نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 98301
 • تمام سکه (طرح جدید) 976000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 975000
 • نیم سکه 490000
 • ربع سکه 276000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3175
 • یورو 4345
 • پوند 5400
 • صد ین 3135
 • درهم امارات 867
 • لیر ترکیه 1505
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 24 Arrow up
  دلار 25632
 • 15 Arrow up
  یورو 34824
 • 11 Arrow up
  پوند 43631
 • 18 Arrow up
  فرانک 28632
 • 48 Arrow up
  صد ین 25160
 • 7 Arrow up
  درهم امارات 6979
۹۳/۰۴/۰۳
۰۷:۳۹

رییس پژوهشکده بیمه: تاسیس انجمن های بیمه و ریسک و اکچوئری در صنعت بیمه

تهران - ایرنا - رییس پژوهشکده بیمه از پیگیری این پژوهشکده برای تأسیس انجمن بیمه و ریسک و انجمن اکچوئری خبر داد و گفت: انجمن های یاد شده که تشکل های مستقل علمی و حرفه ای و مرکب از فرهیختگان صنعت بیمه هستند بزودی تاسیس می شوند.

غدیر مهدوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه، بدون تردید نهادینه سازی تشکل های حرفه ای، علمی و فنی یکی از اقتضائات جوامع پیشرو قلمداد می شود، افزود: پژوهشکده بیمه نیز با درک اهمیت این موضوع اقدامات مؤثری را برای تأسیس انجمن بیمه و ریسک و همچنین انجمن اکچوئری صورت داده است.
وی درباره برنامه های در دست اقدام پژوهشکده بیمه افزود: تغییر ساختار تشکیلاتی پژوهشکده بیمه و متناسب سازی عناوین و مأموریت های گروه های علمی پژوهشی ساختار مزبور مراحل نهایی ابلاغ خود را سپری می کنند و با اجرای آن پژوهشکده بیمه با تحولات اثربخشی در بدنه اجرایی و مأموریت ها رو به رو خواهد بود.
مهدوی تعامل با شرکت های بیمه را از دیگر برنامه های این پژوهشکده اعلام کرد و اظهار داشت: پژهشکده بیمه برای ایجاد تعامل هدفمند با شرکت های بیمه هم اکنون نشست های تخصصی خود را با نمایندگان علمی شرکت های بیمه که رسماً به این پژوهشکده معرفی شده اند دنبال می نماید.
وی با بیان این که، اقدام دیگر پژوهشکده بیمه که با تأکید و حمایت بیمه مرکزی همراه است در قالب استفاده از بدنه صنعت بیمه در طرح های پژوهشی است گفت: به این ترتیب طرح های پژوهشی با همراهی و متناسب با نیازهای صنعت بیمه توسط نخبگان فعال در شرکت های بیمه هدایت می شود و از سوی دیگر موضوع نیازسنجی پژوهشی با محور قراردادن دیدگاه های شرکت های بیمه برای تعیین اولویت های طرح های پژوهشی سالانه پژوهشکده بیمه مورد نظر نیز در دستور کار قرار دارد.
وی افزود: این روند برای تعیین محورهای 20 گانه اولویت های پژوهشی سال 93 با نظر شرکت های بیمه هماهنگ شده است.
رییس پژوهشکده بیمه با بیان اینکه، تشکیل اتاق های فکر نیز یکی دیگر از حوزه های مورد نظر برای تعامل با شرکت های بیمه است که در دستور کار قرار دارد، اظهار داشت: همچنین برای ساختار مند کردن ارتباطات پژوهشکده با صنعت بیمه هم اکنون حمایت از پایان نامه های دانشجویی دوره های کارشناسی ارشد و دکتری به طور هدفمند و در قالب نیازهای اعلام شده شرکت های بیمه ساماندهی می شود. به این منظور در حال حاضر اولویت های پژوهشی در بخش پایان نامه ها در 104 اولویت و با پیشنهاد شرکت های بیمه تعیین اطلاعات و بر روی آن پایگاه اطلاع رسانی پژوهشکده بیمه قرار گرفته است.
وی گفت: برگزاری همایش سالانه بیمه و توسعه، جذب اعضا هیأت علمی و اقدامات لازم برای تکمیل اعضای هیأت علمی، توسعه برنامه های آموزشی تخصصی در سطح ملی و بین المللی، توسعه زیر ساخت های فناوری اطلاعات، توسعه و پشتیبانی مرکز داده و شبکه، ارایه خدمات آنلاین از طریق سیستم آموزش مجازی و نصب و راه اندازی سیستم تحت وب کتابخانه و سیستم مکانیزاسیون نشریات و همچنین توسعه و پشتیبانی وب سایت از جمله اقداماتی است که از سال گذشته به طور جدی در پژوهشکده بیمه آغاز شده است و در سال جاری نیز شاهد تداوم آن خواهیم بود.
رییس پژوهشکده بیمه با بیان اینکه، چالش دنیای امروز برنامه ریزی برای تغییر نیست، بلکه یادگیری این نکته است که چگونه باید با تغییر زندگی کرد، اظهار داشت: با این باور که ریسک ها و مخاطرات نیز ناشی از همین تغییرات ناخواسته اند، به نظر می رسد لازم است چگونگی مواجهه با آن و کاهش آسیب ها و تحمل پذیریشان را از طریق شناخت انواع پوشش های بیمه ای و نحوه به کارگیری آنها آموخت.
وی ادامه داد: البته با پیچیدگی و تنوع امور، مسلما ریسک ها نیز غامض تر خواهند شد و صنعت بیمه لاجرم باید خود را برای رویارویی با این تحولات آماده و مهیا نماید.
رییس پژوهشکده بیمه تصریح کرد: تحقیق و پژوهش یک الزام در مسیر پاسخگویی به نیازهای متنوع و پیچیده پیش روی ماست و پژوهشکده بیمه نیز برای پاسخ به همین نیاز و برای سامان دادن به مطالعات و تحقیقات بیمه ای و همچنین فراهم آوردن بستر مناسب رشد و توسعه پژوهش در صنعت بیمه کشور در سال 1376 تأسیس شده است.
وی درباره عملکرد صنعت بیمه طی سال های گذشته و به خصوص در سال گذشته، خاطر نشان کرد: پژوهشکده بیمه 60 سال پس از تصویب قانون بیمه در کشور تأسیس شد و طبیعی است در آن شرایط در عرصه تحقیق و ساماندهی یافته های پراکنده تحقیقاتی و پژوهشی و شناسایی نیازهای جدید و روز آمد صنعت بیمه با پژوهش آسان به نظر نمی رسید.
مهدوی تصریح کرد: پژوهشکده بیمه پس از پایان هشت سال تلاش در حالی نهمین سال تأسیس خود را آغاز می کند که با حمایت های بیمه مرکزی تاکنون این توفیق را داشته تا گام های اساسی و ارزشمندی را برای تحقق اهداف خود بردارد.
وی، اجرای طرح های پژوهشی مورد نیاز صنعت بیمه، انتشار نشریات علمی، انتشار کتب علمی و تخصصی، تجهیز کتابخانه و مراکز اسناد علمی، حمایت از پایان نامه های دانشجویی و آموزش را از اهداف پژوهشکده بیمه اعلام کرد و اظهار داشت: پژوهشکده بیمه برای تأمین نیازهای صنعت بیمه های بازرگانی کشور اقدام به اجرای طرح های پژوهشی با تأکید بر طرح های کاربردی نموده است و در این مسیر از طریق نیازسنجی و بهره گیری از توانمندی شرکت های بیمه، اولویت های این صنعت را شناسایی و در آغاز هر سال طرح های پژوهشی را با اعلام اولویت های مورد نظر به آگاهی نخبگان و فعالان صنعت بیمه رسانده است.
به گفته مهدوی، طی سه سال اخیر از آغاز سال 1390 تا پایان سال 1392 در این پژوهشکده تعداد 32 طرح بزرگ پژوهشی اجرا و خاتمه یافته است و هم اکنون 26 طرح پژوهشی در مرحله اجرا است.
وی ادامه داد: بدیهی است طرح های پژوهشی یاد شده به منظور پاسخگویی به اساسی ترین سوالات صنعت بیمه در حوزه های بیمه های اشخاص، بیمه های اموال و مسئولیت، بیمه های الکترونیک، مطالعات اسلامی بیمه و حوزه عمومی بیمه و توسط افراد برجسته علمی و نخبگان صنعت اجرا شده است.
رییس پژوهشکده بیمه درباره انتشار نشریات علمی نیز گفت: پژوهشکده بیمه چهار عنوان نشریه علمی را در قالب های فصلنامه، دو ماهنامه، ماهنامه و همچنین یک نشریه عمومی را به طور ماهانه منتشر می نماید.
وی ادامه داد: فصلنامه علمی و پژوهشی پژوهشنامه بیمه با درجه علمی و پژوهشی یک نشریه تخصصی است که در پی ایجاد زمینه های لازم برای تبادل آرا و دیدگاه های فنی و علمی پژوهشگران آشنا با مسایل بیمه ای است.
این مقام مسوول در صنعت بیمه تصریح کرد: نشریه گزارش موردی نیز به صورت دو ماهانه و با هدف بررسی دستاوردها و موضوعات خاص بیمه ای و بررسی نسبتاً گسترده تر چالش های فراروی صنعت بیمه انتشار می یابد. این نشریه دارای رویکرد آموزشی، پژوهشی و تحلیلی در زمینه علوم انسانی و مدیریت بیمه است که اولین شماره آن در تیرماه 1377 به چاپ رسید و تا اکنون بدون وقفه در زمان بندی انتشار خود در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
وی نشریه دیگر پژوهشکده بیمه را تحت عنوان تازه های جهان بیمه عنوان کرد و اظهار داشت: این نشریه با هدف انتقال جدید ترین یافته ها و تحولات بیمه ای و همچنین ارایه تصویری از رویدادهای بین المللی بیمه به صورت ماهنامه انتشار می یابد و دارای رویکرد خبری - آموزشی است که انتشار نخستین شماره آن به بهار سال 1377 برمی گردد.
مهدوی، نشریه افق بیمه را یکی دیگر از نشریات پژوهشکده بیمه دانست و گفت: این نشریه به صورت ماهانه انتشار می یابد و این مجله دارای گرایش تحلیلی، خبری، اطلاع رسانی است و اخبار و اطلاعات عمومی صنعت بیمه را از طریق بررسی و واکاوی این اخبار در دسترس علاقه مندان قرار می دهد. گستره توزیع این نشریه سراسری است و امکان مناسبی را برای تعامل با مخاطبان عمومی و فراگیر صنعت بیمه فراهم آورده است.
رییس پژوهشکده بیمه درباره انتشار کتب علمی و تخصصی نیز گفت: کتاب های علمی و تخصصی پژوهشکده بیمه عمدتاً در قالب تألیف و ترجمه تهیه می شود.
وی، آمار کتب منتشر شده پژوهشکده را از سال 1390 تا پایان سال 1392 حدود 108 عنوان کتاب اعلام کرد و افزود: 38 عنوان آن در قالب کتب تألیفی و 70 عنوان آن در قالب ترجمه، انتشار یافته است.
به گفته وی، فعالیت پژوهشکده بیمه در زمینه انتشار کتاب در مقایسه با سایر مراکز علمی مشابه بسیار چشمگیر است و از این مرکز علمی و پژوهشی در حوزه انتشار کتاب به عنوان یک مرکز پژوهشی پیشرو یاد می شود. یادآور می شود که پژوهشکده بیمه فقط در سال 1392 موفق به انتشار 39 عنوان کتاب شده است.
رییس پژوهشکده بیمه درباره تجهیز کتابخانه و مراکز اسناد علمی نیز گفت: هم اکنون کتابخانه پژوهشکده بیمه به عنوان غنی ترین و بزرگترین کتابخانه بیمه ای کشور شناخته می شود در این کتابخانه بیش از 8 هزار نسخه کتاب وجود دارد که تقریباً نیمی از این منابع به صورت منابع اصلی و لاتین است.
به گفته وی، تبادل کتاب با سایر کتابخانه های مراکز علمی کشور، اشتراک نشریات با رویکرد های علمی، پژوهشی، تخصصی و ترویجی، ارایه بیش از 700 عنوان پایان نامه و 3700 عنوان کتاب الکترونیک، به همراه 2300 فایل مقاله تخصصی و بیش از 1000 نسخه لوح فشرده حاوی اطلاعات بیمه ای از جمله امکانات و منابعی است که کتابخانه پژوهشکده بیمه در دسترس مخاطبان گسترده خود قرار می دهد.
وی درباره دیگر اقدامات پژوهشکده بیمه نیز اظهارداشت: ارتباط با دانشگاه های مطرح کشور از برنامه های این پژوهشکده است و در این راستا حمایت از راه اندازی رشته های دانشگاهی مرتبط با بیمه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و همچنین بازنگری در محتوای دروس دوره های یادشده متناسب با نیازهای جدید صنعت بیمه کشور یکی از دغدغه های بزرگ پژوهشکده بیمه بوده است.
وی با بیان اینکه، در این زمینه تلاش های گسترده و مستمری صورت گرفته و دستاوردهای آن می تواند آینده روشنی را فراروی صنعت بیمه کشور قرار دهد، گفت: امضای تفاهم نامه با دانشگاه شهید بهشتی برای ایجاد رشته آمار بیمه در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری از آن جمله است که برنامه های آموزشی دوره های یاد شده طراحی و تدوین شده است و اخذ مجوزهای لازم برای برگزاری دوره های مزبور در حال نهایی شدن است.
مهدوی افزود: اقدام مهم دیگر پژوهشکده در این زمینه، امضای تفاهم نامه با دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برای برگزاری رشته اقتصاد بیمه در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری است. پس از طراحی و تدوین برنامه های آموزشی این دوره ها، مراحل اخذ مجوز برگزاری و پذیرش اولین دوره دانشجو در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حال نهایی شدن است.
وی، امضای تفاهم نامه همکاری با دانشگاه علامه طباطبایی برای برگزاری دوره های کارشناسی ارشد و دکتری بیمه برای پژوهشگران صنعت بیمه را نیز یکی دیگر از دستاوردهای علمی پژوهشکده بیمه برای تعامل هدفمند صنعت با دانشگاه دانست و افزود: تمامی سرفصل های آموزشی دوره یا شده تدوین شده است و سایر اقدامات اجرایی در حال پی گیری است.
رییس پژوهشکده بیمه از حمایت این پژوهشکده از پایان نامه های دانشجویی خبر داد و گفت: پژوهشکده بیمه برای حمایت از دانشجویان این رشته حمایت از پایان نامه ها را در دستور کار خود قرار داده است. آمار تلاش های این پژوهشکده نشان می دهد طی 3 سال اخیر 358 عنوان پایان نامه دوره دکترا و کارشناسی ارشد توسط این مرکز علمی و تحقیقاتی مورد حمایت قرار گرفته است که از این تعداد 265 پایان نامه خاتمه یافته و بقیه در دست اجرا می باشد.
وی درباره آموزش که دیگر فعالیت این پژوهشکده است،گفت: صنعت بیمه کشور دریافته است که مهمترین و اساسی ترین راهکار اصلاح فرآیند عرضه و تقاضای بیمه وابسته به آموزش و سرمایه گذاری برای تربیت افراد متخصص و مرتبط با حوزه بیمه است.
مهدوی خاظر نشان کرد: به همین منظور پژوهشکده بیمه برای ایجاد مرکز آموزش های تخصصی بیمه با همکاری بیمه مرکزی و وزارت علوم و دریافت مجوز های لازم برای برگزاری دوره های آموزشی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری با استفاده از تجربه و تخصص مراکز حرفه ای بیمه ای تلاش نموده است.
به گفته وی، هم اکنون آموزش حرفه ای مدیران، آموزش کارشناسان و کارکنان صنعت بیمه و به روز نمودن اطلاعات آنان از ضرورت های بخش آموزش صنعت بیمه است و گروه آموزش های آزاد پژوهشکده بیمه برای پاسخ به این نیازها در برگزاری دوره های آموزشی، کارگاه ها، سمینارها و نشست های علمی، دوره های بین المللی، آموزش های مجازی و برگزاری آزمون های مرتبط اقدامات مناسبی را صورت داده است که عملکرد این واحد طی سه سال اخیر منتهی به سال 92 بالغ بر 439 هزار و 257 نفر ساعت خدمات اموزشی را نشان می دهد.
وی افزود: این گروه موفق شده است در زمینه راه اندازی دوره های آموزشی مجازی نیز طی سال های 1391 و 92 برای نمایندگان بیمه های بازرگانی بیش از 61 هزار نفر ساعت آموزش مجازی ارایه نماید و در سال 92 نیز 544 نفر ساعت آموزش از راه دور در قالب آموزش مهارت های حرفه ای مدیران شعب را ارایه کند.
اقتصام(4)** 9141**1594

