی نیست که بشود در قالب یک جلسه  تصمیم‌گیری کرد ضمن توجه به وضعیت بودجه کشور با همین وضع موجود باید کارها انجام گیرد. در غیر این صورت واگذار کردن حل موضوع به طرح‌های درازمدت قابل دسترس نیست.
بودجه 40 هزارمیلیاردی توسعه راه‌ها ناچیز است
معاون ساخت و توسعه راه‌های شرکت ساخت با بیان اینکه «وجود 20 هزار کشته ناشی از تصادفات رانندگی هزینه‌های بسیار سنگین مادی و معنوی را به کشور تحمیل می‌کند» تصریح کرد: بودجه 40 هزار میلیارد ریالی توسعه راه‌ها در مقابل آن ناچیز است و باید این بودجه به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد.
خیرالله خادمی 50 درصد آمار تصادفات رانندگی را ناشی از تصادفات رخ‌به‌رخ اعلام کرد و گفت: باید با تبدیل راه‌های اصلی به بزرگراه‌ها و آزادراه‌ها این آمار را کاهش دهیم.
تمرکز 80 درصد پروژه‌های ناتمام روستایی در 10 استان
سرپرست معاونت راه روستایی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 80 درصد پروژه‌های ناتمام راه روستایی در 10 استان کشور متمرکز است، تصریح کرد: امیدواریم از 10 استان که فشار بیشتری را متحمل می‌شوند داشته باشیم.
سید حسین میرشفیع خاطرنشان کرد: طبق وعده شخص وزیر راه و شهرسازی و معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل ایشان در اولین ابلاغ اسناد خزانه تعهدات راه‌های روستایی را تأمین کنند تا بتوان تعهدات سال گذشته از محل اسناد خزانه را اجرا کنیم تا بخش زیادی از بدهی پیمانکاران پرداخت شود.
تخفیف ترانزیتی ایران در ازای عبور ناوگان افغانی از کریدور چابهار
مدیرکل دفتر ترانزیت و پایانه‌های مرزی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: ناوگان ترانزیتی افغانستان در صورت حرکت از مبدأ چابهار و سیر در این کریدور ترانزیتی به مقصد کشور خود از تخفیف 50 درصد در هزینه‌های بندری، تخلیه و بارگیری و انبارداری و همچنین 33 درصد تخفیف سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در مابه‌التفاوت سوخت ناوگان افغانی برخوردار می‌شوند.
محمدجواد عطرچیان با توجه به تخفیف‌های در نظر گرفته‌شده برای عبور کالاها از این دالان بیان داشت: حجم بار عبوری از این مسیر بسیار بیشتر از میزان کنونی می‌شود. همچنین در صورت انجام به‌موقع تشریفات گمرکی زمان سیر کالاهای ترانزیتی به کمتر از یک هفته خواهد رسید.
 
ابطال کارت سوخت ناوگان دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث از تیرماه
مهدی نیکدار در نشست خبری بعدازظهر سه شنبه چهارم تیرماه با اشاره به مصوبه مربوط به ناوگان دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث، اظهار داشت: طبق جمع‌بندی جلسه امروز با حضور سازمان‌های ذی‌ربط شامل بیمه مرکزی تعاونی ناجا و ستاد سوخت و اعلام نتیجه نهایی در خصوص مصوبه سوخت ناوگان خودروهای دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث تا اواخر خرداد بررسی و سپس اعلام شود.
وی افزود: در حال حاضر کارت سوخت ناوگان دیزلی پس از دریافت پیغام (هشدار-بیمه) فعال است اما صاحبان ناوگان دیزلی ظرف یک ماه تا 45 روز فرصت دارند به مراکز بیمه جهت پرداخت شخص ثالث مراجعه کنند در غیر این صورت کارت سوخت آن‌ها باطل خواهد شد.
 

۹۵/۰۳/۰۸
۱۰:۴۳

فعال‌سازی صفحه ویژه مدیریت آموزش و پژوهش در پرتال بیمه‌ کوثر

صفحه ویژه مدیریت آموزش و پژوهش پرتال با هدف تسهیل در اطلاع‌رسانی و ارتقای سطح آموزشی کارکنان و نمایندگان بیمه‌ کوثر فعال شد.

خبر اقتصادی - افزایش حس پژوهش و ایجاد سیستمی کارآمد در ثبت، پیگیری و دفاع از طرح‌های پژوهشی و حفظ حقوق معنوی ارائه‌کنندگان طرح‌ها و ایده‌ها از دیگر اهداف ایجاد صفحه ویژه آموزش و پژوهش این مدیریت است.
زینب حمیدی‌فر، سرپرست آموزش و پژوهش بیمه کوثر از فعال‌شدن این صفحه از اول خردادماه سال‌جاری در پرتال شرکت خبرداد و خاطرنشان‌کرد: تمام کاربران اعم از مدیران، نمایندگان و کارکنان می‌توانند با مراجعه به صفحات مذکور از آخرین اخبار آموزشی و پژوهشی، مقالات، شرح فعالیت‌های صورت گرفته و در حال انجام، جداول برنامه‌ریزی آموزشی، تصاویر منتخب و سایر صفحات آماده شده این بخش استفاده کنند.

۹۵/۰۳/۰۷
۱۰:۴۲

بررسی جزئيات دادوستد سهامداران در هفته گذشته فضاي سنگين تالار شيشه‌اي با كاهش ارزش‌هاي بازار

طي هفته گذشته، شاخص كل بورس تهران توانست اندكي از ارتفاع از دست داده در هفته‌هاي قبل را بازپس گيرد، اما موضوع اصلي و نگران‌گننده در بورس تهران كاهش آمارهاي تاثيرگذار بازار مانند حجم، ارزش و تعداد معاملات است كه فضاي بازار را سنگين‌كرده است.

