نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 114480
 • تمام سکه (طرح جدید) 1203000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 1175000
 • نیم سکه 635000
 • ربع سکه 365000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3729
 • یورو 4239
 • پوند 4845
 • صد ین 3430
 • درهم امارات 1020
 • لیر ترکیه 1085
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 0
  دلار 32460
 • 0
  یورو 36329
 • 0
  پوند 41068
 • 0
  فرانک 33478
 • 0
  صد ین 29513
 • 0
  درهم امارات 8837

ایران بهشت استارت‌آپ‌ها می‌شود، اگر...

برای کمک به رشد استارت‌آپ‌ها پیش از هرچیز باید فضای کسب‌وکار را به اندازه کافی باز کرد. این جمله به این معناست که علاوه بر توجه به این شرکت‌های نوپا و تازه‌نفس، باید به شرکت‌های بزرگ هم توجه کرد، چراکه شرکت‌های بزرگ در واقع هدف و الگوی استارت‌آپ‌ها هستند.

به همین دلیل باید به آینده آنان اهمیت داد. در این میان شرکت‌های خصولتی بیشتر توان عرض اندام دارند و فضا برای خصوصی‌ها چندان فراهم نیست، باید توجه داشت که در صورت ادامه این روند، استارت‌آپ‌ها با وجود هیجان اولیه، از ادامه مسیر دلسرد خواهند شد. علاوه‌بر این باید به این نکته اشاره کنم که شرکت‌های بزرگ خصوصی به دنبال حمایت مستقیم دولتی نیستند، بلکه به دنبال تسهیل فضای کسب‌وکار می‌گردند.
نگاهی به روند رشد استارت‌آپ‌ها در جهان نیز نشان می‌دهد دولت‌ها در مسیر تسهیل فضای کسب‌وکار تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند و پس از آن بخش خصوصی خود در نقش سرمایه‌گذار برای استارت‌آپ‌ها وارد میدان شده است. این روند علاوه بر رونق کسب‌وکار باعث کاهش بار مالی دولت می‌شود و همزمان این بخش را از حضور مستقیم در بازار معاف می‌کند.
به عقیده من در صورتی که نقش دولت از متولی به ناظر تغییر کند، استارت‌آپ‌ها با سرعت رشد بیشتری مواجه خواهند شد. کافی است در قالب همان قانون تجارت، فضا برای کسب‌وکار فراهم شود تا بتوانیم نتیجه مثبت آن را به سرعت مشاهده کنیم. این روند به کاهش متولی نیز منجر خواهد شد. نباید فراموش کرد که ماهیت استارت‌آپ‌ها به گونه‌ای است که خارج از استاندارد فکر می‌کنند و به همین دلیل نباید به دنبال تولی‌گری برای آنان بود.
به عقیده من ایران می‌تواند به بهشتی برای استارت‌آپ‌ها تبدیل شود، اما تبدیل شدن به این بهشت پیش‌نیازهایی دارد. یکی از مهم‌ترین پیش‌نیازها برای تحقق این شرایط آن است که دولت از دخالت مستقیم در این حوزه بپرهیزد و به دور از بحث تولی‌گری و حمایت مستقیم، حمایت مالی را به عهده شرکت‌های بزرگ فعال در این حوزه بگذارد و خود در نقش ناظر و حامی شرکت‌های بزرگ ظاهر شود. تنها از این مسیر است که آینده رشد استارت‌آپ‌ها با توقف و شکست روبه‌رو نخواهد شد.
مصطفی نقی‌پورفر - کارشناس حوزه استارت‌آپ و سرمایه‌گذار

اهدای جوایز برندگان طراحی اتوبوس اختصاصی تیم ملی توسط سامانه هواداری

ورزش فوتبال ملی - سامانه هواداری تیم‌ملی بنا دارد در جشن بزرگ هواداران فوتبال ملی از طراحان اتوبوس تیم‌ملی قدردانی کند.

