نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 101110
 • تمام سکه (طرح جدید) 991000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 990000
 • نیم سکه 497000
 • ربع سکه 270000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3510
 • یورو 4390
 • پوند 5480
 • صد ین 3010
 • درهم امارات 955
 • لیر ترکیه 1535
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 34 Arrow up
  دلار 27008
 • 341 Arrow up
  یورو 33342
 • 294 Arrow up
  پوند 42101
 • 284 Arrow up
  فرانک 27765
 • 263 Arrow up
  صد ین 22785
 • 10 Arrow up
  درهم امارات 7354

حمایت بیمه سامان از شرکت شیمیایی و پلیمر تهران سیکا

به گزارش پایگاه خبری اعتبار ، بدنبال وقوع آتش سوزی بر اثر حریق ایجاد شده در شرکت شیمیایی و پلیمر تهران سیکا( انبار باسط )که محل نگهداری مواد شیمیایی بوده کارشناسان آتش سوزی شرکت بیمه سامان به محل وقوع حادثه اعزام و خسارت وارده را برآورد نموده که پس از طی مراحل فنی و اداری در کوتاه ترین زمان مبلغ 14.818.512.373 ریال به این شرکت پرداخت گردید است.
بر اساس این گزارش  شرکت شیمیایی و پلیمر تهران سیکا (انبار باسط)  واقع در شور آباد انبار عمومی مواد شیمیایی میباشد که تاریخ 18/02/93 دچار حریق شد که بخشی از موجودیهای آن نزد بیمه سامان تحت پوشش بوده است این شرکت با پرداخت سریع خسارت، موجب رضایت بیمه گذار و تقدیر و تشکر وی از بیمه سامان گردید.
این گزارش می افزاید: بیمه سامان پرداخت خسارت های کلان در راستای حمایت از بخش های تولیدی و اقتصادی، درکمترین زمان ممکن را در رئوس وظایف خود دانسته تا این بخش ها در سریع ترین زمان ممکن در مدار تولید قرار گیرند.

۹۳/۰۹/۲۶
۰۹:۳۹
منابع دیگر:
 • بنکر
۹۳/۰۹/۲۷
۰۷:۲۴

تائید حکم انتصاب کتایون هدایت پور به معاون فنی شرکت بیمه سینا

به گزارش پایگاه خبری اعتبار،
کتایون هدایت پور توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران به عنوان معاون فنی شرکت بیمه انتصاب شد
به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه سینا-  حکم انتصاب کتایون هدایت پور به سمت معاون فنی شرکت بیمه سینا توسط بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 22/5/93 ابلاغ گردید .
تصویر حکم کتایون هدایت پور به شرح ذیل آمده است .

۹۳/۰۹/۲۶
۱۱:۲۱

هشدار به صنعت بیمه /وزنه ذخیره خسارت های معوق سنگین شد

ذخیره خسارت معوق یکی از سرفصل های مهم در تزارنامه های بیمه ای است و این سرفصل مهم تر هم می شود اگر بدانیم که شرکت های بیمه در سال گذشته بیش از 31 هزار میلیارد ریال در این بخش تعهد ایجاد کردند.

