نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 104690
 • تمام سکه (طرح جدید) 1030000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 1027000
 • نیم سکه 515000
 • ربع سکه 270000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3472
 • یورو 3930
 • پوند 5090
 • صد ین 3350
 • درهم امارات 946
 • لیر ترکیه 1220
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 40 Arrow up
  دلار 30590
 • 166 Arrow up
  یورو 34464
 • 115 Arrow up
  پوند 44941
 • 73 Arrow up
  فرانک 31857
 • 97 Arrow up
  صد ین 29288
 • 11 Arrow up
  درهم امارات 8329

استخدام جدید بیمه و آموزش و پرورش تیر95

استخدام جدید بیمه و آموزش و پرورش تیر95
استخدام جدید بیمه و آموزش و پرورش تیر 95 بیمه سامان استخدام می‌‏کند
بیمه سامان برای افزایش نیروی انسانی مورد نیاز خود به 15 خانم نیازمند است.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، این شرکت در تهران، در ردیف‌های شغلی زیر نیرو می‌پذیرد:
1- تمام‏‌وقت: دیپلم و فارغ‌التحصیل تمام گرایش‌ها، سن 20 تا 25 سال، آموزش رایگان
2- دانشجو : با 5 روز آزاد، سن 20 تا 25 سال، آموزش رایگان
متقاضیان استخدام با شماره تلفن‎های: 66436331-66435331 تماس بگیرند.
---------------------------------
114 نفر از طریق آزمون رسمی در آموزش و پرورش قزوین استخدام می شوند
معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین با اشاره به مجوز وزارت برای استخدام 20 هزار نیرو در سراسر کشور از استخدام 114 نفر از دانش آموختگان دانشگاه ها در آموزش و پرورش استان خبر داد.
خیرالله رحمانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 90 نفر مرد و 24 نفر زن از میان فارغ التحصیلان با مدارک کارشناسی
و بالاتر دانشگاه های کشور از طریق برگزاری آزمون رسمی و به صورت پیمانی در استان جذب خواهند شد.
وی اضافه کرد: هنوز زمان قطعی برای برگزاری آزمون اعلام نشده است و داوطلبان برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جزییات استخدام و رشته های مورد نیاز باید منتظر اطلاعیه ها از طریق سایت سازمان سنجش و رسانه ها باشند.
 

۹۵/۰۴/۰۱
۲۳:۴۰

همکاری بیمه دی و خانه کارگر

خانه کارگر استان آذربایجان‌شرقی و شرکت بیمه دی این استان تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، در راستای بازاریابی و پیگیری‌های انجام شده برای جذب پرتفوی مناسب، تفاهم‌نامه همکاری بیمه دی با خانه کارگر استان آذربایجان‌شرقی منعقد شد.
در این تفاهم‌نامه مقرر شد تا خدمات بیمه‌ای در رشته‌های درمان تکمیلی اعضا و افراد تحت تکفل آن‌ها، بیمه آتش‌سوزی منازل مسکونی، بیمه عمر وحوادث گروهی با برآورد حق بیمه اولیه ۱۰ میلیارد ریال ارایه شود.
همچنین مقرر شد در زمینه سایر رشته‌های بیمه‌ای مانند اتومبیل، مسئولیت و عمر و سرمایه‌گذاری نیز پس از شروع همکاری این مسئله بررسی و عملیاتی می‌شود.

منابع دیگر:
 • آیین
 • بانک و صنعت
 • ویوان نیوز
۹۵/۰۴/۰۱
۱۷:۰۶

گزارش «نسیم آنلاین» از جدایی زودهنگام حسینی از بیمه ایران؛ اشتباهات پرشمارِ طیب‌نیا در انتصاب مدیران بیمه ایران/ روزهای ناخوش بزرگترین بیمه دولتی کشور

انتصاب سید عباس حسینی، مردی از تبار تعاون، از همان ابتدا هم تجربه ای محکوم به شکست بود چرا که بدنه هوشیار بیمه ایران به انتخابی ازجنس صنعت بیمه به شدت حساس بوده، موضوعی که چندان هم در انتخاب مدیر عامل سابق مورد توجه قرار نگرفت.

گروه اقتصادی نسیم آنلاین: مجید حیدری: "علی طیب‌نیا"وزیر امور اقتصادی و دارایی یکبار دیگر و با انتصابی اشتباه از طبقه فرودست خویش، رو دست خورد، رو دستی که  وزیر امور اقتصادی و دارایی را مجبور ساخت تا به فاصله کمتر از یکسال منصوب خویش در شرکت بیمه ایران را با سرافکندگی هر چه تمامتر از سمت ریاست عزل سازد.
گفته می‌شود که گرانیگاه این عزل ناگهانی، برخاسته از دریافت وام ۶۰۰ میلیون تومانی با نرخ بهره بسیار نازل بوده که تاب "علی طیب نیا" برای تحمل "سید عباس حسینی" در شرکت بیمه ایران را به انتها برده است.
چنانچه این امر، دلیل نهایی عزل "سید عباس حسینی" باشد، می‌توان بر صلابت نظر علی طیب‌نیا در مدیریت بدون اشتباه مدیران فرودست، غبطه خورد اما واقعیت این است که این همه خطاهای مدیر عامل سابق در سکانداری شرکت بیمه ایران نبوده است؛ افت  ۱۳ درصدی سهم بیمه ایران از کیک صنعت بیمه و رسیدن سهم بیمه ایران به عدد ۳۰ درصدی، نارضایتی شدید بدنه این شرکت از رفتار مدیر عامل، عزل و نصب‌های حاشیه ساز، بی‌توجهی در پیگیری مصرانه مطالبات معوق ۲ هزار میلیارد تومانی و خو گرفتن به زیان ۱۵۰۰ میلیارد تومانی، تنها برش کوچکی از رفتار های سید عباس حسینی در مدت مدیریت کوتاه او در شرکت بیمه دولتی بوده است.
عزل مدیر عامل سابق بیمه ایران در این برهه زمانی، یکبار دیگر نشان داد که علی  طیب‌نیا با گذشت ۳ سال  از حضور خود در ساختمان خیابان صور اسرافیل، همچنان بافتار سازمان‌های تحت امر خود را نشاخته  که اینچنین در دایره  آزمون و خطا هم گرفتار آمده است. تا اینجای کار، این دومین انتخاب علی طیب نیا در انتصاب  مدیران شرکت بیمه ایران  بوده که با حاشیه های  جدی گره می‌خورد. گزینه پیشین یعنی "محمود امراللهی" هم در مدت زمان حضور خویش نتوانست دستاورد مهمی را برای بیمه ایران به ارمغان آورد. هم او که عدم رقابت  بیمه ایران با سایرین صنعت را سرلوحه کارخویش قرار داده و مبدع راهبرد "اقیانوس آبی" بود.
همان نظریه ای که بر پایه آن، قرار بود تا بیمه ایران اقداماتی را انجام دهد که دیگران را یارای انجام آن نیست، اما با رو شدن فیش دریافتی ۲۶ میلیون تومانی حقوق ماهانه "امراللهی"، اقیانوس مذکور، به یکباره سکاندار اسبق شرکت بیمه ایران را درخود فرو خورد. حال به فاصله  کمتر از یکسال از خداحافظی امراللهی، دریافت وام ۶۰۰ میلیون تومانی جانشین او در بیمه ایران ، یکبار دیگر صنعت بیمه را  به کانون توجهات مبدل کرد. همان صنعتی که ناظر آن، یعنی محمد ابراهیم امین، منصوب با واسطه علی طیب نیا هم در بیمه مرکزی، یکماه قبل چه تلخکامانه از صنعت بیمه کشور جدا شد. در ظاهر، صنعت بیمه، کشیدن  نفس راحت را  برای  وزیر گران می داند. اما واقعیت این است که  عزل دوباره مدیر عامل بیمه ایران ، همه نداشته های علی طیب نیا در انتصاب مدیران کاربلد و فن سالار را به نمایش گذاشته است.
نمی توان انکار کرد که  با انتصاب  سید عباس حسینی ،مردی از تبار تعاون، از همان ابتدا هم تجربه ای محکوم به شکست بود  چرا که بدنه  هوشیار بیمه ایران  به انتخابی  ازجنس  صنعت بیمه به شدت حساس بوده ، موضوعی که  چندان هم در انتخاب مدیر عامل سابق مورد توجه قرار نگرفت. هر چند که  تکرار اشتباهات از پیش گفته نیز بر رفتن زود هنگام سید عباس حسینی از بیمه ایران هم بی تاثیر نبود. برکنار از پرداختن بیش از پیش به اشتباهات سید عباس حسینی در صدارت در بیمه ایران اما گمان می رود که  در یکسال پایانی دولت یازدهم، وزارتخانه امور اقتصادی ودارایی به یکی از  حاشیه ساز ترین وزارتخانه های دولت یازدهم مبدل شده است.
از انتصاب یک دیپلمات کهنه کار بر مسند ریاست سازمان سرمایه گذاری های خارجی گرفته تا نصب سید عباس حسینی ، معاون سابق وزیر تعاون برمدیریت بیمه یران، حضور یک پزشک عمومی در صدر شرکت سرمیه گذاری های  خارجی "ایفیک" و جابجایی همتی  کارکشته از بانک ملی به بیمه مرکزی ، یک ذهنیت مهم را به اذهان متبادر می سازد و آن اینکه  علی طیب نیا  در داشتن نیروی  انسانی قوی  تا چه حد تهیدست بوده است.
نداشتن تیم همراه قوی، به واقع  یکی از بزرگترین معایب  سکاندار وزارتخانه امور اقتصادی و دارایی بوده که او را  به وزیری فقط چهارساله تبدیل کرد و تا اینجای کار می توان جمع بندی کرد که اگر کار دولت یازدهم به ایستگاه دوازدهم هم برسد،علی  طیب نیا جایگاهی در سپهر سیاسی دولت و کابینه جدید روحانی نخواهد داشت.
چرا که اشتباهات پرشمار علی طیب نیا در عزل و نصب های مدیران صنعت بیمه، بانکهای دولتی  و سازمان های دیگر، روزهای سختی را برای حسن روحانی و کابینه همراه خلق کرد.
حال باید دید که "محسن پورکیانی"، آخرین تیر ترکشدان طیب نیا در بیمه ایران، اجازه خواهد تا واپسین ماههای دولت یازدهم برای رئیس وزارتخانه اقتصاد، روزهای آرامی باشد یا اینکه دوباره ذهن طیب نیا در این مدت محدود باقیمانده متلاطم خواهد شد؟

