نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 110830
 • تمام سکه (طرح جدید) 1111000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 1097000
 • نیم سکه 560000
 • ربع سکه 296000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3736
 • یورو 4060
 • پوند 4720
 • صد ین 3550
 • درهم امارات 1040
 • لیر ترکیه 1180
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 25 Arrow up
  دلار 32095
 • 1244 Arrow up
  یورو 32820
 • 89 Arrow up
  پوند 39905
 • 180 Arrow up
  فرانک 31524
 • 414 Arrow up
  صد ین 28459
 • 6 Arrow up
  درهم امارات 8738

رئیس کل بیمه مرکزی: زوار تا 3 ماه پس از بازگشت از کربلا پوشش بیمه دارند

رئیس کل بیمه مرکزی گفت‌: ستاد اربعین در این مدت نرخ‌های گوناگونی را از شرکت‌های گوناگون بیمه گرفت و در نهایت به این نتیجه رسید که بیمه دانا نرخ‌های قابل قبول‌تری نسبت به سایر بیمه‌ها دارد و این موضوع به بیمه دانا اعلام شد.

رئیس کل بیمه مرکزی گفت‌: ستاد اربعین در این مدت نرخ‌های گوناگونی را از شرکت‌های گوناگون بیمه گرفت و در نهایت به این نتیجه رسید که بیمه دانا نرخ‌های قابل قبول‌تری نسبت به سایر بیمه‌ها دارد و این موضوع به بیمه دانا اعلام شد. به گزارش پارسینه به نقل از ایلنا، عبدالناصر همتی در پاسخ به این پرسش که چرا در اربعین امسال تنها بیمه دانا به عنوان مجری انحصاری بیمه حوادث انتخاب شد، گفت: همه مسائل مربوط به این قضیه در ستاد اربعین تعیین تکلیف شد.
وی افزود: ستاد اربعین در این مدت نرخ‌های گوناگونی را از شرکت‌های گوناگون بیمه گرفت و در نهایت به این نتیجه رسید که بیمه دانا نرخ‌های قابل قبول‌تری نسبت به سایر بیمه‌ها دارد و این موضوع به بیمه دانا اعلام شد.
همتی با بیان این که از بیمه‌های دیگر نیز نرخ گرفتند اما به دلیل این که باید نرخ‌ها متمرکز می‌شد در نهایت بیمه دانا انتخاب شد، افزود: هر چه عدد بزرگ‌تر باشد می‌توان نرخ‌ها را پایین‌تر آورد و در نهایت نرخی که اعلام شد برای هر فرد حدود 18 هزار تومان تعیین شد، البته نرخ 25 هزار تومان اعلام شد که 7 هزار تومان آن مربوط به فعالیت‌های هلال احمر در اربعین است.
وی گفت: ضمن آن که بایت این رقم 18 هزار تومان نیز بیمه دانا تعهدات زیادی را پذیرفته است از جمله 50 درصد این مبلغ به شرکت بیمه عراقی باید داده شود و کل مبلغ برای بیمه دانا نیست زیرا بسیاری از هزینه‌های بیمارستانی داخل عراق را آنها پوشش می‌دهند.
مدیرعامل بیمه مرکزی با بیان این که در اربعین برای هر درمان 2 هزار دلار پوشش دارند تصریح کرد: زوار تا 3 ماه پس از بازگشت‌شان از کربلا پوشش حوادث خواهند داشت و اتفاقات و بیماری‌های ناشی از مشکلات سفر تحت پوشش بیمه قرار دارد و در صورتی که اتفاقی برای‌شان رخ دهد پوشش کامل بیمه ای خواهند داشت.
وی خاطر نشان کرد: با بیمه دانا هیچ کس دغدغه پوشش بیمه نخواهند داشت.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۵:۴۱

اطلاعیه بیمه مرکزی به شرکت های بیمه

ایستانیوز: طبق برنامه زمان بندی اعلام شده تا پایان سال جاری فقط سه دوره آزمون‌ مذکور توسط پژوهشکده بیمه برگزار خواهد شد، لذا مدیران عامل شرکت های بیمه باید ترتیبی اتخاذ کنند تا از اهرم های لازم نظیر مسدود کردن کدهای صدور برای نمایندگان مشمول ماده ۱۷ (که تاکنون درآزمون مذکور قبول نشده اند) استفاده شود تا نمایندگان مشمول برای شرکت در آزمون‌ مربوط ترغیب شوند.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،بدیهی است در صورت عدم قبولی نمایندگان مذکور در آزمون تا پایان سال جاری پروانه فعالیت آنان طبق مقررات باید توسط شرکت بیمه ذیربط لغو شود.
 

منابع دیگر:
 • دنیای بانک
 • نقدینه
۹۵/۰۹/۰۳
۱۵:۲۱

توصیه بیمه ای رییس کل به مردم

دنیای بانک: رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه سهم بیمه عمر طی شش ماه گذشته از رشد برخوردار شده و از زیر ۱۰ درصد به حدود ۱۲-۱۳ درصد رسیده است، گفت: برای توسعه صنعت بیمه، افزایش نفوذ بیمه و افزایش نقش بیمه ها در بازار مالی کشور راهی وجود ندارد مگر اینکه بیمه های عمر توسعه یابد.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، عبدالناصر همتی در گفت و گو با اقتصاد آنلاین درباره پایین بودن ضریب نفوذ بیمه در ایران، اظهار کرد: در حال حاضر نفوذ بیمه در ایران نزدیک به عدد 2 است و این در حالی است که نفوذ بیمه در کشورهای پیشرفته دنیا حدود 7 تا 8 درصد است و در برخی  کشورها به بیش از 10 درصد هم می رسد.
وی ادامه داد: در کشورهایی مانند ژاپن که نفوذ بیمه حدود 10 درصد است، فقط حدود دو درصد سهم بیمه های غیر عمر است بنابراین هر چه تلاش کنیم تا در بیمه های غیر عمر توسعه داشته باشیم حداکثر ضریب نفوذ بیمه به 8 درصد می رسد بنابراین باید به دنبال توسعه بیمه های عمر باشیم.
رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه سهم بیمه عمر در پورتفوی صنعت بیمه حدود 12 درصد است، تصریح کرد: سهم بیمه عمر از نفوذ بیمه 0.2 درصد است بنابراین هیچ راهی برای توسعه صنعت بیمه، افزایش نفوذ بیمه و افزایش نقش بیمه ها در  بازار مالی  کشور وجود ندارد مگر اینکه بیمه های عمر توسعه یابد.
همتی در ادامه تاکید کرد: یکی از دلایلی که بیمه عمر در کشور ما آنطور که باید رشد نکرده این است که بر خلاف سایر کشورها، بیمه ها در ایران به صورت مختلط فعالیت می کنند و بیمه ها تمرکزی کمتری بر روی بیمه عمر می کنند.
وی با تاکید بر اینکه به این نتیجه رسیده ایم که مانند سایر کشورهای دنیا باید بیمه های عمر را از بیمه های عمر جدا کنیم، خاطرنشان کرد: از این به بعد هر گونه مجوزی که برای فعالیت شرکت های بیمه صادر شود مجزا خواهد بود و به زودی پروانه اولین شرکت بیمه عمر صادر می شود.
رییس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه آمادگی داریم به افرادی که سرمایه اولیه و شرایط لازم برای فعالیت در حوزه بیمه عمر را داشته باشند مجوز بدهیم، درباره نقش بی اعتمادی مردم به بیمه های عمر و در نتیجه مورد استقبال قرار نگرفتن این نوع بیمه، تاکید کرد:یکی از دلایلی که بیمه عمر طی سال های گذشته مورد توجه مردم قرار نگرفته بالا بودن نرخ تورم بوده است و مردم بیشتر تمایل داشتند که روی دارایی های غیر منقول سرمایه گذاری کنند.
همتی تاکید کرد: اکنون اعلام کردیم که نرخ فنی بیمه 16 درصد است ولی این الزام نیست بیمه ها می توانند سرمایه گذاری های مناسب انجام بدهند تا بازدهی بیشتری داشته باشند .
وی اظهار کرد: معتقدم که اگر تعدادی شرکت بیمه عمر مستقل تاسیس شود مردم به تدریج به بیمه های عمر اعتماد می کنند و با ادامه این روند طی یک الی دو سال آینده تحول مهمی در بیمه اتفاق می افتد.
رییس کل بیمه مرکزی در پایان به مردم توصیه کرد که حتما بیمه عمر خریداری کنند زیرا بیمه عمر امنیت بالایی برای افراد، خانواده و فرزندان ایجاد می کند .
 

منابع دیگر:
 • اخبار بانک
 • راز پول
۹۵/۰۹/۰۳
۱۵:۱۰

"بیمه ملت" تقدیرنامه دو ستاره مسئولیت اجتماعی گرفت

بر اساس ارزیابی کمیته علمی – ممیزی و به استناد رای نهایی شورای سیاست‌گذاری، شرکت “بیمه ملت” موفق به دریافت تقدیرنامه دو ستاره مسئولیت اجتماعی ایران از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بیمه ملت اعلام‌کرد: نخستین همایش مسئولیت اجتماعی کشور با شعار«هوای هم رو داشته باشیم، مسئولانه زندگی کنیم» برگزار شد.
در این همایش نشان ملی مسئولیت اجتماعی ایران با عنوان جایزه شهید فیاض‌بخش به سازمان‌ها و شرکت‌ها، نهادها و موسسات و ارگان‌های فعال در عرصه مسئولیت اجتماعی به ویژه در حوزه سلامت، رفاه و تأمین اجتماعی و محیط‌زیست اهدا شد.
 براساس اعلام دبیرخانه نشان مسئولیت اجتماعی، از بین ۱۹۷ شرکت و سازمان بررسی شده، ۴۷ نهاد و شرکت به مرحله نهایی ارزیابی نشان مسئولیت اجتماعی راه پیدا کردند که تنها ۱۳ شرکت موفق به کسب جایزه و نشان ملی شدند. شرکت بیمه ملت نیز بر اساس ارزیابی کمیته علمی – ممیزی و به استناد رای نهایی شورای سیاست‌گذاری موفق به دریافت تقدیرنامه ۲ ستاره مسئولیت اجتماعی از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شد.
نشان مسئولیت اجتماعی کشور مطابق با استانداردهای بین‌المللی طراحی و معیارها و شاخص‌های مربوط به آن توسط دانشمندان داخلی بومی‌سازی شده و هدف آن ترغیب و تشویق نهادها، موسسات و ارگان‌های فعال در عرصه مسئولیت اجتماعی توسط سازمان بهزیستی کشور است.

منابع دیگر:
 • ریال نیوز
 • تجارت آنلاین
۹۵/۰۹/۰۳
۱۱:۵۱

پرداخت خسارت آتش‌سوزی یک تولیدکننده لوازم‌خانگی

خسارت آتش‌سوزی به یک تولیدکننده بزرگ لوازم‌خانگی و زیان‌دیدگان حادثه آتش‌سوزی پاساژ قائم خرم‌آباد از سوی بیمه ایران پرداخت شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بیمه ایران اعلام‌کرد: در پی وقوع و اعلام حادثه آتش‌سوزی شرکت سینجرگاز که منجر به بروز خسارت در حوزه موجودی و ماشین آلات بیمه‌گذار شده بود، مراتب بلافاصله در دستور کار مجتمع فاطمی بیمه ایران قرار گرفت.
مجموع خسارت وارد شده به این کارخانه تولیدی از سوی شورای فنی و مدیریت آتش‌سوزی بیمه ایران معادل هفت میلیارد ریال برآورد شد که چک پرداخت خسارت آن با حضور معاونان مجتمع فاطمی بیمه ایران در محل دفتر این شرکت به تبریزی مدیرعامل شرکت سینجرگاز تحویل داده شد.
این شرکت از زمره بیمه‌گذاران عمده و با سابقه بیمه ایران است.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۴:۲۷

ترکیب سینا صنعت ایذه برای حضور در جام باشگاه‌های جهان اعلام شد

ترکیب سینا صنعت ایذه برای حضور در جام باشگاه‌های جهان اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از ایذه، مسابقات کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان روزهای 18 و 19 ماه جاری در کشور مجارستان برگزار خواهد شد که تیم‌های سینا صنعت ایذه و بیمه رازی به عنوان نمایندگان کشورمان در این‌دوره از رقابت‌های حضور پیدا خواهند کرد.
بدون شک حضور تیم سینا صنعت برای دومین فصل متوالی در این مسابقات جهانی بدون حمایت‌های علی‌بابا احمدپور مدیرعامل این باشگاه مقدور نبوده و وی به عنوان اولین حامی پر و پا قرص ورزش این شهرستان توانست در اندک زمانی نام ورزش گروهی این دیار را نه تنها در رده‌های ملی بلکه در رده جهانی مطرح کند.
دلسوزی‌های ملک‌محمد بویری و کمک‌های مربیان زحمتکش این تیم باعث شد تا ورزش کشتی ایذه به عنوان سرآمد این ورزش تیمی در استان به حساب آمده و به یک نقطه امید برای درخشش ورزشکاران این شهرستان و استان تبدیل شود.
از این‌رو، آخرین ترکیب تیم جهت حضور در مسابقات لیگ باشگاه‌های جهان اعلام شد که در وزن 59 کیلوگرم مهرداد مردانی و عبدالمحمد پاپی قرار دارند.
در وزن 66 کیلوگرم علی ارسلان که با درخشش خیر‌ه کننده خود در لیگ باشگاه‌های کشور توجه همگان را به خود جلب کرد در کنار محمد علی گرایی قرار دارد.
حضور عظیم گرمسیری در وزن 71 کیلوگرم به عنوان یک ورزشکار فنی و توانمند می‌تواند از نقاط امید تیم باشد.
در وزن 75 کیلوگرم پژمان پشتام برای این تیم ایذه‌ای کشتی خواهد گرفت.
در 80 کیلوگرم ماکسیم مانوکیان ارمنستانی به مصاف حریفان می‌رود.
در 85 کیلوگرم داود عابدین‌زاده به روی تشک خواهد رفت.
علی‌اکبر حیدری کشتی گیر وزن 98 این تیم ایذه‌ای خواهد بود.
در 130 کیلوگرم نیز زویادی پاتاریدزه ارمنستانی به عنوان نماینده این تیم به مصاف حریفان خود می‌رود.
ملک‌محمد بویری به عنوان سرمربی، حمید رضا حبیبی و بابک ولی‌محمدی نیز مربیان این تیم در این‌دوره از رقابت‌ها خواهد بود.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۴:۳۷

نگاهی به فعالیت‌های سازمان بسیج حقوقدانان از راه‌اندازی نخستین جشنواره هنری مقابله با حقوق بشر آمریکایی تا تشکیل کارگروه حمایت حقوقی از اقتصاد مقاومتی

