نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 97396
 • تمام سکه (طرح جدید) 955000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 953000
 • نیم سکه 479000
 • ربع سکه 280000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3145
 • یورو 4260
 • پوند 5320
 • صد ین 3100
 • درهم امارات 856
 • لیر ترکیه 1530
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 18318 Arrow up
  دلار 26252
 • 2 Arrow up
  یورو 35260
 • 37417 Arrow up
  پوند 44565
 • 5 Arrow up
  فرانک 29012
 • 10 Arrow up
  صد ین 25789
 • 0
  درهم امارات 7148

اقبال بازار سرمایه به سهام شرکتهای بیمه

آیین- در معاملات امروز بیس پنجم مردادماه، سهام هفت شرکت بیمه ای در بازارهای بورس و فرابورس مورد داد و ستد قرار گرفت.
به گزارش سایت تحلیلی– خبری آیین در معاملات امروز بازار سرمایه در گروه شرکتهای بیمه  بیش از 21 میلیون و 37 هزار سهم  به ارزش تقریبی 30 میلیارد و 504 میلیون ریال مورد داد و ستد قرار گرفت که نشان از اقبال بازار به سهام این گروه است. بیشترین حجم معاملات امروز  مربوط به البرز بود.  روند گروه بیمه هم به شدت صعودی بود و شاخص صنعت بیمه هم به عدد 3,268.90 رسید. همچنین شاخص سبدهای "سهام" و  "ترکیبی" مربوط به بیمه های عمر شرکت بیمه ملت در پایان روز گذشته به ترتیب به رقم 243 و 202 واحد رسید.
سایر معاملات شرکتهای بیمه بدین صورت بود:
بیمه ملت با حجم معاملات 4,612,196 سهم به ارزش 8,781 میلیون ریال داد و ستد شد قیمت پایانی این سهم در مقایسه با روز گذشته 3.99 درصد افزایش داشت و 1,904 ریال بود. بیمه البرز نیز با مبادله 5,414,315 سهم به ارزش 5,966 میلیون ریال و با قیمت پایانی 1,102 ریال بسته شد.
بیمه دانا در مقایسه با روز گذشته 3.52 درصد افزایش داشت. در این نماد 5,216,443 سهم به ارزش 6,446 میلیون ریال مبادله شد. قیمت پایانی این نماد 1,236 ریال بود.
در بیمه آسیا 5,044,020 سهم به ارزش 6,803 میلیون ریال داد و ستد شد. قیمت پایانی این نماد در مقایسه با روز گذشته 1.58 درصد افزایش داشت و 1,349 ریال بود.
بیمه پاسارگاد نسبت به دیروز 0.05 درصد کاهش یافت. در این نماد 412,741 سهم به ارزش 1,770 میلیون ریال مورد مبادله قرار گرفت. این نماد با قیمت پایانی 4,287 ریال بسته شد.
بیمه سامان با کاهش 3.36 درصدی و حجم 218,283 سهم به ارزش 452 میلیون ریال و با قیمت پایانی 2,071 ریال، بیمه پارسیان نیز با حجم 119,789 سهم به ارزش 286  میلیون ریال و قیمت پایانی 2,420 ریال به کار خود پایان دادند.
شاخص کل بازار سرمایه هم اندکی مثبت بود و  با 7.71 واحد رشد به عدد 74,848 رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مربوط به شرکت مپنا با 45 واحد و بیشترین تاثیر منفی هم مربوط به سرمایه گذاری غدیر با 20 واحد تاثیر بود. در مجموع کل بازار سرمایه تعداد 7.71 میلیون سهم به ارزش تقریبی 2,497.822 میلیارد ریال مورد داد و ستد قرارگرفت.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۴:۲۲

چکهای بی محل بیمه هایی که نقد نمی شوند/اعلام کن ورشکسته شدیم!

طلبکاران بیمه توسعه برای چک های بلامحل این شرکت و پاس نشدن طلبها روز گذشته در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت جمع شدند، اما با همراهی پلیس این تجمع متفرق شد.

زمانی که نداشتن بیمه شخص ثالث باعث گرفتن ماشین و رفتن به پارکینگهای راهنمایی رانندگی می شود، داشتن آن هم نفعی به دارنده نمی رساند! زمانی که تصادفی اتفاق می افتد و بیمه باید خسارت را بپردازد، چون حامی است! این حامی های به ظاهر مدعی پولی در بساط ندارند و تنها برگه را به تو می‌دهند و دیگر هیچ!
عده‌ای از بیمه‌شدگان شرکت بیمه توسعه عصر شنبه مقابل ساختمان بیمه مرکزی در بلوار آفریقا تجمع کردند. این تجمع با حضور بیش از 70 نفر برگزار شد که با همراهی نیروهای پلیس متفرق و خیلی سریع جمع شد.
حساب بیمه توسعه خالی است
یکی از شاکیان و حاضران این تجمع در گفتگو با خبرنگار سرویس شهری خبرگزاری برنا گفت: من ساکن اهواز هستم، دو سال پیش بیمه شخص ثالث این شرکت را گرفتم. در همان زمان تصادفی داشتم و به خاطر این تصادف در پایم پلاتین گذاشتند. بارها به بیمه توسعه مراجعه کردم تا بتوانم خسارتم را از بیمه بگیرم. گفتند که برای حل این مشکل حاضر هستند 27 میلیون تومان از بیمه به من بدهند. در نتیجه چکی به همین مبلغ دستم دادند. اما وقتی به بانک مراجعه کردم فهمیدم پولی در حساب نیست.
در تهران سرگردانم
وی ادامه داد: پس از این اتفاق دوباره به بیمه مراجعه کردم، گفتند بیمه مرکزی پولشان را نداده و گفتند بروید پولتان را از بیمه مرکزی بگیرید. به همراه چند شاکی دیگر که این بلا سرشان آمده، چهار روزی است که از اهواز آمده‌ام و مدام بین ساختمان مرکزی شرکت بیمه توسعه و بیمه مرکزی سردرگم هستم. جایی نداریم بخوابیم، در پارک می‌خوابیدیم که پلیس مانع کار ما شد و مجبور شدیم برویم در حرم امام بخوابیم و این شب ها آنجا هستیم. حدود 70 نفر از مردم سراسر کشور از شرکت بیمه توسعه چک بی‌محل دارند.
بیمه توسعه دلال دارد
این شاکی در ادامه به دلال بازی‌های شرکت‌های بیمه نیز اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه حکم دادگاه را هم دارم چند روز پیش از شرکت بیمه توسعه با من قراری گذاشتند و گفتند اگر می خواهی چک تو نقد شود، چک را به ما بده! ما چکی دیگر را با رقمی پایین تر به تو می دهیم و قول دادند این چک دوم حتما نقد می‌شود. وقتی خواستم چک دوم را بگیرم دیدم مبلغ فقط 13 میلیون و 200 هزار تومان است! یعنی فقط قصد داشتند نصف پولم را به من بدهند. من به این رقم جدید هم راضی شدم و چک را گرفتم اما جالب است بگویم که باز هم حسابشان خالی بود!
وی ادامه داد: شکایت کردیم به ما گفتند که بیمه مرکزی از شرکت بیمه توسعه خواسته تا اعلام ورشکستگی کند، اما بیمه توسعه زیر بار این امر نرفت و مردم مابین چالشی که این دو با هم دارند سرگردان شدند.
در پایان بازرس بیمه مرکزی این عده را متفرق کرده و با اعلام اینکه این مسئله به ما هیچ ربطی ندارد با کمک پلیس شاکیان را متفرق کردند.
خبرها حاکی از این است که تجمعات امروز نیز مقابل ساختمان شرکت بیمه توسعه و دیوان عدالت اداری ادامه خواهد یافت.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۱:۴۳

بیمه‌ها از خط قرمز منابع و مصارف عبور کردند/ هشدار رئیس کل نسبت به ورشکستگی صنعت بیمه

