نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 114620
 • تمام سکه (طرح جدید) 1213000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 1175000
 • نیم سکه 642000
 • ربع سکه 376000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3744
 • یورو 4279
 • پوند 4845
 • صد ین 3440
 • درهم امارات 1026
 • لیر ترکیه 1095
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 1 Arrow up
  دلار 32492
 • 66 Arrow up
  یورو 36358
 • 156 Arrow up
  پوند 41313
 • 81 Arrow up
  فرانک 33501
 • 57 Arrow up
  صد ین 29196
 • 2 Arrow up
  درهم امارات 8843

انتشار صورت‌های مالی بیمه‌ها منتظر تائید ذخایر فنی از سوی بیمه مرکزی

دو شرکت بیمه در نامه‌های جداگانه‌ای به سازمان بورس انتشار صورت‌های مالی جدید خود را منوط به تائید ذخایر فنی خود از سوی بیمه مرکزی کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس بر اساس نامه‌های منتشر شده دو شرکت بیمه در کدال این شرکت‌ها اعلام کردند برای انتشار صورت‌های مالی حسابرسی نشده خود منتظر تائید بیمه مرکزی هستند.
بر اساس این گزارش بیمه ملت در نامه به رئیس اداره ناشران بورسی اعلام کرد: مطابق با دستوالعمل بیمه مرکزی مقرر شده است شرکت‌های بیمه قبل از انتشار صورت‌های مالی حسابرسی نشده نسبت به اخذ تائید کفایت ذخایر فنی از بیمه مرکزی اقدام کنند؛ لذا صورت‌های مالی منتهی به 95/12/30 این شرکت بلافاصله پس از اخذ تائید مذکور منتشر می‌شود.
بر اساس این گزارش بیمه پارسیان هم در نامه مشابهی به سازمان بورس اعلام کرد:  طبق مفاد ماده ۵۸ قانون بیمه اجباری خسارت وارده به شخص ثالث در اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی مکلف گردید از کفایت ذخایر شرکت‌های بیمه جهت ایفای تعهدات آتی اطمینان حاصل کند لذا اخذ تائیدیه ذخایر از بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در دست اقدام بوده که به محض دریافت تائیدیه مزیور صورت‌های مالی 30 اسفند ماه 1395 در سامانه اطلاع رسانی ناشران منتشر خواهد شد.
بر اساس این گزارش شرکت‌های بیمه مکلف هستند از درآمد خود ذخایر کافی را جهت ایفای تعهداتشان در قبال بیمه‌نامه‌های صادره داشته باشند، نابسامانی صنعت بیمه در این حوزه قانوگذار و بیمه مرکزی را ناگزیر به الزام شرکت‌های بیمه برای حفظ ذخایر فنی کرده است.

۹۶/۰۴/۰۳
۱۱:۲۸

پیام رئیس کل بیمه مرکزی به مناسبت چهل و ششمین سالگرد تاسیس بیمه مرکزی

رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در پیامی به مناسبت چهل و ششمین سالروز تاسیس بیمه مرکزی، ابراز امیدواری کرد که صنعت بیمه کشور، پشتیبانی لازم را از تمام شهروندان و فعالیت های اقتصادی در برابر خطرات گوناگون به عمل آورد.

به گزارش خبرگزاری موج ، پیام به شرح ذیل است:
بازارهای مالی که بیمه نیز بخش مهمی از آن است به جهت تنوع، تعدد و پیچیدگی های شکست بازار در این بخش از اقتصادها، در تمام دنیا تحت شدیدترین مقررات نظارتی و حاکمتی قرار دارند. بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران، نهاد حاکمیتی ناظر بر صنعت بیمه در ایران است که بیش از 45 سال پیش با تصویب مجلس وقت در خرداد 1350شمسی، فعالیت خود را آغاز نموده است.
بر این اساس بیمه مرکزی مسئولیت ارائه گزارش از فعالیتهای موسسات بیمه در ایران و پیشنهاد مقررات و ارائه برنامه کسب و کار شرکت های متقاضی فعالیت بیمه گری به شورایعالی بیمه جهت بررسی، تصویب و یا تأیید آنها را عهده دار است. بیمه مرکزی همچنین وظیفه دارد بر اجرای تصمیمات و مقررات مصوب شورایعالی بیمه از سوی بیمه گران، بیمه گذاران و واسطه های بیمه نظارت کند. وظیفه دیگر بیمه مرکزی انجام امور بیمه اتکائی اجباری جهت اطمینان از سلامت و صحت امور در صنعت بیمه و نظارت نهادی بر آن است. بیمه مرکزی وظیفه تعمیم و هدایت امر بیمه در ایران را نیز طبق قانون بر عهده دارد.
از حدود 8 دهه فعالیت رسمی بیمه گری در ایران، بیش از نیمی از آن تحت نظارت بیمه مرکزی بوده است. صنعت بیمه در این مدت فراز و فرودهای زیادی داشته و از خصوصی شدن تا دولتی شدن و واگذاری مجدد به بخش خصوصی را تجربه نموده است. آزاد سازی نسبی و استقرار نظارت بر حاشیه توانگری مالی موسسات بیمه و کاهش اتکائی اجباری اصلاحات ساختاری مهم دیگری بوده که طی سالهای اخیر با پیگیری و مدیریت بیمه مرکزی صورت پذیرفته است. توسعه سیستم متمرکز فناوری اطلاعات نیاز مهم دیگری بوده طی چند سال اخیر با همت بیمه مرکزی پیشرفت قابل توجهی را شاهد بوده است.
طی بیش از چهار دهه گذشته بیمه مرکزی و شورایعالی بیمه، مقررات موجود صنعت بیمه را طراحی و عملیاتی نموده و بر اساس آن به شکل گیری وضعیت موجود صنعت بیمه کمک کرده اند. فارغ از مشکلاتی که در ارتباط با کارایی و اثر بخشی عملکرد شورایعالی بیمه و بیمه مرکزی در دوران حیات آنها، بطور طبیعی می توان مطرح کرد اما به نظر می رسد برآیند عملکرد نهاد ناظر بر صنعت بیمه ایران با توجه به جمیع جهات و شرایط ویژه اقتصادی و اجتماعی ایران در بخش عمده ای از دوران فعالیت این سازمان، مثبت بوده است. بدیهی است در مقام مقایسه میان آنچه شورایعالی بیمه و بیمه مرکزی بعنوان نهاد ناظر بر صنعت بیمه ایران انجام داده اند با آنچه می توانست و یا می بایست انجام می شد. فاصله هایی وجود دارد که امید است با تلاش های خالصانه و عالمانه بیمه مرکزی و همکاری خانواده بزرگ صنعت بیمه این فاصله ها نیز کاهش یابد.
اینک در چهل و ششمین سالگرد تأسیس بیمه مرکزی جمهوری اسلامی لازم می دانم از طرف مدیران و کارکنان این نهاد به فعالان صنعت بیمه اعم از شرکت های بیمه، نمایندگان، کارگزاران، ارزیابان خسارت و نهادهای صنفی و تخصصی آن شاد باش گفته و موفقیت های بیشتر را برای همه آنان از خداوند بزرگ طلب کنم.
امیدوارم در سال اقتصاد مقاومتی: تولید و اشتغال، صنعت بیمه نیز بتواند در چارچوب سیاستهای دولت تدبیر و امید و در آغازین سال اجرای برنامه ششم توسعه، حمایت و پشتیبانی لازم را از کلیه شهروندان و فعالیت های اقتصادی در برابر خطرات گوناگون به عمل آورده و در جهت تامین آرامش و آسایش آنان گام بردارد.
عبدالناصر همتی
رئیس کل بیمه مرکزی

۹۶/۰۴/۰۳
۰۹:۵۲

نمی‌گذاریم تصمیمات عجولانه دوباره صنعت بیمه را دچار تنش کند

گزارش آنلاین: رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه ما در تلاشیم در شرایط آرام تصمیمات بهینه بگیریم و نگذاریم تصمیمات عجولانه دوباره صنعت بیمه را دچار تنش کند گفت : اما باید به این نکته هم توجه داشت که اگر در شرایط ایده آل قرار داشتیم، میتوانستیم بهتر عمل کنیم اما صنعت بیمه هم متاثر از شرایط محیطی اقتصادی کشور است.
عبدالناصر همتی در دومین نشست هم اندیشی با مدیران ارشد صنعت بیمه از زحمات 46 ساله فعالان صنعت بیمه و بنیانگذاران بیمه مرکزی تقدیر کرد و گفت: صنعت بیمه در این مدت پیشرفت‌های خوبی داشته و الان نسبت به سایر بازارهای مالی در وضعیت خوبی قرار دارد. شاید بیمه مرکزی و شورایعالی بیمه هنوز از تمام ظرفیت های خود استفاده نکرده‌اند، اما ساماندهی بازار بیمه درطول 46سال گذشته بتدریج اهمیت این نهاد مهم حاکمیتی را آشکار ساخت و امروز نقش مهمی درصنعت بیمه ایفا می کند.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: ما باید شرایط را به سمتی ببریم که هر سه بعد وظایف حاکمیتی یعنی حمایت، هدایت و نظارت را اجرا کنیم چرا که من به آینده صنعت بیمه اعتماد دارم و با مدیران خوبی که دارد ایمان دارم در کوتاهترین زمان ممکن به وضعیت مطلوب میرسد کما اینکه پرداخت خسارت حوادث متعدد اخیر خود نشانگر توانایی صنعت بیمه بود.
همتی با اشاره به لزوم تعریف صحیح از نقش‌های ارکان صنعت بیمه گفت: بیمه مرکزی با تصویب آیین نامه حاکمیت شرکتی سعی در اجرای خود کنترلی در شرکت های بیمه را دارد و میخواهد از رعایت حقوق ذینفعان خصوصا بیمه گذاران وسهامداران جزء مطمئن باشد و تمایلی به دخالت در امور شرکت ها ندارد و سندیکای بیمه گران و انجمن حرفه ای صنعت بیمه می توانند با دفاع از حوزه صنفی خود وکنترل های لازم وتقویت رقابت سازنده وغیر مکارانه در این حوزه به ما کمک کنند، اما طبق قانون نظارت حاکمیتی فقط بر عهده بیمه مرکزی است و قابل واگذاری نیست.
وی خاطر نشان کرد: با علم به شرایط اقتصادی موجود و مشکلات شرکت‌های بیمه، تمام قد از آنها دفاع و حمایت میکنم، اما اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه نیز باید حساسیت بیشتری داشته باشند و باتوجه به منافع شرکت تصمیم گیری کنند و مدیران شرکت را از ارائه نرخ های غیر فنی منع کنند.
همتی در ادامه گفت:ترکیب پرتفوی مناسب، اطمینان از کفایت ذخایر، تعادل میان سرمایه شرکت با حق بیمه صادره وحق بیمه نگهداری شده و اجرای حاکمیت شرکتی باید در شرکت های بیمه رعایت شود که بیمه مرکزی به طور جد بر آن نظارت می کند.
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان از شرکت‌های بیمه خواست، همچون سال گذشته در توسعه بیمه‌های عمر فعال باشند تا بتوانیم درچارچوب برنامه ششم پیش برویم همچنین جدا سازی حسابهای بیمه های عمر وغیرعمر مورد تاکید جدی ما است. ‌

۹۶/۰۴/۰۱
۱۴:۴۵

مبلغ ديه فوت در حج 96 اعلام شد

خبرگزاري آريا - زائران حج تمتع سال 96 با انعقاد قرارداد گروهي با سازمان حج و زيارت، تحت پوشش بيمه هاي درمان، عمر، حادثه و مسئوليت‌بار يکي از شرکت هاي داخلي بيمه قرار گرفتند.
به گزارش سرويس اقتصادي جام نيـوز، بر اساس اين قرارداد پرداخت غرامت به هر يک از بيمه شدگان در صورت فوت در اثر حادثه مبلغ 270 ميليون تومان، حادثه منجر به نقص عضو يا از کار افتادگي دائم کلي يا جزيي درصدي از مبلغ 270 ميليون تومان، فوت به هر علت مبلغ 20 ميليون تومان بستري شدن در مراکز درماني ايران به علل بيماري يا حادثه در زمان پوشش بيمه اي تا سقف 20 ميليون تومان است.
بر اين اساس، مدت زمان آغاز تعهدات اين بيمه نامه براي هر يک از زائران 48 ساعت قبل از اعزام به حج تا 72 ساعت پس از مراجعت به کشور است و در صورتي که زائر در کشور عربستان، بيمار يا مصدوم شده و بر اثر آن به ايران مراجعت کرده و در مرکز درماني بستري شود تا 2 هفته پس از بازگشت نيز تحت پوشش بيمه ايران خواهد بود.
همچنين پرداخت هزينه هاي درمان سرپايي و پاراکلينيکي به علت بيماري يا حادثه تا سقف 2 ميليون تومان از ديگر تعهدات اين بيمه نامه بوده و پرداخت هزينه هاي درماني بيمار يا مصدومي که به دليل بيماري يا حادثه در بيمارستان بستري و تحت درمان قرارگرفته و با نظر پزشک معالج خويش ترخيص شده ولي به منظور ادامه درمان حداکثر تا 90 روز از زمان وقوع بيماري يا حادثه لازم است در بيمارستان بستري شود يا تحت عمل جراحي قرار بگيرد در اين قرارداد تحت پوشش بوده ليکن پس از آن پوشش بيمه اي نامبرده امکان پذير نخواهد بود.
حداکثر تعهد بيمه‌گر براي بيمه مسئوليت‌بار و اموال زائران در طول مدت اعتبار اين قرارداد براي هر زائر در زمان رفت تا مبلغ يک ميليون تومان و در زمان برگشت تا مبلغ 2 ميليون تومان است.
مهر
110
منبع خبر: جام نیوز اقتصادی

منابع دیگر:
 • جام نیوز
 • شیعه نیوز
۹۶/۰۴/۰۳
۱۱:۰۵

تجمع صنفی کارگران شهرداری منطقه 2 آبادان در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود

آبادان - ایرنا - بیش از 60 نفر از کارگران شاغل در بخش های خدمات شهری شهرداری منطقه 2 آبادان در اعتراض به آنچه پرداخت نشدن سه ماه حقوق و مزایای خود می نامیدند شنبه مقابل ساختمان شهرداری منطقه 2 این شهر تجمع صنفی برگزار کردند.