سازمان بسیج حقوقدانان در سال 1395 توانسته است با حفظ پویایی در جهت رسالت خود که همان اعتلای آرمانهای حضرت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی و کسب رضایت الهی به همراه ارتقاء سطح دانش حقوقی و اعتقادی جامعه حقوقی نظام اسلامی است به حرکت خود ادامه دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سازمان بسیج حقوقدانان در سال 1395 توانسته است با حفظ پویایی در جهت رسالت خود که همان اعتلای آرمانهای حضرت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی و کسب رضایت الهی به همراه ارتقاء سطح دانش حقوقی و اعتقادی جامعه حقوقی نظام اسلامی است به حرکت خود ادامه دهد. در حال حاضر آنچه سبب ارتقاء این سازمان شده است مجموعه فعالیت هایی است که با تلاش خستگی ناپذیر بسیجیان غیور در سایه منویات و رهنمودهای امام خامنه‌ای با نگاهی الهی در جهت رشد و بالندگی سازمانی و فردی در تمامی جهات مادی و معنوی صورت گرفته است. در ادامه برخی از این فعالیت ها در یک سال گذشته اشاره می‌شود.
مهم‌ترین برنامه‌های سال 1395 سازمان بسیج حقوقدانان
الف: فعالیت‌های اداری سازمانی
اول: برگزاری ششمین گردهمایی سراسری حقوقدانان بسیجی در مشهد مقدس
پنجمین گردهمایی حقوقدانان بسیجی با حضور بیش از 200نفر از اعضای مجمع عالی قشر، کمیسیون حقوقی سازمان بسیج مستضعفین، اساتید برجسته و حقوق‌دانان نخبه بسیجی، مسئولین استانی سازمان، مسئولین و کارکنان سازمان بسیج حقوق‌دانان در مشهد مقدس به منظور بررسی روند فعالیت های سازمان در دوره اخیر و بازخوانی رسالت های یک حقوقدان بسیجی برگزار شد.
در این گردهمایی دکتر اسماعیلی، سرکار خانم دکتر امین زاده، حجه الاسلام باقری دادیار، دکتر خوئینی و دکتر اصغر ابراهیمی اصل از جمله سخنرانان بودند که موضوعات متنوع حقوقی را مورد بحث و بررسی قرار دادند.
دوم: برگزاری دوره تربیت و تعالی دبیران انجمن های ویژه علمی معرفی سازمان بسیج حقوقدانان در استان قم
سومین دوره تعالی و تربیت دبیران انجمن های ویژه علمی و معرفتی سازمان بسیج حقوقدانان 5 شنبه و جمعه 22 و 23 اردیبهشت ماه در قم برگزار شد.
در این دوره که به منظور ارتقا سطح علمی و معرفتی دبیران انجمن های ویژه سازمان بسیج حقوقدانان برگزار شد، آیت الله مصباح یزدی، آیت الله کعبی، دکتر ذبیح اله خداییان معاون حقوقی قوه قضائیه، حجت الاسلام و المسلمین دسمی معاون تربیت وآموزش سازمان بسیج مستضعفین، حجت الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری، دکتر محسن اسماعیلی رئیس کمیسیون حقوقی قضائی سازمان بسیج مستضعفین و جمعی از اساتید و حقوقدانان حضور یافتند و به تبیین رسالت ها و مسئولیت های حقوقدانان بسیجی در تربیت و تعالی جامعه حقوقی کشور پرداختند.
گفتنی است در این دوره معرفی و توجیه طرح مطالعاتی اندیشه اسلامی در قرآن نیز توسط حجت الاسلام دکتر زندیه صورت گرفت و ابعاد و راهکارهای اجرایی آن در میان جامعه حقوقی کشور بررسی شد.
سوم: برگزاری مجمع سالیانه حقوقدانان بسیجی در ماه مبارک رمضان
مجمع سالیانه حقوقدانان بسیجی با حضور نخبگان حقوقی و شخصیتهای حقوقی ملی در محل سالن ساختمان قوه قضاییه در بلوار کشاورز برگزار شد.
چهارم: آماده‌سازی و ارسال دستورالعمل‌های موردنیاز برای استان‌ها
دستورالعمل برگزاری برنامه‌های تخصصی همچون کرسی‌های آزاداندیشی و نشستهای علمی
دستورالعمل تشکیل حلقه‌های ویژه صالحین
نگارش دستورالعمل ثبت درخواست تأسیس سازمان مردم‌نهاد(NGO)
نگارش دستورالعملهای برنامه های جاری سالانه سازمان
به منظور آموزش نحوه اجرای برنامه ها و همچنین ایجاد وحدت رویه و امکان نظارت بر عملکرد استانها، کتابچه دستورالعمل برنامه های سالانه سازمان بسیج حقوقدانان در اردیبهشت ماه تدوین و برای استانها ارسال شد.
پنجم: عقد تفاهم‌نامه یا هماهنگی با نهادها و بخش‌های مرتبط در داخل و خارج از بسیج
انعقاد تفاهم‌نامه با معاونت فرهنگی قوه قضاییه با موضوع عضویت بسیج حقوق دانان سراسر کشور در شورای فرهنگ عمومی دادگستری های سراسر کشور
تفاهم نامه همکاری با معاونت بین الملل و حقوق بشر وزارت دادگستری
تفاهم نامه همکاری با بیمه کوثر در راستای بیمه وکالت
تفاهم نامه همکاری با معاونت سرمایه انسانی بسیج در خصوص همکاری با دفاتر حمایت قضایی بسیج
هماهنگی و همکاری با معاونت فضای مجازی بسیج
برگزاری جلسه هماهنگی و انجام مقدمات موردنیاز به‌منظور نگارش تفاهم‌نامه با سازمان بسیج دانشجویی
هماهنگی و همکاری با سازمان بسیج اساتید
هماهنگی با اداره کل اوقاف و امور خیریه به‌منظور همکاری‌های مستمر
هماهنگی با مجموعه‌های فرهنگی مرتبط به‌منظور برنامه‌ریزی بنیادین برای فعالیت انجمن‌های علمی معرفتی حقوقدانان بسیجی (حلقه‌های صالحین تخصصی بسیج حقوقدانان)
ششم: تنظیم و چاپ نسخه اولیه سند راهبردی تحول در نظام حقوقی قضایی کشور
هفتم: تدوین کتابچه راهنمای کانون‌های بسیج حقوقدانان
به منظور آموزش و هماهنگ نمودن کانونهای بسیج حقوقدانان سراسر کشور کتابچه ای تدوین شده و در اختیار آنها قرار گرفت.
هشتم: فعال‌سازی ارتباط با استان‌ها و اجرای برنامه‌های مشترک در سطح ملی
هماهنگی به‌منظور تأسیس سازمان مردم‌نهاد و اقدام عملیاتی25 استان و وصول به نتیجه 5 استان در این خصوص
هماهنگی به‌منظور راه‌اندازی سایت‌های شباب استانی، سایتهای رسمی استانی
هماهنگی به منظور اجرای مشترک طرح مشاوره حقوقی خدمت جهادی به صورت ملی در مناسبتهای مختلف
ب: فعالیت های علمی پژوهشی
اول: تألیف کتب آموزشی
تالیف هشت عنوان کتاب درسی با رویکرد تحقق علوم انسانی اسلامی در علم حقوق و با توجه به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در عناوین:
مبانی حقوق اساسی جمهوری اسلامی ایران؛ آیه الله عباس کعبی، سجاد باطنی
جامعه شناسی حقوق؛ اسماعیل اجرلو
روش تحقیق 1؛ محسن ابوالحسنی
روش تحقیق 2؛ محمد صالحی
آزادی های عمومی در جمهوری اسلامی ایران؛ محمد سلیمانی
حقوق کار؛ حجت الله علم الهدی
حقوق بشر در اسلام؛ سیده لطیفه حسینی
نظام عمومی حقوق در قرآن، حجت الاسلام رفیعی علوی
دوم: آماده سازی کتاب سال حقوقدانان
این امر برای اولین مرتبه در طول فعالیت سازمان بسیج حقوقدانان صورت میگرفت که کتاب سال صالحین به صورت تخصصی برای سازمان بسیج حقوقدانان آماده سازی گردید که شامل مطالب حقوقی بوده و به طور خاص برای جامعه مخاطب سازمان طراحی شده و قابلیت بهره گیری در انجمنهای علمی معرفتی سازمان را دارد. این کتاب که مورد استقبال گستره حقوقدانان بسیجی قرار گرفت شامل مباحث حقوقی با رویکرد دینی به منظور مباحثه در جلسات، اطلاعات شهدای حقوقی کشور، گلچینی از بیانات مقام معظم رهبری نسبت به جامعه حقوقدان، فرازهایی از کتب ادب قضا در اسلام و رساله حقوق امام سجاد ع و همچنین فرازهایی از وصیتنامه ها یا بیانات شهدای شاخص حقوقدان است.
سوم: آماده سازی مجموعه قوانین و مقررات مرتبط با بسیج
به منظور اطلاع بسیجیان و به ویژه مدیران و فرماندهان بخشهای مختلف بسیج از مجموعه قوانین و مقررات مرتبط با بسیج و ایجاد امکان بهره گیری از ظرفیتهای قانونی موجود، سازمان بسیج حقوقدانان اقدام به گردآوری مجموعه جامع، تنقیح شده و به روزی از کلیه قوانین و مقررات و آرای وحدت رویه در خصوص بسیج نموده که آماده انتشار است.
چهارم: تالیف کتاب تشکیلات و بایسته‌های حقوق داخلی و بین‌المللی سازمان‌های مردم نهاد؛
این کتاب که به همت آقایان مصطفی منصوریان و اسماعیل آجرلو تهیه شده است لازمه فعالیت بسیج در حوزه سازمانهای مردم نهاد بوده که بسیج حقوقدانان سعی کرده با توجه به رسالت خود به این نیاز مهم پاسخ دهد.
آموزش فرآیند کامل تاسیس و نحوه اداره سازمانهای مردم نهاد و همچنین نحوه فعالیت آن در حوزه بین‌الملل به صورت کاملا کاربردی و سایه و با ارائه کلیه لوازم حقوقی آن از ویژگی های این کتاب به شمار میرود.
پنجم: راه‌اندازی پژوهشکده حقوق بشر و بین‌الملل
پیگیری‌های مستمر به‌منظور تشکیل بخش بین‌الملل و در نهایت اخذ دستور تشکیل پژوهشکده
شناسایی و گرد هم آوری نیروهای متخصص و با تجربه به‌منظور فعالیت در پژوهشکده
راه‌اندازی سایت اطلاع‌رسانی پژوهشکده
شناسایی و برگزاری جلسات هماهنگی با سازمان­های مردم‌نهاد و نهادهای فعال در عرصه بین‌الملل
برگزاری نشست بررسی حقوق اقلیت‌ها در ایران توسط نمایندگان اقلیت‌های دینی در ایران
ششم: انجام فعالیت‌های پژوهشی موردنیاز
تدوین گزارش پژوهشی در حوزه برجام
تدوین گزارش پژوهشی در موضوع آسیب‌شناسی نظام قانون‌گذاری در ایران(نسخه اولیه)
تدوین گزارش پژوهشی در موضوع آسیب‌شناسی نظام قضایی در ایران (نسخه اولیه)
تحلیل سیاست های کلی علم و فناوری کشور
تشریح و موضوع بندی بندهای اقتصادی سیاست های کلی برنامه ششم و ارتباط آن با سیاست های کلی برنامه توسعه چهارم تا ششم ابلاغی مقام معظم رهبری
ترسیم راهبردی امور حقوقی و قضایی در گفتمان مقام معظم رهبری
نظام واره سیاستی امور فرهنگی
بررسی ابعاد حقوقی تأسیس پلیس اطفال
تحلیل ابعاد حقوقی برداشت غیر قانونی 2 میلیارد دلار از اموال ایران
بررسی حقوقی تعهدات ایران و 5+1 در برجام
ارائه گزارشهای متعدد در خصوص قراردادهای نفتی
ارائه گزارش تخصصی و نامه نگاری در خصوص موضوع تشکیل مناطق ویژه و آزاد اقتصادی
ارائه گزارشهای تخصصی و نامه نگاری و پیگیری در خصوص موضوع مقابله با مفاسد اقتصادی
همکاری در تدوین برخی آیین نامه ها یا متون طرحها و لوایح مرتبط با بسیج یا موارد مورد نیاز کشور
ج: فعالیت‌های آموزشی ترویجی
اول: برگزاری نشست‌های تخصصی-بصیرتی ویژه حقوقدانان تهران
به منظور ارتقای سطح علمی و تخصصی حقوقدانان بسیجی و همچنین ارادئه خدمات به این عزیزان، در طول سال گذشته 28 نشست علمی به صورت ماهیانه و در موضوعات مختلف و کاربردی مورد نیاز جامعه حقوقی، برای حقوقدانان بسیجی برگزار نموده است. لازم به ذکر است در سطح کشور نیز نشستهای متعددی برگزار شده که در این گزارش به آنها اشاره نشده است.
بررسی ابعاد حقوقی بیانیه لوزان، دانشگاه تهران، فروردین 94، دکتر امیر ساعد وکیل، دکتر منوچهر محمدی
نشست علمی بررسی لایحه جرم سیاسی؛ دانشگاه شاهد، اسفند 94، با حضور اساتید آقایان دکتر رحمانی و حجت الاسلام جلیل محبی
نشست بررسی نقش احزاب در انتخابات ایران، سازمان بسیج حقوقدانان، مرداد 95، آقایان دکتر فیروز اصلانی و قیصری
بررسی قانون سقط درمانی؛ پژوهشگاه رویان، مرداد 95، آقایان سامانی، شریعت نسب، آذین
جلسه بررسی روند تصویب و مواد لایحه برنامه ششم توسعه؛ 95/3/16 ، دکتر مسلم آقایی‌طوق، دکتر طاهر حبیب‌زاده، دکتر ولی رستمی،دکتر مومنی راد، دکتر قدرت‌اله رحمانی، دکتر سید فضل‌الله موسوی، دکتر محمد اسحاقی، دکتر محمد روشن
نشست اول بررسی فصل سیاست خارجی لایحه برنامه ششم توسعه؛ 95/1/31 ، آقایان دکتر سیدفضل الله موسوی، دکتر بیژن پیروز، دکتر فرهاد قاسمی، دکتر سید مهدی ساداتی نژاد، دکتر محمد شفیعی فر، دکتر نورالله قیصری، دکتر مصطفی ملکوتیان، دکتر محمد مهدی اسماعیلی، دکتر مسعود اخوان فرد، دکتر سید محمدرضا مرندی
نشست دوم بررسی مواد و فصل سیاست خارجی؛ لایحه برنامه ششم توسعه، 95/2/7، آقایان دکتر سیدفضل الله موسوی، دکتر بیژن پیروز، دکتر فرهاد قاسمی، دکتر سید مهدی ساداتی نژاد، دکتر محمد شفیعی فر، دکتر نورالله قیصری، دکتر مصطفی ملکوتیان، دکتر محمد مهدی اسماعیلی، دکتر مسعود اخوان فرد، دکتر سید محمدرضا مرندی
نشست سوم بررسی مواد و لایحه برنامه ششم توسعه فصل سیاست خارجی، 95/2/13 ، آقایان دکتر سیدفضل الله موسوی، دکتر بیژن پیروز، دکتر فرهاد قاسمی، دکتر سید مهدی ساداتی نژاد، دکتر محمد شفیعی فر، دکتر نورالله قیصری، دکتر مصطفی ملکوتیان، دکتر محمد مهدی اسماعیلی، دکتر مسعود اخوان فرد، دکتر سید محمدرضا مرندی
نشست چهارم- بررسی فصل دفاعی امنیتی لایحه برنامه ششم توسعه؛ 95/2/13، آقایان دکتر دهقانی فیروزآبادی، دکتر رحمانی، جناب آقای کوثری(نماینده محترم مجلس)
نسشت پنجم بررسی لایحه برنامه ششم توسعه بندهای مربوط به امور اجتماعی، 95/1/29 ، آقایان دکتر رستمی، دکتر راجی، دکتر علم الهدی
نشست آسیب شناسی مناطق آزاد
نشست بررسی نسبت حاکمیت و مردم در سینمای ایران؛ اسفند 94 ، آقایان الفت پور، اکبری، مافی، دانش طلب، صادقی و بانوان موسوی و سیانکی
نشست بررسی قراردادهای جدید نفتی، اردیبهشت 95، آقایان پیری و فرحناکیان
نشست بررسی حقوقی سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم؛ تیر 95، آقایان اخوان فرد و محسن یرائی
نشست بررسی قانون مالیات های مستقیم؛ مرداد95، آقایان رستمی، طاهری و توتونچی
نشست بررسی ابعاد حقوقی جنایت در کشمیر؛ مرداد95 ، آقایان دکتر احمد مومنی راد و حجت الاسلام براتی
سی و نهمین نشست علمی تخصصی اعضا و سایر حقوقدانان با موضوع «طرٌق فوق العاده اعتراض نسبت به آراء قطعی » و سخنرانی جناب آقای محمدحسن امّی؛ رئیس شعبه 10 دادگاه تجدیدنظر استان تهران و مدرس دانشگاه، در روز سه شنبه مورخ 10/29 /94 ساعت 14:30در سازمان بسیج حقوقدانان برگزار شد.
چهلمین نشست علمی تخصصی اعضا و سایر حقوقدانان با موضوع «خلع ید در حقوق ایران وتمییز آن با دعوای تصرف عدوانی » و سخنرانی جناب آقای محمدحسن امّی؛ رئیس شعبه 10 دادگاه تجدیدنظر استان تهران و مدرس دانشگاه، در روز سه شنبه مورخ 11/27 /94 ساعت 14:30 در سازمان بسیج حقوقدانان برگزار شد.
چهل و یکمین نشست علمی تخصصی اعضا و سایر حقوقدانان با موضوع «نوآوری ها و چالشهای قانون جدید شورای حل اختلاف » و سخنرانی جناب آقای دکتر مهدی صاحبی؛ قاضی بازنشسته اداره حقوقی قوه قضائیه و وکیل دادگستری، در روز سه شنبه مورخ 12/18 /94 ساعت 14:30در بیمه آسیا برگزار شد.
چهل و دومین نشست علمی تخصصی اعضا و سایر حقوقدانان با موضوع «تحول اختیارات رئیس قوه قضائیه دراعاده دادرسی از آراء دادگاهها » و سخنرانی جناب آقای دکتر منصور پور نوری؛ قاضی بازنشسته قوه قضائیه، عضو هیئت مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز و مدرس دانشگاه در روز سه شنبه مورخ 95/1/31 ساعت 15 در سالن اجتماعات بیمه آسیا برگزار شد.
چهل و سومین نشست علمی تخصصی اعضا و سایر حقوقدانان با سخنرانی دکتر ابراهیم اسلامی، مستشار شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران با موضوع چالش های موجود در رسیدگی به جرائم سایبری در دادگاه ها در نشست سه شنبه مورخ 28 اردیبهشت 95 از ساعت 15 در سالن همایش های سازمان بسیج حقوق دانان برگزار شد.
چهل و چهارمین نشست علمی تخصصی اعضا و سایر حقوقدانان با سخنرانی دکتر محمود حبیبی ، وکیل دادگستری و عضو هیئت علمی دانشگاه و حجت الاسلام محمد تقیان، رئیس شعبه 1008 دادگاه عمومی کیفری تهران با موضوع بررسی تحلیلی نمایندگی در صدور اسناد تجاری در حقوق ایران و کنوانسیون ها و اسناد بین المللی در سه شنبه مورخ 29تیر 95 از ساعت 15 در سالن همایش های سازمان بسیج حقوق دانان برگزار شد.
چهل و پنجمین نشست علمی تخصصی اعضا و سایر حقوقدانان با سخنرانی حجت الاسلام مسعود طاهر پور وکیل پایه یک دادگستری و دکتر حجت سبزواری نژاد، استادیار دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری با موضوع دیوان عدالت اداری در سه شنبه مورخ 26 مرداد 95 از ساعت 15 در سالن همایش های سازمان بسیج حقوق دانان برگزار شد.
چهل و ششمین نشست علمی تخصصی اعضا و سایر حقوقدانان با سخنرانی حجت الاسلام حجت الاسلام احمد تقوا و استاد انور خیرآبادی ، استادیار دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری با موضوع سفید مهر و امضا و سو استفاد از آن در قانون و رویه قضایی در سه شنبه مورخ 16 شهریور 95 از ساعت 15در سالن همایش های سازمان بسیج حقوق دانان برگزار شد.
چهل وهفتمین نشست علمی تخصصی اعضا و سایر حقوقدانان با سخنرانی حجت الاسلام حجت الاسلام احمد تقوا و استاد انور خیرآبادی ، استادیار دانشگاه و وکیل پایه یک دادگستری با موضوع بررسی وضعیت حق کسب، پیشه، تجارت و سرقفلی در نظام حقوقی ایران در سه شنبه مورخ 27 مهر 95 از ساعت الن اجتماعات دادگستری کل استان تهران واقع در خیابان خیام، بالاتر از چهارراه گلوبندک برگزار شد.
دوم: برگزاری کارگاهها و دوره های آموزشی
به منظور ارتقای سطح علمی و تخصصی حقوقدانان بسیجی و همچنین ارادئه خدمات به این عزیزان، سازمان بسیج حقوقدانان اقدام به راه اندازی مرکز آموزشی نموده و در طول سال گذشته بیش از 7 کارگاه و دوره آموزشی برای حقوقدانان بسیجی برگزار نموده است. لازم به ذکر است این کارگاهها مورد توجه سایر حقوقدانان نیز قرارگرفته و باعث جذب ایشان به نهاد مقدس بسیج شده است. لازم به ذکر است در سطح کشور نیز کارگاههای متعددی برگزار شده که در این گزارش به آنها اشاره نشده است.
الف) کارگاه آموزشی بررسی ابعاد حقوقی کیفری قانون چک
زمان: 5 شنبه 14 مرداد 1395
مدرس: دکتر عباس تدین
ب) کارگاه آموزشی آیین تنظیم قرارداد
زمان: 31 تیر 1395
مدرس: دکتر علیرضا شمشیری
ج) کارگاه آموزشی حقوق ثبت کاربردی 1 و 2
زمان: 5 شنبه 20 خرداد 1395
مدرس: دکتر نصیر مشایخ
د) کارگاه آموزشی فنون حرفه ای اقامه دعوای تمام عیار حقوقی
