نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 97881
 • تمام سکه (طرح جدید) 955000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 954000
 • نیم سکه 478000
 • ربع سکه 270000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3370
 • یورو 4170
 • پوند 5280
 • صد ین 2830
 • درهم امارات 919
 • لیر ترکیه 1550
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 35 Arrow up
  دلار 26880
 • 173 Arrow up
  یورو 33292
 • 171 Arrow up
  پوند 42058
 • 154 Arrow up
  فرانک 27659
 • 129 Arrow up
  صد ین 22543
 • 9 Arrow up
  درهم امارات 7318
منابع دیگر:
 • فارس
 • خبر اقتصادی
 • صبحانه آنلاین
 • اعتبار
 • عصر بانک
 • بینا
 • موج
 • تسنیم
 • ایسنا
 • دانشجو
 • عرش‌نیوز
 • باشگاه خبرنگاران
 • بانکداری الکترونیک
 • بورس نیوز
۹۳/۰۹/۱۲
۰۷:۲۹
منابع دیگر:
 • اعتماد
 • آسیا
 • ایران نو
۹۳/۰۹/۱۲
۰۷:۲۹

افتتاح شعبه پارس‌آباد بیمه آسیا

گروه بنگاه‌ها: شعبه پارس آباد بیمه آسیا با حضور نایب‌رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا و هیات همراه افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی بیمه آسیا، دکتر ابراهیم کاردگر، نایب‌رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا در مراسم افتتاح شعبه پارس آباد در استان اردبیل ضمن قدردانی از رئیس شعبه، کارکنان و شبکه فروش استان اردبیل با اشاره به تعداد کارکنان، شعب و نمایندگی‌های بیمه آسیا، استراتژی هیات‌مدیره را ارائه هر چه بهتر خدمات بیمه‌ای به مردم در اقصی نقاط کشور بیان کرد. نایب‌رئیس هیات‌مدیره افزود: با افزایش ظرفیت شعبه، تولید حق بیمه و ارائه خدمات، فرآیند حضور نیروهای محلی منطقه در شبکه فروش آسان‌تر می‌شود؛ زیرا موفقیت شعبه موجب گسترده شدن شبکه فروش در منطقه خواهد شد. قربانی، عضو شورای شهر پارس‌آباد نیز ضمن تشکر از حضور مدیرعامل و توجه بیمه آسیا به منطقه پارس‌آباد، گفت: مردم این منطقه از بیمه آسیا به‌عنوان بزرگترین بیمه خصوصی کشور انتظار ویژه‌ای دارند. دکتر کاردگر، در نشست با کارکنان شعبه اردبیل بیمه آسیا ضمن تبریک افتتاح شعبه به نمایندگان پارس‌آباد از ر شد 44 درصدی بیمه آسیا در 6 ماه اول امسال خبر داد. مدیرعامل بیمه آسیا، طراحی و ارائه بیمه‌نامه‌های مناسب و جدید، افزایش توانایی سرمایه‌گذاری و کسب سود مناسب در این حوزه و عامل کنترل و نظارت را از مهم‌ترین عوامل افزایش توانگری مالی شرکت بیمه آسیا ذکر کرد. دکتر کاردگر تغییر قانون شخص ثالث که درصد بالایی از درآمد نمایندگان و شرکت‌های بیمه از محل فروش آن تامین می‌شود را موضوع مهم دیگری ذکر کرد که در دستور کار مجلس و دولت قرار گرفته است. فرامرز خجیر، عضو هیات‌مدیره و معاون مدیرعامل بیمه آسیا در بیمه‌های اموال در این نشست شبکه فروش بیمه آسیا در سراسر کشور را سالم و صادق توصیف کرد و افزود: همه ما در قبال مسوولیت خود تعهداتی داریم که باید در قبال آنها پاسخگو باشیم.

۹۳/۰۹/۱۲
۰۰:۰۶

بیمه توسعه در ارائه چک به خسارت دیدگان هم تخلف کرده است!

اخبار بانک: بیمه توسعه که از پرداخت خسارت و دیه به موقع ناتوان است در ارائه چک های مدت دار به خسارت دیدگان هم تخلف کرده است.