به گزارش ایرنا این کارگران در گفت و گو با ایرنا مدعی شدند:زیر نظر پیمانکار منطقه آزاد بخش های خدمات شهری و پسماند منطقه 2 شهرداری آبادان مشغول به کار هستیم و سه ماه است که حقوق و مزایای ما پرداخت نشده است.
یک کارگر خدمات شهری که خواست نامش در خبر ذکر نشود گفت:از ابتدای امسال تاکنون فقط پنج میلیون ریال به عنوان مساعده از سوی پیمانکار به ما پرداخت شد.
وی افزود: 105 نفر در بخش های مختلف شهرداری منطقه 2 زیر نظر پیمانکار غیر بومی که محلی و دفتری نیز در شهر آبادان ندارد کار می کنیم و وی به موقع حقوق و مزایای ما را پرداخت نمی کند.
یکی دیگر از کارگران گفت:تمام ماه مبارک رمضان شرمنده زن و بچه خود بودیم و اینک با نزدیک شدن به عید فطر نمی توانیم در چمشمان اعضای خانواده خود نگاه کنیم.
وی افزود: در روزهای گرم و در دمای بالای 50 درجه با کمترین دستمزد مشغول خدمت رسانی هستیم و اینک دور از انصاف است که مسئولان ما را فراموش کنند.
این کارگر خدمات شهری افزود:مهلت دفترچه های بیمه کارگران اتمام شده و پیمانکار هنوز امسال حق بیمه ما را پرداخت نکرده است.
معاون شهردار منطقه 2 آبادان با حضور در میان کارگران معترض قول رسیدگی سریع و جدی حقوق کارگران را به آنها داد.
مکی شجیرات گفت:در تماسی که با شهرداری مرکزی داشتم چک یک ماه حقوق کارگران به پیمانکار تحویل داده شده و تا 24 ساعت آینده حقوق آنها پرداخت می شود.
وی اظهارکرد: این کارگران توسط منطقه آزاد اروند به منظور کمک به خدمات شهری مناطق شهرداری آبادان معرفی شدند و حقوق و مزایایی آنها از طرف منطقه آزاد اروند در اختیار شهرداری آبادان و سپس به پیمانکار مربوطه برای پرداخت به کارگران تحویل می شود.
شجیرات به برخی از مطالبات کارگران در خصوص پرداخت بیمه و اضافه کاری کارگران با توجه سختی کار آنها اشاره کرد و گفت:شهرداری به صورت جدی پیگیری مشکلات آنها است.
3015/ 6037
خبرنگار: عدنان جواهری** انتشاردهنده: عبدالحمید راجی

منابع دیگر:
 • جماران
 • باشگاه خبرنگاران
۹۶/۰۴/۰۳
۱۰:۲۳

پرداخت وجه حق‌تقدم استفاده نشده سهام‌داران بیمه‌کوثر

وجه حق‌تقدم استفاده نشده سهام‌داران شرکت بیمه‌کوثر از اول تیرماه پرداخت می‌شود.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بنابر اعلام بیمه‌کوثر، سهام‌دارانی که از حق‌تقدم خرید سهام ناشی از مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده در 30 تیرماه 95 خود استفاده نکرده‌اند، می‌توانند وجه آن را دریافت کنند.
فرامرز مهرجو سرپرست معاونت مالی و اقتصادی بیمه کوثر گفت: سهام‌داران یادشده می‌توانند با ارائه کارت ملی و کدبورسی خود به یکی از شعب بانک صادرات در سراسر کشور مراجعه و نسبت به دریافت وجه فروش حق‌تقدم‌های استفاده نشده اقدام کنند.
وی افزود: سهام‌داران برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به تارنمای شرکت بیمه‌کوثر، بخش پرتال سهام‌داران مراجعه کنند.

۹۶/۰۴/۰۲
۱۸:۱۰

نماینده سازمان حج در عراق خبر داد؛ شرکت زائران ایرانی همراه مردم مسلمان عراق در راهپیمایی روز قدس

نماینده جدید سازمان حج و زیارت در کشور عراق با اشاره به اهمیت روز قدس تاکید کرد: زائران ایرانی همراه با مردم مسلمان عراق در راهپیمایی روز قدس شرکت می کنند.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، سید مرتضی حسینی نماینده جدید سازمان حج و زیارت در کشور عراق گفت: زائران ایرانی همراه با مردم روزه دار و مومن عراقی ساعت 8:30دقیقه صبح در یکی از میادین شهر کربلا تجمع و با در دست داشتن پلاکارد در مسیرتعیین شده راهپیمایی خواهند کرد.
وی افزود: در همین رابطه جلسه ای با سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در شهر کربلا و شرکت شمسا برگزار و وظایف هر نهاد برای این راهپیمایی مشخص شده است.
وی از زائران ایرانی خواست تا در این راهپیمایی پرشکوه شرکت کنند.
حسینی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ماموریت سازمان حج و زیارت در کشور عراق تصریح کرد: براساس نظر نظام مبنی بر اعزام زائران با مسئولیت سازمان حج و زیارت به کشور عراق ، سوریه و عربستان بالطبع این سازمان برای ارائه خدمات بهتر، دفتر خود را در کشور عراق ایجاد کرده است .
وی خاطر نشان کرد: نمایندگی سازمان حج و زیارت با اشراف بر امور زائران اعم از اسکان، تغذیه، تدارکات بر عملکرد سازمان ها و شرکت های عراقی نظارت می کند. همچنین هماهنگی با سفارت و سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بغداد، نجف، کربلا و بصره از دیگر وظائف این سازمان می باشد.
وی تاکید کرد: ستاد بازسازی، هلال احمر، بیمه ایران، بعثه رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز از سازمان های ارائه دهنده خدمات و مرتبط با ایرانیان هستندکه با آن ها هم هماهنگی های لازم را دارند.
وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برنامه های آتی سازمان حج در عراق گفت: یکی از برنامه های آتی ما در عراق پیگیری، شناسایی و هدایت آزاد برها است. آزاد برها بدون هماهنگی اقدام به اعزام زائران می کنند که تلاش داریم آن ها را مدیریت کنیم.
وی افزود: آزادبرها سه دسته هستند، دسته اول کارگزاران زیارتی که نگرانی از بابت آنان نداریم و سعی می کنند استانداردهای لازم از نظر امنیت و .. را در سفر مراعات کنند. دسته دوم دفاتر سیاحتی هستند که از سازمان حج مجوز ندارند و باید بر کار آنان نظارت و خدمات آنان مدیریت شود.
وی تصریح کرد: دسته سوم افراد غیر مسئول هستند که زائران را بدون برنامه به عراق اعزام می کنند. این افراد فاقد هرگونه امنیت، بیمه، بهداشت، درمان و .. هستندکه باید آنان را شناسایی و تابع استاندارد ها و مقررات کرد.
وی در پایان این گفتگو از زائران خواست تا برای سفر به عتبات عالیات حتما از مجاری رسمی و دفاتر زیارتی اقدام کنند./1330/د102/ی

۹۶/۰۴/۰۱
۱۳:۲۲

مدیر ورزش و جوانان فارسان خبر داد قهرمانی تیم مشاور املاک در مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان فارسان

مدیر ورزش و جوانان فارسان گفت: تیم مشاور املاک در مسابقات فوتسال جام رمضان این شهرستان به مقام قهرمانی رسید.

محمد بهرامی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرکرد با بیان اینکه مسابقات فوتسال جام رمضان شهرستان فارسان شب گذشته با برگزاری دیدارهای نهایی به کار خود پایان داد اظهار کرد: در این رقابت‌ها تیم‌های مشاور املاک فارسان، زاگرس‌نشینان باباحیدر و عصر رایانه شباب پردنجان موفق شدند به ترتیب حائز عناوین اول تا سوم شوند.
وی ادامه داد: تیم بیمه سینا فارسان در این رقابت‌ها به عنوان تیم اخلاق و حسین بهرامی از تیم مشاور املاک فارسان به عنوان فنی‌ترین بازیکن انتخاب شد.
مدیر ورزش و جوانان فارسان افزود: عیسی باقری از تیم شرکت بردا پردنجان پدیده مسابقات و سعادت علیخانی از تیم مشاور املاک فارسان نیز عنوان آقای گلی این مسابقات را به خود اختصاص دادند.
بهرامی گفت: احسان یدالهی از تیم شهید همت فارسان دروازبان برتر رقابت‌ها لقب گرفت.

منابع دیگر:
 • تابناک
۹۶/۰۴/۰۳
۰۹:۴۷

قرار گرفتن تیم بیمه‌رازی جویبار در صدر لیگ برتر کشتی کشور

تیم کشتی بیمه‌رازی جویبار با برد تمام حریفانش در صدر لیگ برتر کشتی کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، تیم کشتی بیمه رازی جویبار در مسابقات لیگ برتر که از اردیبهشت‌ماه آغاز شد با 3 بازی و برد تمامی رقبای خود در گروه الف در صدر لیگ قرار دارد.
تیم بیمه‌رازی جویبار تاکنون با تیم‌های رعد پدافند تهران، ستارگان کاشان و هیئت کشتی مرند دیدار کرد که در هر سه دیدار به پیروزی دست‌یافت.
گفتنی است تیم ستارگان ساری با دو پیروزی در صدر گروه ب قرار دارد.
تاکنون 14 دیدار از لیگ کشتی آزاد و فرنگی باشگاه‌های کشور در شهرهای مختلف برگزار شده است.

۹۶/۰۴/۰۳
۱۲:۰۷

بیمه به وراث متوفیان در حج 270 میلیون تومان می‌دهد

اقتصادتهران: زائران حج تمتع سال 96 با انعقاد قرارداد گروهی با سازمان حج و زیارت، تحت پوشش بیمه های درمان، عمر، حادثه و مسوولیت‌بار یکی از شرکت های داخلی بیمه قرار گرفتند.
به گزارش مهر، بر اساس این قرارداد پرداخت غرامت به هر یک از بیمه شدگان در صورت فوت در اثر حادثه مبلغ 270 میلیون تومان، حادثه منجر به نقص عضو یا از کار افتادگی دائم کلی یا جزیی درصدی از مبلغ 270 میلیون تومان، فوت به هر علت مبلغ 20 میلیون تومان بستری شدن در مراکز درمانی ایران به علل بیماری یا حادثه در زمان پوشش بیمه ای تا سقف 20 میلیون تومان است.
بر این اساس، مدت زمان آغاز تعهدات این بیمه نامه برای هر یک از زائران 48 ساعت قبل از اعزام به حج تا 72 ساعت پس از مراجعت به کشور است و در صورتی که زائر در کشور عربستان، بیمار یا مصدوم شده و بر اثر آن به ایران مراجعت کرده و در مرکز درمانی بستری شود تا 2 هفته پس از بازگشت نیز تحت پوشش بیمه ایران خواهد بود.
همچنین پرداخت هزینه های درمان سرپایی و پاراکلینیکی به علت بیماری یا حادثه تا سقف 2 میلیون تومان از دیگر تعهدات این بیمه نامه بوده و پرداخت هزینه های درمانی بیمار یا مصدومی که به دلیل بیماری یا حادثه در بیمارستان بستری و تحت درمان قرارگرفته و با نظر پزشک معالج خویش ترخیص شده ولی به منظور ادامه درمان حداکثر تا 90 روز از زمان وقوع بیماری یا حادثه لازم است در بیمارستان بستری شود یا تحت عمل جراحی قرار بگیرد در این قرارداد تحت پوشش بوده لیکن پس از آن پوشش بیمه ای نامبرده امکان پذیر نخواهد بود.
حداکثر تعهد بیمه‌گر برای بیمه مسئولیت‌بار و اموال زائران در طول مدت اعتبار این قرارداد برای هر زائر در زمان رفت تا مبلغ یک میلیون تومان و در زمان برگشت تا مبلغ 2 میلیون تومان است.

منابع دیگر:
 • عقیق
 • ملت بازار
 • بانکداری الکترونیک
 • شما نیوز
 • بنکر
 • صنعت بیمه
 • تابناک
۹۶/۰۴/۰۳
۰۳:۰۵

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت اهدا کرد نشان زرین شایستگی به افشین نوری مدیر کل روابط عمومی بیمه پارسیان

هیئت دولت افشین نوری مدیر کل روابط عمومی بیمه پارسیان را به عنوان مرد شایسته روابط عمومی کشور برگزید

اقتصادگردان - برگزیدگان چهارمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران در کتابخانه ملی معرفی و مورد تقدیر قرار گرفتند.در بخش ستاره شایستگی کسری نوری از وزارت نفت، ناهید مونسان از بانک سرمایه و افشین نوری از شرکت بیمه پارسیان مورد تقدیر قرار گرفتند.
مراسم اختتامیه و معرفی برگزیدگان چهارمین جشنواره ستارگان روابط عمومی ایران عصر روز چهارشنبه سوم خرداد با حضور محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سالن مشاهیر کتابخانه ملی برگزار شد.
در بخش اول تقدیرها از محمدباقر نوبخت به عنوان ستاره ارتباطی دولت و از علی دارابی به عنوان ستاره ماندگار روابط عمومی تقدیر به عمل آمد.
علیرضا بیگلری رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زنجان به عنوان مدیر پیشرو در اجرای حقوق شهروندی معرفی شد.
عنوان ستاره زرین روابط عمومی به محمدناظم رضوی شهردار کاشان و محمدرضا ادریسی مدیرعامل شرکت شاهین بناب اعطا شد.
اصحاب حبیب زاده ملکی برنده عنوان ستاره علمی و قربانعلی پورمرادیان، ناصر بزرگمهر و حسن خسروی به عنوان ستارگان ماندگار روابط عمومی معرفی شدند.
در بخش ستاره شایستگی کسری نوری از وزارت نفت، ناهید مونسان از بانک سرمایه و افشین نوری از شرکت بیمه پارسیان مورد تقدیر قرار گرفتند.
در بخش ستاره خدمت ابراهیم عزیزی ها از بیمه پارسیان و حسن اسفندیاری از وزارت جهاد کشاورزی معرفی شدند.
در بخش دوم مراسم تجلیل ستاره های استانی روابط عمومی، ستاره ارتباطی صنعت هوایی، ستاره ارتباطی حمل و نقل جاده ای، ستاره ارتباطی صنعت ارتباطات، ستاره ارتباطی صنعت مخابرات، ستاره ارتباطی شهر، روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی به عنوان ستاره صنعت فرهنگ، ستاره ارتباطی صنعت، ستاره ارتباطی صنعت ساختمان، ستاره ارتباطی صنعت برق، ستاره ارتباطی صنعت بانکداری، ستاره ارتباطی صنعت بیمه، ستاره ارتباطی حوزه محیط زیست، ستاره ارتباطی مدیریت شهری، ستاره ارتباطی حوزه سلامت و ستاره مدیریت روابط عمومی مورد تقدیر قرار گرفتند.