خبر اقتصادی - ارزش معاملات در هفته منتهي به هفتم خردادماه سال 95، به رقم 10هزار و 859ميليارد ريال رسيد كه نسبت به هفته قبل از آن كه ارزش معاملات معادل 11هزار و 700ميليارد ريال بود، حدود 7درصد كاهش را تجربه كرد. همچنين ارزش معاملات نسبت به نخستين هفته سال جاري كه با وجود تعطيلات نوروزي و عدم فعاليت سرمايه‌گذاران اصلي بازار، شاهد ارزش معاملات 12هزار و 800ميليارد ريالي بود، حدود 15درصد كاهش يافته است.
علاوه بر اين، حجم معاملات در هفته گذشته با كاهش 1ميليارد ريالي نسبت به هفته قبل از آن به رقم حدود 4هزار و 640ميليارد ريال رسيد. در ضمن تعداد معاملات نيز با كاهش 4درصدي به رقم 360هزار و 404مورد دادوستد رسيد.
 رشد 440واحدي شاخص در هفته اول خرداد
بورس اوراق بهادار تهران در هفته اول خرداد ماه روند صعودي به خود گرفت؛ به‌طوري‌كه شاخص كل در اين هفته 440واحد رشد داشت. در هفته گذشته براي بورس اوراق بهادار تهران شاخص كل از رقم 76هزار و 413واحد به مقدار 76هزار و 853واحد رسيد كه با اين حساب با 440واحد رشد، 0.58درصد بازده داشت.
در 4 روز كاري هفته‌يي كه گذشت، ارزش كل معاملات سهام و حق تقدم به 8448ميليارد ريال بالغ شد كه نسبت به هفته قبل 25.5درصد كاهش يافته است. در اين هفته ارزش معاملات نرمال با 25.5درصد كاهش به رقم 8448ميليارد ريال و حجم معاملات با 27درصد كاهش به 3653ميليون سهم رسيد. درمجموع در هفته اول معاملات خردادماه بيش از 589هزار برگه اوراق مشاركت به ارزش 591ميليارد ريال معامله شد كه به ترتيب 14.4درصد و 12.7درصد افزايش را نسبت به هفته قبل‌تر نشان مي‌دهد.
گفتني است در نخستين هفته معاملاتي سومين ماه نخستين فصل امسال شاخص بازار اول با 511واحد افزايش به رقم 53هزار و 975واحد رسيد و شاخص بازار دوم با 236واحد كاهش، عدد 166هزار و 887واحد را تجربه كرد. به اين ترتيب شاخص بازار اول با 1.96درصد افزايش و شاخص بازار دوم با 0.14درصد كاهش نسبت به هفته گذشته مواجه شدند.
از سوي ديگر بيشترين تاثير مثبت بر شاخص كل را كشتيراني جمهوري اسلامي ايران، پالايش نفت بندرعباس، سرمايه‌گذاري غدير، فولاد مباركه اصفهان، پالايش نفت اصفهان، گل‌گهر، توسعه معادن و فلزات، سرمايه‌گذاري صندوق بازنشستگي و سرمايه‌گذاري گروه توسعه ملي به نام خود اختصاص دادند.
همچنين بيشترين حجم معاملات را گروه بهمن، سايپا آذين، بيمه البرز (البرز2)، سرمايه‌گذاري سايپا، فولاد مباركه اصفهان، توسعه معادن و فلزات، ملي سرب و روي ايران، زامياد، صنايع آذرآب، فولاد مباركه اصفهان (فولاد2) و ايران‌خودرو به نام خود ثبت‌نام كردند.
بر طبق اين گزارش، گروه‌هاي ابزار پزشكي، اپتيكي و اندازه‌گيري با 16.25درصد، ساخت دستگاه‌ها و وسايل ارتباطي با 5.84درصد، ماشين‌آلات و تجهيزات با 4.12درصد، خودرو و ساخت قطعات با 3.98درصد و شركت‌هاي چند رشته‌يي صنعتي با 16.25درصد نيز بيشترين تغيير مثبت در شاخص را نسبت به ساير گروه‌ها در هفته گذشته به خود اختصاص دادند.
بورس اوراق بهادار تهران در نخستين روز معاملات هفته گذشته كار خود را محتاطانه آغاز كرد و با 35واحد رشد مواجه شد. مشاركت ملي نفت ايران، كنتورسازي ايران و مشاركت ملي سبزوار جزو بيشترين تقاضاها و سايپا آذين، داروسازي فارابي و حمل و نقل بين‌المللي خليج فارس از برترين عرضه‌هاي اين روز بودند.
در دومين روز از هفته يعني روز دوشنبه، شاخص كل تالار شيشه‌يي پس از فراز و فرودهايي 165واحد افزايش يافت و وارد كانال 76هزار و 613واحدي شد.
معاملات بورس اوراق بهادار تهران روز سه‌شنبه نيز با شاهد فراز و فرودهاي زيادي بود؛ به‌طوري‌كه در ابتداي معاملات شاخص كل تا مقدار 76هزار و 666واحد رشد كرد، ولي در ادامه با نوسان‌هايي به رقم 76هزار و 692واحد رسيد.  در آخرين روز هفته نيز بورس اوراق بهادار تهران در بيشتر ساعات معاملات، شاهد رشد بود و تا ارتفاع 76هزار و 948واحد رسيد، ولي در پايان با اندكي افت وارد ارتفاع 76هزار و 853واحدي شد.
 افزايش حجم و ارزش معاملات فرابورس
شاخص كل فرابورس در هفته گذشته با 0.15درصد افزايش به رقم 817 واحد رسيد. همچنين طي هفته گذشته ضمن عرضه اوليه سهام يك شركت در بازار اول فرابورس ايران، حجم و ارزش خريد و فروش‌ها در بازار پايه در مقايسه با هفته پيش از آن با افزايش مواجه شد.
همچنين حجم و ارزش معاملات فرابورس ايران در هفته نخست خردادماه با توجه به تعطيلي يك روز معاملاتي با كاهش همراه بود و درمجموع يك‌ميليارد و 335ميليون ورقه بهادار در 130هزار نوبت به ارزش 4هزار و 554ميليارد ريال خريد و فروش شد.
در بازار پايه 690ميليون ورقه بهادار به ارزش 834ميليارد ريال مورد معامله قرار گرفت كه به لحاظ حجم 34درصد و به لحاظ ارزش 24درصد در قياس با هفته قبل افزايش يافته است.
بر اين اساس، آيفكس در روز پاياني هفته با افت يك واحدي نسبت به مدت مشابه هفته گذشته، عدد 817واحد را نشان داد و ارزش كل بازار فرابورس معادل 960هزار و 547ميليارد ريال شد. در اين ميان بيشترين سهم از ارزش بازار فرابورس به ميزان 47درصد در اختيار بازار دوم بود.
عملكرد بازارهاي فرابورس در 4روز معاملاتي هفته دهم سال جاري حكايت از افت معاملات بازار اول و دوم دارد؛ به نحوي كه در بازار اول 125ميليون ورقه بهادار به ارزش 250ميليارد ريال و در بازار دوم هم 484ميليون ورقه بهادار به ارزش يك هزار و 271ميليارد ريال مبادله شد.
اين در حالي است كه در بازار پايه 690ميليون ورقه بهادار به ارزش 834ميليارد ريال مورد معامله قرار گرفت كه به لحاظ حجم 34درصد و به لحاظ ارزش 24درصد در قياس با هفته قبل افزايش يافته است.
اما معاملات بازار ابزارهاي نوين مالي حدود 60درصد كاهش را نشان داد و 36ميليون اوراق در اين بازار به ارزش 2هزار و 199ميليارد ريال معامله شد، از اين ميزان 34ميليون ورقه مربوط به ET‌ها بود. همچنين سه‌شنبه هفته گذشته، علاوه بر عرضه بلوكي 10درصد سهام بيمه رازي به ارزش 220ميليارد ريال، شاهد عرضه اوليه 30ميليون سهم شركت سرمايه‌گذاري مسكن الوند در بازار اول با كشف قيمت 2200ريالي بوديم؛ بنابراين بيشترين حجم معاملات روزانه هفته مذكور در همين روز به ثبت رسيد.
بر همين اساس گروه فلزات اساسي در هفته‌يي كه گذشت با 24درصد سهم در صدر جدول صنايع پيشرو در معاملات فرابورس ايستاد و بانك‌ها و فرآورده‌هاي نفتي به ترتيب با سهم 10 و 8درصدي در رده دوم و سوم جاي گرفتند.
 بازگشايي و توقف نماد معاملاتي
اين در حالي است كه نماد معاملاتي شركت‌هاي لنت ترمز ايران، سيمان اصفهان باتوجه به ارائه صورت‌هاي مالي حسابرسي نشده سال مالي منتهي به 29/12/1394، سيمان بجنورد، سيمان خوزستان، شير پاستوريزه پگاه اصفهان و كالسيمين پس از برگزاري مجمع عمومي عادي سالانه مبني‌بر تقسيم سود نقدي، گروه صنايع سيمان كرمان پس از برگزاري مجامع عمومي عادي سالانه مبني‌بر تقسيم سود نقدي- عمومي فوق‌العاده مبني‌بر تغيير سال مالي شركت از پايان اسفند ماه به پايان آذرماه اعلام پيش‌بيني درآمد هر سهم سال مالي منتهي به 30/09/1395 بازگشايي شدند.
همچنين نماد معاملاتي شركت‌هاي سيمان شاهرود جهت برگزاري مجمع عمومي عادي سالانه براي تصويب صورت‌هاي مالي و صنايع سيمان دشتستان جهت برگزاري مجمع عمومي فوق‌العاده براي تصميم‌گيري درخصوص افزايش سرمايه متوقف شدند.
 وضعيت اوراق بدهي
در بازار بدهي كه اوراق مشاركت، گواهي سپرده و صكوك معامله مي‌شود، تعداد 23595هزار ورقه اوراق ليزينگ رايان سايپا (رايان 5121)، اوراق مشاركت شهرداري شيراز (مشير97111)، اوراق مرابحه بناگستركرانه (صگستر9631)، اوراق مشاركت توليد اتومبيل سايپا (مساپا 9551)، اوراق مشاركت شهرداري شيراز (مشير6121)، اوراق اجاره رايتل (صايتل9021) و اوراق مشاركت س. ص. كاركنان نفت3ماهه 21درصد (منفت98101) به ارزش كل بيش از 23ميليارد ريال معامله شد.
 صندوق‌هاي قابل معامله (ETF)
در بازار صندوق‌هاي قابل معامله كه صندوق‌هاي قابل معامله و صندوق‌هاي سرمايه‌گذاري شاخصي قابل معامله دادوستد مي‌شود، تعداد 8950واحد از صندوق شاخص 30 شركت فيروزه- سهام (فيروزه 1) و تعداد 10000واحد از صندوق سرمايه‌گذاري تجارت شاخص كاردان سهام (كاردان1) به ارزش كل بيش از 216ميليون ريال مورد معامله قرار گرفت.