۹۵/۰۴/۰۲
۱۰:۲۴

تغییرقانون‌ بیمه به نفع رانندگان قانونمند

اقتصاد > اقتصاد‌ ایران - رضا کربلایی:
قانون جدید بیمه اجباری خسارت وارده به شخص ثالث بر اثر حوادث ناشی از وسایل نقلیه برای اجرا به شرکت‌های بیمه‌ای ابلاغ شده است و اگرچه اجرای برخی مواد آن نیاز به آیین‌نامه‌هایی دارد که باید در اسرع وقت نوشته و مصوب شود، اما بیمه مرکزی می‌گوید: شرکت‌های بیمه‌گر موظف هستند تا مواد قانون جدید را از ۲۹خرداد اجرایی کنند.
 اجرايي شدن كامل اين قانون اوايل سال 96 طول خواهد كشيد. اين قانون البته شرايط و مقررات ناظر بر بيمه شخص ثالث را دگرگون مي‌كند و به گفته يك مقام مسئول در بيمه مركزي، اجرايي شدن آن به عادلانه‌شدن نرخ‌گذاري بيمه شخص ثالث، جلوگيري از حوادث رانندگي و سامان دادن به وضعيت خسارت پرداختي شركت‌هاي بيمه‌ به مردم كمك مي‌كند. اطلاع شهروندان سراسر كشور از جزئيات اين قانون يك ضرورت است چه اينكه تخفيف مربوط به بيمه گذاراني كه خسارت نداشته‌اند، همچنان به قوت خود باقي است و در قانون جديد لغو نشده است و افراد مي‌توانند در زمان فروش خودرو، تخفيفات مربوط به بيمه را براي خود حفظ كرده يا حتي آن را به وابستگان خود ازجمله همسر و فرزند منتقل كنند.‌ توضيحات مهدي نمن‌الحسيني، مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي در گفت و گوبا ايرنا را از اين قانون و البته مهم‌ترين تغييرات اعمال شده در بيمه شخص ثالث بخوانيد:
مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي درباره اينكه گفته مي‌شود تخفيفات بيمه گذاران در قانون جديد ناديده گرفته شده است، اظهار داشت: تخفيف مربوط به بيمه گذاراني كه خسارت نداشته‌اند، همچنان به قوت خود باقي است و در قانون جديد لغو نشده است. مهدي نمن الحسيني تأكيد كرد: با اين حال تخفيف‌هاي غيرفني شركت‌هاي بيمه كه به بيمه گذاران بزرگ مي‌دادند، محدود شده است و بيمه گران حداكثر مي‌توانند 2.5درصد از حق بيمه ابلاغي را به بيمه گذاران تخفيف دهند و بالاتر از اين ميزان نيازمند مجوز از بيمه مركزي است.
وي خاطرنشان كرد: پيش‌تر شركت‌هاي بيمه اغلب براي جذب مشتريان بزرگ اقدام به ارائه تخفيفات قابل توجه به اين دست از بيمه گذاران مي‌كردند كه اين تخفيفات غيرفني سبب رقابت ناسالم در بازار شده بود و قانونگذار به‌منظور جلوگيري از اين دست موارد، الزام مذكور را وضع كرد.
وي هدف ديگر از اعمال اين محدوديت را جلوگيري از زياندهي شركت‌هاي بيمه عنوان كرد و گفت: رشته بيمه شخص ثالث در ذات خود رشته پرسودي براي شركت‌هاي بيمه نيست و اينگونه تخفيفات گروهي و غيرفني مي‌تواند شركت‌هاي بيمه را در پرداخت خسارت به زيان ديدگان دچار مشكل كند.
مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي امكان انتقال تخفيفات از يك خودرو به‌خودروي ديگر را از ديگر ويژگي‌هاي اين قانون عنوان كرد و گفت: افراد مي‌توانند در زمان فروش خودرو، تخفيفات مربوط به بيمه را براي خود حفظ كرده يا حتي آن را به وابستگان خود ازجمله همسر و فرزند منتقل كنند. نمن الحسيني اظهار داشت: در شيوه قبل، با فروش خودرو، تخفيفات بيمه‌اي فرد نيز به مالك جديد خودرو منتقل مي‌شد و از اين منظر فرد ديگر هيچ سابقه تخفيفاتي نداشت و با قانون جديد، فرد مي‌تواند از مزاياي تخفيفات نبود خسارت، استفاده كند.
‌منتفي شدن دريافت الحاقيه بيمه مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي ايران گفت: منتفي شدن دريافت الحاقيه بيمه شخص ثالث در آغاز هر سال آن هم به‌دليل افزايش نرخ ديه از ديگر ويژگي‌هاي اين قانون است و دغدغه بيمه گذاران با شيوه جديد رفع مي‌شود.
نمن الحسيني ادامه داد: در روال قبلي در آغاز هر سال درصورت افزايش نرخ ديه اعلامي از سوي قوه قضاييه، شركت‌هاي بيمه از بيمه گذاران مي‌خواستند براي افزايش پوشش و سقف تعهدات بيمه گر، الحاقيه بيمه دريافت كنند. وي افزود: در شيوه جديد درصورت افزايش نرخ ديه، سقف پوشش بيمه نيز به‌صورت خودكار افزايش مي‌يابد و خسارات به زيان ديدگان بر مبناي ديه سال جديد پرداخت مي‌شود به‌نحوي كه نيازي به دريافت الحاقيه نباشند.
‌ عادلانه شدن نرخ‌هاي بيمه مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي عادلانه شدن نرخ‌گذاري بيمه شخص ثالث را مزيت ديگر اين قانون براي مردم عنوان كرد و اظهار داشت: از اين پس نرخ بيمه براي اشخاص به‌صورت يكسان محاسبه نمي‌شود بلكه عواملي چون سابقه رانندگي پر خطر، نمرات منفي ثبت شده در سيستم راهنمايي و رانندگي و حوادثي كه راننده مسبب آن بوده، در تعيين نرخ بيمه اثرگذار است. نمن الحسيني اظهار داشت: با اين تعريف، نرخ بيمه براي راننده پر‌خطر و كم خطر يكسان نخواهد بود و اگر فرد نمره منفي در رانندگي نداشت، حق بيمه كمتري نسبت به رانندگان پر خطر مي‌پردازد. وي درباره چگونگي دسترسي شركت‌هاي بيمه به سوابق رانندگي افراد و نمرات منفي آنان نيز گفت: در قانون پيش‌بيني شده است كه نيروي انتظامي سوابق نمرات منفي رانندگان را بر مبناي شماره پلاك خودروي دارنده آن در اختيار بيمه گران قرار دهد تا متناسب با آن ميزان حق بيمه تعيين شود.