زمان: جمعه 10 اردیبهشت ماه
مدرس: دکتر علی فلاح
هـ) کارگاه اموزشی طراحی نقشه راه پرونده های حقوقی
زمان: 5 شنبه 13 اسفند 1394
مدرس: دکتر سهیل طاهری
و) کارگاه آموزشی بررسی نظارت بر انتخابات
زمان: 4 شنبه 7 بهمن 1394
مدرس: دکتر حامد نیکونهاد
ز) کارگاه آموزشی آشنایی با قانون مجازات اسلامی جدید و تحولات ناظر بر آن
زمان: پنجشنبه 8 بهمن 1394
سوم: سلسله جلسات آموزشی ویژه سرگروه‌های صالحین به‌صورت ویدئوکنفرانس
چهارم: راه‌اندازی و انتشار دو فصلنامه ترویجی عدالت­نامه
جامعه هدف: جامعه دانشگاهی کشور
محتوای مطالب: بصیرتی و تخصصی
فواصل انتشار: دو ماهانه
پنجم: برگزاری جشنواره ملی حقوق، نشان علمی شهید بهشتی:
در راستای تربیت محققان، تبیین و تولید علم دینی، قرآنی و توسعه نظریه‌های اسلامی در زمینه‌های حقوقی و حمایت از فرایند تولید علم دینی بر اساس نیازها و خلأهای پژوهشی و آموزشی حقوق، برای اولین سال برگزار ‌گردید. این جشنواره خاستگاه و بستر مناسبی برای شناسایی، معرفی و تقدیر از نوآوران پژوهشی و آموزشی برتر در جامعه حقوقی است.
این جشنواره در بخش های مختلف کتاب، مقالات علمی، پایان نامه، طرح و ایده حقوقی، سایت و وبلاگ حقوقی، موسسات و پژوهشکده ها، انجمن های علمی، نهادهای حقوقی مردمی، کرسی های درسی اساتید، کرسی های آزاداندیشی برگزار شد.
ششم: برگزاری همایش الزامات حقوقی سیاست‌های کلی برنامه پنج‌ساله ششم توسعه کشور
همایش «الزامات حقوقی سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه» روز دوشنبه 27/2/95 ساعت 8 تا 13 در تالار شیخ انصاری (ره) دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران به همت سازمان بسیج حقوقدانان کشور برگزار شد.
در آیین اختتامیه این همایش، 13 اثر برگزیده در محورهای هشت گانه مورد تقدیر قرار گرفت و مقالات برتر ارائه شد.
این همایش مبتنی بر سرفصل­های تعیین شده مقام معظم رهبری در سیاست­های ابلاغی برنامه ششم توسعه است، با هدف بازسازی و تولید ادبیات علمی در رشته حقوق به منظور تحقق سیاست­های کلی برنامه ششم توسعه، و با همکاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، پژوهشکده شورای نگهبان، مرکز تحقیقات بسیج دانشگاه امام صادق علیه السلام، دانشگاه شاهد، دانشگاه علوم قضایی، پژوهشگاه قوه قضائیه، مرکز پژوهش­های مجلس، دانشگاه شهید مطهری برگزار ‌شد.
در آیین اختتامیه این همایش، دکتر محمدحسن صادقی مقدم (استاد حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران) رئیس همایش، دبیر علمی آن دکتر احمد مؤمنی راد (استادیار حقوق عمومی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران)، دکتر دژپسند(معاون محترم بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور)، دکتر زاکانی (نماینده محترم مجلس شورای اسلامی) و همچنین اساتید دیگر در قالب کمیته‌های تخصصی تشکیل شده در دبیرخانه همایش به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.
گفتنی است دبیر 8 کمیته تخصصی این همایش عبارتند از:
1) کمیته امور اقتصادی: جناب آقای دکتر مسلم آقایی‌طوق
2) کمیته امور فناوری اطلاعات و ارتباطات: جناب آقای دکتر طاهر حبیب‌زاده
3) کمیته امور اجتماعی: جناب آقای دکتر ولی رستمی
4) کمیته امور دفاعی و امنیت: جناب آقای دکتر قدرت‌اله رحمانی
5) کمیته امور سیاست خارجی: جناب آقای دکتر سید فضل‌الله موسوی
6) کمیته امور حقوقی و قضایی: جناب آقای دکتر بهزاد پورسید
7) کمیته امور فرهنگی: جناب آقای دکتر محمد اسحاقی
8) کمیته امور علم، فناوری و نوآوری: جناب آقای دکتر محمد روشن
لازم به ذکر است شورای علمی همایش متشکل از دبیران کمیته‌های تخصصی به علاوه اساتید ارجمند آقایان دکتر کدخدایی، دکتر خوئینی، دکتر اصلانی، دکتر ربیعی، دکتر صادقی، دکتر موسی زاده، دکتر میرزاده، دکتر نجفی خواه و دکتر ابراهیمیان بود.
هفتم: جشنواره هنری مقابله با حقوق بشر آمریکایی
اولین جشنواره هنری «مقابله با حقوق بشر آمریکایی» در قالب موشن گرافی، اینفوگرافی، پوستر و تابلو مقاله، کارتون و کاریکاتور و عکاسی چیدمان به همت سازمان بسیج حقوقدانان برگزار ‌شد.
در راستای ارتقاء آگاهی و فرهنگ عموم مردم در زمینه حقوق بشر و از طرفی معرفی چهره واقعی مدعیان جهانی حقوق بشر با استفاده از ابزار هنر، «اولین جشنواره هنری حقوق بشر آمریکایی» در سطح ملی و با همکاری سازمان بسیج حقوقدانان، حوزه هنری، معاونت فرهنگی سازمان بسیج مستضعفین و موسسه عهد نو برگزار ‌شود.
تولید آثار هنری «پژوهش محور» در خصوص ماهیت، مفهوم و مصادیق حقوق بشر آمریکایی مهمترین رویکرد این جشنواره مردمی است که پژوهش صورت گرفته شامل مجموعه اقدامات ضد حقوق بشری دولت آمریکا به شکل کامل در اختیار هنرمندان قرار ‌گرفت و کلیه آثار هنری این جشنواره ­می­بایستی بر اساس این پژوهش تولید می­شد.
تا پایان تیرماه که آخرین مهلت برای ارسال آثار هنری به این جشنواره بوده است حدود 800 اثر توسط 350 هنرمند در بخش های مختلف به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
هشتم: برگزاری همایش بررسی ابعاد حقوقی فاجعه منا با حضور حقوقدانان مختلف در دانشگاه تهران
پیرو برگزاری این همایش و انتشار مجموعه مقالات آن و ارائه بیانیه هایی در این خصوص،‌ سازمان بسیج حقوقدانان نیز به عنوان عضو کمیته حقوقی پیگیری فاجعه منا معین شده و نماینده این سازمان نیز در جلسات این کمیته در وزارت امور خارجه به صورت منظم شرکت مینماید.
راه اندازی دوفصلنامه های علمی تخصصی حقوق اقتصاد مقاومتی و حقوق فرهنگی اجتماعی
راه اندازی دو عنوان دوفصلنامه در موضوعات مورد نیاز روز کشور در علم حقوق به منظور کسب رتبه علمی پژوهشی و تبدیل سازمان به قطبی علمی در این زمینه از جمله اقدامات مهم علمی سازمان بسیج حقوقدانان بوده است که نیازمند گذر زمان جهت وصول به نتایج خود میباشد.
نهم: برگزاری همایش مبارزه با فساد و اشرافی گری(اقتصاد سیاه)
برگزاری همایش حقوقی مبارزه با مفاسد اقتصادی و اشرافی گری با عنوان اقتصاد سیاه در روز 6 آذر یکی از فعالیت های سازمان بسیج حقوقدانان است که سعی دارد تا با اندیشه حقوقدانان روشی عملی برای مقابله با فساد اقتصادی در کشور پیدا کنند.
دهم: برگزاری همایش ملی حقوق سبز
جذب گردشگر و استفاده از ظرفیت اقتصادی نهفته در این عرصه، همواره یکی از برنامه های اصلی کشور در بخش اقتصاد بوده است. از طرفی یکی از مناطقی که در طول سال مملو از گردشگران داخلی و خارجی است، شهرهای شمالی ایران و به طور کلی طبیعت بکر حاشیه دریای مازندران است. یکی از دغدغه های اصلی صاحب نظران، آسیب هایی است که محیط زیست شمال کشور از آن رنج می برد. مسلما اگر تمهیداتی برای آن اندیشیده نشود، جذب گردشگر تحت تاثیر قرار گرفته و آسیب های جدی می بیند. در همین راستا «همایش ملی حقوق سبز» که به همت سازمان بسیج حقوق دانان برگزار می گردد، به دنبال آن است که با گردهمایی اندیشمندان حقوقی کشور، استفاده از ظرفیت علم حقوق برای حفاظت از محیط زیست کشور به خصوص شهرهای شمالی کشور را فراهم آورد. این همایش در اسفند ماه برگزار می شود و در حال حاضر درمرحله جمع آوری مقالات است.
ب: فعالیت های جریان ساز و نقش آفرین
اول: حمایت از تاسیس و فعالیت سازمانهای مردم نهاد
ارائه دستورالعمل، پیگیری تشکیل و تاسیس سمن یا شناسایی سمنهای فعال در حوزه حقوق در سطح کشور به صورت مستمر در طول سال گذشته از جمله مهمترین فعالیتهای سازمان در این زمینه بوده است.
دوم: برنامه‌ریزی و شروع به برگزاری سلسله نشست‌های مبارزه با مفاسد اقتصادی
سوم: تشکیل کارگروه تخصصی حمایت حقوقی از اقتصاد مقاومتی
به منظور حمایت از تولید ملی و تحقق سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی، یک کارگروه تخصصی از اساتید، وکلا و حقوقدانان مجرب در این زمینه تشکیل گردید که همکاری با سایر بخشهای بسیج، همکاری با صدا و سیما در برنامه های پایش و اخبار 20:30 و حمایت حقوقی از بنگاههای اقتصادی از جمله فعالیتهای این کارگروه است. پایش و مقابله با مفاسد اقتصادی و سعی در تاثیرگذاری در تصمیم گیریهای حقوقی نهادهای تصمیم گیر در حوزه های اقتصادی بیشتری حجم فعالیتهای این کارگروه را به خود اختصاص داده است.
چهارم: صدور بیانیه ها و اظهارنظرهای تخصصی
سازمان بسیج حقوقدانان با بهره گیری از ظرفیت حقوقدانان بسیجی اقدام به موضع گیری و اظهار نظر در خصوص موضوعات مختلف روز از منظر حقوقی کرده است که اهم این موارد به شرح زیر است:
بیانیه حقوقی سازمان بسیح حقوقدانان در خصوص بررسی ابعاد مختلف حقوقی فاجعه منا و راهکارهای پیگیری حقوقی آن
بیانیه حقوقی سه زبانه سازمان بسیج حقوقدانان در اعتراض به اعدام شیخ نمر + انگلیسی و عربی
بیانیه حمایتی سازمان بسیج حقوق‌دانان از پویش مردمی شفافیت اطلاعات داوطلبان نمایندگی مجلس
بیانیه دعوت سازمان بسیج حقوق دانان از ملت بزرگ ایران و جامعه حقوقدانان، قضات، وکلا و سردفتران برای شرکت در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن
بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان در خصوص لزوم مشارکت گسترده مردم در انتخابات 7 اسفند مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری
بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان در رابطه با الگوی جدید قراردادهای نفتی موسوم به IPC و لزوم ورود شورای عالی اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 و هیأت عالی نظارت بر منابع نفتی به موضوع قراردادهای جدید نفتی
بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی و تأکید بر لزوم تشکیل جبهه مستقل حقوقی برای مقابله با جنایات دولت آمریکا و نیز اعلام حمایت بسیج حقوقدانان از اقدام حقوق بشری شهرداری تهران
بیانیه سازمان بسیح حقوقدانان در واکنش به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم و لزوم ممانعت مدعیان حقوق بشر از ادامه نقض حقوق بین الملل و بشر در بحرین
بیانیه سازمان بسیج حقوق دانان به مناسبت فرارسیدن روز جهانی قدس و دعوت مردم به مشارکت در راهپیمایی و لزوم رسیدگی به جنایات صهیونیست ها در محاکم بین المللی و حقوق بشری
بیانیه سازمان بسیج حقوق دانان هم زمان با هفته قوه قضائیه در خصوص لزوم جدیت بیشتر و حرکت سریعتر قوه قضائیه در برخورد با مفاسد و اجرای عدالت و اعلام زمینه ها و آمادگی همکاری بسیج حقوقدانان با قوه قضائیه در این خصوص
بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان در خصوص لزوم بررسی و برخورد قانونی با دریافت کنندگان حقوق های نامتعارف و لزوم استفاده از صلاحیت قانونی قوای سه گانه برای پیشگیری از تکرار حقوق های نجومی
نامه تخصصی سازمان بسیج حقوقدانان در خصوص الزامات اجرایی کردن قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز که با استقبال مسولین مربوطه نیز مواجه شد
بیانیه سازمان بسیج حقوقدانان در خصوص وضعیت حقوق بشر در کشمیر در جریان اعتراضات داخلی این کشور
بیانیه های سازمان بسیج حقوقدانان در خصوص موضوع نحوه اجرای سند برجام
ج: فعالیت های فرهنگی
اول: فعال‌سازی و برگزاری منظم جلسات هیئت ماهانه
جلسه اول:
زمان: شنبه مورخ 11 مهرماه ساعت 19-21
مکان: میدان سپاه، خیابان پادگان، حسینیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها
سخنرانان:
حجت‌الاسلام‌والمسلمین صدیقی (امام‌جمعه موقت تهران و عضو شورای عالی قضایی)
دکتر فؤاد ایزدی (عضو هیئت‌علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران)
مداح: حاج حیدر خمسه
جلسه دوم:
زمان: شنبه مورخ 23 آبان ماه 19-21
مکان: میدان سپاه، خیابان پادگان، حسینیه فاطمه الزهرا سلام‌الله علیها
سخنرانان:
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی(نائب رئیس مجلس شورای اسلامی)
دکتر توکل حبیب زاده (عضو هیئت‌علمی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام)
مداح : حاج محسن طاهری
جلسه سوم:
زمان: سه شنبه مورخ 16 دی ماه 1394
مکان: میدان سپاه، خیابان پادگان، حسینیه فاطمه الزهرا سلام‌الله علیها
سخنرانان:
حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوترابی(نائب رئیس مجلس شورای اسلامی)
دکتر مهرداد بذرپاش عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی
مداح: حاج محسن طاهری
جلسه چهارم:
زمان: روز سه شنبه مورخ 13 بهمن ماه 1394
مکان: سالن اجتماعات شهید رشادی حسینیه فاطمه الزهرا(س)
سخنران: حجت الاسلام قرائتی
جلسه پنجم:
زمان: روز شنبه 1 خرداد ماه 95
مکان: انتهای خ کارگرشمالی .شهرک والفجر، ابتدای خ نهم، مسجدجامع ثارالله
سخنران: حجت الاسلام جناب آقای دکتر سیدمحمدمهدی حسینی منش یزدی
جلسه ششم:
محفل گرامیداشت شهدای مدافع حرم حقوقدان
زمان: مورخ دوشنبه 21 تیرماه 1395
سخنران: حجت السلام و المسلمین سید حسین مومنی
مداح: حاج امیر عباسی
شعرخوانی: برادر وحید قاسمی
مکان: حسینیه فاطمه الزهرا (س) پادگان ولیعصر(ع)
دوم: اجرای برنامه‌های ترویجی در جهت معرفی شهید شاخص سازمان
آماده‌سازی مستند شهید شاخص؛ شهید یوسف مرحبا و پخش از شبکه های مختلف صداوسیما
کارگردان: محمدرضا جلیلی
طول زمان مستند: 20 دقیقه
آماده‌سازی پوستر و بروشور شهید شاخص و توزیع در سطح کشور
سوم: اجرای برنامه‌های ویژه هفته دفاع مقدس
گردهمایی بسیجیان قوه قضائیه با حضور معاون اولیه قوه قضائیه
گردهمایی وکلای بسیجی در همایش دفاع مقدس از جبهه تا محکمه
چهارم: فراهم نمودن خدمات رفاهی
بازدید از اماکن فرهنگی و هنری
تهیه بلیط فیلم های سینمای و تئاترهای ارزشی
هماهنگی امکان بهره‌گیری از برخی سالنهای ورزشی با تخفیف ویژه
و...
پنجم: ارائه مشاوره حقوقی رایگان در سطح کشور
سازمان بسیج حقوقدانان ارائه مشاوره حقوقی را به عنوان یک فعالیت جهادی، داوطلبانه و بسیجی پیش می برد که در عین حال مشکلات حقوقی بسیاری از شهروندان را در قالب یک فعالیت خدمت رسانی و تخصصی برطرف می نماید را جزو برنامه های اصلی خود قرارداده و از طریق اجرای طرح های هر مسجد یک حقوقدان، آگاه سازی حقوق شهروندی، تشکیل مراکز مشاوره رایگان و ارائه خدمات مشاوره حقوقی درمناسبتهای مختلف اقدام به توسعه و ترویج فرهنگ خدمت جهادی از طریق مشاوره حقوقی در میان حقوقدانان بسیجی کشور نموده است. تشکیل مراکز ثابتی به منظور ارائه مشاوره حقوقی در مراکز استانهای کشور، اجرای برنامه مشاوره حقوقی در هفته بسیج، دهه مبارکه فجر و اجرای طرحهای ثابت آگاه سازی حقوق شهروندی و هر مسجد یک حقوقدان در شهرهای مختلف کشور از جمله این برنامه هاست.
ششم: برنامه هفته بسیج
اجرای طرح مشاوره حقوقی، خدمت جهادی در سطح کشور با همکاری دفاتر حمایت قضایی بسیج
گرامیداشت شهدای شاخص سازمان بسیج حقوقدانان شهید موسی نوری قلعه‌نو و شهید یوسف مرحبا
دیدار با خانواده‌های شهدای فاجعه مکه و منا
بازدید علمی -آموزشی از کانون اصلاح و تربیت
هفتم: تولید کتب و محصولات تربیتی و فرهنگی
تولید و چاپ بیش از 9 اثر تربیتی و فرهنگی به منظور تامین محتوای مورد نیاز جهت مباحثه در انجمنهای علمی معرفتی و بهره برداری تمام حقوقدانان از دیگر فعالیتهای سازمان بسیج حقوقدانان در سال گذشته بوده است. غالب این محصولات علاوه بر چاپ از طریق سایت رسمی و سایر راهکارهای رسانه ای و با بهره گیری از فضای مجازی توزیع و بازنشر شده اند.
عناوین این محصولات به شرح زیر است:
ایمان در قرآن
توحید در قرآن
نبوت در قرآن
ولایت در قرآن
حقوق بشر امریکایی 1
حقوق بشر امریکایی 2
خیمه احباب (اخلاق تشکیلاتی)
حکومت و سیاست در نهج البلاغه
کتاب رسالت حقوقدان – تکالیف حقوقدانان در منظومه فکری مقام معظم رهبری
بروشورهای ماهانه سخن ماه از بیانات مقام معظم رهبری به صورت ماهیانه
هشتم: تولید کلیپها و تیزرها
کلیپ معرفی سازمان، کلیپهای رسالت حقوقدان، تیزهای تبلیغاتی و آموزشی و...
نهم: شناسایی و گردآوری اطلاعات شهدای حقوقدان کشور
تاکنون بیش از .... شهید حقوقدان در سطح کشور شناسایی شده و اطلاعات اولیه آنها نیز گردآوری شده و سازمان در حال تکمیل اطلاعات به منظور چاپ کتاب شهدای حقوقدان است. برنامه ریزیهای ملاقات با خانواده محترم شهدا و ایثارگران و همچنین تکمیل اطلاعات در مراحل بعدی در خصوص آزادگان، جانبازان و ایثارگران حقوقدان برنامه های بعدی سازمان در این زمینه هستند.
د: فعالیت های فضای مجازی
اول: ایجاد و فعال‌سازی سایت شباب سازمان مرکزی و استانها
با شروع به کار سازمان در دور جدید فعالیت ها تلاش شد، سایت شباب سازمان و استانها راه اندازی شده و از طریق سامانه مکاتبات، بخشی از ارتباط گیری­ها با استان ها انجام شود.
دوم: ایجاد و فعال سازی پرتال رسمی سازمان
با عنایت به لزوم طراحی سایت رسمی سازمان از سوی شرکت بهمن پرداز، سرعت این کار به‌شدت پایین بوده و علیرغم طراحی و فعال‌سازی سه سایت در این بازه سه‌ماهه، متأسفانه فعال‌سازی سایت رسمی که زمان بسیار بیشتری به آن اختصاص داده‌شده است همچنان صورت نگرفته اما به حمدالله هماهنگی‌های موردنیاز انجام‌شده، طرح سایت نهایی شده، نمای ظاهری سایت نهایی شده و قرارداد طراحی آن نیز منعقدشده است و سایت در حال طراحی است.
انتهای پیام/