منابع دیگر:
 • آیین
 • فراسخن
 • پول‌پرس
۹۳/۰۴/۰۲
۰۹:۰۳

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد؛ اصلاح قانون بیمه شخص ثالث حداکثر تا ۳ هفته آینده در مجلس

به گزارش پایگاه خبری اعتبار به نقل از تسنیم، کمیسیون اقتصادی مجلس در جلساتی که از هفته های قبل با حضور نمایندگان صنعت بیمه کشور داشته توافقاتی را برای اصلاح بیمه شخص ثالث با فعالان این صنعت حاصل کرده و بناست طی هفته‌های آتی تعیین تکلیف نهایی برای این بخش انجام شود.
مجلسی‌ها از اواخر خردادماه رسماً طرح «دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب 16/4/1387 طبق اصل 85 قانون اساسی» را در دستور کار خود قرار دادند و آنطور که ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی به خبرنگار تسنیم گفته قرار است طی یک ماه این طرح بررسی و به سرانجام برسد.
هم اکنون نیز البته کارگروه مربوطه در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال رسیدگی به موضوع است و به زودی و البته بعد از بررسی‌های کارشناسی، کمیسیون اقتصادی رسماً موضوع را مورد رسیدگی قرار خواهد داد. 
دیروز و امروز کارگروه پولی و مالی کمیسیون اقتصادی مجلس بررسی طرح اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث اصلاحی مصوب 1387/4/16 و بررسی طرح دائمی شدن قانون اصلاح قانون بیمه اجباری مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب 16/4/1387 طبق اصل 85 قانون اساسی را در دستور کار خود داشته و دارد.
گفتنی است در این جلسات نمایندگانی از بیمه مرکزی، سندیکای بیمه گران، انجمن حرفه ای صنعت بیمه، پلیس و مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، حضور دارند و بنا به اعلام ایرج ندیمی توافقات کلی نیز حاصل شده ولی در جزئیات همچنان مسائلی پابرجاست.
البته این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس این را هم گفت که حداکثر تا سه هفته آینده بررسی های این کمیسیون برای اصلاح قانون بیمه شخص ثالث به اتمام می رسد و متن نهایی برای تصویب به صحن علنی مجلس ارسال می شود.
عدم توجه به محاسبه ریسک راننده در تعیین نرخ بیمه شخص ثالث، عدم توجه به سوابق تخلفات و تصادف، سن، شغل راننده در تعیین نرخ، دستوری بودن نرخ بیمه شخص ثالث و کم توجهی به آزاد سازی نرخ و همچنین فقدان رقابت بین شرکت های بیمه، معضل تعیین عوارض متعدد و سنگین بر بیمه شخص ثالث و همچنین دریافت مالیات بر ارزش افزوده از این بیمه، از عمده اشکالات قانون فعلی بیمه شخص ثالث است.
کارشناسان صنعت بیمه امیدوارند با اصلاح قانون بیمه شخص ثالث، ضمن رقابتی شدن نرخ بیمه شخص ثالث، عدالت در دریافت حق بیمه نیز رعایت شود به نحوی که از رانندگان قانونمند، کم خطر با پیمایش کم و خودرروهای با ایمنی بالا، حق بیمه کمتری نسبت به رانندگان پر ریسک و پرتخلف و خودروهای با ایمنی پایین، دریافت شود.

منابع دیگر:
 • ایران و جهان
 • بولتن
 • خبر اقتصادی
 • پول‌پرس
۹۳/۰۴/۰۲
۱۳:۲۷

« قرارداد بیمه تعهد پرداخت حقوق ورودی عبور کالای خارجی» تصویب شد

ایران و جهان - شورای‌عالی بیمه در اجرای ماده ۱۷ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، « قرارداد بیمه تعهد پرداخت حقوق ورودی عبور کالای خارجی» را تصویب کرد.
به گزارش ایران و جهان ،شورای‌عالی بیمه در اجرای ماده ۱۷ قانون تأسیس بیمه مرکزی ایران و بیمه‌گری، در جلسه مورخ 30.اردیبهشت.1393« قرارداد بیمه تعهد پرداخت حقوق ورودی عبور کالای خارجی» را مشتمل بر ۱۳ ماده و ۲ تبصره به شرح ذیل تصویب کرد.
ماده ۱- اساس قرارداد: این قرارداد بر اساس قانون بیمه مصوب سال ۱۳۱۶ و ماده ۵ قانون حمل ‌و نقل و عبور کالای خارجی از قلمرو جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۷۴، بند «خ» ماده یک و تبصره‌های ۲ و ۴ ماده ۱۰ آیین‌نامه اجرایی قانون مذکور مصوب ۱۳۷۷ و بند ح ماده ۱ قانون امور گمرکی مصوب ۱۳۹۰ و تبصره ۲ ماده ۶ آیین‌نامه اجرایی قانون امور گمرکی مصوب ۱۳۹۲ و قانون بهبود مستمر محیط کسب­ و کار مصوب ۱۳۹۰ بین تشکل اقتصادی ............. به عنوان‌ بیمه‌گذار و شرکت بیمه ................... به عنوان بیمه‌گر و گمرک جمهوری اسلامی ایران به عنوان ذی‌نفع با شرایط زیر منعقد می‌گردد.
ماده۲- تعاریف: اصطلاحات مورد استفاده در این قرارداد در معانی مشروح زیر به کار می­رود:
۱- بیمه‌­گذار: تشکل اقتصادی است که با عضویت شرکت­های حمل و نقل بین­المللی که به موجب قوانین و مقررات مربوط ثبت گردیده و مسئولیت اعضا در قبال حقوق ورودی را پذیرفته و آن را نزد بیمه‌گر بیمه نموده و متعهد پرداخت حق­‌بیمه است. اتاق بازرگانی و صنایع، معادن و کشاورزی ایران و اتاق تعاون مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز می­توانند به عنوان بیمه­‌گذار این قرارداد باشند.
۲- شرکت حمل ‌و ‌نقل بین‌المللی: شخص حقوقی ایرانی که به موجب قوانین و مقررات مربوط، مجاز به انجام عملیات حمل و نقل بین­‌المللی است.
۳- بیمه‌گر: موسسه بیمه­‌ای است که دارای پروانه فعالیت از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران بوده و مجاز به انجام عملیات بیمه در این رشته است.
۴- ذینفع: گمرک جمهوری اسلامی ایران است.
۵- بیمه­نامه: سندی کتبی است که توسط بیمه‌گر بر اساس مفاد این قرارداد برای هر پروانه عبور خارجی صادر شده باشد.
۶- قاچاق: منظور از قاچاق در این قرارداد موارد قاچاق موضوع بندهای ب و ت ماده ۱۱۳ قانون امور گمرکی مصوب ۱۳۹۰ و بند ب ماده ۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب ۱۳۹۲ صرفاً در ارتباط با عبور خارجی است.
۷- پروانه عبور خارجی: نسخه دوم اظهارنامه عبور خارجی که توسط گمرک پس از انجام تشریفات گمرکی در رویه امور خارجی برابر مقررات صادر
می­گردد.
۸- حقوق ورودی: حقوق گمرکی معادل چهار درصد (۴درصد) ارزش گمرکی کالا به اضافه سود بازرگانی که توسط هیئت وزیران تعیین می­گردد به علاوه وجوهی که به موجب قانون، گمرک مسئول وصول آن است و به واردات قطعی کالا تعلق می­گیرد ولی شامل هزینه‌­های انجام خدمات نمی­شود.
۹- اظهارنامه عبور خارجی: منظور از اظهارنامه عبور خارجی، اظهارنامه موضوع ماده ۳۹ قانون امور گمرگی و آیین‌نامه اجرایی آن است.
ماده ۳- موضوع قرارداد: موضوع قرارداد عبارت است از مسئولیت تامین تعهدات شرکت­های حمل و نقل بین‌المللی در قبال ذی­نفع بابت حقوق ورودی که بر عهده بیمه‌­گذار بوده و توسط وی نزد بیمه­‌گر بیمه می­گردد.
ماده ۴- وظایف بیمه‌گذار: وظایف بیمه‌گذار به شرح زیر است.
۱- بیمه‌گذار موظف است حق‌بیمه را به ترتیبی که در بیمه‌­نامه مشخص گردیده به بیمه‌گر پرداخت نماید،
۲- بیمه‌گذار موظف است همزمان با انعقاد این قرارداد فهرست مشخصات شرکت‌های حمل ‌و نقل بین­‌المللی که تعهد آنها را پذیرفته به بیمه‌گر اعلام نماید،
۳- بیمه‌گذار موظف است شرکت‌های حمل ‌و نقل بین­‌المللی که تعهد آنها را پذیرفته ملزم به انجام اقدامات زیر نماید:
الف- در صورت اطلاع از هرگونه مغایرت بین محموله و پروانه عبور خارجی و مواردی که منجر به عدم خروج تمام یا بخشی از کالا در مهلت مقرر می‌شود، مراتب را حداکثر ظرف ۲۴ ساعت از زمان اطلاع، به بیمه­‌گذار و بیمه‌گر اعلام نماید،
ب- اقدامات لازم جهت حفظ کالای عبور خارجی به عمل آورد،
ج- در صورت دریافت هر گونه اخطاریه در ارتباط با موضوع قرارداد از سوی مراجع ذیربط مراتب را بلافاصله به اطلاع بیمه­‌گذار و بیمه­‌گر برساند،
د- حداکثر ظرف یک هفته پس از تحویل کالا به گمرک مقصد یا خروج کالا از هر یک از مرزهای مجاز گمرکی کشور، اعلام وصول کالای عبوری را از گمرک اخذ و به بیمه‌گر ارائه دهد.
۴- بیمه‌­گذار موظف است به منظور حسن اجرای این قرارداد تضامین لازم را متناسب با حجم عملیات و ریسک شرکت­های حمل و نقل بین­‌المللی که تعهد آنها را پذیرفته­، در اختیار بیمه‌گر قرار دهد.
ماده ۵- وظایف و تعهدات بیمه‌گر: وظایف و تعهدات بیمه‌گر به شرح زیر است:
۱- بیمه‌گر موظف است بر اساس اطلاعات ارائه ‌شده و معادل مبلغی که توسط گمرک ورودی در اظهارنامه عبور خارجی اعلام می­شود بیمه‌­نامه را صادر و در قبال پرداخت حق­­‌بیمه ازسوی بیمه‌گذار به وی یا نماینده او تحویل نماید،
۲- تعهدات بیمه‌گر در مورد هر پروانه عبور خارجی از زمان خروج محموله از گمرک مبدأ آغاز و با صدور گواهی وصول کالا توسط گمرک مقصد یا عدم اعلام خسارت از سوی ذی­نفع به بیمه‌گر تا ۹۰ روز پس از مهلت مقرر در پروانه عبور خارجی (هر کدام زودتر اتفاق بیفتد) پایان می‌پذیرد،
۳- بیمه‌گر موظف است با درخواست و هماهنگی ذی‌نفع، واحدهای صدور بیمه­‌نامه موضوع این قرارداد (اعم از شعبه یا نمایندگی) را در مبادی ورودی گمرک مستقر نماید و مشخصات آنها از جمله دارندگان امضای مجاز در آن واحدها و نیز هر گونه تغییرات بعدی را کتباً به اطلاع بیمه‌­گذار و ذی‌نفع برساند،
۴- بیمه‌گر موظف است با طراحی سامانه نرم‌­افزاری مناسب نسبت به فراهم شدن امکان تبادل اطلاعات لازم با بیمه­‌گذار و ذی­نفع اقدام نماید،
۵- در موارد زیر، بیمه‌گر مکلف است ظرف مدت ۱۵ روز پس از دریافت مدارک موضوع ماده ۸ با رعایت شرایط این قرارداد خسارت را به ذی‌نفع پرداخت نماید:
الف- چنانچه کل کالای مندرج در اظهارنامه عبور خارجی که بر اساس آن بیمه­‌نامه صادر گردیده است ظرف مهلت مقرر در قانون امور گمرکی به گمرک مقصد تحویل داده نشود،
ب- در مواردی که کالای عبوری تحویل‌شده به گمرک مقصد بر اساس صورتجلسه گمرک خروجی یا گمرک بین­راهی کسری داشته باشد.
تبصره- در مواردی که پرداخت خسارت در مهلت مقرر، از سوی بیمه‌گر به تاخیر بیافتد، مشمول حکم ماده ۵۲۲ آیین دادرسی مدنی می­شود.
ماده ۶- وظایف ذی‌نفع: وظایف ذی‌نفع به شرح زیر است:
۱- چنانچه تمام یا بخشی از کالای عبور خارجی ظرف مهلت مقرر به گمرک مقصد تحویل داده نشود ذی‌نفع موظف است مراتب را ظرف مدت پانزده روز پس از احراز عدم تحویل کتباً یا هر طریق قابل اثبات دیگر به بیمه‌گذار و بیمه‌گر اعلام نماید،
۲- ذی‌نفع موظف است در صورت تشخیص قاچاق، نسبت به پیگیری موضوع وفق ماده ۴۱ قانون مبارزه با قاچاق مصوب سال ۱۳۹۲در مراجع ذی‌­صلاح اقدام نماید،
۳- ذی‌نفع موظف است به منظور تبادل الکترونیکی اطلاعات همکاری لازم را با سایر طرف­های قرارداد به عمل آورد،
۴- ذی‌نفع مکلف است لیست شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی دارای سابقه تخلف از مقررات گمرکی را به طور مستمر برای سایر طرف­های قرارداد ارسال نماید،
۵- ذی‌نفع موظف است پس از احراز هر یک از موارد زیر خسارتی را که از بیمه‌گر دریافت نموده است به وی مسترد نماید:
الف- کالا پس از پرداخت خسارت با تاخیر به گمرک مقصد تحویل شده باشد،
ب- در مواردی که پس از پرداخت خسارت بر اساس تشخیص ذی­‌نفع یا رای قطعی مرجع رسیدگی‌کننده ذی­‌صلاح اثبات شود که کالا از کشور خارج شده است،
ج- در مواردی که به موجب رای قطعی مرجع رسیدگی­‌کننده ذی‌­صلاح عدم خروج یا تحویل کالا ناشی از فورس ماژور بوده باشد.
۶- ذینفع موظف است حداکثر ظرف مدت یک هفته پس از دریافت خسارت اصل بیمه­نامه را به بیمه­گر تحویل نماید.
ماده ۷- مدارک لازم برای دریافت خسارت: برای دریافت خسارت، ذی‌نفع موظف است ضمن اعلام کتبی خسارت به بیمه‌گر، اسناد و مدارک ذیل را به وی ارایه نماید:
۱- تصویر اظهارنامه عبور خارجی ممهور به مهر گمرک،
۲- تصویر بیمه­‌نامه مربوط،
۳- تصویر اوراق مربوط به اقدامات قانونی صورت گرفته در مراجع ذی­صلاح توسط ذی­نفع در صورت تشکیل پرونده،
۴- تصویر مکاتبات ذی­نفع با بیمه‌­گذار موضوع بند ۱ ماده ۶ این قرارداد
ماده ۸- استثنائات: در موارد زیر بیمه‌گر در مقابل ذی‌نفع تعهدی نخواهد داشت:
۱- کاهش وزن کالاهایی که به موجب مفاد قانون امور گمرکی به طور ذاتی دچار افت وزن می‌گردند،
۲- فورس ماژور نظیر سیل، توفان، زلزله، آتش‌فشان و سایر حوادث و بلایای طبیعی و نیز جنگ و شورش.
ماده ۹- بازیافت خسارت: پس از پرداخت خسارت، بیمه‌گر جانشین ذی­نفع جهت بازیافت خسارت پرداختی خواهد بود و بیمه‌گر می­تواند نسبت به بازیافت خسارت پرداختی، از بیمه­‌گذار یا شرکت حمل و نقل اقدام نماید.
تبصره- در مواردی که علت عدم خروج تمام یا بخشی از کالا ناشی از عذر موجه موضوع تبصره ۱ ماده ۵۷ قانون امور گمرکی باشد، میزان بازیافت حداکثر ده درصد خسارت پرداختی خواهد بود.
ماده ۱۰- مدت قرارداد: مدت قرارداد یک‌ سال شمسی است و قابل تمدید برای دوره­های بعد خواهد بود.
ماده ۱۱- خاتمه اعتبار بیمه‌نامه: با تحقق هر یک از موارد زیر اعتبار بیمه نامه تمام می‌شود:
۱- تحویل کالا به گمرک مقصد و یا خروج کالا از مرزهای مجاز گمرکات کشور طبق اعلام گمرک ظرف مهلت مقرر،
۲- پرداخت خسارت از سوی بیمه‌گر.
ماده ۱۲- نحوه فسخ قرارداد: در طول مدت اعتبار قرارداد هر یک از طرف­های قرارداد می‌توانند با اعلام قبلی (به صورت کتبی) یک ماهه به سایر طرف­های قرارداد، نسبت به فسخ آن اقدام کنند. در صورت فسخ، طرف‌های قرارداد متعهد به ایفای تعهدات ناشی از این قرارداد در مورد بیمه­‌نامه­‌های صادره قبلی می باشند.
ماده ۱۳- نحوه حل و فصل اختلاف: هرگونه اختلاف ناشی از تعبیر، تفسیر و یا اجرای این قرارداد، در صورتیکه از طریق برگزاری جلسات مشترک و مذاکره حل و فصل نشود، بارعایت قوانین و مقررات مربوط قابل ارجاع به داوری یا طرح در مراجع صالحه خواهد بود.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۳:۴۴