‌ خسارت‌هاي بدون كروكي‌ مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي ايران تأكيد كرد: مردم بدانند كه همچنان در تصادفات زير 63ميليون ريال بدون اخذ كروكي و گزارش پليس خسارت‌ها به زيان‌ديدگان پرداخت مي‌شود و در قانون جديد نيز اين شيوه به قوت خود باقي است.
وي يادآور شد: چند سال پيش در قانون برنامه پنجم توسعه مقرر شده بود تا راننده نيز همانند سرنشين خودرو از بيمه خسارت دريافت كند و از اين‌رو بيمه حادثه براي رانندگان وسائط نقليه نيز پيش‌بيني شده است. وي اضافه كرد: ضمن اينكه در قانون جديد مسبب حادثه نيز مي‌تواند براي تعيين درصد جرح به پزشكي قانوني مراجعه كند.
مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي ممنوع كردن شركت‌هاي بيمه از اخذ رضايت از زيان ديدگان و پرداخت خسارت كمتر به آنان را از ديگر ويژگي‌هاي قانون جديد برشمرد.
‌شريك شدن مقصر‌ حادثه‌ مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي گفت: از ديگر مزاياي اين قانون مشاركت مسبب حادثه در پرداخت خسارت به زيان ديدگان است، به اين ترتيب كه اگر فردي به‌خاطر تخلف از قوانين راهنمايي و رانندگي مسبب حادثه‌اي بود كه خسارت آن توسط شركت بيمه پرداخت شد، بخشي از خسارت را بايد بپردازد.
نمن الحسيني اظهار داشت: در اين شيوه بيمه گر خسارت‌هاي وارده به زيان ديدگان را پرداخت مي‌كند، اما مي‌تواند به تناسب درصدي از خسارات را از مسبب حادثه اخذ كند. وي اضافه كرد: اين ماده از قانون با هدف كاهش تخلفات حادثه ساز رانندگي تصويب شده است تا اگر فرد به‌خاطر تخلف رانندگي مسبب حادثه شد، در برابر تخلف صورت‌گرفته پاسخگو باشد.
وي درخصوص برابري ديه زن و مرد در تصادفات رانندگي يادآور شد: اين موضوع در قانون قبل نيز وجود داشت و اعمال مي‌شد كه در قانون جديد نيز به قوت خود باقي است.
نمن الحسيني اظهار داشت: در قانون جديد، قوه قضاييه مكلف شده است تا نرخ جديد ديه سال آينده را تا 15اسفند سال‌جاري اعلام كند تا شركت‌هاي بيمه از اول هر سال جديد بتوانند بيمه‌نامه را با تعهدات جديد به بيمه‌گذاران ارائه كنند.
‌موظف به ارائه بيمه شخص ثالث به همه‌ نمن الحسيني درباره اينكه گفته شده است در قانون جديد، بيمه شخص ثالث در بيمه ايران متمركز مي‌شود، توضيح داد: اينگونه نيست كه نوعي انحصار در بازار بيمه شخص ثالث ايجاد شود بلكه بيمه ايران به‌عنوان يك شركت دولتي موظف است به هركس كه متقاضي اين بيمه بود، بيمه نامه ارائه كند، درحالي‌كه ديگر شركت‌هاي بيمه كه خصوصي هستند مي‌توانند درصورت تمايل با اخذ مجوز از بيمه مركزي به اين حوزه ورود كنند.
نمن الحسيني اظهار داشت: بيمه‌هاي خصوصي به‌دنبال سوددهي هستند اما بيمه ايران به‌عنوان يك شركت دولتي بازوي حمايتي دولت در صنعت بيمه است به اين معني كه رشته‌هايي كه ديگر بيمه‌ها به‌خاطر زيان دهي حاضر به فعاليت در آن ‌ نيستند، اين شركت بايد ورود كند تا چتر پوشش‌هاي بيمه براي آحاد مردم فراگير باشد. مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي همچنين گفت: در قانون جديد براي رفع اختلاف بين بيمه گر و بيمه‌گذار در خسارت‌هاي مالي، ارزياب خسارت بيمه پيش‌بيني شده است كه اين افراد مستقل هستند و مجوز فعاليت خود را از بيمه مركزي دريافت مي‌كنند. نمن الحسيني گفت: پيش از اين گاهي بيمه گذاران پس از قطعي‌شدن ميزان خسارت بدني تكميل مدارك را به تأخير مي‌انداختند تا پرداخت خسارت به سال جديد موكول شود و از اين طريق با افزايش ديه، خسارت بيشتري دريافت كنند كه در قانون جديد جلوي اين كار گرفته شده است. وي محدود شدن سقف تعهدات بيمه گران درقبال زيان ديدگان خارج از وسيله نقليه مسبب حادثه را ازجمله مزاياي ديگر اين قانون براي شركت‌هاي بيمه دانست و گفت: پيش از اين بيمه گران موظف به پرداخت خسارت به همه افراد زيان ديده خارج از وسيله نقليه بودند اما اكنون تعهد بيمه گر 10برابر سقف تعهدات در بيمه نامه است.
نمن الحسيني حضور 4 نفر از سنديكاي بيمه‌گران ايران (با داشتن حق راي) در جلسات شوراي‌عالي بيمه كه براي محاسبه نرخ نامه حق بيمه شخص ثالث تشكيل مي‌شود را مزيت ديگر اين قانون براي شركت‌هاي بيمه عنوان كرد. مديركل دفتر برنامه‌ريزي و توسعه بيمه مركزي تشديد حق بيمه براي رانندگان پرخطر را از ديگر مزاياي اين قانون براي شركت‌هاي بيمه دانست و افزود: هرچه تعداد خسارت‌هاي پرداخت شده بيشتر باشد، مسبب حادثه بايد حق بيمه بيشتري به شركت‌هاي بيمه پرداخت كند.
نمن الحسيني خاطرنشان كرد: اگر خسارت وارده ناشي از نقص راه يا نبودن علائم رانندگي‌ يا نقص وسيله نقليه باشد، شركت بيمه مي‌تواند پس از پرداخت خسارت به زيان ديده، نسبت به بازيافت خسارت به نسبت درجه تقصير كه ‌همه آن در حكم دادگاه مشخص مي‌شود، به مسببان ذيربط مراجعه كند.