در حالی که استانداردحسابداری شماره 28در بخش خسارت اذعان دارد که بدهی بابت خسارت معوق باید برای بیمه‌های مستقیم و اتکایی شناسایی شود و مبلغ خسارت معوق باید بیانگر براورد معقولی از مخارج لازم برای تسویه تعهد فعلی در تاریخ ترازنامه باشد و بدهی شرکت های بیمه ،بابت خسارت معوق باید شامل مبالغ زیر باشد:
الف) خسارت واقع شده‌ای که گزارش نشده است.
ب خسارت گزارش شده‌ای که پرداخت نشده است.
ج)خسارتی که به‌ طور کامل گزارش نشده است
د)مخارج براوردی تسویه خسارت باشد.
اما شرکت های بیمه در خصوص چگونگی اخذ ذخیره خسارت های معوق همواره اما و اگر دارند.
همچنین این استاندارد اضافه می کند که حصول اطمینان نسبت به شناسایی هزینه‌ها و بدهی های مرتبط با خسارت در دوره مالی مربوط وتشخیص اجزای تشکیل دهنده مخارج نهایی جبران خسارت توسط بیمه‌گر، برای تعیین هزینه‌های خسارت دوره مالی و بدهی خسارت معوق در تاریخ ترازنامه، حائز اهمیت است
استانداردحسابداری شماره 28همچنین اذعان دارد که ذخایر لازم برای خسارت معوق باتوجه به خسارت براوردی هر مورد یا طبقه‌ای از یک رشته ( مثلاً در بیمه بدنه براساس مدل و سال تولید) تعیین می‌شود. علاوه‌بر این ممکن است برای هر رشته نیز از فرمولهای ریاضی استفاده شود. انتخاب روش محاسبه به نوع بیمه و قضاوت مدیریت بستگی دارد. روشی که توسط مدیریت انتخاب می‌شود باید به‌ طور یکنواخت اعمال شود.
البته آیین‌نامه شماره ۵۸ شورای عالی بیمه نیزجهت ایجاد هماهنگی در اجرای استانداردهای حسابداری ازجمله استاندارد شماره 28برای در نظر گرفتن ذخایر فنی موسسات بیمه وشفافیت ترازنامه و حساب سود وزیان در صورت های مالی موسسات بیمه ای به منظور افشای وضعیت مالی سهامداران وذینفعان درماده ۱۰نیز در این خصوص اذعان دارد که ذخیره خسارات معوق بیمه‌های غیرزندگی عبارت است از :
الف) خسارات اعلام شده در دست رسیدگی به علاوه برآورد مخارج تسویه خسارت پس از کسر سهم بیمه‌گر اتکایی
ب) خساراتی که تا قبل از پایان دوره مالی ایجاد شده و هنوز به بیمه‌گر اعلام نشده به علاوه برآورد مخارج تسویه خسارت پس از کسر سهم بیمه‌گر اتکایی.
این چنین است که خسارت معوق و نحوه برآورد آن ،به دلیل فقدان متولی مشخص در شرکت های بیمه و مبنای مناسب برای برآورد وافشای آن جزء مباحثی بوده است که چالش های فراوانی را به وجود آورده است و در برخی مواقع با تغییر مدیریت ها در شرکت های بیمه دستخوش تغییراتی اساسی می شود و این همان نکته ای است که هنوز تکلیف آن روشن نشده است و به نظر میرسد که ضروری است بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این خصوص شاخص ها و آئین نامه جامعی را تعریف کند تا شرکت ها نتوانند در مواقعی که سود پایین است با کاهش این ذخایر شرکت را سود ده و زمانی که سود بالا است با افزایش آن منافع و خواسته سهام داران عمده را تامین کنند.
سالنامه آماری 1392بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران نشان می دهد در برخی از شرکت های بیمه با اعمال سلیقه مدیریت ها بعضا ذخیره خسارت معوق بیش از روند سنوات های قبل دچار تغییر شده است . به طور مثال در همین سال نامه آماری میزان ذخیره خسارت معوق شرکت سهامی بیمه ایران در سال 1392 نسبت به سال 1391دو برابرافزایش یافته است و معلوم نیست که جواد سهامیان مدیرعامل پیشین این شرکت برآورد و رویه درستی را در پیش داشته و یا محمود امراللهی که با افزایش ذخیره گیری زیان شرکت را افزایش داده است !
به گزارش ایران و جهان، به نظر میرسد که ضروری است بیمه مرکزی در این خصوص استانداری تعریف کند تا شرکت ها از اعمال سلایق مدیریتی منع شوند.
باذکر این مقدمه ،نگاهی به ترازنامه و میزان ذخیره خسارت های معوق شرکت های بیمه در سال 1392خالی از لطف نیست .به عبارت ساده تر این سرفصل نشان می دهد که شرکت های بیمه علاوه بر خسارت های پرداختی ،خسارت های بررسی شده وپرداخت نشده ای را دارند واین ذخیره رانگه داری می کنندو نکته قابل تامل میزان این ذخیره وخسارت ها است که بعضا پرداخت آن در اسرع وقت برخی از شرکت های بیمه را به واسطه مشکلات نقدینگی دچار مشکلات اساسی خواهد کرد.ارقام به ریال ذکر شده است.
شایان ذکر است ترتیب شرکت ها بنابر آنچه در سالنامه آماری بیمه مرکزی درج شده در جدول آمده است .
لازم به ذکر است که شرکت های بیمه در مجموع در سال گذشته بالغ بر 31 هزارو70 میلیارد و 43 میلیون و259 هزارو918 ریال ذخیره خسارت معوق گرفته اند . این در حالی است که در سال 1391 این رقم 18 هزارو 318 میلیارد و 998 میلیون و 909 هزارو314 ریال بوده است که نشان می دهد تعهد شرکت های بیمه در پرداخت خسارت ها افزایش یافته است . به عبارت دیگر شرکت های بیمه در سال 92 باید بیش از 31 هزار میلیارد تومان خسارت به بیمه گذاران پرداخت می کرده اند که به دلائلی این خسارت ها پرداخت نشده است و روند افزایشی 91 و 92 نشان می دهد که آمارهای این سرفصل در سال آینده نیز قابل تامل است .
در این بین نگاه دقیق تر به تراز نامه بیمه دی خالی از لطف نیست .این شرکت در سرفصلی تحت عنوان خسارت پرداختنی به بیمه گذاران مبلغ یک هزارو483 میلیاردو386 میلیون و 765 هزارو 772 ریال تا پایان سال 92 تعهد دارد. مجموع این رقم و ذخیره خسارت های معوق این شرکت به 2 هزارو 017 میلیارد و 299 میلیون و 290 هزارو 022 ریال می رسد.
به هر حال ذخیره خسارت های معوق شرکت های بیمه بنابر آمارها حدود 30درصد افزایش دارد و به نظر می رسد که مقام ناظر باید در این زمینه راهکاری عملی اتخاذ کنند.