۹۵/۰۹/۰۳
۱۶:۴۶

موانع استقبال از بیمه‌های غیراجباری در ایران

علاوه بر غلبه رویکرد آینده‌گریز، از یک طرف سود بالای سپرده‌گذاری بانکی و سرمایه‌گذاری‌های راکد و از طرف دیگر خمودگی بیمه‌گران و فعالان این صنعت، مانع از استقبالی در خور از بیمه‌های غیراجباری بوده است.

به گزارش ملیت به نقل از پول‌نیوز ،«الخیر فی ما وقع»، «هرچه پیش آید خوش آید»، «چنان به که امشب تماشا کنیم؛ چو فردا شود فکر فردا کنیم»، «مگو فردا که فردا کس ندیده‌ست»، ... . ضرب‌المثل شدن این عبارات و اشعار و استفاده مکرر از آن‌ها در زبان فارسی بدون در نظر گرفتن ریشه و شأن بیانشان، بر رویکردی نزدیک‌اندیش، کوته‌نگر و آینده‌گریز دلالت می‌کند.این رویکرد، چالشی است در راه شکل‌گیری یک عزم همگانی و اراده جمعی برای جبران پیشاپیش ضررها، زیان‌ها و خساراتی که احتمال دارد در آینده دور یا حتی لحظه‌ای دیگر در انتظار ما باشد، آن هم در کشوری که میزان مرگ‌ومیر ناشی از سوانح رانندگی، آلودگی هوا، سکته و سرطان نسبت به متوسط جهانی بالاست. بنا بر همین رویکرد، در ایران به‌جز بیمه‌های درمان و بازنشستگی که خارج از صنعت بیمه و در قالب شرایط قانونی استخدام دولتی و خصوصی تعریف شده‌اند و نیز بیمه شخص ثالث اتومبیل که بیمه‌ای اجباری است، انواع دیگر بیمه‌نامه‌ها با اقبال عمومی مواجه نیستند.در مواردی نیز که تلاش شده است با تعاریفی همچون بیمه «عمر و سرمایه‌گذاری» منافع کوتاه‌مدتی نیز برای بیمه‌گذاران در نظر گرفته شود، باز هم سود سپرده‌گذاری‌های بانکی و سرمایه‌گذاری‌های راکد در اقتصاد توسعه‌نیافته ما از یک‌سو و خمودگی بیمه‌گران در اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی از سوی دیگر مانع از استقبالی در خور از سوی مردم بوده است.وگرنه انجام سرمایه‌گذاری مناسب و سودآور، داشتن آرامش خاطر در زندگی، امنیت مالی و مصونیت در برابر تورم، راحتی، آسایش و تامین آتیه خانواده، داشتن دوران بازنشستگی رویایی و نگرانی نداشتن برای دوران از کارافتادگی، داشتن اندوخته‌ای برای آینده فرزندان و پرداخت بی‌دغدغه هزینه‌های تحصیل و ازدواج آن‌ها، داشتن بیمه‌های مکمل درمان و... مزایایی نیستند که کسی مایل به برخورداری از آن‌ها نباشد.با این رویکرد، بیمه عمر و سرمایه‌گذاری تنها یک قرارداد بیمه‌ای برای پرداخت سرمایه در صورت فوت به بازماندگان نیست بلکه متضمن تامین امکاناتی ضروری و فراهم آوردن شرایطی متنوع برای سرمایه‌گذاری نیز هست که با افزودن یک برنامه سرمایه‌گذاری سیستماتیک به بیمه عمر بلندمدت، چه در کشورهای دارای شاخص درآمد سرانه بالا و چه در کشورهای با شاخص درآمد پایین هر روز با استقبال بیش‌تری مواجه می‌شود.از این رو ‌ضروری است که چه بیمه مرکزی و چه شرکت‌های بیمه، ‌نه‌تنها برای توسعه کسب‌وکار خود بلکه برای فراگیری پوشش انواع بیمه در کشور به‌عنوان یکی از زیرساخت‌ها و شاخص‌های توسعه، وظیفه و مسئولیت خود را بسیار فراتر از مشتری‌جویی و بازاریابی ببینند و به سمت اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی با همکاری رسانه‌ها حرکت کنند.در این صورت مردم نیز به بیمه عمر و سرمایه‌گذاری به‌عنوان یکی از ابزارهای تامین مالی خانواده و یکی از بهترین بازارها برای سرمایه‌گذاری نگاه خواهند کرد و پیشرفت مداوم و سالیانه سرمایه بیمه‌ای خود را به‌عنوان تدبیری برای عقب نماندن از تورم برخواهند گزید تا هم برای امروز و هم برای فردای خود و خانواده خویش کارساز باشد.

۹۵/۰۹/۰۴
۰۹:۲۶

بیمه دانا بخشی از غرامت فوت شهدای سامرا را به بازماندگان آن‌ها پرداخت کرد

 شرکت بیمه دانا در اقدامی زود هنگام و به منظور جلب رضایت بیمه‌گذاران و ابراز همدردی با خانواده شهدای حادثه تروریستی شهر سامرا در عراق، بخشی از غرامت فوت این شهدا را به بازماندگان و ذینفعان آن‌ها پرداخت کرد.
 
بیژن صادق نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه دانا و اعضای هیأت همراه در آستانه روز اربعین حسینی با سفر به بندرعباس و حضور در جلسه‌ای که به همین منظور در محل استانداری هرمزگان برگزار شد، ضمن ابراز همدردی و دلجویی از خانواده و بازماندگان شهدای حادثه سامرا، بخشی از غرامت فوت این شهدا را به آن‌ها پرداخت کردند.
 
در این نشست که جاسم جادری استاندار هرمزگان و معاونین وی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسئولان محلی حضور داشتند، مدیرعامل بیمه دانا طی سخنانی ضمن ابراز خشنودی از انعقاد قرارداد بیمه زائران اربعین با همکاری وزارت کشور و سازمان حج و زیارت به منظور ارائه خدمات بیمه به زوار اباعبدالله الحسین(ع) اظهار داشت: طبق آخرین اطلاعات و آمار در حادثه تلخ رخ داده در شهر سامرا بیش از بیست نفر جان خود را از دست دادند و برخی نیز به دلیل حوادث رانندگی یا بیماری در این مدت فوت کرده‌اند که خوشبختانه با تعامل مناسبی که با هلال احمر صورت گرفته، در این مدت توانسته‌ایم خدمات درمانی بسیار مناسبی را به زائران و راهپیمایان اربعین ارائه کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه تا کنون بیش از 5 هزار نفردر بیمارستان‌های عراق با هزینه بیمه دانا مداوا شده و حدود 50 نفر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی عراق بستری شدند، از تلاش و ارائه خدمات 150 نفر از همکاران بیمه دانا به زائران در این ایام خبر داد و افزود: تمام امکانات رفاهی و درمانی به منظور ارائه خدمات‌رسانی به این عزیزان بسیج شده که از آن جمله می‌توان به استقرار آمبولانس‌ها در نقاط مرزی برای خدمت‌رسانی به آن‌ها اشاره کرد.
 
صادق با تشکر از استاندار هرمزگان و بازماندگان حادثه تلخ سامرا به دلیل تحمل صبر و بردباری، ابراز امیدواری کرد تا سایر تعهدات باقیمانده در قبال این بازماندگان به بهترین نحو ممکن انجام شود.
 
لازم به ذکر است در سفر نایب رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل بیمه دانا به بندرعباس، حسینی معاون فنی بیمه‌های اشخاص، خدادادی معاون امور استان‌ها و توسعه شبکه فروش، عاطفی معاون اداری و مالی، خسروی مدیر دفتر هیات‌مدیره و مدیرعامل و رحمانی سامانی سرپرست منطقه 4 بیمه دانا حضور داشتند.
 

منابع دیگر:
 • ایسنا
 • پولی مالی
 • ایران اکونومیست
 • 3 بی ان
 • اخبار بانک
 • عصر اعتبار
 • بانک و صنعت
 • تجارت آنلاین
 • پول نیوز
 • فرصت نت
 • داغ نیوز
 • بانک مردم
 • آریا
 • اقتصاد تهران
 • بانک و رسانه
 • دولت بهار
 • دفاع‌مقدس
۹۵/۰۹/۰۳
۱۳:۴۴

وجود نمایندگان متخصص و کارآمد مهم‌ترین سرمایه بیمه آرمان است

اقتصادتهران: تامین اطمینان و آرامش مشتریان و بیمه گذاران در گرو گستردگی فعالیت سالم و مطمئن شبکه فروش است.
به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان، تعدادی از نمایندگان تهران بیمه آرمان در دیدار و نشست صمیمی با مدیران ارشد این شرکت، مسائل و مشکلات خود را با ایشان در میان گذاشتند.
در این جلسه که با حضور علیرضا بیانیان مدیر عامل، هادی رئیس الذاکرین معاون فروش و بازاریابی و مصطفی شمس سرپرست معانت فنی برگزار شد، دکتر رئیس الذاکرین ضمن خوشامدگویی به نمایندگان، سیاست ها و برنامه های این شرکت را برای ارتقای سطح دانش فنی و توان علمی و عملی نمایندگان مورد تأکید قرار داد و گفت: امیدواریم با تلاش تمام کارکنان و نمایندگان شاهد افزایش سهم خود در بازار باشیم و جایگاه واقعی شرکت را در صنعت بیمه ارتقاء بخشیم.
وی توانمندسازی نمایندگان را در مسیر تعالی شرکت از اهداف و برنامه‌های بیمه آرمان دانست و گفت: وجود نمایندگان متخصص و کارآمد مهم ترین سرمایه بیمه آرمان و تضمین کننده بقای آن است و‌ در نقاط مختلف می‌تواند زمینه جذب مشتری و ارائه خدمات مطلوب را در کمترین زمان ممکن فراهم سازد و به افزایش پرتفوی و رشد شرکت منجر شود.
معاون فروش و بازاریابی بیمه آرمان گفت: صلاحیت ها و دانش فنی و تخصصی نمایندگان تضمین کننده سلامت و پایداری شرکت است و این موضوع در دستور کار هیئت مدیره است و ما مسائل و مشکلات شبکه فروش را آسیب شناسی و دغدغه های نمایندگان و عوامل شبکه فروش را به جهت بهبود امور برطرف و به اصلاح امور خواهیم پرداخت.
علیرضا بیانیان مدیر عامل بیمه آرمان نیز در این جلسه نمایندگان و عوامل شبکه فروش را پیش قراولان بیمه آرمان دانست و گفت: تامین اطمینان و آرامش در مشتریان و بیمه گذاران در گرو گستردگی فعالیت سالم و مطمئن شبکه فروش است و یکی از اولویت های ما و مدیران ارشد شرکت ارتباط گیری و تعامل روزافزون با نمایندگان و شبکه فروش و ترفیع موانع و مشکلات پیش روی آنهاست.
در این جلسه، نمایندگان نیز علاوه بر بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود، سؤالات و دغدغه‌های خود را با مدیران ارشد بیمه آرمان در میان گذاشتند.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۷:۱۰

بیمه ملت، بیمه خانواده

دکتر علیرضا ابراهیم پور، مدیرعامل بیمه ملت، روز سه شنبه مورخ 95/09/02 در جمع خبرنگاران برنامه های راهبردی بیمه ملت را تشریح کرد.

ایران اکونومیست - دکتر ابراهیم پور با تاکید بر رویکرد جدید بیمه ملت و توجه خاص بر نیازهای بیمه ای خانواده ها به محصولات ویژه این شرکت اشاره کرد و گفت بیمه های خانواده شامل بیمه های عمر و سرمایه گذاری، مستری زنان خانه دار، مستمری پایه و مکمل، تحصیل فرزندان، بیمه جهیزیه و بیمه تامین سرمایه، بیمه سپرده زندگی، بیمه درمان تکمیلی خانواده و ... از محصولات بیمه ملت است که بر اساس نیاز خانواده ها طراحی شده و قابل ارائه می باشد. 
وی با اشاره به بیمه درمان خانواده اظهار کرد: در این طرح خانواده می تواند با پرداخت مبالغ تعیین شده از خدمات درمانی در قالب بیمه تکمیلی استفاده کنند.
دکتر ابراهیم پور همچنین به کارت اعتباری بیمه ملت بعنوان محصول انحصاری این شرکت اشاره کرد و افزود: این کارت در اختیار گروه های مختلف از جمله کارمندان دولت، سازمان ها، نهادها، موسسات، پزشکان، وکلا و... قرار گرفته است و این افراد با استفاده از کارت های اعتباری می توانند اقدام به خرید کلیه اجناس و محصولات ارائه شده در فروشگاه ها به صورت قسطی نمایند و بیمه ملت پرداخت اقساط این کارت ها را نزد فروشنده ها بیمه خواهد کرد.
مدیرعامل بیمه ملت با اشاره به مشکلات موجود در صنعت بیمه خاطر نشان کرد: اصلی ترین مشکل موجود در صنعت بیمه عدم توسعه فرهنگ بیمه در کشور است که اشکال در ساختار عملکردی بیمه، وجود انحصار در صنعت بیمه، اشکال در ساختار نظام آموزش و پرورش، ضعف در قوانین و مقررات، وجود نرخ های تکلیفی، عدم اعتقاد به اهمیت صنعت بیمه در سالم سازی اقتصاد، عدم هماهنگی بین مجموعه عوامل داخلی اقتصاد، ضعف دانش عمومی و ضعف آگاهی و ضعف تبلیغات، مشکلات تورم و اقتصادی، عدم توجه به رضایت مشتری، کمبود نیروی انسانی متخصص، ضعف در خلاقیت و نوآوری و نامناسب بودن نرخ های بیمه ای از مشکلات اصلی صنعت بیمه از مهمترین عوامل موثر در این عقب ماندگی فرهنگی است. دکتر ابراهیم پور در ادامه سخنان خود با تاکید بر بازگشت امیدبخش دکتر همتی به بیمه مرکزی و اشاره به تجربه ارزشمند 12 ساله ایشان در مسند هدایت بیمه مرکزی، اظهار امیدواری کرد، با درایت و دلسوزی ایشان و تلاش و همسویی شرکتهای بیمه، اقدامات موثری را در جهت فرهنگ سازی انجام دهیم. وی رسانه را ابزار مهم فرهنگ سازی دانست و تاکید کرد برای فرهنگ سازی در صنعت بیمه به زمان طولانی برای تبدیل یک کنش به فرهنگ نیاز داریم و نقش رسانه نیز در این میان بسیار کلیدی است.
مدیرعامل بیمه ملت همچنین خاطر نشان کرد: این شرکت تاکنون شعبه نداشته و ایجاد شعب در دستور کار این مجموعه قرار گرفته که با توسعه و ارتقا شبکه فروش محقق می شود و از برنامه های این شرکت می توان به ارائه محصول مناسب، نرخ دهی مناسب و کیفیت ارائه خدمات در راستای ارتقا جایگاه بیمه ملت در صنعت بیمه اشاره کرد.
دکترابراهیم پور همچنین به برنامه های راهبردی بیمه ملت اشاره کرد و گفت: پذیرش ریسک و توسعه پرتفوی، برقراری حاکمیت شرکتی، توسعه شبکه فروش، حفظ سرمایه های انسانی، توجه به نیازهای مشتریان، حفظ توانگری مالی، مدیریت وصول مطالبات و.... از برنامه های اصلی شرکت است.
وی از راه اندازی باشگاه مشتریان بیمه ملت خبر داد و اعلام کرد: شعار ما بیمه ملت، بیمه خانواده بوده و تمرکز این مجموعه بر ارائه محصولات مرتبط با خانواده است. 

۹۵/۰۹/۰۳
۱۴:۲۰

هزینه خرید ساختمان مرکزی بیمه دی به اندازه یک هشتم سرمایه این شرکت آب خورد!

پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: بیمه دی به اندازه یک هشتم سرمایه خود در بورس هزینه خرید ساختمان مرکزی کرد!
به گزارش بانک مردم، سید مجید بختیاری مدیرعامل بیمه دی در نامه‌ای به رئیس اداره نظارت بر ناشران فرابورسی در مورد اطلاعات و صورت‌های مالی ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۵ توضیحات تکمیلی ارائه کرده است.
در بند دوم توضیحات آمده که در خصوص شناسایی خرید ساختمان دفتر مرکزی شرکت جمعا به مبلغ ۳۰۸ میلیارد ریال (۳۰٫۸ میلیارد تومان) … ارزیابی گردیده است. در انتهای این بند نیز آورده شده که مبلغ کل معامله به صورت نقد تسویه شده است.
طبق اطلاعات و صورت‌های مالی بیمه سرمایه ثبت شده این شرکت بیمه‌ای ۲۵۰ میلیارد تومان است و خرید ساختمان مرکزی این بیمه به اندازه یک هشتم سرمایه ثبت‌شده آن برای این شرکت هزینه در بر داشته است.
بر اساس این گزارش، بیمه دی سود هر سهم را ۷٫۶ تومان در نظر گرفته که در میان شرکت‌های بیمه‌ای سود خوب و منطقی به نظر می‌رسد و می‌تواند برای سهامداران امیدوارکننده باشد.

۹۵/۰۹/۰۴
۰۹:۴۶

بیمه جهیزیه آمد

بانکداری 24: مدیر عامل بیمه ملت با بیان اینکه در کشور سهم گردش مالی بیمه زندگی حدود ۱۲ درصد اما در کشورهای پیشرفته بیش از ۶۰ درصد است، گفت: بیمه جهیزیه و تامین سرمایه اشتغال تدوین و اجرایی شده است.