ورزش فوتبال ملی - سامانه هواداری تیم‌ملی بنا دارد در جشن بزرگ هواداران فوتبال ملی از طراحان اتوبوس تیم‌ملی قدردانی کند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در اسفند ماه سال گذشته، یک دستگاه اتوبوس مدرن به‌منظور استفاده تیم‌های ملی توسط شرکت فناپ تهیه و در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفت. از آنجا که اتوبوس اختصاصی تیم ملی با داشتن بهترین و پیشرفته ترین امکانات روز دنیا نیازمند طراحی مطابق با هویت ملی و متناسب با فرهنگ ایرانی - اسلامی بود، لذا به‌همت سامانه هواداری تیم ملی پروژه ملی «طراحی اتوبوس تیم‌ ملی فوتبال ایران» با فراخوان عمومی در رسانه‌ها کلید خورد.
استقبال گسترده از این پروژه و مشارکت علاقه‌مندان سبب شد تا مهلت ارسال آثار یک مرحله تمدید شود و با پذیرش و ثبت نزدیک به یک هزار طرح پیشنهادی و بررسی آثار ارسالی توسط اعضای هیئت محترم داوران، متشکل از اساتید فن و فعالان حوزه طراحی و گرافیک، اثر برگزیده انتخاب و طراحی اتوبوس تیم ملی بر اساس آن انجام شود. درنهایت این اتوبوس مدرن پیش از دیدار تیم‌های ایران و چین در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی 2018 مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
اکنون سامانه هواداری بنا دارد در جشن بزرگ هواداران فوتبال ملی که مقارن با فرخنده میلاد با سعادت امام حسن (ع) برگزار می‌شود، جوایز طرح‌های حائز رتبه اول تا سوم را به خالقین این آثار اهدا کند.
جوایز در نظر گرفته شده به شرح زیر می‌باشد:
- رتبه اول مبلغ 100 میلیون ریال جایزه نقدی
- رتبه دوم مبلغ 60 میلیون ریال جایزه نقدی
- رتبه سوم مبلغ 30 میلیون ریال جایزه نقدی
گفتنی است به نفرات چهارم تا دهم یک‌دست پیراهن تیم ملی فوتبال ایران اهدا خواهد شد.
256 41

۹۶/۰۳/۱۷
۱۰:۵۳

اهدای قرآن نفیس طباخ‌ به‌ سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

خبرگزاری آریا-نسخه چاپی اثر نفیس قرآن کریم به خط «طباخ هروی» از سوی بانک پاسارگاد به سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی اهداء شد.
به گزارش خبرگزاری آریا، همزمان با ماه مبارک رمضان، نسخه چاپی اثر نفیس قرآن کریم به خط «طباخ هروی» با حضور احسان خزاعی، معاون اداری و مالی و حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی ایمانی‌پور، مشاور رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از سوی بانک پاسارگاد به این سازمان، اهداء شد.
در مراسم اهدای این مصحف شریف، خسرو رفیعی، مشاور مدیرعامل و مدیر روابط‌ عمومی بانک ‌پاسارگاد طی سخنانی، اظهار کرد: این اثر برجسته و ارزشمند با حمایت و پشتیبانی بانک پاسارگاد در کشور آلمان چاپ و در تیراژ سه هزار نسخه منتشر شده است.
پس از آن، خزاعی و ایمانی‌پور ضمن تقدیر از این اقدام ماندگار و ارزشمند که در زمینه توسعه و ترویج علوم قرآنی صورت گرفته است و با توجه به وجود بخش‌های تخصصی در این زمینه، آمادگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی را برای عرضه و معرفی ویژه این کتاب شریف جهت بهره‌مندی مراکز علمی، فرهنگی، دانشگاهی، اساتید، پژوهشگران، محققین و سایر علاقه‌مندان در نمایشگاه‌های بین‌المللی و تخصصی قرآن کریم و کتاب در طول سال به ویژه در ماه مبارک رمضان در کشورهای مختلف اعلام کردند.
همچنین در این مراسم، لوح تقدیری از سوی مجید قاسمی، مدیرعامل بانک پاسارگاد به ابوذر ابراهیمی‌ترکمان، رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی تقدیم شد.
در بخشی از این لوح تقدیر آمده ‌است: «مصحف شریف خراسان»، برساخته‌ شوق عاشقانه و بندگی خالصانه‌ی عارف جان‌آگاه، عبدالله طباخ هروی، هنرمند خطاط سده‌ی نهم‌ هجری‌ است که در رعایت اعتدال و تناسبات هندسی صوری و باطنی قلم، از برجستگان و نام‌آوران تاریخ پرشکوه استغنا و کمال هنر خوشنویسی در جهان است. این دُر گرانقدر، در گنجینه‌ نفیس آستان قدس رضوی، بر دُرج جان آشنایان حریم انس جای گرفته و با عنایت حضرت سبحان، بانک‌پاسارگاد توفیق یافته که در چاپ شایسته‌ی این مصحف شریف در کشور آلمان و انتشار آن ایفای نقش کند، تا این اثر ارزشمند در گنجینه‌ی فرهنگی و هنری جهان جاودان گردد. امید که پاسارگادیان تلاشگر، در پناه لطف و مهربانی حضرت حق، همواره در مسیر اعتلای فرهنگ و هنر، و توسعه و آبادانی این مرز و بوم پر گهر گام بردارند و نام بلند ایران و ایرانی، بر بال‌های زرین بانک پاسارگاد، برفراز جهان بدرخشد.
گفتنی است، این قرآن نفیس به خط عبدالله طباخ هروی که در بازنشر آن، «مصحف شریف خراسان» نام‌گذاری شد، از قرآن‌های نفیس و کم‌نظیر موجود در گنجینه‌ آستان قدس رضوی است که در قرن نهم هجری قمری، توسط عبدالله طباخ هروی کتابت شده‌ و در آستان قدس رضوی نگهداری می‌شود. این مصحف شریف، در قطع رحلی سلطانی، 33*47 سانتی‌متر مربع، به جهت نوع تذهیب، خوشنویسی و کتابت بی‌نظیر و از بدایع روزگار است؛ در این کتاب چند نوع هنر با هم آمیخته‌ شده که زیبایی و ماندگاری آن را چندین برابر کرده ‌است. این کتاب با بهترین امکانات از قبیل کاغذ مرغوب و جلد چرمی نفیس با حمایت بانک‌ پاسارگاد به زیور طبع آراسته شد.