۹۳/۰۹/۲۶
۱۳:۰۵

تخفیف بیمه نامه‌های شخص ثالث و بدنه خودرو

خبرگزاری آریا- سرپرست موسسه بیمه امید بنیاد تعاون کارکنان نیروی انتظامی از تخفیف بیمه‌نامه‌های شخص ثالث و بدنه خودروی کارکنان این نیرو خبر داد.
به گزارش خبرگزاری آریا ، دکتر علیرضا مقدم نیا با اشاره به توافق‌های به عمل آمده با شرکت خدمات بیمه‌ای پیشگامان دانا، گفت:کارکنان نیروی انتظامی می توانند با مراجعه به نمایندگی‌های موسسه بیمه امید از تخفیف 30 درصدی برای بیمه نامه بدنه خودرو و تخفیف 10 درصدی برای خرید بیمه نامه شخص ثالث بهره‌مند شوند و بدون پیش پرداخت طی 10 قسط از این تسهیلات استفاده نمایند.
وی در ادامه اظهار داشت : موسسه بیمه امید علاوه بر وظایف ذاتی خود در زمینه پوشش‌های مختلف بیمه‌ای برای کارکنان نیروی انتظامی و خانواده آنان، وظیفه توسعه و تعمیم فرهنگ بیمه در بین کارکنان را بر عهده دارد چرا که تشویق و ترغیب برای خرید بیمه نامه یکی از فعالیت‌های مهم فرهنگی در صنعت بیمه محسوب می شود.

۹۳/۰۹/۲۶
۱۱:۵۵

عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه در گفت وگو با پانا: نظارت بر عملکرد شرکت ها نیازمند اصلاحات اساسی است

خبرگزاری پانا : عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه در پاسخ به این پرسش که اصلاحات بیمه باید در چه بخش هایی باشد ، عنوان کرد: بحث نظارت که بخش کلیدی است نیازمند اصلاحات اساسی است ضمن آنکه اصلاح بیمه شخص ثالث جزو ضروریات است و درحال حاضر اصلاحات آن در مجلس در قالب یک طرح اصلاحی در دستور کاراست .

 
علیرضا ابراهیم پو ر در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی پانا با بیان اینکه عدم اصلاح قانون بیمه شخص ثالث صنعت بیمه کشور را در آینده ای نزدیک با مشکلات و دشورای های عمده مواجه خواهد کردعنوان کرد: عملکرد شرکت ها و نوع برخورد هنگام پرداخت خسارت در بروز نارضایتی های مردمی بی تاثیر نیست که بخشی از آن به طور قطع ناشی از کوتاهی های دست اندرکاران صنعت بیمه و بخشی ناشی از نارسایی های قوانین و مقررات در کشور است .
وی در پاسخ به این پرسش که عملکرد نظارتی بیمه مرکزی را چگونه ارزیابی می کنید ، اظهار کرد: در بخش نظارت با توجه به ایجاد سامانه نظارتی سنهاب و سامانه رسیدگی به شکایت های مشتریان به خوبی عمل شده است و پراکندگی نظارت ها پایان یافته است .
 