به گزارش خبرنگار «اخبار بانک»، بیمه توسعه در ادامه تخلفات خود، در هنگام ارائه چک های مدت دار به خسارت دیدگان نیز تخلف کرده است. 
یکی از خسارت دیدگان بیمه توسعه به امید پاس شدن چکی که هفت ماه پیش با هزار زحمت از بیمه توسعه دریافت کرده بود به موسسه توسعه مراجعه کرد.
در هنگام ارائه چک به متصدی امور بانکی، وی اعلام کرد امضای چک فوق دارای اشکال است ولی به هر حال با اکراه بسیار چک را پذیرفت!
همچنین مبلغ چک نیز دارای اشکال بوده و کسی که چک را نوشته به جای سه صفر انتهای مبلغ چک، خط کشیده که متصدی مربوطه اعلام کرد این چک موجودی ندارد اگر هم داشته باشد قابل وصول نیست!
با اصرار مجدد و پس از دستور مسئول شعبه بالاخره قرار شد چک فوق برگشت زده شود و جالب تر اینکه چک فوق اصلا چک نبوده است!!
بر روی برگه برگشت زده شده عبارت گواهی عدم موجودی دستور پرداخت حک شده بود و از نظر قانونی دستور پرداخت با چک دارای قوانین جداگانه ای از نظر پیگیری برای وصول در دادگاه ها دارد و به قول بانکی ها دستور پرداخت تابع قانون چک نمی باشد!!

۹۳/۰۹/۱۲
۰۸:۲۶

۱۱ طرح جدید بیمه‌ای در دستور کار بیمه ایران قرار گرفت

به گزارش پایگاه خبری اعتبار به نقل از شادا، مجتبی لشکر بلوکی، افزود: وزیر اقتصاد با ابلاغ سند راهبردی، بیمه ایران را به افزایش رضایتمندی مشتریان مکلف کرده و این بیمه موظف شده است، در راستای بهبود خدمات دهی و افزایش شفافیت و سلامت مالی-اداری، سامانه بیمه گری یکپارچه را به صورت کامل مستقر کند.
عضو شورای مدیریت راهبردی وزارت اقتصاد گفت: براساس این دستور، پیشرفت پروژه استقرار نظام مبارزه با پولشویی باید به 100 درصد برسد، همچنین مقرر شده بیمه مذکور تمرکز خود را در خصوص بیمه زندگی افزایش داده و سهم بیمه زندگی از کل پرتفوی خود را به 20 درصد برساند.
به گفته لشکر بلوکی، توسعه عملیات قبولی اتکایی داخلی و توسعه عملیات قبولی اتکایی خارجی و افزایش بازده سرمایه گذاری شرکت های بورسی و غیربورسی از دیگر تکالیف بیمه ایران است. همچنین بیمه ایران موظف شده که سطح تعالی خود را دست کم به امتیاز 550 برساند.
مشاور وزیر اقتصاد گفت: این سند، یک سند زنده و پویا است و براساس نقد و نظر ذینفعان بیمه ایران و خبرگان حوزه بیمه و همچنین شرایط جدید اقتصادی، می تواند روزآمد شود.
وی یادآور شد: سامانه مدیریت استراتژیک وزارت، معاونت امور بانکی و بیمه ای وزارت اقتصاد و همچنین بیمه ایران پذیرای ایده های پیشنهادی و دیدگاه های انتقادی خبرگان این حوزه خواهد بود.
لشکربلوکی با بیان اینکه 'از این پس ارزیابی و پاداش عملکرد براساس تحقق سند راهبردی خواهد بود' گفت: البته این مساله فقط برای بیمه ایران نیست بلکه سامانه مدیریت استراتژیک وزارت اقتصاد هم اکنون 55 مرکز مسوولیت وزارت اقتصاد شامل تمام معاونت ها، سازمان های وابسته و تابعه، بیمه ها ، بانک های دولتی و واحدهای استانی را پوشش می دهد و آنان را در جهت هفت اولویت راهبردی وزارت اقتصاد، هم راستا می کند.
وی عنوان کرد: این سامانه پیشرفته مدیریتی با این گستره برای اولین بار در تاریخ تاسیس وزارت اقتصاد طراحی و اجرا شده و از ابتکارات طیب نیا وزیر اقتصاد در دولت تدبیر و امید است.