خبرگزاری مهر- گروه اقتصادی: بررسی صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه کشور نشان می دهد برخی از شرکت‌ها خط قرمز منابع و مصارف عبور کرده‌اند، در این وضعیت مدیران بیمه مرکزی نسبت به ورشکستگی تمامی شرکت‌های بیمه به صورت رسمی اعلام خطر کرده و هشدار می‌دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، طی سال‌های اخیر شرکت‌های بیمه همواره در سایه بانک‌ها قرار گرفتند و رسیدگی به وضعیت صنعت بیمه در حاشیه تحولات بانکی کشور قرار گرفت، این درحالی است که این صنعت هر روز دچار مشکلات و مسائلی می‌شود که چندان مورد توجه دولتمردان و هشدارهای بیمه مرکزی ایران قرار نگرفته است.
قرار گرفتن در فصل مجامع شرکت‌ها و مشخص شدن وضعیت واقعی صورت‌های مالی و سود و زیان شرکت‌های بیمه نشان می دهد که منابع و مصارف شرکت‌های بیمه در نقطه سر به سر قرار گرفته و بعضا برخی از شرکت‌های بیمه هم از این نقطه عبور کرده‌اند و این زنگ خطری است که صنعت بیمه کشور را تهدید می کند.
در این بین، برخی از شرکت‌های بیمه به وضعیت زیان‌دهی رسیده اند و بر این اساس، خبر می‌رسد تقسیم سودهایی که بعضا برخی شرکت‌های بیمه داشته‌اند، از محل تسعیر ارز یا فروش دارایی‌های خود بوده است؟ به عبارتی دیگر، بیمه ها از خط قرمز تعادل بین مصارف و منابع در حال خروج هستند و مسئولان بیمه مرکزی نسبت به اینکه اگر این وضعیت ادامه داشته باشد، صنعت بیمه کشور به مخاطره می افتد و تمامی شرکت‌های بیمه ورشکست می شوند، هشدار پشت هشدار می دهند.  
در این بین محمد امین رئیس کل بیمه مرکزی ایران نسبت وضعیتی که گریبان شرکت‌های بیمه را گرفته، در تربیون‌های مختلف به صورت رسمی اعلام خطر کرده و نسبت به اینکه صنعت بیمه به خطر قرمز خود رسیده، هشدار داده است. 
در این وضعیت، مجلسیان نیز تحقیق و تفحص از صنعت بیمه کشور را کلید زده‌اند و قرار است عملکرد شرکت‌های بیمه را زیر ذره بین قرار دهند، بر این اساس شاید با همکاری مجلسیان مشکلات و مصائب شرکت‌های بیمه‌ به طور دقیق‌تر و جزئی‌تر مشخص شود تا از فرو رفتن آنها در وضعیت نگران کننده‌ای که دچار آن شده اند، جلوگیری کرد.
صنعت بیمه کشور در شرایط حاضر در چنین وضعیتی به سر می برد و هشدارهای لازم به مسئولان داده شده است تا به دلیل تصمیمات نسنجیده و غیرکارشناسی، شرکت‌های بیمه بیش از این، در باتلاقی که در آن افتاده اند، فرو نروند.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۱:۰۶

تجمع اعتراض آمیز طلب کاران بیمه توسعه

به گزارش پایگاه خبری اعتبار به نقل از پول پرس، جمعی از بیمه گذاران و خسارت دیدگان بیمه توسعه امروز ۴ مرداد ۱۳۹۳در جلو درب بیمه مرکزی تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت خود شدند. به گفته شاهدان عینی این خسارت دیدگان با این استدلال که بیمه مرکزی ناظر و شریک بیمه توسعه است خواستار پرداخت و رسیدگی به خسارت های وارده شده بودند . در بین این جمعیت حتی افرادی حضور داشتند که با صندلی چرخدار در این تجمع حضور پیدا کرده، خواستار رسیدگی به وضعیت خود بودند.
تجمع معترضین که بیش از ۲۰۰ نفر تخمین زده می‌شد، در مقابل بیمه مرکزی در حالی صورت می گیرد که شورای عالی بیمه تعلیق پروانه فعالیت بیمه توسعه در بیمه شخص ثالث را تا اطلاع ثانوی تمدید و پروانه فعالیت این شرکت در بیمه های عمر( زندگی ) را نیز تعلیق کرده است.
شورای عالی بیمه مقرر کرده است که بیمه مرکزی می‌تواند از پرداخت خسارات مربوط به سهمیه اتکایی اجباری بیمه‌نامه‌های صادره طی دوره تعلیق فعالیت خودداری کند.
این در حالی است دارابی مدیر عامل این شرکت در اظهارات جدید نیز عنوان کرده است که این شرکت تاکنون ۱۱۸ میلیارد تومان خسارت پرداخت کرده است .اما در این میان خسارت ها به صورت چک های مدت دار در اختیار خسارت دیدگان قرار گرفته است که متاسفانه بخشی از آن ها هر چند که به موعد رسیده اما تامین اعتبار جهت تسویه خسارت نشده است . همچنین این شرکت حدود۴۰ میلیارد تومان بدهی به وزارت بهداشت و نیروی انتظامی دارد.
بیمه توسعه در روزهای اخیر شاهد مراجعات متعددی از سوی خسارت دیدگان است . بنابر گزارش‌های رسیده، هر روز در مقابل ساختمان مرکزی و ساختمان پرداخت خسارت این شرکت بیمه گذاران و خسارت دیدگان نگران خواستار رسیدگی به پرونده های خود هستند که بعضا منجر به دخالت پلیس نیز شده است .
بر اساس این گزارش،  شعبه مرکزی موسسه اعتباری توسعه به دلیل این تجمعات نیز امروز تعطیل شده است.
رایزنی ها با بیمه مرکزی از سوی این شرکت ادامه دارد و مسوولان بیمه مرکزی بعضا نظرات مشورتی خود را در خصوص ارائه راهکارها نیز ارائه کرده است.
بیمه توسعه در حالی سهم بیمه های اتومبیل در سبد پرتفوی خود را افزایش داده است که ورود به این رشته همواره از سوی شرکت های بیمه با ملاحظاتی همراه بوده است.
رییس کل بیمه مرکزی هم بارها تاکید کرده که بیمه مرکزی وظیفه خود را در برخورد با این شرکت در چارچوب وظایف خود انجام داده و پروانه تعلیق فعالیت این شرکت در رشته شخص ثالث و عمر را تعلیق کرده است.
در عین حال کارشناسان معتقدند که مقام قضایی باید در این پرونده وارد شود و نسبت به بازخواست مدیران و مسوولان این شرکت برای استیفای حقوق بیمه گزاران اقدام کند.
رییس کل بیمه مرکزی پیش بینی کرده است که علاوه بر 17 هزار پرونده ای که رسیدگی شده و حکم به پرداخت خسارت از سوی بیمه توسعه صادر شده، ده ها هزار پرونده دیگر نیز در راه است که به زودی احکام آنها صادر خواهد شد.
بر اساس آمار، بیمه توسعه هم اکنون چیزی در حدود 80 میلیارد تومان بابت پرونده های رسیدگی شده، به بیمه گزارانش بدهکار است.
شنیده می شود که دست اندکاران بیمه توسعه در جواب معترضان که خواهان دریافت خسارت خود هستند آنها را به سمت بیمه مرکزی هدایت می کنند و به آنان می گویند که طلب خود را از این نهاد نظارتی باید دریافت کنند درحالی که مسوولان شرکت بیمه توسعه باید پاسخگوی بیمه گزارانی باشند که حق بیمه خود را به این شرکت پرداخت کرده اند.

