نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 90960
 • تمام سکه (طرح جدید) 887000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 877000
 • نیم سکه 447000
 • ربع سکه 272000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3004
 • یورو 4059
 • پوند 4851
 • صد ین 3000
 • درهم امارات 821
 • لیر ترکیه 1508
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 21 Arrow up
  دلار 24822
 • 41 Arrow up
  یورو 33654
 • 305 Arrow up
  پوند 40273
 • 108 Arrow up
  فرانک 27369
 • 291 Arrow up
  صد ین 24509
 • 6 Arrow up
  درهم امارات 6759

شرکت ۱۹۷ نفر در مسابقات قرآنی مازندران

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه مازندران از شرکت ۱۹۷ مازندرانی در هجدهمین دوره مسابقات استانی ‏مدیحه‌سرائی، همخوانی قرآن کریم، اذان و ابتهال خبر داد‎.‎ حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در حاشیه برگزاری ‏مسابقات مدیحه‌ سرائی، همخوانی قرآن کریم، اذان و ابتهال مرحله استانی در مازندران اظهار کرد: این دوره از ‏مسابقات در دو بخش برادران و خواهران در استان برگزار شد‎.

۹۲/۰۸/۱۲
۰۴:۰۸

مرکز تخصصی تربیت حافظان قرآن در آمل راه‌اندازی می‌شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل گفت: مرکز تخصصی تربیت و
حفظ حافظان قرآن کریم اوقاف آمل با مشارکت مسئولان در هفته وقف امسال افتتاح و راه‌اندازی می‌شود.
حجت‌الاسلام رسول علیخانی در حاشیه بازدید شرف‌خانی
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه و مدیرکل اوقاف مازندران از سوگواره بصیرت عاشورایی آستانه امامزاده عبدالله(ع) اظهار داشت: شهرستان آمل 97 بقعه متبرکه را در خود جای داده است.
وی افزود: سعی داریم تا براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری
بقاع متبرکه را به قطب‌های فرهنگی تبدیل کنیم.
علیخانی با اعلام اینکه آستان مقدس امامزاده عبدالله(ع) این شهرستان نیز جزو پروژه‌های بزرگ طرح بازسازی امامزادگان استان است، گفت: در این آستانه که زائران زیادی در طول سال به این منطقه مشرف می‌شوند
کار ساحت صحن و فضای آستانه پیشرفت خوبی داشته است.
وی بیان داشت: در روز عید غدیرخم نیز در این آستانه یکی از
بزرگ‌ترین محافل گردهمایی بانوان این شهرستان بزرگ شد که در آن نزدیک به 700 نفر از بانوان حضور داشتند و در جشن اهل بیت(ع) شرکت کردند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل تصریح کرد: با توجه به پیگیری‌های معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه، مرکز تخصصی تربیت و حفظ حافظان قرآن کریم اوقاف آمل با مشارکت مسئولان در هفته وقف امسال افتتاح و راه‌اندازی می‌شود.

۹۲/۰۸/۱۸
۰۴:۱۶

بابلسر میزبان سی و ششمین دوره مسابقات قرآن شد

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه مازندران ا ز برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات قرآن کریم در بابلسر و فریدونکنار خبر داد. حجت الاسلام ابراهیم حیدری اظهار کرد: سی و ‏ششمین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته های حفظ، قرائت و ترتیل ویژه خواهران و برادران در دو مقطع بالای 16 ‏سال و زیر 16 سال برگزار می شود.

۹۲/۰۸/۲۷
۰۴:۴۰

آزمون تربیت مربی حفظ قرآن در مازندران برگزار شد

معاون فرهنگی و اجتماعی اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: آزمون تربیت مربی حفظ قرآن کریم، دیروز در امامزاده میرعبدالعظیم (ع) ‏ساری برگزار شد. حجت الاسلام ابراهیم حیدری با اشاره به برگزاری آزمون تربیت مربی قرآن کریم در این استان اظهار کرد: این آزمون با هدف تربیت مربیان مجرب و متخصص برای آموزش قرآن کریم ‏در رشته‌های حفظ و قرائت و مفاهیم روز دوشنبه در امامزاده میرعبدالعظیم (ع) ‏ساری برگزار شد.