۹۶/۰۴/۰۲
۱۸:۰۵

اولویت خدمات بیمه ما در دوران بازنشستگی

باتوجه به اهمیت ارائه بهترین خدمت درایام بازنشستگی، شرکتبیمه مااقدام به اجرای طرح مذکورنموده است.این طرح با هدف مکملی برای حقوق دوران بازنشستگی راه اندازی شده است.

باتوجه به اهمیت ارائه بهترین خدمت درایام بازنشستگی، شرکتبیمه مااقدام به اجرای طرح مذکورنموده است.این طرح با هدف مکملی برای حقوق دوران بازنشستگی راه اندازی شده است.
درطرح مذکور بیمه گذاران محترم عمر می­توانند باپرداخت حق ­بیمه در مدت بیمه نامه، علاوه بربهره مندی ازمزایای بیمه­ ای، درانتهای قرارداد که منطبق با آغازدوران بازنشستگی است از مستمری طرح مذکور بهره مند گردند.

۹۶/۰۴/۰۱
۱۰:۵۹

طرح بیمه رایگان آتش‌سوزی برای بازنشستگان سهامدار بیمه ملت

شرکت بیمه ملت برای بازنشستگان کشوری که سهام این شرکت بیمه را دارند، بیمه آتش سوزی رایگان صادر می‌کند.

شرکت بیمه ملت برای بازنشستگان کشوری که سهام این شرکت بیمه را دارند، بیمه آتش سوزی رایگان صادر می‌کند.
بیمه ملت اعلام کرد: به آن دسته از سهامداران بازنشسته‌ای که سهام این شرکت بیمه‌ای را در اختیار دارند، بیمه آتش‌سوزی هدیه منزل مسکونی تعلق می‌گیرد. به همین منظور کلیه بازنشستگان کشوری که سهام بیمه ملت را در اختیار دارند می‌توانند با مراجعه به سایت بیمه ملت به نشانی www.melat.ir و انتخاب گزینه صدور بیمه آتش‌سوزی ویژه سهامداران بازنشسته کشوری، نسبت به ثبت نام بیمه آتش‌سوزی منزل مسکونی خود اقدام کرده و از مزایای این بیمه بهره‌مند شوند.
این طرح کاملا رایگان بوده و بازنشستگان سهامدار هیچ هزینه‌ای بابت حق بیمه آتش سوزی پرداخت نمی‌کنند.

۹۶/۰۴/۰۱
۱۰:۵۹

شفاف سازی بیمه نوین بورس را بیدار کرد

بانکداری ایرانی - بیمه نوین تنها شرکتی است که به دلیل سخت گیری های جدید بیمه مرکزی اعلام کرده است که در حال حاضر و در اسرع وقت نمی تواند صورتهای مالی سال 95 را منتشر کند و این موضوع را موکول به مشخص شدن وضعیت ذخایر بیمه کرده است. این مساله از این روی که سهامداران شرکت بیمه را از تکرار پروژه استاندارد سازی صورتهای مالی بانکها روی صورتهای مالی بیمه نگران کرده سبب هوشیاری آنان شده است.
به گزارش بانکداری ایرانی ، بیمه نوین با فروش 1هزار و 540 میلیارد ریال حق بیمه در سه ماه پایانی سال 1395 توانست بیش از 1.38 درصد از سهم بازار را در اختیار خود قرار دهد. آخرین گزارش شرکت بیمه نوین مربوط به دوره 9 ماهه در سال 95 بوده و بنا به گفته مدیر عامل شرکت در حال حاضر توان انتشار صورتهای مالی سال 95 را ندارد.
شرکت بیمه نوین که اخیرا سرمایه شرکت را از رقم 800میلیادریال به رقم 1500 میلیارد رسانده است با توجه به سرمایه جدید از زیان 972 ریالی در سال 94 به سود 62 ریالی در دوره سه ماهه سوم سال 95 برساند که رشدی چشمگیر بود . اما این شرکت به دلیل ابلاغیه رییس کل بیمه مرکزی نمی تواند صورتهای مالی 95 را در حال حاضر منتشر کند.
موضوعی که بعضا از سوی بیمه مرکزی مورد توجه قرار نگرفته است مساله سهامداران شرکت بیمه نوین است که بر اساس این ابلاغیه متضرر خواهندشد. با این حال تنها مدیر عاملی که صادقانه با سهامداران خود برخورد کرد مدیر عامل بیمه نوین است.

۹۶/۰۴/۰۲
۱۴:۲۷

مدیرعامل شرکت بیمه کوثر اعلام کرد: شاخصه‌های سرمایه انسانی صنعت بیمه ، تعهد است

اخبار پولی مالی- شاخصه‌های سرمایه انسانی در صنعت بیمه، هوشمندی در کسب‌وکار، دید اقتصادی، تحول‌گرایی، تدین و تعهد است.

به گزارش اخبار پولی مالی- مجید مشعلچی فیروزآبادی، مدیرعامل شرکت بیمه کوثر، در دیدار با کارکنان و نمایندگان سرپرستی استان تهران، با اعلام مطلب بالا گفت: داشتن تدین، تعهد و روحیه خدمت‌گذاری، صداقت و شفافیت، عدالت و انصاف، مسئولیت‌پذیری، پایبندی به مقررات و تعهدات، حفظ کرامت انسانی، رقابت سالم، امانت‌داری و راز‌داری، کمال‌جویی و رشد علمی، جانشین‌پروری، رعایت اخلاق حرفه‌ای، نظم‌ و انضباط و تعلق‌خاطر به شرکت، روحیه تعاون و همکاری و همچنین توسعه فرهنگ‌سازمانی، ایجاد فضای فرهنگی و معنوی و امر به معروف و نهی از منکر، ازجمله ارزش‌های حاکم بر این شرکت است که بایستی همه کارکنان شرکت به آن عمل کنند و در ترویج آن کوشا باشند. تنها در این صورت است که عامل انسانی تبدیل به یک سرمایه لایزالی خواهد شد که مزین به نام سرمایه‌ انسانی می‌گردد.
مشعلچی فیروزآبادی نیروی‌انسانی را سرمایه کلان و بهترین عنصر مزیت رقابتی شرکت دانست و گفت: باتوجه بدین امر است که نیروی انسانی بسترهای صعود یا افول شرکت را فراهم می‌سازند که امیدوارم شرکت بیمه‌کوثر با بهره‌مندی از سرمایه‌های انسانی خبره و نواور و نیز مشارکت و همراهی آن‌ها در اقدامات تصمیم‌ساز زمینه‌های رشد و تعالی شرکت را فراهم سازد.
وی نگاه مسئولان شرکت بیمه‌کوثر به شبکه فروش را یک نگاه راهبردی و حیاتی دانست و خاطرنشان‌کرد: با طراحی شناسنامه کاری برای هر یک از اعضای شبکه فروش و بررسی عملکرد آن‌ها براساس برنامه‌های تعیین شده، سطح‌بندی شبکه فروش صورت می‌گیرد .
مدیرعامل بیمه‌کوثر شبکه فروش را به بازوان قدرتمند اجرایی شرکت تشبیه و از آن‌ها خواست در جذب پرتفو حداکثر هوشمندی در کسب‌وکار بیمه‌ای را به‌کار برده و از وصول مطالبات خصوصا مطالبات سررسید گذشته غافل نشوند.

۹۶/۰۴/۰۱
۱۴:۰۳

استعلام نرخ حق بیمه شخص ثالث از شرکت های بیمه

تاوان گذار – این پایگاه خبری، تحلیلی و اطلاع رسانی با هدف دسترسی آسان مخاطبان خود به خدمات شرکت های بیمه و انتخاب نرخ حق بیمه متناسب با خدمات شرکت ها، ارتباط مستقیمی بین بیمه گر و بیمه گذار بوجود آورد. به همین منظور زمینه ای فراهم شده است تا لینک شرکت هایی که دارای سیستم استعلام نرخ حق بیمه شخص ثالث هستند بطور مستقیم در اختیار عموم قرار گیرد.
همانطور که می دانید؛ در بیمه نامه شخص ثالث مسئولیت مدنی دارندگان وسایط نقلیه موتوری زمینی در مقابل خسارت وارده به اشخاص ثالث (اعم از جانی یا مالی) تحت پوشش قرار می‌گیرد. منظور از خسارت بدنی، هر نوع دیه یا ارش ناشی از صدمه یا شکستگی، نقص عضو، از کار‌افتادگی(جزیی یا کلی-موقت یا دائم) یا دیه فوت شخص‌ثالث به سبب حوادث مشمول بیمه می‌باشد. منظور از خسارت‌های مالی، زیان‌هایی می‌باشد که به سبب حوادث مشمول بیمه به اموال شخص ثالث وارد شود. بیمه شخص‌ثالث در اغلب کشورهای جهان اجباری شده و در ایران نیز از سال 1347 اجباری شده است و پوشش‌های مازاد بر سقف اجباری مصوب قانونی، به صورت پوشش‌های اختیاری مازاد به متقاضیان ارائه می‌شود.
هموطنان عزیز می توانند جهت اطلاع از میزان حق بیمه ارایه شده توسط شرکت های بیمه ضمن کلیک بر روی عنوان شرکت ها ( بیمه آسیا ، بیمه دانا ، بیمه البرز ، تجارت نو ، بیمه سرمد ، بیمه تعاون ، بیمه نوین ، بیمه آرمان ، بیمه ما ، بیمه سامان ، بیمه رازی ، بیمه ملت ، بیمه معلم ، بیمه سینا ، بیمه کارآفرین ) شرکت بیمه گر مورد نظر خود را انتخاب کنند.

۹۶/۰۴/۰۱
۲۲:۲۴

زیان انباشته بیمه حافظ شدت گرفت / ورود به مرحله هشدار برای سهامداران

ادامه زیان آوری شرکت بیمه حافظ می تواند تبعاتی در پی داشته باشد، چرا که شرکت (در حال حاضر و قبل ثبت افزایش سرمایه 100 درصدی) تنها مبلغ 33 میلیارد ریال تا ورود به ناحیه منفی حقوق صاحبان سهام فاصله دارد.

به گزارش ریسک نیوز،با فرا رسیدن تیر ماه، شمارش معکوس برای اعلام مالی سال 95 و برگزاری مجامع شرکت ها، سهامداران بیمه حافظ نیز در انتظار اعلام صورت های مالی سالانه شرکت هستند.
آخرین گزارش اعلام شده از سود و زیان این شرکت به صورت های 6 ماهه منتهی به شهریور ماه 95 مربوط می شود . واکاوی آمار نشان می دهد ، بیمه حافظ مبلغ 49 میلیارد ریال زیان برای این دوره گزارش کرده است که در نهایت این عملکرد موجب شده سود انباشته 5 میلیون ریالی شرکت در پایان اسفند ماه سال 94، به زیان انباشته 43 میلیارد ریالی در پایان شهریور 95 بدل شود.
نگاهی به صورت های مالی بیمه حافظ در نیمه نخست 95 حکایت از آن دارد که افزایش 217 درصدی هزینه خسارت، دلیل اصلی عملکرد زیان بار شرکت بوده است. عمده این عملکرد نامناسب، به 26,5 میلیارد ریال زیان حاصل از عملکرد بیمه شخص ثالث مربوط می شود. این بیمه نامه ها در سال های 93 و 94 به فروش رسیده و خسارت های جرحی و فوتی اعلامی به شرکت، منجر به افزایش ضریب خسارت و به تبع آن باعث ایجاد زیان جاری و انباشته در 6 ماهه نخست سال 95 گردیده است.
بیمه حافظ در سال 94 نیز در 6 ماهه نخست زیان شناسایی نمود؛ اگر چه در 6 ماهه دوم با جبران عملکرد وارد سود شد. اما مبلغ سنگین زیان به بار آمده و نحوه عملکرد شرکت در خصوص نقدینگی در نیمه ابتدایی سال 95 و همچنین آمار اولیه منتشر شده از عملکرد شرکت در نیمه دوم سال، باعث شده است تکرار اتفاق سال 94 به امری دور از ذهن تبدیل شود.
به نظر می رسد سهامداران باید عطای سود دهی شرکت را به لقایش بخشیده و در خوش بینانه ترین حالت به عدم افزایش زیان انباشته نسبت به نیمه نخست امیدوار باشند.
شایان ذکر است ادامه زیان آوری شرکت می تواند تبعاتی در پی داشته باشد، چرا که شرکت (در حال حاضر و قبل ثبت افزایش سرمایه 100 درصدی) تنها مبلغ 33 میلیارد ریال تا ورود به ناحیه منفی حقوق صاحبان سهام فاصله دارد.
گفتنی است ، این شرکت بیمه طی سه سال اخیر بحرانهای مدیریتی زیادی را پشت سر گذاشته است از زمانی که مهران رضوانی سکان مدیریت این شرکت را دردست گرفت و در پی نارضایتی سهامداران مجبور به استعفاء شد تا تصدی مهدی ریاحی فر بر مسند مدیریت این شرکت همواره برخی عملکرد هایش زیر ذره بین بوده است.
این تلاطمات تا دی ماه سال 95 ادامه پیدا کرد تا بالاخره عبدالرسول عطائی مدیر عامل پیشین بیمه کوثر بر مدیریت این شرکت بیمه ای تکیه زد.
اگر چه از همان زمان نیز مشخص بود که مدیریت شرکت بیمه حافظ به دلیل وضعیت نامناسب عملکردی اش و تلاطمات مدیریتی حاکم برآن کار ساده ای نباشد.
ضمن اینکه صورتهای مالی سال 95 ، این شرکت بیمه ای را در سطح چهار توانگری مالی قرار داده است و انطور که به نظر می رسد عملکرد مدیران پیشین ، گریبان مدیریت فعلی را گرفته است.