منابع دیگر:
 • تراز
۹۶/۰۳/۱۸
۱۳:۳۴

رونمایی از کتاب یک قرن فوتبال ملی

هم‌زمان با میلاد خجسته امام حسن مجتبی(ع)، از کتاب یک قرن فوتبال ملی که درجهت پاسداشت و حفظ میراث و دستاوردهای بزرگ‌مردان حماسه‌ساز تاریخ فوتبال ملی تهیه شده است، رونمایی می‌شود.

به گزارش ایلنا، در این اثر، مهدی حدادپور (نویسنده) علاوه بر وقایع نگاری تاریخی فوتبال ملی، با وقایع نگاری تاریخی فوتبال ایران، نگاهی دارد به فراز و فرودهای فوتبال کشور در یک قرن اخیر؛ از شرح حال مربیان تیم ملی که از  سال ۱۳۲۸ تا به امروز فعالیت کرده‌اند تا معرفی چهره‌های ماندگار این عرصه.
این کتاب با مقدمه‌هایی از مهدی تاج، جعفر کاشانی، حمیدرضا صدر و شهاب جوانمردی به همت باشگاه هواداران فوتبال ملی(سامانه ۹۰۹۰) و با همکاری  و حمایت فدراسیون فوتبال و شرکت‌های همراه اول و فناپ تهیه و منتشر شده است.

منابع دیگر:
 • ورزش 3
 • موج
 • افق
 • آریا
 • رویداد24
۹۶/۰۳/۱۹
۲۰:۵۳

«50کیلو آلبالو» را در آیو تماشا کنید

با گذشت بیش از یک سال از اکران عمومی فیلم سینمایی «50کیلو آلبالو» و تمام حواشی آن، این فیلم بالاخره در شبکه نمایش خانگی عرضه شد.