۹۵/۰۳/۰۸
۱۰:۰۳

سرود بیمه، بیمه ندارد!

چند روز پیش رادیو پیام سرودی را پخش کرد که ما از آن به عنوان سرود بیمه یاد می کنیم. البته رادیو پیام به این موضوع هیچ اشاره ای نکرد و آن را مانند همه سرودهای دیگر، فقط برای پر کردن وقت رادیو پخش کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری خرد و کلان، سرود بیمه که در دوره مدیریت سید محمد کریمی مورد انتقاد او قرار گرفت، قصد دارد فرهنگ بیمه را ترویج دهد. کریمی معتقد بود این سرود، سرشار از ناملایمات است و به مخاطب ابن گونه القا می کند که بیمه فقط برای روزهای سخت است.
بیمه مرکزی با هدف گسترش فرهنگ بیمه ای در کشور، “سرود بیمه” را با شعری از دکتر افشین یداللهی، به آهنگسازی فردین خلعتبری و با صدای علیرضا قربانی تهیه و تدوین کرده است.
با این حال ما این سرود را تنها در برنامه های مرتبط با صنعت بیمه، معارفه ها، تودیع ها و نشست های رسمی شنیده ایم.
این بار رادیو این سرود را پخش کرد. البته شاید پیش از این هم این سرود در رادیو پخش شده باشد، اما من برای اولین بار آن را شنیدم. گرچه منتظر بودم در پایان انتشار سرود، توضیحی درباره فلسفه سرودن این شعر، ساختن این سرود و هدف آن ارائه شود، اما آنچه بعد از آن شنیده شد، اخبار هواشناسی بود!
واقعیت این است که اگر کسی هدف از ساخت این سرود را نداند و از ارتباط آن با مفهوم بیمه آگاهی نداشته باشد، نمی تواند ارتباطی میان شعر آن با صنعت بیمه برقرار کند، چون در کل آن حتی یک بار هم عبارت بیمه وجود ندارد.
شاید بهتر باشد این سرود که نه سرود بیمه مرکزی بلکه سرود بیمه است و اتفاقا آهنگ بسیار خوب و حماسی برای آن ساخته شده و صدای دلنشین علیرضا قربانی را به همراه دارد، بهتر معرفی شود، بیشتر پخش شود، هدفمند منتشر شود و … . شاید بهتر باشد این سرود با شعر تازه تر و نزدیک تر به مفهوم بیمه، به روز شود.
شعر سرود بیمه این است:
http://khordokalan.ir/?p=3615

۹۵/۰۳/۰۷
۱۳:۲۱

شناسایی و اولویت بندی گواهینامه مدیریت ریسک بیمه معلم

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از شرکت بیمه معلم اکنون در مرحله تخمین ریسک، شناسایی و اولویت بندی است
شرکت بیمه معلم موفق شده است گواهینامه سطح C در مدیریت ریسک را از "مرکز رتبه بندی مدیریت ریسک” انجمن حرفه ای صنعت بیمه دریافت کند.
به گزارش روابط عمومی بیمه معلم، اهم فعالیت‌ها واقدامات انجام شده جهت اخذ گرید C مدیریت ریسک:
۱٫ انجام مطالعات اولیه در خصوص مدیریت ریسک و فراهم‌کردن مقدمات مورد نیاز، جهت پیاده‌سازی استاندارد مورد نظر
۲٫ تشکیل کمیته مدیریت ریسک، جهت تدوین اظهارنامه
۳٫ شناسایی، تجزیه و تحلیل و آنالیز ریسک های شرکت در قالب تیم‌های کاری کمیته
۴٫ تدوین و جمع‌بندی اظهارنامه کمیته مدیریت ریسک مطابق چهارچوب ارائه شده توسط انجمن حرفه‌ای
۵٫ هماهنگی با انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه جهت انجام فرایند ممیزی
شرکت بیمه معلم اکنون در مرحله تخمین ریسک، شناسایی و اولویت بندی است و در مرحله بعد به دنبال کنترل و انتقال آن با استفاده از اطلاعات بدست آمده خواهد بود.

۹۵/۰۳/۰۷
۰۰:۳۵

نخستین عرضه اولیه بورس در هفته جاری واسپاری ملت به بازار سهام معرفی شد

مدیران شرکت واسپاری ملت آخرین وضعیت مالی و علمیاتی این شرکت ۸۰ میلیارد تومانی را اعلام کردند که تا ۱۰ درصد سهام آن به عنوان نخستین شرکت بورسی در این هفته عرضه اولیه شود.