۹۳/۰۹/۱۱
۱۲:۰۸

‫حضور پربار بیمه آسیا در همایش بیمه و توسعه

چهارده مقاله بیمه آسیا به صورت ارائه و پوستر در بیست و یکمین همایش ملی و هفتمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه پذیرفته شده است.
چهارده مقاله بیمه آسیا به صورت ارائه و پوستر در بیست و یکمین همایش ملی و هفتمین همایش بین‌المللی بیمه و توسعه پذیرفته شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول(poolpress.ir)، چهار مقاله “ورشکستگی و مشتری‌مداری ” (نگارش دکتر ابراهیم کاردگر، نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل، محمود سبزی، رئیس مرکز طرح و توسعه و هادی رحمانی)، “بررسی عوامل زمینه‌ای و وفاداری به برند بر تصمیم خرید بیمه گذاران اتومبیل در تهران (نگارش سید احمد حسینی، مشاور معاون فنی مدیرعامل در بیمه های اشخاص و مسئولیت) ،”بررسی رابطه شاخص های مشتری مداری و توانگری مالی در صنعت بیمه”(نگارش حسینعلی بختیار نصر آبادی،کارشناس شعبه مرکزی استان اصفهان) و ” بررسی ارتباط معیارهای حاکمیت شرکتی و مشتری‌مداری شرکت‌های بیمه (نگارش مهدی کمالی، کارشناس شعبه مرکزی استان اصفهان و محمد ابراهیمی) در همایش بیمه و توسعه ارائه می‌شود.
بنا بر این گزارش، ده مقاله” نقش مشتری مداری بر وفاداری مصرف‌کننده بیمه ها به برند” (نگارش دکتر ابراهیم کاردگر، نایب رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل و بهروز نوری، مشاور مدیرعامل)، “توسعه استراتژیک منابع انسانی شرکت های بیمه با رویکرد ارتباط با مشتریان در جهت ارتقاء کیفیت خدمات بیمه” (نگارش اسماعیل مهدوی‌نیا، عضو هیئت مدیره و معاون مالی، اقتصادی و منابع انسانی و رسول رحمتی نودهی، کارشناس مرکز طرح و توسعه)، “نقش” انجمن ها و تشکلات حرفه‌ای بیمه‌ای در حفظ حقوق بیمه گذاران” (نگارش فرامرز خجیر، عضو هیأت مدیره و معاون فنی مدیرعامل در بیمه­ های اموال، مسعود قاسمی، مشاور معاون فنی مدیرعامل در بیمه های اموال و آیدین رشیدی، کارشناس بیمه های مسئولیت)، ” شناسایی علل نارضایتی بیمه گذاران در صنعت بیمه” (نگارش محمود سبزی، رئیس مرکز طرح و توسعه، آیدین رشیدی، کارشناس بیمه‌های مسئولیت و حمید رمضانی، مدیر بازرسی و انتظامات)، “بررسی عوامل مؤثر بر افزایش فروش بیمه‌های مهندسی با تأکید بر جذب و نگهداری مشتریان “(نگارش سید مهدی وهابی، معاون مدیریت امور نمایندگان و کارگزاران و عاطفه حیدری، کارشناس بیمه‌ های اتکایی،”پیاده‌ سازی مدیریت ارتباط با مشتریان براساس عوامل کلیدی موفقیت در یک شرکت بیمه” (نگارش رسول رحمتی نودهی، کارشناس مرکز طرح و توسعه، مریم حاجی قربانی، کارشناس مدیریت بیمه­ های اتومبیل)، “بررسی ناپارامتریک رابطه میان اخلاق حرفه ای و حسن رضایت در مشتریان در راستای مشتری مداری “(نگارش رامین دلیری، رئیس شعبه استان قزوین و ملیحه صمدی، کارشناس شعبه قزوین)، ،”customer Relationship Management and its use in Insurance Industry “نگارش آیدین رشیدی،کارشناس بیمه­ های مسئولیت)، “امکان سنجی استقرار الگوهای رضایت مشتری در صنعت بیمه “(نگارش دکتر سعید صحت، رسول رحمتی نودهی، کارشناس مرکز طرح و توسعه و دکتر سید سعید موسوی) و “نقش سیستم نظارت مالی در حمایت از مشتریان صنعت بیمه با نگاهی به عملکرد کشورهای موفق” (نگارش دکتر امیر صفری و مهدی کمالی، کارشناس شعبه مرکزی استان اصفهان) به صورت پوستر پذیرفته شده است.