۹۵/۰۴/۰۲
۱۰:۲۵

بازدید مدیرعامل بانک ملت از شعبه کرمان شرکت بیمه "ما"

آیین- مدیرعامل محترم بانک ملت در سفر استانی خود از شعبه کرمان بیمه "ما" بازدید کرد.
 
 
به گزارش سایت تحلیلی-خبری آیین و به نقل از روابط عمومی بیمه "ما"، دکتر علی رستگار مدیرعامل محترم بانک ملت در این سفر به همراه هیات همراه خود، از شعبه کرمان این شرکت بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت‌ها و تلاش‌های شعبه قرار گرفتند.
بر اساس این گزارش، ایشان در این بازدید، ضمن تقدیر از تلاش‌های شعبه کرمان و شبکه فروش این استان گفتند: باتوجه به برند محبوب و بزرگ بانک ملت انتظار است که شرکت بیمه "ما" نیز در بازاریابی و فروش وcrm و رعایت حقوق مشتریان و بیمه گری مدرن موفق باشد و و با برنامه ریزی های صحیح و مناسب در بازار سهم بیشتری را کسب نماید و در خدمات رسانی مناسب و شایسته به مشتریان، روش های جدیدی را اجرایی نماید.
مدیرعامل بانک ملت در ادامه افزود: بیمه "ما" می‌تواند با تعامل و هم اندیشی از ظرفیت‌های بانک در جهت افزایش پرتفوی و گسترش شبکه فروش استفاده کند و همکاران بیمه می‌توانند با توجه به اعتبار بانک ملت با شرکت‌های بزرگ صنعتی، تولیدی و خدماتی در ارتباط باشند و در جهت گسترش فرهنگ بیمه و اطلاع رسانی دقیق و شفاف خدمات بیمه ای نقش موثری ایفا نمایند.
 
  در کانال تلگرام آیین عضو شوید
telegram.me/aiinnews

منابع دیگر:
 • بانک و صنعت
 • بانکداری ایرانی
 • ماد
 • پیام امروز
۹۵/۰۴/۰۱
۱۸:۵۶

اصناف تحت پوشش ویژه بیمه معلم

بیمه معلم یک طرح جدید بیمه‌ای ویژه اصناف طراحی کرده است.

بیمه معلم یک طرح جدید بیمه‌ای ویژه اصناف طراحی کرده است.
به گزارش روابط عمومی بیمه معلم، واحدهای صنفی نیز مانند سایر اقشار جامعه دارای نیازهای بیمه‌ای متنوع و متفاوت هستند که برطرف کردن آنها دغدغه دائمی اصناف است. در همین راستا، بیمه معلم بیمه‌نامه‌ای را در قالب طرح دفترچه‌ای برای ارائه به واحدهای صنفی طراحی کرده است.
در این بیمه‌نامه علاوه‌بر ارائه پوشش حریق، انفجار و صاعقه، پوشش‌های زلزله، سیل، توفان، مسوولیت مالی در قبال همسایگان و هزینه پاک‌سازی نیز ارائه می‌شود. پیش‌بینی می‌شود با توجه به تعداد زیاد مشاغل، مغازه‌ها و فروشگاه‌های کوچک در سراسر کشور، فروش این محصول بتواند به افزایش ضریب نفوذ بیمه‌های اموال در بیمه معلم کمک قابل‌توجهی کند.
 از مهم‌ترین ویژگی این طرح می‌توان به کاهش زمان صدور و تحویل فوری بیمه‌نامه بدون تشریفات اداری و به‌صورت دفترچه‌ای، امکان انتخاب مبلغ سرمایه و حق بیمه با توجه به ۴ طرح ارائه شده در بیمه‌نامه اشاره کرد.

۹۵/۰۴/۰۱
۲۲:۱۵

صنعت بیمه رکورد شکست

طی دو ماه گذشته، رئیس کل بیمه مرکزی و سه مدیر عامل شرکت بیمه تغییر کردند.

به گزارش بانکداران ۲۴ (Banker)، روز گذشته 31 خرداد ماه، وزیر اقتصاد با استعفای حسینی موافقت کرد و به استناد مصوبه مجمع عمومی شرکت بیمه ایران، محسن پورکیانی را به عنوان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره جدید این شرکت منصوب کرد و از حیث سرعت تغییر مدیران عامل شرکت های بیمه، سنگ تمام گذاشته شد؛ چرا که پیش از این محمد ابراهیم امین پس از حدود 2 سال در 22 اردیبهشت استعفا کرد و سکان هدایت بیمه مرکزی را مجددا به عبدالناصر همتی سپرد.
در حوزه بخش خصوصی هم، مدیران عامل دو شرکت تغییر کردند. عبدالرسول عطایی مدیر عامل بیمه کوثر در 11 اردیبهشت در مراسم تودیع خود شرکت کرد و علی فتحعلی مدیرعامل سابق بیمه آرمان ظاهرا در پی اختلاف با سهامداران، در 27 اردیبهشت از سمت خود استعفا کرد.
هر چند که تغییرات، حق مجامع و سهامداران  شرکت های بیمه است، اما این حجم تغییرات در کمترین زمان را فقط در صنعت بیمه شاهد هستیم و در دیگر صنایع سرعت تغییر و تحولات مدیریتی به پای صنعت بیمه نمی رسد.
این امر برای صنعت بیمه مسبوق به سابقه است؛ سال گذشته 5 مدیرعامل شرکت بیمه تغییر کردند. در دو سال گذشته، بیمه ایران سایه  سه مدیر عامل را بر سرخود دید و بیمه مرکزی در طی سه سال، 3 رئیس را تجربه کرد.
این سرعت تغییرات چه آفتی دارد؟
در روند سریع تغییرات، شرکت ها دچار نوسان شده و بختک امور روزمره و جاری و تصمیمات ابن الوقت، جایگزین فعالیت های کلان و سیاست های راهبردی می شود و چه بسا «کشتی بان» جدید،  سیاست هایی را اعلام کند که با مشی ناخدای سابق و احتمالا ناخدای لاحق متفاوت باشد.
در جابه جایی سریع مدیران عامل، اعلام و اعمال سیاست ها، هیچگاه بر یکدیگر منطبق نمی شوند. سیاست ها اعلام می شود ولی از اعمال آن ها خبری نیست. مگر امکان دارد مدیری که 9 ماه از انتصابش می گذرد، آنچه در دل و ذهن دارد، اجرا کند!؟
نکته منفی دیگر در تغییر مرد اول شرکت های بیمه، تغییر دومینو وار مدیران ارشد و مدیران میانی شرکت های هاست. چه بسا تغییر نفر اول شرکت باعث جابه جایی کثیری از مدیران و کارشناسان شود.
یکی دیگر از آفاتی که دامن گیر مدیران می شود، نوعی عافیت طلبی مدیریتی است، به این معنا که «در زمان حضور من، مشکلی ایجاد نشود، برای بعدش یک فکری می شود.» این نگرش در صنعت بیمه، اثر خود را به صورت کاملا مشهودی در اعلام سود شرکت ها و ذخایر آن ها نشان می دهد. تازمانی که مدیر عامل قبلی در راس کار است، شرکت سود ده اعلام می شود. اما با تغییر آن، اعلام زیان و کسری ذخایر می شود. و ...
به هر تقدیر مدیرعامل بیمه ایران تغییر کرد و این تغییر آخرین تغییر در بیمه ایران و صنعت بیمه نخواهد بود. آنچه که مهم است پاسخ به این پرسش است که چرا مدیرعاملی دست از کار می کشد و چرا مدیر عاملی منصوب می شود؟ جواب به این پرسش می تواند گره کوری که در انتصابات صنعت بیمه وجود دارد، حل کرده و قاعده و اسلوب عقل گرایی بیشتر را بر صنعتی که داعیه دار ایجاد آرامش است، حاکم کند.