۹۲/۰۸/۲۸
۰۵:۰۴

کیوسک استان‌ها

کیوسک استان‌ها
نهال کاری ۲۰۰ هکتار بلوط در عرصه‌های جنگلی فارس
فارس: مدیرکل منابع طبیعی استان فارس از نهال کاری 200 هکتار بلوط در عرصه‌های جنگلی این استان خبر داد. کاظم بردبار با اشاره به اقدامات کارگروه تخصصی بررسی خشکیدگی درختان بلوط در این استان اظهار داشت: به‌دنبال خشک شدن و حمله آفات به جنگل‌های بلوط استان کارگروه تخصصی خشکیدگی درختان بلوط متشکل از دانشگاه، مراکز تحقیقاتی، اداره کل منابع طبیعی و... در استان فارس تشکیل شد. وی ادامه داد: در این راستا اقدامات کوتاه مدتی برای برون رفت جنگل‌های بلوط استان فارس از بحران در دستور کار قرار گرفت و نتایج مثبتی برای مهار آفت به دست آمد. مدیرکل منابع طبیعی استان فارس به گوشه‌ای از این اقدامات اشاره کرد و اظهار داشت: به عنوان نمونه موضوع نهال کاری بلوط در 200هکتار از عرصه‌های جنگل‌های بلوط که خشک شده بودند در دستور کار قرار گرفت. وی از انجام سرشاخه زنی، برداشت و تبدیل به زغال در چهار هزار از جنگل‌های بلوط این استان خبر داد و افزود: با توجه به اینکه آفت در 89 هزار هکتار از جنگل‌های بلوط این استان مشاهده شده بود نسبت به آمار برداری و تعیین دقیق عرصه‌ها اقدام شد. بردبار ادامه داد: در این خصوص بر اثر شدت آفت در عرصه‌ها برنامه‌های کوتاه و میان مدت برای مدیریت و جلوگیری از خشکیدگی تدوین شد و تعدادی از درختان که وضعیت مناسبی نداشتند قطع و در همان منطقه برای جلوگیری از شیوع آفت در دیگر عرصه‌ها از بین رفتند. وی با اشاره به اینکه نهال کاری در عرصه‌ها برای جایگزینی انجام شد، اظهار داشت: علاوه بر این نسبت به نقشه برداری عرصه‌ها اقدام شد. مدیرکل منابع طبیعی استان فارس یکی دیگر از اقدامات را کشت گیاهان دارویی در آن مناطق عنوان کرد و ادامه داد: در این راستا خزانه تولید پیاز گل نرگس در ایستگاه دادین راه‌اندازی شد تا زیرساخت‌ها برای تولید پیاز در خود استان به وجود آید.
ضریح ملامجدالدین ساری رونمایی می‌شود
مازندران: مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: با حضور نماینده ولی فقیه در مازندران ضریح ملامجدالدین ساری در روز ملی امامزادگان کشور رونمایی می‌شود. حجت‌الاسلام ستار علیزاده گفت: با نصب این ضریح قدم معنوی جدیدی در زمینه موقوفات و بقاع متبرکه ساری برداشته می‌شود. علیزاده اظهار داشت: ضریح ملامجدالدین ساری با همکاری مردم ساری و اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران با هزینه‌ای بیش از 38 میلیون تومان نصب شده است. وی بیان کرد: ضریح ملامجدالدین ساری با حضور نماینده ولی فقیه در استان مازندران در روز ملی امامزادگان در کشور پرده‌برداری می‌شود. مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان، دیگر برنامه‌های فرهنگی این اداره را ساخت ضریح آرامگاه سید سلطان محمدرضا این شهرستان اعلام کرد.
عدم اعلام پیشرفت فیزیکی کلی سد «گرین» توسط مسئولان
همدان: برای اتمام عملیات اجرایی سد گرین بیش از 200 میلیارد تومان اعتبار نیاز است؛ اما پیشرفت فیزیکی کل پروژه را اعلام نمی‌کنم. مدیر امور آب شهرستان نهاوند گفت: تونل انحراف، 31 درصد و جاده جایگزین به طول 5/4 کیلومتر، 31 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. آرش کولیوند درباره اعتبارات تخصیص یافته به این طرح نیز گفت: از سال 89 تاکنون 11 میلیارد تومان برای سد گرین اعتبار اختصاص داده شده که سال 89، 2 میلیارد و 400 میلیون تومان، سال 90 حدود 3 میلیارد و 160 میلیون تومان و سال گذشته نیز 5 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده است همچنین امسال 3 میلیارد و 500 میلیارد تومان در قانون بودجه برای این پروژه پیش‌بینی شده است. وی خاطرنشان کرد: از 11 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته، حدود 9 میلیارد تومان به پیمانکار، حدود یک میلیارد تومان برای خسارت اراضی کشاورزی و یک میلیارد تومان نیز برای مطالعه شبکه پرداخت شده است و هم‌‌اکنون پیمانکار پروژه 5 میلیارد تومان دیگر طلب دارد. کولیوند تصریح کرد: این پروژه براساس فهرست بهای سدسازی سال 88، 87 میلیارد تومان برآورد هزینه شده، اما هم‌‌اکنون پیش‌بینی می‌کنیم تا بیش از 200 میلیارد تومان هزینه داشته باشد که با این روند تخصیص اعتبار باید دید این پروژه چه زمان به اتمام می‌رسد.
ساخت بیمارستان طبس در صورت تامین اعتبار به اتمام می‌رسد
خراسان جنوبی: پروژه ساخت بیمارستان 100 تختخوابی طبس در صورت تامین اعتبار مورد نیاز کمتر از دو ماه دیگر به اتمام می‌رسد. مدیرکل راه و شهرسازی با اعلام این مطلب گفت: این پروژه با 91 درصد پیشرفت فیزیکی در دست احداث است که پس از اتمام و تحویل به دانشگاه علوم پزشکی، تجهیز و نیروی مورد نیاز آن تامین خواهد شد. مهندس مالکی زیربنای این بیمارستان را 11 هزار و 473 مترمربع اعلام و اضافه کرد: تاکنون برای ساخت آن 136 میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است.
«081» کد استان همدان می‌شود
همدان: زمزمه‌های آغاز عملیات هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت به گوش می‌رسد، اما خبرها حاکی از آن است که اجرای این طرح در استان همدان در تاریخ مشخصی قطعی نشده است. بر اساس طرح هم‌کدسازی تلفن‌های ثابت، کدهای بین شهری تمامی استان‌های کشور حذف خواهد شد و تمامی استان‌ها با یک کد مخابراتی واحد، با دیگر استان‌ها ارتباط برقرار کرده و شماره تلفن‌های همه مشترکان در هر استان ۸ رقمی خواهد شد. طرح یکسان‌سازی کدهای درون استانی تلفن ثابت یکی از مصوبات دولت دهم بوده که اجرای آن به‌تدریج در تمام کشور صورت می‌پذیرد و پیش‌بینی می‌شود که مشترکان ماهانه مبلغ ۹۰۰ تومان بابت آبونمان این طرح پرداخت کنند. بر اساس اعلام شرکت مخابرات ایران، با اجرای طرح هم‌کدسازی تلفن‌ استان‌های کشور، تعداد کدهای بین شهری از حدود ۲۵۰۰ کد به ۳۱ کد بین استانی کاهش می‌یابد و تعرفه تمامی مکالمات درون استانی به صورت شهری محاسبه خواهد شد که این امر موجب کاهش هزینه مشترکان می‌شود. طرح هم‌کدی استانی نخستین بار طبق بند «م» تبصره 9 بودجه سال 86 کشور مطرح شد و براساس آن وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات موظف شد تا پایان این سال پیش شماره‌های شهرستان‌های هر استان را حذف کند، اما از آنجایی‌که این طرح، کاهش درآمد مخابرات دولتی را به همراه داشت برای جبران این کاهش درآمد، افزایش تعرفه مکالمات از سوی مخابرات پیشنهاد داده شد که شورای اقتصاد و مجلس با آن موافقت نکردند و اجرای این طرح منتفی شد. اگر چه زمزمه‌هایی مبنی بر افزایش حدود 16 درصدی نرخ مکالمات به‌دنبال اجرای این طرح به گوش می‌رسد، اما برخی از مسئولان مربوط از جمله داوود زارعیان، مدیرکل روابط‌عمومی شرکت مخابرات ایران معتقدند که دولت به‌دنبال تعیین راهکار برای جبران کسری درآمد مخابرات بوده و هزینه‌های ناشی از حذف کدها را جبران می‌کند. به گفته وی در حال حاضر مشترکان شهرستان‌ها حتی برای فاصله نزدیک مجبور به پرداخت مبلغ بیشتری هستند که اگر کدهای بین شهری و استانی برداشته شود مشترکان هزینه‌های کمتری را خواهند پرداخت. لازم به یادآوری است که اجرای این طرح به نوعی به ضرر مشترکان تلفن شهری که از تلفن خود بدون شماره‌گیری کد استفاده می‌کنند، است.
واگذاری 100 هزار تلفن ثابت به خوزستانی‌ها
خوزستان: عضو هیات مدیره شرکت مخابرات استان خوزستان گفت: تا پایان سال‌جاری تعداد 100 هزار خط تلفن ثابت به خوزستانی‌ها واگذار خواهد شد. عبدالرحمان حری اظهار کرد: به منظور توسعه تکنولوژی و ظرفیتی بالاتر از 120 هزار پورت تمام تلاش خود را در دستور کار قرار داده‌ایم. وی با بیان اینکه تا پایان سال‌جاری تعداد 100 هزار خط تلفن ثابت به خوزستانی‌ها واگذار خواهد شد افزود: استقبال و اعتماد مشترکین به شرکت مخابرات نیز این انگیزه را بیشتر می‌کند و مطمئنا با تداوم این امر وضعیت خدمت رسانی همکاران ما را مضاعف‌تر می‌کند. عضو هیات مدیره شرکت مخابرات استان خوزستان تصریح کرد: هم‌‌اکنون در سراسر استان خوزستان حدود یک میلیون و 50 هزار خط تلفن ثابت دایر است و البته توسعه این وضعیت همچنان در دستور کار قرار دارد. وی اضافه کرد: با برنامه‌های توسعه‌ای که پیش‌رو داریم ارتقای خطوط تلفن ثابت و همراه را در روستاها در نظر گرفته‌ایم تا مشکلی در وضعیت ارتباطات مناطق مختلف استان وجود نداشته باشد. حری در پایان گفت: همه تلاش خود را برای تعالی وضعیت سامانه مخابراتی و ارتباطی در سراسر استان انجام می‌دهیم و در این زمینه از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
آذربایجان شرقی نیازمند ایستگاه هواشناسی خودکار
آذربایجان شرقی: مدیرکل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: 10 مکان در استان شناسایی شده که باید ایستگاه خودکار هواشناسی در آنها نصب شود. امیر شاهرخ حسنعلی‌زاده اظهار کرد: هوراند، آق کندی، ترکمانچای، مهربان و... از جمله شهرهای شناسایی شده برای این منظور هستند که برای نصب ایستگاه‌های هواشناسی خودکار در شهرهای نام برده شده دارای مصوبه فرمانداری برای نصب هستند. وی هزینه نصب هر ایستگاه هواشناسی خودکار را نزدیک به یک میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: ستاد مدیریت بحران و استانداری آذربایجان‌شرقی در حال انجام پیگیری لازم را برای نصب ایستگاه هواشناسی خودکار در مکان‌هایی که اشاره شده هستند و نصب تا پایان امسال دور از دسترس نخواهد بود. حسنعلی‌زاده ضرورت نصب ایستگاه‌های هواشناسی خودکار را یاد آور شد و گفت: این ایستگاه‌ها به صورت خودکار دمای هوا، رطوبت، درجه و جهت باد و دیگر اطلاعات مورد نیاز در هواشناسی را به مراکز مورد نظر ارسال می‌کند. این مقام ارشد استان در حوزه هواشناسی تاکید کرد: ایستگاه‌های هواشناسی خودکار در شناسایی و پایش خشکسالی و دادن اطلاعات دقیق از آب رودخانه و سایر موارد مورد نیاز بخصوص برای جهاد کشاورزی نقش اساسی دارند و می‌توانند سازمان‌ها و نهادهای مرتبط را با دادن اطلاعات در برنامه‌ریزی و پیشگیری یا آمادگی برای حوادث طبیعی همراهی کنند. به گفته وی در حال حاضر 21 ایستگاه هواشناسی خودکار در استان نصب و فعال است.