۹۳/۰۹/۱۱
۱۲:۵۹

فولاد آلیاژی ایران تحت پوشش بیمه کوثر قرارگرفت

تمامی کالاهای وارداتی شرکت فولاد آلیاژی ایران مطابق کلوزهایA،BوC تحت پوشش شرکت بیمه کوثر قرار گرفت.
تمامی کالاهای وارداتی شرکت فولاد آلیاژی ایران مطابق کلوزهایA،BوC تحت پوشش شرکت بیمه کوثر قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول(poolpress.ir)، بیمه کوثر تمامی محموله های این شرکت را تحت پوشش بیمه باربری قرار داد .
بر اساس این گزارش، این قرارداد که به مدت یکسال منعقد شد تمامی کالاهای وارداتی شرکت فولاد آلیاژی ایران مطابق کلوزهایA،BوC تحت پوشش این شرکت گرفت.
محموله های تحت پوشش این بیمه نامه شامل انواع آلیاژها،روغن های صنعتی و تجهیزات و متعلقات متنوع آن می باشدکه از مبدا کلیه کشورها به مقصد انبار های بیمه گذار در ایران حمل می‌شوند.
از مزایای این بیمه نامه می توان به صدور بیمه نامه در حداقل زمان با محاسبه کارشناسی ریسک، نرخ و شرایط متناسب با حمل اشاره کرد.

۹۳/۰۹/۱۱
۱۵:۴۹

بیمه پاسارگاد انجام داد: رونمایی از"بیمه عمر و تامین آتیه مکمل بازنشستگی"

رونمایی از"بیمه عمر و تامین آتیه مکمل بازنشستگی"اخبار پولی مالی - بیمه پاسارگاد از جدید ترین محصول بیمه ای این شرکت تحت عنوان "بیمه عمر و تامین آتیه مکمل بازنشستگی" رونمایی کرد .