مدیرعامل بیمه ایران خطاب به بیمه گذاران: "بیمه‌ نامه ناقص" خریداری نکنید

پولی مالی-تمامی کارکنان و شبکه فروش بیمه ایران باید در زمان فروش بیمه ‌نامه اصول اساسی بیمه نامه را به بیمه‌گذاران عرضه کنند .

به گزارش پولی مالی ،محمود امراللهی-  رییس هیات مدیره ومدیرعامل بیمه ایران در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بیمه ایران خراسان رضوی با بیان اینکه بیمه‌گذاران نباید در وضعیت ناآگاهی بیمه‌ نامه ناقصی را خریداری کنند تا درزمان حادثه با مشکل مواجه شوند، تصریح کرد: اگر بیمه ‌نامه ناقص که در زمان بروز حادثه پوشش کامل را نداشته باشد ناآگاهانه به بیمه ‌گذاران ارائه شود همه ما مسوول هستیم و باید پاسخگو باشیم.
وی تاکید کرد: تمامی کارکنان و شبکه فروش این شرکت، باید در زمان فروش بیمه ‌نامه اصول اساسی بیمه نامه را به بیمه‌گذاران عرضه کنند تا آنان با اطلاع کامل از شرایط عمومی و اختصاصی بیمه نامه نسبت به خرید پوشش بیمه‌ای اقدام کنند.
رییس هیات مدیره بیمه ایران شفاف‌ سازی را نخستین اصل دراین شرکت عنوان کرد و گفت: شفافیت در گفتار و عمل باید برای مردم صورت گیرد زیرا خسارت وارده به بیمه گذاران ازمحل حق بیمه ای که از بیمه گذاران دریافت می شود پرداخت می گردد.
وی با بیان اینکه هدف ما درشرکت سهامی بیمه ایران تنها کسب سود نیست، افزود: هدف اصلی این شرکت رسیدگی سریع به پرونده های خسارتی و حمایت از زیان‌دیدگان درزمان وقوع حادثه و جبران خسارت مالی به آنان است.
رییس هیات مدیره بیمه ایران با اشاره به دوران مدیریت خود در صندوق تامین خسارت های جانی بیمه مرکزی، تصریح کرد: دراین صندوق روزانه بین 200 تا 250 نفر از هموطنانی که به علت تصادفات رانندگی دچار معلولیت دائم شده بودند و یا ورثه افراد فوت شدگان به ما مراجعه می‌کردند و خواستار رفع مشکل خود بودند.
به گفته وی در برخی موارد حدود 20 سال از وقوع حادثه ای که برای زیان دیدگان اتفاق افتاده بود می گذشت که با به جریان انداختن پرونده آنان خسارت وارده به آنان جبران شد.
وی ادامه داد: درسال 1388 و درجریان بازدید از 66 زندان کشور با مواردی مواجه شدیم که برخی افراد به علت نداشتن بیمه نامه درزمان وقوع حادثه سال های متمادی در زندان به سر می بردند این درحالی است که طبق قانون پرداخت دیه به نرخ روز محاسبه می شود و کسانی که به این دلیل درزندان باقی مانده بودند هر روز ناتوان‌تر از رفع این مشکل می شدند.
به گفته وی متاسفانه اطلاع رسانی کافی دراین موارد صورت نگرفته است و این روند همچنان ادامه دارد و ما امروز شاهدیم بسیاری از کسانی که بیمه نامه شخص ثالث دارند برای دریافت الحاقیه جدید این بیمه نامه به شرکت‌های بیمه ای مراجعه نکردند.
مدیرعامل بیمه ایران اضافه کرد: همچنین دراین مدت شاهد بودم برخی از زندانیان تنها به دلیل نداشتن یک روز بیمه‌ نامه سال‌ها را در زندان سپری می کردند و ازاینکه به موقع به شرکت های بیمه ای برای دریافت بیمه نامه شخص ثالث و الحاقیه مراجعه نکردند بسیار نادم و پشیمان بودند.
وی با اشاره به اینکه در صندوق تامین خسارت های جانی از مشکلات و مصیبت های مردم شناخت بیشتری پیدا کردم ،اظهارداشت: با تلاش شبانه روزی همکاران در مدت سه سال از محل اعتبارات این صندوق سه هزار زندانی را از زندان آزاد کردیم.
امراللهی با بیان اینکه بیمه گذاران حادثه دیده در گذشته باید برای پیگیری پرونده‌های خسارتی این صندوق از تمامی نقاط کشور به تهران مراجعه می‌کردند،افزود: با همکاری مدیرعامل سابق بیمه ایران و شبکه گسترده این شرکت ، بیشتر مردم امروز خسارت های خود را در محل سکونت خود دریافت می‌کنند.
وی یکی دیگر از مهم‌ترین سیاست‌های بیمه ایران را دردوره جدید افزایش سطح کیفیت خدمات بیمه ای عنوان کرد و افزود: کیفیت به خدمات این شرکت باز می گردد چرا که هدف نهایی بیمه پوشش حمایتی از آسیب‌دیدگان در زمان حادثه است و خسارت مردم باید با نگاه کارشناسی سریع‌تر پرداخت شود.
رییس هیات مدیره بیمه ایران همچنین بر حفظ حقوق مردم در شرکت متبوعش تاکید کرد و گفت:درهمین ارتباط و برای انجام تعهدات خود در سال گذشته دو هزار و 200 میلیارد ریال از سپرده های بانکی خود را شکستیم تا خسارت زیان دیدگان به موقع پرداخت شود.
وی باردیگر تاکید کرد: هدف ما از کار بیمه‌گری تنها تحصیل سود نیست و خدمت به مردم حادثه ‌دیده اولویت اول ما دراین شرکت بیمه ای است.
امراللهی توجه به سرمایه‌ انسانی و بهره‌گیری از فرهیختگان را از دیگر اولویت های مسوولان ارشد این شرکت خواند و اظهار کرد: آموزش و توجه به معیشت کارکنان مهم ‌ترین رکن در منابع انسانی است که ما به آن توجه ویژه داریم.
وی درادامه با تشریح اصول و کار حرفه‌ای در صنعت بیمه خواستار تعامل با سازمان‌های مرتبط و حمایت اصول بنگاه‌داری شد و افزود: همان‌طور که امام خمینی ره فرمودند باید وحدت کلمه سرلوحه کارها باشد زیرا انسجام و هماهنگی ما را به هدف نهایی که ارائه خدمات کیفی به مردم خواهد بود، می‌رساند.
مدیرعامل بیمه ایران با اشاره به ضریب نفوذ کم بیمه‌های زندگی در کشور خاطرنشان کرد: توسعه بیمه‌های زندگی سیاست مشخص بیمه ایران است و آن را دنبال می کنیم.
به اعتقاد وی بیمه‌های زندگی در ایران به دلیل اندک بودن بیمه‌گذاران نسبت به جمعیت کشور و بازدهی سرمایه آن بهتر از هر جای دیگردنیا درکشورما جواب می دهد از این رو باید به آن توجه بیشتری شود.
امراللهی با اشاره به موفقیت برخی شرکت‌های بیمه خصوصی کشور در ارائه پوشش بیمه‌های زندگی گفت: شبکه فروش بیمه ایران باید در رابطه با بیمه های زندگی قوی تر از این عمل کند تا توانگری ما در سرمایه گذاری در حمایت از اشتغال زایی بیشتراز این شود.
رییس هیات مدیره بیمه ایران درادامه به سپرده گذاری مردم دربانک ها نیز اشاره کرد و افزود: درحال حاضر توازن و تعادل اقتصادی بین بانک‌ها و بیمه‌ها برقرارنیست و باید با تعامل مناسب درگروه های مختلف این توازون برقرار شود.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۶:۱۰

مدیرعامل بیمه ایران هشدار داد کارشناسان حقوقی‌ مراقب متقلبان و شبکه‌های جعل اسناد بیمه‌ای باشند

رییس هیات مدیره شرکت سهامی بیمه ایران تاکیدکرد:‌ کارشناسان حقوقی این شرکت باید بیشتر مراقب متقلبان حرفه‌ای و شبکه‌های جعل اسناد و مدارک بیمه‌ای باشند و دست آنان را رو کنند.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود امراللهی در جریان برگزاری نخستین همایش سراسری کارشناسان حقوقی بیمه ایران با بیان اینکه شبکه‌های جعل و تقلب اسناد و مدارک بسیار فعال بوده و سعی در غارت اموال و منابع بیت المال دارند،افزود: شما مورد اعتماد و حافظ منافع شرکت و بیمه‌گذاران هستید از این رو باید در دعاوی حقوقی دقت فراوانی داشته باشید تا اموال مردم و شرکت به ناحق در اختیار غیر قرار نگیرد.
وی افزود:‌ جاعلان درصنعت بیمه بسیار سازمان یافته عمل می کنند و شناسایی آن‌ها دقت زیادی می‌طلبد از این رو لازم است موثرتر از گذشته در محاکم قضایی که درباره پرونده‌های بیمه ای شرکت تشکیل می‌شود حاضر شوید.
مدیرعامل بیمه ایران تاکید کرد: امروز بحث تقلب و جعل در صنعت بیمه بسیار گسترده شده است و تقریبا هر هفته شاهدکشف باند فساد مالی دراین صنعت هستیم برهمین اساس باید نسبت به این موضوع حساسیت بیشتری داشته باشید و بی تفاوت از کنار آن عبور نکنید.
به گفته وی کارشناسان حقوقی شرکت نباید میدان را برای افراد خاطی خالی کنند تا آنان با وقاحت برنامه های خود را اجرایی کنند بلکه باید با قدرت از حق مسلم شرکت و بیمه گذاران دفاع کنند.
وی درهمین رابطه از کارشناسان حقوقی شرکت درخواست کرد: با توجه به پراکندگی و گستردگی بیمه ایران ‌پرونده‌های حقوقی را اولویت بندی کنند و براساس اولویت و مصالح شرکت اقدام به طرح دعوا کنند.
مدیرعامل بیمه ایران درادامه تاکیداتش به کارشناسان حقوقی اضافه کرد:‌ مدیریت حقوقی نیازمند بانک اطلاعاتی دقیق است و باید راه اندازی آن را در دستور کارداشته باشد در همین راستا بزودی سیستم های نرم افزاری را طراحی و در اختیار این بخش قرار خواهیم داد.
به اعتقاد وی بانک اطلاعاتی این امکان را به کارشناسان حقوقی می دهد با دانش کافی از پرونده ها در محاکم حاضر شوند و به طور حتم بدین ترتیب موفقیت شان چند برابر خواهد شد.
رییس هیات مدیره شرکت سهامی بیمه ایران درخصوص برگزاری این همایش نیز تصریح کرد: هدف اصلی مآ ایجاد وحدت رویه، انسجام و هماهنگی سراسری دربین همکاران حقوقی شرکت است درعین حال بدنبال مباحث آموزشی آنان دراین حوزه هستیم.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۵:۳۲