به گزارش ایلنا،اگر پیگیر فیلم و سریال و حواشی مربوط به آن باشید می‌دانید که «50کیلو آلبالو» به کارگردانی مانی حقیقی از پرحاشیه‌ترین فیلم‌های سینمایی چند سال اخیر بوده است، فیلمی که وزیر ارشاد وقت نسبت به آن واکنش داد و گفت که اگر ساخت و نمایش آن پیش از این آگاهی می‌یافته به هیچ وجه اجازه نمی‌داد که چنین فیلمی ساخته شود، اما واقعیت آن است که این فیلم ساخته شد و توانست یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های سینمای ایران شود، از همان زمان هم خیلی‌ها دنبال دانلود این فیلم بودند اما خوشبختانه «50کیلو آلبالو» توانست از دست قاچاقچی‌های محترم و خطر دانلود غیرقانونی فرار کند و بالاخره بعد از یک سال در شبکه نمایش خانگی عرضه شود.
داستان این فیلم آن است که در میانه یک مراسم عروسی پلیس برای دستگیری داماد خلافکار وارد آن عروسی می‌شود، اما در این میان دوست داوود (با بازی ساعد سهیلی) که فکر می‌کند آب آلبالوی ریخته شده روی لباس او خون است به اشتباه لباس‌هایش را درمی‌آورد و به اتاقی می‌برد که آیدا (هستی مهدوی‌فر) هم به اشتباه وارد آن می‌شود، داوود که نمی‌تواند از اتاق خارج شود و لباس‌هایش را بپوشد به ناچار با یک مانتو زنانه با آیدا، سوار بر ماشین آیدا فرار می‌کنند اما در میانه راه با ماشین پلیس تصادف می‌کنند و مجبور می‌شوند با اجبار بازپرس سخت‌گیر (سیامک انصاری) با هم ازدواج کنند، بعد از این که مشکلاتشان حل می‌شوند، به دنبال طلاق می‌روند تا بتوانند با نامزد‌های خود ازدواج کنند، آیدا به مانی (پژمان جمشیدی) و داوود به عروشا اژدری (آزاده صمدی) قول ازدواج داده اما مشکل این جاست که آیدا به خاطر همان ازدواج کوتاه‌مدتش تا چند ماه نمی‌تواند دوباره ازدواج کند و داوود که احساس مسئولیت می‌کند برای حل این مشکل وارد میدان می‌شود اما در جریان حل این مشکل آیدا و داوود به هم علاقه‎مند می‌شوند و داستان از این جا وارد فاز تازه‌ای می‌شود...
اگر تا به حال این فیلم را ندیده‌اید یا شما هم از آن دسته افرادی بودید که با متوقف شدن اکران این فیلم در شهرستان‌ها مدام این سایت و آن سایت را می‌گشتید تا آن را دانلود کنید یا الان باز هم به دنبال دانلود هستید اما لینک مستقیم گیرتان نمی‌آید همه این راه‌ها را به فراموشی بسپارید و این فیلم با پخش آنلاین، با بهترین کیفیت و بدون همه دردسر‌هایی که برای دانلود می‌کشید با جذابیت بالای پخش اینترنتی، از آیو مشاهده کنید.
البته برای تماشای آنلاین و پخش هر محتوایی از اینترنت نیاز به حجم اینترنت دارید ولی شاید خوشحال شوید اگر بدانید کاربران همراه اول، آسیاتک، های‌وب و گروه فن‌آوا در استفاده از آیو هیچ هزینه‌ای بابت حجم اینترنت مصرفی نمی‌پردازند و به ازای تماشای آنلاین آیو از حجمشان کسر نمی شود.
آیو مجموعه بسیار کاملی از فیلم و سریال‌های روز شبکه نمایش خانگی را به همراه جدیدترین سریال های روز دنیا در خود جای داده است. عاشقانه و گشت 2 از جدیدترین فیلم ها و سریال های ایرانی است که در تلویزیون اینترنتی آیو قرار گرفته و از میان سریال های خارجی می توان به فرار از زندان، فارگو، پاپ جوان، چیزهای عجیب و نابغه (سریال 2017 در مورد زندگی انیشتین) اشاره کرد. در کنار همه این‌ها شما به مجموعه شبکه‌های صدا و سیما و شبکه‌های اختصاصی آیو شامل شبکه آیو اسپرت،شبکه مجلس (پخش زنده صحن علنی مجلس)، شبکه آیوتون (ویژه کودک) دسترسی خواهید داشت.
برای استفاده از آیو باید یک حساب کاربری داشته باشید و در آیو ثبت نام کنید. بعد از آن می‌توانید اپلیکیشن آیو را دانلود کنید، روی مرورگر وب از وبسایت آیو آنلاین و به صورت اینترنتی تماشا کنید یا این که اگر تلویزیون هوشمند سامسونگ دارید، می توانید از اسمارت هاب تلویزیون، اپلیکیشن آیو را نصب کنید. همچنین ستاپ باکس آیو یا آیوباکس این امکان را به شما می‎دهد که فارغ از مدل تلویزیون یا هوشمند بودن آن روی هر دستگاه تلویزیون آیو را  آنلاین تماشا کنید...

منابع دیگر:
 • آفتاب
۹۶/۰۳/۲۰
۱۶:۱۹

جشن میلاد امام حسن (ع) از سوی حامی تیم‌ملی با حضور بزرگان ورزش (گزارش تصویری)

همزمان با میلاد فرخنده امام حسن مجتبی (ع) امروز از سوی حامی تیم ملی جشنی با حضور بزرگان ورزش ایران برگزار شد و جوایز برندگان این دوره نیز به آنها اهدا شد.