ضرورت تعامل مناسب مجلس و دولت در اصلاح قوانین بیمه ای
 
وی با بیان اینکه در معاونت های صنعت بیمه افرادی به کار گمارده شده اند که آشنایی لازم را با صنعت بیمه کشور داشته اند، تصریح کرد: در بخش اصلاح قوانین بیمه مرکزی سرعت لازم را نداشته و در این بخش است که باید کارکارشناسی دقیق تری صورت گیرد .البته باید تعامل لازم میان دولت و مجلس در اصلاح قوانین وجود داشته باشد تا روند اصلاحیه های قوانین از سرعت و دقت لازم برخوردار شود .

۹۳/۰۹/۲۶
۰۸:۳۶

در همایش بیمه و ریسک مطرح شد رشد ضریب خسارت بیمه‌ها به دلیل عدم توجه به مدیریت ریسک

در همایش بیمه و ریسک دلیل رشد 7 درصدی ضریب خسارت بیمه، کنار گذاشته شدن مدیریت ریسک عنوان و راهکارهای حل مشکلات صنعت بیمه بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بیمه کوثر، عبدالرسول عطایی در اولین همایش «مدیریت ریسک و بیمه» هدف اصلی از  برگزاری این همایش را فقدان مدیریت ریسک شرکت‌های بیمه‌ در برابر چالش‌ها و مخاطراتی دانست که در سال‌های اخیر صنعت بیمه را در کشور تهدید می‌کند. مدیرعامل شرکت بیمه کوثر گفت: بر اساس آمار و بررسی‌های اخیر از 100 درصد بیمه‌نامه‌های ارایه شده در کشور، 54درصد متعلق به بیمه اتومبیل و 19 درصد نیز متعلق به بیمه‌های درمان بوده است و سهم بیمه‌های زندگی تنها 9.1درصد است که با توجه به اهمیت این بیمه‌نامه‌ها، این آمار بسیار اندک است و این مسئله یک ضعف بزرگ در حوزه فعالیت‌های صنعت بیمه به شمار می‌آید.
وی افزود: سال گذشته تلاش اصلی ما افزایش سهم بیمه‌های زندگی در کل بیمه‌نامه‌های ارایه شده توسط این شرکت بود؛ به طوری که در نهایت بیمه کوثر توانست این سهم را به 28 درصد افزایش دهد و در این حوزه سهم قابل ملاحظه‌ای نسبت به سایر شرکت‌های بیمه‌ای به دست آورد.
مدیرعامل بیمه کوثر به مشکلات موجود در فعالیت‌های بیمه اشاره کرد و چالش اصلی بر سر فعالیت شرکت‌های بیمه را رشد ناکافی این شرکت‌ها بر اساس وضعیت فعلی بازار کشور و ایجاد پدیده دامپینگ دانست.
عطایی عدم تحقق خصوصی‌سازی در صنعت بیمه کشور و حضور پررنگ و سهم 50 درصدی شرکت‌های دولتی در این حوزه، دخالت عوامل برون‌زا در صنعت بیمه کشور، توجه ناکافی به شاخه‌های بیمه‌نامه‌های جدید و در نهایت بی‌توجهی به موضوع مدیریت ریسک در شرکت های بیمه را از دیگر نقاط ضعف فعالیت‌های بیمه معرفی کرد.
عطایی از تعریف و تامین بیمه‌‌نامه‌های متناسب با گروه‌های هدف و ایجاد ترکیب و تناسب متعارف در وضعیت بیمه‌نامه‌های کشور به عنوان دو راهکار اساسی حل مشکلات صنعت بیمه نام برد.
وی همچنین صرف وقت و هزینه کافی به منظور شناخت و رفع آسیب‌پذیری‌های مربوط به این حوزه را از دیگر راهکارهای حل موضوعات پیش روی بیمه عنوان کرد.
مدیرعامل شرکت بیمه کوثر در ادامه گفت: برای موفقیت در منطقه باید مدیریت ریسک در بیمه داشته باشیم؛ همچنین باید بپذیریم که تاکنون شرکت‌های بیمه در ثبات و تعادل اقتصادی کشور نقش‌آفرینی قابل توجهی نداشته‌اند و تعامل سازنده بیمه با بانک و بورس می‌تواند اعتماد کافی در این زمینه را به وجود بیاورد.
در ادامه، دبیر این همایش گفت: به دنبال توجه به حوزه مدیریت ریسک هستیم و       می‌خواهیم با گسترش فعالیت‌های خود در این حوزه هزینه و سرمایه‌گذاری کنیم.
موسی ‌کاظمی در ادامه گفت: نسبت به سال‌های گذشته شرکت‌های بیمه 7 درصد رشد در ضریب خسارت بیمه داشتند و این به دلیل کنار گذاشته شدن مدیریت ریسک است که اگر به این بخش توجه کافی نشود به صنعت بیمه آسیب جدی وارد می‌شود.
وی به حضور کمرنگ شرکت‌های بیمه در سه حوزه بنگاه‌ها، واحدهای مسکونی و زیرساخت‌ها اشاره کرد و ادامه داد: سعی داریم با بهره مندی از مدیریت ریسک فعال در این سه حوزه نیز فعالیت خود را افزایش دهیم.