بیمه عمر و حادثه یوز در برابرشخص ثالث برای اولین بار در جهان طراحی شد

ایران و جهان - با داغ شدن حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی و کسب نتایج آبرومند، موضوع درج تصویری از یوزپلنگ آسیایی بر پیراهن تیم ملی مورد توجه افکار عمومی داخلی و جهانی قرار گرفته و این اقدام به عنوان یک اقدام زیست محیطی کارا، تحسین شده است.
به گزارش ایران و جهان به نقل از ایسنا، پس از پیشنهاد خلاقانه یکی از فعالان گردشگری و محیط زیست در خصوص درج تصویری از یوز بر روی پیراهن تیم ملی در جام جهانی برزیل، یکی از شرکت‌های بیمه - دانا - بررسی‌های کارشناسی در خصوص نحوه مشارکت در این طرح را آغاز کرد که به ارائه چند طرح برای حمایت از این پروژه منجر شد که برخی از آن‌ها برای اولین بار در صنعت بیمه کشور اجرا می‌شد.
پس از انقراض نسل یوز پلنگ آسیایی در سکونت‌گاه‌های این حیوان در آسیا و طبق آمار منتشره، ایران نخستین زیست‌گاه این حیوان در آسیا و تنها امید برای حفظ نسل این موجود به شمار می‌رود.
بر همین اساس این شرکت بیمه پس از آماده کردن طرح‌های بیمه‌ای خود در چند حوزه، اقدام به امضای تفاهم‌نامه‌ای با سازمان حفاظت محیط زیست کرد. نکته قابل توجه این بود که تمامی این طرح‌ها به طور رایگان در اختیار سازمان محیط زیست قرار می‌گرفت.
بیژن صادق، مدیر عامل بیمه دانا در مراسم امضای تفاهم‌نامه بیمه ای با سازمان حفاظت محیط زیست گفت: این شرکت در راستای مسئولیت‌های اجتماعی خود اقدام به این کار کرده است چرا که بنگاه‌های اقتصادی را جدا از نیازهای جامعه نمی‌داند.
به گفته وی این بیمه‌نامه‌ها در چند بعد مختلف با هدف حفاظت از این حیوان کمیاب طراحی شده است که گام اول آن ارائه بیمه تکمیلی درمان با پوشش مناسب برای محیط بانان و خانواده‌شان با هدف حفظ انگیزه‌های کاری آن‌هاست.
بر اساس بیمه‌نامه‌های صادرشده از سوی این شرکت بیمه، در وهله بعد به مسئولیت مدنی محیط بانان توجه شده است. در شغل محیط بانی ممکن است گاه اتفاقات به جرح یا فوت ختم شده و اتفاقات شومی برای ایشان رقم بخورد چراکه عمل به مسئولیت برای ایشان گاه مساوی با رفتن به زندان خواهد بود و پروسه قانونی برای حمایت آن‌ها از ایشان بسیار طولانی است.
به گفته هومن جوکار، مدیر پروژه بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی این بیمه‌نامه می‌تواند از نظر روحی، آرامش مناسبی را برای محیط بانان فراهم کند.
آن گونه که جوکار می‌گوید، یکی از مهم‌ترین بندهای این بسته بیمه‌ای مربوط به قشری است که ممکن است از یوزها آسیب ببینند؛ در این بند آمده که شرکت بیمه خسارت دام‌هایی که بر اثر حمله یوز آسیب دیده یا تلف شده‌اند را پرداخت کند.
پرداخت خسارت حمله یوز به دام‌ها حتی در مورد حمله این حیوان به انسان نیز شامل می‌شود و پرداخت خسارت نیز نامحدود در نظر گرفته شده است. این بند می‌تواند اطمینانی به وجود آورد تا کسی نگران حمله این حیوان نشده و به مانند برخی که قصاص پیش از جنایت می‌‎کنند، موجبات کشتار یوز را فراهم نکند.
در دو سال اخیر به دلیل اینکه برخی گله‌داران نگران وارد آمدن خسارت از طرف یوزها بودند، با رها کردن سگ‌های گله و تیراندازی، پیش از وقوع هرگونه خسارتی آن‌ها را از پا در آورده‌اند. بر همین اساس بیمه می‌تواند مانع تکرار این اتفاقات شود.
بند چهارم قرارداد با سازمان حفاظت محیط زیست، بیمه آتش‌سوزی پاسگاه‌ها و اموال واقع در مناطق حفاظت شده است.
در بند پنجم و آخر قرارداد منعقد شده، بیمه متعهد شده که اگر یوزی بر اثر عوامل غیرطبیعی بمیرد، مثلا با خودرویی برخورد کرده و کشته شود، تا سقف پنج قلاده در سال، هر قلاده 50 میلیون تومان، به دفتر بین‌المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی پرداخت شود تا برای رفع مشکلی که به مرگ یوز منجر شده هزینه شود؛ مثلا اگر برخورد یوز با خودرو بوده، منطقه عبور حیوان از جاده به روشی مانند نصب تابلوهای هشداردهنده ایمن شود.
به گفته مدیرعامل بیمه دانا، پوشش بیمه عمر و حادثه یوز در قبال شخص ثالث برای اولین بار در جهان طراحی شده است و این شرکت قصد دارد این نوع بیمه‌نامه را با همکاری سازمان محیط زیست به دیگر گونه‌های در حال انقراض ایرانی مثل خرس سیاه بلوچی، گوزن زرد و حیوانات دیگر هم تعمیم بدهد.
صادق افزود: ما همچنین در راستای حمایت فرهنگی از نماد یوز در جام جهانی در چندین برنامه فرهنگی و علمی در راستای حمایت از تبدیل یوز ایرانی به نماد تیم ملی فوتبال در جام جهانی شرکت کرده‌ایم.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۱:۱۲

سم‌زدایی از نظام بانکی

نیوزهاب سیاسی، اخبار بانک

۹۳/۰۴/۰۳
۰۶:۱۶

آخرین قیمت سهام بانکهای خصوصی

اخبار بانک، بانک تجارت

۹۳/۰۴/۰۳
۰۶:۳۸
۹۳/۰۴/۰۳
۰۷:۲۲

کارگران قند اهواز مقابل ساختمان مرکزی بانک ملت تجمع کردند

علاوه بر پرداخت مطالبات معوقه کارگران، آغاز به کار مجدد کارخانه قند و شکر اهواز و ادامه از سر گیری فعالیت تولیدی این کارخانه حائز اهمیت است که از مسئولان می خواهیم به این خواسته کارگران عمل کنند.

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز که از دو روز پیش درمقابل ساختمان مرکزی بانک ملی ایران (یکی از سهام داران کارخانه) آغاز شده بود، صبح امروز دوشنبه (دوم تیر ماه) در مقابل ساختمان مرکزی بانک ملت (سهامدار دیگر کارخانه) ادامه یافت.
«هوشنگ طاهری »، عضو هیات مدیره شورای اسلامی کار کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز که خود در این تجمع حضور دارد، به ایلنا گفت: بانک‌های ملی و ملت بعنوان مالکین اصلی کارخانه، آنطور که باید پیگیر امور کارخانه نیستند و همین مسئله باعث شده تا از چند سال پیش در پرداخت مطالبات حدود 80 کارگر این کارخانه مشکلاتی به وجود آید.
وی ادامه داد: امروز سومین روز متوالی است که حدود 50 کارگر کارخانه قند اهواز برای پیگیری مطالبات معوقه خود در تهران حضور دارند.
به گفته وی، در پی تجمع اعتراضی صبح روز شنبه کارگران کارخانه قند و تصویه شکر اهواز در مقابل ساختمان مرکزی بانک ملی، مدیران این بانک برای پرداخت همه مطالبات کارگران این واحد تولیدی اعلام آمادگی کردند، اما مدیران بانک ملت به عنوان سهامدار دوم کارخانه قند از پذیرش پرداخت مطالبات کارگران تا کنون خود داری کرده اند.
وی با بیان اینکه بر اساس توافقات انجام شده قرار است امروز لیست‌های حقوقی کارگران را برای پرداخت مطالبات معوقه در اختیار واحد مالی دو بانک ملی و ملت قرار دهیم، افزود: کل مطالبات کارگران کارخانه قند اهواز حدود دو میلیارد و 600 میلیون تومان است که باید این مبلغ با توافق بانک ملی و ملت به حساب کارگران واریز شود.
به گفته طاهری، علاوه بر پرداخت مطالبات معوقه کارگران، آغاز به کار مجدد کارخانه قند و شکر اهواز و ادامه از سر گیری فعالیت تولیدی این کارخانه حائز اهمیت است که از مسئولان می خواهیم به این خواسته کارگران عمل کنند.
نماینده کارگران کارخانه قند و تصفیه شکر اهواز با ابراز امیدواری از حل مشکلات کارگران قند اهواز اظهار داشت: در صورت یاری رساندن مسئولان برای رفع مشکلات کارگران قند اهواز، بخشی از مشکلات کارگری استان مرتفع خواهد شد.
به گفته این کارگر، در سه روزی که از حضور کارگران قند اهواز در تهران می‌گذرد این کارگران شب‌ را در محوطه پارکها سپری کرده‌اند.
گفتنی است نزدیک به 50 نفر از کارگران کارخانه «قند و تصفیه شکر اهواز »، از صبح روز شنبه (31 خرداد ماه) در اعتراض به عدم دریافت 45 ماه حقوق و مزایا به تهران سفر کرده اند.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۱:۱۴

مدیر گروه خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی آذربایجان‌شرقی خبر داد آغاز پرداخت غرامت به باغداران خسارت دیده آذربایجان‌شرقی

مدیر گروه خدمات بیمه‌ای بانک کشاورزی استان آذربایجان‌شرقی از آغاز پرداخت غرامت به باغداران خسارت دیده استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد جعفر مکاری صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: با هماهنگی‌های به عمل آمده و اعزام سریع ارزیابی‌های بیمه به مناطق خسارت دیده پروسه ارزیابی از باغات تسریع و پرداخت غرامت به خسارت دیدگان باغات بیمه شده استان آغاز شد.
وی اشاره کرد از باغات موجود استان در سال زراعی 93-92 حدود 8 هزار و 364 هکتار تحت پوشش بیمه‌ای کشاورزی است.
مکاری افزود: در اثر سرما و یخبندان روزهای دهم و یازدهم فروردین ماه سال جاری خسارت سنگینی به تمام محصولات تحت پوشش بیمه‌ای استان وارد شد که طبق برآوردهای به عمل آمده احتمال دارد غرامت پرداختی به خسارت دیدگان از حادثه سرما و یخبندان سال‌جاری 25 درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته باشد.
وی اظهار امیدواری کرد، با تلاش و همکاری‌های عوامل دست اندرکار خصوصاً کارگزاران بخش خصوصی تمام غرامت‌های به شکل 100 درصدی و به مراتب زودتر از موعد مقرر به حساب خسارت دیدگان واریز شود.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۰:۲۰

پرداخت سود سهام 2 شرکت از طریق بانک صادرات ایران

سود سهم سهامداران شرکت خدمات انفورماتیک (سهامی عام) و سرمایه گذاری توس گستراز طریق شعب بانک صادرات ایران پرداخت می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک به نقل از روابط عمومی بانک صادرات ایران،‌ براساس قرارداد منعقده بین این بانک و شرکت خدمات انفورماتیک سهم سود نقدی سهامداران حقیقی این شرکت از طریق کلیه شعب بانک صادرات ایران از روز یک شنبه ١تیر ماه سال جاری قابل پرداخت است. در این رابطه سهامداران حقیقی شرکت یادشده می‌توانند با ارائه مدارک هویتی نظیر کارت ملی، شناسنامه، برگه سهام مربوطه به شعب این بانک مراجعه و سود متعلقه خود را دریافت نمایند و یا به سایر حسابهای خود انتقال دهند. 
شایان ذکر است پرداخت سود طرح مذکور صرفاً توسط بانک صادرات ایران انجام پذیرفته و سهامداران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع مشکلات احتمالی با شماره تلفن ٢٧٣٧٧١٨٩ واحد سهام شرکت تماس بگیرند. 
گفتنی است این بانک با برخورداری از ٢٧٠٠ شعبه در اقصی نقاط ایران و بیش از ٣٢ هزار نیروی کارآمد، به عنوان بزرگترین بانک خصوصی بورس کشور آماده ارائه انواع خدمات بانکی به کلیه هموطنان می‌باشد. 
پرداخت سود به سهامداران سرمایه گذاری توس گستر در شعب بانک صادرات
سود سهم سهامداران شرکت سرمایه گذاری توس گستر از طریق شعب بانک صادرات ایران پرداخت می‌شود. 
براساس قرارداد منعقده بین این بانک و شرکت سرمایه گذاری توس گستر سهم سود نقدی سهامداران حقیقی این شرکت از طریق کلیه شعب بانک صادرات ایران از روز یک شنبه ١تیر ماه سال جاری قابل پرداخت است. در این رابطه سهامداران حقیقی شرکت یادشده می‌توانند با ارائه مدارک هویتی نظیر کارت ملی، شناسنامه، برگه سهام مربوطه به شعب این بانک مراجعه و سود متعلقه خود را دریافت نمایند و یا به سایر حسابهای خود انتقال دهند. 
شایان ذکر است پرداخت سود طرح مذکور صرفاً توسط بانک صادرات ایران انجام پذیرفته و سهامداران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع مشکلات احتمالی با شماره تلفن ٨٧١٤٠٠٠-٠٥١١ واحد سهام شرکت تماس بگیرند. 
گفتنی است این بانک با برخورداری از ٢٧٠٠ شعبه در اقصی نقاط ایران و بیش از ٣٢ هزار نیروی کارآمد، به عنوان بزرگترین بانک خصوصی بورس کشور آماده ارائه انواع خدمات بانکی به کلیه هموطنان می‌باشد.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۲:۲۴

مشارکت بانک سپه در تولیدداروی نوترکیب فیلگراستیم

در راستای انجام تکالیف اجتماعی و حمایت از بخش بهداشت و درمان، بانک سپه استان گلستان با تأمین بخشی از منابع مالی مورد نیاز در تولید و بهره برداری از داروی نوترکیب فیلگراستیم مشارکت داشت.