به گزارش عصر مالی، شرکت واسپاری ملت درحالی از 6 دی سال گذشته درج نماد و آماده عرضه اولیه بوده که برنامه ریزی های به عمل آمده، صبح چهارشنبه گذشته جلسه معارفه آن برگزار شد تا با اعلام آخرین وضعیت مالی و عملیاتی، این شرکت در اولین فرصت عرضه اولیه شود.
براساس این گزارش، اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش بورس اوراق بهادار تهران زمان احتمالی عرضه "ولملت" را دوشنبه 10 خرداد اعلام کرد اما باید منتظر اعلامیه رسمی شرکت بورس بود. در این صورت این شرکت بعد از 3 شرکت فرابورسی کاغذ پارس، سرمایه گذاری مسکن اولوند و حمل ونقل ریلی پارسیان (که فردا شنبه عرضه می شود) ، چهارمین شرکت جدید بازار در سال جاری و اولین شرکت بورسی خواهد بود.
این شرکت وابسته به گروه مالی ملت که در بازار دوم بورس درج شده از اواخر سال 88 آغاز بکار کرده و درحال حاضر با سرمایه ثبت شده 80 میلیارد تومانی یکی از مهم‌ترین شرکت‌های زیر مجموعه گروه مالی ملت بشمار می رود.
حال و آینده شرکت از زبان مدیرعامل
علیرضا ابراهیم پور مدیرعامل واسپاری ملت که از آبان سال گذشته به نمایندگی از گروه مالی ملت به عنوان مدیرعامل جدید جایگزین علی شیدایی شده و گفت: عرضه اولیه سهام شرکت به عنوان اولین شرکت جدید بورس در سال 95 را به فال نیک می گیریم و امیدواریم قدم مان خیر بوده و با این عرضه، بازار سهام نیز با تحولات مثبت روبرو شود.
وی با اشاره به اینکه بیش از 1000 میلیارد تومان از مطالبات بانک ملت از خودروسازان وصول شده، ادامه داد: حوزه فعالیت شرکت های لیزینگ فراتر از خودرو بوده اما در ایران این صنعت را با نام خودرو می شناسند و کمتر به حوزه های دیگر توجه می کنند.
به گفته این مقام مسئول در شرکت واسپاری ملت جدای از بحث ارایه تسهیلات در قالب عقد فروش اقساطی یا اجاره به شرط تملیک انواع خودرو سواری و سنگین، خدمات لیزینگ تجهیزات پزشکی، ساختمانی، صنعتی و واگذاری دفاتر کار برای پزشکان و وکلا انجام می پذیرد که به بهبود و رونق کسب و کار و تولید کشور منجر خواهد شد.
ابراهیم پور افزود: متنوع سازی فعالیت در این شرکت باعث می شود حاشیه سود شرکت را در بودجه جاری و آتی تضمین کند. دراین میان صنعت لیزینگ به عنوان یکی از ابزارهای مهم اقتصاد مقاومتی مطرح است اما به شرط آنکه جایگاه این صنعت در کشور به درستی ترسیم شده و حمایت های لازم از آن صورت گیرد.
افزایش سرمایه 25 درصدی و سایر برنامه ها + چالش مهم صنعت
وی درباره برنامه افزایش سرمایه گفت: گزارش های مرتبط با افزایش سرمایه 20 میلیارد تومانی در حال تدوین است که ظرف یکی دو ماه آینده به سازمان بورس ارسال خواهیم کرد. این تامین مالی 25 درصدی از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران خواهد بود.
مدیرعامل واسپاری ملت ادامه داد: یکی اهداف سال جاری، گسترش شبکه فروش از 30 به 200 نماینده برتر در سطح کشور است.  همچنین دو سه قرارداد خوب با خودروسازان در دستور کار است که تا دو هفته آینده آثار آن نمایان خواهد شد. همچنین با طراحی سامانه خرید الکترونیکی، این امکان را به افراد و سازمان ها قرار خواهد گرفت که با دریافت اعتبار، اقدام به خرید کالای موردنظر و پرداخت اقساط کنند.
ابراهیم پور یکی از چالش های صنعت لیزینگ را مالیات بر ارزش افزوده اعلام کرد و گفت: بخشی از این چالش ها خوشبختانه در لایحه بودجه 95 دیده شده است. واقعیت این است که بحث مالیات بر ارزش افزوده کمتر صنعت لیزینگ را شکسته و برخی ضوابط و مقررات باعث شده این صنعت با جایگاه واقعی خود فاصله داشته باشد که امیدواریم این مسایل هم به زودی مرتفع شود.
دوشنبه؛ زمان احتمالی عرضه اولیه
اسماعیل درگاهی مدیر پذیرش بورس تهران هم با یادآوری سابقه خوب گروه مالی ملت به عنوان سهامدار عمده و اطمینان خاطر از عرضه اولیه پیش رو، گفت: پیش بینی می شود دوشنبه 10 خرداد زمان مناسبی برای عرضه اولیه 10 درصد سهام واسپاری ملت باشد. هرچند با عرضه سهام بیش از 10 درصد نیز استقبال سهامداران دور از انتظار نخواهد بود.
وضعیت مالی از زبان مدیر طرح و توسعه
مهدی خلیلی مدیر طرح و توسعه این شرکت نیز اظهار داشت: گروه مالی ملت با مالکیت 78.7 درصدی سهامدار عمده بوده و دو شرکت بیمه ما و مدیریت سرمایه آتیه خواهان، هر یک 10 درصد از سهام شرکت را دارند.
وی با بیان اینکه لیزینگ ملت دارای 19 شعبه در سطح کشور بوده و سال 92 برای دومین بار مجوز فعالیت 5 ساله را از بانک مرکزی گرفته ، ادامه داد: واسپاری ملت در میان شرکت های لیزینگ حاضر دربورس  18.31 درصد سهم بازار را داشته و بعد از لیزینگ رایان سایپا ، دومین شرکت برتر از لحاظ درآمد خدمات است.
به گفته خلیلی، این شرکت در سال کذشته دارای سود انباشته و سود خالص بیش از 8.7 و 9 میلیاردتومانی بوده و سود 113 ریالی هر سهم را محقق کرده و برای سال جاری 190 ریال پیش بینی شده که شامل 75.9 میلیارد تومان درآمد حاصل از فروش و ارایه خدمات است.
برای عضویت در کانال پایگاه خبری تحلیلی عصرمالی می توانید از این آدرس به ما بپیوندید:
https://telegram.me/asrmali
 
 

۹۵/۰۳/۰۸
۱۰:۱۴

احتمال حمله سایبری به سایت شرکت های بیمه و سامانه سنهاب

نقدینه-در چند روز گذشته، سایت برخی از سازمان ها و نهادهای دولتی، مورد هجوم هکرها قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، روز گذشته، سایت اینترنتی مرکز آمار ایران وامروز  نیز سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، مورد حمله سایبری قرار گرفتند و از دسترس خارج شدند.
طی 10 روز گذشته، در حدود 90 سایت اینترنتی شرکت ها و سازمان ها مورد هجوم هکرها قرار گرفته و بعضا از دسترس خارج شدند.
به گزارش آیین،‌به نظر می رسد با توجه به تدوام روند حملات سایبری، لازم است بیمه مرکزی و شرکت های بیمه، خطر حمله سایبری به سایت شرکت ها، سامانه سنهاب و تهدید اطلاعات را جدی قلمداد کرده و به فوریت اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار قرار دهند.

۹۵/۰۳/۰۷
۰۳:۲۵

پورابراهیمی داورانی تشریح کرد: سرگیجه ادامه دار نرخ سود بانکی/موسسات مالی غیرمجاز روند کاهش نرخ سود بانکی را مختل کرده اند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نهم، با تاکید بر ضرورت ساماندهی بانک ها به شیوه بانکداری اسلامی و کاهش نرخ سود، گفت: وجود موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز روند کاهش نرخ سود بانکی را با اختلال مواجه کرده است.

محمدرضا پورابراهیمی داورانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ساماندهی بانک ها به شیوه بانکداری اسلامی و کاهش نرخ سود، گفت: کاهش نرخ سود بانکی در دولت فعلی علی رغم همه اقدامات انجام شده متاسفانه با عدم نظارت و اشراف بانک مرکزی بر حفره های تصمیم گیری که به عنوان چالش های حفره های تصمیمات بازار پول نام می بریم محقق نشد.
نمایند ه مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه علت عدم توفیق سیاست های بانک مرکزی در کاهش نرخ سود بانکی  وجود موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز است، تصریح کرد: وقتی کاهش نرخ سود سپرده مبنا قرار گرفت موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز  به جای اینکه این چارچوب را رعایت کنند به راهی دیگر رفته و پول های مردم را با ایجاد مشوق هایی به سمت موسسات خود کشاندند و در این میان عملا بانک هایی که خواهان رعایت قانون و کاهش سود سپرده  بودند منابعشان کاهش یافت.
 
موسسات مالی غیرمجاز به هیچ قانونی پایبند نیستند
وی با تاکید بر اینکه بی قانونی موسسات مالی غیرمجاز به تنبیه بانک های مجاز در کم شدن منابعشان منجر شد، افزود: به علت وجود این حفره های که در حوزه اقتصادی کشور وجود دارد هر نوع تصمیم گیری در خصوص کاهش نرخ سود سپرده ها با چالش جدی مواجه است.
این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه عرضه و تقاضا یکی از عوامل مهم اثرگذار در کاهش نرخ سود بانکی است، گفت: برای ساماندهی به وضعیت سود بانکی مواردی چون میزان عرضه منابع در اقتصاد باید از وضعیت مناسبی برخوردار باشد.
وی ادامه داد: مدیریت منابع بانکی با نظارت بر نوخ سود می تواند شاخص های عرضه  و تقاضا را ساماندهی کرده و از این رو دست موسسات مالی غیرمجاز را در برهم زدن بازار پولی و مالی ببندد.
پورابراهیمی با بیان اینکه برای تنظیم بازار پولی و مالی کشور باید رابطه منطقی عرضه و تقاضا را ساماندهی کنیم،  افزود: دولت در خروج از تورم و بهبود نسبی وضعیت اقتصادی کشور تاکنون موفق بوده که باید این موفقیت در سایر حوزه های مالی و پولی کشور تسری یابد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: باید بدانیم که با تنظیم نرخ سود بانکی وضعیت تولید در کشور رونق یافته و بسیاری از مشکلات اقتصادی کاهش می یابد./