۹۳/۰۵/۰۴
۱۶:۱۴

برگزاری آزمون موضوع ماده 17 آیین نامه شماره 75 توسط پژوهشکده بیمه

گروه آموزش های آزاد پژوهشکده بیمه وابسته به بیمه مرکزی ج.ا.ا پیرو بخشنامه شماره 18101/403/93 مورخ 7/4/93 اداره کل نظارت بر دفاتر خدمات بیمه ای بیمه مرکزی ج.ا.ا مبنی بر برگزاری آزمون موضوع ماده 17 آیین نامه تنظیم امور نمایندگی (شماره 75) شورای عالی بیمه ، در حال برگزاری آزمون های مذکور برابر برنامه پیوست می باشد.
شایان ذکر است بر اساس این ماده نمایندگان حقیقی، مدیرعامل، عضو بیمه‌ای هیئت‌مدیره و مسئول شعبه نمایندگان حقوقی که بر اساس آیین‌نامه شماره ۵۷ مصوب شورای عالی بیمه پروانه نمایندگی گرفته‌اند موظفند ظرف یک‌سال یا تا اتمام قرارداد نمایندگی(هرکدام طولانی‌تر باشد) در آزمون موضوع بند ح ماده ۵ (موفقیت در آزمون نمایندگی بیمه مرکزی ج.ا.ایران) شرکت و نمره قبولی کسب نمایند. تمدید قرارداد نمایندگی منوط به رعایت مفاد این ماده است.
از داوطلبین محترم تقاضا دارد جهت کسب اطلاعات بیشتر به پورتال آموزش به آدرس http://amoozesh.irc.ac.ir مراجعه نمایند.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۷:۴۵

بیمه مرکزی ایران نمک روی زخم صنعت بیمه

ایمان ایزدی مقدم: سال ۸۲ نقطه ای بود تا پس از انقلاب ۵۷ ، صنعت بیمه که تا آن روز تمام دولتی بود و با تقسیم قدرت بین سه شرکت ایران ، البرز ، آسیا و دانا خدمات بیمه ارائه می کرد شاهد تولد شرکت های بیمه نوپایی باشد که میخواستند معنی خصوصی بودن را در اقتصاد ایران در بخش بیمه جان بخشند.
بر اساس آئین نامه ۴۰ بیمه ، متقاضیان تاسیس موسسات بیمه ای غیر دولتی می تواند با طی فرآیندهایی از قبیل ارائه طرح توجیحی و برنامه ها(امیدنامه) موفق به دریافت موافقت اصولی و سپس در فرآیندهایی قانونی نظارتی که بیمه مرکزی در اختیار دارد مجوز رسمی فعالیت دریافت نمایند.
یکی از سوالات مهم در تاسیس شرکت های غیر دولتی ضمانت اجرای کار آنهاست، در بخش دولتی ضامن تعهدات شرکت بیمه ، دولت جمهوری اسلامی ایران است اما در بخش غیر دولتی یا خصوصی ما با سهامداران و سرمایه آنها روبرو هستیم.
هیچ شرکت غیر دولتی تاسیس نمی گردد مگر برای سود آوری ، تصمیم نمی گیرد زیان ده باشد، در تلاش است سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرد.
اما حکایت بیمه توسعه ، بیمه ای که با شعار مبتکر بیمه کیفیت ساختمان وارد عرصه بیمه گری شد و بعنوان پرچمدار ، اولین شرکت بیمه خصوصی ایران نام گرفت. سهامداران این شرکت که عمدتاً شرکت های ساختمانی بودند با هدف ارائه خدمات به این صنعت وارد عرصه بیمه گری شدند.
تولد بیمه توسعه مقارن با رونق مسکن بود ، این سیر ادامه یافت تا با روی کار آمدن دولت نهم و مسکن مهر، انبوه سازی بر رونق مقطعی بازار مسکن بیافزاید ؛ در این بازار بود که سهامداران بیمه توسعه و سرنشینان این شرکت با توجه به تجربه خود در این عرصه سرمایه گذاری حق بیمه ها را در صنعت ساختمان آغاز کردند.
این در حالی است که بر اساس آئین نامه های نظارتی و سرمایه گذاری شرکت های بیمه ابلاغی بیمه مرکزی ، برای سرمایه گذاری حدود مشخصی تعیین شده است.
در این میان با تغییر مدیرعامل شرکت بیمه توسعه یعنی علیرضا بیانیان که از دانش آموختگان بیمه و کارشناسان خبره این صنعت بود و روی کار آمدن قدرت اله اسدی که از درون بدنه تامین اجتماعی بود رویکردها در بیمه توسعه تغییر کرد.
شبکه فروش این شرکت به ناگاه گسترش یافت و با شعار هر تابلو نمایندگی یک تبلیغ موفق ، سعی شد نام بیمه توسعه در اذهان عمومی مردم بیش از گذشته شناخته شود، رویکرد فروش بیمه ارزان قیمت موتورسیکلت و بیمه شخص ثالث خودرو باعث گردید صنعت بیمه به نمایندگان توسعه لقب” ثالث کار” را بدهد. متاسفانه با توجه به ماهیت بیمه شخص ثالث در دو سال اول این رویکرد سود خوبی برای بیمه توسعه به دست آمد و ارکان این شرکت راضی به نظر می رسیدند ، در حالی که در بیمه شخص ثالث ثابت شده است خسارت ها از سال دوم نمایان می شود، کم کم خسارت ها و پرونده دیات آغاز شد ، بیمه توسعه اینبار با اعلام تاسیس اولین شرکت پرداخت خسارت سایر و با تبلیغ اینکه در ۲۰ دقیقه خسارت پرداخت می کنیم بیشتر در مرداب شخص ثالث غرق شد.
این روند ادامه داشت تا اینکه آرام آرام خسارت ها به حدی رسید که در ایفای تعهدات بیمه توسعه با شکست روبرو شد ، مسیری که برخی نمایندگان سودجو نیز بدان دامن زدند و به شرکت خود پشت پا زدند.
بیمه ای که تمام سهامداران آن را بخش خصوصی تشکیل می دهند و می توان گفت تنها شرکت بیمه ای کشور است که سهامدار بزرگ شبه دولتی نیز ندارد، امروز در میان هجوم طلبکاران (زیان دیدگان شخص ثالث) تنها مانده است .
بیمه مرکزی که نهاد نظارتی بوده و بر اساس نص قانون باید در این شرایط حمایتگر باشد هر روز با یک وسیله نظارتی بر جراحت این مجروح صنعت بیمه می افزاید.
شرکتی که با ۲۰۰۰نمایندگی و بقول بیمه مرکزی ۱۴ هزار پرونده خسارت تنها مانده است ، اجازه درآمدزایی ندارد و هر روز نامش در اذهان عمومی تیره تر می شود.
براستی چه باید کرد؟ اگر سیاست غلطی را مدیران ارشد بیمه توسعه پیگیری کرده اند ، پس اخطارهای بیمه مرکزی و یا اقدامات پیشگیری کننده آن چرا کارساز نبوده ؟ چرا زودتر از این بیمه مرکزی خطاهای بیمه توسعه را در پذیرش ثالث گوشزد نکرده است و اگر کرده است اقدام عاجلی انجام نداده است، تا کار به این جا بکشد که زیان دیدگان مقابل برج بیمه مرکزی به نشانه اعتراض تجمع کنند.
موضع گیری های بیمه مرکزی در قبال بیمه توسعه ، باری که از دوش این شرکت بر نمی دارد بلکه نگاه مردم به صنعت بیمه را نیز با تردید همراه می کند. مردمی که تشویق می شوند بیمه عمر و سرمایه گذاری بخرید وقتی می بینند یک شرکت بیمه دچار مشکل است و بیمه مرکزی هیچ کمکی نمی کند نمی توانند اعتماد کنند !
اعتماد به صنعت بیمه که لازمه ی بیمه گری است ، امروز دچار خدشه شده است یک بار بنام بیمه دی یک بار به نام بیمه توسعه و از کجا معلوم نام های دیگری نیز به این سیاهه اضافه نگردد.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۳:۵۱

تجمع بیمه گذاران در مقابل ساختمان بیمه مرکزی اعتراض به خدمات رسانی بیمه توسعه

تجمع کنندگان پس از حضور در مقابل ساختمان بیمه مرکزی با ورود به لابی این ساختمان خواستار ملاقات با محمد ابراهیم امین رییس کل بیمه مرکزی شدند.

صنعت بیمه - تعدادی از بیمه گذاران بیمه توسعه در اعتراض به نحوه ارایه خدمات این شرکت امروز شنبه در مقابل ساختمان بیمه مرکزی تجمع کردند.
 