۹۲/۰۶/۱۵
۱۵:۱۷

اخبار کوتاه شهرستانها

صادرات یک هزار و 930 تن کالا از گمرکات و بازارچه‌های ‌آذربایجان غربی
ارومیه-خبرنگاررسالت:
 ناظر گمرکات آذربایجان غربی گفت: پنج ماه نخست سال‌ جاری تجارت چمدانی پلدشت نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته رشد چشمگیری داشته است.  میرهاشم سیداحمدی، افزود: مجموع صادرات بازارچه پلدشت در پنج ماه نخست سال‌ جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته افزایش یافته است. وی گفت: پنج ماه نخست سال‌ جاری یک هزار و 930 تن کالا به ارزش 2 میلیون و 154 هزار و 105 دلار از گمرکات و بازارچه‌های مرزی استان صادر شده است. سیداحمدی با بیان اینکه پنج ماه نخست سال گذشته 728 تن کالا از بازارچه پلدشت صادر شد، تصریح کرد: ارزش دلاری این کالاها 576 هزار دلار برآورد شده است. ناظر گمرکات آذربایجان غربی افزود: پنج ماه نخست سال‌ جاری صادرات کالا از بازارچه پلدشت نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر وزن 165 درصد افزایش و از نظر ارزش دلاری 274 درصد افزایش یافته است. وی با اشاره به میانگین ارزش هر تن کالای صادراتی از بازارچه پلدشت، خاطرنشان کرد: این رقم یک هزار و 116 دلار برآورد شده است. سیداحمدی به صادرات از طریق تجارت چمدانی پلدشت اشاره کرد و گفت: پنج ماه نخست سال ‌جاری 320 تن کالا به ارزش 385 هزار دلار صادر شده است.
تشرف هزار دانش‌آموز خراسانی
به حرم امام مهربانی‌ها
مشهد-خبرنگاررسالت:
هزار دانش‌آموز دختر از سراسر خراسان رضوی  به حرم مطهر علی ‌بن ‌موسی‌ الرضا(ع) مشرف و پس از شرکت در مراسم جشن و اقامه نماز جماعت ظهر، میهمان سفره جود رضوی شدند.به گزارش ستاد خبری جشن‌های میلاد رضوی،  رواق شیخ حرعاملی حرم مطهر رضوی مملو از دانش آموزان دختری بود که از اقصی نقاط خراسان برای عرض تبریک و تهنیت خدمت ساحت مقدس ثامن الحجج علی ‌بن ‌موسی ‌الرضا(ع) به مشهدالرضا(ع) آمده بودند.دانش‌آموزانی که پرچم‌های سبز رنگی مزین به لقب «شمس‌الشموس» در دست داشتند، با ندای صلوات پا بر این رواق مطهر می‌گذارند. فضای معنوی متاثر از وجود مضجع علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) و صوت زیبای قاری قرآن لحظات زیبایی را در رواق حرعاملی رقم می‌زند.
 درخشش فرزند همکار شرکت آب منطقه ای گلستان در مسابقات سراسری قرآن وزارت نیرو
گرگان-خبرنگاررسالت:
فرزند همکار شرکت آب منطقه ای گلستان در بخش حفظ دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی صنعت آب و برق کشور رتبه سوم را کسب کرد. به گزارش روابط عمومی شرکت آب
منطقه ای گلستان، مجید بهمنی، فرزند جمشید بهمنی، موفق شد در مسابقات سراسری قرآن وزارت نیرو که در استان اردبیل برگزار شد رتبه سوم بخش حفظ را به دست آورد. براساس این گزارش، مرحله شرکتی و استانی دوازدهمین دوره مسابقات قرآنی فرزندان همکار صنعت آب و برق گلستان  با حضور 170 نفر از فرزندان کارکنان صنعت آب و برق گلستان در حسینیه دزیانی های گرگان برگزار شده بود. در این دوره ازمسابقات 14 نفر از فرزندان همکار شرکت آب منطقه‏ای گلستان شرکت کرده بودند که شش نفر آنها رتبه‏های برتر را به دست آوردند و در نهایت دو نفر از آنها به عنوان نفرات برتر این دوره از مسابقات به همراه 14 برگزیده دیگر از سایر  شرکت های وابسته به وزارت نیرو در استان به مساقات سراسری اعزام شدند.
مدیرکل اوقاف مازندران خبر داد:
برپایی همایش روز تکریم امامزادگان در ساری
ساری-خبرنگاررسالت:
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران از برگزاری همایش تکریم امامزادگان استان مازندران در ملامجدین ساری خبر داد. حجت الاسلام ستار علیزاده  در حاشیه بازدید از امامزاده
عباس (ع) ساری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به مناسبت  روز تکریم و بزرگداشت امامزادگان، همایش تکریم و بزرگداشت امامزادگان استان مازندران برگزار ‌شد.علیزاده با اشاره به اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی در امام زادگان استان مازندران در هفته کرامت، گفت: برنامه‌های فرهنگی به مناسبت تولد امام رضا (ع) در بیش از 200 بقعه متبرکه استان مازندران برگزار ‌شد.مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران به برگزاری همایش‌های تکریم از امامزادگان استان مازندران اشاره کرد و بیان داشت: همایش تکریم امامزادگان  در چندین امامزاده استان مازندران با برنامه‌های فرهنگی برگزار شد.
مسجد تاریخانه دامغان میراثی از جنس معماری کهن
دامغان خبرنگار رسالت: مسجد تاریخانه دامغان یکی از
نمونه های مساجد اولیه در ایران بوده و قدیمی ترین بناهای باستانی در استان سمنان است.
اسلوب ساختمان مسجد تاریخانه به سبک بناهای دوره ساسانی بوده و در سال 1310 هجری شمسی به ثبت رسیده است .عناصر تشکیل دهنده این مسجد عبارت از یک حیاط مربع شکل است که در سمت قبله قرار گرفته - یک تالار ستون دار و در هریک ازسه قسمت دیگر آن یک ردیف رواق ساخته شده است و در وسط دارای صحن بازی به ابعاد 26/72 متر طول و 25/72 متر عرض می باشد که دور تا دور آن را فضاهای طاقداری قرار گرفته است.در این مسجد از خشت و آجر در کنار هم استفاده شده ، در قوس های مسجد نیز از چوب برای استحکام و اتصال گچبری بهره گرفته شده است.
مدرسه علمیه آیت‌الله بهجت در قم افتتاح شد
قم-خبرنگاررسالت:
مراسم افتتاحیه مدرسه علمیه حضرت آیت‌الله العظمی بهجت امروز با حضور جمعی از طلاب و روحانیون در خیابان انقلاب قم برگزار شد. در این مراسم آیت‌الله عباس محفوظی، آیت‌الله رمضانی، نماینده ولی فقیه در مرکز اسلامی هامبورگ، حجت‌الاسلام والمسلمین آزاده، نماینده طلاب رشت، حجت‌الاسلام والمسلمین علی بهجت و حجت‌الاسلام والمسلمین امیرحیدری، نماینده حوزه علمیه حضور داشتند.حجت‌الاسلام والمسلمین نصرت‌الله عباس اراکی، مدیر این مدرسه علمیه ضمن تشکر از مدیر حوزه‌های علمیه و شورای مدیریت و معاونت آموزشی که با تأسیس مدرسه موافقت کردند، اظهار کرد: این مدرسه در تلاش است طلابی را تربیت کند که در راستای اهداف انقلاب باشند؛ کادر مدرسه در انجام وظیفه پرتلاش هستند تا همین تعداد طلبه را در راستای هدف عالی تربیت کنند.وی با اشاره به بضاعت اندک مدرسه در شروع کار گفت: شروع مدرسه با هزینه‌ای حدود 30 میلیون تومان آغاز شده و توانسته است این مکان را به صورت استیجاری تهیه کند و شرایط یک مدرسه را تا حد امکان به وجود آورد.
مدیرکل امور خانواده و بانوان استانداری سمنان:
نقش زنان در سالم‌سازی جامعه فراموش نشود
سمنان-خبرنگاررسالت:
مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری سمنان گفت: اصول و ارکان یک خانواده سالم با حضور زن معنا پیدا می‌کند و این امر باید در جامعه نمایان شده و نقش زنان در سالم‌سازی جامعه فراموش نشود.  مهین نوروزی‌فر  در همایش بانوان نمونه ادارات شهرستان مهدیشهر که با حضور رئیس اداره تبلیغات اسلامی، فرماندار شهرستان و بانوان منتخب ادارات مهدیشهر برگزار شد، اظهار کرد: نقش زنان در نظام جمهوری اسلامی نباید فراموش شود، این نقش امروز بر هیچ‏ کس پوشیده نیست.این مسئول افزود: امروز زنان در عرصه‌های مختلف نقش‌آفرینی دارند و در شکوفایی جامعه و خانواده گام بزرگی برمی‌دارند.وی با اشاره به اینکه دفتر امور خانواده و بانوان استانداری سمنان تلاش در راه تحکیم بنیان خانواده را از وظایف اصلی خود می‌داند، افزود: آموزش‌هایی که به صورت حضوری و غیرحضوری برای کارکنان ارائه می‌شود، در این راستا بوده و تاکنون گام‌های بلندی برای ارتقای جایگاه بانوان در جامعه برداشته شده است. مدیرکل دفتر امور خانواده و بانوان استانداری سمنان گفت: زن در مقام یک همسر یا یک مادر، نقش فرهنگی، تربیتی، آموزشی و اجتماعی دارد و به واسطه ارزش‌های معنوی که خداوند در وجود وی نهاده، محور و پایه‌گذار آرامش و موفقیت در خانواده است.
 در جلسه شورای شهر
محسن امین شهردار زنجان شد
زنجان-خبرنگاررسالت:
محسن امین از سوی شورای اسلامی شهر زنجان به عنوان شهردار انتخاب شد. جلسه علنی انتخاب شهردار زنجان  با حضور اعضای شورای اسلامی این شهر برگزار شد.در این جلسه که با حضور همه اعضای شورای اسلامی شهر زنجان برگزار شد، محسن امین با 10 رای از 13 رای شورای شهر به عنوان شهردار زنجان انتخاب و به وزارت کشور معرفی شد.محسن امین، متولد سال 1335 شهر زنجان و دارای مدرک دکترای رشته کارآفرینی، کارشناسی ارشد رشته معماری و شهرسازی با گرایش برنامه‌ریزی و مدریت دولتی است.وی پیش از این در شهرداری‌های منطقه 1، 9 و 2 تهران به عنوان معاون و قائم‌مقام مشغول خدمت بوده است.
 طی مراسمی با حضور رئیس حوزه علمیه پاکستان
مراسم بزرگداشت آیت‌الله طاهری‌خرم‌آبادی در خرم‌آباد برگزار شد
خرم اباد-خبرنگاررسالت:
طی مراسمی با حضور رئیس حوزه علمیه پاکستان، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان کشوری و استانی مراسم بزرگداشت آیت‌الله سید حسن طاهری‌خرم‌آبادی در خرم‌آباد برگزار شد.  این مراسم با حضور جمعی از اقشار مختلف مردم لرستان با نوحه‌خوانی و مداحی در حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد.حجت‌الاسلام سید علی طاهری‌خرم‌آبادی فرزند ارشد مرحوم آیت‌الله سید حسن طاهری‌خرم‌آبادی در این مراسم با تشکر از حضور آیت‌الله حافظ ریاض تقوی رئیس حوزه علمیه جامع المنتظر پاکستان در مراسم تشییع و ترحیم آیت‌الله طاهری، گفت: تعدادی از علمای پاکستان به‌خاطر مدت زمانی که پدرم به‌عنوان مسئول دفتر نمایندگی امام و رهبر در آنجا فعالیت داشت، در مراسم تشییع و مجالس بزرگداشت شرکت داشته‌اند و امروز هم رئیس حوزه علمیه پاکستان در این مجلس ترحیم حضور یافته است.در این مراسم همچنین استاندار ایلام و نماینده ولی فقیه در استان ایلام حضور داشتند.
مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب:
سطح تولید را تا 90 درصد افزایش می دهیم
اهواز- خبرنگار رسالت:
به وزیر قول داده ایم که سطح تولید نفت این شرکت را بالا ببریم. مهندس حمید بورد مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب که با خبرنگار ما در اهواز سخن می گفت با اظهار به این نکته که دردیدار اخیر با وزیر نفت قول دادیم 90درصد تولید نفت این منطقه را افزایش دهیم گفت : درجلسه کاری با وزیر خاطرنشان نمودیم که ظرف یک ماه و نیم تا دو ماه به تولید سروسامان بهتری بدهیم و آن را حداقل تا 90 درصد افزایش دهیم . مدیرعامل شرکت ملی نفت جنوب افزود: کاهش تولید نفت در سطح مناطق نفتخیز جنوب تنها به خاطر تحریم نبوده بلکه مسائل تعمیراتی چاه ها و افزایش ظرفیت تولید هم دخیل بوده است.
انتخاب 3 تن از بانوان والیبالیست
خرم دره ای برای مسابقات کشوری
خرم دره- خبرنگار رسالت:
مسابقات والیبال بانوان قهرمانی استان که در زنجان با حضور تیمهای شهرستان زنجان ، ابهر ، خرم دره ، هیدج ، برگزار شد 3 تن از بانوان والیبالیست خرم دره ای به نام های مژگان دامن زن ، کیمیا کلانتری ، آناهیتا معروفخانی برای حضور در مسابقات کشوری
 انتخاب شدند.