۹۵/۰۳/۰۷
۱۱:۰۱

تشکیل صندوق آتیه و تعاون کارکنان بانک مهر اقتصاد

معاون سرمایه انسانی بانک مهر اقتصاد گفت: صندوق آتیه و تعاون برای کارکنان بانک مهر اقتصاد در آینده نزدیک تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، رضا عسکری صبح امروز در جشنواره فرهنگی عترت، ویژه خانواده‌های کارکنان بانک مهر اقتصاد استان مازندران که در مجتمع رفاهی بانک ملی بابلسر برگزار شد به تبیین نقش خانواده و اهمیت آن در اسلام، اظهار کرد: خانواده از دیر زمان رکن اساسی جوامع انسانی به شمار می‌رفته که هم با ضرورت زندگی و هم با سرشت و طبیعت انسانی سازگار بوده است.
رضا عسکری افزود: در نظام ارزشی اسلام خانواده از منزلت و قداست خاصی برخوردار است و در محیط خانواده، زنان مدیریت داخلی این واحد کوچک اجتماعی را برعهده دارند .
معاون سرمایه انسانی بانک مهر اقتصاد، اضافه کرد: زن علاوه بر وجهه انسانی خویش و نیز ایفای نقش اجتماعی در سطح جامعه، در خانواده نیز دارای مسؤولیت‌هایی است که تربیت صحیح فرزند و پاسداری از کانون گرم خانواده از مهم‌ترین این نقش‌ها است.
وی به طرح‌های در دست اقدام معاونت سرمایه انسانی برای افزایش رفاه کارکنان بانک مهر اقتصاد،گفت: صندوق آتیه و تعاون برای کارکنان بانک در آینده نزدیک تشکیل می‌شود. 
معاون سرمایه انسانی بانک مهر اقتصاد ادامه داد: با اجرای این طرح در صورت بازنشستگی و پایان خدمت کارمند بخش قابل توجهی از تسهیلات کارمندی تسویه می‌شود.
این مسؤول تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های کارمندان، طرح طبقه‌بندی مشاغل است، این طرح در سنوات گذشته براساس طرح طبقه‌بندی مشاغل کارگاه‌های صنعتی انجام گرفت، اما در طرح جدید این طبقه‌بندی براساس سیستم بانکی که در آن ارتباط بین شغل، مشاغل و کارمند هر یک از هم جدا است که در صورت جابه‌جایی و تنزل پست سازمانی پرسنل تاثیر چندانی در حقوق و مزایا  نمی‌گذارد.  
 مهدی بازاری رئیس اداره امور شعب استان مازندران نیز ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تشریح و اهمیت خانواده در ایجاد انگیزه، تقویت روحیه و نشاط کاری در جهت ارتقاء سازمان پرداخت و گفت: بخش زیادی از موفقیت‌های بانک مرهون همسرانی است که با صبوری و متانت توانستند خود را در این راه همراهی کنند.
در این مراسم  حر اکبری از جانبازان مدافع حرم بیاناتی را درباره رشادت‌های رزمندگان اسلام در دفاع از حرم حضرت زینب (س) ایراد کرد و از خانواده شهیدان مدافع حرم  شهید حبیب‌الله‌پور، شهید باغبانی و شهید کمالی نیز تجلیل شد.

۹۵/۰۳/۰۶
۱۲:۰۴

جزئیات طرح بانکداری اجتماعی برای متقاضیان قرض‌الحسنه/ پرداخت وام تا ۳۰ میلیون تومان

مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت از اجرای طرح بانکداری اجتماعی در این بانک خبر داد.

محمد حسین حسین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره طرح بانکداری اجتماعی بانک قرض‌الحسنه رسالت، اظهارداشت: بانکداری اجتماعی، بانکداری است که با هدف مسئولیت‌های اجتماعی راه‌اندازی شده و به دنبال بانکداری تجاری نیست.
وی افزود: از یک منظر بانکداری اجتماعی، بانکداری قرض‌الحسنه است و مشتریان و کانون‌های اجتماعی که نیاز به خدمات بانکی دارند، می‌تواند در طرح این بانک شرکت کنند.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت درخصوص جزئیات طرح گفت: در این طرح مشتریان می‌توانند همانند صندوق‌های جمعی و خانوادگی، در چارچوب بانک قرض‌الحسنه تسهیلات دریافت کنند.
وی ادامه داد: در واقع در هر سازمان یا جمعی افرادی هستند که خواهان دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه‌ و خدمات بانکی هستند.این افراد می‌توانند کانونی را تشکیل داده و نماینده‌ای را به بانک معرفی کنند. ما به آن نماینده تسهیلات قرض‌الحسنه می‌دهیم و از طرف بانک هم که فردی به عنوان بانکدار اجتماعی یا بانک‌یار قرض‌الحسنه خدمات را به آنها عرضه می‌کند.
حسین زاده با بیان اینکه بخشی از وام‌های قرض‌الحسنه هم‌اکنون خارج از چارچوب بانک قرض‌الحسنه و در قالب صندوق‌های خانوادگی، مساجد و ادارات پرداخت می‌شود، گفت: اما این صندوق‌ها زیرساخت بانکی ندارند و ما در این طرح می‌توانیم علاوه بر ترویج فرهنگ فرهنگ قرض‌الحسنه، ابزارهای بانکی را در اختیار افراد قرار دهیم.
وی در پاسخ به این سوال که منابع قرض‌الحسنه بانک هم در این طرح در پرداخت تسهیلات مشارکت خواهد کرد، گفت:‌ روشی که ما در نظر گرفته ایم این است که افراد در این طرح حساب باز کرده و گردش‌های مالی را با آن حساب انجام می‌دهند و در زمان نیاز درخواست اخذ تسهیلات می‌کنند و ما هم متناسب با منابع به آنها تسهیلات قرض‌الحسنه می‌دهیم.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه رسالت با بیان اینکه سقف اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه در بانک قرض‌الحسنه رسالت 30 میلیون تومان است، افزود: در این طرح به هر یک از اعضای کانون حداکثر تا سقف 30 میلیون تومان تسهیلات قابل پرداخت است.

۹۵/۰۳/۰۷
۱۴:۵۳

حرکت بانک ایران زمین به سمت تعالی نیازمند برنامه ریزی است

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم:عضو هیات مدیره بانک ایران زمین گفت: ما برای اینکه به سمت تعالی حرکت کنیم احتیاج به برنامه ریزی داریم و باید در تمام حوزه ها نگاه کلان داشته باشیم.
به گزارش بانک مردم به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین،دکتر سعید قربانی عضو هیات مدیره بانک ایران زمین ضمن تبریک اعیاد شعبانیه،گفت: می توان برگزاری همایش مدیران را در این زمان به فال نیک گرفت.
قربانی با تشریح شرایط اقتصادی کشور اظهار داشت: اکنون ما در شرایط ویژه ای هستیم. شرایطی که نوید بخش توسعه و رفتن به سمت تعالی است. این هم برای کشور هم برای مجموعه های اقتصادی مصداق دارد.
قربانی افزود: ما برای اینکه به سمت تعالی حرکت کنیم احتیاج به برنامه ریزی داریم و باید در تمام حوزه ها نگاه کلان داشته باشیم.
قربانی در خصوص صنعت بانکداری گفت: در مورد فعالیت در حوزه بانکداری باید گفت ما در جامعه اعتماد می فروشیم. این اعتماد از جنبه درونی و بیرونی در هر سازمانی اهمیت ویژه ای خواهد داشت. اگر ما بخواهیم واسطه گری مالی انجام دهیم باید بتوانیم اعتماد برون سازمانی و جامعه را کسب کنیم.
وی ادامه داد: مسیر کسب این اعتماد، ایجاد اعتماد به نفس در درون خودمان است. ما باید به این باور برسیم که می خواهیم تحول کنیم و با کمک شما این مسیر ادامه خواهد داشت.
عضو هیات مدیره بانک ایران زمین در مورد مسائل تاثیر گذار در رشد بانک گفت: ما باید تلاش کنیم و خدماتمان را توسعه دهیم. باید روح حاکم بر مدیریت را در تمام سازمان ببینیم. این یعنی ما باید در تمام همکاران درگیری ذهنی ایجاد کنیم و از آنها بخواهیم بحث های نظارتی و هدایتی را شروع کنند و آهسته و پیوسته شعبه، سرپرستی و کل بانک به این سمت بروند.
قربانی اظهار کرد: افراد با تجربه در این بانک حضور دارند و در کنارشان جوان های خلاق، نوآور حضور دارند که جمع این نیروها به ما کمک می کند که این مسیر را طی کنیم.
وی دنیای امروز را دنیای تحولها دانست و گفت: در حال حاضر هر لحظه دست اوردهای جدیدی در دنیا مشاهده می شود. بنابراین نوآوری ها و خلاقیت ها امروز می تواند سازمان را به سمت موفقیت پیش ببرد.