خبر اقتصادی - صبح روز سه شنبه 11 ام آذر ماه 93 مراسم رونمایی از محصول جدید "بیمه عمر و تامین آتیه مکمل بازنشستگی" بیمه پاسارگاد با حضور ضمیری- مدیر عامل, روحانی -معاون فنی بیمه های اشخاص, مطهری- مدیر کل بیمه های اشخاص , نیرومند راد- مدیر بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد , گروهی از مدیران و سازمان فروش این شرکت در تالار ایوان شمس انجام پذیرفت.
به گزارش اخبار پولی مالی ، یرومندراد در معرفی پوشش بیمه عمر و تامین آتیه مکمل بازنشستگی" بیمه پاسارگاد , با ضروری دانستن تامین نیروهای متخصص بازنشسته و لزوم تغییر دیدگاه جامعه نسبت به دوران بازنشستگی و از کار افتادگی گفت: هزینه های نگهداری و مراقبت های خاص پزشکی در این دروان به معنی نیاز به نقدینگی بیشتر است, برای تامین این هزینه ها انتخاب یک بیمه مناسب که برای مواردی چون از کار افتادگی, بروز بیماری های خاص و مراقبت های پزشکی و فوت یکی از اعضای اصلی خانواده طراحی شده باشد به تامین هزینه ها کمک خواهد نمود.
وی  افزود: بیمه پاسارگاد با ارائه محصولی به نام «بیمه عمر و تامین آتیه – مکمل بازنشستگی» با برنامه ریزی نوین به تامین مالی دوره فراغت از کار و بازنشستگی پرداخته ، به ترتیبی که آسایش خاطر برای نیروی کار فعال (اعم از بازنشستگان شاغل و کارکنان جوان) فراهم گردد.
مدیر بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد مهمترین پوشش ها و مزایای بیمه نامه مذکور را به ترتیب زیر برشمرد:
-برقراری مستمری مکمل بازنشستگی در دوران فراغت از کار
-پوشش بیمه درمان تکمیلی در دوران فراغت از کار (تا سن 80 سالگی)
-پوشش بیمه عمر در دوران دریافت مستمری
-پرداخت سرمایه فوت بیمه شده
-تعیین میزان حق بیمه و نحوه پرداخت آن به دلخواه بیمه شده و با تائید بیمه گذار
تناسب حق بیمه با افزایش حقوق
مشارکت کارفرما در پرداخت حق بیمه و سپرده
معافیت مالیاتی سرمایه فوت و مستمری پرداختی
پذیرش حق بیمه این بیمه نامه جزو هزینه های قابل قبول  
پرداخت وام به بیمه شدگان
مدت بیمه نامه حداقل 3 سال و حداکثر 30 سال
مشارکت در منافع
مدت پرداخت مستمری حد اقل 5 سال  و حد اکثر تا تاپان عمر
تا 2 درصد بیشتر از سود سپرده های بلند مدت
بازخرید بیمه نامه
نیرومند راد در ادامه افزود: در پوشش بیمه عمر و تامین آتیه مکمل بازنشستگی همچنین بیمه شده با تایید بیمه گذار می تواند با پرداخت حداقل 6 ماه از حق بیمه درخواست بازخرید بیمه نامه را داشته باشد.
همچنین با هماهنگی های به عمل آمده پاسارگاد آمادگی دارد در زمان صدور بیمه نامه مبلغی را به عنوان سپرده از بیمه گذار دریافت نماید که این امر از یک طرف سبب خارج نمودن نقدینگی مازاد و پراکنده در سطح جامعه و هدایت و بکارگیری آن ها در جهت اهداف توسعه و مهار تورم می گردد و از طرف دیگر افزایش اندوخته در مدت بیمه نامه و در نهایت پرداخت مستمری مناسب را فراهم می نماید.
وی این بیمه را بهترین راه برای مشارکت کارفرما در پرداخت حق بیمه ، سپرده گذاری برای بیمه شدگان از محل ارزش بازخرید سنوات خدمات آنان اعلام داشت تصریح کرد: سرمایه بیمه ( اندوخته ) با توجه به میزان حق بیمه و مبلغ سپرده گذاری و نرخ های فنی محاسبه می شود. لیکن بیمه پاسارگاد متعهد است چنانچه از سرمایه گذاری اندخته های بیمه شدگان سود بیشتری را کسب نمود، بیمه شدگان را به میزان 85 % سود مازاد شریک نموده و هر ساله سود مشارکت در منافع را به اندوخته بیمه نامه ، اضافه نماید.
مدیر بیمه عمر و تامین آتیه بیمه پاسارگاد در پایان گفت: بیمه گذاران می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در باره این محصول جدید با کارشناسان بیمه عمر و آتیه شعبه های بیمه پاسارگاد در سراسر کشور تماس برقرار نمایند.

۹۳/۰۹/۱۱
۱۶:۱۵

تخفیف بیمه پاسارگاد به مناسبت روز بیمه

شرکت بیمه پاسارگاد به مناسبت بزرگداشت روز بیمه و با هدف تکریم بیمه‌گذاران، تخفیف‌های ویژه‌ای برای هموطنان گرامی در نظر گرفته است. این تخفیف‌ها از تاریخ ۸ تا ۲۰ آذرماه، در زمان صدور بیمه‌نامه بدنه اتومبیل و آتش‌سوزی اعمال می‌شود. بر اساس گزارش‌های دریافتی، خریداران بیمه‌نامه بدنه اتومبیل و همچنین بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی (واحد‌های مسکونی و غیرمسکونی) می‌توانند با مراجعه به بیش از ۷۰ شعبه و ۳۰۰۰ نماینده در سراسر کشور از تخفیف‌های ویژه این شرکت برخوردار شوند.

عصر بانک؛ شرکت بیمه پاسارگاد به مناسبت بزرگداشت روز بیمه و با هدف تکریم بیمه‌گذاران، تخفیف‌های ویژه‌ای برای هموطنان گرامی در نظر گرفته است. این تخفیف‌ها از تاریخ 8 تا 20 آذرماه، در زمان صدور بیمه‌نامه بدنه اتومبیل و آتش‌سوزی اعمال می‌شود. بر اساس گزارش‌های دریافتی، خریداران بیمه‌نامه بدنه اتومبیل و همچنین بیمه‌نامه‌های آتش‌سوزی (واحد‌های مسکونی و غیرمسکونی) می‌توانند با مراجعه به بیش از 70 شعبه و 3000 نماینده در سراسر کشور از تخفیف‌های ویژه این شرکت برخوردار شوند.
 