۹۶/۰۴/۰۱
۱۷:۳۱

نمازگزاران عید سعید فطر تحت پوشش بیمه آسیا

نقدینه- بیمه آسیا نماز گزاران عید سعید فطر را تحت پوشش بیمه حوادث گروهی قرار داد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، بیمه آسیا بنابر اعلام مدیریت بیمه های عمر و حوادث در اطلاعیه ای با تبریک عید سعید فطر و تاکید بر تداوم مشارکت بیمه آسیا در برگزاری مناسبت ها و اعیاد مذهبی در جهت اعتلای شعائر اسلامی،اعلام کرد:نمازگزاران عید سعید فطر در محل برگزاری نمازو خیابان های همجوار در مقابل خطرات فوت بر اثر حادثه تا150میلیون ریال،نقص عضو و از کار افتادگی ناشی از حادثه تا 150میلیون ریال و هزینه های پزشکی بر اثر حادثه تا 6میلیون ریال تحت پوشش بیمه حوادث گروهی بیمه آسیا قرار دارند.

منابع دیگر:
 • بانکداری ایرانی
 • شبکه خبری ایبنا
 • دنیای بانک
۹۶/۰۴/۰۳
۱۱:۳۷

رشد 60 درصدی منابع بانک شهر طی 3 سال گذشته

مدیرعامل بانک شهر از رشد 60 درصدی منابع این بانک طی 3 سال گذشته خبرداد. به گزارش دنیای اخبار به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، حسین محمد پورزرندی با اعلام این خبر گفت: منابع بانک شهر در سال 1393 تنها 11 هزار میلیارد تومان بود که در حال حاضر این منابع به 46 هزار میلیارد تومان رسیده است. وی با اشاره به اینکه رشد منابع بانک های دیگر در چند سال گذشته به طور میانگین تنها 20 درصد بوده است، افزود:اما عملکرد موفق بانک شهر در جلب اعتماد مردم طی 3 سال اخیر باعث شده است که منابع این بانک به نسبت بانک های دیگر به طور قابل توجهی افزایش یابد. پورزرندی خاطرنشان کرد: بانک شهر موفقیت های بسیار قابل توجهی را در حوزه های مختلف بانکی کسب کرده و هم اکنون نیز در میان بانک های برتر کشور قرار دارد. مدیرعامل بانک شهر با تاکید بر افزایش چشمگیر سرمایه این بانک عنوان کرد: سرمایه بانک شهر هم اکنون در حدود 16 هزارمیلیارد ریال است و به زودی به 20 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت. وی در ادامه با اشاره به پیشرفت های بانک شهر در حوزه بانکداری الکترونیکی،تامین زیرساخت ها برای راه‌اندازی دستگاه‌های خودبانک شبانه روزی را از جمله اقدامات بسیار مهم از سوی این بانک عنوان کرد و گفت: این سیستم که چند سال بیشتر از عمر آن نمی‌گذرد، از سوی بانک شهر به عنوان نخستین بانک در کشور، راه‌اندازی شد و خوشبختانه با استقبال هموطنان مواجه شده است. مدیرعامل بانک شهر تاکید کرد: پیشخوان های شهرنت این بانک نیز هم اکنون به عنوان یک شعبه مستقل بانکی در هر ساعت از شبانه روز آماده خدمت رسانی به شهروندان سراسر شهرهای کشور هستند. پورزرندی با اشاره به راه اندازی 350 پیشخوان شهرنت در سراسر کشور گفت: از خصوصیات منحصربه‌فرد این پیشخوان‌ها امکان ارائه خدمات کامل بانکی به هموطنان در ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها، حاشیه میادین میوه و تره بار، پارک‌ها، مجتمع‌های تجاری، حاشیه شهرها و سایر اماکن فاقد شعب بانکی است. وی در پایان با اشاره به تغییر نام صندوق گنجینه آرمان شهر به صندوق "گنجینه زرین شهر" افزود: این تغییر نام با توجه به حاشیه هایی که برای موسسه مالی و اعتباری آرمان اتفاق افتاد و تشابه اسمی که این موسسه به طور کاملا اتفاقی با صندوق گنجینه آرمان شهر بانک شهر داشت، انجام شد
١٣:٠٢ - 1396/04/02 / شماره : ٢٠٦٩٢ / تعداد نمایش : ٥ پایانﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه قرآن ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻧﯽ جشنواره فرهنگی ورزشی جنوب غرب بهترین جشنواره استان تهران است فراخوان عمومی منطقه 3 در هماهنگی و پشتیبانی انتخابات چهارم شورایاران غیرحرفه‌ای‌ها در جایزه داستان تهران شرکت کردند افتتاح دهمین کتابخانه گویای سامسونگ در کرمانشاه پایانﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه قرآن ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻧﯽ جشنواره فرهنگی ورزشی جنوب غرب بهترین جشنواره استان تهران است فراخوان عمومی منطقه 3 در هماهنگی و پشتیبانی انتخابات چهارم شورایاران غیرحرفه‌ای‌ها در جایزه داستان تهران شرکت کردند افتتاح دهمین کتابخانه گویای سامسونگ در کرمانشاه عید غدیر افضل اعیاد اسلامی است اوباما: آمریکا برای دستیابی به راه حل سیاسی در مورد پرونده هسته‌ای ایران تلاش می‌کند در صورتی که حقوق ملت ایران مورد خدشه قرار نگیرد، آماده توافق هستیم نسبت میان ورزش و صلح برگزاری همایش بین المللی ورزش های همگانی در تهران مجموعه های ورزشی بزرگ کشور تحت پوشش بیمه ملت خیابان ورزش در منطقه 7 برپا می شود کسب چند مقام انفرادی و تیمی توسط بانوان محلات منطقه 15 در مسابقات المپیاد محلات اختصاص 33 درصد منابع معاونت فرهنگی ارشاد به استان ها در سال گذشته اتخاذ تصمیم نهایی درخصوص انتقال پایتخت با هیئت عالی رتبه متشکل از نهادهای مختلف کشور است مسابقات پهلوانی کشور برگزار می شود

۹۶/۰۴/۰۲
۱۳:۴۷

تامین اجتماعی در دولت تدبیر و امید(گزارش٢)؛ راه اندازی واحد ارتباطات مردمی در جهت ارتقای پاسخگویی به بیمه شدگان

به گزارش دنیای اخبار به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در سال ٩٥ واحد ارتباطات مردمی این سازمان به ٤٧ هزار و ١٦١ مورد تماس تلفنی بیمه شدگان پاسخ داده است و همچنین در ٢ماه ابتدای سال جاری، این واحد پاسخگوی ٢٠ هزار و ٢٠٥ مورد تماس تلفنی بوده است.
مراکز مشاوره سازمان تامین اجتماعی بعنوان رابطین بیمه شدگان ، مستمری بگیران و مخاطبین سازمان از دهه ٨٠ در شعب و ادارات کل استانها مستقر و اطلاع رسانی و هدایت مراجعین حضوری به واحدهای صف وستاد را بعهده داشته اند.
همچنین مراکز تلفن گویا با شماره ١٤٢ در دهه ٨٠ وتبدیل به شماره ١٤٢٠ در دهه ٩٠ وظیفه اطلاع رسانی وپاسخگویی به مخاطبین و تماس گیرندگان را عهده دار بوده است .این واحدها ضمن اطلاع رسانی و پاسخگویی در بسترسازی فرهنگی اجتماعی مناسب فرآیندهای اجرایی نیز همکاری دارند.
بطور میانگین ماهیانه حدود ٢٢٠ هزارمراجعه حضوری یا تماس تلفنی توسط همکاران مشاوره شعب و ادارات کل استانها پاسخگویی و رسیدگی می شود.
در راستای طرح تکریم ارباب رجوع و مشتری مداری سازمان تامین اجتماعی بعنوان نهاد پاسخگو و به منظور تامین مسیر مناسب رسیدگی به شکایات و اطلاع رسانی مناسب مخاطبین و مراجعین محترم فاز اول مرکز ارتباطات مردمی سازمان (CRM) در مرداد سال ٩٥ افتتاح و در حال حاضر پاسخگوی مراجعین حضوری و تماسهای تلفنی با شماره ١٤٢٠ در حوزه تهران بزرگ است. همچنین در سایر استانها شماره تلفن ١٤٢٠ اطلاع رسانی و خدمات مراجعین هر استان را بعهده دارد.
جهت فاز دوم مقرر شده است در تیرماه سال جاری تمامی مراکز کشور بدون اخذ پیش شماره با تلفن ١٤٢٠ مستقیماً به مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی مستقر در ستاد مرکزی وصل شوند و از طریق کارشناسان این واحد و رابطین CRM در ادارات کل استانها پاسخگوئی و پیگیری رسیدگی به شکایات صورت پذیرد.در سطح استانها سرپرستان مراکز مشاوره سازمان عهده دار فعالیت این مرکز بعنوان رابطین استانی CRM هستند.
با هماهنگی بعمل آمده در حوزۀ مرکز ارتباطات مردمی سازمان (CRM) با معاونتها و ادارات کل تخصصی سازمان تامین اجتماعی نمایندگان مسئول در حوزۀ رسیدگی به شکایات معرفی شده اند که از طریق سیستم CRM تحت عنوان رابط حوزۀ تخصصی تابعه ، پاسخگوئی و رسیدگی به شکایات واصله را بعهده دارند.رابطین CRMمکلفند بصورت مداوم پایش ارجاعات رسیدگی به شکایات را انجام داده و به مرکز ارتباطات مردمی منعکس کنند.
برگزاری جلسات کارشناسی تخصصی رسیدگی وارزیابی شکایات واصله بصورت ماهیانه به عنوان شناسائی نقاط ضعف و قوت عملیات اجرائی و فرآیندهای موضوع شکایات از یک سو و استفاده از اطلاعات بازخوردی جهت بازمهندسی فرآیندها از سوی سطوح عالی مدیریتی از سوی دیگر از جمله برنامه های در دست اقدام است.
مرکز ارتباطات مردمی سازمان صرفا هماهنگی پاسخگویی شکایات را مورد نظر ندارد بلکه این کانال را عامل ارزشمند ارزیابی نقاط ضعف و قوت این سازمان در اجرای فرآیندها مبتنی بر شرح وظایف قانونی و انتظارات به حق مراجعین می داند.اطلاعات و یافته ها در قالب آمارتوصیفی و تحلیلی بصورت منظم به مدیریت عالی سازمان تأمین اجتماعی و کلیه واحدهای تخصصی منعکس می شود تا مورد استفاده سطوح تصمیم ساز و کارشناسی عالی این سازمان قرار گیرد.
١٢:٤٥ - 1396/04/02 / شماره : ٢٠٦٨٧ / تعداد نمایش : ٦ پایانﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه قرآن ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻧﯽ جشنواره فرهنگی ورزشی جنوب غرب بهترین جشنواره استان تهران است فراخوان عمومی منطقه 3 در هماهنگی و پشتیبانی انتخابات چهارم شورایاران غیرحرفه‌ای‌ها در جایزه داستان تهران شرکت کردند افتتاح دهمین کتابخانه گویای سامسونگ در کرمانشاه پایانﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه قرآن ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻧﯽ جشنواره فرهنگی ورزشی جنوب غرب بهترین جشنواره استان تهران است فراخوان عمومی منطقه 3 در هماهنگی و پشتیبانی انتخابات چهارم شورایاران غیرحرفه‌ای‌ها در جایزه داستان تهران شرکت کردند افتتاح دهمین کتابخانه گویای سامسونگ در کرمانشاه عید غدیر افضل اعیاد اسلامی است اوباما: آمریکا برای دستیابی به راه حل سیاسی در مورد پرونده هسته‌ای ایران تلاش می‌کند در صورتی که حقوق ملت ایران مورد خدشه قرار نگیرد، آماده توافق هستیم نسبت میان ورزش و صلح برگزاری همایش بین المللی ورزش های همگانی در تهران مجموعه های ورزشی بزرگ کشور تحت پوشش بیمه ملت خیابان ورزش در منطقه 7 برپا می شود کسب چند مقام انفرادی و تیمی توسط بانوان محلات منطقه 15 در مسابقات المپیاد محلات اختصاص 33 درصد منابع معاونت فرهنگی ارشاد به استان ها در سال گذشته اتخاذ تصمیم نهایی درخصوص انتقال پایتخت با هیئت عالی رتبه متشکل از نهادهای مختلف کشور است مسابقات پهلوانی کشور برگزار می شود