منابع دیگر:
 • ایستانیوز
۹۵/۰۴/۰۲
۱۰:۰۲

با عنوان طراحی برنامه ریزی استراتژیک برای شرکت های بیمه : کتاب جدید بیمه ای به بازار آمد

اخبار پولی مالی- "طراحی برنامه ریزی استراتژیک برای شرکت های بیمه" عنوان کتاب جدیدی است که به تازگی وارد بازار کتاب شده است .

به گزارش اخبار پولی مالی، کتاب طراحی برنامه ریزی استراتژیک برای شرکت های بیمه نوشته حمید جوزی کارشناس بیمه دانا است که توسط انتشارات آذربرزین منتشر شده است .
طراحی برنامه ریزی استراتژیک برای شرکت های بیمه شامل مطالب گوناگونی همچون برنامه ریزی استراتژیک، جایگاه سازمانی برنامه ریزی، مدیریت استراتژی بازار، ارزش ها و باورهای سازمانی، ماموریت و رسالت شرکت های بیمه، تجزیه و تحلیل محیط داخلی و خارجی شرکت های بیمه، تجزیه و تحلیل استراتژیک در شرکت های بیمه، اهداف و برنامه های بلند مدت و سالیانه عملیاتی، خط مشی و نهادینه کردن استراتژی در شرکت های بیمه، کنترل و ارزیابی اثر بخش و نقش نوآوری در برنامه ریزی استراتژیک است .
 

۹۵/۰۴/۰۱
۱۵:۱۸

مهر وزیر بر حکم مدیران بیمه ایران خشک نمی شود

سوال اساسی اینجاست که در دوره وزارت طیب نیا که به طور متوسط هر سال یک نفر بر بیمه دولتی ایران حکم رانده ، از کجا معلوم که مدیر عامل جدید هم مهمان یکساله این سازمان دولتی نباشد؟/واکاوی شرایط موجود نشان می دهد ، طی سال های اخیر انتخابهای موثر و قابل قبولی رخ نداده و همین امر ریسک سازمانی این نهاد دولتی را افزایش داده است.
به گزارش ریسک نیوز،با آمدن پور کیانی سومین حکم مدیر عاملی طی دو سال اخیر برای شرکت دولتی بیمه ایران ثبت شد که البته تغییرات پر حاشیه مدیریتی این شرکت پس از رفتن آسوده و آمدن سهامیان را نیز نباید از نظر دور نگاه داشت.
پس از برکناری امرالهی در پی حواشی خبر ساز، دوران مدیریت یازده ماهه وی به پایان رسید اما پرونده مدیریت سید عباس حسینی نیز پس از نه ماه بسته شد.
همه تغییرات مداوم در راس هرم شرکت بیمه ایران در حالی است که هر مدیرعاملی که آمده تغییرات قابل توجهی نیز در بدنه شرکت ایجاد کرده است.
سید عباس حسینی مدیر عامل سابق بیمه ایران که تنها نه ماه سکان هدایت شرکت مزبور را در اختیار داشت علاوه بر تغییراتی که در ماههای ابتدایی ورودش صورت داد در واپسین روزهای مدیریتش نیز چهار تغییر اساسی در سطح مدیران ارشد شرکت ایجاد کرد به طوریکه طی احکام جداگانه ای معاونت توسعه مدیریت و منابع   ، سرپرست معاونت حقوقی و هماهنگی امور استان ها  ، سرپرست معاونت فنی و سرپرست معاونت برنامه ریزی و نو آوری بیمه ایران را تغییر داد و در راستای این تغییرات حیدری و افتخاری در سمت اعضا هیات مدیره ابقا و از بدنه هیات اجرایی شرکت جدا شدند.
اگر چه که گفته شد این تغییرات در راستای پیاده سازی حاکمیت شرکتی و برنامه های مدیریتی نوین بیمه ایران انجام شده اما فارغ از انگیزه واقعی تغییرات به نظر می رسد این تحولات  چندان خوشایند واقع نشده و به ایجاد برخی تقابلات دامن زده است.
به هر روی نگاهی به دامنه تغییرات مدیریتی در بیمه ایران نشان می دهد ، هر تحولی در مدیریت ارشد این سازمان ، موجبات تغییرات اساسی در بدنه آن را نیز فراهم آورده و این سوال را ایجاد می کند که با افزایش ریسک سازمانی بیمه ایران در نتیجه آمد و شدهای پیاپی چگونه می توان انتظار تحقق مدیریت مقتدر و پویا را در این نهاد دولتی داشت؟
طی دو سال اخیر سهم بیمه دولتی ایران از بازار بیمه کاهش یافته و سیر صعودی این کاهش سهم در سال جاری رقم خورد به طوریکه از 39.47درصد در پایان سال گذشته به 31.77درصد رسید.
اگر چه که همیشه بیمه ایران به دلیل تلاش برای کسب سهم بازار و رقابت با بیمه گران خصوصی مورد نقد بوده اما سوال اساسی اینجاست که این کاهش سهم بازار آیا در بستر اصول رقابتی سالم و فرایند بازاری شفاف محقق گشته با در نتیجه گماردن مدیران نه چندان قوی حاصل شده است؟
آنچه که مسلم است ، بیمه ایران  می تواند به عنوان پدر معنوی صنعت بیمه و ناجی شرکتهای دیگر به دلیل نقشی که در قانون برای آن در نظر گرفته شده ، عمل کند اما مروری بر اتفاقاتی که بر این شرکت رفته گواه آن است که با تغییرات مداوم مدیریتی و بی توجهی به اصل ثبات مدیریت شرکت مزبور نتوانسته عملا نقش خود را به درستی ایفا کند.
اگر چه اصل ثبات مدیریت از مهمترین شاخص های پویایی یک سازمان پیشرو محسوب می شود اما به نظر می رسد وزیر اقتصاد که مهر خویش را بر حکم مدیران بیمه ایران نقش می زند کمتر بدین اصل توجه کرده است .
سوال اساسی اینجاست که در دوره وزارت طیب نیا که به طور متوسط هر سال یک نفر بر بیمه دولتی ایران حکم رانده ، از کجا معلوم که مدیر عامل جدید هم مهمان یکساله این سازمان دولتی نباشد؟
اما روند معمول به گونه ای است که پیش بینی تغییرات در آینده نزدیک را چندان دور از انتظار نشان نمی دهد.
واکاوی شرایط موجود نشان می دهد ، طی سال های اخیر انتخابهای موثر و قابل قبولی رخ نداده و همین امر ریسک سازمانی این نهاد دولتی را افزایش داده است.
زمانیکه پس از رفتن امرالهی ، وزیر حکم مدیریت سید عباس حسینی را امضا کرد ، انتقادات فراوانی مبنی عدم گماردن شخص مسلط به اصول بیمه گری مطرح گردید حال سوال اینجاست که آیا وزیر از سوابق مدیر منتخب خویش آگاه نبوده ؟
آیا در انتخاب مدیریت بیمه ایران دست های پنهان دیگری در کار است که امکان انتخاب اصلح را از مقام بالادستی می گیرد؟
در این راستا سوال دیگری نیز مطرح است که آیا وزیر اقتصاد برای حفظ پایداری در نهاد تابعه خویش در انتخاب فرد جدید دقت کافی را مبذول داشته تا دوباره شرکت بیمه ایران در نتیجه ضعف مدیریت دستخوش تغییرات پیاپی نگردد؟
اما به هر حال یکی از وظایف نهاد های نظارتی و بالادستی کاهش ریسک سازمانی  نهادهای تابعه است ، وقتی بزرگترین بنگاه بیمه ای به راحتی دستخوش نوسان می گردد چه انتظاری می رود که کل صنعت از آرامش نسبی برخوردار باشد؟
بدیهی است که افزایش ریسک سازمانی در بیمه ایران ، ریسک شرکتهای بیمه خصوصی را نیز افزایش داده است.
 