۹۳/۰۹/۲۶
۱۳:۲۸

از سوی رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان جنوبی صورت گرفت تقدیر از شعبه بیرجند بیمه دی

به گزارش پایگاه خبری اعتبار ، سرهنگ حسین رضائی، ریاست محترم پلیس راهنمایی و رانندگی استان خراسان جنوبی به همراه سرهنگ احمد قاسمی ریاست محترم پلیس راه استان با حضور در شعبه بیرجند به نمایندگی از سردار سرتیپ دوم خلیل واعظی فرماندهی محترم انتظامی استان و بمناسبت گرامیداشت روز بیمه، شرکت بیمه دی را به جهت انتساب به جامعه ایثارگران به عنوان یک مجموعه ارزشی دانسته و از زحمات شریعتی مدیر شعبه خراسان جنوبی و همکاران شعبه تقدیر و تشکر نمودند.
در این جلسه سرهنگ رضایی با تشکر از شرکت بیمه دی شعبه بیرجند که با برنامه¬ریزی مفید در تمامی ایام، با کشیک دائمی در محل شعبه و شهرستانهای تابعه نسبت به صدور بیمه¬نامه، الحاقیه و پرداخت بموقع خسارات در جهت رفاه و آرامش بیمه¬گذاران اقدام می¬نمایند و خدمت خاضعانه را به مردم شریف منطقه سرلوحه کار خویش قرار داده¬اند قدردانی نموده و اعلام داشتند امروز بیمه دی در سطح استان مورد اعتماد و اطمینان آحاد مردم جامعه قرار گرفته و در صداقت کامل، خدمات ارزشمندی را به جامعه ارائه می¬دهد که اینگونه تلاشها زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی می¬باشد و نیروی انتظامی استان آمادگی هرگونه همکاری را با شرکت بیمه دی دارد.
سرهنگ رضایی اظهار داشتند با نظارت مستقیم پلیس و نیروهای انتظامی و فرهنگ¬سازی بیمه¬ای به حول و قوه الهی در سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، 25 درصد فوتی های تصادفی استان کاهش یافته که این حرکت، نقطه عطفی در هماهنگی¬های لازم فی¬مابین پلیس و شرکتهای بیمه در سطح استان خراسان جنوبی محسوب می¬شود.
در این جلسه شریعتی ضمن خیرمقدم به فرماندهان محترم انتظامی، حضور میهامانان عزیز را در بیمه دی موجب خیر و برکت دانست و از مساعدت و همکاری نیروی انتظامی با بیمه دی متقابلاً تقدیر و تشکر نمود و اعلام داشت بیمه دی خدمت خاضعانه به مردم شریف و پایبندی به تعهدات بیمه¬ای را سرلوحه کار خویش قرار داده و با صداقت و سلامت در راستای تحقق اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی گام برمی¬دارد.
شریعتی افزود امروزه رویکرد همکاران ما در شرکت بیمه دی رقابت سالم، مشتری مداری، انجام تعهدات و توجه به آسایش مردم در سطح جامعه است که این امور در جامعه اسلامی باید فرهنگ¬سازی شود.