به گزارش بانکداری 24، علیرضا ابراهیم پور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیمه زندگی جوانان ، سپرده زندگی ، تحصیل فرزندان ، مستمری زنان خانه دار و بیمه زندگی و سرمایه گذاری در این شرکت بیمه تدوین و اجرایی شده است، اظهارداشت: این شرکت نام بیمه عمر را به بیمه زندگی تغییر داده است زیرا این بیمه ها برخلاف آنچه تصور عمومی فقط مخصوص فوت افراد نیست و فرد می تواند بعداز یک دوره 10 یا 20 ساله تا آخر عمر از مستمری بازنشستگی آن استفاده کند .
مدیر عامل بیمه ملت از صدور بیمه جهیزیه و تامین سرمایه اشتغال خبرداد و افزود: این شرکت برای نخستین بار بیمه کارت اعتباری را برای سازمانها ، نهادها و موسسات و همچنین افراد شاغل در بخش خصوصی نظیر پزشکان ، وکلا و اعضای هیئت علمی به اجرا گذاشته است.
وی تصریح کرد: این کارتها از 2 تا 20 میلیون تومان اعتبار دارند و به شبکه فروشگاه های مختلف متصل هستند و دارندگان آنها می توانند قسطی خرید کنند و به محض آن که قسط خود را پرداخت کردند مجددا کارت شارژ می شود.
ابراهیم پور با بیان اینکه برای صدور این کارتها هیچ وجهی از مشتری گرفته نمی شود، گفت: در 80 درصد فروشگاه های مرتبط با این شرکت هیچ نرخ اضافه ای بابت فروش اقساط از مشتری گرفته نمی شود. البته باز پرداخت اقساط را نزد فروشگاه ها بیمه می کنیم و بابت این کار دو درصد از فروشگاه ها حق بیمه می‌گیریم.
مدیر عامل بیمه ملت با بیان اینکه در کشور سهم گردش مالی بیمه زندگی حدود 12 درصد است و این رقم در کشورهای پیشرفته بیش از 60 درصد است گفت: در صددیم سهم بیمه زندگی را از گردش مالی شرکت افزایش دهیم. به همین خاطر بیمه های متنوع نظیر بیمه مستمری زنان خانه دار و بیمه تحصیلی فرزندان را ایجاد کرده ایم .
ابراهیم پور گفت: در بیمه زنان خانه دار که شامل زنان شاغل نیز می شود این افراد می توانند از ماهی 10 هزار تومان به بالا خود را بیمه کنند و با رسیدن به سن خاص مادام العمر مستمری بگیرند.
وی گفت: در بیمه تحصیل فرزندان نیز والدین می توانند بچه های خودرا تا سن12 سالگی بیمه کنند تا به محض ورود به دانشگاه همه هزینه های دانشگاه ازجانب شرکت بیمه پرداخت شود.
منبع: تسنیم

منابع دیگر:
 • بانک مردم
۹۵/۰۹/۰۳
۱۲:۱۴

برگزاری مجمع عمومی بیمه دی

پول‌نیوز - مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده بیمه دی در روز چهارشنبه مورخ 26 آبان ماه 95 برگزار شد.
به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در این مراسم پس از قرائت آیاتی چند از کلام الله مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران ابتدا نسبت به انتخاب رئیس مجمع و منشی های جلسه اقدام شد و پس از استقرار هیئت رئیسه مجمع و نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار و با حضور 72/84 درصد سهامداران نسبت به انتخاب اعضای هیئت مدیره بیمه دی اقدام شد.
در این جلسه پنج شرکت بانک دی، تجارت گستر فرداد، آتیه سازان دی، خدمات پشتیبانی آتیه سازان دی و لیزینگ دی برای حضور در هیئت مدیره بیمه دی انتخاب شدند.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۵:۰۵

تسهیلات بیمه آرمان در بیمه نامه بدنه خودرو

شرکت بیمه آرمان با هدف رعایت اصل مشتری مداری و ترغیب بیمه گذاران به تهیه بیمه نامه بدنه خودرو، تسهیلات و تخفیفات ویژه ای برای خودروهای سواری اعمال می‌کند.
شرکت بیمه آرمان با هدف رعایت اصل مشتری مداری و ترغیب بیمه گذاران به تهیه بیمه نامه بدنه خودرو، تسهیلات و تخفیفات ویژه ای برای خودروهای سواری اعمال می‌کند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اخبارپول، مدیریت بیمه های خودرو در اطلاعیه ای اعلام کرد این تسهیلات ویژه در راستای فضای رقابتی موجود و به منظور حفظ و جذب مشتریان در جهت پیشبرد اهداف شرکت از ۲۶/۰۸/۱۳۹۵ اعمال می شود.
این تسهیلات برای خودروهای سواری است و حداکثر تا ۷۰ درصد تخفیف اعمال می شود و به بیمه نامه هایی که در قالب قراردادهای گروهی و یا مخصوص کارکنان، نمایندگان و یا وسایل نقلیه عمومی نظیر ناوگان اتوبوسرانی، مسافرکش، کرایه، تاکسی و تعلیم رانندگی صادر می شود، و همچنین به بیمه نامه هایی که دارای سابقه خسارت باشند، تعلق نمی گیرد.
همچنین، محاسبه تخفیفات فوق به صورت پلکانی بوده و در صورتی که حق بیمه نقدی پرداخت شود، مجموع درصد آن از۷۰ا و در صورت پرداخت اقساطی از ۶۰ تجاوز نخواهد کرد.

منابع دیگر:
 • ایران اکونومیست
 • بانک و صنعت
 • تجارت آنلاین
۹۵/۰۹/۰۳
۱۳:۰۵

یک مسئول بیمه دانا مطرح کرد: جزئیات خدمات درمانی بیمه دانا به زائران اربعین

اخبار پولی مالی- 64 نفر از زائران بیمار به صورت هوایی و زمینی به ایران اعزام شدند که تا بهبودی کامل تحت پوشش بیمه دانا قرار دارند.

به گزارش اخبار پولی مالی، عزت الله حقیقی، سرپرست پروژه بیمه زائران اربعین حسینی بیمه دانا با اشاره به پرداخت هزینه درمان سرپایی ۴ هزار نفر از زائران اربعین، گفت: تا روز گذشته 66 نفر از زائران بستری، 5 نفر تحت عمل جراحی و 64 نفر به ایران اعزام شدند.
حقیقی اظهارداشت: تا پایان روز اربعین، تعداد 28 نفر از زائران بیمه‌شده‌ بیمه دانا بر اثر سوانح طبیعی، حوادث رانندگی و حوادث تروریستی سامرا به شهادت رسیدند و هزینه‌های درمان سرپایی بیش از 4000 نفر از زائران در مراکز درمانی عراق پرداخت شده است. 
سرپرست پروژه بیمه زائران اربعین حسینی بیمه دانا به استقرار حدود 200 نفر نیرو برای ارائه خدمات بیمه‌ای در این ایام در مسیر راهپیمایی و بیش از 30 مرکز درمانی عراق از سوی این شرکت اشاره کرد و افزود: 66 نفر از زائران بیمار در مراکز درمانی عراق بستری و 5 نفر در مراکز درمانی این کشور تحت اعمال جراحی قرار گرفته‌اند.
وی گفت: 64 نفر از زائران بیمار به صورت هوایی و زمینی به ایران اعزام شدند که تا بهبودی کامل تحت پوشش بیمه دانا قرار دارند.
حقیقی با بیان اینکه نرخ حق بیمه پوشش‌های حوادث و درمان زائران در این مدت با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، رقم 18 هزار و 800 تومان برای هر نفر بوده است، تصریح کرد: این نرخ با توجه به انواع ریسک‌های مترتب بر هر نفر در طول چهل روز رقم مناسبی است و نسبت به سال گذشته علاوه بر افزایش مدت پوشش و سطح ارائه خدمات، شاهد کاهش بسیار زیاد نرخ حق بیمه بوده‌ایم.
 بر اساس این گزارش مجموع حق بیمه پرداختی زائران اربعین به بیمه دانا 35 میلیارد تومان شد. / فارس 
 

منابع دیگر:
 • داغ نیوز
۹۵/۰۹/۰۳
۱۳:۴۲

در نشست نمایندگان تهران با مدیران ارشد بیمه آرمان: مشکلات شبکه فروش بیمه آرمان آسیب شناسی شد

اخبار پولی مالی- تامین اطمینان و آرامش مشتریان و بیمه گذاران در گرو گستردگی فعالیت سالم و مطمئن شبکه فروش است.

به گزارش اخبار پولی مالی،تعدادی از نمایندگان تهران بیمه آرمان در دیدار و نشست صمیمی با مدیران ارشد این شرکت، مسائل و مشکلات خود را با ایشان در میان گذاشتند.
در این جلسه که با حضور علیرضا بیانیان مدیر عامل، هادی رئیس الذاکرین معاون فروش و بازاریابی و مصطفی شمس سرپرست معانت فنی برگزار شد، دکتر رئیس الذاکرین ضمن خوشامدگویی به نمایندگان، سیاست ها و برنامه های این شرکت را برای ارتقای سطح دانش فنی و توان علمی و عملی نمایندگان مورد تأکید قرار داد و گفت: امیدواریم با تلاش تمام کارکنان و نمایندگان شاهد افزایش سهم خود در بازار باشیم و جایگاه واقعی شرکت را در صنعت بیمه ارتقاء بخشیم.
وی توانمندسازی نمایندگان را در مسیر تعالی شرکت از اهداف و برنامه های بیمه آرمان دانست و گفت: وجود نمایندگان متخصص و کارآمد مهم ترین سرمایه بیمه آرمان و تضمین کننده بقای آن است و‌ در نقاط مختلف می‌تواند زمینه جذب مشتری و ارائه خدمات مطلوب را در کمترین زمان ممکن فراهم سازد و به افزایش پرتفوی و رشد شرکت منجر شود.
معاون فروش و بازاریابی بیمه آرمان گفت: صلاحیت ها و دانش فنی و تخصصی نمایندگان تضمین کننده سلامت و پایداری شرکت است و این موضوع در دستور کار هیئت مدیره است و ما مسائل و مشکلات شبکه فروش را آسیب شناسی و دغدغه های نمایندگان و عوامل شبکه فروش را به جهت بهبود امور برطرف و به اصلاح امور خواهیم پرداخت.
مدیر عامل بیمه آرمان نیز در این جلسه نمایندگان و عوامل شبکه فروش را پیش قراولان بیمه آرمان دانست و گفت: تامین اطمینان و آرامش در مشتریان و بیمه گذاران در گرو گستردگی فعالیت سالم و مطمئن شبکه فروش است و یکی از اولویت های ما و مدیران ارشد شرکت ارتباط گیری و تعامل روزافزون با نمایندگان و شبکه فروش و ترفیع موانع و مشکلات پیش روی آنهاست.
در این جلسه، نمایندگان نیز علاوه بر بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود، سؤالات و دغدغه‌های خود را با مدیران ارشد بیمه آرمان در میان گذاشتند.

منابع دیگر:
 • آیین
 • آریا
 • بانکداری 24
۹۵/۰۹/۰۳
۱۴:۱۲

بیش از 77000 مورد پرداخت خسارت در روز نگاهی به عملکرد بیمه ایران در شش ماهه ابتدای سال جاری

بررسی های آماری بیمه ایران در شش ماهه نخست سال جاری نشان می دهد ، این شرکت بیمه دولتی پس از چندین دوره تغییرات مداوم مدیریتی ، به دوران ثبات عملکردی خود نزدیک می شود.

15 آبان ماه به عنوان نخستین روزی که اولین شرکت بیمه ایرانی رسما پا به عرصه بازار صنعت بیمه ایران  نهاد حائز اهمیت است بخصوص اینکه پای بست های بیمه گری ایرانی و دولتی با تاسیس این شرکت پی ریزی شد از این رو تحلیل عملکرد شرکت مزبور با اتکاء به آمار عملکرد شش ماهه 95 حائز اهمیت می باشد.
بر اساس گزارش های آماری ارائه شده توسط بیمه مرکزی، از مجموع 139 هزار میلیارد ریال حق بیمه تولیدی در شش ماه سال جاری ، 56 هزار میلیارد ریال توسط بیمه ایران تولید شده است که در حدود 40 درصد از کل حق بیمه تولیدی در شش ماه ابتدای سال جاری را تشکیل می دهد، نکته بارز این ارقام  رشد بیش از 7 درصدی حق بیمه تولیدی شش ماهه نسبت به پنج ماهه سال جاری است که می تواند حاکی از پالایش پرتفوی و انعقاد قرار دادهای بهینه باشد.
گفتنی است 44 درصد از کل خسارت پرداختی صنعت بیمهمعادل با 39 درصد از حق بیمه های تولیدی این شرکت می باشد و 79 درصد از کل خسارت پرداختی صنعت بیمه نیز سهم بیمه ایران می باشد.
نرخ رشد بیمه و خسارت
آمار مذکور حاکی از آن است که اگر چه طی دو سال اخیر افت و خیزهای مدیریتی در این شرکت دولتی بر عملکرد آن بی تاثیر نبوده ؛ اما بنابر شواهد موجود ،حرکت رو به رشد شرکت سهامی بیمه ایران بخصوص از خرداد ماه سال جاری آغاز و در شهریور ماه شتاب بیشتری بخود گرفته است.
با توجه به آمارهای ماهانه ارائه شده در شکل 1 نرخ رشد نقطه به نقطه حق بیمه تولیدی این شرکت تا خرداد ماه روندی کاهشی و پس از آن روندی افزایشی داشته است.
 بیشترین نرخ رشد حق بیمه تولیدی و خسارت پرداختی در فروردین ماه مشاهده شد، در صورتی که بیشترین نرخ رشد تعداد موارد خسارت در مرداد ماه و تعداد بیمه نامه صادره در شهریور ماه مشاهده شد ه است.
بیشترین رشد تعداد بیمه نامه صادره در شهریور ماه نشان می دهد تنها شرکت بیمه دولتی در اواخر شش ماه سال جاری به دوره ثبات دست یافته و پیش بینی می شود این ثبات عملکرد در نیمه دوم سال شدت یابد.
وضعیت حق بیمه تولیدی ، خسارت پرداختی و بیمه نامه صادره
با توجه به شکل 2 در شش ماه اول سال جاری حق بیمه تولیدی بیمه ایران در تمامی ماه ها به جز ماه اردیبهشت ماه  بیش از خسارت پرداختی بوده است.
بر اساس اطلاعات اماری موجود ، حق بیمه تولیدی در شهریورماه در حدود 23 هزار میلیارد ریال و خسارت پرداختی در حدود 5/5 هزار میلیارد ریال می باشد که حق بیمه تولیدی نسبت به 5 ماه نخست سال بسیار بیشتر است.
با توجه به شکل 3 از اردیبهشت تا شهریورماه تعداد موارد خسارت بیشتر از تعداد بیمه نامه صادره بوده است. این اختلاف در اردیبهشت و خرداد ماه سایر ماه ها مشهودتر است. تعداد موارد خسارت در این دو ماه 40 درصد بیشتر از تعداد بیمه نامه های صادره بوده و تنها در فروردین ماه تعداد موارد خسارت کمتر از تعداد بیمه نامه صادره بوده است.
سهم بیمه ایران از کل بیمه نامه های صادره و خسارات پرداختی
با توجه به شکل 4 بیمه ایران در طی شش ماه ابتدای سال جاری در حدود 80 درصد از میزان خسارت پرداختی را بر عهده داشته است، درحای که در همین مدت 45 درصد خسارت پرداختی، 33 درصد حق بیمه تولیدی و 38 درصد از کل بیمه نامه های صادره در اختیار این شرکت بوده است
نکته قابل توجه خسارت پرداختی آن است که  خسارت پرداختی بیمه ایران از نیمه دوم اردیبهشت ماه افزایش محسوسی داشته که البته این افزایش تا شهریور ماه روند با ثباتی را طی کرده است.
ارزیابی خسارت به تفکیک رشته های بیمه ای
در خصوص پرداخت خسارات بیمه ای باید گفت این شرکت همچنان بیشترین سهم پرداخت خسارت را در صنعت بیمه به خود اختصاص داده و به طور متوسط در هر روز بیش از 77000 مورد پرداخت خسارت داشته است.
بررسی میانگین خسارت روزانه در هر روز کاری در شش ماهه نخست سال 95 نشان می دهد ،کل خسارات پرداختی روزانه این شرکت دولتی  بالغ بر 22 میلیارد تومان است که از این مقدار روزانه  8.3 میلیارد تومان به بیمه شخص ثالث ، 8.650 میلیارد تومان به بیمه درمان ،1.250 میلیارد تومان به بیمه بدنه ، 1.350 میلیارد تومان به بیمه عمر ، 730 میلیون تومان به بیمه مسئولیت ، 400 میلیون تومان به آتش سوزی ، 1.150میلیارد تومان به بیمه حوادث ، 63 میلیون تومان به بیمه نقلیه هوایی ، 79 میلیون تومان به مهندسی، 14 میلیون تومان به بیمه نقلیه آبی و 14 میلیون تومان به بیمه حمل کالا اختصاص یافته است.
بررسی آماری نشان می دهد تنها شرکت بیمه دولتی است که همچنان نزدیک به نیمی از کل خسارت پرداختی صنعت بیمه را از ان خود کرده است.
شکل 5 نشان می دهد که بیشترین خسارت پرداختی بیمه ایران متعلق به رشته های بیمه شخص ثالث و بیمه درمان می باشد. که در مجموع با حدود 17 میلیارد تومان 77 درصد از کل خسارات پرداختی را شامل می شود. کمترین خسارات پرداختی مربوط به رشته های حمل کالا، نقلیه آبی، مهندسی و نقلیه هوایی است که هر کدام کمتر از 1 درصد می باشد. بیمه بدنه و عمر نیز هر یک در حدود 6 درصد از کل خسارت پرداخت شده توسط این شرکت را تشکیل می دهد.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۶:۰۰

در نشست صمیمی نمایندگان تهران با مدیران ارشد بیمه آرمان عنوان شد: تامين اطمينان و آرامش مشتریان و بیمه گذاران در گرو گستردگي فعاليت سالم و مطمئن شبکه فروش است

تعدادی از نمایندگان تهران بیمه آرمان در دیدار و نشست صمیمی با مدیران ارشد این شرکت، مسائل و مشکلات خود را با ایشان در میان گذاشتند.

خبراقتصادی - به گزارش روابط عمومی بیمه آرمان،در این جلسه که با حضور علیرضا بیانیان مدیر عامل، هادی رئیس الذاکرین معاون فروش و بازاریابی و مصطفی شمس سرپرست معانت فنی برگزار شد، دکتر رئیس الذاکرین ضمن خوشامدگویی به نمایندگان، سیاست ها و برنامه های این شرکت را برای ارتقای سطح دانش فنی و توان علمی و عملی نمایندگان مورد تأکید قرار داد و گفت: امیدواریم با تلاش تمام کارکنان و نمایندگان شاهد افزایش سهم خود در بازار باشیم و جایگاه واقعی شرکت را در صنعت بیمه ارتقاء بخشیم.
وی توانمندسازی نمایندگان را در مسير تعالی شرکت از اهداف و برنامه های بیمه آرمان دانست و گفت: وجود نمایندگان متخصص و کارآمد مهم ترین سرمایه بیمه آرمان و تضمین کننده بقای آن است و‌ در نقاط مختلف می‌تواند زمینه جذب مشتری و ارائه خدمات مطلوب را در کمترین زمان ممکن فراهم سازد و به افزایش پرتفوی و رشد شرکت منجر شود.
معاون فروش و بازاریابی بیمه آرمان گفت: صلاحيت ها و دانش فني و تخصصي نمایندگان تضمين كننده سلامت و پايداري شركت است و اين موضوع در دستور کار هیئت مدیره است و ما مسائل و مشکلات شبکه فروش را آسیب شناسی و دغدغه های نمایندگان و عوامل شبکه فروش را به جهت بهبود امور برطرف و به اصلاح امور خواهیم پرداخت.
علیرضا بیانیان مدیر عامل بیمه آرمان نیز در این جلسه نمایندگان و عوامل شبکه فروش را پیش قراولان بیمه آرمان دانست و گفت: تامين اطمينان و آرامش در مشتریان و بیمه گذاران در گرو گستردگي فعاليت سالم و مطمئن شبکه فروش است و یکی از اولویت های ما و مدیران ارشد شرکت ارتباط گیری و تعامل روزافزون با نمایندگان و شبکه فروش و ترفیع موانع و مشکلات پیش روی آنهاست.
در این جلسه، نمایندگان نیز علاوه بر بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود، سؤالات و دغدغه‌های خود را با مدیران ارشد بیمه آرمان در میان گذاشتند.