به گزارش ایلنا، سامانه ۹۰۹۰ به عنوان حامی تیم ملی هم‌زمان با میلاد فرخنده امام حسن مجتبی(ع)، در جشن باشگاه هواداران فوتبال ملی، با حضور پیشکسوتان فوتبال، حامیان مردمی تیم ملی و جمعی از هنرمندان برجسته کشور، جوایز نفیسی به ارزش تقریبی ۶ میلیارد ریال، به اعضای باشگاه هواداران که همواره حامی تیم‌های ملی در  مسیر سربلندی و افتخار بوده‌اند، اهدا کرد.
در این مراسم مهندس کیوان جامه بزرگ، مدیر خدمات ارزش افزوده فناپ، خانم دکتر نجفی زاده، مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایران، مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال، مهندس امیر عابدینی و دکتر محمدرضا زادمهر، محمود کلهر، رضا عنایتی، پرستو صالحی و ... از جمله چهره‌های حاضر در این مراسم بودند.
مهندس جامه بزرگ، بعنوان مدیر خدمات بر ارزش افزوده فناپ که حامی تیم ملی و ورزش کشور محسوب می‌شود به سخنرانی پرداخت و در بخش دیگری از این مراسم نیز خانم دکتر نجفی زاده با تقدیر از خانواده مرحوم مجید نائینی که اولین ورزشکاری که اهدای عضو کردند گفتند: اهدای کارت عضو از طریق بوت تلگرام شاهکار شرکت فناپ سوشیال بود.
اهدای لوح تقدیر به خانواده مرحوم مجید نائینی به عنوان اولین فوتبالیست اهدا کننده عضو بخش دیگری از این مراسم بود که محمود کلهر، دوست صمیمی مرحوم مجید نائینی به نمایندگی از خانواده آن مرحوم لوح تقدیر و مدال افتخار را دریافت کرد.
 
 

۹۶/۰۳/۲۰
۲۰:۴۵

در جشن حامیان ملی فوتبال رخ داد؛ تقدیر از تیم فوتبال جوانان و خانواده نائینی با حضور مهدی تاج

طی مراسمی با حضور رئیس فدراسیون از حامیان فوتبال و اهدا کنندگان عضو و همچنین اعضای تیم جوانان ایران تجلیل شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم که به مناسبت میلاد حضرت امام حسن مجتبی(ع) همراه با ضیافت افطار در سالن آمفی تئاتر بیمارستان محک برگزار شد مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال به همراه امیر عابدینی و برخی مسئولان فدراسیون فوتبال نیز حضور داشتند.
طی این مراسم که به همت باشگاه هواداران فوتبال ملی برگزار شد ابتدا از خانواده مجید نائینی پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس که چندی پیش به دنبال مرگ مغزی اعضایش را اهدا کرد تقدیر شد. 
قبل از این به دنبال امضای تفاهم‌نامه همکاری میان فدراسیون فوتبال و انجمن اهدای عضو ایرانیان به‌ منظور استفاده از ظرفیت‌های ورزش فوتبال در توسعه فرهنگ نیکوی اهدای عضو، موج جدیدی در فرهنگ اهدا عضو ایجاد شد که این قرارداد همکاری به‌همت باشگاه هواداران فوتبال ملی(سامانه ۹۰۹۰) صورت گرفت.
همچنین از خانواده وحید باغ‌گُلی، فوتسالیست جوان کرمانی، که با مرگ مغزی روبه‌رو شده بود، تجلیل شد. 
شرکت فناپ به منظور ترویج و توسعه فرهنگ اهدای عضو در این مراسم با اهدا لوح از خانواده‌های نائینی و باغ‌گلی تجلیل کرد.
در این مراسم بسیاری از چهره های ورزشی و پیشکسوتان فوتبال حضور داشتند و از اعضای تیم فوتبال جوانان ایران نیز که موفق شدند در جام جهانی به یک پیروزی برسند و طلسم چهل ساله را بشکنند نیز تقدیر شد.
طی این مراسم ضمن تقدیر از تیم‌های ملی فوتبال در رده‌ها و رشته‌های مختلف، جوایز حامیان فوتبال ملی مجموعاً به ارزش ۱۳ میلیارد ریال توسط سامانه ۹۰۹۰  اهدا شد.

منابع دیگر:
 • بی‌باک
۹۶/۰۳/۲۰
۲۱:۱۹

با قرعه کشی در حضور رییس فدراسیون و چهره هایی فوتبال و سینما 9090، جایزه 13میلیاردی هواداران تیم ملی را پرداخت کرد