۹۲/۰۶/۲۵
۰۱:۰۲

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خبرداد: تکریم و بزرگداشت امامزادگان موجب ماندگاری دین می‌شود

به گزارش  خبرنگارآریادرمازندران به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف مازندران حجت‌الاسلام ستار علیزاده مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران  درهمایش متولیان موقوفات مازندران بیان داشت: همایش متولیان موقوفات استان در راستای اجرای برنامه‌های سازمانی اوقاف مبنی بر تعامل شرعی و قانونی با متولیان موقوفات و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای متولیان برگزار می‌شود.
علیزاده بابیان این مطلب اظهارداشت: این همایش با حضور مدیرکل تحقیق سازمان اوقاف و امور خیریه کشور  در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات بابل در روز یک شنبه‌هفته جاری برگزار می‌شود.
وی در ادامه با بیان اینکه تکریم و بزرگداشت امامزادگان موجب ماندگاری دین می‌شود، به برگزاری کنگره بین‌المللی امامزادگان در استان اصفهان اشاره کرد وافزود: همایش استانی بزرگداشت امامزادگان در سراسر کشور و در 14 بقعه شاخص استان به صورت شهرستانی برگزار می‌شود.
 علیزاده اهداف این همایش را تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی کشور، ارتقا معرفت مردم نسبت به منزلت و جایگاه امامزادگان و تقویت بصیرت ولایی مردم دانست و افزود: تکریم بزرگداشت امامزادگان گامی مؤثر برای القای باورهای دینی و ارزش‌های اسلامی در جامعه و آشنایی هر‌چه بیشتر جامعه به‌‌ویژه نسل جوان با روش و منش ائمه اطهار(ع) می‌شود.
وی با بیان اینکه امامزادگان نقش بی‌بدیلی در ترویج و معارف اهل‌بیت در جامعه شیعی داشته‌اند، گفت: امامزادگان نماد باورهای دینی و گرایش‌های مذهبی مردم هستند و امروز به برکت اسلام، جمهوری اسلامی ایران کانون محبت اهل‌بیت(ع) تبدیل شده است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه ما هنوز به جایگاه واقعی خودمان در تبدیل بقاع به قطب فرهنگی نائل نشدیم افزود: امامزادگان نشانه‌ای از آیات الهی‌اند و تعظیم آنها تعظیم شعائر الهی است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: هر جا ذکر خدا دل را آرام می‌کند قرار گرفتن در کنار امامزادگان باعث آرامش دل‌ها می‌شود.

۹۲/۰۶/۲۳
۱۳:۱۰

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه چالوس و نوشهرخبرداد: 36 مربی قرآنی در بقاع متبرکه نوشهر و چالوس فعالیت می کنند

بهزاد صادقی در گفت و گو با خبرنگار آریا در نوشهر افزود:یکی از برنامه های این اداره در بقاع متبرکه دو شهرستان انجام فعالیت های فرهنگی است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه امروز دشمن از طریق فرهنگی وارد مبارزه شده ما باید با تقویت برنامه های فرهنگی به تقویت خانواده ها پرداخته تا بتوانیم ضمن حفظ فرهنگ ایرانی اسلامی جوانان با بیشتر از گذشته با فرهنگ های بومی ،محلی و ایرانی اسلامی انس دهیم.
صادقی تاکید کرد:این اداره با همکاری فرمانداری و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران 17 طرح عمرانی را در دست اجرا دارد که برای تکمیل آنها نیازمند کمک خیرین هستیم.
وی در پایان گفت:95 امامزاده تحت پوشش این اداره در دو شهرستان چالوس و نوشهر می باشد.
 