به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک، نخستین خط تولید داروی نوترکیب فیلگراستیم کشورکه باحضور وزیر بهداشت درمان وآموزش پزشکی افتتاح شد، حاصل یک دهه تلاش بی وقفه دکتر "مجید شهبازی"با همکاری تیم پژوهشی وی در شرکت تحقیقاتی- تولیدی آریا تیناژن بوده است. 
به گفته دکتر"مجید شهبازی" رییس هیات مدیره شرکت تحقیقاتی آریا تیناژن،این دارو با نام تجاری
تیناگراست و بصورت سرنگ از قبل پر شده روانه بازار مصرف داخلی و خارجی می­شود . 
وی از مزایای این دارو نسبت به مشابه خارجی آن، کاهش قیمت تا یک چهارم (۴/۱)، کاهش انتقال آلودگی هنگام تزریق، کاهش حجم تزریق و نوآوری درفرمولاسیون و کاهش درد در دوره های شیمی درمانی را بیان کرد. 
رییس هیات مدیره شرکت تحقیقاتی آریا تیناژن، درمان بیماران نوتروپنی مادرزادی ، برخی بیماران مبتلا بهHIVو بیمارانی که به تازگی شیمی درمانی و یا پرتو درمانی در خلال پیوند مغز استخوان و یا برای درمان سرطان دریافت کرده­اند را از موارد مصرف این دارو برشمرد . 
وی در بیان ویژگی­های برجسته این دارو به تأمین مواد اولیه تشکیل دهنده در داخل کشور و نیز همت متخصصان داخلی کشوراشاره داشتند. 
وی همچنین با ابرازحس بشردوستانه از انجام این فعالیت ، میزان اشتغالزایی مستقیم این پروژه را ۳۶ نفر وحجم سرمایه گذاری انجام شده را ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام نمودند که بخشی از این سرمایه توسط بانک سپه استان گلستان با هدف کمک به تسریع فرایند راه اندازی خط تولید این داروی حیاتی در قالب سرمایه در گردش به پروژه تزریق شد. 
در این مراسم آقای " علیرضا جمال لیوانی" مدیر شعب بانک سپه استان گلستان، ضمن ابراز خرسندی از مشارکت بانک سپه در این پروژه عظیم ملی، این موفقیت بزرگ را به جامعه پزشکی کشور تبریک گفتند . 
وی در ادامه طی سخنانی با نگاه به بازاریابی ارزش مدار که مبتنی بر " تبدیل دنیا به مکانی بهتر برای زندگی و همکاری همه با همه" است، در راستای انجام تکالیف اجتماعی علاوه بر رسالت­های سازمانی، به بیان اهمیت و نقش بانک­ها در حمایت ویژه از چنین پروژه­های ارزش مداری که به ارتقاء سطح بهداشت و سلامت جامعه کمک شایانی می­کند پرداختند. 
شایان ذکر است شرکت تحقیقاتی­­ - تولیدی آریاتیناژن از نظر موقعیت جغرافیایی در شهرک صنعتی شهرستان آق قلا در استان گلستان قرار دارد.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۲:۱۸

استفاده بنگاه‌های املاک از آرم بانک مسکن غیرقانونی است

بانک مسکن در بخشنامه‌ای به اتحادیه املاک تاکید کرده است که استفاده از آرم این بانک توسط برخی بنگاه‌های مسکن ضمن اینکه موجب اغفال مشتریان می شود، مستوجب تعقیب قانونی است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار بانک به نقل از صبحانه، بنگاه‌های مسکن یکی از پرشمارترین اصناف موجود در کشور محسوب می‌شوند که در ایامی چون فصل تابستان فعالیت‌شان به اوج خود می‌رسد و موجر و مستاجر، خریدار و فروشنده خانه و آپارتمان و مغازه، مجبورند برای پیدا کردن مخاطب خود و عقد قرارداد به سراغ این قشر بروند.
اهمیت صنف مشاورین مسکن در بازار نقل و انتقالات به حدی است که عملا مردم کشورمان آخرین قیمت ها و بالا و پایین شدن نرخ ها را تنها از طریق این افراد متوجه می شوند و طی سالهای اخیر با راه اندازی سیستم رایانه ای تلاش شده ضمن کاهش خطاهای ناشی از تخلفات احتمالی، تعداد و انواع این مشاورین مسکن دسته بندی شوند.
استفاده از نام ها و آرم های مختلف و مشهور، یکی از اقداماتی است که معمولا توسط بخشی از این بنگاه‌ها صورت می گیرد و اسامی تکراری یا آرم های مجموعه های مشهور مرتبط با حوزه مسکن روی تابلو یا شیشه بنگاهها امر غیرمتداولی نیست.
اما بانک مسکن به عنوان یکی از این مجموعه هایی که آرم آن معمولا روی شیشه و تابلو دفاتر مشاورین مسکن درج می شود با صدور اطلاعیه ای خطاب به ریاست مشاورین املاک تاکید کرده است که استفاده برخی بنگاه‌های معاملات املاک از ارم بانک مسکن در تهران و سایر نقاط کشور غیرقانونی است.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۲:۱۳

از سوی بانک ملت امکان پذیر شد ارائه اینترنتی درخواست تسهیلات از طریق سامانه تام

 
به گزارش پایگاه خبری اعتبار، از این پس پذیرندگان پایانه های فروش بانک ملت، جایگاه داران سوخت و متخصصان در استان های تهران و البرز می توانند درخواست استفاده از بسته های اعتباری را به صورت اینترنتی و از طریق سامانه تام ارائه کنند.
بر اساس این گزارش، مشتریان گروه هدف بسته های اعتباری پذیرندگان ملت، جایگاه داران سوخت و متخصصان می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://taam.bankmellat.ir  یا مراجعه به صفحه اصلی سایت بانک ملت به نشانی http://bankmellat.ir  پس از مشاهده شرایط بسته های اعتباری مورد نظر و در صورت احراز شرایط لازم مطابق با شرایط بسته مورد نظر، درخواست اخذ تسهیلات اعتباری مورد نظر خود را از طریق سامانه اینترنتی تام  بانک ملت ارائه و مراحل پیشرفت درخواست خود را در سامانه مذکور مشاهده و پیگیری کنند.
این گزارش حاکی است، در آینده ای نزدیک استفاده از سامانه تام بانک ملت در سایر نقاط کشور نیز امکان پذیر خواهد شد.

۹۳/۰۴/۰۲
۰۹:۳۴

از ۳۲ بانک و موسسه اعتباری تنها ۷ بانک صندوق قرض‌الحسنه دارند

به گزارش پایگاه خبری اعتبار، این در حالی‌ است که نام ۳۲ بانک و موسسه اعتباری دارای مجوز در سایت بانک مرکزی ثبت شده است ۲۵ بانک هنوز برای تاسیس صندوق قرض‌الحسنه مستقل مجوز دریافت نکرده‌اند.
در حال حاضر از میان بانک‌های دولتی، سه بانک توسعه تعاون، مسکن و پست بانک و از میان بانک‌های غیردولتی چهار بانک ملت، پارسیان، صادرات و انصار صندوق قرض‌الحسنه مستقل با اعتبار نامحدود تاسیس کرده‌اند.
حال باید دید که الزام بانک مرکزی تا چه اندازه بانک‌ها را برای تفکیک منابع قرض‌الحسنه خود ترغیب می‌کند.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۳:۰۲

مدیرعامل بانک اقتصادنوین اقتصادنوینی ها سرآمد بانکداری هستند

به گزارش پایگاه خبری اعتبار، حسن معتمدی مدیرعامل بانک اقتصادنوین در این گردهمایی ضمن تشریح اهدف بانک را در سال جاری بر ارایه خدمات با کیفیت به مشتریان تاکید کرد: بانک اقتصادنوین بانکی سرآمد است و همه همکاران ما در این بانک در کشور سرآمد هستند.
وی افزود: بانک اقتصادنوین به عنوان نخستین بانک خصوصی کشور امروز انواع خدمات مورد نیاز مشتریان را در عرصه بازار پولی کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن تامین می‌کند، ضمن اینکه این بانک با دقت نظر نسبت به راه‌اندازی شرکت‌های مورد نیاز اقدام کرده است که با تکیه بر خدمات این شرکت‌ها زنجیره خدمات بانک کامل می‌شود.
همچنین در این گردهمایی مسعود آذر سرپرست منطقه چهار استان‌های بانک اقتصادنوین نیز آخرین وضعیت شعب بانک اقتصادنوین را در این منطقه تشریح کرد و گفت: میزان رشد تسهیلات پرداختی در منطقه چهار استان‌های بانک اقتصادنوین پدیده‌ای نادر در سیستم بانکی کشور است که می‌تواند به عنوان الگو مورد توجه قرار گیرد.
در حاشیه گردهمایی سراسری منطقه چهار استان‌ها مدیرعامل بانک اقتصادنوین ضمن بازدید از شعب این بانک در شهر اصفهان با کارکنان این بانک در شهر اصفهان دیدار و گفت‌وگو کرد.
همزمان با این دیدارها، علیرضا پویان شاد معاون بانکداری خرد و مهندس ابراهیم جلیلیان مدیرعامل شرکت راه اقتصادنوین از شعب شاهین‌شهر، نجف‌آباد و زرین‌شهر و علی حسینی مدیر امور شعب استان‌ها و بصیری مدیر امور اعتباری این بانک نیز از شعب شهرضا و مبارکه این بانک بازدید و با همکاران این شعب دیدار و گفت‌وگو کردند.
لازم به ذکر است 22 واحد بانک اقتصادنوین در منطقه چهار استان‌ها خدمات نخستین بانک خصوصی کشور در شهرهای اصفهان، کاشان، شاهین‌شهر، زرین‌شهر، شهرضا، شهرکرد، قم، اراک و ساوه به هموطنان عزیز در این شهرها ارایه می‌کنند.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۵:۰۳

حضور بانک ملی در همراهی نظام سلامت آغاز به کار شعبه دارو پخش بانک ملی ایران

به گزارش پایگاه خبری اعتبار، در آیین افتتاح این شعبه خسرو خواجه حسنی عضو هیات مدیره و معاون شعب ضمن ابراز خرسندی از توسعه تعامل میان بانک ملی ایران و شرکت داروپخش، حضور این بانک در همراهی نظام سلامت به جهت ایفای نقش مسئولیت اجتماعی را مهم ارزیابی کرد و بر ارائه خدمات بانکی به اقشار مختلف مردم تاکید کرد.
در ادامه مراسم دکتر نقدی مدیرعامل شرکت دارو پخش طی سخنانی به نقش آفرینی مهم سیستم بانکی کشور خصوصا بانک ملی ایران در ایجاد ثبات و سلامت اقتصادی کشور اشاره کرد و افزود: تعاملات بهینه نظام سلامت و سیستم بانکی موجب به حرکت درآمدن چرخه تولید می شود و اقتصاد پویا را به دنبال خواهد داشت.
وی همچنین به تاثیر مثبت همکاریهای دوجانبه خصوصا ایجاد اشتغال، سلامت و رفاه اجتماعی اشاره کرد و افتتاح یکی از شعب بانک ملی ایران در شرکت داروپخش را زمینه سازتوسعه تعاملات فی مابین عنوان کرد. گفتنی است برات کریمی مدیر امور شعب تهران نیز در مراسم افتتاح و آغاز به کار این شعبه حضور داشت.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۴:۵۸

مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرد راهکار بهبود رتبه‌ ایران در گزارش بانک جهانی

به گزارش پایگاه خبری اعتبار، مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، دفتر مطالعات اقتصادی این مرکز اعلام کرد: یکی از نماگرهای سنجش شاخص «سهولت انجام کسب و کار» بانک جهانی، نماگر حمایت از سهام داران خرد است.
این نماگر به بررسی حقوق سهام داران اقلیت در شرکت های سهامی عام و میزان حمایت های قانونی از این حقوق می پردازد و تمرکز آن بر معاملاتی است که مدیر یا مدیران شرکت به طور مستقیم یا غیرمستقیم با شرکت تحت مدیریت خود طرف معامله واقع می شوند.
این نماگر متشکل از سه مولفه میزان افشای معاملات مذکور، میزان مسئولیت مدیر یا مدیران شرکت در قبال معاملات مذکور در مقابل شرکت و سهام داران آن و سهولت شکایت سهام دار خرد علیه مدیر یا مدیران شرکت در مورد چنین معاملاتی است.
رتبه بندی در مولفه قدرت حمایت از سهام داران خرد، میانگین ساده رتبه صدک در سه مولفه بالاست. میانگین امتیاز در نظر گرفته شده برای جمهوری اسلامی ایران در این نماگر در سال 2014، امتیاز 7.3 و رتبه کشور ما در این نماگر 147 درج شده است.
با انجام راستی آزمایی و بررسی های دقیقی که به طور مستند در این تحقیق بر اساس واقعیت های حقوقی و رویه های جاری در سازمان بورس و شرکت های سهامی عام صورت گرفته، مشخص شد حداقل امتیازی که کشور ما استحقاق دریافت آن را داشته امتیاز 7 و رتبه ای که واقعا کشور ما باید دریافت می کرد رتبه کمتر از 20 بوده است.
 به این ترتیب می توان گفت، ارزیابی گزارش کسب و کار بانک جهانی در نماگر حمایت از سهام داران خرد، به دلیل اطلاعات نادرستی است که از ایران به بانک جهانی در واشنگتن می رسد و با واقعیت های کشور ما فاصله بسیار زیادی دارد. بر اساس این گزارش انجام کسب و کار در سال های اخیر درباره نماگر حمایت از سهام داران خرد کاملا زیر سوال و مردود است.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۵:۲۲