به گزارش اکو ویژن ، روز شنبه 4 ام امرداد ماه 93 گروهی از بیمه گذاران بیمه توسعه در اعتراض به نحوه ارایه خدمات این شرکت امروز شنبه در مقابل ساختمان بیمه مرکزی تجمع کردند.
تجمع کنندگان پس از حضور در مقابل ساختمان بیمه مرکزی با ورود به لابی این ساختمان خواستار ملاقات با محمد ابراهیم امین رییس کل بیمه مرکزی شدند. این در حالی است که بیمه مرکزی پروانه فعالیت بیمه های شخص ثالث و زندگی بیمه توسعه را 20 خرداد ماه سال جاری تعلیق کرده است.
بیمه مرکزی به علت تعلل و تاخیر غیرمتعارف شرکت بیمه توسعه در پرداخت خسارت های جانی بیمه شخص ثالث و به منظور حمایت از حقوق بیمه گذاران، بیمه شدگان و صاحبان حقوق آنها موضوع تخلفات این شرکت را به شورای عالی بیمه گزارش کرده است.
مهمترین تخلفات این شرکت رعایت نکردن قوانین و مقررات بیمه ای به خصوص انتقال بیش از حد مجاز منابع برای سرمایه گذاری ها در بخش ساختمان و مستغلات از یک سو و تعلل و تاخیر غیرمتعارف در جبران کامل و به موقع خسارت های جانی بیمه گذاران و زیان دیدگان بیمه شخص ثالث اتومبیل و دیون دولت از سوی دیگر اعلام شده است.
بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در اجرای ماده 28 قانون بیمه شخص ثالث و در راستای وظایف قانونی خود پرونده تخلفات شرکت بیمه را برای تصمیم گیری به شورای عالی بیمه ارجاع داده و این شورا ممنوعیت صدور و تمدید بیمه نامه های شخص ثالث و انواع بیمه های زندگی توسط این شرکت را تا اطلاع ثانوی تصویب کرده است .
بیمه مرکزی هشدار داده در صورتی که این شرکت در دوره تعلیق فعالیت بیمه های شخص ثالث و بیمه های عمر، این بیمه نامه ها را صادر کند از نظر این سازمان فاقد پشتوانه قانونی است.
بیمه مرکزی همچنین متذکر شد به بیمه گذاران این شرکت اطمینان می دهد تا پرداخت تمام خسارت های استحقاقی آنها، موضوع را پیگیری خواهد کرد و چنانچه مدیران شرکت بیمه توسعه با تأمین منابع مالی لازم نسبت به پرداخت خسارت زیان دیدگان اقدام نمایند، قطعا شورای عالی بیمه در تصمیم خود تجدیدنظر خواهد کرد.

۹۳/۰۵/۰۵
۰۸:۵۵
۹۳/۰۵/۰۶
۰۸:۰۵

پیشنهادهای انجمن صنفی نمایندگان حقوقی به مدیرعامل بیمه ایران

گروه بنگاه‌ها: مدیرعامل، اعضای هیات مدیره‌، مدیران ستادی و روسای مجتمع‌ها و شعب تهران بیمه ایران میهمان انجمن صنفی شرکت‌های خدمات بیمه‌ای بیمه ایران بودند.
احمد کیاماری ریاست انجمن صنفی شرکت‌های خدمات بیمه‌ای بیمه ایران دراین مراسم با اشاره به لزوم شکل‌گیری و تاسیس شرکت‌های خدمات بیمه‌ای که از سال 73 به‌عنوان جایگزین شرکت‌های بیمه خصوصی تازه دولتی شده تاسیس شده‌اند، جهت پیشبرد اهداف آن پیشنهاد کرد: تدابیر پیشگیرانه جهت ممانعت از ایجاد نارضایتی بیمه‌گذاران اجرا شود.

۹۳/۰۵/۰۶
۰۰:۰۳

خانواده های یزدی بیمه نامه سفر تهیه کنند

 خانواده های یزدی بیمه نامه سفر تهیه کنند  یزد - مدیر کل بیمه ایران در استان یزد از صدور بیمه نامه طرح سفر در راستای سفرهای تابستانی خبر داد وگفت: خانواده های یزدی می توانند با مراجعه به واحدهای بیمه ایران در سطح استان این نوع بیمه نامه را تهیه کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان یزد، " حسنعلی طالعی " افزود: بدنبال ارائه طرح های مختلف بیمه ای، بیمه ایران اقدام به ارائه بیمه نامه طرح سفر به مناسبت سفرهای تابستانی نموده است. وی حق پرداخت این نوع بیمه را 60 هزار ریال برای هر خانواده و اعتبار آن را 10 روز بیان کرد و افزود: در این نوع بیمه نامه، ساختمان و اثاثیه ، توشه مسافر، خودروی شخصی ، هزینه های پزشکی، غرامت فوت و نقض عضو براساس مفاد و شرایط مربوطه تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.
مدیر کل بیمه ایران در استان یزد همچنین از تخفیف 10 درصدی کلیه بیمه گذاران در رشته آتش سوزی به مناسبت عید فطر در مقطع زمانی 4 تا 24 مرداد ماه خبر داد و گفت: متقاضیان اعم از صاحبان واحدهای صنعتی، غیر صنعتی و مسکونی می توانند جهت بهره مندی از فرصت مذکور به کلیه واحدهای بیمه ایران در سطح استان مراجعه کنند.

۹۳/۰۵/۰۵
۲۲:۵۰

بررسی مبانی آکچوئرال نرخ گذاری بیمه آتش سوزی

عوامل زیادی بر ریسک های موجود در هریک از رشته های بیمه اثر می گذارند که به منظور تعیین حق بیمه باید به طور پیوسته ارزیابی شوند.

به گزارش خبرگزاری موج، گزیده ای از مقاله بررسی مبانی آکچوئرال نرخ گذاری بیمه آتش سوزی: رهیافتی جدید برای نرخ گذاری بیمه آتش سوزی در کشور را در زیر مرور می کنید.
در این مقاله، دو روش متداول در نرخ گذاری بیمه آتش سوزی - روش ضریب خسارت و روش حق بیمة خالص- برای محاسبة متوسط حق بیمة بررسی می گردد. روش محاسبة اجزای معادلة اساسی بیمه شامل خسارات، هزینه ها و حق بیمه از طریق داده های گذشته برای دوره جاری و همچنین پیش بینی این مقادیر نیز بررسی می شود. با انجام شبیه سازی در می یابیم که از میان دو روش معرفی شده، روش حق بیمة خالص، روش مناسب تری برای محاسبة نرخ های بیمة آتش سوزی براساس شرایط حاکم بر بازار این بیمه در کشور است. بااستفاده از یک مثال عددی مراحل محاسبة متوسط حق بیمه ای را نشان می دهیم که شرکت های بیمه باید دریافت کنند تا معادلة اساسی بیمه و اصل برابری آکچوئرال برقرار شود. علاوه براین، نتایج تحقیق نشان می دهد که کمبودهای بسیاری در سیستم جمع آوری داده های مربوط به حق بیمه ها، خسارات، هزینه ها و ... در روش تعیین حق بیمة خالص وجود دارد که برای رفع کاستی های موجود در جمع آوری داده ها برای اجرای روش حق بیمة خالص در کشور راه کارهای متناسب ارائه می گردد.
نویسندگان:
-غدیر مهدوی
-فاطمه نصیری

۹۳/۰۵/۰۶
۰۱:۴۵

همه ناراضی یا راضی ولی هیات مدیره راضی راضی بیمه رازی 530 میلیون ریال پاداش داد

گروه اقتصادی،بیمه رازی، در سه ماهه نخست امسال، بالغ بر 336میلیارد و 981میلیون ریال هزینه خسارت کرده است.
به گزارش بولتن نیوز، این شرکت در بهار امسال مبلغ 778میلیارد و 31میلیون ریال درآمد حق بیمه کسب و مبلغ 336میلیارد ریال هزینه خسارت گزارش کرده است. بیمه رازی توانسته در این مدت مبلغ 16میلیارد و 682میلیون ریال سود عملیاتی داشته باشد و در پایان دوره سه ماهه مبلغ 80میلیارد و 55میلیون ریال سود انباشته، ثبت کند.
بیمه رازی در مجمع عمومی عادی سال مالی 92 مبلغ 17ریال سود نقدی به ازای هر سهم برای تقسیم میان سهامداران تقسیم درنظر گرفته و قرار است که مبلغ 3میلیون ریال حق حضور به اعضاء غیر موظف هیئت مدیره در ماه پرداخت کند. همچنین این شرکت، پاداش هیات مدیره برای این سال مالی را مبلغ 530میلیون ریال به صورت ناخالص در مجمع مصوب کرده است.
لازم به اشاره است که سود خالص بیمه رازی در سه ماهه ابتدای امسال مبلغ 15میلیارد و 648میلیون ریال و جمع هزینه های این شرکت در این مدت مبلغ 70میلیارد و 370میلیون ریال بوده است.
بنابر آمارهای رسمی ظرفیت مجاز نگهداری ریسک (مستقیم)این شرکت بر مبنای اطلاعات آخرین صورتهای مالی مصوب ۲۷۷,۶۵۸ میلیون ریال است .