 

۹۲/۰۶/۲۵
۲۰:۰۰

خبرنگارآریادرساری گزارش میدهد: محفل استانی انس با قرآن در آستانه امامزاده ابراهیم(ع) ‏شهرستان امل برگزار شد‎

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران- محفل استانی انس با قرآن با عنوان حریم آسمانی در آستانه امامزاده ابراهیم(ع) ‏شهرستان امل برگزار شد‎.‎
به گزارش خبرنگارآریادرساری،محفل استانی انس با قرآن با عنوان  حریم آسمانی در آستانه امامزاده ابراهیم(ع) ‏شهرستان امل برگزار شد‎.‎   
در این گردهمایی قرآنی که به مناسبت عید ولایت و امامت از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه مازندران ‏در نظر گرفته شد استاد حسین رستمی قاری بین‌المللی کشورمان و دارنده عنوان‌های برتر مسابقات قرآنی ‏جهان از تهران با تلاوت گرم و زیبایش شور و شعف قرانی خاصی بین مردم ولایتمدار این شهرستان ایجاد ‏کرد‎.‎‏              ‏
حمزه زاهدی دیگر قاری کشورمان از شهرستان ساری نیز با تلاوت زیبایش بر حلاوت مجلس افزود‎.‎
از جذاب‌ترین بخش‌های این اجتماع قرآنی اجرای برنامه پیمان ایازی حافظ کل قرآن کریم، صحیفه سجادیه ‏امام زین‌العابدین(ع) و نهج‌البلاغه بود که از شهرستان قائمشهر در این محفل شرکت داشت‎.‎            
ایازی که رتبه برتر چندین مسابقات حفظ قرآن بین‌المللی و جهانی را در کارنامه دارد به 20 روش نظیر ‏شماره صفحه، معنی و ترجمه، موضوع، تفسیر، اولین و آخرین کلمه هر صفحه و دیگر روش‌های مرسوم ‏قرآن را در سینه حفظ دارد‎.‎       
پاسخ جامع و کامل به همراه توضیح و تفسیر توسط ایازی به مردم قران‌دوست جذابیت ویژه‌ای به مراسم ‏بخشید‎.‎
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آمل نیز در این مراسم با اعلام اینکه عید غدیر بزرگترین عید مسلمان است، ‏بیان داشت: در این روز بزرگ پیامبر اسلام ‏‎(‎ص) با معرفی امامت امیرالمومنین(ع) توانست دست به کار ‏بسیار بزرگی زده و مقام نبوت را به مقام ولایت و امامت پیوند بزند‎   .‎
حجت‌الاسلام رسول علیخانی تصریح کرد: پیامبر اسلام با معرفی مقام امامت در غدیرخم رسالت خود را به ‏اتمام رساند و دین را کامل کرد‎.‎    
وی با اشاره به اینکه قرآن کریم نیز برترین کتاب آسمانی انسان‌ساز و زندگی‌ساز است، یادآور شد: همه ‏باید در زندگی خود از قرآن کریم پیروی کنیم تا سعادت دنیا و آخرت را برای خود رقم بزنیم‎.‎  
این مسئول با اعلام اینکه اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آمل برنامه‌های قرانی متعددی را در دستور کار ‏خود دارد، اذعان داشت: اگر زندگی ما بر پایه قرآن و اهل بیت پایه‌ریزی شود از گزند حوادث مختلف در امان ‏می‌ماند‎.‎
بر اساس این گزارش، این مراسم از سوی شبکه تلویزیونی قرآن و معارف صدا و سیما ضبط شد‎.‎
 

۹۲/۰۸/۰۴
۱۳:۵۷

مدیر کل اوقاف مازندران: هجدهمین دوره مسابقات مدیحه سرایی ،اذان و ابتهال در ساری برگزار می گردد

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران- مدیر کل اوقاف مازندران گفت، هجدهمین دوره مسابقات مدیحه سرایی ،اذان و ابتهال در ساری  برگزار می گردد.
به گزارش خبرنگارآریادرساری، حجت الاسلام ستار علیزاده بیان داشت: مرحله استانی هجدهمین دوره مسابقات مدیحه سرایی ، همخوانی قرآن کریم ، اذان و ابتهال در هشتم آبان ماه در مازندران برگزار می گردد.         
وی افزود: مسابقات مدیحه سرایی ، همخوانی قرآن که بصورت استانی برگزار می گردد تاکنون 11 گروه برادر و 4 گروه خواهر ثبت نام کردند و در رشته ابتهال تاکنون 30 نفر نام نویسی کردند و مرحله شهرستانی مسابقات اذان در 17 شهرستان برگزار گردید و نفرات برتر در این مسابقات استانی شرکت خواهند نمود.       
علیزاده اظهار کرد: مرحله استانی این دوره از مسابقات ویژه برادران و خواهران بوده و در روز چهار شنبه  8 آبانماه برگزار و محل برگزاری افتتاحیه و مسابقات برادران در مجتمع آموزشی شهدای بادله میاندرود و محل برگزاری خواهران در آستانه امامزاده عباس (ع) ساری می باشد.    
وی گفت: گروه برتر مسابقات مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم و نفرات برتر مسابقات اذان و ابتهال به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.   
مدیر کل اوقاف مازندران خاطرنشان کرد: در سال گذشته گروه مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم شمیم بهشت بابل بعنوان نماینده مازندران در هفدهمین دوره مسابقات سراسری مقام اول را کسب نمود که به عنوان نماینده کشوری جمهوری اسلامی برای تبلیغ به حج تمتع سال 92 اعزام شدند که بیش از یکصد برنامه قرآنی را در بین زائران کشورهای اسلامی را اجراء نمودند.
 

۹۲/۰۸/۰۴
۱۳:۵۷

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران خبرداد: جشن ولایت علوی در297بقعه متبرکه وامامزاده مازندران برگزارشد

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران- مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت، جشن ولایت علوی در297بقعه متبرکه وامامزاده مازندران برگزارشد.
 به گزارش خبرنگارآریادرساری، حجت الاسلام والمسلمین ستار علیزاده با اشاره به اینکه جشن ولایت علوی ، اکمال دین نبوی برای سومین سال متوالی برگزار شد ،تصریح کرد: این جشن با هدف ؛ ترویج و نهادینه کردن فرهنگ غدیر در جامعه ، تبیین جایگاه امامت و ولایت ، اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان مرتبط با غدیر و امام علی (ع) و ... برگزار شد.                
مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران بیان داشت: دهه ولایت و امامت براساس نام گذاری صورت گرفته در سازمان اوقاف ، از روز عرفه آغاز شد و تا عید غدیرخم ادامه داشت.               
علیزاده افزود: تجلیل از سادات ، تکریم از خادمان امامزادگان ، اجرای طرح حریم اسمانی با حضور قاریان و حافظان و گروه های مدیحه سرایی بین المللی و کشوری، قرائت میثاق نامه غدیر که یک متن واحد به منظور تجدید میثاق با ولایت است و... از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این جشن بزرگ و سراسری بود.