۹۳/۰۹/۲۶
۱۵:۳۴

با حضور رئیس شورای اسلامی شهر دیزج دیز امضای تفاهم نامه همکاری شرکت بیمه دی و شهردار شهر دیزج دیز

به گزارش پایگاه خبری اعتبار ، به منظور این تفاهم نامه، در این جلسه که در محل دفتر شهردار شهر دیزج دیز برگزار شد و شری زاده رئیس شورای اسلامی شهر دیزج دیز هم حضور داشت، توافق فی ما بین در صدور رشته های مهندسی مسئولیت ، بیمه های باربری ، آتش سوزی ، اتومبیل (شخص ثالث و بدنه ) بیمه های اشخاص و بیمه عمر و سرمایه گذاری حاصل شد .
در ادامه صفاجو رئیس شعبه خوی با اشاره به ویژگیهای مهم و برجسته شرکت بیمه دی افزود : هدف اصلی شرکت بیمه دی ارائه خدمات مطلوب و بهینه به بیمه گذاران است . ایشان ضمن بیان اینکه بیشترین سهام این شرکت متعلق به خانواده های معظم شهدا ، جانبازان و ایثارگران است تصریح کرد : آنچه که برای مدیران و دست اندرکاران این شرکت مد نظر بوده و هست صداقت کاری و به دست آوردن درآمدی پاک است و ما مفتخریم به اینکه با الطاف بیکران الهی و با مدیریت توانمند این شرکت ، در عرصه های مختلف ، رقابتی سالم و تاثیرگذارداریم. .
در این دیدار وردی شهردار شهر دیزج دیز ضمن تقدیر و تشکر از شرکت بیمه دی افزود : این شهرداری آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری با بیمه دی اعلام می دارد. سبحان وردی با بیان اینکه مطمئن باشید با این تفاهم نامه کلیه خودروها و امکانات شهرداری دیزج دیز تحت پوشش این بیمه قرار خواهد گرفت افزود : امیدواریم این همکاری سالیان سال تداوم داشته باشد .
 

۹۳/۰۹/۲۶
۱۵:۵۰

پرداخت خسارت ۷۴ میلیارد ریالی بیمه رازی

بزرگ‌ترین خسارت بیمه‌ای در تاریخ بیمه رازی ۲۴ ساعت بعد از تکمیل پرونده پرداخت شد. به گزارش

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،از روابط‌ عمومی و امور بین‌الملل بیمه رازی، طبق قوانین بین‌المللی این خسارت به میزان 74 میلیارد ریال معادل 7 میلیارد و 400 میلیون تومان به شرکتVernicos TUGS & SALVAGE که شرکت‌ نجات‌دهنده (Salvor) کشتی به گل نشسته Marine Stars بود، پرداخت شد.
شرکت بیمه رازی به محض مطلع شدن از به گل نشستن کشتی و موارد پیش آمده با یکی ازمجرب‌ترین و معتبرترین وکلای حقوق دریایی و بین‌المللی در انگلستان وارد مذاکره شد و درهمان هفته اول مذاکره، مبلغ 75 هزارپوند به‌عنوان پیش پرداخت دستمزد به وکیل مربوطه جهت پیگیری پرونده مذکور پرداخت کرد.  کشتی Marine Stars حامل 52 هزار تن بارگندم به ارزش 11 میلیون یورو متعلق به شرکت زر ماکارون از روسیه عازم ایران بود که متاسفانه در تاریخ 19 آگوست مصادف با 28 مردادماه سال جاری در سواحل یونان به گل نشست.
در پی این حادثه شرکت vernico کشتی را طی یک عملیات 7 روزه نجات داد و سپس کشتی و محموله آن را به‌عنوان ضمانت 3 میلیون دلاری از بابت هزینه نجات کشتی تا تعیین دقیق هزینه نجات در اختیار خود گرفت.
 