۹۳/۰۵/۰۵
۱۷:۱۵

مدیرعامل بیمه آسیا : رشد40درصدی فروش بیمه‌نامه آسیا در3 ماه گذشته

رشد40درصدی فروش بیمه‌نامه آسیا در3 ماه گذشته
پرس آنلاین:مدیرعامل بیمه آسیا گفت: در سه ماه گذشته بیمه آسیا رشد 40درصدی را در فروش بیمه‌نامه داشته است. ابراهیم کاردگر در حاشیه سفر به مازندران در ساری اظهار داشت: بیمه آسیا به عنوان دومین شرکت صنعت بیمه در کشور و بزرگ‌ترین شرکت بیمه خصوصی کشور محسوب می‌شود.
وی با بیان اینکه 10 درصد از حق بیمه صنعتی کشور متعلق به بیمه آسیاست، گفت: بیمه آسیا دارای 3 هزار شبکه فروش و نماینده، حدود 100 شعبه و باجه خسارت با 2 هزار و 500 نیرو است.
وی با اشاره به اینکه استراتژی بیمه آسیا در بازار صنعت بیمه، مشتری‌مداری و حفظ مشتری است، افزود: اعتقاد ما بر این است که بقای سازمان به مشتری وابسته است و اگر مشتری نباشد سازمان هم بقای خود را از دست می‌دهد به همین دلیل مشتری‌مداری در اولویت بیمه آسیا قرار دارد.
مدیرعامل بیمه آسیا با بیان اینکه در این مسیر همه برنامه‌ها را تنظیم کردیم که بهترین خدمات بیمه‌ای را به مشتریان ارائه دهیم، متذکر شد: در سه ماه گذشته بیمه آسیا رشد 40درصدی را در فروش بیمه‌نامه داشته و رشد فروش بیمه‌نامه آسیا در سال گذشته 18 درصد بوده است. وی خاطرنشان کرد: بیمه آسیا عملکرد سال 92 خود را در 20 خرداد امسال با برگزاری مجمع به پایان رساند.
این مسئول درباره برنامه‌های آینده بیمه آسیا، گفت: برای ارائه خدمات بهتر و سریع‌تر بیمه‌شدگان، افزایش شعب و باجه‌های خسارت را در سراسر کشور در دست اقدام داریم.
کاردگر با تاکید بر تمرکز بر روی نظارت و کنترل در کاهش نسبت خسارت، اظهار داشت: این مسئله می‌تواند عاملی برای کاهش نرخ بیمه در سال‌های آینده باشد.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۸:۰۵

بیمه توسعه، فرزند ناخلف صنعت بیمه

بر اساس آئین نامه 40 بیمه ، متقاضیان تاسیس موسسات بیمه ای غیر دولتی می تواند با طی فرآیندهایی از قبیل ارائه طرح توجیحی و برنامه ها(امیدنامه) موفق به دریافت موافقت اصولی و سپس در فرآیندهایی قانونی نظارتی که بیمه مرکزی در اختیار دارد مجوز رسمی فعالیت دریافت کنند.
یکی از سوالات مهم در تاسیس شرکت های غیر دولتی ضمانت اجرای کار آنهاست، در بخش دولتی ضامن تعهدات شرکت بیمه ، دولت جمهوری اسلامی ایران است اما در بخش غیر دولتی یا خصوصی ما با سهامداران و سرمایه آنها روبرو هستیم.
هیچ شرکت غیر دولتی تاسیس نمی گردد مگر برای سود آوری ، تصمیم نمی گیرد زیان ده باشد، در تلاش است سهم بیشتری از بازار را در اختیار بگیرد.
اما حکایت بیمه توسعه ، بیمه ای که با شعار مبتکر بیمه کیفیت ساختمان وارد عرصه بیمه گری شد و بعنوان پرچمدار ، اولین شرکت بیمه خصوصی ایران نام گرفت. سهامداران این شرکت که عمدتاً شرکت های ساختمانی بودند با هدف ارائه خدمات به این صنعت وارد عرصه بیمه گری شدند.
تولد بیمه توسعه مقارن با رونق مسکن بود ، این سیر ادامه یافت تا با روی کار آمدن دولت نهم و مسکن مهر، انبوه سازی بر رونق مقطعی بازار مسکن بیافزاید ؛ در این بازار بود که سهامداران بیمه توسعه و سرنشینان این شرکت با توجه به تجربه خود در این عرصه سرمایه گذاری حق بیمه ها را در صنعت ساختمان آغاز کردند.
این در حالی است که بر اساس آیین نامه های نظارتی و سرمایه گذاری شرکت های بیمه ابلاغی بیمه مرکزی ، برای سرمایه گذاری حدود مشخصی تعیین شده است.
در این میان با تغییر مدیرعامل شرکت بیمه توسعه یعنی علیرضا بیانیان که از دانش آموختگان بیمه و کارشناسان خبره این صنعت بود و روی کار آمدن  قدرت اله اسدی که از درون بدنه تامین اجتماعی بود رویکردها در بیمه توسعه تغییر کرد.
شبکه فروش این شرکت به ناگاه گسترش یافت و با شعار هر تابلو نمایندگی یک تبلیغ موفق ، سعی شد نام بیمه توسعه در اذهان عمومی مردم بیش از گذشته شناخته شود، رویکرد فروش بیمه ارزان قیمت موتورسیکلت و بیمه شخص ثالث خودرو باعث گردید صنعت بیمه به نمایندگان توسعه لقب" ثالث کار" را بدهد. متاسفانه با توجه به ماهیت بیمه شخص ثالث در دو سال اول این رویکرد سود خوبی  برای بیمه توسعه به دست آمد و ارکان این شرکت راضی به نظر می رسیدند ، در حالی که در بیمه شخص ثالث ثابت شده است خسارت ها از سال دوم نمایان می شود، کم کم خسارت ها و پرونده دیات آغاز شد ، بیمه توسعه اینبار با اعلام تاسیس اولین شرکت پرداخت خسارت سایر و با تبلیغ اینکه در 20 دقیقه خسارت پرداخت می کنیم بیشتر در مرداب شخص ثالث غرق شد.
این روند ادامه داشت تا اینکه آرام آرام خسارت ها به حدی رسید که در ایفای تعهدات بیمه توسعه با شکست روبرو شد ، مسیری که برخی نمایندگان سودجو نیز بدان دامن زدند و به شرکت خود پشت پا زدند.
بیمه ای که تمام سهامداران آن را بخش خصوصی تشکیل می دهند و می توان گفت تنها شرکت بیمه ای کشور است که سهامدار بزرگ شبه دولتی نیز ندارد، امروز در میان هجوم طلبکاران (زیان دیدگان شخص ثالث) تنها مانده است .
شرکتی که با 2000نمایندگی و بقول بیمه مرکزی 14 هزار پرونده خسارت تنها مانده است ، اجازه درآمدزایی ندارد و هر روز نامش در اذهان عمومی تیره تر می شود.
براستی چه باید کرد؟ اگر سیاست غلطی را مدیران ارشد بیمه توسعه پیگیری کرده اند ، پس اخطارهای بیمه مرکزی  یا اقدامات پیشگیری کننده آن چرا کارساز نبوده  است تا کار به این جا بکشد که زیان دیدگان مقابل برج بیمه مرکزی به نشانه اعتراض تجمع کنند.
اعتماد به صنعت بیمه که لازمه ی بیمه گری است ، امروز دچار خدشه شده است یک بار به نام بیمه دی یک بار به نام بیمه توسعه و از کجا معلوم نام های دیگری نیز به این سیاهه اضافه نگردد.
منیع: پایگاه خبررسانی پارس