منابع دیگر:
 • تدبیر تازه
 • افق تازه
۹۵/۰۹/۰۳
۱۱:۵۱

سید محمدصادق الحسینی، مدیرعامل شرکت توسعه کسب و کار سبا وابسته به بیمه ایران شد

سید محمدصادق الحسینی به عنوان نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل،بهروز خدارحمی دبیرکل مستعفی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به عنوان رئیس هیات مدیره،محمد مهدی اعلایی، علیرضا کدیور و موسوی نسب در ترکیب هیات مدیره شرکت توسعه کسب و کار سبا حضور دارند.

خبراقتصادی - نتایج یافته‌های «نود اقتصادی» نشان می دهد که روز گذشته، سید محمدصادق الحسینی به عنوان مدیرعامل شرکت توسعه کسب و کار سبا معرفی شده است.
بر اساس این گزارش،تا مدتی قبل "یعقوب رشنوادی"، مدیریت عاملی این شرکت سرمایه گذاری را برعهده داشته است.
این گزارش می افزاید: به دنبال تغییر و تحولات رخ داده در ترکیب  مدیریتی این شرکت،درحال حاضر، سید محمدصادق الحسینی به عنوان نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل،بهروز خدارحمی دبیرکل مستعفی کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران به عنوان رئیس هیات مدیره،محمد مهدی اعلایی، علیرضا کدیور و  موسوی نسب در ترکیب هیات مدیره این شرکت حضور دارند.
شرکت توسعه کسب وکار سبا (سهامی خاص) از محل ذخایر فنی شرکت سهامی بیمه ایران با نام شرکت سرمایه‌گذاری پویان (سهامی عام ) در دی ماه 1371 تاسیس شده که بعدها به شرکت "توسعه کسب و کار سبا" تغییر نام یافت و از جمله شرکت‌های فرعی شرکت سهامی بیمه ایران محسوب می‌شود.
فعالیت اصلی شرکت، مشتمل بر مواردی چون مشارکت در راه اندازی شرکت‌های فعال در زمینه طراحی و ساخت انواع ساختمان‌های مسکونی، تجاری و اداری و خرید و فروش املاک و مستغلات و خرید و فروش سهام (اعم از بورسی و غیر بورسی) اوراق مشارکت و سایر اوراق بهادار ، بورس کالا، ارز و ابزارها و اوراق سایر بازارهای پولی و مالی رایج در داخل و خارج از کشور است.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۵:۲۶

مدیر عامل بیمه آسیا: رصد تخلفات در بیمه شخص ثالث

دنیای بانک: دکتر کاردگر، نایب رئیس هیأت ‌مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا در همایش تبیین قانون بیمه شخص ثالث اتومبیل مصوب سال ۱۳۹۵ با اعلام تشکیل کارگروه تخلفات بیمه شخص ثالث در سندیکای بیمه گران، گفت: با تشکیل این کارگروه، تخلفات در بیمه شخص ثالث به صورت جدی رصد می شود.

به گزارش پایگاه خبری دنیای بانک، به نقل از روابط‌عمومی بیمه آسیا، دکتر کاردگر، نایب رئیس هیأت ‌مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا در همایش تبیین قانون بیمه شخص ثالث اتومبیل مصوب سال 1395 در ادامه مطلب فوق با اشاره به اینکه تدوین قانون برای بیمه شخص ثالث نشان از اهمیت ویژه آن دارد، گفت: بیمه شخص ثالث به دلیل داشتن ذینفعان متعدد و اجباری بودن آن، یک خدمت ویژه است که نگاه حمایتی سه قوه  را به همراه دارد.
نایب رئیس هیأت‌مدیره بیمه‌آسیا تعیین کف قیمت در قانون جدید بیمه شخص ثالث را ویژگی منحصر بفرد آن دانست و بیان داشت: در قانون قبلی بیمه شخص ثالث با تعیین سقف قیمت، مشکلات بسیاری به وجود آمده بود که می‌توانست صنعت بیمه کشور رابا مشکل روبرو کند.
دکتر کاردگر با اعلام تشکیل کارگروه تخلفات بیمه شخص ثالث در سندیکای بیمه گران، گفت: با تشکیل این کارگروه، تخلفات در بیمه شخص ثالث به صورت جدی رصد می شود.
مدیرعامل بیمه آسیا در پایان با تاکید بر نقش نظارت و کنترل در تمامی رشته های بیمه ای به خصوص بیمه شخص ثالث، اظهار امیدواری کرد که با تداوم این روند شاهد موفقیت های بیمه آسیا در صنعت بیمه کشور باشیم.
گفتنی است همایش تبیین قانون بیمه شخص ثالث اتومبیل مصوب سال 1395 با حضور اعضای هیأت مدیره، معاونین مدیرعامل، مدیران، روسای شعب و کارشناسان بیمه اتومبیل بیمه آسیا، سخنرانی دکتر قادی پاشا، رئیس پزشکی قانون استان تهران و دکتر سادات حسینی، عضو هیأت علمی دانشگاه و تشکیل چهار کارگروه تخصصی طی دو روز چهارشنبه و پنج شنبه (3 و 4 آذرماه سال جاری) در سالن اجتماعات بیمه آسیا برگزار می شود.

منابع دیگر:
 • بانکداری الکترونیک
۹۵/۰۹/۰۳
۱۴:۰۹

بیمه جهیزیه هم آمد بیمه جهیزیه هم آمد

مدیر عامل بیمه ملت با بیان اینکه در کشور سهم گردش مالی بیمه زندگی حدود 12 درصد اما در کشورهای پیشرفته بیش از 60 درصد است، گفت: بیمه جهیزیه و تامین سرمایه اشتغال تدوین و اجرایی شده است.

به گزارش ملت بازار، علیرضاابراهیم پور در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بیمه زندگی جوانان ، سپرده زندگی ، تحصیلفرزندان ، مستمری زنان خانه دار و بیمه زندگی و سرمایه گذاری در این شرکت بیمه تدوینو اجرایی شده است، اظهارداشت: این شرکت نام بیمه عمر را به بیمه زندگی تغییر داده استزیرا این بیمه ها برخلاف آنچه تصور عمومی فقط مخصوص فوت افراد نیست و فرد می تواندبعداز یک دوره 10 یا 20 ساله تا آخر عمر از مستمری بازنشستگی آن استفاده کند .
مدیر عامل بیمه ملت از صدوربیمه جهیزیه و تامین سرمایه اشتغال خبرداد و افزود: این شرکت برای نخستین بار بیمهکارت اعتباری را برای سازمانها ، نهادها و موسسات و همچنین افراد شاغل در بخش خصوصینظیر پزشکان ، وکلا و اعضای هیئت علمی به اجرا گذاشته است.
وی تصریح کرد: این کارتهااز 2 تا 20 میلیون تومان اعتبار دارند و به شبکه فروشگاه های مختلف متصل هستند و دارندگانآنها می توانند قسطی خرید کنند و به محض آن که قسط خود را پرداخت کردند مجددا کارتشارژ می شود.
ابراهیم پور با بیان اینکهبرای صدور این کارتها هیچ وجهی از مشتری گرفته نمی شود، گفت: در 80 درصد فروشگاه هایمرتبط با این شرکت هیچ نرخ اضافه ای بابت فروش اقساط از مشتری گرفته نمی شود. البته باز پرداخت اقساط را نزد فروشگاه ها بیمه می کنیمو بابت این کار دو درصد از فروشگاه ها حق بیمه می‌گیریم.
مدیر عامل بیمه ملت با بیاناینکه در کشور سهم گردش مالی بیمه زندگی حدود 12 درصد است و این رقم در کشورهای پیشرفتهبیش از 60 درصد است گفت: در صددیم سهم بیمه زندگی را از گردش مالی شرکت افزایش دهیم.به همین خاطر بیمه های متنوع نظیر بیمه مستمری زنان خانه دار و بیمه تحصیلی فرزندانرا ایجاد کرده ایم.
ابراهیم پور گفت: در بیمهزنان خانه دار که شامل زنان شاغل نیز می شود این افراد می توانند از ماهی 10 هزار تومانبه بالا خود را بیمه کنند و با رسیدن به سن خاص مادام العمر مستمری بگیرند.
وی گفت: در بیمه تحصیل فرزنداننیز والدین می توانند بچه های خودرا تا سن12 سالگی بیمه کنند تا به محض ورود به دانشگاههمه هزینه های دانشگاه ازجانب شرکت بیمه پرداخت شود.
منبع: تسنیم

۹۵/۰۹/۰۳
۱۲:۰۱

موکب بیمه رازی همراه زائرین عتبات عالیات

خبرهای بانکی- شرکت بیمه رازی در راستای حمایت از زائرین حسینی و ارج نهادن فرهنگ عاشورایی اقدام به برپایی موکبی با نام مقدس قمر بنی هاشم در مسیر پیاده روی بزرگ اربعین در نزدیکی کربلای معلی کرد.

به گزارش خبرهای بانکی، ارائه خدمات پزشکی و درمانی و توزیع مواد خوراکی به زائرین از ساعات اولیه روز تا پایان شب از خدمات شرکت بیمه رازی در موکب قمربنی هاشم بوده است.
لازم به ذکر است: در تمام طول روز در عمود بیمه رازی علاوه بر موارد بالا خدمات درمانی توسط پزشکان و پرستارهای مجرب ارایه شده است.
همچنین به زائرین جهت پیدا کردن همراهان گم شده و برقراری تماس تلفنی نیز کمک ارایه شده است.
گفتنی است: زوار اربعین در محل عمود ۱۰۹۰ از خدمات موکب قمر بنی هاشم بیمه رازی بهره مند گشته اند.
تاریخ خبر: ۱٣۹۵/٠۹/٠٣

۹۵/۰۹/۰۳
۱۶:۳۷

حضور بیمه "ما" در اولین نمایشگاه بین المللی بانک، بیمه ، بورس و فرصت های سرمایه گذاری استان مرکزی

شرکت سهامی بیمه "ما" به همراه شرکت های صنعتی مهمی از جمله شرکت آلومینیوم ایران، ماشین سازی اراک و پتروشیمی شازند در اولین نمایشگاه بین المللی بانک، بیمه ، بورس و فرصت های سرمایه گذاری استان مرکزی حضور یافت.

به گزارش امتداد نیوز این نمایشگاه در آبان سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان مرکزی برگزار شد. بر اساس این گزارش مراسم افتتاحیه با حضور مهندس فیلی معاون استاندار استان مرکزی و حسینی مقدم معاون رئیس اداره بورس ایران برگزار گردید.این گزارش می افزاید: غرفه شعبه اراک شرکت سهامی بیمه "ما" در سالن اصلی نمایشگاه دایر و کارشناسان فنی و نمایندگان محترم شبکه فروش این شرکت همه روزه به معرفی و مشاوره محصولات و خدمات بیمه ای پرداختند. همچنین نماینده مردم محترم اراک در مجلس شورای اسلامی از جمله بازدیدکنندگان غرفه بیمه "ما" بودند که رضایت خود را از گسترش فرهنگ بیمه با اطلاع رسانی به آحاد جامعه و ضروری بودن ابتیاع بیمه نامه را اظهار نمودند.

۹۵/۰۹/۰۳
۲۰:۱۳

ترکیب فرنگی‌کاران بیمه رازی و سینا صنعت اعلام شد

گروه ورزشی: ترکیب تیم‌های کشتی فرنگی ایران برای حضور در رقابت‌های جام باشگاه‌های جهان در مجارستان مشخص شد.

سومین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان روزهای 18 و 19 آذرماه در شهر بوداپست برگزار می شود. بر این اساس ترکیب نمایندگان ایران در این رقابت‌ها به شرح زیر است: تیم بیمه رازی:
59 کیلوگرم: سامان عبدولی و محمد فقیری
66 کیلوگرم: مهدی زیدوند و داور استفانک (صربستان)
71 کیلوگرم: فرشاد بلفکه
75 کیلوگرم: سعید عبدولی
80 کیلوگرم: رامین طاهری
85 کیلوگرم: حسین نوری و ژان بلنیوک (اوکراین)
98 کیلوگرم: مهدی علیاری و سید مصطفی صالحی زاده
130 کیلوگرم: امیر قاسمی منجزی
سرمربی: حسن رنگرز
مربیان: فرشیاد علیزاده و محسن سوریان
سرپرست: کیومرث محرابی
تیم سینا صنعت ایذه:
59 کیلوگرم: مهرداد مردانی و عبدالمحمد پاپی
66 کیلوگرم: علی ارسلان و محمدعلی گرایی
71 کیلوگرم: عظیم گرمسیری
75 کیلوگرم: پژمان شتام
80 کیلوگرم: ماکسیم مانوکیان (ارمنستان)
85 کیلوگرم: داود عابدین زاده
98 کیلوگرم: علی اکبر حیدری
130 کیلوگرم: زویادی پاتاریدزه (گرجستان)
سرمربی: ملک محمد بویری
مربیان: بابک ولی محمدی و حمیدرضا حبیبی

منابع دیگر:
 • ورزش 3
 • تیتر یک
۹۵/۰۹/۰۳
۱۱:۳۱

پرداخت روزانه 22 میلیارد تومان خسارت از سوی بیمه ایران

بررسی میانگین خسارت پرداختی روزانه بیمه ایران در 6 ماه نخست سال جاری نشان می‌دهد این شرکت با تشکیل بیش از 77 هزار مورد پرونده خسارتی، روزانه 22 میلیارد تومان غرامت به زیان‌دیدگان پرونده‌های خسارتی پرداخت می‌کند.
به گزارش روابط عمومی بیمه ایران، این مجموعه روزانه بابت بیمه‌نامه شخص ثالث 3/ 8 میلیارد تومان، بیمه‌نامه درمان 650/ 8 میلیارد تومان و بیمه‌نامه بدنه 25/ 1 میلیارد تومان پرداخت می‌کند.همچنین بابت بیمه‌نامه عمر 350/ 1 میلیارد تومان، بیمه‌نامه مسوولیت 730 میلیون تومان، بیمه‌نامه آتش‌سوزی 400 میلیون تومان و بیمه‌نامه حوادث 150/ 1 میلیارد تومان خسارت پرداخت و در مجموع 22 میلیارد تومان پرداخت می‌کند.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۲:۰۱

محمدی: نوجوانان آزادکار در تورنمنت های بین الملی آذربایجان و گرجستان شرکت می کنند

سرمربی تیم کشتی آزاد نوجوانان ایران گفت: براساس برنامه ریزی صورت گرفته حضور تیم منتخب کشتی آزاد نوجوانان در تورنمنت های بین المللی کشورهای جمهوری آذربایجان و گرجستان مسجل شده است.

«غلامرضا محمدی» امروز (چهارشنبه) در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از دی تا بهمن سال 95 مسابقات قهرمانی کشور و رقابت های عمومی در رده سنی نوجوانان برگزار می شود و قبل از آغاز این رقابت ها یک مرحله اردو را برگزار خواهیم کرد.
محمدی که سرمربیگری تیم کشتی آزاد بیمه رازی را در جام باشگاه های جهان بر عهده دارد، افزود: اردوی این تیم در حال برگزاری است و روز هفتم آذر ماه به شهر خارکوف اوکراین برای حضور در جام باشگاه های جهان اعزام می شویم و بعد از بازگشت از این رقابت ها اولین کار مهم ما معرفی اعضای کادر فنی تیم کشتی آزاد نوجوانان، ارایه برنامه ها و حضور خیلی خوب و هدفمند در چند تورنمنت بین المللی قبل از رقابت های قهرمانی آسیا و جهان خواهد بود.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران ادامه داد: در هفته گذشته در کلاس آموزش بدن سازی که اتحادیه جهانی کشتی در کشور فنلاند برگزار کرد، حضور داشتم و در آنجا ارتباط خوبی با مسئولان و مربیان برخی از کشورها از جمله کانادا، آمریکا و استونی برقرار شد. این کشورها بسیار راغب به برپایی کمپ ها و اردوهای تمرینی مشترک بودند. و بعد از مسابقات جام باشگاه های جهان در این زمینه با اکبر ترکان مدیر تیم های پایه صحبت می شود تا هماهنگی لازم برای برگزاری اردوهای تمرینی مشترک انجام شود.
وی در خصوص برگزاری تورنمنت های بین المللی جام کودک در ایران و همچنین حضور تیم منتخب کشتی آزاد ایران در جام الروسا روسیه نیز گفت: هر قدر که کشتی گیران رده های سنی پایه (نونهالان و نوجوانان) بتوانند در تورنمنت های بین المللی حضور یابند و در میدان کشتی قرار گیرند، محک و تجربه خوبی برای آنها خواهد بود.
دارنده چهار مدال نقره و برنز پیکارهای قهرمانی جهان بیان داشت: در رده های سنی نوجوانان و نونهالان به هیچ عنوان نباید صرف نتیجه را در نظر بگیریم؛ چرا کشتی گیران این رده، آینده کشتی کشور هستند و با برنامه ریزی باید همه آنها را تحت پوشش قرار دهیم تا در سال های آینده بتوانند برای کشتی کشور موثر باشند.
وی ادامه داد: در رده سنی پایه وزن کم کردن های وحشتناک و فشارهای ناشی از مسابقات و تمرینات ممکن است سبب کنارگذاشتن این رشته شود؛ کما اینکه در گذشته کشتی گیرانی در رده های سنی نوجوانان و جوانان حتی عنوان قهرمانی جهان را کسب کردند، اما اکنون هیچ اثری از آنان نیست و به همین دلیل باید آنها را به درستی پرورش داد و هدایت کرد.
وی در خصوص برخی صحبت ها مبنی بر پذیرش مسئولیت سرمربیگری تیم کشتی آزاد نوجوانان گفت: من در این زمینه به ندای قلب و مغزم لبیک گفتم و این مسئولیت خطیر را پذیرفتم و به مسایل حاشیه ای نیز توجهی ندارم؛ هر چند می دانم که پذیرش سرمربیگری تیم نوجوانان توسط کسی که سابقه سرمربیگری تیم بزرگسالان را داشته کار بی سابقه ای بوده است. اما تنها عشق و علاقه و خدمت به کشتی کشورم سبب شد تا این کار را انجام دهم.
محمدی بیان داشت: عشق و علاقه برای خدمت به ورزش را باید در عمل نشان دهیم و بسیاری از دیدگاه ها و حاشیه ها را باید کنار بگذاریم. امیدوارم که این کار من درس و بدعتی برای سایر مربیانی باشد که کار مربیگری را تازه آغاز کرده اند تا کشتی این کشور که مردم از آن توقع زیادی دارند، بیش از گذشته موفق باشد.
وی با اشاره به حساسیت کار در رده سنی نونهالان تصریح کرد: حضور در این رده سنی جایگاه مقدسی است که آینده کشتی کشور را تضمین خواهد کرد و من نیز با برنامه ریزی و افق المپیک 2020 توکیو به این تیم آمدم تا با تربیت کشتی گیران خوب، آنها بتوانند در المپیک 2020 توکیو و رقابت های قهرمانی جهان برای کشورمان مدال آوری کنند.
سرمربی تیم کشتی آزاد بیمه رازی در خصوص جام باشگاه های جهان نیز گفت: طی دو سال گذشته تیم های کشتی آزاد و فرنگی بیمه رازی در لیگ کشور و جام باشگاههای جهان عنوان قهرمانی را کسب کردند و قصد داریم در اوکراین نیز از عنوان قهرمانی خود دفاع کنیم.
وی بیان داشت: به همین منظور تیم خوبی را بیمه رازی برای جام باشگاههای جهان جمع و جور کرده است؛ به طوری که نفراتی همچون حسن رحیمی (قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپیک ریو)، مسعود اسماعیل پور (دارنده مدال برنز و نقره جهان)، سوسلان رامونوف (قهرمان جهان و دارنده طلای المپیک ریو از روسیه)، ختیگ تسابولوف (قهرمان جهان از روسیه)، رضا افضلی، علیرضا کریمی (دارنده برنز جهان)، عباس طحان و پرویز هادی (قهرمان بازی های آسیایی) در این تیم حضور دارند.
وی در خصوص حضور سید مراد محمدی سرمربی سابق تیم کشتی آزاد نوجوانان در کادر فنی تیم بیمه رازی نیز گفت: محمدی قهرمان بی حاشیه ای است که مجموعه مدال های وی تکمیل است و به لحاظ اخلاقی نیز در جایگاه بالایی قرار دارد.
محمدی یادآور شد: وی 5 سال سابقه سرمربیگری تیم کشتی آزاد نوجوانان را در کارنامه دارد و در مجموع یک سرمایه برای کشتی کشور است و باید این سرمایه ها را حفظ و نگهداری کنیم.
وی یادآور شد: در جام باشگاههای جهان حدود 16 باشگاه از سراسر جهان حضور خواهند داشت.
رقابت های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان روزهای 10 و 11 آذرماه در شهر خارکف در شمال اوکراین برگزار می شود.
ورزشی**1067**1584
خبرنگار:رضا رمضانی*انتشاردهنده-مولوی
منبع: ایرنا