۹۵/۰۳/۰۶
۰۶:۱۲

سند تحول بنیادین بانک‎قوامین ناظر بر آینده

سند تحول بنیادین بانک قوامین با بهره مندی از متخصصان و هم فکری مدیران در تمامی لایه های سازمانی و صرف ساعت ها کار کارشناسی تدوین شده و اکنون به مرحله عملیاتی رسیده ؛ باید در این نقطه عطف همه دست در دست هم به بهترین نحو ممکن مرحله عملیاتی سند را آغاز کنیم تا بتوانیم انتظار بهترین ارزیابی ها را نیز داشته باشیم ،در واقع این سند تحول بنیادین ناظر بر آینده بانک قوامین خواهد بود.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)،دکتر نتاج در بیست ویکمین همایش سراسری مدیران و معاونان ادارات مرکزی و استان ها در موسسه فرهنگی - ورزشی پاس قوامین ضمن گرامیداشت نیمه شعبان  و حماسه سوم خرداد ؛ آزاد سازی خرمشهر با بیان این مطلب افزود: سند تحول بنیادین بانک قوامین نیازمند همدلی و هم نگاهی همه همکاران است ؛ اینکه همه بپذیریم سندی که تدوین شده می تواند بانک را به سوی تحول و تغییری بنیادین سوق دهد و با جلوگیری از نقاط شکست و تقویت پیروزی ها به تمای اهداف مورد نظر در سند دست یابیم .
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تبیین نقش مدیریت سازمانی در تدوین سند پرداخت و دو دیدگاه مدیریت سازمانی و فرآیندی را مورد ارزیابی قرار داد .
دکترنتاج گفت: در دیدگاه مدیریت سازمانی هنر کارکردن با دیگران وتوسط دیگران  معنا می یابد به این مفهوم که همه ما در خانواده بزرگ قوامین در کنار یکدیگر نقشی  در مجموعه سازمان ایفا می کنیم و برای رسیدن به اهداف باید هریک به بهترین نحو وظیفه خود را انجام دهیم تا سازمان پرنشاط به حیات خود ادامه دهد.
مدیرعامل بانک قوامین در تبیین دیدگاه مدیریت فرآیندی نیز افزود: این دیدگاه در چهار محور (برنامه ریزی ، سازماندهی، رهبری وکنترل ) تبیین می شود و دراین حوزه تاکید ما براین است که نظارت وکنترل هم سنگ با برنامه ریزی ، سازماندهی و رهبری مورد توجه قرار گیرد تا از انحرافات جلوگیری شود.
وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که سه متغیر دیگر به بهترین نحو فعالیت می کنند اگر کنترل نباشد در  ظاهر اقدامات به سهولت در حال انجام است  اما در باطن سازمان با مشکلات اساسی دست به گریبان است.
دکتر نتاج استراتژی را ابزاری دانست که سازمان را به سوی هدف های بلند خود رهنمود می کند و لازمه آن این است که  منابع در جهت دست یابی به اهداف به کار گرفته شوند.  
وی با بیان اینکه استراتژی در سه مرحله تدوین ، اجرا و ارزیابی در سازمان ها مورد بررسی قرار می گیرد، افزود: هریک از این مراحل در ارتباط با یکدیگر و در هم تنیده اند و باید با نگاه به آینده سند تحول را متناسب با وضعیت پیش رو  مورد بازنگری قرار دهیم .
دکتر نتاج ادامه داد: سند پیش روی ما  با تلاش بسیاری به این مرحله رسیده اما این سند مطلق نیست بلکه بنا بر شرایط حاکم بر جامعه وسیاست های بانک ممکن است دچار تغییر وتحولاتی شود.
مدیرعامل بانک در ادامه با اشاره به مرحله اجرای سند تحول ، این بخش را مورد تاکید قرار داد و گفت: اکنون در مرحله عملیاتی سند قرار داریم و من از همین جا دست یاری به سوی همه عزیزان دراز می کنم تا سند را به بهترین نحو در مرحله اجرا پیاده سازی کنند.
دکتر نتاج در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سند تحول استراتژیک در سه سطح استراتژیک ،میانی و عملیاتی در سازمان پیاده سازی می شود، خاطرنشان کرد: سطح استراتژیک مدیران کلان بانک را در برمی گیرد که با برقراری ارتباط مناسب بین سازمان ومحیط پیرامونی راهبرد کلان بانک را برنامه ریزی می کنند و جهت گیری را نشان می دهند .
وی ادامه داد: در سطح میانی مدیرانی قرار دارند که  باید اطمینان حاصل کنند که محصولات مطابق با نیاز مشتری باشد و منابع به بهترین نحو تخصیص یابد و هم چنین  تعیین نوع محصول وخدمات و چگونگی دست یابی به محصولات  نیز وظیفه آنان است .
دکتر نتاج با بیان اینکه معیار ارزیابی موفقیت در سطح عملیاتی ودر میزان رضایت مشتریان خلاصه می شود در خصوص این سطح گفت: سطح عملیاتی شامل  همکاران در قاعده هرم مدیریت می شود که میلیون ها مشتری را زیر نظر دارند و بازخورد این سند از محیط پیرامون را رصد می کنند .
وی تاکید کرد:  این سطح پایه فعالیت های هر سازمان به حساب می آید و وظیفه هر مدیر تخصیص بهینه منابع به فعالیت های این سطح است ، فعالیت هایی که  مستقیم به تکنولوژی تجهیزات،  فرآیند های عملیاتی منابع انسانی و مدیریت عملیات بر می گردد.
دراین لایه همکاران باید مشتری مداری  را  از حیطه حرف به عمل در آورند تا حقوق بانک ومشتریان هر دو ادا شود ، دراین لایه باید همکاران تصمیمی را اتخاذ کنند که دو طرف بهره مند شوند .
مدیرعامل بانک  دربخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نقش اثر گذار همکاران در تحقق اهداف این سند گفت: آنچه ما را در صحنه رقابتی پرتوان نگه می دارد ، باور و عملکرد همکاران ماست که چنانچه  رضایت خاطرشان فراهم شود  و در حد ظرفیت های کاری خود در جریان سند تحول قرار گیرند می توانند در بسیاری از مشکلات پا به پای مدیران گام بردارند و اثر گذار عمل کنند.
وی در تبیین منافع سند تحول بنیادین بانک تشریح کرد : این سند  برای بانک منافع بی شماری دارد که از جمله  آنها می توان به آگاهی از فرصت ها ، هماهنگی وکنترل  وارائه چارچوب دربرنامه ریزی ، ارائه تصمیمات با دیدگاه کلان  ، در اختیار بودن زمان و منابع برای پرداختن به فرصت ها ، ارائه راهکار برای خطاها ،برقراری ارتباط بین کارکنان  و تقویت آینده نگری اشاره کرد.
مدیرعامل بانک قوامین  در بخش دیگری ازسخنان خود فرهنگ سازمانی را مورد توجه قرار داد وافزود: سه دیدگاه در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد که در نخستین دیدگاه وضع موجود مطلوب ارزیابی می شود و هیچ تغییری مدنظر نیست و در دیدگاه دوم تنها سازمان در مقابل تغییرات عکس العمل نشان می دهد اما دیدگاه سوم نگاهی پویا  به محیط پیرامونی دارد وبا نگاه به آینده پیش می رود که این دیدگاه متعلق به سازمان های موفق و مدنظر مدیران در بانک قوامین است .
وی افزود : به دنبال رهبری تحول آفرین هستیم رهبری که مختصاتی همچون خلق چشم انداز ،  ایجاد تعهد به چشم انداز ،الگوبندی چشم انداز و تبیین چشم انداز را مورد تاکید دارد.
دکتر نتاج در بخش دیگری از سخنان خود از سه عامل محدودیت منابع ، تغییر سریع شرایط و فلجی سازمانی به عنوان مهم ترین نقاط شکست در پیاده سازی اسناد تحولی نام برد و  تصریح کرد: محدودیت منابع نخستین عامل در ایجاد شکست در اسناد تحولی است چراکه تنها با تدوین یک سند معجزه اتفاق نمی افتد اگر پای منابع سازمان بلنگد .
وی خطاب به همکاران متذکر شد : نگاه همکاران را به این نکته جلب می کنم که از سند تحول کنونی در حد خودش موفقیت بخواهیم نه آنچنان آرمان گرایانه نگاه کنیم و نه سیاه نمایی داشته باشیم .
دکتر نتاج در ادامه دومین عامل در شکست اسناد تحول را تغییر سریع شرایط دانست و افزود: اکنون طبق سیاست هایی که بانک مرکزی در حال تدوین آن است در شرایط پسابرجام محورهایی برای فعالیت های بانکی  مطرح شده وتغییراتی در حال وقوع است که با حضور رقبای خارجی تغییرات بیشتری محتمل است و باید برایش برنامه ریزی کرد.
 وی با اشاره به فلجی سازمانی و نبود قدرت اجرایی برای پیاده سازی اسناد تحول گفت: این امر و قرار نگرفتن اشخاص در جایگاه شایسته خود و هم چنین کارانبودن برخی اضلاع سازمانی یکی از متغیرهایی است که شکست اسناد تحولی را در پی دارد.
دکتر نتاج در ادامه با اشاره مختصر به متغیرهایی دیگر دراین حوزه تصریح کرد: تنوع گرایی در قابلیت ها ، دیدگاه بیش از حد گسترده ، پیگیری ضعیف امور ، فقدان تصمیم گیری به موقع ، تک روی مدیریت ، نبود مدیران کارآمد ، بوروکراسی تصمیم گیری و ... از دیگر عوامل موثر در شکست اسناد است.
شایان ذکر است ، بیست ویکمین همایش سراسری مدیران ومعاونان ادارات مرکزی با هدف تحول وتوسعه بنیادین بانک قوامین ، اقدام وعمل از صبح روز چهارشنبه مورخ 5/2/95به مدت دو روز در موسسه فرهنگی -ورزشی پاس قوامین آغاز شده است.