۹۳/۰۵/۰۵
۱۲:۴۸

بیمه حافظ به فرابورس پیوست

به گزارش پایگاه خبری اعتبار، طبق استناد تبصره "ب" ماده 99 قانون برنامه پنجم توسعه و موافقت کمیته عرضه شرکت فرابورس، شرکت بیمه حافظ از اول مرداد ماه به عنوان یکصد و شصت و سومین نماد معاملاتی در فهرست نرخ های بازار پایه درج شد.
همچنین طی معاملات امروز، 101.4میلیون اوراق به ارزش 1.5 هزار میلیارد ریال در 14 هزار و 457 نوبت جا به جا شد.
در این میان شرکت های هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه ، بانک گردشگری و گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان از بیشترین حجم معاملات برخوردار بودند و کمترین حجم معاملات به مهندسی ساختمان و تاسیسات راه آهن ،صنعتی مینو،صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود و نیرو سرمایه تعلق گرفت.
گفتنی است شرکت های فارسیت اهواز،سرمایه گذاری نیروگاهی ایران،شوکو پارس،عمران و توسعه شاهد،تولید سموم علف کش بیشترین رشد قیمت را داشتند.
از طرفی بازار امتیاز تسهیلات مسکن با نوسان قیمت 2درصدی همراه بود و نرخ هر ورقه امتیاز تسهیلات مسکن تیر 93، 951 هزار و 478ریال و امتیاز تسهیلات مسکن اسفند 91 قیمت 921 هزارو 685 ریال را ثبت کردند.
طبق پیام ناظر بازار، ثبت معاملات توافقی نماد معاملاتی بانک قوامین، پس از برگزاری مجامع عمومی فوق العاده و عادی سالانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم، از فردا بدون محدودیت دامنه نوسان قیمت و بدون محدودیت حجمی در هر سفارش در سامانه معاملات توافقی انجام می شود. نمادهای معاملاتی شرکت صنعتی و معدنی شمال شرق شاهرود، نیرو سرمایه، عمران و توسعه شاهد و مهندسی ساختمان و تأسیسات راه آهن پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم، با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف 50 درصد، معامله شدند.

۹۳/۰۵/۰۴
۱۶:۰۷

بیمه آسیا نمازگزاران عید سعید فطر را تحت پوشش بیمه قرار داد

 به گزارش پایگاه خبری اعتبار، روابط عمومی بیمه آسیا در اطلاعیه ای بااشاره به تداوم خط مشی بیمه آسیامبنی بر مشارکت در اعیاد ومناسبت های مذهبی در جهت اعتلای شعائر اسلامی و تبریک عید سعید فطر اعلام کرد:خسارت فوت،نقص عضو و هزینه پزشکی نمازگزاران آسیب دیده به ترتیب تا سقف150و 6میلیون ریال تحت پوشش بیمه حوادث گروهی بیمه آسیا قرار دارد.
بنابر این گزارش ،پرداخت غرامت به نماز گزاران حادثه دیده منوط به تائید مدارک لازم توسط ستاد برگزاری نماز عید فطر می باشد.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۸:۱۴

‫ شهروندان شهرستان سوق تحت پوشش بیمه کوثر

۷۰۰۰ هزار نفر از شهروندان شهرستان سوق واقع در استان کهگیلویه و بویراحمد تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی جامع شهری بیمه کوثر قرار گرفتند.
به گزارش پول پرس، از شعبه کهگیلویه و بویر احمد ۷۰۰۰ نفر از شهروندان شهرستان سوق از توابع استان کهگیلویه و بویر احمد با همکاری شعبه یاسوج و نمایندگی کد ۵۱۷۶ بیمه کوثر تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی جامع شهری قرار گرفتند.
این بیمه نامه کلیه خسارتهای جانی و مالی وارده به شهروندان را در محدوده جغرافیایی تحت نظارت شهرداری ناشی از خطرات احتمالی عملیات خدماتی ، عمرانی و غیره را به شرط احراز مسئولیت بیمه گذار راجبران می‌کند.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۳:۱۲

281 ریال ؛ سود هر سهم سال مالی 93 بیمه ملت اعلام شد

پولی مالی _ شرکت بیمه ملت جدید ترین پیش بینی درآمد هر سهم سال مالی 93 را در مرداد ماه امسال معادل 281 ریال اعلام کرده است.

به گزارش پولی مالی ، شرکت بیمه ملت پیش بینی سود هر سهم سال مالی منتهی به 29 اسفند ماه 93 شرکت اصلی را با سرمایه دو هزار میلیارد ریال مبلغ 281 اعلام کرده است.
این شرکت پیش بینی سود هر سهم تلفیقی سال مالی 93 را در بهمن ماه 92 مبلغ 288 ریال و در اسفند ماه 92 مبلغ 324 ریال و در مرداد امسال مبلغ 290 ریال علام کرده است.
"ملت"پیش بینی سود هر سهم سال مالی 92 شرکت اصلی را با سرمایه یک هزار و 500 میلیارد ریال مبلغ 310 ریال، و با سرمایه دو هزار میلیارد ریال مبلغ 235 ریال و در آخرین پیش بینی مبلغ 271 ریال اعلام کرده بود که مطابق صورتهای مالی حسابرسی نشده و حسابرسی شده مبلغ 320 ریال محقق شده است.
لازم به ذکر است مطابق با تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده مورخ 23 خرداد ماه 92، سرمایه شرکت از مبلغ یک هزار و 500 میلیارد ریال به مبلغ دو هزار میلیارد ریال از محل مطالبات و آورده نقدی سهامداران افزایش یافت.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۴:۴۲

نقش مهم کاهش خسارت در صنعت بیمه

تغییر رویه‌ی تعیین نرخ حق بیمه در بیمه شخص ثالث نقش مهمی بر کاهش خسارت در صنعت بیمه دارد.

خبراقتصادی:صادق مدیرعامل شرکت بیمه دانا در گفتگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران گفت: در حال حاضر متاسفانه بیمه‌نامه شخص‌ثالث براساس بیمه‌خودرو اجرا می‌شود اما در واقع این خودرو نیست که باعث تصادف می‌شود بلکه نحوه استفاده از آن توسط فرد منجر به خسارت ناشی از تصادف می‌شود.
مدیر عامل بیمه‌دانا افزود: به همین منظور کارشناسان بیمه مرکزی و سندیکای بیمه‌گران در حال بررسی تغییر ریسک از خودرو به فرد براساس ثبت سوابق رانندگان هستند تا اقدامات لازم را برای اصلاح به موقع بیمه‌نامه شخص ثالث در مورد تغییر ریسک از خودروبه فرد به مرحله اجرا بگذارند.
وی در مورد بحث بیمه‌های تکمیلی درمان با اشاره به هزینه‌های بالای درمان در کشور گفت: بین بیمه‌های درمان و شرکت‌های‌بیمه تناسبی وجود ندارد که بخش عمده آن مربوط به بالا بودن هزینه‌های درمان است.
مدیر عامل بیمه دانا گفت: در این رابطه بیمه مرکزی اعلام کرده درصورتی که خسارت‌های مربوط به بیمه‌ تکمیلی درمان بالای 85 درصد باشد هزینه آن براساس بیمه‌نامه‌های گروهی توسط شرکت‌های بیمه پرداخت می‌شود و به همین علت بیمه مرکزی اجازه صدور بیمه‌نامه تکمیلی درمان به صورت انفرادی را تاکنون نداده است.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۴:۴۶
۹۳/۰۵/۰۶
۰۶:۴۹
۹۳/۰۵/۰۶
۰۶:۲۷

وزیر کار خبر داد: پرداخت مطالبات نی‌بران کارون شوشتر قطعی‌است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: پرداخت مطالبات بیمه‌ای کارگران «نی‌بر» کشت و صنعت کارون شوشتر به زودی پرداخت خواهد شد.