۹۲/۰۸/۰۴
۱۳:۵۷

معاون حقوقی و امور مجلس اداره کل اوقاف استان مازندران: 17حکم قضایی به نفع موقوفات مازندران اجراشد

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران-17حکم قضایی به نفع موقوفات مازندران اجراشد.
به گزارش خبرنگارآریادرساری،معاون حقوقی و امور مجلس اداره کل اوقاف استان مازندران بیان کرد: دعاوی بین موقوفات مازندران و اشخاص دیگر وجود دارد که با اجرای 17 مورد از حکم قضایی رای به نفع موقوفات به پایان رسید.
مجتبی باقرزاده با بیان اینکه وقف یک عمل بسیار مهم و نگهداری از آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، افزود: معاونت حقوقی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه مازندران ملزم به دفاع از موقافت است.    
معاون حقوقی و امور مجلس اداره کل اوقاف استان مازندران بیان کرد: یکی دیگر از وظایف این معاونت پیگیری دعوای موقوفات در مراجع قضایی است که این موضوع با جدیت پیگیری می‌شود.  
باقرزاده با اشاره به اینکه در مرحله اول به متجاوزان اخطارهایی مبنی بر عدم تصرف بر موقافت را می‌دهیم، تصریح کرد: پس از رعایت نکردن ضوابط و قوانین با جدیت از طریق مراجع قضایی با متخلفان برخورد می‌کنیم.
وی از وجود 562 پرونده دعاوی در مازندران خبر داد و گفت: تا کنون 67 مورد از پرونده‌های دعاوی از طریق مراجع قضایی تعیین و تکلیف شد.         
معاون حقوقی و امور مجلس اداره کل اوقاف استان مازندران بیان کرد: دعاوی بین موقوفات مازندران و اشخاص دیگر وجود دارد که با اجرای 17 مورد از حکم قضایی رای به نفع موقوفات به پایان رسید. 
وی تصریح کرد: این تعداد پرونده در 6 ماه سال جاری به مرحله اجرا در آمده است.      
باقر زاده اذعان داشت: مهم ترین موضوع در امر پیگیری دعاوی، اجرای پرونده است که با پیگیری اوقاف این پرونده‌ها در مرحله اجرا است.
 

۹۲/۰۸/۰۵
۱۳:۰۳

مدیر کل اوقاف مازندران: 8000 سند اجاره موقوفات مازندران تنظیم و تجدید شد

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران-حجت الاسلام ستار علیزاده از تنظیم و تجدید 8000 سند اجاره رقبات موقوفات استان مازندران خبر داد.‏
به گزارش خبرنگارآریادرساری ، حجت الاسلام علیزاده در گفتگویی با اشاره به ‏فعالیت سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه گفت: کلیه امورات مربوط به بقاع متبرکه و موقوفات در این سامانه انجام ‏می گیرد و خوشبختانه با راه اندازی این سامانه در خدمات دهی به مستأجرین و متولیان و واقفین بسیار مؤثر بوده و از ‏سویی نظارت کامل بر موقوفات و بقاع متبرکه حاصل شده است .‏      
علیزاده با اشاره به بروزرسانی نرخ اجارات موقوفات گفت: همانطوری که املاک غیروقفی دارای ارزش بالایی هستند ‏املاک و اراضی موقوفه هم باید مانند دیگر اراضی و املاک دارای همان ارزش باشند و اوقاف تمام همت خود را بکار ‏می گیرد تا این امر اتفاق بیفتد که در حقیقت اجرای نیات واقفین صورت می گیرد.‏   
مدیر کل اوقاف مازندران گفت از ابتدای سال تاکنون بیش از 8000 سند اجاره رقبات موقوفات تنظیم و تجدید شد که ‏این امر بصورت مستمر ادامه پیدا می کند و همه مردم باید با اوقاف همکاری نمایند و افراد حقوقی و حقیقی که ‏متصرف املاک و اراضی موقوفه هستند طبق موازین شرعی باید حقوق اجاره موقوفات را پرداخت نمایند.‏
 

۹۲/۰۸/۰۵
۱۳:۰۳

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران: طرح زائران امام رضا(ع) درمازندران اجراشد

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت،طرح زائران امام رضا(ع) درمازندران اجراشد.
به گزارش خبرنگارآریادرساری، حجت الاسلام ستار علیزاده بیان داشت: یکی از رسالت های خطیر سازمان اوقاف و امور خیریه، نظارت و صیانت از نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان خیر اندیش است.        
علیزاده ترویج فرهنگ زیارت را یکی دیگر از اهداف اجرای این طرح برشمرد و افزود: به منظور دست‎یابی به این امر مهم، ایجاد وقف جدید برای زیارت حرم مطهر ائمه(ع) و امامزادگان ضروری است.           
وی تاکید کرد: طرح اعزام زائران مستمند و مشتاقانی که تاکنون به زیارت حرم رضوی مشرف نشدند با هدف اجرای متمرکز نیات واقفان خیراندیش برای نخستین بار در مازندران اجرا شد.          
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران با بیان اینکه پرداخت هزینه سفر و اقامت زائران و برنامه‎ریزی مناسب جهت تکریم آنان در قالب کاروان‎های زیارتی از محل اجرای نیات واقفان صورت گرفت، بیان کرد: در سطح استان مازندران 20 نفر را شناسایی و این تعداد را به زیارت امام رضا (ع) اعزام کردیم                .
علیزاده به اجرای برنامه های زیارت، دعای عرفه، زیارت عاشورا، دعای ندبه و برنامه های گردشگری اشاره کرد و گفت: این تعداد زائرین از شهرستان های بلده، بابل،آمل،نکا و بهشر به زیارت امام رضا (ع) فرستاده شدند.   
وی از صرف هزینه 6 میلیون تومانی برای این طرح خبر داد و افزود: چهار میلیون تومان از نیات واقفان و دو میلیون دیگر از سوی معاون فرهنگی اداره کل اوقاف مازندران تامین شد.
 