۹۵/۰۳/۰۶
۰۸:۳۱

بانک پاسارگاد بر فراز بانکداری بین الملل

خبرگزاری آریا-بانک پاسارگاد با استمرار ارتباط خود با سوئیفت که هرگز حتی در دوران تحریم نیز قطع نگردید، اکنون پس از اجرایی شدن برجام موفق به گسترش دامنه روابط کارگزاری خود در کشورهای مختلف شده‌ است.

خبرگزاری آریا-بانک پاسارگاد با استمرار ارتباط خود با سوئیفت که هرگز حتی در دوران تحریم نیز قطع نگردید، اکنون پس از اجرایی شدن برجام موفق به گسترش دامنه روابط کارگزاری خود در کشورهای مختلف شده‌ است.
به گزارش خبرگزاری آریا، بانک پاسارگاد با استمرار ارتباط خود با شبکه جهانی سوئیفت که هرگز حتی در دوران تحریم نیز قطع نگردید و نیز با برخورداری از گروه توانمند و پرتجربه خود در زمینه بانکداری بین‌الملل و تعامل مطلوب با بانک‌های خارجی و نیز به موجب عملکرد چشمگیر بانک طی چند سال اخیر، اکنون پس از اجرایی شدن برجام موفق به گسترش دامنه روابط کارگزاری خود در کشورهای مختلف شده‌است.
به گزارش روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد، این بانک از طریق مبادله رمز سوئیفت  با 42 بانک جدید در کشورهای ایتالیا، آلمان، فرانسه، فنلاند، آلمان، دانمارک، انگلستان، اسپانیا، اسلواکی، لهستان، سوئد، نوروژ، لوگزامبورگ، ایرلند، یونان، ژاپن، کره‌جنوبی، چین، بنگلادش، عمان، عراق، بحرین و ترکیه، در حال حاضر دارای ارتباط سوئیفت با بیش از 250 بانک در سراسر جهان است.
بر اساس این خبر، بانک پاسارگاد در حال حاضر با برخورداری از 96 فقره حساب نزد بانک‌های کارگزار خارجی در 19 کشور به ارزهای مختلف و نیز با  بهره‌گیری از شبکه کارگزاری گسترده خود در کشورهای مختلف، قادر به ارائه خدمات ارزی مختلف (از طریق اعتبارات و بروات اسنادی، ضمانت‌نامه‌ها و حواله‌های ارزی) به مشتریان گرامی بوده و به‌منظور ایجاد سهولت و سرعت بیشتر در ارائه خدمات ارزی و تداوم نقش موثر خود در اقتصاد، در تلاش است که کارگزاران خود را در کشورهای مختلف افزایش دهد.
پنجره «سایر رسانه ها از نگاه بینا» یک جستجوگر و موتور هوشمند خبری است و شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه ( بینا )، هیچگونه مسئولیتی در قبال متن خبرها ندارد

۹۵/۰۳/۰۶
۱۳:۰۹

بانک قرض الحسنه مهر و دانشگاه پیام نور تفاهمنامه همکاری امضا کردند

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): بانک قرض الحسنه مهر ایران به منظور ارائه خدمات و تسهیلات بانکی و حمایت از جامعه دانشگاهی با دانشگاه پیام نور تفاهم نامه همکاری امضا کرد.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): این تفاهم نامه با هدف توسعه همکاری و به منظور ارائه خدمات بانکی به دانشجویان و اساتید، در حضور سیامک دولتی مدیرعامل بانک امضاء و فی مابین کودزری مدیرشعب استان تهران و فیصل حسنی معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور تبادل شد.
در چارچوب این تفاهمنامه سطح همکاری های متقابل و مراودات بانکی فی ما بین افزایش یافته و انواع خدمات ویژه بانکی در چارچوب ضوابط و مقررات جاری بانک به دانشگاه ارائه خواهد شد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران در مراسم امضاء و تبادل این تفاهمنامه بیان داشت: اهمیت علم و دانش و به تبع آن جایگاه دانشگاه ها در تحقق اقتصاد مقاومتی می تواند در پیشرفت کشور منشأ خیر و برکت باشد.
وی با اشاره به نقش دانش در توسعه خدمات نوین بانکی و افزایش رضایتمندی مشتریان اظهارداشت: فناوری اطلاعات و استفاده از خدمات نوین در حوزه بانکداری الکترونیکی یکی از عوامل موثر در افزایش رضایتمندی مشتریان است که همواره مورد توجه مدیران بانک قرض الحسنه مهر ایران می باشد.
دولتی با تاکید بر تقویت هم افزایی میان بانک ها و دانشگاه ها تصریح کرد: با توجه به دگرگونی های حاصل شده در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، رویکرد علمی حوزه فناوری بانک ها از ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور تاثیر می پذیرد.
شایان ذکر است؛ در مراسم انعقاد این تفاهم نامه، جمعی از مدیران ارشد بانک و دانشگاه پیام نور حضور داشتند.
برچسب ها شمانیوز,خبر,بانک قرض الحسنه مهر و دانشگاه پیام نور تفاهمنامه همکاری امضا کردند