در حالی که کارگران «نی‌بر» مجتمع کشت و صنعت کارورن شوشتر از به تاخیر افتادن پرداخت مطالبات بیمه‌ای خود هستند، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌گوید: پرداخت مطالبات بیمه‌ای کارگران «نی‌بر» کشت و صنعت کارون شوشتر به زودی پرداخت خواهد شد.
به گزاش خبرنگار ایلناٰ «علی ربیعی» در حاشیه مزاسم بازدید شب گذشته خود از یکی از کوره پزخانه‌های ورامین به خبرنگار ایلنا گفت: مسئله پرداخت معوقات بیمه ای کارگران نی‌بر مجتمع کشت و صنعت کارون قطعی است و به زودی با تامین اعتبارات مالی لازم مشکل این کارگران برطرف خواهد شد.
وی بابیان اینکه این مسئله باید حداکثر در هفته‌های پیشرو برطف شود، گفت: در حال حاضر دستور پرداخت این مبالغ مربوط به بیمه این کارگران صادر شده و هم اکنون کارفرما و بانک عامل درصدد تامین اعتبارات مالی مورد نظر هستند.
وزیر کار گفت: هرچند در فرآیند تامین اعتبار این مطالبات وقفه‌ای ایجاد شده است، اما کارگران بدانند که این مسئله قطعی است.
وی تاکید کرد: روزی که این مسئله محقق شود حتما خود من برای اطلاع و ابلاغ نهایی مسئله به شوشتر خواهم رفت و در جمع کارگران حاضر خواهم شد.
اظهارات شب گذشته وزیر کار و رفاه اجتماعی در خصوص قطعی بودن برطرف شدن مسئله کارگران نی‌بر مجتمع کشت و صنع کارون در حالی است که روز گذشته «چراغ‌علی حاجی‌وند» نماینده کارگران نی‌بر مجتمع کشت و صنعت کارون شوشتر به از خلف وعده بانک کشاورزی در تامین اعتبارات مروبط به پر کردن سوابق بیمه‌ای حدود 1800 کارگر ا ین کارگر این کارخانه انتقاد کرده بود.
یادآوری می‌شود: پس از اعتراضات سال گذشته و تیر ماه سال جاری کارگران نی‌بر که دامنه آن به پایتخت نیز رسید، نمایندگان کارگران و کارفرما جلسه مشترکی با حضور وزیر تعاون کار وفاه اجتماعی، وزیر صنعت و معدن، مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ومدیر کل‌بانک کشاورزی چند تن از نمایندگان استانی.. برگزار کردند که طی این جلسه مقرر شد بابت فصول بیکاری کارگران در سنوات گذشته (بسته به سابقه کار هر کارگر) کارفرما (بانک کشاورزی) مبلغ ۶۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی واریز کند و به این ترتیب در سوابق بیمه‌ای کارگران فصلی که بخشی از سال را بیکارند، فاصله‌ای ایجاد نشود.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۰:۵۲

تفحص از بانک‌های خصوصی در اولویت مجلسی ها

بهارستانی ها بنا دارند در یک اقدام جدی تحقیق و تفحص از بانک‌های دولتی و خصوصی را کلید بزنند و در همین مسیر هم البته مهر تایید را به تفحص از تعدادی بانک خصوصی زده اند، اما برای تعیین تکلیف سایر بانک‌ها باید تا ۲ هفته آینده صبر کرد.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک،در پی تشدید انتقادها به سیستم بانکی، طی هفته های اخیر در کمیسیون اقتصادی مجلس طرح تحقیق و تفحص از بانک‌های دولتی و خصوصی کلید خورد.
نمایندگان مجلس در توضیح چرایی بررسی این طرح در کمیسیون اقتصادی مجلس می گویند: رویه پرداخت تسهیلات در بانک‌های دولتی و خصوصی، افزایش حجم معوقات نظام بانکی، تشدید شرکت داری و بنگاه داری بانک‌ها، کاهش چشم گیر تسهیلات قرض الحسنه، خروج از وظایف قانونی بانک‌ها و ... مهمترین دلایل کلید خوردن تحقیق و تفحص از بانک های دولتی و خصوصی است.
البته قبل از اینکه تحقیق و تفحص از تمام بانک‌های دولتی و خصوصی کلید بخورد بهارستانی ها طرح تفحص از تعدادی از بانک‌های خصوصی را در دستور کار داشتند و به دنبال آن بعد از چند ماه بررسی سرانجام هفته گذشته تحقیق و تفحص از بانک سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس کلید خورد.
علاوه بر بانک سرمایه طی ماه های اخیر تعدادی از نمایندگان مجلس به دنبال تفحص از بانک پاسارگاد بودند؛ به گونه ای که این طرح با امضای حاجی دلیگانی، نادر قاضی‌پور، علیرضا محجوب، سید حسین دهدشتی و احمد امیرآبادی فراهانی به هیأت ‌رئیسه مجلس تحویل داده شد.
نادر قاضی پور در همین ارتباط به تسنیم گفت: تحقیق و تفحص از بانک پاسارگاد در کمیسیون اقتصادی مجلس در حال بررسی است و بناست مدیران این بانک دفاعیات خود را درباره دلایل تفحص مطرح کنند.
ارسلان فتحی پور رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تایید این موضوع به خبرنگار ما تأکید کرد که تحقیق و تفحص از بانک‌ها و سایر سازمان ها نیازمند طی مراحل قانونی است و باید مدیران این دستگاه ها قبل از ارائه تحقیق و تفحص به صحن علنی مجلس با حضور در کمیسیون های تخصصی به بیان توضیحات و دفاعیات خود بپردازند.
وی ادامه داد: بنابراین باید تا بعد از تعطیلات مجلس منتظر بمانیم تا تکلیف تحقیق و تفحص از بانک‌های دولتی و خصوصی مشخص شود.
 

۹۳/۰۵/۰۵
۱۲:۲۰

بسیج سیستم بانکی برای کمک به توسعه اقتصادی

سیستم بانکی کشور برای کمک به توسعه اقتصادی، تمام امکانات خود را بسیج کرده است.خدمات رسانی بانک سپه طی سالیان متمادی به نیروهای مسلح، در کنار سایر خدمات بانکی بعنوان بانک تجاری، باعث افتخار بانک سپه است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، سیدکامل تقوی نژاد در جمع کارکنان اداره کل حوزه مدیریت عامل و هیأت مدیره این بانک گفت: طی چند سال گذشته بانکها بیشتر درگیر شرایط تکلیفی بودند. اما در دولت جدید این شرایط تعدیل شده و بانکها به انجام وظیفه اصلی و ذاتی خود در یک فضای با نشاط مشغولند.
وی افزود: بانک سپه در چند سال اخیر اقدام به پرداخت اصل و سود اوراق مشارکت وزارت نیرو با مبلغ چشمگیری کرده که با تعیین تکلیف آن بانک به شرایط مطلوب تری دست می یابد.
تقوی نژاد گفت: تغییرات زیادی در عرصه بانکداری خصوصاً بانکداری الکترونیک جهان رخ داده است.
رئیس هیأت مدیره بانک سپه اظهار داشت: روند رو به رشد بانک سپه در ماههای اخیر با تکیه بر نیروی انسانی توانمند، نشان دهنده قابلیت این بانک برای قرار گرفتن جزء سه بانک اول کشور است.
وی گفت: در حال حاضر بانک سپه به واسطه اقدامات اخیر خود جایگاه خوبی در دولت پیدا کرده و شورای پول و اعتبار هم برای کمک به این بانک، ما را در برخی موارد یاری کرده است.
تقوی نژاد شناساندن توانمندیهای داخلی و اصلاح منظر خارجی بانک سپه را از اولویت های کاری خود برشمرد و گفت: خدمات رسانی بانک سپه طی سالیان متمادی به نیروهای مسلح، در کنار سایر خدمات بانکی بعنوان بانک تجاری، باعث افتخار بانک سپه است.
مدیرعامل بانک سپه که در جلسه هم اندیشی با کارکنان حوزه مدیریت عامل و هیات مدیره بانک سخن می گفت اظهار داشت: کارکنان بعنوان بازوی توانمند مدیران باید علاوه بر موضوعات شغلی خود به مسائل اقتصادی و بانکی هم اشراف داشته باشند تا بتوانند بانک را در رسیدن به اهداف خود یاری کنند.
 

۹۳/۰۵/۰۵
۱۳:۰۹

شفیع‌زاده در مراسم افتتاح مرکز داده (Data Center) بانک عنوان کرد: گسترش بانکداری الکترونیک در سرلوحه فعالیت‌های بانک دی

مرکز داده (Data Center) بانک دی در راستای گسترش بانکداری الکترونیک و با حضور هیأت مدیره و مدیرعامل بانک گشایش یافت.در این مرکز داده که بر اساس استاندارد TIA-۹۴۲ طراحی و پیاده‌سازی شده از تجهیزات Hightech با آخرین فن‌آوری‌های روز دنیا استفاده شده است.