۹۶/۰۴/۰۲
۱۳:۴۷

تیم وزنه‌برداری جوانان ایران قهرمان جهان شد

به گزارش دنیای اخبار به نقل از "ورزش سه" و به نقل از مهر، رقابتهای وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان ظهر امروز جمعه در توکیو ژاپن به پایان رسید و تیم ایران توانست با کسب 423 امتیاز برای دومین سال پیاپی قهرمان این مسابقات شود.
تیم هشت نفره جوانان ایران در این مسابقات موفق به کسب 2 مدال طلا، 2 نقره و 2 برنز توسط رضا بیرالوند، علی داودی و رحمان اورامه شد و از نظر مدالی در جایگاه ششمی قرار گرفت.
در بخش مردان 157 وزنه بردار و در بخش بانوان108 وزنه بردار(265 شرکت کننده ) از 50 کشور در این دوره از مسابقات حضور داشتند.
رده بندی نهایی این مسابقات به شرح زیر است:
رده بندی تیمی:
1-ایران 423 امتیاز ( 8 وزنه بردار)
2-ژاپن 394 امتیاز ( 8 وزنه بردار)
3-چین 391 وزنه بردار ( 7وزنه بردار)
رده بندی مدالی:
1-چین 5طلا، 1 نقره و 2 برنز
2-کلمبیا 3طلا، 2 نقره و 2 برنز
3-ازبکستان 3طلا ، 2نقره
6-ایران 2طلا، 2 نقره و 2برنز
١٤:٠٣ - 1396/04/02 / شماره : ٢٠٧٠٢ / تعداد نمایش : ٥ پایانﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه قرآن ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻧﯽ جشنواره فرهنگی ورزشی جنوب غرب بهترین جشنواره استان تهران است فراخوان عمومی منطقه 3 در هماهنگی و پشتیبانی انتخابات چهارم شورایاران غیرحرفه‌ای‌ها در جایزه داستان تهران شرکت کردند افتتاح دهمین کتابخانه گویای سامسونگ در کرمانشاه پایانﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه قرآن ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻧﯽ جشنواره فرهنگی ورزشی جنوب غرب بهترین جشنواره استان تهران است فراخوان عمومی منطقه 3 در هماهنگی و پشتیبانی انتخابات چهارم شورایاران غیرحرفه‌ای‌ها در جایزه داستان تهران شرکت کردند افتتاح دهمین کتابخانه گویای سامسونگ در کرمانشاه عید غدیر افضل اعیاد اسلامی است اوباما: آمریکا برای دستیابی به راه حل سیاسی در مورد پرونده هسته‌ای ایران تلاش می‌کند در صورتی که حقوق ملت ایران مورد خدشه قرار نگیرد، آماده توافق هستیم نسبت میان ورزش و صلح برگزاری همایش بین المللی ورزش های همگانی در تهران مجموعه های ورزشی بزرگ کشور تحت پوشش بیمه ملت خیابان ورزش در منطقه 7 برپا می شود کسب چند مقام انفرادی و تیمی توسط بانوان محلات منطقه 15 در مسابقات المپیاد محلات اختصاص 33 درصد منابع معاونت فرهنگی ارشاد به استان ها در سال گذشته اتخاذ تصمیم نهایی درخصوص انتقال پایتخت با هیئت عالی رتبه متشکل از نهادهای مختلف کشور است مسابقات پهلوانی کشور برگزار می شود

۹۶/۰۴/۰۲
۱۴:۴۸

خاتمی در خطبه‌های نماز جمعه تهران ولیعهد ناپخته سعودی بچه‌تر از آن است که مسائلی علیه ایران مطرح کند

به گزارش دنیای اخبار به نقل از آنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی خطیب نماز آخرین جمعه ماه مبارک رمضان در ابتدای خطبه‌های خود خطاب به نمازگزاران درباره روز جهانی قدس گفت: راهپیمایی که شما امروز انجام دادید دارای روح و جسم بود، جسمش همان راهپیمایی است که فریاد «مرگ بر اسراییل» و «مرگ بر آمریکا» در آن طنین‌انداز شد، این گام دشمن‌ستیز است و دشمن را به خشم می‌آورد. بنابراین عمل صالحی است که خدا ان را به نام شما ثبت کردخواهد.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: روح این راهپیمایی هم دارای سه عنصر اساسی است، عنصر نخست به یک پارچگی جهان اسلام باز می‌گردد، در سوره انبیا و مومنون بیان شده است که ما امت واحده هستیم و نمی‌توانیم تحمل کنیم در گوشه‌ای از جهان سرزمین اسلام به غارت برود و واکنشی نداشته باشیم.
خاتمی افزود: عنصر دوم نفرت از استکبار است، این فرهنگ تنها سیاسی نیست؛ بلکه قرآنی هم هست، چرا که در قرآن 8 بار از طاغوت نام برده و استکبار جهانی نیز از مصادیق طاغوت است. بنابراین این راهپیمایی تجلی نفرت از استکبار و طاغوت است.
خطیب نماز جمعه تهران با توجه به جنایت‌های آمریکا و انزجار ملل مسلمان از آن اظهار کرد: این راهپیمایی نماد نفرت از دولت استکباری آمریکاست که پنجه به جان مسلمانان انداخته است.
وی با تاکید بر فرهنگ ظلم‌ستیزی گفت: ظالم هر که هست باید با آن مبارزه کرد و مظلوم ولو غیر مسلمان باید از آن حمایت کرد.
شعار مرگ بر آمریکا همان مرگ بر آل سعود است
خاتمی با بیان اینکه متاسفانه در منطقه برخی کشورها خود را به اسرائیل و آمریکا متصل کرده‌اند، گفت: اخیرا جوان تازه به دوران رسیده و ناپخته سعودی که به ولیعهدی رسیده می‌گوید با تهران مذاکره نمی‌کنیم و جنگ را به تهران می‌کشیم اما در پاسخ باید گفت بچه تر از ان هستی که چنین مسائلی را مطرح کنی! صدام که قوی تر از شما و مورد حمایت بسیاری از کشورها بود نتوانست کاری کند، بنابراین شعار مرگ بر آمریکا امروزبا مرگ بر آل سعود مترادف می‌شود.
خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به مناسبت های پیش رو اضافه کرد: ششم تیر که سالروز سوء قصد به مقام معظم رهبری است که دشمنان در آن ناکام شدند، 7 تیر سالگرد شهادت 72 تن در حزب جمهوری اسلامی و همچنین هفته قوه قضاییه را در پیش داریم که همه اینها نشان دهنده این است که دهه 60 دهه عزیزان زیادی شهید شدند تا انقلاب خالص شود.
عملیات موشکی لیله‌القدر متجلی صفت منتقم بودن خداوند بود
خطیب نماز جمعه تهران در خصوص عملیات موشکی اخیر کشورمان افزود: در رابطه با عملیات موشکی لیله‌القدر باید بگویم که در قرآن از منتقم سخن به میان آمده این عملیات در حقیقت متجلی صفت منتقم بودن خداوند بود.
وی افزود: همزمانی این عملیات با طرح سنای آمریکا بسیار معنادار است بدین معنی که هر چه طراحی کنید ایران ذره‌ایی عقب نشینی نحواهد کرد و بر اقتدار موشکی خود خواهد افزود.
خطیب نماز جمعه تهران گفت: نکته دیگری که در عملیات موشکی وجود دارد پیام آن به رژیم صهیونیستی و اذناب آمریکا در منطقه است که شعار نیست. چرا که این تنها موشک میان برد ماست و هنوز موشک‌های دور برد ما را ندیده‌اید.
خاتمی تصریح کرد: فاصله تهدید مقام معظم رهبری تا عملیات موشکی تنها 4 ساعت بود و این جمله از تو به یک اشاره از ما به سر دویدن را تداعی می‌کند.
عملیات سپاه موجب وحدت میان همه طیف‌های کشور شد
خطیب نماز جمعه تهران با بیان اینکه این عملیات موجب وحدت میان همه طیف‌های کشور شد و همه از آن حمایت کردند، گفت: من از سپاه پاسداران تشکر می‌کنم.
وی درباره طرح تصویب تحریم‌های سنای آمریکا، اظهار کرد: چنین تصمیماتی نقض جسم و روح برجام است به خصوص ماده 29آن و مردم انتظار دارند با عهدشکنی ها برخورد قاطع شود.
امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: از بین 100 نماینده سنا 98 نفر به طرح تحریم علیه ایران رأی دادند و این نشان می‌دهد که دشمن، دشمن است چه جمهوری‌خواه باشد چه دموکرات و همگی سر و ته یک کرباس و دشمن نظام جمهوری اسلامی هستند.
خاتمی افزود: وزیر امور خارجه آمریکا گفته است «ما تلاش کردیم تا ایران را از برنامه هسته‌ای خود به عقب‌نشینی واداریم،‌ دولت بعد باید تلاش کند تا ایران را در برنامه موشکی به عقب‌نشینی وا دارد.» آمریکایی‌ها باید مطمئن باشند که ملت ایران در برنامه موشکی خود مصمم است و ذره‌ای عقب‌نشینی نخواهد کرد.
خطیب این هفته نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها امروز می‌گویند موشک نداشته باشید فردا می‌گویند تانک و توپ نداشته باشید پس‌فردا می‌گویند حتی تفنگ هم نداشته باشید و این یعنی نابودی انقلاب اسلامی و ملت ما پای انقلابش تا آخرین نفس و تا آخرین قطره خون ایستاده‌اند.
خاتمی اضافه کرد: باید در پاسخ به این اظهارات وزیر خارجه آمریکا گفت که شما 38 سال است در پی تغییر نظام جمهوری اسلامی هستید و این خواب‌ها تا کنون تعبیر نشده و به یاری خداوند تعبیر هم نخواهد شد.
١٥:١٦ - 1396/04/02 / شماره : ٢٠٧٠٧ / تعداد نمایش : ٣ پایانﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه قرآن ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻧﯽ جشنواره فرهنگی ورزشی جنوب غرب بهترین جشنواره استان تهران است فراخوان عمومی منطقه 3 در هماهنگی و پشتیبانی انتخابات چهارم شورایاران غیرحرفه‌ای‌ها در جایزه داستان تهران شرکت کردند افتتاح دهمین کتابخانه گویای سامسونگ در کرمانشاه پایانﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎه قرآن ﻗﺸﻢ ﺑﺎ ﺣﻀﻮﺭ ﺑﻨﯿﺎﻧﮕﺬﺍﺭ ﻧﻤﺎﯾﺸﮕﺎﻩ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻧﯽ جشنواره فرهنگی ورزشی جنوب غرب بهترین جشنواره استان تهران است فراخوان عمومی منطقه 3 در هماهنگی و پشتیبانی انتخابات چهارم شورایاران غیرحرفه‌ای‌ها در جایزه داستان تهران شرکت کردند افتتاح دهمین کتابخانه گویای سامسونگ در کرمانشاه عید غدیر افضل اعیاد اسلامی است اوباما: آمریکا برای دستیابی به راه حل سیاسی در مورد پرونده هسته‌ای ایران تلاش می‌کند در صورتی که حقوق ملت ایران مورد خدشه قرار نگیرد، آماده توافق هستیم نسبت میان ورزش و صلح برگزاری همایش بین المللی ورزش های همگانی در تهران مجموعه های ورزشی بزرگ کشور تحت پوشش بیمه ملت خیابان ورزش در منطقه 7 برپا می شود کسب چند مقام انفرادی و تیمی توسط بانوان محلات منطقه 15 در مسابقات المپیاد محلات اختصاص 33 درصد منابع معاونت فرهنگی ارشاد به استان ها در سال گذشته اتخاذ تصمیم نهایی درخصوص انتقال پایتخت با هیئت عالی رتبه متشکل از نهادهای مختلف کشور است مسابقات پهلوانی کشور برگزار می شود

۹۶/۰۴/۰۲
۱۵:۴۹

دستاورد بیمه نامه های عادی برای خوردوهای اسنپ و تپسی شرکت های بیمه متضرر می شوند

پایشگر-بیش از صدهزار راننده تپسی و اسنپ در سطح شهرهای بزرگ به حمل مسافر و بار مشغولند این در حالی است که فشار اضافه ای به شرکتهای بیمه گر و چه بسا صندوق خسارات بدنی وارد می گردد چرا که اکثر بیمه نامه های شخص ثالث رانندگان اسنپ و تپسی به جای کاربری مسافرکش با نوع کاربری شخصی صادر شده است.
به گزارش پایشگر،،در حال حاضر با افزایش اپلیکشن های درخواست تاکسی آنلاین در ایران که مشهورترین انها اسنپ و تپسی هستند به دلیل مقرون به صرفه بودن و در دسترس بودن حجم تردد های درون شهری با استفاده ازین سامانه ها افزایش یافته است.
اسنپ در مراسم دومین سالگرد تاسیسش اعلام کرده بیش از 5 میلیون سفر با اسنپ انجام شده و شهروندانی که از این سرویس بهره گرفته اند، تا کنون بیش از 170 هزار ساعت در زمان صرفه جویی کرده اند.
اسنپ در خصوص رانندگانش هم خبر می دهد که یک راننده با سرویس دهی و انجام 23 سفر، رکورد دار بیشترین جا به جایی مسافرین در یک روز بوده است. این در حالیست که میانگین رده سنی رانندگان اسنپ هم 34.5 سال است.
این حجم بالای جابجایی مسافر اما سوالات و ابهاماتی را در خصوص وضعیت بیمه سرنشینان این کسب و کار اینترنتی ایجاد می کند.
در شرایط معمول برای سرنشینان یک وسیله نقلیه که دچار حادثه می شوند دو حالت ایجاد می شود؛ اولا این سرنشینان به دلیل داشتن رابطه فامیلی و نسبی با راننده ، مشمول پرداخت خسارت می شوند و یا اینکه رابطه سرنشین و راننده غیر از این بوده که در صورتیکه راننده مذکور راننده آژانس یا خودروهای مسافرکشی باشد و یا وانت های مخصوص حمل بار ، طبق قانون بیمه نامه ای باید تهیه شود که به دلیل کاربری خاص این خودرو ، حق بیمه بیشتری پرداخت می گردد.
در واقع رانندگان آژانس ها ، تاکسی ها و وانت های حمل بار به دلیل داشتن ریسک بالاتر برای حمل مسافر و بار حق بیمه ی بالاتری پرداخت می کنند.
اینجاست که ابهامات فراوانی در خصوص رانندگان تپسی و اسنپ ایجاد می شود که در صورت حادثه برای مسافران آنها تکلیف پرداخت خسارت چگونه خواهد بود.
طبق قانون بیمه شخص ثالث نوع کاربری خودروهای مختلف مشخص شده و حق بیمه مناسب با این کاربری نیز در قانون تعیین شده است این در حالی است که رانندگان خودروهای اسنپ و تپسی دارای بیمه نامه متناسب با نوع کاربریشان نیستند و حق بیمه اضافه تری برای سرنشینان خود پرداخت نمی کنند و اینجاست که باگ مورد نظر ایجاد می شود.
این گزارش می افزاید، در صورتیکه این خودروها دچار حادثه شوند و سرنشین خودرو مشمول پرداخت خسارت گردد خسارات پرداختی به مسافران توسط شرکت های بیمه گر از رانندگان این خودرو ها بازیافت می گردد ، زیرا در قانون جدید شخص ثالث شرکت بیمه موظف است خسارت سرنشین را به طور کامل پرداخت کند این د رحالی است که حق بیمه اضافه تری پرداخت نشده و از سوی دیگر به دلیل تردد قابل ملاحظه رانندگان این تاکسی های مسافربری آنلاین ریسک انها بسیار بالا می رود و در نتیجه فشار اضافه ای به شرکتهای بیمه گر و چه بسا صندوق خسارات بدنی وارد می گردد این در حالی است که اکثر بیمه نامه های شخص ثالث رانندگان اسنپ و تپسی به جای کاربری مسافرکش با نوع کاربری شخصی صادر شده است.
یکی از نمایندگان بیمه در گفتگو با ریسک نیوز اذعان داشت چندین بار از سوی برخی نمایندگان بیمه پیشنهاد تهیه بیمه نامه حوادث برای سرنشینان به شرکتهای آنلاین مسافربری ارایه شده است.اما گفته می شود شرکت اسنپ در پاسخ اذعان داشته که چندین بار طی فراخوانی به رانندگان خود اعلام داشته که در صورتیکه برای سرنشینان و محموله های خودروها حادثه ای رخ دهد این شرکت هیچ مسئولیتی در قبال ان نخواهد داشت.
یکی از مدیران بیمه های اتومبیل شرکتهای بیمه نیز در این خصوص به ریسک نیوز اذعان داشت که این باگ به شدت در نحوه فعالیت تاکسی های آنلاین درون شهری مشاهده می شود و به نظر میر سد که باید این خودروها نیز مانند آژانس ها حق بیمه کاربر مسافربری را پرداخت کنند .
لازم به ذکر است ، تعداد همراهان (رانندگان)‌ مجموعه اسنپ امروز به حدود 100 هزار نفر می‌رسند و تا کنون با انجام بیش از 50 میلیون سفر شهری، میلیون‌ها کاربر را در سطح شهر جابجا کرده‌اند که به این تعداد باید رانندگان تپسی را نیز اضافه کرد.