۹۵/۰۳/۰۶
۰۸:۴۸

بانک توسعه تعاون 50هزار میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایرنا، محمدعلی سهمانی دوشنبه شب در نشستی با خبرنگاران ،افزود: بانک توسعه تعاون همچنین در صدد است خدمات ارزنده ای به بخش تعاون تخصیص دهد
وی از رشد ٣٠٠ درصدی منابع بانک توسعه تعاون در سه سال گذشته خبر داد و گفت :پرتفوی (سبد سهام) بانک در مدت یاد شده صد در صد رشد داشته است
این مقام مسئول با بیان این که در سه سال گذشته بانک توسعه تعاون ٢٠٠ هزار فقره تسهیلات پرداخت کرده است، از رشد 60 درصدی سرمایه این بانک در سه سال گذشته خبر داد
سهمانی همچنین  بر لزوم ترویج گفتمان تعاونی در کشور تاکید کرد و افزود: هم اکنون سهم بخش تعاون در اقتصاد کشور پنج تا 6 درصد است که باید این سهم به 25 درصد افزایش یابد  که برای رسیدن به سهم یادشده نیاز به توجه و حمایت بیشتر از بخش تعاون دارد
مدیر عامل بانک توسعه تعاون نقش اصحاب رسانه در ترویج گفتمان  تعاونی و  کمک به  دستیابی سهم واقعی تعاون دراقتصاد  را  مهم دانست وافزود : اصحاب رسانه  به عنوان  منعکس کننده اخبار و اطلاعات سهم  مهمی در تنویر و  هدایت افکارعمومی  و ایجاد شفافیت در خصوص عملکرد بانکها  و همچنین  بخش تعاون به عنوان یکی از بخشهای مهم اقتصادی  کشور دارند 
مدیر عامل بانک توسعه تعاون  با اشاره به شرایط سخت سیستم  بانکی در دوران تحریم خاطرنشان  کرد :نظام پولی و بانکی به عنوان موتور حرکت اقتصادی درکشورها  و همچنین  مهمترین حلقه در اقتصاد کشورمحسوب می شوند و به همین جهت در دوران  تحریم یکی از هدف گذاری های اصلی تحریم  سیستم  بانکی  بودیم که خوشبختانه  امروز  با تلاش  دولت و پایداری  مردم این تحریمها از بین رفته  است.
 
جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصراعتبار (http://telegram.me/asretebar ) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

۹۵/۰۳/۰۶
۱۲:۳۰

افزایش 40 درصدی منابع بانک شهر در سال ‌جاری

نقدینه-مدیرعامل بانک شهر از افزایش 40 درصدی منابع این بانک در سال ‌95 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، حسین محمدپورزرندی با اشاره به اقدامات انجام شده طی سال‌های اخیر اظهار کرد: سال93 معتقد بودیم که در مدت کوتاهی جزو بانک‌های برتر می‌شویم که با تحقق آن، امروز ادعا داریم از بزرگ‌ترین بانک‌های کشور خواهیم شد.
پورزرندی با بیان این‌که سال94، سال بسیار سختی در نظام بانکی بود و در بسیاری از گفتمان‌ها علت رکود سیستم اقتصادی کشور را عملکرد بانک‌ها می‌دانستند، افزود: واقعیت این است که منابع باید برای خدمات استراتژیک هزینه شوند و در این راستا بانک شهر تا کنون اقدامات زیادی را انجام داده، به طوری ‌که امروز 91درصد منابع این بانک را شهروندان تامین می‌کنند.
وی خاطرنشان کرد: با روحیه جهادی که از ابتدای سال در مجموعه بانک شهر حاکم بود، امیدواریم منابع این بانک، امسال به بیش از 40درصد نسبت به سال قبل افزایش و شاخص‌های مالی آن نیز بهبود یابد.
پورزرندی در ادامه با تاکید بر اهمیت شهرنت‌ها در جلب رضایت شهروندان تصریح کرد: در سال‌ جاری تعداد شهرنت‌ها به 350دستگاه افزایش خواهد یافت و همچنین برنامه‌ریزی شده است تا 50درصد شهرنت‌ها نیز مجهز به دستگاه "خودبانک" شود.

۹۵/۰۳/۰۷
۰۴:۵۲

دکتر شفیع زاده: بانک دی از کاهش نرخ سود بانکی متناسب با تورم حمایت می‌کند

خبرهای بانکی- مدیرعامل بانک دی با بیان اینکه بانک‌های خصوصی از سیاست بانک مرکزی در زمینه کاهش نرخ سود بانکی حمایت می‌کنند، تاکید کرد که این نرخ باید با میزان تورم همخوانی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبرهای بانکی، دکتر احمد شفیع‌زاده در حاشیه بیست و ششمین همایش سیاست‌های پولی و ارزی در جمع خبرنگاران با تقدیر از پژوهشکده پولی و بانکی در برگزاری همایش امسال اظهار کرد: خوشبختانه از سوی مدیران و متخصصان نظام بانکی موضوعات مهمی در قالب همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت که حتما می‌توانند در آینده سیستم بانکی تاثیرگذار باشد.
وی یکی از موضوعات قابل توجه را که مورد تاکید رییس کل بانک مرکزی نیز قرار گرفت را بحث نرخ سود بانکی دانست و گفت: بارها تاکید شده است که این نرخ باید متناسب با تورم تعیین شود اکنون اگر به تاریخچه تعیین این نرخ توجه شود خواهید دید که در معدود سال‌هایی بوده که نرخ سود از نرخ تورم بالاتر بوده است.
مدیرعامل بانک دی با اشاره به اینکه بانک مرکزی پیش بینی کرده است در تابستان امسال بعد از سال‌ها نرخ تورم تک رقمی می‌شود، افزود: به نظر می‌رسد فرصت مناسبی برای متناسب سازی نرخ سود تسهیلات و سپرده‌های بانکی با نرخ تورم باشد.
شفیع‌زاده یکی دیگر از مباحث پر طرفدار در حوزه بانکی را قرض‌الحسنه و تسهیلات ازدواج دانست و گفت: بانک‌ها تمایل زیادی دارند که بتوانند با اعطای وام‌های خرد و قرض‌الحسنه به اقتصاد خانواده‌ها به ویژه زوج‌های جوان کمک کنند اما با توجه به محدودیت‌هایی که در منابع قرض‌الحسنه وجود دارد امکان پاسخگویی به همه درخواست‌ها وجود ندارد.
وی با تاکید بر اینکه همه باید در زمینه گسترش فرهنگ قزض‌الحسنه در کشور کوشا باشیم، خاطر نشان کرد: بانک دی در راستای وظایف زاتی خود و نیز احترام به مشتریان و ذی‌نفعان در سال 95 طرح‌های مختلفی را برای جذب و تخصیص تسهیلات قرض‌الحسنه به مرحله اجرا درآورده است.
مدیرعامل بانک دی در پاسخ به این سوال که آیا بانک دی موافق اعطای وام ازدواج تا مبلغ 10 میلیون تومان است؟ گفت: ما تابع سیاست‌های بانک مرکزی هستیم و آمادگی این را داریم که با وجود همه محدودیت‌ها در منابع بتوانیم از زوج‌های جوان بیشترین حمایت را داشته باشیم.
تاریخ خبر: ۱٣۹۵/٠٣/٠٦

۹۵/۰۳/۰۶
۱۲:۴۲

اختلال موقت در پاسخگویی مرکز ارتباط بانک ملت در روز شنبه

خبرهای بانکی- مرکز ارتباط ملت متعلق به بانک ملت، در روز شنبه به مدت حدود یک ساعت، قادر به پاسخگویی به مشتریان نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبرهای بانکی، به دلیل به روزرسانی سیستم های نرم افزاری مرکز ارتباط ملت، پاسخگویی این مرکز به تماس های مشتریان، در  روز شنبه ۸ خردادماه سال جاری از ساعت ۱۴ تا ۱۵ دچار اختلال موقت خواهد شد.
بر اساس این گزارش، پس از به روزرسانی سیستم ها، مرکز ارتباط ملت به شماره تماس ۱۵۵۶ در تهران و ۸۲۴۸۸-۰۲۱ در شهرستان ها، آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی مشتریان بانک ملت خواهد بود.   
تاریخ خبر: ۱٣۹۵/٠٣/٠٦

۹۵/۰۳/۰۶
۱۲:۴۲