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، دکتر احمد شفیع‌زاده ـ مدیرعامل بانک دی ـ در این مراسم با اشاره به اینکه توسعه بانکداری الکترونیک، پیاده‌سازی نظام‌های فنی و اعتباری جدید، توسعه کیفی شعب و بانکداری اسلامی در زمره برنامه‌های بانک در سال 1393 قرار دارد، گفت: تلاش می‌کنیم در آینده نزدیک سازوکار آی‌تی بانک دی را تقویت کنیم تا مشتریان و ایثارگران با سهولت بتوانند به بانک دسترسی پیدا کنند.
وی با تاکید بر اینکه گسترش بانکداری الکترونیک در سرلوحه فعالیت‌های بانک قرار دارد، اظهار کرد: بر این باوریم برای سرعت بخشیدن به خدمات دی و دقت و شفافیت بیشتر در فعالیت‌ها به حوزه IT و استفاده از فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد مزیت رقابتی در این حوزه باید توجه بیشتری شود به همین دلیل سرمایه‌گذاری خوبی در این زمینه شده است.
شفیع‌زاده افزود: نگاهمان در دسترس بودن برای مشتریان و ذی‌نفعان است تا آنها در هر زمانی بتوانند به گروه پولی و مالی دی دسترسی داشته باشند.
مرکز داده بانک دی شامل بخش‌های مختلفی از اتاق ورودی و اتاق رایانه شامل نواحی، توزیع اصلی(MDA)، ناحیه توزیع افقی(HAD)، ناحیه توزیع دسته‌بندی شده (ZDA) و ناحیه توزیع تجهیزات (EDA) است. اتاق مخابرات و اتاق تجهیزات مکانیکی و الکتریکی از دیگر بخش‌های این مرکز هستند.
بانک دی در صدد است در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با گسترش بانکداری الکترونیک در آینده‌ای نزدیک، نسبت به حضور موثرتر خود در اقتصاد کشور اقدام کند که این طرح زیرساختی به عنوان اولین قدم در این راه محسوب می‌شود.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۳:۴۰

برخی بانک‌ها مانع کاهش بهای مسکن می‌شوند!

ماه‌هاست ‌مردم به فکر کاهش قیمت در بخش مسکن هستند تا بتوانند بخشی از نیازهای اجتماعی خود را برآورده کنند؛ اما دولت نه تنها نتوانسته‌ در این مورد ‌کاری بکند، بلکه انجام برخی کارهای اندک‌‌ در این حوزه نیز باعث ایجاد رکود تورمی در بازار مسکن شده است.

ماه‌هاست ‌مردم به فکر کاهش قیمت در بخش مسکن هستند تا بتوانند بخشی از نیازهای اجتماعی خود را برآورده کنند؛ اما دولت نه تنها نتوانسته‌ در این مورد ‌کاری بکند، بلکه انجام برخی کارهای اندک‌‌ در این حوزه نیز باعث ایجاد رکود تورمی در بازار مسکن شده است. 
به گزارش «تابناک»، به نظر می‌رسد ‌در افزایش رکود و همچنین ‌کاهش نیافتن بهای ‌مسکن در ‌یک سال گذشته، برخی از بانک‌های دولتی و شبه‌دولتی و برخی نهادهای قدرتمند دخالت دارند و با ‌عرضه نکردن محصول و نیز ‌داشتن برخی املاک و مستغلات، باعث عدم افت قیمت شده‌اند
البته دولت در روزهای اخیر اعلام کرده ‌که می‌خواهد برای خروج از این وضعیت، تسهیلات مسکن را تا سقف ۸۰ میلیون تومان افزایش دهد؛ اما این نگرانی در میان مردم هست که افزایش تسهیلات به این میزان، نه تنها شاید کمکی به کاهش رکود نکند، بلکه ممکن است باعث افزایش تورم و نقدینگی در جامعه نیز شود. 
محمدرضا‌پور ابراهیمی در این باره گفت: با توجه به تورم موجود، باید وام مسکن نیز افزایش یابد. اگر میانگین خرید یک مترمربع فضای مسکونی در شهر تهران را با وامی که در ده سال گذشته پرداخت می‌شده با قیمت کنونی مقایسه کنیم، یک‌سوم آن را نیز نمی‌شود خرید؛ ‌بنابراین، باید این افزایش در وام‌ها از مدت‌ها پیش داده می‌شد. 
وی گفت: اگر بانک، وام را به تولیدکننده و سازنده مسکن پرداخت کند، باعث افزایش قیمت و ایجاد دوباره تورم نمی‌شود؛ اما اگر وام به خریدار و دلال داده شود، باز سفته‌بازی و دلال بازی شروع خواهد شد. در این میان، مهم این است که این منابع به چه سمتی هدایت شود؛ اگر به راه عوارضی‌ آید، کمک کننده است و حتی می‌تواند رکود را نیز از میان ببرد، چون مسکن یک صنعت ریشه‌دار است و می‌تواند بخش‌های تولیدی دیگر را نیز فعال کند. 
اما اگر به جای ساخت وام به سمت فروش رود، ‌افزایش بهای مسکن خواهیم داشت که به تولید هم منجر نخواهد شد‌ و در کلان‌شهر‌ها و به ویژه تهران دلالان بار دیگر جولان خواهند داد و مردم باز چیزی دستشان را نخواهد گرفت. 
آنچه باید در این باره گفت اینکه دولت باید این کار را ‌جامع ‌‌مدیریت کند. مدیریت کار اقتصادی این نیست که ‌بخشی فعال شود و از بخشی دیگر‌ غافل باشیم. همه این تصمیمات اقتصادی در هم تنیده است؛ یعنی نمی‌شود در بحث مسکن کاری شود، بدون اینکه در بخش اقتصادی تصمیمی گرفته نشده باشد. شرکت‌های ساختمانی هم متأثر از این قضیه هستند که خود در برخی بازارهای مرتبط به مسکن تأثیرگذارند. 
در هر صورت، یکی از بخش‌هایی که در اقتصاد‌‌ سال‌های گذشته نشان داده ‌که اگر فعال شود، می‌توان به خروج از رکود کمک کند، بخش مسکن بوده است. 
بنا بر این گزارش، هم‌اکنون بانک مسکن ‌به دلیل برخی اقداماتی که در دولت گذشته شده، به شدت دچار شرایط انقباضی ‌است و نمی‌تواند تسهیلات بدهد، مگر اینکه افزایش سرمایه دهد و یا منابع بلوکه‌شده خود را از راه تبدیل به اوراق بهادار ـ که ‌مدل جدیدی است و ‌در حال طراحی آن هستیم ـ به صورت اوراق رهنی واگذار کند تا بخشی از آنچه منابع محبوس شده است، آزاد شود. 
ما نمی‌توانیم از منابع ارزی صندوق توسعه ملی استفاده کنیم؛ اما با ارائه تسهیلات از طریق بانک مسکن می‌شود دست‌کم از منابع ریالی آن برای توسعه صنعت و رونق کسب کار در بخش مسکن بهره برد. البته شاید این‌ باعث افزایش تورم شود، اما فعلاً نظام به این جمع‌بندی رسیده ‌که بین رکود و تورم، خروج از رکود را ترجیح می‌دهد که ممکن است برخی آثار تورمی‌ هم داشته باشد. 
وی افزود: هم‌اکنون‌ برخی‌ بانک‌ها در بخش املاک و مستغلات و مسکن سرمایه‌گذاری‌های کلانی کرده‌اند‌ و مانع کاهش قیمت‌ها می‌شوند؛ اما بانک مرکزی در نظر دارد تا نظارت خود را بر این بخش افزایش دهد تا برخی از این املاک آزاد شود. 
این نماینده همچنین یادآور شد: ‌این کار سختی است و معمولاً اینها از آن دست نخواهند کشید و شاید با روش‌های گوناگون، قانون را دور بزنند. مشکل ما این ‌این‌ نیست که عرضه را افزایش دهند، چون در این صورت، شاید چند نهاد قدرتمند وارد شوند و تمام تقاضای بازار را ببلعند. 
این نماینده تأکید کرد: بحث ما این است که بانک‌ها در این بحث ورود نکنند‌‌ و بحث فروش پیشکش. به نظر من عمده چالش‌های ما ورود نهادهای دولتی و شبه‌دولتی در بحث املاک و مستغلات است و این نهاد‌ها باید واگذار کنند، سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات که سرمایه‌گذاری نیست، بلکه صرف تورم است و هرگونه تفاوت عایدی که درگیر این نهاد‌ها می‌شود، به گمانشان ‌سود برده‌اند‌ و از تورم ایجاد شده نان می‌خورند.

۹۳/۰۵/۰۵
۱۱:۳۹
۹۳/۰۵/۰۶
۰۶:۱۱

پنج انگاره غلط «پولی»

نیوزهاب سیاسی، ge1001، اخبار بانک

۹۳/۰۵/۰۶
۰۶:۱۲

آب و هوا

بیمه سامان

۹۳/۰۵/۰۶
۰۸:۰۶