 

۹۵/۰۴/۰۱
۱۳:۳۹

فهرست تحقیقات در پژوهشکده بیمه بررسی طرح "تهيه پيش‌نويس آيين‌نامه بيمه‌هاي زندگي جهت جايگزيني با آيين‌نامه 68"

نشست پژوهشي ارائه نهايي طرح تهيه پيش نويس آيين نامه بيمه‌هاي زندگي جهت جايگزيني با آيين نامه 68 برگزار شد.

طرح "تهيه پيش‌نويس آيين‌نامه بيمه‌هاي زندگي جهت جايگزيني با آيين‌نامه 68" با تمرکز بر دو موضوع نرخ بهره فنی و بیمه‌های مستمری در پژوهشکده بیمه و با حضور کارشناسان بیمه مرکزی و سندیکای بیمه‌گران و فعالان صنعت بيمه ارائه شد.
 به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از روابط عمومي پژوهشكده بيمه، گروه بيمه‌هاي اشخاص در انجام اين طرح پژوهشي پس از بررسي مشكلاتي كه از ديدگاه بيمه‌گذار، بيمه‌گر، شركت بيمه، نمايندگان، كارگزاران و بازاريابان بيمه‌هاي زندگي در مسير اجراي آيين نامه 68 وجود دارد، نكات عمده مورد نياز در تدوين پيش نويس آيين نامه را شناسايي و ارائه نموده است.
مطابق اين تحقيق، فهرست موضوعي نكات قابل ارائه شامل نرخ بهره فني، جدول عمر، هزينه‎ها، كارمزد، مشاركت در منافع و الزامات قانوني لحاظ نشده همچون چگونگي ایجاد پویایی لازم در تعیین نرخ‌ها با توجه به تغییرات اقتصاد ایران در سطح کلان ازجمله تغییرات نرخ سود بانکی مي باشد.
بر پايه اين گزارش، پژوهش ياد شده همچنين در خصوص موضوعات "نحوه تعیین نرخ بهره فنی در کشورهای منتخب"، "تحولات کارمزد بیمه عمر در صنعت"، "سهم اتکایی بیمه‌های زندگی" و "الزامات مقرراتی محصولات مستمری" جزييات بيشتري را براي استفاده علاقه‌مندان مطرح كرده است.
در اين گزارش پيرامون روش انجام طرح پژوهشي آمده است:
پس از بررسي آيين نامه 68 و آيين نامه هاي مرتبط و مطالعات تطبيقي تجربه‌هاي جهاني در اين زمينه، به بررسي نظرات نخبگان از طريق مصاحبه‌هاي كتبي و حضوري پرداخته شده، سپس چكيده پيشنهادي مورد نظر پژوهشكده براي دريافت نظرات متخصصان صنعت بيمه ارسال و مطابق نظرات به دست آمده پيشنهاداتي در بخش‌هاي مستمري‌ها و نرخ فني ارائه شد.

۹۵/۰۴/۰۲
۰۰:۲۱

حضور بیمه آرمان در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، حضور بیمه آرمان در بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم یکشنبه، سی ام خرداد 1395 - 01:13 عصر
بیمه آرمان در بیست وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم حضور فعال و گسترده‌ای دارد.
بیست وچهارمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در مصلی تهران از 22 خردادماه تا هشت تیرماه 1395 در حال برگزاری است.
بیمه آرمان، نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم را بیمه آتش سوزی و مسوولیت کرد.
به منظور آشنایی با خدمات شرکت به بیمه‌گذاران محترم درنمایشگاه، کارت‌های تخفیف حق بیمه در رشته‌های آتش‌سوزی تا 30 در صد، بیمه مسوولیت تا 30 درصد، بیمه حوادث انفرادی تا 15 درصد و بیمه بدنه اتومبیل تا 30 در صد اعلام شد. دارندگان کارت‌های تخفیف می‌توانند به واحدهای صدور مراجعه و نسبت به اعمال تخفیف اقدام کنند. حداکثر زمان بهره‌برداری از این طرح تا تاریخ 31 تیرماه 95 است.
بیمه آرمان نیز تفاهم‌نامه همکاری بیمه‌ای با معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد اسلامی و موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران امضا کرد.

۹۵/۰۳/۳۰
۱۶:۰۹

شعبه رضاشهر بیمه آسیا افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار»، کاردگر، نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه آسیا در آیین افتتاح شعبه رضاشهر بیمه آسیا در مشهد، دومین سهم اقتصاد کشور و دومین رتبه در ضریب نفوذ بیمه را متعلق به شهر مشهد دانست و گفت: با توجه به سهم بالای این شهر در زیرساخت­های اقتصادی کشور، باید در حوزه­های دیگر همچون واحدهای صنعتی فعالیت خود را توسعه دهیم.
مدیر عامل بیمه آسیا توسعه کیفی ارائه خدمات بیمه ای به بیمه گذاران را اولویت اصلی این شرکت در کنار توسعه کمی بر شمرد و اظهار امیدواری کرد با همکاری و همدلی شبکه فروش حرفه ای بیمه آسیا شاهد بهرمندی افراد بیشتری در سراسر کشور از مزایای صنعت بیمه باشیم.
حسین فتحی ادیب، مدیر هماهنگی شعب بیمه آسیا  در سخنانی از شعبه رضاشهر مشهد به عنوان سومین شعبه افتتاح شده پس از دو شعبه گلشهر کرج و خاقانی تهران نام برد که با حداقل هزینه و به نحو مطلوب مورد          بهر­ه­برداری و ارائه خدمت به بیمه گذاران قرار گرفته است.
محمود کریم­پور، رییس شعبه تازه تأسیس رضاشهر مشهد به ارائه نکاتی از جمله برنامه­های آتی، تولید پرتفوی مناسب، استفاده از تجربیات نمایندگان، تلاش در جهت افزایش فعالیت شبکه فروش در رشته­های بیمه­ای همچون مسئولیت حرفه­ای، درمان مسافرتی، گردشگری و ... پرداخت.
حسین مصنع رضوی، رییس انجمن صنفی نمایندگان استان خراسان رضوی بیمه آسیا  سخنانی درخصوص تأثیر رفتار شایسته در زمان پرداخت خسارت در تولید پرتفوی، آموزش کارشناسان و نمایندگان واحد صدور قبل از ورود به این حوزه و ... بیان داشت.
مسعود بادین، عضو هیأت مدیره، علی همتی­والا، معاون توسعه سرمایه­انسانی و پشتیبانی، دکتر نیما نورالهی، معاون توسعه بازار و شبکه فروش، محمدعلی اسمعیل­نیا، مشاور و مدیر حوزه مدیرعامل، حسین حسینی، مدیرامور مالی و بودجه و محمود افشاری، مدیر روابط عمومی و امور بین­الملل ،نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه اسیا را در این سفر همراهی می­کردند.