 

۹۳/۰۹/۱۱
۰۸:۴۵

با ابلاغ سند راهبردی وزیر اقتصاد برای بیمه ایران نسخه جدید نوشت

نقدینه- مشاور وزیر اقتصاد در حوزه مدیریت استراتژیک گفت: وزیر اقتصاد با ابلاغ سند راهبردی، بیمه ایران را به افزایش رضایتمندی مشتریان مکلف کرده و این بیمه موظف شده است، در راستای بهبود خدمات دهی و افزایش شفافیت و سلامت مالی-اداری، سامانه بیمه گری یکپارچه را به صورت کامل مستقر کند.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، مجتبی لشکر بلوکی افزود: براساس این دستور، پیشرفت پروژه استقرار نظام مبارزه با پولشویی باید به 100 درصد برسد، همچنین مقرر شده بیمه ایران تمرکز خود را در خصوص بیمه زندگی افزایش دهد و سهم بیمه زندگی از کل پرتفوی خود را به 20 درصد برساند.
به گفته لشکر بلوکی، توسعه عملیات قبولی اتکایی داخلی و توسعه عملیات قبولی اتکایی خارجی و افزایش بازده سرمایه گذاری شرکت های بورسی و غیربورسی از دیگر تکالیف بیمه ایران است. همچنین بیمه ایران موظف شده که سطح تعالی خود را دست کم به امتیاز 550 برساند.
 مشاور وزیر اقتصاد به شادا گفت: این سند، یک سند زنده و پویا است و براساس نقد و نظر ذینفعان بیمه ایران و خبرگان حوزه بیمه و همچنین شرایط جدید اقتصادی، می تواند روزآمد شود.
وی یادآور شد: سامانه مدیریت استراتژیک وزارت، معاونت امور بانکی و بیمه ای وزارت اقتصاد و همچنین بیمه ایران پذیرای ایده های پیشنهادی و دیدگاه های انتقادی خبرگان این حوزه خواهد بود.
لشکربلوکی با بیان اینکه 'از این پس ارزیابی و پاداش عملکرد براساس تحقق سند راهبردی خواهد بود' گفت: البته این مساله فقط برای بیمه ایران نیست بلکه سامانه مدیریت استراتژیک وزارت اقتصاد هم اکنون 55 مرکز مسوولیت وزارت اقتصاد شامل تمام معاونت ها، سازمان های وابسته و تابعه، بیمه ها ، بانک های دولتی و واحدهای استانی را پوشش می دهد و آنان را در جهت هفت اولویت راهبردی وزارت اقتصاد، هم راستا می کند.
به گفته وی،  بیمه ایران مکلف شده است، در راستای افزایش ظرفیت و توسعه بازار بیمه، با رویکرد پوشش ریسک های ناشناخته در اقتصاد ملی، تعداد طرح های جدید بیمه ای را به 11 برساند.
وی عنوان کرد: این سامانه پیشرفته مدیریتی با این گستره برای اولین بار در تاریخ تاسیس وزارت اقتصاد طراحی و اجرا شده و از ابتکارات طیب نیا وزیر اقتصاد در دولت تدبیر و امید است.