توسط بانک توسعه صادرات صورت گرفت؛ سایت بانکداری الکترونیک ویژه حقوقی ها

اکونیوز:وب سایت بانکداری الکترونیک برای مشتریان "حقوقی" بانک توسعه صادرات توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات این بانک ایجاد و به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، بر اساس گزارش کارگروه بانکداری الکترونیک مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات ، وب‌سایت مذکور علاوه بر خدمات بانکداری اینترنتی، پشتیبانی سیستم امضاء الکترونیکی و احراز هویت الکترونیکی را نیز انجام می‌دهد.
نحوه ثبت‌نام و درخواست عضویت
این گزارش می‌افزاید: مشتریان جهت استفاده از این خدمت باید با مراجعه به صفجه بانکداری الکترونیک این بانک و ورود به بخش بانکداری اینترنتی (BIB) اقدام به تکمیل فرم درخواست عضویت نمایند.
همچنین شخص حقوقی متعهد است ابتدا از طریق سایت بانکداری اینترنتی بانک نسبت به درخواست عضویت و معرفی مشخصات نماینده اقدام نماید. نماینده معرفی شده پس از حداقل یک هفته با در دست داشتن معرفینامه معتبر از طرف کلیه دارندگان امضاء مجاز با مراجعه به شعبه ای که به هنگام درخواست عضویت انتخاب نموده است ، می بایستی مشخصات شناسنامه ای خود را به صورت صحیح و کامل همراه با مدرک هویت معتبر به بانک اعلام نماید.
در این گزارش آمده است: مشخصات نماینده معرفی شده باید مطابق با مشخصات مندرج در فرم درخواست عضویت که قبلاً توسط مشتری در اینترنت ثبت شده است باشد.
چگونگی اختصاص دستگاه رمزیاب
به هر یک از صاحبان امضاء که به هنگام درخواست عضویت اطلاعات خود را به عنوان نماینده شخص حقوقی تکمیل نموده اند پس از احراز هویت یک دستگاه رمزیاب اختصاص می یابد.
خدمات قابل ارایه
کارگروه بانکداری الکترونیک مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات اعلام کرده است: خدمات بانکی قابل استفاده از طریق سیستم بانکداری اینترنتی ویژه اشخاص حقوقی عبارتست از : اعلام خلاصه حساب، مانده حساب، صورتحساب ، تغییر مشخصات، غیر فعال سازی و انتقال وجه.
همچنین عملیان انتقال وجه به چهار طریق انتقال وجه به حساب خود شخص، انتقال وجه به حساب سایرین(به اشخاص حقیقی یا حقوقی در بانک)، انتقال وجه بین بانکی (ساتنا) و انتقال وجه بین بانکی (پایا) در این سیستم صورت می‌پذیرد.
لازم به ذکر است کلیه تراکنشهای مالی از طریق سامانه مذکور پس از احراز شرایط برداشت از حساب تعریف شده در سیستم صورت می پذیرد.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۷:۱۶

برای مشتریان "حقوقی" صورت گرفت راه اندازی سایت بانکداری الکترونیک بانک توسعه صادرات

ایستانیوز:وب‌سایت بانکداری الکترونیک برای مشتریان "حقوقی" بانک توسعه صادرات توسط مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات این بانک ایجاد و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز) به نقل از کارگروه بانکداری الکترونیک مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات این بانک، وب‌سایت مذکور علاوه بر خدمات بانکداری اینترنتی، پشتیبانی سیستم امضاء الکترونیکی و احراز هویت الکترونیکی را نیز انجام می‌دهد.
نحوه ثبت‌نام و درخواست عضویت
این گزارش می‌افزاید: مشتریان جهت استفاده از این خدمت باید با مراجعه به صفجه بانکداری الکترونیک این بانک و ورود به بخش بانکداری اینترنتی (BIB) اقدام به تکمیل فرم درخواست عضویت نمایند.
همچنین شخص حقوقی متعهد است ابتدا از طریق سایت بانکداری اینترنتی بانک نسبت به درخواست عضویت و معرفی مشخصات نماینده اقدام نماید. نماینده معرفی شده پس از حداقل یک هفته با در دست داشتن معرفینامه معتبر از طرف کلیه دارندگان  امضاء مجاز  با مراجعه به شعبه ای که به هنگام درخواست عضویت انتخاب نموده است ، می بایستی مشخصات شناسنامه ای خود را به صورت صحیح و کامل همراه با مدرک هویت معتبر به بانک اعلام نماید.
در این گزارش آمده است: مشخصات نماینده معرفی شده باید مطابق با مشخصات مندرج در فرم درخواست عضویت که قبلاً توسط مشتری در اینترنت ثبت شده است باشد.
چگونگی اختصاص دستگاه رمزیاب
به هر یک از صاحبان امضاء که به هنگام درخواست عضویت اطلاعات خود را به عنوان نماینده شخص حقوقی تکمیل نموده اند پس از احراز هویت یک دستگاه رمزیاب اختصاص می یابد.
خدمات قابل ارایه
کارگروه بانکداری الکترونیک مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک توسعه صادرات اعلام کرده است: خدمات بانکی قابل استفاده از طریق سیستم بانکداری اینترنتی ویژه اشخاص حقوقی عبارتست از : اعلام خلاصه حساب،  مانده حساب، صورتحساب ، تغییر مشخصات، غیر فعال سازی و انتقال وجه.
همچنین عملیان انتقال وجه به چهار طریق انتقال وجه به حساب خود شخص، انتقال وجه به حساب سایرین(به اشخاص حقیقی یا حقوقی در بانک)،  انتقال وجه بین بانکی (ساتنا) و انتقال وجه بین بانکی (پایا) در این سیستم صورت می‌پذیرد.
لازم به ذکر است کلیه تراکنشهای مالی از طریق سامانه مذکور پس از احراز شرایط برداشت از حساب تعریف شده در سیستم صورت می پذیرد.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۸:۳۰

اعطای تندیس طلایی برترین مدیریت روابط عمومی به بانک صادرات

تندیس طلایی برترین مدیریت روابط عمومی در حوزه ارتباطات مشتریان در سطح ملی از سوی اجلاس باینکس طی مراسمی به بانک صادرات ایران اعطا شد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از روابط عمومی بانک صادرات  در دهمین اجلاس متخصصان و روسای بانک، بیمه و بورس که با حضور مدیران ارشد بانک‌ها، بیمه‌های خصوصی و دولتی و مدیران صنایع، کارخانه‌های تولیدی و همچنین جمعی از مدیران و کارشناسان بانک صادرات ایران در سالن‌ همایش‌های صدا و سیما برگزار شد، نشان طلایی برترین مدیریت روابط عمومی در حوزه ارتباطات مشتریان در سطح ملی از سوی اجلاس باینکس به بانک صادرات ایران اعطا شد. در این اجلاس که تحت عنوان اجلاس باینکس در خردادماه جاری برگزار شد همچنین نشان طلایی بین‌المللی عملکرد خوب در استخدام و جذب نیرو از سوی موسسه ICS کشور کانادا و نیز کسب نشان استاندارد بین‌المللی تضمین امنیت در خدمات الکترونیک و اینترنتی (BSS) از سوی اتحادیه اروپا طی مراسمی به بانک صادرات ایران اهدا شد. بنابراین گزارش بانک صادرات ایران با بیش از ٦١ سال خدمت و برخورداری از ٢٧٠٠ شعبه و با افتتاح بیش از ٥٢ میلیون حساب الکترونیکی، نصب بیش از ٤٢٠٠ دستگاه خودپرداز، صدور ٤١ میلیون کارت الکترونیکی، نصب ٤٠٨ هزار دستگاه پایانه فروش و همچنین بسترسازی در جهت بهره‌مندی بیش از ٣٣٣ هزار مشتری از خدمات بانکداری اینترنتی و نیز ارائه‌دهنده انواع خدمات نوین بانکی نقش بسزایی در ارتقا و پیشبرد اهداف بانکداری الکترونیک در کشور دارد.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۱:۵۴

۲ روش جدید پرداخت حق بیمه در بانک رفاه

Banker - بانک رفاه کارگران پرداخت از طریق سامانه USSD و پرتال اطلاع رسانی بانک را به روش های قبلی پرداخت حق بیمه کارفرمایان اضافه کرد.

به گزارش بنکر (Banker)، مشتریان می توانند برای پرداخت فیش سازمان تامین اجتماعی علاوه بر روش های قبلی از طریق روش های زیر نیز اقدام کنند:
1- با استفاده از سامانهUSSD و وارد کردن کد # 713*724* بر روی گوشی تلفن همراه، وارد منوی پرداخت قبض سازمان تامین اجتماعی شده و با ثبت اطلاعات شناسه قبض، مبلغ قبض، شماره کارت و رمز دوم کارت، قبض مربوطه را با هر یک از کارت های عضو شتاب پرداخت کنند.
2- با مراجعه به پرتال اطلاع رسانی بانک به نشانیwww.refah-bank.ir، با انتخاب گزینه "پرداخت حق بیمه با کارت شتابی" و وارد کردن مشخصات قبض و کارت بانکی خود اقدام به پرداخت قبض سازمان تامین اجتماعی کنند.
خاطر نشان می سازد سایر روش های پرداخت قبوض فوق با کارت های عضو شتاب از طریق خودپرداز، تلفنبانک و پایانه های فروش منصوب در محل شعب سازمان تامین اجتماعی به قوت خود باقی است.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۱:۵۷

بانک دی به دنبال مجوز ارزی نوع دوم و سوم

Banker - بانک مرکزی مجوزهای ارزی به بانک‌های جدید را در سه مرحله بر اساس امکانات، ظرفیت‌ها و کارکنان استخدام شده در بانک در حوزه ارزی و بین‌الملل اعطا می‌کند و بانک دی نیز در حال حاضر مجوز شماره یک ارزی را دریافت کرده‌است .

به گزارش بنکر (Banker)، قرائتی معاون ارزی و بین‌الملل بانک دی از رقابتی شدن نرخ‌های سود تسهیلات ارزی در این بانک با هدف جذب سرمایه‌گذاران  و با اشاره به برنامه‌های بانک برای جذب منابع ارزی گفت : با توجه به برنامه‌هایی که برای اهداف رقابتی تدوین شده‌اند، پیش‌بینی می‌کنیم نرخ‌های رقابتی داشته باشیم تا بتوانیم سرمایه‌های ارزی را جذب کنیم.
وی همچنین از اخذ مجوزهای ارزی نوع دوم و سوم تا پایان امسال خبر داد و گفت: ان‌شاءا... با اخذ این مجوزها از بانک مرکزی بانک دی می‌تواند در همه فعالیت‌های ارزی به شکل گسترده‌ای ورود کند.
معاون ارزی و بین‌الملل بانک دی خاطر نشان کرد: همان‌طور که می‌دانید بانک مرکزی مجوزهای ارزی به بانک‌های جدید را در سه مرحله بر اساس امکانات، ظرفیت‌ها و کارکنان استخدام شده در بانک در حوزه ارزی و بین‌الملل اعطا می‌کند ما هم تاکنون مجوز شماره یک ارزی را از بانک مرکزی دریافت کرده‌ایم.
وی ادامه داد: مجوز مرحله اول که برای فعالیت‌های غیر بازرگانی است، فقط مجوزی برای افتتاح حساب ارزی و افتتاح حساب خودمان در خارج از کشور است. در این زمینه و با وجود تحریم‌ها و مشکلاتی که برای برقراری ارتباط با کارگزاران خارجی وجود دارد ما برای مشتریان خودمان حساب‌های ارزی را گشایش کرده‌ایم. مورد دیگری که در این مجوز وجود دارد خرید و فروش ارز است که برای دانشجویان، توریست‌ها و بیمارانی است که برای معالجه به خارج از کشور رفته‌اند اما بانک مرکزی به علت محدودیت‌هایش، این مجوز اول را فقط به دو بانک تخصیص داده است که این امر نه تنها برای بانک ما، بلکه برای تمام بانک‌های دیگر چالش‌برانگیز شده است.
قرائتی یکی دیگر از خدمات مرحله اول را حوالجات دانست و افزود: در این زمینه هم به علت وجود محدودیت‌هایی که وجود دارد، فقط قادر به ارسال حوالجات به کشورهای خاصی هستیم. البته با بانک مرکزی صحبت‌هایی شده تا بتوانیم مجوز مرحله دوم ارزی را هم دریافت کنیم. در مجوز مرحله دوم، بانک به عملیات اعتبارات اسنادی صادراتی و وارداتی ورود می‌کند و مشتریانی که در بخش تجارت بین‌الملل هستند جذب بانک می‌شوند. برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته تا سریعا مجوز مرحله دوم اخذ شود.
وی با بیان اینکه مجوز مرحله سوم نیز ورود به فاینانس و ریفاینانس است که در تلاشیم بعد از مجوز مرحله دوم، سریعا مجوز مرحله سوم هم اخذ شود، تصریح کرد: با دریافت این دو نوع مجوز، خدمات ارزی ما تکمیل می‌شود و حتما در تلاشیم در سال جاری این اتفاق بیفتد.
معاون ارزی و بین‌الملل بانک دی درباره ایجاد شعبه ارزی و گسترش آنها نیز گفت: هشت شعبه در تهران و 10 شعبه در شهرستان‌ها انتخاب شده‌اند تا به ارائه خدمات ارزی به مشتریان اقدام کنند که البته هر چند که تمرکزمان بر انجام امور تخصصی در ستاد مرکزی است اما این شعب مرحله به مرحله افزایش می‌یابند.
قرائتی در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای برای ایجاد شعبه در خارج از کشوردارید؟ اظهار کرد: در بخش بین‌الملل علاوه بر پیگیری دو مجوز، برنامه‌های خاصی برای ایجاد شعبه در خارج از کشور داریم که البته بررسی‌های اولیه انجام شده و بزودی گام نهایی را برخواهیم داشت.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۳:۳۰

تغییر ساعت کاری شعب بانک دی

بر این اساس ساعت کاری شعب بانک دی از روز شنبه تا چهارشنبه ساعت 7:30 تا 16 و روز پنج‌شنبه از ساعت 7:30 الی 13 خواهد بود.

 پول‌نیوز-ساعات کاری جدید شعب بانک دی اعلام شد.
به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز،معاونت امور شعب بانک اعلام کرد: به منظور رفاه حال مشتریان گرامی و پاسخگویی بهتر از روز یکشنبه اول تیر ماه 1393 ساعت کار شعب بانک نیم ساعت زودتر آغاز خواهد شد.
بر این اساس ساعت کاری شعب بانک دی از روز شنبه تا چهارشنبه ساعت 7:30 تا 16 و روز پنج‌شنبه از ساعت 7:30 الی 13 خواهد بود.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۰:۴۶

با حضور اعضای هیات مدیره انجام گرفت: برگزاری مراسم معارفه مدیر عامل بانک ایران زمین

پولی مالی- مراسم معارفه "کمال سید علی " مدیر عامل بانک ایران زمین روز یکشنبه 1 ام تیر ماه 93 برگزار شد.