۹۳/۰۹/۲۶
۱۴:۱۴

قائم مقام صندوق توسعه ملی: 2 هزار و 600 میلیارد تومان به بانک‌ها اختصاص می‌یابد

خبرگزاری تسنیم: قائم مقام صندوق توسعه ملی کشور گفت: سال آینده مصوب شده مبلغ ۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به بانک‌ها اختصاص یابد و بانک‌ها نیز براساس طرح‌های ارائه شده این مبالغ را به متقاضیان پرداخت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سید محمد قاسم حسینی عصر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان مرکزی با اشاره به اهمیت راه‌اندازی صندوق توسعه ملی و خدمات‌رسانی به بخش‌های‌صنعتی کشور اظهار داشت: این صندوق با مطالعات گسترده و الگوپذیری از کشورهای دیگر راه‌اندازی شده و براساس سیاست مقام معظم رهبری باید 20 درصد از منابع نفتی در این صندوق ذخیره و مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: این مهم باچندین هدف از جمله استفاده بین نسلی، انجام اموراقتصادی و نیز طرح‌های زاینده اقتصادی می‌تواند مورد استفاده قرار و در رشد و توسعه اقتصادی کشور مورد استفاده قرار گیرد.
قائم مقام صندوق توسعه ملی کشور تصریح کرد: در بیشتر کشورهای دنیا که صندوق توسعه ملی وجود دارد از این مهم به عنوان یک منبع تولید ثروت و سرمایه مورد استفاده قرار می‌گیرد و ایران نیز اگر از این صندوق به عنوان ثروت ملی استفاده می‌کند باید مانند 70 کشور دیگر دنیا عمل کند.
حسینی با اشاره به اینکه صندوق توسعه ملی یک بنگاه اقتصادی بوده گفت: باید بین این صندوق و بانک‌ها تفاوت وجود داشته باشد اگر حکم بانک را داریم باید به ارائه تسهیلات بپردازیم.
قائم مقام صندوق توسعه ملی کشور تصریح کرد: تاکنون مبلغ 2 هزار و 480 میلیارد تومان به بخش کشاورزی و صنعت داده شده و مابقی نیز تا 2 ماه آینده واریز می‌شود.
حسینی با اشاره به قرارداد بانک ملی گفت: از اول سال تاکنون 1 میلیارد و 800 میلیون دلار با این بانک قرارداد بسته شده و هرگونه طرحی که به این صندوق آمده توانسته مبلغ ارزی مورد نیاز را دریافت کند.
وی افزود: نباید مشکلات مربوط به سیستم بانکی را بر دوش صندوق توسعه ملی انداخت زیرا این صندوق هیچ طرحی را رد نمی‌کند و به همه طرح‌ها مبالغ مورد نیاز را ارائه می‌کند.
قائم مقام صندوق توسعه ملی کشور تصریح کرد: در سال 90 حدود 10 درصد از منابع صندوق به ریال تبدیل شده و این مبلغ در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفت و در همان سال نیز 97 هزار طرح توسط این صندوق پذیرفته شد و مبالغ مورد نیاز به این بخش‌ها پرداخت شد.
حسینی با اشاره به اینکه مبالغی که به بخش‌های مختلف داده می‌شود باید به صندوق بازگردانده شود گفت: 50 درصداز پول‌هایی که به بانک‌های عامل نیز داده شده به این صندوق باز گردانده نشده تا بتوانیم آن را به بخش‌های دیگر ارائه کنیم.
وی افزود: بانک‌ها با پول این صندوق کار می‌کنند در حالی‌که باید به اعتماد ما پاسخ دهند و مشکل نقدینگی را با ارائه تسهیلات بانکی مرتفع کنند در حال حاضر نیز چند نرخی کردن وام‌ها فساد مالی را به دنبال داشته و دارد.
قائم مقام صندوق توسعه ملی کشور تصریح کرد: طرح‌های ارزی استان با هر مبلغی که باشد حمایت می‌شود و می‌تواند از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کند و با توجه به این نکته که منابع مالی محدود است باید تلاش شود که از این منابع به صورت بهینه استفاده شود.
حسینی با اشاره به وجود مشکلات موجود در جامعه و وجود تحریم‌ها در کشور گفت: بانک‌ها نیز باید بتوانند از سرمایه‌های خودشان استفاده کنند و طرح‌هایی که به این صندوق ارائه می‌شود مطابق با سقف پول مشخص شده باشد.
وی افزود: طرحی که برای سال آینده مصوب شده این است که مبلغ 2 هزار و 600 میلیارد تومان را به بانک‌ها می‌دهیم و بانک‌ها براساس طرح‌های ارائه شده این مبالغ را به متقاضیان پرداخت می‌کنند که دولت باید در این راستا همکاری کند.

۹۳/۰۹/۲۶
۲۱:۳۴

آب و هوا

بیمه سامان

۹۳/۰۹/۲۷
۰۷:۲۴