۹۳/۰۹/۱۱
۱۱:۱۳

شرکت آرین ماهتاب گستر: بیمه ملت، خسارت ما را پس از 5 سال پرداخت کرد

نقدینه - پیرو درج خبر "پرداخت خسارت ۱۴ میلیارد تومانی از سوی بیمه ملت" که طی آن از بزرگ ترین خسارت در بخش نبروگاهی کشور به مبلغ ۱۴ میلیارد تومان از سوی بیمه ملت خبر داده شده است شرکت آرین ماهتاب گستر جوابیه ذیل را در اختیار ریسک نیوز قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه،  در توضیحات شرکت آرین ماهتاب گستر آمده است: عطف به خبر «پرداخت 14 میلیارد تومانی به بخش نیروگاهی» و از آنجا که در متن خبر به نیروگاه رودشور از نیروگاه های تحت پوشش شرکت آرین ماهتاب گستر اشاره شده است، خواهشمند است توضیحات مشروح زیر برای تنویر افکار عمومی در آن خبرگزاری انعکاس یابد .
در این توضیحات آمده است: در فروردین ماه سال 1388 یعنی بیش از پنج سال قبل ، در پی وقوع حادثه در محفظه ی گاز یکی از واحد های نیروگاه رودشور ، خسارت عمده ای به تاسیسات واحد مربوطه وارد که با صرف هزینه های لازم نسبت به بازسازی آن ظرف مدت 42 روز اقدام شد .
شرکت آرین ماهتاب گستر با رعایت تمامی شرایط بیمه نامه از شرکت بیمه ملت درخواست پرداخت خسارت حادثه را کرد که شرکت بیمه از پرداخت آن به بهانه های مختلف امتناع ورزید. درنهایت موضوع به مرکز داوری اتاق بازرگانی به عنوان مرجع داوری ارجاع وشرکت بیمه ملت به پرداخت خسارت محکوم  شد و شرکت بیمه ملت مجدداً نسبت به ابطال راًی داوری اقدام کرد که دعوای مذکور بر اساس رای صادر شده از شعبه 27 دادگاه حقوقی  عمومی تهران ، محکومیت شرکت بیمه به پرداخت خسارت محکوم به  صادر شد.
این شرکت در توضیحات خود آورده است: نظر به اینکه خبر روابط عمومی بیمه ملت بدون اشاره به تاریخ وقوع حادثه (سال 1388) و تاریخ پرداخت بعد از 5 سال بوده است ، اعلام موضوع به صورتی که مبین کل واقعیت باشد، نیست.

۹۳/۰۹/۱۱
۱۷:۲۴

در زمینه بیمه عمر و تامین آتیه- مکمل بازنشستگی بیمه پاسارگاد بیمه نامه جدید رو کرد

نقدینه- شرکت بیمه پاسارگاد با در نظر گرفتن پایین بودن سن بازنشستگی در ایران و بازنشسته شدن بسیاری از نیروها در اوج کار و ترک خدمت، درصدد طراحی "بیمه عمر و تامین آتیه- مکمل بازنشستگی" برآمد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، شرکت  بیمه پاسارگاد با برگزاری مراسمی، از مدیران بیمه عمر و تامین آتیه  دعوت کرد تا به سوالات فعالان صنعت بیمه که اکثرا  دارندگان کد فروش و کارگزاران بیمه عمر بودند پاسخ دهند.
در این مراسم بهروز نیرومند راد، مدیر بیمه های عمر و تامین آینده، میر علی مطهری مدیرکل بیمه های بیمه های اشخاص و فرامز روحانی، معاون مدیر کل در امور مناطق مدیران بیمه پاسارگاد به معرفی این محصول تازه پرداختند و همچنین به سوالات مدیران و کارگزاران پاسخ دادند.
 بر اساس این گزارش، محصول جدید شرکت بیمه پاسارگاد به برنامه ریزی نوین در جهت تامین مالی دوره فراغت از کار و بازنشستگی پرداخته است؛ به شکلی که آسایش خاطر برای نیروی کار فعال(اعم از بازنشستگان شاغل و کارکنان جوان) فراهم شود.
برقراری مستمری مکمل بازنشستگی در دوران فراغت از کار، پوشش بیمه درمان تکمیلی در دوران فراغت از کار( تا سن 80 سالگی)، پوشش بیمه عمر در دوران دریافت مستمری، پرداخت سرمایه فوت بیمه شده، تعیین میزان حق بینه و نحوه پرداخت آن به دلخواه بیمه شده و با تایید بیمه گذار، تناسب حق بیمه با افزایش حقوق، مشارکت کارفرما در پرداخت حق بیمه و سپرده، معافیت مالیاتی سرمایه فوت و مستمری پرداختی، پرداخت وام به بیمه شدگان،  مشارکت در منافع و بازخرید بیمه نامه، اهم پوشش و مزایای بیمه نامه " بیمه عمر و تامین آتیه- مکمل بازنشستگی بیمه پاسارگاد است.
این گزارش حاکی است، در این طرح بیمه شده با سن بالا  تا سن 80 سالگی از پوشش بیمه عمر با حق بیمه مناسب استفاده می کند.