۹۶/۰۴/۰۱
۱۶:۳۳

پرداخت خسارت زیان دیدگان زلزله خراسان شمالی توسط بیمه پاسارگاد

زلزله زدگان بجنورد دو میلیارد ریال خسارت از بیمه پاسارگاد دریافت کردند
خسارت آتش سوزی برای دارندگان بیمه نامه های عمر و تأمین آتیه، آتش سوزی منازل مسکونی یا واحدهای تجاری و موارد غیر صنعتی و همچنین بیمه نامه آتش سوزی منازل مسکونی دفترچه ای در زلزله استان خراسان شمالی توسط شرکت بیمه پاسارگاد رسیدگی و در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت شد.
به گزارش فراسو ؛ درپی وقوع زلزله در استان‌ خراسان‌ شمالی، تیم‌های کارشناسی این شرکت به‌محض اطلاع از وقوع حادثه در مناطق زلزله‌زده حاضر شدند و عملیات بررسی و برآورد خسارت توسط مدیریت و دو تیم کارشناسی خسارت بیمه های آتش سوزی این شرکت با حضور در شهر بجنورد آغاز شد.
با تأکید مدیر کل بیمه های اموال بیمه‌ پاسارگاد در بررسی به موقع و سریع پرونده های زلزله شهر بجنورد، بر اساس اعلام مدیریت بیمه‌های آتش‌سوزی در مجموع تعداد 111 فقره پرونده خسارت پذیرش شده است که از آن ها، خسارت تعداد 108 پرونده به مبلغ 2,521,467,000 ریال پرداخت و برای 3 پرونده ذخیره خسارت معوق به مبلغ 80,000,000 ریال، منظور شده که به محض تکمیل مدارک، خسارت آن ها نیز پرداخت خواهد شد.
گفتنی است از ترکیب 108 پرونده خسارت پرداختی 37 مورد مربوط به دارندگان بیمه عمر و تأمین آتیه می باشد که تحت پوشش رایگان بیمه آتش سوزی و زلزله بیمه پاسارگاد قرار داشته اند که از این محل مبلغ 607,147,000 ریال به این حادثه دیدگان پرداخت شد. همچنین طبق گزارش تعداد 46 مورد آتش سوزی منازل مسکونی به مبلغ 1,096,575,000 ریال، 9 مورد آتش سوزی غیر صنعتی به مبلغ 246,645,000 ریال و 16 مورد بیمه آتش سوزی دفترچه ای منازل مسکونی به مبلغ 571,100,000 ریال به زلزله زدگان این شهرستان پرداخت شد.
شرکت بیمه پاسارگاد در راستای ایجاد رضایتمندی در پرداخت خسارت و رعایت اصل مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع خسارت واحد های آسیب دیده در زلزله شهر بجنورد را در کوتاه ترین زمان ممکن و با بالاترین دقت به بیمه گذاران خود پرداخت کرد .

۹۶/۰۴/۰۱
۱۳:۰۲

آشنایی با مأموریت ها و وظایف مرکز ارتباط با مشتریان بیمه رازی

مرکز ارتباط با مشتریان شرکت بیمه رازی، در حال حاضر در ساعات اداری، پاسخگوی تمامی پرسش های مشتریان (بیمه گذاران و زیاندیدگان) می باشد. این مرکز با به کار گیری کارشناسان زبده و با استفاده از ابزارهای نوین و با ساختاری مشتری مدار و خدمت محور، ارتباطی دو سویه را با مشتریان محترم برقرار کرده است.
به گزارش فراسو به نقل از روابط عمومی شرکت بیمه رازی این مرکز همچنین مشتریان را در پیگیری کامل و رفع مشکلات احتمالی در استفاده از انواع خدمات بیمه ای اعم از صدور و پرداخت خسارت به ویژه زیاندیدگان جرحی و خسارت های مالی، یاری می نماید. همچنین ضمن دریافت نظرات، پیشنهادها، انتقادها و شکایات، آنها را گزارش و به بخش های مرتبط ارسال و نتیجه را پس از پیگیری های لازم به تماس گیرنده اطلاع می دهد.
خدمات تماس مشتریان:
– پاسخگویی به تمامی سوالات مشتریان و خدمت رسانی به آنها
– ارائه اطلاعات شعب و نمایندگی ها
– ارائه اطلاعات درباره انواع خدمات بیمه ای
– اطلاع رسانی خدمات جدید
– رسیدگی به مسائل ومشکلات بیمه ای مشتریان و پیگیری به منظور ارائه پاسخ مطلوب
– دریافت و پیگیری نظرات، انتقادها، شکایات و پیام ها و انعکاس آن به بخش های ذیربط
– جمع آوری نقطه نظرات و درخواست های مشتریان
– رفع مشکلات و آموزش مشتریان
– اعلام تاریخ انقضای بیمه نامه ها و یادآوری جهت تمدید
گفتنی است که مشتریان بیمه رازی می توانند با شماره گیری 81942-021 با مرکز ارتباط با مشتریان بیمه رازی تماس حاصل فرمایند.

۹۶/۰۴/۰۱
۱۳:۰۲

تاکید دوباره “رئیس کل بیمه مرکزی”بر جدا سازی حساب های بیمه عمر

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به اینکه ما در تلاشیم در شرایط آرام تصمیمات بهینه بگیریم و نگذاریم تصمیمات عجولانه دوباره صنعت بیمه را دچار تنش کند گفت : اما باید به این نکته هم توجه داشت که اگر در شرایط ایده آل قرار داشتیم، میتوانستیم بهتر عمل کنیم اما صنعت بیمه هم متاثر از شرایط محیطی اقتصادی کشور است.
به گزارش فراسو ، عبدالناصر همتی در دومین نشست هم اندیشی با مدیران ارشد صنعت بیمه از زحمات 46 ساله فعالان صنعت بیمه و بنیانگذاران بیمه مرکزی تقدیر کرد و گفت: صنعت بیمه در این مدت پیشرفت‌های خوبی داشته و الان نسبت به سایر بازارهای مالی در وضعیت خوبی قرار دارد. شاید بیمه مرکزی و شورایعالی بیمه هنوز از تمام ظرفیت های خود استفاده نکرده‌اند، اما ساماندهی بازار بیمه درطول 46سال گذشته بتدریج اهمیت این نهاد مهم حاکمیتی را آشکار ساخت و امروز نقش مهمی درصنعت بیمه ایفا می کند.
رئیس کل بیمه مرکزی افزود: ما باید شرایط را به سمتی ببریم که هر سه بعد وظایف حاکمیتی یعنی حمایت، هدایت و نظارت را اجرا کنیم چرا که من به آینده صنعت بیمه اعتماد دارم و با مدیران خوبی که دارد ایمان دارم در کوتاهترین زمان ممکن به وضعیت مطلوب میرسد کما اینکه پرداخت خسارت حوادث متعدد اخیر خود نشانگر توانایی صنعت بیمه بود.
همتی با اشاره به لزوم تعریف صحیح از نقش‌های ارکان صنعت بیمه گفت: بیمه مرکزی با تصویب آیین نامه حاکمیت شرکتی سعی در اجرای خود کنترلی در شرکت های بیمه را دارد و میخواهد از رعایت حقوق ذینفعان خصوصا بیمه گذاران وسهامداران جزء مطمئن باشد و تمایلی به دخالت در امور شرکت ها ندارد و سندیکای بیمه گران و انجمن حرفه ای صنعت بیمه می توانند با دفاع از حوزه صنفی خود وکنترل های لازم وتقویت رقابت سازنده وغیر مکارانه در این حوزه به ما کمک کنند، اما طبق قانون نظارت حاکمیتی فقط بر عهده بیمه مرکزی است و قابل واگذاری نیست.
وی خاطر نشان کرد: با علم به شرایط اقتصادی موجود و مشکلات شرکت‌های بیمه، تمام قد از آنها دفاع و حمایت میکنم، اما اعضای هیات مدیره شرکت‌های بیمه نیز باید حساسیت بیشتری داشته باشند و باتوجه به منافع شرکت تصمیم گیری کنند و مدیران شرکت را از ارائه نرخ های غیر فنی منع کنند.
همتی در ادامه گفت:ترکیب پرتفوی مناسب، اطمینان از کفایت ذخایر، تعادل میان سرمایه شرکت با حق بیمه صادره وحق بیمه نگهداری شده و اجرای حاکمیت شرکتی باید در شرکت های بیمه رعایت شود که بیمه مرکزی به طور جد بر آن نظارت می کند.
رئیس کل بیمه مرکزی در پایان از شرکت‌های بیمه خواست، همچون سال گذشته در توسعه بیمه‌های عمر فعال باشند تا بتوانیم درچارچوب برنامه ششم پیش برویم همچنین جدا سازی حسابهای بیمه های عمر وغیرعمر مورد تاکید جدی ما است. ‌

منابع دیگر:
 • اقتصاد تهران
۹۶/۰۴/۰۱
۱۳:۳۳

برخورد جدی با عاملان راه اندازی شایعات بی اساس درباره شبکه بانکی

خبرگزاری آریا-رییس هیات مدیره بانک شهر با انتقاد از راه اندازی شایعات و اخبار بی اساس درباره شبکه بانکی کشور، خواستار برخورد جدی نهادهای مسوول با عاملان راه اندازی شایعات و اخبار بی اساس در خصوص شبکه بانکی کشور شد.
به گزارش خبرگزاری آریا،مرتضی خامی با اشاره به اخبار و شایعات درباره شبکه بانکی کشور در ماه‌های اخیر گفت: چنین شایعاتی فضای عمومی جامعه را نیازمند مدیریتی آرامش بخش کرده‌است و این مدیریت هر قدر سریع‌تر، وسیع‌تر و عمیق‌تر اعمال شود، از افزایش هزینه‌های فراوان و ایجاد خدشه‌ به اعتماد و اطمینان مردم نسبت به بانک‌ها خواهدکاست.
وی خاطر نشان کرد: مردم باید در جریان مشکلات و محدودیت‌های بانک‌های کشور قرار بگیرند و آنچه مسلم است این‌که در چنین فضایی، بانک مرکزی به درستی و با اطلاع رسانی به موقع، اسامی بانک‌ها و موسسات دارای مجوز را اعلام کرده است و مردم می‌توانند برای رفع هرگونه شبهه به سایت این بانک به عنوان مرجع اصلی اخبار در این حوزه مراجعه کنند.
خامی در ادامه گفت: بانک‌ها نیز باید با ارائه گزارش‌های شفاف و به موقع، جامعه را در جریان وضعیت خود قرار بدهند تا مبادا شاهد دومینوهای هجوم به بانک‌ها برای برداشت سپرده‌ها باشیم.
رییس هیات مدیره بانک شهر تصریح کرد: بانک مرکزی در شرایط فعلی با اعلام اسامی بانک‌ها و موسسات مجاز، بار دیگر در فضای پر از شایعه امروز، به جلب اعتماد مجدد سپرده گذاران پرداخته است تا فارغ از هرگونه شایعه پراکنی و جریان سازی مخرب، بتوانند با آرامش اقدام به سپرده گذاری کنند.
وی گفت: نکته‌ای که در شرایط امروز حائز اهمیت است، حفظ اعتماد عمومی و حفاظت از آبروی ده‌ها سال تجربه شبکه بانکی است که خوشبختانه مسوولان اقتصادی کشور، تدابیر خوبی را تا کنون پیش بینی کرده‌اند و مردم نیز نباید برای سپرده گذاری‌های خود در بانک‌ها و موسسات اعلامی از سوی بانک مرکزی نگرانی داشته باشند.