۹۵/۰۳/۳۰
۱۳:۳۷

مجمع عمومی عادی سالانه بیمه پارسیان برگزارشد

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان 30خردادماه با حضور حدود 80 درصد صاحبان سهام برگزار شد.

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه پارسیان 30خردادماه با حضور حدود 80 درصد صاحبان سهام برگزار شد. به گزارش روابط عمومی شرکت بیمه پارسیان، در این مجمع ابتدا نسبت به انتخاب رئیس مجمع، نظار و منشی جلسه اقدام شد و پس از استقرار هیات‌رئیسه مجمع و نمایندگان بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار در قسمت هیات‌رئیسه، گزارش فعالیت‌های شرکت در سال 94 از سوی اویارحسین، عضو هیات‌مدیره و مدیرعامل ارائه شد. از نکات قابل توجه در این گزارش کسب پرتفوی بیش از 14هزار میلیارد ریال در سال 94 و همچنین ترکیب مناسب پرتفو و ضریب خسارت کمتر نسبت به متوسط صنعت بیمه بود. ترکیب دارایی‌ها و سرمایه‌گذاری‌های سودآور نیز از جمله فعالیت‌های درخور توجه سال 94 بیمه پارسیان بود که به تفصیل شرح داده شد. در ادامه گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت قرائت و پس از ارائه پاسخ‌های لازم در مورد بندهای گزارش حسابرس و بازرس و سوالات مطروحه، صورت‌های مالی عملکرد منتهی به 29/ 12/ 94 به تصویب رسید.

۹۵/۰۴/۰۲
۰۸:۵۲

افزایش حق بیمه نتیجه حتمی افزایش تعرفه‌ها

شفا آنلایناجتماعی این روزها افزایش 10 درصدی تعرفه‌های خدمات پزشکی بحث‌های بسیاری در میان فعالان عرصه سلامت ایجاد کرده است.

به گزارش شفا آنلاین،به نقل از سپیدبرخی این میزان افزایش را ناعادلانه می‌دانند و برخی دیگر معتقدند که افزیش 10 درصدی تعرفه‌ها زیاد هم بوده است. مسلما در میان این صحبت‌ها، بیمه‌ها به خصوص بیمه‌های تکمیلی که در زمینه درمان فعالیت می‌کنند حرف بسیاری برای گفتن دارند چرا که از نظر آنان میزان افزایش تعرفه‌ها به ضرر مردم به خصوص بیمه‌های تکمیلی است چرا که در این صورت مردم باید حق بیمه بیشتری را بپردازند.
بهروز اسدنژاد، عضو انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه و مدیر برنامه و بودجه بیمه ایران در گفت‌وگو با«سپید»می‌گوید طبیعتا افزایش تعرفه‌ها باعث افزایش میزان حق بیمه‌ها از سوی شرکت‌های بیمه خواهد شد. وی می‌گوید: « در صورتی که حق بیمه تغییری نکند، ضریب خسارت شرکت‌های بیمه افزایش پیدا کرده به طوری که حتی این موضوع می‌تواند در روند زیان دهی خود باقی بماند.»
وی ادامه می‌دهد: «در صورتی که شرکت‌های بیمه حق بیمه را افزایش دهند،هزینه تمام شده افزایش خواهد یافت و دیگر این نوع قرارداد برای مخاطب مطلوبیتی نخواهد داشت. وقتی روند بیمه تکمیلی را مشاهده می‌کنیم، هرساله حداقل، ضریب خسارت در رشته درمان در حال افزایش است. این موضوع گویای این است که افزیش هزینه‌ها و متنوع شدن بیماری‌ها، هزینه‌های مرتبط با درمان را افزایش داده و در نتیجه آثار خود را در بیمه نشان می‌دهد. طبیعتا در صورتی که این روند ادامه یابد امید به اینکه ما در رشته درمان شاهد کاهش خسارت‌ها در بیمه‌های درمان شویم منتفی است.»
اسدنژاد می‌گوید: «اگر افزایش سالانه تعرفه‌ها فاقد منطق باشد، بازار سایر صنایع از جمله بیمه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. مسلما بیمه‌های تکمیلی در تمدید قراردادهای سال جاری حق بیمه‌ها را متناسب با افزایش تعرفه‌ها لحاظ خواهند کرد.»
وی یکی دیگر از آثار افزایش تعرفه‌ها را افزایش میزان معوقات شرکت‌های بیمه به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی دانست و توضیح می‌دهد: «با توجه به اینکه تراز ورود و خروج شرکت‌های به سمت خسارت حرکت کرده است در نتیجه این موضوع باعث کمبود نقدینگی در بین شرکت‌های بیمه شده که در نهایت عدم ایفای تعهدات قانونی نسبت به بیمارستان‌ها و افزایش معوقات شرکتهای بیمه را در پی داشته است.»
خطر ورشکستگی بیمه‌های تکمیلی
عضو انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه ادامه می‌دهد: «با توجه به بحث توانگری مالی که در حال حاضر معیار بیمه مرکزی در رتبه‌بندی شرکت‌های بیمه است یکی از مباحث اصلی آن ریسک صدور است. طبق محاسبات بالاترین ریسک صدور در رشته درمان و در درجه دوم در رشته ثالث است. در صورتی که این روند ادامه پیدا کند میزان توانگری مالی بسیاری از شرکت‌های بیمه کاهش پیدا کرده و حتی به ورشکستگی نیز منجر می‌شود.»
باید مدل مشخصی برای برون رفت از مشکلات بیمه‌ها طراحی شود
اسدنژاد به راه‌حل برون رفت از مشکلات بیمه‌های تکمیلی اشاره کرده و می‌گوید: «باید توجه داشت که حل موضوع و یا معضل بیمه‌های تکمیلی در کشور ما نباید برعهده یکی از واحدها یعنی بیمه مرکزی، وزارت بهداشت و بیمه‌شدگان باشد. در واقع باید مدل مناسبی طراحی شود که در آن شرکت‌های بیمه و بیمه‌شدگان متضرر نشوند و مراکز درمانی و پزشکان نیز بتوانند از عهده هزینه‌های جاری بربیایند. به اعتقاد من اگر وزارت بهداشت بیمه را متهم کند که به تعهدات خود عمل نمی‌کند و بیمه نیز وزارت بهداشت را متهم کند که تعرفه‌ها را افزایش داده و از طرفی پزشکان نیز به دنبال منافع خود باشند در نهایت همانطور که در حال حاضر مشاهده می‌کنیم کسی که ضرر می‌کند تمام این اضلاع خواهند بود.»
عضو انجمن حرفه‌ای صنعت بیمه بار دیگر تاکید می‌کند: «در حال حاضر شرایط به نحوی است که مراکز درمانی با معوقات بیمه‌ها مواجه هستند و بیمه‌شدگان از خدمات ناراضی و بیمه‌ها نیز در رشته درمان زیان ده شده‌اند. پس لازم است که این سه ضلع، نقطه بهینه‌ای را برای ارائه خدمات پیدا کنند. به اعتقاد بنده قراردهای تکمیلی درمان نباید بدون سقف باشد چرا که این موضوع باعث لطمه به خدمات بیمه‌ای شده است ضمن اینکه استاندادهایی برای ارائه خدمات باید تعریف شود که در حال حاضر رعایت نمی‌شود.در صورتی که این موضوع محقق شود می‌توان انتظار داشت که در افق 5 یا 6 ساله این قرارداد‌ها به سمت بهینه کردن حرکت کند.»
تاخیر در پرداخت‌ها، آفت افزایش تعرفه‌ها
نوید انصاری،کارشناس بیمه نیز در گفت‌وگو با «سپید» در خصوص تاثیر افزایش تعرفه‌ها بر بیمه‌های تکمیلی می‌گوید: «هر زمانی که تعرفه‌ها افزایش می‌یابد بر منابع مالی شرکت‌های بیمه تاثیر می‌گذارد. در واقع به علت افزایش هزینه‌ها بیمه‌ها مجبور می‌شوند که حق بیمه‌های خود را افزایش دهند. وقتی هزینه شرکت بیمه افزایش پیدا می‌کند مسلما باید منابعی برای آن ایجاد شود. این در حالی است که عمده منابعی که شرکت‌های بیمه تجاری دارند از مجموع حق بیمه‌هایی است که از بیمه‌گزاران در قالب حق بیمه‌های درمان تکمیلی دریافت می‌کنند.»
وی ادامه می‌دهد: «البته شرکت‌های بیمه اقداماتی را انجام داده و خدمات بیمه درمان تکمیلی را به صورت بخش‌بندی شده در قالب یک سبد ارائه می‌دهند به نحوی که بیمه‌گزار می‌تواند براساس شرایط خود میزان خدمات را انتخاب کند. هر کسی که بخواهد خدمات بیشتری استفاده کند حق بیمه بیشتری را باید پرداخت کند. ولی هر زمان که تعرفه افزایش می‌یابد تمام این سبدها نیز با افزایش قیمت مواجه می‌شوند.» انصاری در پاسخ به این سوال که چرا شرکت‌های بیمه از منابع دیگر استفاده نمی‌کنند، می‌گوید: «عمده منابع شرکت‌های بیمه از بیمه شخص ثالث و بیمه درمان تکمیلی است که به طور متوسط 70 درصد پورتفوی شرکت‌های بیمه را به خود اختصاص می‌دهند. این در حالی است که این دو از ضریب خسارت بالایی نیز برخوردار هستند و شرکت‌های بیمه عملا نمی‌توانند از محل حق بیمه دریافتی ماهانه بیمه‌های تکمیلی سرمایه‌گذاری داشته باشند و عمدتا از محل حق بیمه‌های دریافتی، خسارت پرداخت می‌کنند.»
وی ادامه می‌دهد: «براساس ماده 5 آیین نامه 81 شورای عالی بیمه موسسه بیمه موظف هستند که تعرفه حق بیمه رشته‌های بیمه خود را به نحوی تعیین کنند که در هر سال ضریب خسارت رشته درمان کمتر از 50 درصد و بیشتر از 85 درصد نباشد و شرکت‌های بیمه ملزم به رعایت این آیین نامه هستند و به ناچار مجبور به افزایش حق بیمه تکمیلی یا بازتعریفی بر خدمات ارائه شده خواهند بود.»
این کارشناس بیمه می‌گوید: «بعضا گفته می‌شود که اگر رشته درمان برای شرکت‌های بیمه خسارت در پی دارد پس چرا این اقدام را انجام می‌دهند که در پاسخ باید بگویم که بیمه درمان تکمیلی ویترین شرکت‌های بیمه است ولی چون حجم خسارت آن زیاد است تاثیر منفی بر توان مالی شرکتهای بیمه می‌گذارد.در نهایت باید گفت آفتی که افزایش تعرفه‌ها ایجاد می‌کند ممکن است باعث شود که برخی شرکت‌ها خدمات را به تاخیر بیندازند و یا هزینه خدمات را با تاخیر پرداخت کنند؛ بنابراین شرکت‌های بیمه راهکاری جز افزایش حق بیمه درمان تکمیلی ندارند؛ البته با کاهش خدمات القایی و مدیریت هزینه‌ها و همکاری بیشتر مراکز درمانی و شرکت‌های بیمه می‌توان تا حدودی از افزایش هزینه‌های شرکت‌های بیمه جلوگیری کرد و خدمات مناسبی را در اختیار بیمه‌گزاران قرار داد.»