۹۲/۰۸/۰۵
۱۳:۲۶

معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران: تفاهم نامه بین اوقاف ومنابع طبیعی غرب مازندران برقرارشد

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران- معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران از برقراری تفاهم‌نامه بین سازمان اوقاف و منابع طبیعی غرب استان مازندران خبر داد.
به گزارش خبرنگارآریادرساری، مجتبی باقرزاده با بیان اینکه یکی از راه‌های حل و فصل اختلافات در بین دستگاه های اجرایی استان مازندران جرای تفاهم نامه بین دستگاه ها است، افزود: تعامل بین دستگاه های اجرایی مقدم تر از ارجاع مسائل به مراجع قضایی است.
معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران تصریح کرد: آخرین راه‌کار برای نتیجه‌گیری و برطرف کردن مشکلات موجود با دستگاه‌های اجرایی ورود شدن از راه مراجع قضایی است
وی ابراز داشت: اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در درجه اول راه تعامل با دستگاه‌های اجرایی را در پیش می‌گیرد.
باقرزاده اجرای تفاهم‌نامه بین دستگاه های اجرایی استان مازندران را فرصتی مناسب برای برطرف کردن اختلافات موجود دانست و بیان کرد: برقراری تفاهم‌نامه بین دستگاه‌های اجرای و سازمان اوقاف موجب کاهش آمار دعاوی می‌شود.
وی از برقراری تفاهم‌نامه بین سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره‌کل منابع طبیعی شرق استان مازندران خبر داد و گفت: همکاری‌های بسیار خوبی بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران و منابع طبیعی غرب مازندران در زمینه افزایش صحن و فضای اطراف امامزادگان و بقاع متبرکه این استان برقرار شد.

۹۲/۰۸/۰۷
۱۱:۱۳

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران: وقف وموقوفات بایددرفرایند خدمات تولیدی قراربگیرد.

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران- مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران گفت،وقف وموقوفات بایددرفرایند خدمات تولیدی قراربگیرد.
به گزارش خبرنگارآریادرساری ، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در جمع تعدادی از واقفان شهرستان ساری گفت: وقف سنت پسندیده و حسنه‌ای است که هر کسی توفیق یافت تا در عمرش یکبار این عمل را انجام دهد ذخیره‌ای برای دنیا و آخرت برای او باقی می‌ماند.     
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان مازندران افزود: اقتصاد نظام اسلامی در جامعه بر مبنای دو هدف تقرب الهی و زدودن فقر در جامعه پایه‌ریزی شده است.    
علیزاده با اشاره به ایثارگری واقفان خیراندیش گفت: واقفان خیراندیش مصداق بارز مجاهدان واقعی در راه خداوند هستند.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه قرآن کریم در سطح جامعه تأکید کرد: هر قدر ما در امر آموزش عمومی و اختصاصی قرآن کریم بیشتر همت کنیم، فواید آن در جامعه بیشتر نمایان می‌شود و امنیت اخلاقی و اجتماعی فراوانی نصیبمان می‌شود.
علیزاده اظهار داشت: ردپای وقف در جای جای آیات قرآن و روایات پیامبر اسلام (ص) و ائمه معصومین(ع) می‌توان مشاهده کرد.
مدیرکل اوقاف مازندران با اشاره به تحرک و تکثرگرایی وقف گفت: وقف و موقوفات باید در فرایند خدمات تولیدی قرار بگیرد و از حالت ایستایی به حالت تحرک و تکثر هدایت شود تا به مسائل اقتصادی و اشتغال جامعه کمک شود.
 

۹۲/۰۸/۰۷
۱۱:۲۴

معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران: 56 هکتار از اراضی ملی و جنگلی به امامزادگان و بقاع متبرکه واگذارشد

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران- معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران از واگذاری 56 هکتار از اراضی ملی و جنگلی به امامزادگان و بقاع متبرکه خبر داد.
به گزارش خبرنگارآریادرساری، مجتبی باقرزاده  با اشاره به همکاری‌های بسیار خوب بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران و منابع طبیعی غرب مازندران، گفت: این همکاری در راستای برقراری تفاهم‌نامه بین سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره‌کل منابع طبیعی غرب استان مازندران انجام می شود.             
معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران از واگذاری 56 هکتار از اراضی ملی و جنگلی به امامزادگان و بقاع متبرکه خبر داد و گفت: واگذاری این متراژ از اراضی ملی برای توسعه امامزادگان از سوی منابع طبیعی غرب مازندران صورت گرفت.    
باقرزاده تصریح کرد: 56 بقعه و امامزاده استان مازندران از دریافت اراضی ملی برای توسعه برخوردا شدند.
وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های نور، نوشهر، تنکابن و رامسر در طرح تفاهم نامه بین اوقاف و منابع طبیعی غرب مازندران برخوردار شدند، افزود: در آینده به دنبال تعیین و تکلیف بیشتر امامزادگان و بقاع متبرکه استان مازندران هستیم.
 

۹۲/۰۸/۰۷
۱۲:۱۹

معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران: 56 هکتار از اراضی ملی و جنگلی به امامزادگان و بقاع متبرکه واگذارشد

خبرگزاری آریا؛دفترمازندران- معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران از واگذاری 56 هکتار از اراضی ملی و جنگلی به امامزادگان و بقاع متبرکه خبر داد.
به گزارش خبرنگارآریادرساری، مجتبی باقرزاده  با اشاره به همکاری‌های بسیار خوب بین اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران و منابع طبیعی غرب مازندران، گفت: این همکاری در راستای برقراری تفاهم‌نامه بین سازمان اوقاف و امور خیریه و اداره‌کل منابع طبیعی غرب استان مازندران انجام می شود.             
معاون حقوقی و امور مجلس اداره‌کل اوقاف استان مازندران از واگذاری 56 هکتار از اراضی ملی و جنگلی به امامزادگان و بقاع متبرکه خبر داد و گفت: واگذاری این متراژ از اراضی ملی برای توسعه امامزادگان از سوی منابع طبیعی غرب مازندران صورت گرفت.    
باقرزاده تصریح کرد: 56 بقعه و امامزاده استان مازندران از دریافت اراضی ملی برای توسعه برخوردا شدند.
وی با اشاره به اینکه شهرستان‌های نور، نوشهر، تنکابن و رامسر در طرح تفاهم نامه بین اوقاف و منابع طبیعی غرب مازندران برخوردار شدند، افزود: در آینده به دنبال تعیین و تکلیف بیشتر امامزادگان و بقاع متبرکه استان مازندران هستیم.
 

۹۲/۰۸/۰۷
۱۲:۱۹

نفرات برتر مسابقات قرآن کریم شهرستان ساری اعلام شد

خبرگزاری آریا: قربانی نفرات برتر سی وششمین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته های اذان ، حفظ ، ترتیل ، قرائت ، اداره اوقاف ساری را اعلام کرد
به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران ، حجت الاسلام مسعود قربانی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساری با اشاره به مطلب فوق گفت : سی وششمین دوره مسابقات قرآن کریم در رشته های حفظ ، قرائت ، ترتیل در مقاطع سنی زیر 16 سال و بالای 16 سال در دو بخش خواهران و برادران برگزار گردید
وی ادامه داد : مسابقات اذان در روز یکشنبه 28 مهرماه در امامزاده عباس (ع) و مسابقات قرآ