طی مراسمی با حضور رئیس فدراسیون مراسم قرعه کشی برندگان جوایز حامیان فوتبال ملی و اعضای باشگاه هواداران فوتبال ملی ایران توسط سامانه 9090 معرفی شدند.
به گزارش تابناک ورزشی، در این مراسم که به ضیافت افطار و میزبانی شرکت فناپ حامی تیم های ملی فوتبال ایران برگزار شد، بسیاری از چهره های ورزشی و پیشکسوتان فوتبال حضور داشتند و جوایز حامیان فوتبال ملی مجموعاً به ارزش 13 میلیارد ریال توسط سامانه 9090 اهدا شد.
فناپ که سامانه 9090 را برای حمایت یکپارچه خیل عظیم هواداران تیم ملی فوتبال پایه ریزی کرده است، طی چند سال اخیر با جذب حمایت های ملی و سراسری مردم برای صعود مقتدرانه تیم های ایران در رده های مختلف به عرصه های جهانی، نقشی مهم در تدارکات بسیار مناسب و تامین هزینه های تیم های ملی فوتبال ایران جهت کسب نتایج درخشان داشته و مردم علاقمند و فوتبالدوست حاصل حمایت های خود از این سامانه را تیم ملی بزرگسالان در مقدماتی جام جهانی 2018 و همچنین صعود غرور انگیز تیم ملی جوانان بعد از 40سال به جام جهانی این رده ، دیده اند.

منابع دیگر:
 • خبرآنلاین
 • آفتاب
۹۶/۰۳/۲۰
۲۳:۳۱

یک کارشناس فناوری اطلاعات: چالشهای تولید واشتغال در فناوری اطلاعات/ایجاد ۱۰هزار شغل در یکسال

یک کارشناس فناوری اطلاعات با اشاره به ابعاد مختلف چالش‌های تولید و اشتغال در این بخش، معتقد است که بزودی، بزرگ‌ترین میزان اشتغال را استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات ایجاد می‌کنند.