۹۵/۰۹/۰۳
۱۴:۳۳

گزارش توانش از بررسی مشکلات بانکی معلولان تسهیل خدمات بانکی؛ رؤیای دست یافتنی برای معلولان

محدثه جعفری
تصور کنید شما فردی با مدرک کارشناسی ارشد و کارمند یکی از دستگاه‌های اداری کشور هستید، ماهانه حقوقتان به حسابی که در یکی از شعب بانک‌ها افتتاح کرده اید، واریز می شود. برای برداشت از حسابتان به بانک مراجعه می کنید، از کارمند باجه می خواهید فیش برداشت از حساب را برایتان پر کند، کارمند بانک می گوید «من سرم شلوغ است به همراهت بگو برایت فیش برداشت از حساب را پر کند» شما می‌گویید: «من تنها برای دریافت وجه از حسابم به بانک آمده‌ام، همراه ندارم» و با لحنی تند می شنوید که «ما نمی توانیم به شما پول بدهیم برای ما مسئولیت دارد یا باید برگه تعهد‌نامه‌ محضری بیاورید یا با فردی امین در بانک حضور پیدا کنید.» شوکه می شوید که حتی با داشتن تحصیلات عالیه و شغل مناسب حق برداشت از حسابتان را ندارید، چون نابینا هستید و این تنها مشکل شماست. استفاده از خدمات و بهره مندی از تسهیلات بانکی برای گروهی از جامعه همواره با مشکلات و سختی هایی همراه بوده این امر باعث شده NGO های حامی معلولان با بررسی این معضلات و ایجاد راهکارهایی برای حل آن با مسئولان و مدیران بانک‌ها به گفت‌وگو و تبادل نظر بپردازند.و همین امر زمینه ساز تحولاتی در ارائه خدمات بانکی و بانکداری به افراد دارای معلولیت شده است که تعدادی از بانک ها شعب خود را برای حضور آسان‌تر معلولان مناسب‌سازی و تجهیزات مورد نیاز افراد دارای مشکل بینایی را در باجه ویژه‌ای برای این افراد راه‌اندازی کردند. بررسی مشکلات افراد دارای معلولیت، تجهیزات و مناسب‌سازی‌های مورد نیازشان در استفاده مستقل از خدمات بانکی و همچنین نقش بانک مرکزی در تسهیل این خدمات سبب شد تا میزگردی با حضور ﺣﻤﻴﺪﺭﺿﺎ غنی آبادی، مدیر مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی، علی نصیری، مدیر اداره نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری و همچنین اعظم آقایی پور، رئیس گروه نظارت اداره نظام‌های پرداخت برگزار کنیم تا به راهکارهای مناسب در خصوص تسهیلات استاندارد دست یابیم.
بخشــــــنامه بانــــک مرکـــــزی
لازم الاجراست
افراد دارای معلولیت چه نابینا باشند، چه جسمی-حرکتی یا ناشنوا فرقی ندارد؛ برای بهره‌مندی از خدمات بانکی با مشکلات متعددی روبه‌رو هستند. بخش عمده این معضلات مناسب نبودن اماکن بانکی و تجهیزاتی است که انجام فعالیت‌های بانکی را برای نابینایان امکان پذیر می‌کند.
بخشنامه‌ای را بانک مرکزی سال 91 برای تسهیل ارائه خدمات برای نابینایان صادر و به بانک‌ها ابلاغ کرده است که در این بخشنامه آمده است «‌این بخشنامه بنا به درخواست گروهی از نابینایان صادر شده است» که ذکر این جمله در بخشنامه، یکی از دلایلی است که در بسیاری از شعب بانک‌های مختلف بخشنامه مذکور اجرایی نمی‌شود یا مدیران شعب از وجود چنین بخشنامه‌ای که درآن عنوان شده افراد دارای مشکل بینایی می‌توانند بدون حضور امین از خدمات بانکی همچون افتتاح و برداشت از حساب و دریافت دسته چک استفاده کنند، اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.
این امر مشکلات بسیاری را برای نابینایان به منظور استفاده از خدمات بانکی ایجاد کرده است؛ آیا بانک‌ها می‌توانند بخشنامه‌های ارسالی بانک مرکزی را نادیده گرفته و سلیقه‌ای عمل کنند؟
نصیری، مدیر اداره نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات بانکی در پاسخ به این سؤال می‌گوید: «‌ارائه خدمات به آحاد مردم بویژه به شهروندانی که دچار مشکلات جسمی هستند، دغدغه بانک مرکزی و نظام بانکی کشور است. برهمین اساس می‌پذیریم نظام بانکی برای افراد دارای معلولیت در نقطه ایده آل قرار ندارد اما در چند سال اخیر اقداماتی برای تسهیل ارائه خدمات به این افراد صورت گرفته است.
در سال 1391 بانک مرکزی بخشنامه‌ای را به شبکه بانکی کشور ابلاغ کرد، هنگامی که بانک مرکزی بخشنامه‌ای را به شبکه بانکی کشور ابلاغ می‌کند، فارغ از موضوع و حیطه آن، بانک‌ها موظف هستند این بخشنامه را به واحد‌های اجرایی زیر مجموعه ابلاغ و تصویری از نسخه ابلاغی بخشنامه را برای بانک مرکزی ارسال کنند. پس از آن بانک مرکزی پیگیری‌های لازم را برای حُسن اجرای این بخشنامه‌ها انجام می‌دهد.
وی ادامه می‌دهد: اینکه بعضاً شعبه‌ای بگوید بخشنامه سال 91 ویژه نابینایان به دست ما نرسیده، رد نمی‌کنیم ولی قطعاً این موضوع به معنی ابلاغ نکردن بخشنامه مربوط نیست و کوتاهی شعبه یا بانک به شمار می‌آید. احتیاط‌هایی که شعب بانک‌ها برای نابینایان انجام می‌دهند عمدتاً با هدف حفظ حقوق و منافع شخصی این افراد است که در ارتباط با حساب جاری، امینی همراه داشته باشند تا حق و حقوقشان حفظ شود. اگر شخصی که مشکل بینایی دارد به بانک مراجعه کند و مسئولیت و عواقب کار را بپذیرد، قطعاً باید تمام خدمات بانکی از جمله حساب جاری را بدون حضور امین دریافت کند.
در صورتی که شعب بانک‌ها از ارائه این خدمات به نابینایان امتناع کنند افراد می‌توانند نام بانک و کد شعبه آن را به بانک مرکزی از طریق تلفن گویای ارتباط مردمی 29954855 اعلام کنند تا بتوانیم تمهیدات لازم را سنجیده و با شعب متخلف برخورد کنیم.
مدیر اداره نظارت بر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری در خصوص ارسال مجدد بخشنامه به بانک‌ها می‌گوید: برای تذکر به بانک‌ها، بخشنامه‌ای به شماره 205041 بر اساس بخشنامه بانک مرکزی برای نابینایان در تاریخ 29/6/95 دوباره ابلاغ کردیم که حتی در این بخشنامه جدید عنوان شده «‌برخی شعب بانک‌ها از وجود بخشنامه ویژه نابینایان اظهار بی‌اطلاعی کرده‌اند و بانک مرکزی خواستار ارسال مجدد این بخشنامه به شعب بانک‌ها شده تا مشکلات به وجود آمده برای نابینایان در استفاده از تسهیلات کاهش یابد.
بانک‌ها موظفند بخشنامه‌های بانک مرکزی را ظرف 7 روز کاری به شعب خود ارسال و گزارش آن را به بانک مرکزی اعلام کنند.»
ارائه خدمات بهتر از طریق باجه
ویژه معلولان
نصیری در پاسخ به این سؤال مبنی بر اینکه تردد در سطح شهر از دیر‌باز برای افراد دارای معلولیت، سالمندان و زنانِ با شرایط ویژه با مشکلاتی همراه بوده، آیا بانک مرکزی راهبردی برای مراجعه کمتر معلولان به شعب بانک‌ها دارد؟ می‌گوید: «با وجود جامعه آماری معلولان نسبت به پراکندگی جغرافیایی که دارند برای دسترس پذیر کردن بانک‌ها باید همه نقاط را مناسب‌سازی و به تجهیزات ویژه این افراد مجهز کنیم که با توجه به لزوم مشارکت سایر نهاد‌ها و سازمان‌ها از جمله شهرداری و مسائل مبتلابه از جمله هزینه بالایی که برای هر بانک در بردارد، نمی‌توان این امکان را در همه جا به وجود آورد.
در خصوص افراد دارای مشکل بینایی باید گفت، نباید توقع داشته باشیم فرد نابینا همیشه با یک همراه برای استفاده از خدمات بانکی به شعب مختلف مراجعه کند. با قرار دادن تجهیزات ویژه، این افراد می‌توانند فیش‌های بانکی را مطالعه کرده نسبت به پر کردن آن اقدام کنند که این امر با دستگاه‌های نمایشگر بریل امکانپذیر خواهد شد. اما نکته‌ای که بانک‌ها را از ارائه این خدمات به نابینایان بازمی‌دارد قیمت بالای این دستگاه است؛ اگر بانکی بخواهد برای همه شعب این سیستم را تعبیه کند باید مبلغ هنگفتی هزینه شود.
این مقام مسئول می‌افزاید: خیابان‌هاو پیاده‌راه‌ها باید آماده‌سازی شوند تا فرد معلول بتواند از منزل تا بانک را طی کند که این امر در حیطه اختیارات بانک مرکزی قرار ندارد. این شهرداری است که به‌عنوان مسئول مناسب‌سازی معابر باید دسترسی‌پذیری‌ها را برای شهروندان دارای معلولیت فراهم سازد.
در‌خصـــوص مناسب‌ســـازی فضای داخلی بانک‌ها باید بگویم بسیاری از شعب استیجاری هستند و مدیران نمی‌توانند در ظاهر ساختمان تغییراتی را به وجود آورند اما درحد امکان شعب جدید هر بانکی که افتتاح می‌شود این دسترسی‌پذیری‌ها را رعایت می‌کند و شرایط حضور همه شهروندان را در شعبه مدنظر قرار می‌دهد. بانک مرکزی نیز به‌عنوان مقام‌ناظر، گزارش عملکرد را از بانک‌ها دریافت و بررسی می‌کند.»
آیا بانک مرکزی این اختیار را دارد که موارد مناسب‌سازی را به بانک‌ها ابلاغ کرده و از آنها بخواهد تا در هر شعبه، باجه‌ای را ویژه جانبازان، معلولان، سالمندان و زنانِ با شرایط ویژه احداث کنند؟ باجه‌ای که در حال عادی به عموم مردم خدمات می‌دهد، اما اولویت ارائه خدمات با افراد ذکر شده باشد؟
اعظم آقایی‌پور، رئیس گروه نظارت اداره نظام‌های پرداخت در پاسخ به این سؤال می‌گوید: «بانک مرکزی سال 1387 بخشنامه‌ای را در خصوص رفع موانع فیزیکی و معماری ساختمان به بانک‌ها ابلاغ کرده است که در آن بانک‌ها باید شرایط حضور همه شهروندان را در شعب خود در نظر گرفته و برای حضورشان برنامه‌ریزی کنند.
به‌عنوان مثال به بانک‌ها شرایط دسترسی‌پذیری معلولان جسمی-حرکتی برای استفاده از دستگاه‌های خود‌پرداز ابلاغ شده و دستگاه‌های ATM باید در ارتفاع یک متری نصب شوند و در صورتی که این دستگاه‌ها در ارتفاع بالاتری قرار داشته باشند، باید برای آن بالابر تعبیه شود.
اتوبانک را هم برای دسترسی آسان افراد به ATM‌ها راه‌اندازی کردیم تا افراد بدون خروج از وسیله نقلیه بتوانند کارهای بانکی خود را به انجام برسانند.
ارائه خدمات بانکی مناسب منوط به داشتن اطلاعات
آقایی‌پور با اشاره به مکاتبات بسیار با سازمان بهزیستی که متولی اصلی معلولان است بیان می‌کند: در مکاتباتمان از این سازمان خواستیم آمار دقیق معلولان، نوع معلولیت و محل زندگی‌شان را برای ما ارسال کنند تا ما با توجه به نقاطی که بیشترین رفت‌و‌آمد را از سوی معلولان دارد، مناسب سازی‌هایی را انجام دهیم. به‌عنوان مثال مناطقی که مراکز ویژه افراد دارای معلولیت در آنها ساخته شده را به بانک مرکزی اعلام کنند تا در این مکان‌ها، دستگاه‌های خودپرداز را برای گروه‌های معلول مناسب‌سازی کنیم. یا در مکان‌هایی که تردد نابینایان بیشتر است دستگاه‌ها را مجهز به سیستم صوتی کرده تا (با سهولت بیشتر) بتوانند از خدمات دستگاه ATM بهرمند شوند.
وی ادامه می‌دهد: با وجود همکاری نکردن سازمان بهزیستی، بانک مرکزی مستقیماً با بهزیستی‌های 32 استان کشور مکاتبه کرد و تک تک آمار‌ها را به دست آوردیم. تاکنون 24 استان جواب نامه‌های بانک مرکزی را داده‌اند و مناطق پر‌تردد معلولان را به تفکیک نوع معلولیت‌شان ذکر کردند.
با در دست داشتن این آمارها، بانک مرکزی بانک‌ها و مؤسسات را مجاب می‌کند تا حداقل دو یا سه شعبه را در این مکان‌ها مناسب‌سازی کند.
در نامه‌هایی که از بانک‌های مختلف به دستمان رسیده ذکر شده که همه شعب شان را نمی‌توانند مناسب‌سازی کنند. اما اگر بانک مرکزی مناطقی را که معلولان در آن تردد بیشتری دارند، را معرفی کند می‌توانیم دستگاه‌ها و بانک‌های آن مناطق را مناسب‌سازی کرده و تسهیلات لازم را به آنها ارائه دهیم. در حال حاضر چندین بانک شعباتی ویژه معلولان راه‌اندازی کردند.
علاوه بر این بانک مرکزی بانک‌ها را ملزم کرده است که در سایت اینترنتی‌شان مخصوصاً سامانه «همراه بانک»، سیستم صوتی ویژه افراد نابینا را قرار دهند تا آنها نیز بتوانند از این خدمات استفاده کنند.»
رئیس گروه نظارت اداره نظام‌های پرداخت در پاسخ به این پرسش که چرا بانک‌هایی که نابینایان در آن بیشترین تردد را دارند همچون بانکی که مستمری‌شان را از آن دریافت می‌کنند، پیشقدم برای این مناسب‌سازی‌ها نشدند؟ می‌گوید:«اگر بانک‌های بزرگ را که تعداد دستگاه‌ها و شعب‌ آنها نسبت به دیگر بانک‌ها و مؤسسات اعتباری بیشتر است ملزم به مناسب‌سازی کنیم از بانک مرکزی آمار و اطلاعات می‌خواهند که متأسفانه ما این اطلاعات را به خاطر همکاری نکردن سازمان بهزیستی نداریم.
به‌عنوان مثال باید بگویم؛ چند ماه قبل، یک بانک دولتی گزارشی را برای بانک مرکزی ارسال کرده که هزار شعبه خود را به باجه‌های تحت عنوان «همیار بانک» مجهز کرده است که با ورود فرد معلول به شعبه، کارمندان بانک او را به سمت این باجه هدایت می‌کنند تا خدمات مناسب را دریافت کند. تا‌کنون 40 درصد خودپردازهای این بانک به سیستم گویا مجهز شده‌اند. همچنین در 40 درصد از صفحه‌کلیدهای دستگاه‌های خودپرداز، خط برجسته بریل تعبیه شده است و شعب جدید این بانک مجهز به آسانسور، بالابر یا رَمپ است. »
نبود سیستم گویا در بیشتر عابر‌بانک‌ها را انکار نمی‌کنیم، اما این سیستم هیچ کارایی برای افراد نابینا ندارد و آنها نمی‌توانند از دستگاه‌های خود‌پرداز به تنهایی استفاده کنند؛ چرا‌که فقط دستورات کلی مانند «کارت خود را بگذارید» یا «مبلغ خود را انتخاب کنید» را بیان می‌کند. یک نابینا از کجا باید بداند کدام کلیدها را باید برای نوشتن مبلغ وارد کند.
برای فرد نابینا باید در صفحات و کلیدها توضیح داده شود که این عمل میزان امنیت کار با دستگاه را کاهش می‌دهد. در این خصوص، برای جلوگیری از هر گونه سوء‌استفاده راهکاری برای ارتقای امنیت در نظر گرفته شده است. برای نمونه روی دستگاه‌های خودپردازی که به برنامه «Dark Screen» یا همان «صفحه سیاه» مجهز شده باشد، با وارد کردن هندزفری به جک هدفون توسط فرد نابینا، صفحه نمایشگر خاموش می‌شود و وی می‌تواند از طریق سیستم صوتی کارهای بانکی خود را انجام دهد.
آقایی‌پور در پاسخ به این مسأله می‌گوید: «بهزیستی شرکت‌های معتبر در زمینه طراحی و ساخت نرم‌افزار و سخت افزار معلولان را به ما معرفی کند تا بانک مرکزی این شرکت‌ها را به بانک‌ها معرفی کند. ما باید بتوانیم به شرکت اعتماد داشته باشیم و این اعتماد را سازمان بهزیستی با توجه به اینکه متولی معلولان است و در این زمینه تجربه کافی دارد به ما انتقال می‌دهد. اگر مستندات فنی و اطلاعات مناسب در حوزه معلولان، تجهیزات و وسایل مورد نیازشان برای بهره‌مندی از خدمات بانکی به بانک مرکزی داده شود ما به بانک‌ها اعلام می‌کنیم چه تجهیزاتی به کار معلولان می‌آید تا آنها را تهیه و نصب کنند.
بانک مرکزی همچنین نیازمند همکاری سازمان‌های مردم نهاد حامی معلولان است که تکنولوژی‌هایی را که برای تسهیل در استفاده از خدمات در بازار وجود دارد و با جامعه هدفمان سازگار است را به ما معرفی کنند.»
شناســـایی نیازهـــای معلــــولان
توسط بهزیستی
غنی آبادی، مدیر مطالعات و مقررات بانکی بانک مرکزی در خصوص همکاری NGO ‌های حامی معلولان با بانک مرکزی می‌گوید: «اختیارات و وظایف بانک مرکزی در چارچوب قوانینی است که برای آن وضع شده است. در واقع مطابق قانون جامع حمایت از معلولان و آیین‌نامه اجرایی آن، متولی اصلی مناسب‌سازی مکان‌های عمومی سازمان بهزیستی و سازمان برنامه و بودجه و وزارت مسکن و شهرسازی است، در نتیجه ما نمی‌توانیم به همه فعالیت‌های بانک‌ها به صرف اینکه تحت نظر بانک مرکزی هستند ورود کنیم. به موجب اهمیت این موضوع و مسئولیت اجتماعی که دارد، بانک مرکزی مسأله دسترسی‌پذیری خدمات بانکی به نابینایان را به بانک‌ها متذکر شده‌است.
در این خصوص تعامل و ارتباط بیشتر دستگاه‌های مسئول و نهادهای مردم نهاد با «شورای هماهنگی بانک‌های دولتی» و «کانون بانک‌ها و مؤسسات اعتباری خصوصی» در رابطه با معرفی نیازها و مناطق پر تردد افراد معلول از جمله نابینایان به گونه‌ای که بانک‌ها با هماهنگی و تشریک مساعی، هریک بتوانند سهمی را در تجهیز شعب اختصاصی و امکانات مورد نیاز، تقبل و بدین ترتیب نسبت به انجام هزینه هدفمند و مؤثر و با بیشترین بازدهی اقدام کنند. در این صورت رضایت گروه هدف نیز در بالاترین سطح تأمین و جلب می‌شود.
وی ادامه می‌دهد: «بانک مرکزی برای تدوین مقررات لازم و طراحی فرم‌های ویژه و سایر تمهیدات و شرایط مورد نیاز این قشر آمادگی دارد و از مشورت و مشارکت با دستگاه‌های ذی‌ربط و سازمان‌های مردم نهاد حامی معلولان می‌کند.
بانک‌مرکزی و مدیران بانکی در زمینه معلولان و بویژه نیازهای خاص نابینایان از اطلاعات کافی برخوردار نیستند.
در این زمان، نقش بهزیستی در تأمین اطلاعات مورد نیاز نظام بانکی رنگ بیشتری به خود می‌گیرد؛ ما نیز این اطلاعات را دریافت و بررسی کرده و کامل شده آن را به مدیران بانک‌ها توصیه یا در قالب بخشنامه‌ ابلاغ می‌کنیم. یکی از برنامه‌های بانک‌ مرکزی تسهیل خدمات برای معلولان از طریق وسایلی همچون همراه‌بانک، تلفن‌بانک و اینترنت‌بانک است که افراد دارای معلولیت بتوانند در منزل، کارهای بانکی‌شان را انجام دهند.
در اینترنت‌بانک ما ساتنا و سحاب داریم که برای انجام کارهای بانکی نابینایان، قابلیت مناسب‌سازی را دارد اما این مهم زمانی محقق می‌شود که بانک مرکزی را از برنامه‌های ویژه نابینایان که می‌توانند با آن صفحات اینترنتی را مطالعه کنند آگاه سازند. در این رابطه، با معرفی شرکت‌های تولید‌کننده تجهیزات ویژه معلولان به بانک‌ها، می‌توان گام مؤثری برای ارائه خدمات بهتر به جامعه هدفمان برداشت.»
eban09