۹۳/۰۹/۱۲
۰۱:۳۲
۹۳/۰۹/۱۲
۰۶:۲۳
۹۳/۰۹/۱۲
۰۶:۲۳

تناسب کارمزد با خرید مردم

eban09، فناپ، خدمات انفورماتیک

۹۳/۰۹/۱۲
۰۶:۲۲

اقشار مرفه و کارمزد کارت‌خوان‌ها

eban09، فناپ، خدمات انفورماتیک

۹۳/۰۹/۱۲
۰۶:۲۳

بار شبکه بانکی سبک می‌شود

eban09، فناپ، خدمات انفورماتیک

۹۳/۰۹/۱۲
۰۶:۲۳
۹۳/۰۹/۱۲
۰۶:۲۳

آنها که نمی‌خواهند اسکناس چاپ شود

eban09، فناپ، خدمات انفورماتیک

۹۳/۰۹/۱۲
۰۶:۲۴
۹۳/۰۹/۱۲
۰۶:۴۷

کارآفرینی‌های عجیب با قوانین بانکی

اقتصاد نیوز می‌نویسد: کارمندانی که به هر دلیلی نمی‌توانند از پس مشکلات زندگی با حقوق کارمندی برآیند، با فیش حقوقی کسب‌وکار جنبی برای خودشان به راه انداخته‌اند.
در ادامه گزارش این سایت اقتصادی می‌خوانید:
- ضامن برای وام می‌خوام .
- چه بانکی؟
-بانک کشاورزی.
-مبلغ وام چقدره؟
-25 میلیون تومان .
- ضامن کارمند رسمی با فیش حقوقی و گواهی کسر از حقوق داریم. 1.5 برابر از مبلغ وام را باید سفته بدهید و 10 درصد از میزان وام را هم ما بر می‌داریم.
فروش ضامن وام‌های بانکی این روزها حال و هوای خاصی دارد. کارمندانی که به هر دلیلی نمی‌توانند از پس مشکلات زندگی با حقوق کارمندی برآیند، با فیش حقوقی کسب‌وکار جنبی برای خودشان به راه انداخته‌اند.
تماس با شرکت‌های مختلفی که در روزنامه یا سایت‌های اینترنتی آگهی داده‌اند، نشان می‌دهد عرف بازار فروش ضامن، 10 درصد از مبلغ وام در ازای دریافت سفته به میزان 1.5 برابر وام است.
البته به نظر می‌رسد این بازار تبدیل به بازاری رقابتی شده و سفته به‌اندازه مبلغ وام و حق‌الزحمه‌های کمتر از 10 درصد هم در بازار پیدا می‌شود.
موضوع قابل توجه این بازار این است که کاسبان فروش ضامن خیلی بلندپروازانه عمل نمی‌کنند. اکثر افرادی که ضامن می‌فروشند، مایلند سقف وام کمتر از 20 میلیون تومان باشد و مبالغ بالا ، لکنت زبان به همراه می‌آورد.
از سوی دیگر آگهی‌های فروش ضامن در برخی روزنامه‌ها، ظاهرا توسط شرکت‌های رسمی ثبت شده پشتیبانی می‌شوند و به عنوان کسب‌و کاری متعارف جا افتاده است.
به گزارش «اقتصادنیوز»، کارمندی هم که بخواهد برای این شرکت‌ها کار کند و به عبارتی ضامن شود، باید اصل فیش حقوقی و گواهی کارگزینی را در شرکت مربوطه بگذارد. این کارمند در صورتی که ضامن وامی شود، چهار درصد از میزان وام را دریافت می‌کند و تمامی سفته‌ها در اختیار شرکت می‌ماند.
البته باز هم رقابت در بازار، باعث شده که برخی شرکت‌ها تا سقف پنج درصد هم برای ضامن در نظر بگیرند. ضامنی که فیش حقوقی و حکم کارگزینی‌اش در اختیار شرکت است و سفته‌هایی که 1.5 برابر مبلغ وام است، را اگر خیلی منصفانه دیده باشد، از دور دیده است.

۹۳/۰۹/۱۱
۱۳:۵۴

آب و هوا

بیمه سامان

۹۳/۰۹/۱۲
۰۷:۲۹