حسین اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به مفاهیم اقتصاد مقاومتی که در دو سال اخیر، مورد تاکید اهداف نظام قرار گرفته است، اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی مفهومی از اقتصاد درون زا، برون‌نگر، دانش‌بنیان، مردم نهاد و عدالت پایه است که امسال در سال تولید و اشتغال، می توان با استفاده از پتانسیل‌های فناوری اطلاعات به آن دست یافت.
موضوع اشتغالزایی را در فناوری اطلاعات دنبال کنیم
وی با بیان اینکه اشتغال دانش‌بنیان می‌تواند مهم‌ترین نکته در حوزه فناوری اطلاعات چه در بخش نرم افزار و چه در بخش سخت افزار باشد، ادامه داد: ما اعتقاد داریم که اشتغال‌زایی در فناوری اطلاعات امکان پذیر است چرا که سواد عمومی این حوزه، مناسب است.
اسلامی تاکید کرد: برای آنکه بتوان اقتصاد مقاومتی را در مقابل تهدیدات بیرونی محکم‌تر ادامه دهیم، باید روی دانش افراد اندیشمند و نیز جوانان به عنوان سرمایه واقعی کشور، تمرکز کرده و بر این اساس بهتر آن است که در سال فعلی در حوزه سخت افزار و نرم افزار، موضوع اشتغال‌زایی را دنبال کنیم.
وی با تاکید براینکه در این بخش باید نگاه نرم افزاری خود را دنبال کنیم، افزود: یکی از نکاتی که باید در زمینه اقتصاد مقاومتی مورد توجه قرار گیرد موضوع بهره‌وری است و بر این اساس یکی از راه‌های زیرساختی رسیدن به بهره‌وری، استفاده از ابزارهای مناسب فناوری اطلاعات است.
این کارشناس حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با بیان اینکه هم اکنون اعتقاد مدیران ارشد مجموعه‌ها، این است که باید از فناوری اطلاعات استفاده کنند، تا بتوانند شفافیت و بهره وری را بالا ببرند خاطرنشان کرد: اما به دلیل عدم حضور و فعالیت جدی شرکت‌های خارجی و نیز عدم توانمندی لازم در برخی شرکت‌های داخلی و به روزرسانی آن، با نقطه مطلوب فاصله داریم.
ایجاد بزرگترین میزان اشتغال توسط استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات
اسلامی با اشاره به اینکه در حوزه اشتغال سخت افزاری و نرم افزاری، آنچه که رو به آینده است مفهوم استارتاپ است، تاکید کرد: آنچه که هم اکنون به اسم استارتاپها رخ داده جمع بندی از صنایع مختلف از جمله فناوری اطلاعات است. چرا که دیگر نمی توان گفت یک کسب و کار دیجیتال، جدای از فناوری اطلاعات شکل می‌گیرد. حتی اگر این کسب و کار از صنعت دیگری وارد این صنعت شده باشد.
وی با پیش‌بینی روند رو به رشد آینده در حوزه بازآفرینی صنعت‌ها با استفاده از فناوری اطلاعات، خاطرنشان کرد: به جرات می توان گفت که بزرگ‌ترین میزان اشتغال را در آینده نزدیک، استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری اطلاعات ایجاد می‌کنند.
این کارشناس فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه تا پیش از این، این نگاه حاکم بود که فناوری اطلاعات با توجه به آنکه همه چیز را مکانیزه می‌کند، باعث کاهش اشتغال می شود، افزود: زمانی محاسبات به صورت دستی اتقاق می‌افتاد و نیروی انسانی بیشتری استفاده می‌شد اما به مرور این نیروها حذف می شوند. به همین دلیل نگاه بسیاری بر این است که حضور فناوری اطلاعات منجر به کاهش اشتغال می‌شود.
فناوری اطلاعات بهبود کسب و کار را رقم می زند
وی اضافه کرد: ما برخلاف این موضوع، معتقدیم که حضور فناوری اطلاعات در فرآیندهایی که بیشتر نیروی انسانی محور بوده منتج به بهبود کسب و کار می‌شود و اشتغال پایا و ماندگار و با کیفیت را رقم می‌زند.
اسلامی گفت: در اینکه فناوری اطلاعات تهدیدی برای کسب و کارهای سنتی است شکی نیست و اصولا فناوری، دگرگون‌کننده است اما فناوری اطلاعات به هیچ عنوان اشتغال با کیفیت را کم نمی‌کند بلکه به اشتغال باکیفیت و ماندگار منتج می‌شود.
وی با بیان اینکه اشتغال باکیفیت به تعداد زیاد، زمانی ایجاد می‌شود که در کشور صادرات اتفاق بیافتد، گفت: باید تولید را با هدف صادرات پیش ببریم. بسیار راحت‌تر از آنکه بخواهیم زیرساخت‌ها را برای تبدیل نفت به پتروشیمی ایجاد کنیم، می‌توانیم فکر و ایده را در قالب صادرات نرم افزار، به کشورهای دیگر صادر کنیم. این صادرات به راحتی و با هزینه بسیار کم‌تری انجام می‌شود و اشتغال زایی بیشتری دارد.
این کارشناس با اشاره به اینکه صادرات در حوزه پتروشیمی، میلیاردها دلار هزینه دارد، اظهار داشت: اما در فناوری اطلاعات یک نرم افزار می‌تواند با ایده خود، با مخاطب در ارتباط باشد. در این زمینه نباید تنها فقط به مخاطبان داخل ایران فکر کرد. مشکل اینجاست که ما تنها برای ایرانی‌ها، نرم افزار می‌نویسیم اما باید بپذیریم که نرم افزارها فقط مختص ایرانیها نیست.
محصولات نرم افزاری ایرانی در سایر کشورها قابل استفاده است
اسلامی ادامه داد: محصولات ایرانی در سایر کشورها نیز قابل استفاده است و باید در زیرساخت‌های جهانی وارد شویم تا عامه جهان، مخاطب نرم افزار ایرانی شوند.
این کارشناس با بیان اینکه سواد فناوری اطلاعات در ایران به اندازه کافی وجود دارد به شرط آنکه ما راه صادرات دانش بنیان را باز کنیم و این شدنی است، تاکید کرد: اگر این اتفاق بیافتد، میزان اشتغال‌زایی و بهره‌وری بسیاری در کشور اتفاق می‌افتد.
وی افزود: برای حمایت از ایده های نرم افزاری و اپلیکیشن نویسی نگاه مدیریتی ما باید تغییر کند و پس از آن بحث صادرات باز شود. البته هم اکنون اتفاقات خوبی در حوزه فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات افتاده به نحوی که ما در حوزه خدمات ارزش افزوده، گیم و تجارت الکترونیک و حتی بازارهای مالی (فین تک) به پتانسیل خوبی رسیده‌ایم.
به گفته این کارشناس، فناوری اطلاعات پر از اشتغال است و این نگاه باید مداوم تکرار شود. تنها با فناوری اطلاعات می‌توان در یک سال، ۱۰ هزار شغل ایجاد کرد. براین اساس باید تمام کسب و کارهای موجود در کشور را با نگاه فناوری‌های نوین بازچیدمان کنیم و در این بازچیدمان، افراد تحصیل‌کرده در جایگاهی قرار بگیرند که بتوانند درآمد کسب کنند.