به گزارش پولی مالی ،مراسم معارفه "سید کمال سید علی " مدیر عامل بانک ایران زمین با حضور اعضای هیات مدیره، مدیران و جمعی از رؤسای ادارات برگزار شد.
محمدرضا امیرحسنخانی ریاست هیات مدیره بانک ایران زمین با اشاره به دستاوردها و عملکرد گذشته بانک ایران زمین افزودند:بانک ایران زمین بانک جوانی است که ضمن داشتن کارنامه درخشان در طول این چند سال با دشواری هایی هم مواجه بوده، که باید تلاش کنیم انگیزه خدمت در این بانک تقویت گردد و اعضای هیات مدیره و مدیران بانک نبایدقائل به ساعات اداری باشند و همه باید پشتیبان مدیر عامل منتخب باشیم که یقینأ ایشان با انگیزه خدمت، این پست را پذیرفته اند و امیدواریم که از ظرفیت همه همکاران استفاده بهینه بنمایند.
در این مراسم  سید علی مدیر عامل بانک ایران زمین نیز طی سخنانی ابراز امیدواری کرد که بتواند عدالت را سرلوحه و ملاک قرار دهد، تا بانک ایران زمین با استفاده از فرصت هایی که در اختیار دارد جایگاه شایسته خود را در بانکداری کشور بدست آورد.
ایشان یادآور شد تجربیات خوبی در مؤسسه مالی و اعتباری مولی الموحدین کسب شده بود، که به بانک ایران زمین منتقل شده است، باید از این تجربیات ارزنده استفاده شود.
در ادامه ایشان افزودند: من امیدوارم در طول دوره مسئولیت خود در این پست، جایگاه بانک را ارتقاء دهم که این کار با امکانات موجود قابل اجرا می باشد.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۰:۴۰

در شعب بانک صادرات ایران انجام می گیرد ؛ پرداخت سود سهام به سهامداران شرکت سرمایه گذاری توس گستر

پولی مالی- سود سهم سهامداران شرکت سرمایه گذاری توس گستر از طریق شعب بانک صادرات ایران پرداخت می‌شود.

به گزارش پولی مالی ،براساس قرارداد منعقده بین بانک صادرات ایران  و شرکت سرمایه گذاری توس گستر سهم سود نقدی سهامداران حقیقی این شرکت از طریق کلیه شعب بانک صادرات ایران از روز یک شنبه ١تیر ماه سال جاری قابل پرداخت است. در این رابطه سهامداران حقیقی شرکت یادشده می‌توانند با ارائه مدارک هویتی نظیر کارت ملی، شناسنامه، برگه سهام مربوطه به شعب این بانک مراجعه و سود متعلقه خود را دریافت نمایند و یا به سایر حسابهای خود انتقال دهند.
شایان ذکر است پرداخت سود طرح مذکور صرفاً توسط بانک صادرات ایران انجام پذیرفته و سهامداران می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و رفع مشکلات احتمالی با شماره تلفن ٨٧١٤٠٠٠-٠٥١١ واحد  سهام شرکت تماس بگیرند.
گفتنی است این بانک با برخورداری از ٢٧٠٠ شعبه در اقصی نقاط ایران و بیش از ٣٢ هزار نیروی کارآمد، به عنوان بزرگترین بانک خصوصی بورس کشور آماده ارائه انواع خدمات بانکی به کلیه هموطنان می‌باشد.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۳:۱۹

جمع نخبگان با مدارک جالب در یک بانک خصوصی

تجارت پرس:مدیر بازاریابی این بانک که یکی از برنامه خود را جذب نخبگان اعلام کرده است،دبیر شیمی است که می خواهد در بازاریابی حرفی برای گفتن داشته باشد!

به گزارش تجارت پرس،بانک سامان در سال گذشته توانسته با ایجاد یک تیم تخصصی اعتبار سنجی، میزان مطالبات معوق خود را تا 50 درصد کاهش دهد.
در حال حاضر معوقات بانکی یکی از مسائل مهم و روز بانکها و بانک مرکزی است و بسیاری از مجلسی ها و کارشناسان مدعی اند که بانکها با تجدید وام، بدهی معوق خود را به روز می کنند و با این شیوه صورت های مالی خود را شفاف نشان می دهند.
یکی از نکته های جالب در بانک خانوادگی سامان،حضور پدر و  پسر است.پدر یعنی محمد ضرابیه با سمت سهامدار بزرگ بانک است.پدر 3.95 درصد و پسر 2.52 درصد سهم بانک را در اختیار دارند.پسر اکنون رئیس هیات مدیره است.خواهر رئیس هیات مدیره نیز در بخش مدیر منابع انسانی پستی برای خود دارد تا از پدر و برادر دور نماند!
بانک سامان در سال گذشته در بین بانکهای خصوصی و در حوزه جذب سپرده توانسته 13 درصد بازار را به خود اختصاص دهد و در کل سیستم بانکی نیز 3 درصد را تصاحب کند.
در بخش پرداخت تسهیلات نیز این بانک در بین بانکهای خصوصی 11 درصد و در کل سیستم 2 درصد را به خود اختصاص داده است.
این بانک تا پایان سال 92 در کشور 148 شعبه و یک هزار و شش دستگاه عابر بانک و بیش از 2400 کارمند داشته است.
یکی از نکات جالب توجه در هیات مدیره این بانک،حضور سید احمد طاهری بهبهانی بعنوان مدیر عامل با مدرک لیسانس زبان و ادبیات انگلیسی است!معلوم نیست رابطه زبان انگلیسی با بانکداری در ایران چیست؟!
منصور مومنی مدیر بازاریابی این بانک که یکی از شعار های خود را جذب نخبگان بیان کرده است،دبیر شیمی است که می خواهد در بازاریابی حرفی برای گفتن داشته باشد!
فریده گرامی نژاد عضو هیات مدیره بانک نیز دارای مدرک جالب زبانشناسی همگانی است که باز هم ارتباط آن با بانکداری را نمی دانیم.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۳:۲۲

ایده‌های بانک مسکن کجاست؟

تراز: مدیرعامل بانک مسکن به‌عنوان بانک عامل تامین‌کننده منابع مالی در بخش مسکن بعد از ماه‌ها سکوت روز گذشته گزارشی درباره میزان پرداخت تسهیلات به بخش مسکن ارائه کرد و بدون آنکه از کم و کیف برنامه‌های احتمالی نظام بانکی کشور برای خروج مسکن از رکود بگوید، به تشریح قوانین بالادست پرداخت.

به گزارش تراز به نقل از دنیای اقتصاد، ‌هاشم بت‌شکن، در گزارش مکتوب خود با بیان آنچه در ماده 14 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن به‌عنوان روش‌های تامین مالی در این بخش به آن اشاره شده، از این روش‌ها به‌عنوان راهکارهای موثر تامین مالی مسکن یاد کرده است. این در حالی است که انتظار می‌رفت مدیرعامل بانک مسکن به جای بازگو کردن برخی کلیات در حوزه تامین مالی مسکن که 5 سال پیش مصوب شده، در جایگاه بازوی اصلی تامین مالی در این بخش، راهکارهای عملی و ابزارهای کارآمد و قابل اجرا را به دولت پیشنهاد می‌کرد و صرفا به بیان آنچه سال‌ها است همه مسوولان و سیاست‌گذاران مسکن در قالب قانون از آن اطلاع دارند بسنده نمی‌کرد.
در این گزارش مکتوب که از طریق بانک مسکن در اختیار خبرگزاری فارس گذاشته شده است، بت‌شکن به ارائه آخرین آمارهای اقتصادی و عملکرد بخش مسکن پرداخته و می‌گوید: میزان تسهیلات پرداختی کل سیستم بانکی به مسکن و ساختمان در سال 92 معادل 27 هزار و 500 میلیارد تومان است که 52 درصد آن را بانک‌های دولتی و 48 درصد را سایر بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری پرداخت کرده‌اند و این به منزله سهم 7/12 درصدی بخش مسکن از کل تسهیلات شبکه بانکی است. 
وی در پایان با اشاره به اینکه ظرفیت‌های قانونی در ایران برای ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن وجود دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به ماده 14 قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، مصوب سال 1378مجلس، افزایش سرمایه بانک مسکن، ایجاد بازار رهن ثانویه، راه‌اندازی شرکت‌های تامین سرمایه، استفاده از شرکت‌های لیزینگ در تامین منابع مالی تولید مسکن به‌صورت اجاره‌ و اجاره به شرط تملیک، جذب سپرده‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز، امکان رسوب بخشی از وجوه سپرده‌گذاری دولتی نزد بانک، صدور مجوز انتشار انواع اوراق به پشتوانه تسهیلات رهنی مسکن، گواهی سپرده‌ عام، خاص، صکوک و صندوق‌های زمین و ساختمان، ایجاد حساب صندوق پس‌انداز باز، تسویه مطالبات بانک مسکن از دولت، تجدیدنظر در حدود تعیین شده درخصوص بانک‌های تخصصی و... را می‌توان به‌عنوان پیشنهادهای اجرایی جهت بهبود نظام مالی تامین مسکن برشمرد.  به گزارش «دنیای اقتصاد»، بانک مسکن یکی از سه طرف اصلی مذاکرات چندماه اخیر بین دولت و سیستم بانکی در قضیه «وام خرید مسکن» است که به طور قطع هر نوع نظر و پیشنهاد کارشناسی این بانک، زاویه نگاه دو طرف دیگر مذاکرات را به شکل موثری تحت الشعاع قرار می‌دهد. بنابراین مدیران ارشد بانک مسکن لازم است یک گام جلوتر حرکت کنند و برای پایان حبس چندین ساله ابزارهای نوین تامین مالی مسکن در بایگانی نظام بانکی(از جمله رهن ثانویه) مسیر خروج معرفی و پیشنهاد کنند.

۹۳/۰۴/۰۲
۰۸:۰۶

بانک کارآفرین ۲ تیر «گواهی سپرده یکساله و با نام» با نرخ ۲۰ درصد، عرضه می کند

جامع نیوز:بانک کارآفرین ازامروزدوشنبه مورخ ۲ تیرماه سال جاری، «گواهی سپرده سرمایه گذاری یکساله و با نام» با نرخ «۲۰ درصد» و «با قابلیت فروش و بازخرید قبل از سر رسید» منتشر می کند.
به گزارش جامع نیوزاز بانک کارآفرین، انتشار و فروش اوراق گواهی سپرده سرمایه گذاری یکساله با نام در تمامی شعب بانک کارآفرین در سراسر کشور به مدت ۴ روز کاری از روز دوشنبه ۲ تیرماه شروع می شود و تا روز پنج شنبه ۵ تیرماه ادامه می یابد.
براساس این گزارش، نرخ سود علی الحساب سالانه گواهی سپرده یکساله با نام ۲۰ درصد بوده که در مقاطع ماهانه قابل پرداخت خواهد بود.
گفتنی است، فروش و بازخرید اوراق «گواهی سپرده سرمایه گذاری یکساله با نام» بانک کارآفرین «قبل از سررسید» امکان پذیر است.

۹۳/۰۴/۰۲
۰۸:۵۱

بانک صادرات از کجا برمی گردد؟

اواخر سال گذشته یک بررسی از بانک صادرات انجام دادیم و گفتیم برای خرید این سهم منتظر شکست مقاومت در 112 و یا اصلاح تا کف کانال نزولی باشید در آن زمان برآورد ما اصلاح تا حدود 90 تومان بود اکنون وقت آن رسیده نگاهی دوباره به سهم داشته باشیم.
فرمی که در زمان اخرین تحلیل سهم از اصلاح آن در نظر داشتیم به شکل کانال بود اما با گذشت زمان مشخص شد اصلاح در یک مثلث واگرا در حال پیشروی است.
در آخرین موج نزولی شاهد برگشت روند سهم در رخورد با حمایت سقف کانال صعودی بودیم که حدود 9 ماه پیش شکسته شده بود و اکنون حمایتی معتبر است همچنین در این برگشت شاهد شکست یک مقاومت مهم در اندیکاتور RSI و نیز عبور از اولین خط روند نزولی در نمودار قیمت هستیم. اگر این شکست تثبیت شود و قیمت مجددا به کمتر از 90 تومان کاهش پیدا نکند میتوان امیدوار بود فعلا تا ضلع بالای مثلث واگرا در حدود 104 تومان رشد داشته باشد ادامه رشد سهم نیز مشروط به شکست پر قدرت این مقاومت است،اما اگر مجددا قیمت کمتر از 90 تومان قرار بگیرد احتمال کاهش تا ضلع پایین مثلث در حدود 80 و سپس برگشت از این حدود زیاد است.
با توجه به توضیحات فوق اگر علاقمند خرید این سهم هستید یا منتظر کاهش تا حدود 80 تومان باشید و با حد ضرر نهایی 70 تومان خرید کنید و یا منتظر شکست ضلع بالای مثلث در حدود 104 تومان و تثبیت بالاتر از آن بمانید.بعد از شکست این مقاومت فرصت خرید به هنگام پول بک بوجود خواهد آمد.

۹۳/۰۴/۰۲
۰۹:۱۵

توسعه همکاری‌های بانک شهر با معاونت خدمات شهری شهرداری تهران

توسعه همکاری‌های بانک شهر با معاونت خدمات شهری شهرداری تهران
نیوزبانک-در نشست مشترک مدیران حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و مدیران ارشد بانک شهر توسعه همکاریهای فیمابین بانک شهر و معاونت خدمات شهری مورد تأکید قرار گرفت.

در نشست مشترک مدیران حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و مدیران ارشد بانک شهر توسعه همکاریهای فیمابین بانک شهر و معاونت خدمات شهری مورد تأکید قرار گرفت.
به گزارش پایگاه خبری نیوزبانک، در راستای توسعه تعاملات بانک شهر با اثرگذاران اقتصاد شهری نشست مشترک مدیران حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری تهران و مدیران ارشد بانک شهر برگزار گردید.
در این نشست عبدالهی معاون خدمات شهری شهرداری تهران ضمن تقدیر از وضعیت پدید آمده برای تعامل بانک شهر به عنوان نهاد اقتصادی شهری و توسعه اقتصادیهای فیمابین تأکید شود.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران ضمن بر شمردن فرصت های سرمایهگذاری بانک شهر در حوزههای مختلف پسماند، سردخانه، صنایع جانبی کشاورزی، سرمایهگذاری در نوسازی ناوگان آتش نشانی، نوسازی و بازسازی المانها و مبلمان شهری همچون کیوسکهای روزنامه فروشی رسیده از موضوعات دیگر را از جمله بسترهای همکاری در دو طرف عنوان نمود.
پورزرندی مدیرعامل بانک شهر نیز ضمن غنیمت شمردن فرصت تعامل با مدیران شهری، حوزه معاونت خدمات شهری شهرداریها را زمینهای مناسب برای سرمایه گذاری- تعامل و همکاری دو سویه به منظور تحقق اهداف هر دو طرف اعلام نمود.
نایب رئیس هیئتمدیره بانک شهر تسریع در اجرای تصمیمات خود در جلسه، پیگیری مصوبات و به بار نشستن هر چه سریعتر موارد توافق شده بین دو طرف را مورد تأکید قرار داد.