۹۶/۰۴/۰۱
۱۲:۴۸

کوثر در نظام بانکي کشور منطقي عمل مي کند

خبرگزاري آريا-موسسه اعتباري کوثر به عنوان دومين موسسه داراي مجوز فعاليت از بانک مرکزي با تبعيت از قوانين و مقررات در نظام بانکي کشور منطقي عمل مي نمايد.
به گزارش خبرگزاري آريا، محمدرضا عالي پور معاون مالي موسسه معتقد است کوثر همواره خود را به عنوان يکي از موسسات اعتباري مجاز در شبکه بانکي ملزم به اجراي سياستهاي ابلاغي بانک مرکزي مي داند ويکي از اصلي ترين برنامه هاي موسسه اعتباري کوثر مي باشد.
وي افزود: در اين راستا سال گذشته ابلاغيه بانک مرکزي در خصوص کاهش نرخ سود سپرده ها و متقابلاً نرخ تسهيلات ، به بانک ها و موسسات ابلاغ شد و کوثر نيز با برنامه ريزي مناسب، پيش بيني وضعيت نقدينگي موسسه و حفظ جايگاه مشتريان ، موضوع ابلاغي را به نحوي مناسب عملياتي نمود که بر اساس آن نرخ سود  سپرده ها و تسهيلات اعطايي  مطابق حدود مقرر تعديل گرديد.
معاون مالي موسسه اعتباري کوثر بيان داشت: کوثر بر خلاف سياست بعضي از بانک ها مبني بر جذب سپرده هاي گران قيمت و پرداخت سود سپرده گذاران از اين محل که در اصطلاح پانزي گيم ناميده مي شود، از جذب سپرده‌هاي گران قيمت امتناع نمود و سعي بر اصلاح ترکيب منابع در اختيار خود از طريق جذب سپرده‌هاي ارزان قيمت و جلب اطمينان و اعتماد سپرده گذاران نموده است.
وي از جمله برنامه هاي اجرايي در اين خصوص را تعريف حسابهاي هواداري باشگاه هاي استقلال، پرسپوليس و تراکتور سازي در راستاي جذب منابع ارزان قيمت و افزايش ضريب نفوذ موسسه نام برد و افزود: ما معتقديم ارتباط پايدار با مشتريان از طريق جلب اعتماد مشتريان با ارائه خدمات خاص به وجود خواهد آمد.
 عالي پور در رابطه با برنامه ها و اولويت هاي ترسيم شده معاونت مالي در سال 96 اظهار داشت: بهينه نمودن منابع و مصارف در راستاي مديريت درآمدها و هزينه ها، به حداقل رساندن ريسک اعتباري با اعمال سياستهاي مناسب در زمينه تسهيلات اعطايي به مشتريان ،تعريف ابزارها و طرح هاي جديد جذب مشتري با محوريت ايجاد يک ارتباط پايدار ، کنترل سيستمي عملکرد تمامي شعب در راستاي افزايش بهره وري منابع و کاهش هزينه‌هاي اداراي تشکيلاتي، بهبود کيفيت گزارش دهي برون سازماني در راستاي جلب رضايت استفاده کنندگان خارجي اطلاعات اعم از بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران، سازمان بورس اوراق بهادار، سهامداران و ساير ذينفعان و ارائه راهکارهاي نوين در بخش بانکداري الکترونيک با همکاري بخش نرم افزاري، اولويت هاي اين معاونت براي سال جاري است.
وي افزود: اين موسسه با احراز از قرار گرفتن در پانزي گيم موجود در صنعت بانکي کشور، به دنبال متعادل نمودن منابع و مصارف خود و به حداقل رساندن ريسک  بانک در اين خصوص مي باشد که مي تواند تداوم فعاليت موسسه را در صنعت بانکداري کشور تضمين نمايد

۹۶/۰۴/۰۱
۱۳:۴۸

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: مجلس در طرح ساماندهی موسسات غیرمجاز در کنار بانک مرکزی است

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرح ساماندهی موسسات غیرمجاز در کنار بانک مرکزی و یار و همراه این بانک خواهد بود.

عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه پیرو مشکلات ایجاد شده برای سپرده گذاران موسسه کاسپین در جلسه ای با رییس کل بانک مرکزی مشکلات و خواسته های سپرده گذاران این موسسه مطرح شد، گفت: این جلسه بسیار مفید بود و بر اساس آن تصمیمات مناسبی از جانب بانک مرکزی برای حل مشکلات سپرده گذاران اتخاذ شده و این بانک با تمام توان درصدد رفع نگرانی مشتریان عزیز این موسسه و احقاق حق آنهاست.
وی افزود: در حال حاضر تا سقف ۲۰ میلیون تومان سپرده های سپرده گذاران موسسه کاسپین تعیین تکلیف شده است و بر اساس آخرین اطلاعات، بانک مرکزی از روز شنبه ۳ تیرماه سپرده های تا سقف ۵۰ میلیون تومان را نیز تعیین تکلیف خواهد کرد که با این اقدام ۹۳ درصد از حساب های سپرده گذاران موسسه کاسپین تسویه خواهد شد و امیدواریم ٧درصد باقی مانده نیز با همکاری بانک مرکزی تعیین تکلیف شود.
عزیزی با تاکید بر اینکه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرح ساماندهی موسسات غیرمجاز در کنار بانک مرکزی و یار و همراه این بانک خواهد بود، تصریح کرد: موسسات مالی و اعتباری در یک دهه اخیر به شکل قارچ گونه رشد کرده و توسعه یافتند و بالغ بر ۲۵ درصد از نقدینگی کشور را در اختیار داشتند لیکن خوشبختانه در دولت یازدهم با ورود به موقع بانک مرکزی و برخورد قاطعانه با اینگونه موسسات از ایجاد خسران بزرگ به هموطنان جلوگیری کرد.
رئیس کمیسون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه به اقدامات بانک مرکزی در ساماندهی موسسات میزان و ثامن الحجج اشاره کرد و گفت: این تجربیات مفیدی است که در جلسه با رییس کل بانک مرکزی به آنها اشاره شد و خوشبختانه با اقدامات بانک مرکزی در آینده نزدیک شاهد ساماندهی کامل موسسات غیرمجاز هستیم، البته باید به این نکته نیز توجه کرد که اگر دخالت برخی نهادها در اعطای مجوز به موسسات اعتباری نبود قطعاً بانک مرکزی در زمان کوتاه تری معضل اینگونه موسسات را رفع می کرد.

۹۶/۰۴/۰۱
۱۶:۰۵

پرداخت ٧ هزار میلیارد ریال وام ازدواج و جهیزیه از سوی بانک صادرات

شعب بانک صادرات ایران در سراسر کشور ​در ١٢ ماهه ١٣٩٥، به بیش از ٣٥ هزار زوج جوان بالغ به هفت هزار و ۱۹۵ میلیارد ریال وام ازدواج و جهیزیه پرداخت کرده‌اند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، به نقل از  بانک صادرات ایران، این بانک در راستای ایفای مسئولیت‌های اجتماعی خود، حمایت از زوج‌های جوان و تسهیل در امر ازدواج جوانان، مبادرت به پرداخت ٧١٩٥ میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج و جهیزیه کرده است.
زوج‌های جوان از سوی بانک مرکزی، سازمان بهزیستی، بنیاد شهید، بنیاد جانبازان و صندوق مهر امام رضا(ع) به شعب بانک صادرات ایران معرفی و پس از تکمیل پرونده، در حداقل زمان ممکن موفق به اخذ وام ازدواج و جهیزیه شده‌اند.
مانده وام قرض‌الحسنه ازدواج و جهیزیه در سطح شعب این بانک بالغ بر ٥٣ هزار میلیارد ریال است که این امر بهره‌مندی جمع بزرگی از جوانان را از وام‌های قرض‌الحسنه بانک صادرات ایران نشان می‌دهد.
منبع تأمین این نوع وام‌ها، دارندگان حساب‌های قرض‌الحسنه پس‌انداز نزد شعب بانک صادرات ایران است که با نیت خیرخواهانه خود در این امر نوع‌دوستانه و خداپسندانه مشارکت کرده‌اند.

۹۶/۰۴/۰۲
۱۲:۳۳

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس: بسیاری از موسسات مالی خارج از وظایف خود سرمایه جذب کرده‌اند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه ساماندهی موسسات مالی و اعتباری باید انجام شود گفت: بسیاری از موسسات مالی خارج از وظایف خود و در حد وسیع‌تر در کشور شروع به جذب سرمایه کردند که سبب مشکلات امروز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ، حمیدرضا فولادگر درباره طرح ساماندهی موسسات مالی و اعتباری اظهار داشت: تعداد بسیار زیادی موسسه مالی و اعتباری داریم که بسیاری از آنها در قالب تعاونی اعتبار بود، این تعاونی معنی خاص خود را داشت شرکت محدودی است و شاید صحیح نبود که شرکت‌های مالی و پولی بدون در نظر گرفتن امکانات، آورده‌ها و ضوابط مجوز گرفته و شروع به کار کنند.
وی با بیان اینکه در این راستا شاید صدها موسسه در سراسر کشور آغاز به‌کار کرد، گفت: از دولت دهم و بعد در دولت یازدهم سیستم نظارتی بانک مرکزی شروع به ساماندهی این موسسات کرد، طبیعی است که در مرحله ساماندهی برخی از مردم که در این موسسات سپرده‌گذاری کرده‌اند با مشکل مواجه شوند.
نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی با اطلاع قبلی مردم بوده و برخی نیز یک مرتبه دچار مشکل شدند، طبیعی است مردمی که این موسسات را به عنوان موسساتی معتبر می‌شناختند این حق را داشتند که بگویند ما در موسسه‌ای معتبر سرمایه‌گذاری کردیم و اینجا حق با مردم است.
وی افزود: خیلی از این موسسات خارج از وظایف خود و در حد وسیع‌تر در کشور شروع به جذب سرمایه کردند و در نهایت با مشکلات امروز روبه‌رو شدیم.
فولادگر بیان کرد: باید کمک کرد تا ساماندهی انجام شده و قانون مجلس محقق شود از سوی دیگر سیستم بانکی نیز باید اصلاح شود تا مردم در بانک‌ها سرمایه‌گذاری کرده و یا از منابع دیگر مانند بازار سرمایه استفاده کنند.
***

۹۶/۰۴/۰۱
۱۲:۳۲

مدیرعامل صندوق ضمانت سپرده‌ها خبر داد برخورداری 99.5 درصد سپرده‌گذاران بانکی از پوشش ضمانت بانک مرکزی

مدیرعامل صندوق ضمانت سپرده‌ها با اشاره به ضمانت سپرده های بانکی تا سقف 100 میلیون تومان توسط بانک مرکزی گفت: 99.5 درصد سپرده‌گذاران از نظر تعداد، مشمول تضمین ضمانت سپره‌ها هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، محمد طالبی با اشاره به اینکه بانک‌ها و موسسات اعتباری بهترین محل پس‌انداز برای مردم هستند، افزود: خوشبختانه مردم اعتماد کافی به سیستم بانکی کشور دارند و با توجه اینکه نظام اقتصاد ایران بانک محور است، مردم سرمایه‌گذاری در سیستم بانکی کشور را بهترین بازار می‌دانند که به نظرم این امتیاز خوبی برای سیستم بانکی کشور است.
وی با تاکید بر اینکه سیستم بانکی تاکنون فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است، گفت: اگر سیستم بانکی فعلی را با شرایط اول انقلاب اسلامی ایران مقایسه کنیم، در آن زمان بانک‌ها با وجود اینکه دستخوش تحول مدیریتی و عملیاتی بودند و ادغام‌های مختلفی در سیستم بانکی انجام شده بود اما بانکها به خوبی شرایط را مدیریت کردند.
مدیرعامل صندوق ضمانت سپرده ها در ادامه با تاکید بر اینکه مردم همواره بانک‌ها را به عنوان امین و انتخاب اول خود می‌دانند، توضیح داد: بانک‌های ایران در شرایط مناسب و رو به بهبودی هستند که افزایش نظارت بانک مرکزی خبر خوبی برای سپرده گذاران سیستم بانکی است.
طالبی ادامه داد: از طرفی وجود صندوق ضمانت سپرده‌ها و تضمین سپرده‌های مردم تا 100 میلیون تومان اتفاق خوبی است. همانطور که مشتریان سیستم بانکی می‌دانند، 99.5 درصد سپرده‌گذاران از نظر تعداد، مشمول تضمین ضمانت سپره‌ها هستند.
مدیرعامل صندوق ضمانت سپرده ها در این باره توضیح داد: طی دوره‌ای که این صندوق آغاز به کار کرده، با استقبال خوب بانک‌ها مواجه بوده است. از طرفی با پرداخت حق عضویت از سوی بانک‌ها، می‌توان به این نتیجه رسید که اتفاقات خوبی در حال رخداد است و نگرانی وجود ندارد.
طالبی با اشاره به همکاری بانکها با این صندوق توضیح داد: خوشبختانه بانکها با پرداخت حق عضویت خود همکاری بسیار خوبی با این صندوق داشته‌اند.
وی در پایان توضیح داد: تجربه موسسات فاقد مجوز اتفاقی بود که در سیستم بانکی کشور رخ داد؛ اما به خوبی از این شرایط عبور کرده و در حال حاضر نگرانی وجود ندارد اما باید به این نکته توجه کرد که هیچگاه موسسات فاقد مجوز سنگ محکی برای سنجش سیستم بانکی کشور نباشد زیرا این موسسات به صورت خودرو تاسیس و توسعه یافته‌اند.
***

۹۶/۰۴/۰۲
۱۳:۳۳

کبیری: کارت‌های متنوع بانکی نیازمند تجمیع/ ادغام عجولانه بانک ها به زیان اقتصاد است

سیدتقی کبیری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره ادغام بانک ها گفت:با توجه به وجود تکثر بانک ها در اقتصاد کشور، اعمال مدیریت واحد، متمرکز و نظارتی یک ضرورت محسوب می شود.
نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی در تشریح موضوع ادامه داد:تکثر و تنوع بانک ها بدون رعایت موضوعات کارشناسی صحیح نیست اما تجمیع بانک ها بصورت شتابزده نیز قابل قبول نیست.  
این نماینده مردم در مجلس نهم افزود:بانک مرکزی باید به اعمال مدیریت صحیح و نظارت دقیق بر عملکرد بانک ها توجه ویژه کند، به دلیل اینکه در یک بانک حتی حساب های متنوع بانکی وجود دارد.
کبیری با تاکید بر ضرورت کنترل حساب های بانکی افزود:بانک مرکزی باید مانع گسترش بی رویه بانک های متعدد در کشور شود و ساماندهی موثری در زمینه وضعیت تعداد و تنوع بانک ها داشته باشد.
کارت های بانکی متنوع تجمیع شوند
وی تصریح کرد:براساس گزارش ها در حال حاضر تعداد کارت های بانکی بطور نسبی در کشور بالا است که بطور طبیعی ضرورتی به این میزان تنوع و تعداد کارت های بانکی وجود ندارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:باید کارت های بانکی مختلف در شبکه بانکی کشور در قالب یک کارت تجمیع شوند البته انجام این مهم مشروط به تقویت زیرساخت ها است./

۹۶/۰۴/۰۲
۱۵:۰۰

بانک ملت: تکذیب نامه جعلی منتسب به گروه مالی ملت

بانک ملت در اطلاعیه ای، نامه منتشره در شبکه‌های اجتماعی منتسب به گروه مالی ملت را تکذیب کرد.