۹۵/۰۹/۰۴
۰۶:۰۱

سرمایه بانک صنعت و معدن باید افزایش یابد

خبرگزاری آریا- سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت : اگر درصدد توسعه بخش صنعت و معدن کشور هستیم، باید سرمایه بانکی تخصصی صنعت و معدن را افزایش دهیم
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک صنعت و معدن ، وی با اشاره به حضور افخمی مدیرعامل بانک صنعت و معدن و ارایه گزاش عملکرد و برنامه های آتی این بانک در کمیسیون صنایع و معدن با بیان این مطلب افزود : در نشست کمیسیون، مدیرعامل بانک صنعت و معدن گزارشی از عملکرد و مشکلات بانک مذکور به اعضای کمیسیون ارائه کرد که بزرگترین مشکل این بانک به عنوان بانکی دولتی که موظف به توسعه صنایع و معادن است، کمبود کفایت سرمایه بانک بوده که سرمایه بانک مذکور باید افزایش یابد.
باستانی با ابراز رضایت اعضای کمیسیون صنایع و معادن از عملکرد و اقدامات صورت گرفته در این بانک تصریح کرد : یکی از راهکارهایی که اکثر کشورها برای خروج از رکود به آن متوسل می شوند بانک های توسعه ای هستند که به واسطه آن تلاش می کنند تا با افزایش سرمایه پشتوانه محکمی برای اجرای پروژه های بزرگ دولتی فراهم کنند.بنابراین بری رفع مشکلات مالی بنگاه های بزرگ و کوچک صنعتی ضروری است که در جهت تقویت توان تسهیلات دهی بانک ها، اقداماتی اساسی برای افزایش سرمایه و رشد منابع بانک ها انجام شود تا این نهاد مهم مالی بتواند در خدمت به اقتصاد کشو، از توان بیشتر خود استفاده کنند.
وی در پایان با تاکید بر اینکه دولت و مجلس باید هماهنگ و همراه در خصوص افزایش سرمایه بانکهایی توسعه ای اقدامات لازم را انجام دهند ، تصریح کرد : نقش بانکهای توسعه ای و تخصصی در توسعه بنگاه ها و پیشبرد اهداف توسعه ای کشور ضرورت افزایش سرمایه این بانکها را به صورت یک واقعیت اقتصادی دو چندان می کند . در صورت عدم افزایش سرمایه بانکهای توسعه ای نباید انتظار داشت که این بانکها با سرمایه کم بتوانند در تامین مالی پروژه های بزرگ صنعتی دخیل باشند .

۹۵/۰۹/۰۳
۱۲:۱۲

صدور ۳۰۵ هزار کارت اعتباری توسط بانک ملی در سال ۹۵

بانک ملی ایران از ابتدای امسال تاکنون ۳۰۵ هزار کارت اعتباری صادر کرده است.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک ملی ایران، از ابتدای سال ۹۵ تاکنون این بانک، ۳۰۵ هزار کارت اعتباری شامل ۲۰۰ هزار کارت برنزی ۱۰ میلیون تومانی، ۲۳ هزار کارت اعتباری نقره‌ای ۳۰ میلیون تومانی و ۱۰ هزار کارت اعتباری ۵۰ میلیون تومانی طلایی به همراه ۷۲ هزار کارت اعتباری خرید کالای ایرانی صادر کرد.
مطابق آمار منتشر شده در در آخرین شماره منتشر شده (مرداد ۹۵) بولتن خبری شاپرک، بانک ملی ایران با آمار 62.07 درصد سهم از صدور کارت‌های اعتباری در رتبه اول جدول صادرکنندگان کارت‌های اعتباری در بین بانک‌های کشور قرار دارد.
براساس این آمار در بین ۳۵ بانک دولتی و خصوصی کشور، بانک ملی ایران با آمار 20.92 درصدی رتبه نخست در بین بانک‌های کشور را از تعداد کارت‌های بانکی تراکنش‌دار با حداقل یک تراکنش دارد. کارت‌های بانکی تراکنش‌دار به سه دسته کارت‌های اعتباری، کارت هدیه، بن‌کارت و کارت‌های برداشت تقسیم می‌شود که بانک ملی ایران در مجموع سهم بیشتری از دیگر بانک‌ها در صدور این سه نوع کارت داشته است.
بانک ملی ایران با سهم 62.07 درصدی در صدور کارت‌های اعتباری با حداقل یک تراکنش، در صدر جدول بانک‌ها در زمینه صدور کارت‌های اعتباری است.
این آمار نشان می‌دهد که بانک ملی ایران در این زمینه عملکرد قابل قبولی داشته به طوری که صدور بیش از ۶۰ درصد کارت‌های اعتباری در این بانک انجام می‌شود.
کارت‌های اعتباری مرابحه طلایی، نقره‌ای و برنزی که دارای اعتبارهایی به ترتیب 10 ، 30 و  50 میلیون تومان هستند، پس از اعتبارسنجی مشتریان توسط شعب به متقاضیان ارائه می‌شود. استفاده از این کارت‌ها محدودیت فروشگاهی نداشته و مصرف اعتبار آن در تمام بخش‌های اقتصادی مجاز است.
ضمنا اعتبار این کارت‌ها گردشی بوده و امکان استفاده مجدد از اصل تسهیلات بازپرداخت شده وجود دارد. مشتریان دارنده یکی از انواع حساب‌ها در بانک ملی ایران می‌توانند با مراجعه به شعب این بانک درخواست استفاده از کارت‌های فوق را ارائه و فرم‌های مربوطه را تکمیل کنند.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۱:۵۹

آغاز به کار ۴ پایگاه شبانه‌روزی جدید بانک ملت

 چهار پایگاه شبانه‌روزی جدید دستگاه‌های خودپرداز بانک ملت در استان کرمان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک ملت، مدیریت شعب استان کرمان با هدف افزایش رضایت مشتریان و کاهش مراجعات حضوری به شعب، چهار پایگاه جدید شبانه‌روزی دستگاه‌های خودپرداز در سطح استان راه‌اندازی کرد.
با آغاز به کار پایگاه‌های دانشگاه علوم‌پزشکی جیرفت، غفاری سیرجان، مرکز درمانی بیماری‌های خاص و شهرداری منطقه یک، شمار پایگاه‌های شبانه‌روزی خودپردازهای بانک ملت در استان کرمان به ۱۳ پایگاه افزایش یافت.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۴:۱۲

اهدای نشان روابط عمومی برتر سال ۹۵ کشور به مدیر روابط عمومی بانک شهر

مدیر روابط عمومی بانک شهر، نشان روابط عمومی برتر کشور در سال ۹۵ را به خود اختصاص داد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بانک شهر، در دوازدهمین دوره سمپوزیم بین‌المللی روابط عمومی و سیزدهمین دوره جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران، فرشاد فخیمی مدیر مرکز ارتباطات و روابط عمومی این بانک، نشان روابط عمومی برتر سال ۹۵ ایران را دریافت کرد.
این جایزه بر اساس رای هیات‌ داوران سیزدهمین دوره جشنواره برترین‌های روابط عمومی ایران، به دلیل کسب توفیقات موثر در دوران مدیریت روابط عمومی، به فخیمی اهدا شد.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۴:۲۸

صدور انواع ضمانت‌نامه‌های بانکی توسط بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد اعلام‌کرد: این بانک در راستای ارایه خدمات مطلوب به مشتریان خود، نسبت به صدور انواع ضمانت‌نامه‌های بانکی اقدام می‌کند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، خسرو رفیعی مشاور مدیرعامل و مدیر روابط‌ عمومی بانک پاسارگاد، ضمن اعلام این خبر گفت: این بانک برای رفاه حال مشتریان خود، انواع ضمانت‌نامه‌های بانکی را صادر می‌کند.
وی ادامه داد: مشتریان و فعالان اقتصادی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت این خدمت، به شعبه‌های بانک‌پاسارگاد در سراسر کشور مراجعه کنند.
همچنین مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی این بانک به شماره ۸۲۸۹۰ آماده پاسخ‌گویی به سئوالات و پیشنهادات مشتریان است.
وی خاطرنشان کرد: بانک بنا به درخواست اشخاص حقیقی و یا حقوقی، پرداخت دیون و یا انجام تعهداتی را که به نفع سازمان‌ها، موسسات دولتی، دستگاه‌های اجرایی و بخش خصوصی به عهده متقاضیان است با رعایت آیین‌نامه صدور ضمانت‌نامه، تعهد و ضمانت می‌کند. به موجب ضمانت‌نامه‌هایی که توسط بانک صادر می‌شود، بانک متعهد می‌شود در صورت درخواست ذی‌نفع، تا مبلغ مندرج در ضمانت‌نامه به وی پرداخت شود.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۴:۵۹

پرداخت ۱۰ درصد تسهیلات بنگاه‌های کوچک و زودبازده توسط بانک تجارت

بانک تجارت در اجرای طرح رونق اقتصادی و حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط تا پایان آبان ماه مبلغ ۱۱ هزار و ۷۷۵ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرد.

 به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمدابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت در خصوص عملکرد این بانک در سال اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی و حمایت از بنگاه‌های نیمه تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد گفت: بانک تجارت از ابتدای امسال تا پایان آبان‌ماه به بیش از ۱۲۴۶ مورد درخواست تسهیلات، مبلغ ۱۱ هزار و و ۷۷۵ میلیارد ریال پرداخت کرده است.
وی با اشاره به آمار مقایسه‌ای بانک‌های کشور، از ابتدای امسال تا مقطع مذکور خاطر نشان کرد: پرداختی کل سیستم بانکی به واحدهای معرفی شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت مبلغ ۳۸ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریال بوده که از مبلغ پرداختی فوق چهار هزار و ۵۱ میلیارد ریال معادل بیش از ۱۰ درصد آن از طریق بانک تجارت پرداخت شده است.
مدیرعامل بانک تجارت با بیان اینکه تعداد تسهیلات پرداختی مستقیم سیستم بانکی به بنگاه‌های کوچک و متوسط  پنج هزار و ۵۶۱ مورد بوده است، افزود: سهم بانک تجارت از این تعداد ۸۶۷ مورد یعنی بیش از ۱۵ درصد است و مبلغ پرداختی مستقیم کل سیستم بانکی به بنگاه‌های کوچک و متوسط ۴۱ هزار و ۷۱۰ میلیارد ریال بوده که مبلغ ۷ هزار و ۲۸۴ میلیارد ریال آن توسط بانک تجارت پرداخت شده است. این مبلغ بیش از ۱۷ درصد کل پرداختی مستقیم سیستم بانکی را شامل می‌شود.
مقدم در ادامه گفت: مبلغ کل پرداختی سیستم بانکی به بنگاه‌های کوچک و متوسط ۷۹ هزار و ۹۷۴ میلیارد ریال بوده که از مبلغ مذکور، ۱۱ هزار و ۳۳۶ میلیارد ریال یعنی بیش از ۱۴ درصد کل سیستم بانکی کشور توسط بانک تجارت اعطا شده است.
بانک تجارت در راستای اجرای سیاست‌های کلان اقتصادی کشور در سال اقدام و عمل به اقتصاد مقاومتی، با تشکیل کمیته اقتصاد مقاومتی و برگزای جلسات هفتگی و نظارت و گزارش‌گیری مستمر از واحدهای مختلف این بانک، گام‌های موثری را در این راستا برداشته است.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۶:۳۱

رشد 80 درصدی استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک بانک ایران زمین

استفاده کنندگان از خدمات بانکداری الکترونیک بانک ایران زمین شامل اینترنت بانک، تلفن بانک، همراه بانک، درگاه‌های پرداخت اینترنتی و پیام کوتاه بانکی به نسبت پایان سال 94 حدود80 درصد رشد داشته است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین؛ بر اساس اعلام مدیریت بانکداری الکترونیک این بانک تعداد استفاده کنندگان از خدمات بانکداری الکترونیک بانک ایران زمین، شامل اینترنت بانک، تلفن بانک، همراه بانک، درگاه‌های پرداخت اینترنتی و پیام کوتاه بانکی به نسبت پایان سال ۹۴، رشد ۸۰ درصدی را نشان می دهد.
همچنین از ابتدای سال ۹۵ تاکنون حدود ۳۱ درصد به تعداد کاربران بانکداری مدرن بانک ایران زمین افزوده شده است.
در همین راستا سید محمد حسین استاد مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین در گفت و گوی کوتاهی در خصوص الزام استفاده از بانکداری الکترونیک اظهار داشت: در روزهای سرد سال در شهرهای بزرگ کشور با مشکل آلودگی حاد مواجه می‌شویم که در چند روز اخیر نیز شاهد آن هستیم، که یکی از دلایل مهم آن سفرهای درون شهری است که بانکها می توانند با ترغیب همراه با آموزش خدمات بانکداری الکترونیک به مردم نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی ایفا کنند.
استاد افزود: بانک ها از سال ها پیش با ایجاد زیرساخت های لازم حرکت به این سمت و سو را آغاز کرده اند و با وجود حدود ۴۰ میلیون گوشی هوشمند و سایر امکاناتی که در اختیار مردم قرار دارد هر روز شاهد رشد و گسترش بیش از پیش استفاده کنندگان از خدمات بانکداری الکترونیک هستیم.
وی در پاسخ به این سوال که آیا بانکداری الکترونیک در ایران به نسبت سایر کشورها رشد خوبی داشته است، گفت: ما در چند سال اخیر با وجود شرایط اقتصادی کشور و تحریم ها شاهد رشد و گسترش این تکنولوژی در کشور بوده ایم، هرچند شاید سرعت حرکت آن کند شده بود، اما امروز با مهیا شدن شرایط و گسترش فن‌آوری اطلاعات به سرعت آن افزوده خواهد شد.
مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین در پایان اظهار داشت: در آینده نزدیک با تلاش همه جانبه بانک‌های کشور و بانک مرکزی شاهد تغییر چشمگیر در عرصه خدمات بانکداری الکترونیک خواهیم بود.

۹۵/۰۹/۰۳
۱۰:۴۱