منابع دیگر:
 • آفتاب
 • هفت روز خبر
 • سرمد‌نیوز
 • تفاهم
 • راه پرداخت
 • موج
۹۶/۰۳/۲۱
۰۹:۳۹

پیشکسوتان فوتبال کارت اهدای عضو گرفتند

خبرگزاری شبستان: هم زمان با میلاد اما حسن مجتبی جشن هواداری تیم ملی با محوریت تقدیر از خانواده های اهداکننده زنده یاد مجید نایینی و وحید باغگلی در سالن آمفی تئاتر محک برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان و به نقل از انجمن اهدای عضو ایرانیان، شب گذشته در جشن هواداری تیم ملی که به همت فناپ و سامانه 9090 در سالن آمفی تئاتر محک برگزار شد بر لزوم فرهنگ سازی اهدای عضو از سوی ورزشکاران تاکید و از دو خانواده اهداکننده که به تازگی اعضای بدن ورزشکاران خود را که دچار مرگ مغزی شده بودند اهدا کردند، تقدیر شد.
پیش از این در مراسم روز ملی اهدای عضو تفاهم نامه همکاری میان انجمن اهدای عضو ایرانیان و فدراسیون فوتبال برای بهره‌مندی از ظرفیت ورزشکاران در توسعه فرهنگ اهدای عضو منعقد شده بود.
دکتر نجفی زاده مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان و دکتر امید قبادی قائم مقام ایشان در ابتدای این مراسم ضمن توضیح  مکانیزم مرگ مغزی بر لزوم فرهنگ سازی در این زمینه با همیاری نام آوران عرصه ورزش و هنر کشور تاکید کردند.
در این مراسم بسیاری از مسوولان و پیشکسوتان فوتبالی کشور از جمله مهدی تاج رییس فدراسیون فوتبال، دکتر محمدرضا زادمهر، حمید درخشان، فرشاد پیوس و غلامرضا عنایتی حضور داشتند که اقدام به دریافت کارت اهدای عضو کردند.
 
غلامرضا عنایتی بازیکن اسبق تیم ملی کشورمان با اشاره به علت حضورش در این مراسم گفت: برای اعلام حمایت از تیم ملی و همچنین پیوستن به انجمن اهدای عضو ایرانیان، در جشن سامانه ۹۰۹۰ حضور یافتم.
وی افزود: به نظر می رسد مردم ایران برای انجام دادن این اقدام زیبا دچار نوعی دوگانگی فکری هستند. امیدوارم با اطلاع رسانی دقیق اهدای عضو گسترش یابد چراکه زمانی که یک اتفاق ناخوشایندی رخ می دهد می توان با اهدای عضو به سایر افراد زندگی بخشید.

۹۶/۰۳/۲۱
۱۳:۲۲

تا 50درصد بن تخفیف برای خرید مودم های ایرانسل از شرکت پرند

تا 50درصد بن تخفیف برای خرید مودم های ایرانسل از شرکت پرند
(شما می توانید این بن تخفیف را به صورت رایگان خریداری کرده و تا 50 درصد تخفیف روی خرید مودم های ایرانسل شرکت پرند دریافت نمایید.)
گارانتی: دارد
ارسال رایگان: دارد
برند: انواع مودم های ایرانسل
تحویل و نصب مودم در محل
پس از ثبت نام در سایت شرکت پرند با شماره شرکت تماس گرفته و هماهنگی های لازم را انجام دهید، کارشناس به محل اعزام شده و فعال سازی انجام می گیرد.
ثبت نام و فعال سازی تا 6 ساعت انجام می پذیرد.
شرکت فن آوری اطلاعات پرند فراهم کننده سرویس اینترنت پرسرعت ( نماینده رسمی شرکت فناپ تلکام و ایرانسل)
ارائه دهنده انواع مودم ها و محصولات ایرانسل و اینترنت مرکزی مجتمع ها
لیست سایر فعالیت های شرکت پرند :
طراحی و پیاده سازی شبکه های کامپیوتری ( LAN,WAN,Wireless )
ارائه کلیه سرویس های اینترنتی ( Wireless TD-LTE,ADSL,3G/4G )
ارائه سرویس های اینترنت مرکزی برای مجتمع های اداری , تجاری و مسکونی
ارائه خدمات مشاوره طراحی شبکه , پشتیبانی و نگهداری سیستم های کامپیوتری
نماینده و توزیع کننده رسمی محصولات ایرانسل
مشخصات فنی مودم ها:
مدل GP2101
قابلیت اتصال به شبکه نسل 4 ثابت(TD-LTE)
قابلیت اتصال تا 30 نفر از طریق WIFI
دارای یک پورت RJ45
قابلیت پشتیبانی از NAT/ROUTER/BRIDGE
قابلیت پشتیبانی از VPN لایه 2و3و تونل GRE
قابلیت فیلترینگ MAC,URL,IP
پشتیبانی از آی پی ورژن 6(IPV 6)
پنل نمایشگر مصرف دیتا(دانلود و آپلود)
قابلیت تعریف APN تا 4 عدد
دارای قابلیت DMZ/PORT FORWARDING
https://goo.gl/LmHvoP