۹۳/۰۴/۰۲
۰۸:۱۱

با حمایت بانک و گروه مالی کارآفرین: «دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی» در بندر جاسک برگزار شد

نیوزبانک-دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران» با حضور مقام ها و مسوولان عالی رتبه کشوری و لشکری طی روزهای 28 و 29 خرداد ماه سال جاری با حمایت مالی بانک کارآفرین از سوی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر جاسک از توابع استان هرمزگان برگزار شد.

دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران» با حضور مقام ها و مسوولان عالی رتبه کشوری و لشکری طی روزهای 28 و 29 خرداد ماه سال جاری با حمایت مالی بانک کارآفرین از سوی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندر جاسک از توابع استان هرمزگان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری نیوزبانک، این بانک و شرکت سرمایه گذاری کارآفرین، به عنوان حامی اصلی در «دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی» مشارکت داشت و در راستای حمایت از رونق اقتصادی، توسعه پایدار و آبادانیِ سواحل مکران، فاز مطالعاتی طرح توسعه منطقه انرژی جاسک را از یک سال و نیم پیش آغاز کرد.
در این همایش که با حضور «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی، «اکبر ترکان» دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور، دریادار «حبیب الله سیاری» فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و «جاسم جادری» استاندار هرمزگان در منطقه جاسک به مدت دو روز برگزار شده بود، بر نقش فعال و موثر بانک کارآفرین در انجام فاز مطالعاتی طرح توسعه منطقه انرژی جاسک تأکید شد.
لاریجانی: مکران پیشانی اقتصاد کشور است
به گزارش روابط عمومی بانک کارآفرین، دکتر علی لاریجانی در دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی با اشاره به فعالیتهای ارتش در حوزه جنوب شرقی کشور، اظهار داشت: دکتر امیر سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش با تیزهوشی، تلاش زیادی برای توسعه نیروی دریایی در جاسک به چاهبهار کرده است و اگر چه ایشان نظری برای کمبود امکانات نیز دارند، به حق است.
وی اضافه کرد: خوشحالیم که برای توسعه مناطق مختلف کشور، افراد و مسئولان دور هم جمع میشوند و در فضای معقول، مسائل را مورد بررسی قرار میدهند.
رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به طرح توسعه سواحل مکران، تاکید کرد: توسعه مدنظر در این منطقه باید دو وجهی باشد به نحوی که هم توسعه امنیتی و هم دفاعی را به دنبال داشته باشد و هم توسعه اقتصادی را در بعد منطقهای و کلان با هدف تأمین منافع ملی دربر گیرد.
لاریجانی با بیان اینکه بیشترین جنگها حتی در سه دهه اخیر در منطقه خلیج فارس رخ داده است، ادامه داد: اگر از قبل ما به مناطق ساحلی بیشتر توجه داشتیم، میتوانستیم در دفاع خیلی موفقتر عمل کنیم.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن اشاره به پتانسیل های اقتصادی مناطق ساحلی کشور از منطقه جاسک و سواحل مکران به عنوان پیشانی کشور یاد کرده، و گفت: در مجلس نیز پیگیریهای لازم در راستای تحقق اهداف توسعهای پیرامون جاسک با حساسیت دنبال خواهد شد.
ترکان: این منطقه از کشور ظرفیت احداث پنج سد بزرگ را دارد
همچنین در ادامه این مراسم، «اکبر ترکان» دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ضمن تأکید بر نقش بانک کارآفرین در انجام فاز مطالعاتی طرح توسعه منطقه انرژی جاسک ، اظهارداشت: طی سال 91 در مرکز تحقیقات استراتژیک مطالعاتی در مورد توسعه سواحل مکران متکی بر ظرفیتهای نفت و گاز و ظرفیتهای جغرافیایی صورت گرفت.
وی گفت: در آن مطالعات چابهار، جاسک و زرآباد سه نقطه تمدنی مورد نظر و متمرکز برای توسعه منطقه مذکور بودند.
این مقام مسئول با بیان اینکه طی سال گذشته میزان حمل و نقل دریایی از بندر شهید رجایی به 70 میلیون تن و از بندر امام به 52 میلیون تن رسیده است، اضافه کرد: این در حالی است که میزان حمل و نقل دریایی از بندر چابهار که در ساحل جنوب شرقی کشور قرار دارد به 2 میلیون تن نیز نرسیده است و این نشان از این دارد که ما در چابهار کماکان به اهداف خود نرسیدهایم.
ترکان در ادامه با اشاره به خطوط انتقال نفت و گاز از سرخس و نکا به جاسک، یادآور شد: به زودی سهم مصرف نفت و گاز چین و هند از کل بازار به 35 درصد خواهد رسید و در واقع بازار از سمت اروپا به سمت این دو کشور سوق پیدا میکند.
دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از احداث خط انتقال گوره (روبروی جزیره خارک) به سمت جاسک خبر داد و افزود: با ایجاد این ظرفیتها، پالایشگاه نفتی، مجموعههای پتروشیمی و صنایع جانبی نیز برای جاسک مورد مطالعه و طراحی قرار گرفته است.
وی در بخش پایانی از سخنان خود با اشاره به ظرفیتهای سواحل مکران و جنوب کشور گفت: این منطقه از کشور ظرفیت احداث پنج سد بزرگ را نیز دارد.
امیر سیاری : ما باید از سواحل دریایی خود در جهت رشد و توسعه کشور استفاده کنیم
همچنین در این همایش امیر «حبیب الله سیاری»، فرمانده نیروی دریایی ارتش با اشاره به اهمیت سواحل مکران گفت: جمهوری اسلامی ایران با داشتن حدود 3000 کیلومتر از مرزهای آبی و دریایی، کشوری دریایی است و یک کشور دریایی باید قادر باشد از سواحل و دریاهای متعلق به خود در جهت توسعه و پیشرفت کشور استفاده‏های لازم را ببرد.
وی هدف از برگزاری دومین همایش ملی توسعه سواحل مکران و اقتدار دریایی جمهوری اسلامی ایران را فراهم شدن بسترهای لازم برای تحقق اوامر فرماندهی معظم کل قوا در استفاده از دریا و سواحل آن و بهره‏برداری از نعمات و گنج‏های خدادادی نهفته در این بخش از کشورمان برای پیشرفت کشور عنوان کرد.
ساخت درمانگاه رایگان توسط بانک کارآفرین و نیروی دریایی ارتش برای مردم جاسک
گفتنی است، بانک کارآفرین و گروه مالی آن در راستای عمل به مسؤولیت های اجتماعی خود، با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، ساخت « درمانگاه عمومی» مجهزی را در این منطقه در دستور کار خود قرار داده اند. بر اساس توافقات انجام گرفته- هزینه ساخت درمانگاه مذکور که به صورت رایگان به عموم مردم شهرستان جاسک خدمات رسانی خواهد کرد- از سوی بانک کارآفرین و شرکت سرمایه گذاری وابسته به این بانک، تامین می شود و خدمات پزشکی و دارویی رایگان نیز از سوی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی تامین می شود.

۹۳/۰۴/۰۲
۰۸:۱۹

بانک پاسارگاد،حامی اصلی تیم ملی فوتبال ایران اعضای تیم ملی فوتبال ایران سهامدار بانک پاسارگاد خواهند شد

نیوزبانک-کلیه اعضای تیم ملی فوتبال ایران، در صورت صعود به مرحله بعدی بازیهای جامجهانی فوتبال 2014، سهامدار بانک پاسارگاد خواهند شد.

کلیه اعضای تیم ملی فوتبال ایران، در صورت صعود به مرحله بعدی بازیهای جامجهانی فوتبال 2014، سهامدار بانک پاسارگاد خواهند شد.
به گزارش پایگاه خبری نیوزبانک، در ادامه حمایتهای خود بهعنوان حامی اصلی، ضمن تبریک به خاطر بازی شجاعانه و تحسینبرانگیز تیم ملی فوتبال ایران و با توجه به افزایش امید به صعود، به کلیه اعضای این تیم در صورت راهیابی به مرحله بعدی بازیهای جام جهانی، سهام بانکپاسارگاد را اهداء خواهد کرد.
بانکپاسارگاد بهعنوان حامی اصلی تیم ملی فوتبال ایران، آرزوی موفقیت بیش از پیش برای دلاورمردان غیور این تیم و صعود به مراحل بالاتر در بازیهای جام جهانی فوتبال 2014 را دارد.

۹۳/۰۴/۰۲
۰۸:۱۶

برگزاری آزمون استخدامی بانک قوامین آذربایجان غربی

برگزاری آزمون استخدامی بانک قوامین آذربایجان غربی
نیوزبانک-آزمون استخدامی بانک قوامین استان آذربایجان غربی در دبیرستان امام خمینی ارومیه برگزار شد.

آزمون استخدامی بانک قوامین استان آذربایجان غربی در دبیرستان امام خمینی ارومیه برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری نیوزبانک، در این آزمون آقای حمیدرضا شاکری رییس اداره منابع انسانی و آقای حاجیان فر مسئول گزینش این اداره در بانک قوامین، حضور و بر نحوه برگزاری این آزمون نظارت داشتند.
این آزمون استخدامی بانک، حدود 214 نفر شرکت کننده داشت که از میان این افراد 12 نفر پس از کسب موفقیت در مراحل مختلف آزمون استخدامی در مدیریت شعب استان آذربایجان غربی در شعب شهرستان های ارومیه، شوط، چایپاره، ماکو،پلدشت، تکاب، سردشت، پیرانشهر و شاهین دژ استخدام خواهند شد.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۰:۰۹

نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان : بانک سپه بانک سالم و خوشنامی است

نیوزبانک-آیت اله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت:بانک سپه بانکی خوشنام و سلامت در افکار عمومی است .

آیت اله سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان گفت:بانک سپه بانکی خوشنام و سلامت در افکار عمومی است .
به گزارش پایگاه خبری نیوزبانک،حضرت آیت الله عباسعلی سلیمانی در دیدار مدیر عامل بانک سپه و هیات همراه با وی اظهار داشت : کار بانک و بانکداری یک کار تخصصی است و آنچه که واقعیت امروزه جامعه ایران است سیستم بانکی بیش از اینکه سابقه عمل برای خودش داشته باشد سابقه هنری دارد.
وی افزود: هنر جلب اعتماد مردم و تکریم ارباب رجوع و هنر ارایه خدمات نوین به مردم درست است که پایه علمی می خواهد ولی تا در قالب یک فعالیت هنری نباشد قطعاً نمی تواند کارآمد باشد.
آیت اله سلیمانی با اشاره به حضور بانکهای خصوصی و دولتی و رقابت فشرده آنها برای جذب منابع گفت: بانکها در خصوص رقیب با مدیریت افرادی که از دل بانکهای دولتی بازنشسته شده اند و تمام فوت و فن امور را بلد هستند اداره می شود امروز کسانی به عنوان شکارچی های پول های سرگردان جامعه به میدان آمده اند که تمام پیچ و خم شکار پول را واقعاً بلد هستند.
نمایند ولی فقیه در استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه متاسفانه در این استان اکثر جمعیت به سیستم بانکی بانگاه شرعی آشتی برقرار نمی کنند افزود: در کشور ما چون کلاسهای آموزشی برای نخبه های دانشگاهی و اقتصادی و عزیزان اهل سنت برگزار نشده است ونگاه آنها تقریباً نگاه سنتی به مساله است به نظر می رسد کارآموزشی و کارگاهی برای بعضی از این افراد ضرورت دارد.
آیت اله سلیمانی تاکید کرد: امروز سیستم بانکداری در قالب دولتی کشور ما زیرنظر ولی فقیه جامع الشرایط اداره می شود و بانکداری زمان گذشته نیست .
وی با اشاره به برگزاری تلاشهای آموزشی برای آموزش بانکداری اسلامی تصریح کرد: اگر کارگاه های آموزشی دایر شود سیستم بانکداری اسلامی مبتنی بر روال و رویه ای که مورد قبول شخص مقام معظم رهبری است برگزار شود قطعاً مورد استقبال جدی قرار می گیرد. به نظر می رسد کار فکری ، علمی و آموزشی در این قضیه ضرورت داشته باشد.
در پایان نیز مدیرعامل بانک سپه کتاب موزه بانک سپه را به آیت اله سلیمانی اهدا کرد.

۹۳/۰۴/۰۲
۰۹:۵۷

با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی صورت گرفت: راه اندازی بیش از 44 هزار و600 طرح در سال 1392

نیوزبانک-با استفاده از تسهیلات ریالی بانک کشاورزی تعداد 44 هزار و 645 طرح کشاورزی طی سال 1393 در سراسر کشور به بهره برداری رسید.

با استفاده از تسهیلات ریالی بانک کشاورزی تعداد 44 هزار و 645 طرح کشاورزی طی سال 1393 در سراسر کشور به بهره برداری رسید.
به گزارش پایگاه خبری نیوزبانک،مبلغی حدود 17460 میلیارد ریال از هزینه های راه اندازی طرح های مذکور در قالب تسهیلات ریالی این بانک تأمین و به مجریان آن پرداخت شده است.
با راه اندازی این تعداد طرح زمینه اشتغال 78 هزار و 830 نفر از هموطنان در سراسر کشور فراهم شد.
بر اساس این گزارش از مجموع طرح های فوق 138 طرح ریالی بیش از 10میلیارد ریال با تسهیلاتی بیش از 1973 میلیارد ریال و اشتغالزایی 6هزار و 349نفر به بهره برداری رسیده اند و 239 طرح نیز با تسهیلاتی بالغ بر2167میلیارد ریال و اشتغالزایی 4هزار و 139نفر درگروه طرح های 5 تا 10 میلیارد ریال قرار دارند.
همچنین مبلغی بیش از 6613 میلیارد ریال به تعداد 3 هزار و 54 طرح 1میلیارد تا 5 میلیارد ریال اختصاص یافته که زمینه اشتغال 15 هزارو 648 نفر را فراهم کرده است و تعداد 41 هزار و 124 طرح کمتر از یک میلیارد ریال نیز با تسهیلاتی افزون بر 6704 میلیارد ریال و اشتغالزایی 52 هزار و 694 نفر به بهره برداری رسید.
علاوه بر این یک طرح ارزی با تسهیلاتی بالغ بر 2 میلیون و 405 هزار دلار و اشتغالزایی حدود 50 نفر اول اسفند ماه سال گذشته به بهره برداری رسید.

۹۳/۰۴/۰۲
۱۴:۲۰
منابع دیگر:
 • دنیای اقتصاد
۹۳/۰۴/۰۳
۰۶:۲۶
۹۳/۰۴/۰۳
۰۷:۰۶

بازار

نیوزهاب سیاسی، ge1001

۹۳/۰۴/۰۳
۰۶:۱۶

آب و هوا

بیمه سامان

۹۳/۰۴/۰۳
۰۷:۴۱