 به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، روابط عمومی بانک ملت تاکید کرده است :
مراوده این بانک و شرکت های تابعه گروه مالی ملت با بانک ها و موسسات مورد تایید بانک مرکزی- از جمله بانک ها و موسسات نامبرده شده در نامه جعلی مذکور- مانند گذشته استمرار دارد و هیچ گونه تغییر رویه ای در این زمینه اعمال نشده است.
بانک ملت در این اطلاعیه آورده است: از آحاد جامعه درخواست می شود تا تسلیم فضاسازی های مسمومی نشوند که با هدف تشویش اذهان سپرده گذاران و ایجاد نگرانی در بین آنان صورت می گیرد.
بانک ملت در این حال تاکید کرده است که تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی درباره وضعیت بانک ها و موسسات، سایت رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به نشانیwww.cbi.irاست.

۹۶/۰۴/۰۱
۱۰:۴۶

رشد ۶۰ درصدی منابع بانک شهر طی ۳ سال؛ پورزرندی: سرمایه بانک شهر بزودی ۲۰ هزار میلیارد ریال می‌شود

مدیرعامل بانک شهر از رشد ۶۰ درصدی منابع این بانک طی ۳ سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر، حسین محمد پورزرندی با اعلام این خبر گفت: منابع بانک شهر در سال ۱۳۹۳ تنها ۱۱ هزار میلیارد تومان بود که در حال حاضر این منابع به ۴۶ هزار میلیارد تومان رسیده است.
وی با اشاره به اینکه رشد منابع بانک‌های دیگر در چند سال گذشته به طور میانگین تنها ۲۰ درصد بوده است، افزود: اما عملکرد موفق بانک شهر در جلب اعتماد مردم طی ۳ سال اخیر باعث شده است که منابع این بانک به نسبت بانک‌های دیگر به طور قابل توجهی افزایش یابد.
مدیرعامل بانک شهر خاطرنشان کرد: بانک شهر موفقیت‌های بسیار قابل توجهی را در حوزه‌های مختلف بانکی کسب کرده و هم اکنون نیز در میان بانک های برتر کشور قرار دارد.
وی با تاکید بر افزایش چشمگیر سرمایه این بانک عنوان کرد: سرمایه بانک شهر هم اکنون در حدود ۱۶ هزارمیلیارد ریال است و به زودی به ۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.
پورزرندی در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های بانک شهر در حوزه بانکداری الکترونیکی، تامین زیرساخت‌ها برای راه‌اندازی دستگاه‌های خودبانک شبانه روزی را از جمله اقدامات بسیار مهم از سوی این بانک عنوان کرد و یادآور شد: این سیستم که چند سال بیشتر از عمر آن نمی‌گذرد، از سوی بانک شهر به عنوان نخستین بانک در کشور، راه‌اندازی شد و خوشبختانه با استقبال هموطنان مواجه شده است.
وی همچنین تاکید کرد: پیشخوان های شهرنت این بانک نیز هم اکنون به عنوان یک شعبه مستقل بانکی در هر ساعت از شبانه‌روز آماده خدمت‌رسانی به شهروندان سراسر شهرهای کشور هستند.
پورزرندی با اشاره به راه اندازی ۳۵۰ پیشخوان شهرنت در سراسر کشور خاطرنشان کرد: از خصوصیات منحصربه‌فرد این پیشخوان‌ها امکان ارائه خدمات کامل بانکی به هموطنان در ترمینال‌ها، فرودگاه‌ها، حاشیه میادین میوه و تره‌بار، پارک‌ها، مجتمع‌های تجاری، حاشیه شهرها و سایر اماکن فاقد شعب بانکی است.
وی در پایان با اشاره به تغییر نام صندوق گنجینه آرمان شهر به صندوق «گنجینه زرین شهر»، گفت: این تغییر نام با توجه به حاشیه‌هایی که برای موسسه مالی و اعتباری آرمان اتفاق افتاد و تشابه اسمی که این موسسه به طور کاملا اتفاقی با صندوق گنجینه آرمان شهر بانک شهر داشت، انجام شد.

۹۶/۰۴/۰۲
۱۳:۵۵

روحانی درضیافت افطار با فعالان اقتصادی: این دولت به واگذاری واقعی اقتصاد به بخش خصوصی متعهد بوده است/اصلاح نظام بانکی یکی از اصلی ترین برنامه های دولت دوازدهم

تهران- ایرنا- رئیس جمهوری واگذاری اقتصاد به مردم و بخش خصوصی را ضروری خواند و با تاکید بر اینکه همه باید به بخش خصوصی امنیت بدهیم، اظهارکرد: دولت یازدهم از ابتدای فعالیتش به واگذاری واقعی اقتصاد به بخش خصوصی متعهد بوده است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی پنجشنبه شب در ضیافت افطار با فعالان اقتصادی که در روز ملی اصناف برگزار می شد، با بیان اینکه این دیدار به تعبیری دیدار با تجار است، گفت: اولین و عمومی ترین تجارت ما با خداست. خداوند در قرآن با بیان نرمی می گوید که آیا می خواهید شما را به تجارتی دلالت کنم که نجات بخش شما از هر درد و عذاب و رنجی است، ماه مبارک رمضان یکی از عرصه های این تجارت است.
رئیس جمهوری افزود: ماه مبارک رمضان ماه تمرین، تحمل، استقامت و ایستادگی است. در روایت هست که اساسا ایمان بدون صبر، مثل یک جثه و بدنی است که سر نداشته باشد. این یعنی همه چیز از ایستادگی، صبر و تحمل نشات می گیرد. و اینکه در جامعه بین ما شکاف و فاصله ایجاد می شود، به خاطر کم تحملی است.
روحانی اظهارکرد: یکی از ارزشمندترین مصادیق صبر، تحمل در برابر اندیشه مخالف است. برخی از ما دلمان می خواهد همه افراد طوری فکر کند که ما دنبال آن فکر هستیم، در حالی که فرهنگ دین مبین ما این نیست.
رئیس جمهوری تصریح کرد: خداوند به پیامبرش هم می گوید تو وکیل نیستی که بخواهی بالای سر مردم باشی و به آنها امر و نهی کنی، بلکه موظف هستی راه هدایت را به مردم نشان بدهی تا هر کس خواست آن راه را برگزیند. اما برخی از ما فکر می کنیم که بالاسر مردم فرمان می دهیم و مردم مجری فرمان هستند. پیامبر و امامان خودشان هم اینچنین نبودند. میدان باید میدان تحمل باشد و همدیگر، افکار و سلایق مختلف را تحمل کرده، بپذیریم و به رسمیت بشناسیم.
روحانی خاطرنشان کرد: ما به چه دلیل پای صندوق آرا آمدیم و این همه شور ایجاد کردیم؛ این برای آینده ملت بود، نه صرفا انتخاب این یا آن آقا. اصل موضوع بحث این بود که شرایط کشور و مردم ما بهتر شود، اصلا خود اسلام برای چه آمده است؟ ما فکر می کنیم خدا یک طرف است و مردم یک طرف؛ اما خداوند دین و پیامبرانش را برای مردم فرو فرستاده است. قرآن را نیز خدا می گوید برای هدایت مردم فرستاده ایم.
رئیس جمهوری گفت: اگر نهایت امر را مردم بدانیم، آن وقت تولید، توزیع و تجارت ما و تلاش اصناف ما، در نهایت همه خدمت به مردم معنا می شود و اگر این وضع ایجاد شد، درست است. درست است که تجارت یعنی کسب سود و باید سود باشد تا حرکتی ایجاد شود، اما اصل و نهایت این فعالیت، باید خدمت به مردم باشد.
روحانی اضافه کرد: اگر چه مصرف بی قاعده مذموم است، اما اصل مصرف چیز منفی نیست. مصرف متعادل و معقول اساس اقتصاد است. اگر مصرف نباشد، چرخ فرآیند تجارت، یعنی تولید و توزیع به حرکت در نمی آید. همه اینها پایه حرکت اقتصادی در جامعه است.
رئیس جمهوری با اشاره به اینکه تلاش دولت یازدهم از ابتدا حذف تصدی گری در وزارتخانه ها بوده، گفت: در ابتدای دولت همه وزرا قول می دهند اما بعد از گذشت مدتی گویا تصدی گری لذت بخش می شود و برای عبور از آن بهانه و دلیل می آورند که البته ممکن است این دلایل درست باشد.
روحانی اظهارکرد: ابلاغ سیاست های اصل 44 برای این بود که اقتصاد به مردم واگذار شود و دولت از اقتصاد دست بکشد، اما ما چه کار کردیم؟ بخشی از اقتصاد دست یک دولت بی تفنگ بود که آن را به یک دولت با تفنگ تحویل دادیم، این اقتصاد و خصوصی سازی نیست.
رئیس جمهوری افزود: از آن دولتی که تفنگ نداشت می ترسیدند چه برسد به اینکه اقتصاد را به دولتی دادیم که هم تفنگ دارد و هم رسانه را در اختیار دارد و همه چیزی دارد و کسی جرأت ندارد با آنها رقابت کند.
روحانی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری، زمانی که سیاست های اصل 44 تدوین شد، در مراسمی با حضور مسئولین کشور فرمودند که این سیاست های کلی باید یک انقلاب اقتصادی باشد، خاطر نشان کرد: اگر سیاست های اصل 44 به درستی و دقیق اجرا می شد، واقعا انقلاب و تحول بزرگی در اقتصاد روی می داد.
رئیس جمهوری ادامه داد: البته در دولت یازدهم تلاش بر این بوده واگذاری ها و خصوصی سازی ها واقعی باشد و براساس آمار واگذاری های دولت یازدهم همگی درست و به بخش خصوصی واقعی بوده است، اما واگذاری های دولت قبل طبق این آمار به بخش واقعی خصوصی حداکثر 13 درصد بوده است که این بسیار کم است.
روحانی اظهارکرد: ما باید اقتصاد را جز در موارد ضروری باید واگذار کنیم و جزو موارد تصدی گری نیست که دولت بخواهد برعهده گیرد، البته دولت وظایفی را در برابر بخش خصوصی برعهده دارد.
رئیس جمهوری با بیان اینکه باید بخش خصوصی را در کشور تقویت کنیم، گفت: همواره می گفتند که بخش خصوصی ما ضعیف است اما در دو سال اخیر برای ما آشکار شد که بخش خصوصی واقعاً ضعیف است، چرا که فضای بسیار خوبی برای صادرات در روسیه و چند کشور دیگر مهیا شد، اما دیدیم که تاجر قوی برای انجام این کار در کشور وجود ندارد.
روحانی ادامه داد: تاجری که بتواند محصولات زراعی موجود در کشور را به درستی بسته بندی کرده و به موقع به کشور مقصد برساند، وجود ندارد و این در حالی است که ما صادرات ساعتی، لحظه ای و ادواری نداریم بلکه صادرات به بازارهای هدف باید استمرار و ثبات داشته باشد و نه تنها دولت کشور مقصد بلکه مردم آن کشور باید نسبت به ثبات موجودی کالا اطمینان داشته باشند تا به سراغ کالاهای دیگر نروند.
رئیس جمهوری تصریح کرد: ما نیازمند ثبات مشتری و بازار مشترک هستیم و باید اقتصاد به بخش خصوصی واگذار شود.
روحانی با تأکید بر اینکه همه قوا و مسئولان ذی ربط باید به بخش خصوصی امنیت بدهیم، گفت: امنیت تنها با داعش به خطر نمی افتد، بلکه دولت، مجلس و قوه قضائیه می توانند روزانه با وضع آیین نامه ها و برهم زدن آرامش بازار، امنیت را بر هم بزنند و یا متقابلا می توانند امنیت را تقویت کنند.
رئیس جمهوری اظهارکرد: باید همه دست به دست هم بدهیم تا امنیت واقعی را در جامعه ایجاد کنیم.
روحانی با اشاره به ضرورت حمایت و ارایه تسهیلات به بخش خصوصی گفت: البته بانک ها در ارایه تسهیلات دچار مشکلات زیادی هستند، هر چند در بعضی از بخش ها به خوبی عمل کردند، اما در عین حال مشکلات بانک های ما بسیار است.
رئیس جمهوری افزود: در دولت یازدهم برای اولین بار سرمایه بانک های دولتی به دو برابر افزایش پیدا کرد و این کار مهم و بی سابقه ای بود.
روحانی ادامه داد: یکی از اصلی ترین اقدامات دولت دوازدهم قطعا اصلاح نظام بانکی خواهد بود و باید تلاش کنیم تا بتوانیم رونق اقتصادی را در کشور ایجاد کنیم.
پیش از سخنان رئیس جمهوری، «علی فاضلی» رئیس اتاق اصناف کشور و «غلامحسین شافعی» رئیس اتاق بازرگانی ایران به بیان نقطه نظرات و دیدگاههای خود پرداختند.
همچنین در این مراسم و همزمان با روز ملی اصناف با حضور دکتر روحانی از بزرگترین سامانه اطلاع رسانی اصناف و تلویزیون اینترنتی 'تابان' رونمایی شد.
سامانه اطلاع رسانی و رسانه تعاملی اصناف (تابان) با هدف ساماندهی امر آموزش در جامعه صنفی و ارتقای سطح علمی و مهارتی شاغلین در واحدهای صنفی و خانواده ایشان و با عنایت به ضرورت ارتباط دائم تشکلهای صنفی با متصدیان واحدهای صنفی و اطلاع رسانی و دسترسی آحاد جامعه به محتوای صوتی و تصویری مرتبط با حوزه اصناف راه اندازی شده است.
شبد**1953**9122**تنظیم کننده:مرتضی شحنه**انتشار دهنده: مهدی نعمتی

۹۶/۰۴/۰۱
۲۲:۲۰