۹۵/۰۴/۰۲
۰۲:۱۵

بیمه ایران و مشکلات بیمه ایِ ایثارگران ایلام

جانباز احمدی - با عرض سلام وخسته نباشید در سایت معزز فاش نیوز نکات بسیار خوب وارزشمندی به اطلاع ایثارگران وعموم ملت ایران می رسد. خداوند بزرگ به شما پاداش خیر عنایت فرماید. درسایت شمادر خصوص مشکلات بیمه تکمیلی ودرمان ایثارگران زیاد نوشته شده است بخصوص مشکلات بیمه تکمیلی ایثارگران استان ایلام (شهر ایلام).
بنده نمی دانم این مشکلاتی که گفته شد و گفته می شود، آیا دراستانهای دیگروجود دارد، یا مختص شهر ایلام است؟
خدا کند فقط اینجا باشد. نکته جدیدی که می خواهم عرض کنم به عنوان ایثارگر و مشمول بیمه تکمیلی در استان ایلام، این است: در شهرما (شهرستانهای تابع خبر ندارم) پزشک زنان، پزشک گوش حلق بینی و سونوگرافی طرف قرارداد با بیمه تکمیلی ایثارگران خیلی کم ودر حد انگشت شمار(زنان دو مورد،گوش حلق بینی 1 مورد و سونوگرافی 1 مورد) می باشد واین پزشکان همیشه می گویند سیستم بنیاد قطع است و آزاد حساب می کنیم.
جالب است فقط گاه گاهی برای آنها سیستم وصل است؟! پیگیری مکرر نمودم دیدم در بسیاری مواقع منشی دروغ می گوید چون حوصله وارد کردن مشخصات بیمار ایثارگر را ندارند! این بهانه را می آورند بخصوص زمانی که مطب شلوغ است.عین واقعیت است. بگذریم...
حالا گفتند آزاد فیش بگیرید و ببریدبیمه پرداخت میشود. اگرچه بیمه 10%فرانشیز برای خودش می گیرد و حق زحمت هم دریافت می کنندو گاهی نیز به بسیاری از فاکتور هزینه های درمان ایراد می گیرند و بعد از حداقل دوماه این هزینه ها بصورت نصفه ونیمه پرداخت می شود!
این هم تا اینجا نوش جانشان حالا بشنوید از تازه ترین خبر:
دوهفته پیش به یکی از درمانگاههای خصوص و طرف قرارداد بنیاد مراجعه نمودیم.گفتند سیستم قطع است.خلاصه خیلی صبر کردیم گفتند وصل نمیشود و بهتراست نقدی حساب کنید. ما هم بعلت مشکلات درمانی فرزندم نقدی حساب کردیم و فاکتورهای مربوطه را تحویل گرفتیم و به بیمه ایران بردیم. بعد از دو هفته تماس گرفتند و مرا به بیمه ایران فراخواندند. رفتیم گفتند تمام فیش هزینه ها برگشت خورده! علتش را پرسیدیم گفتند آن درمانگاه طرف قرارداد ماست ونباید پول میگرفت! گفتیم سیستم قطع بوده. گفتند باید صبر می کردید وصل شود. گفتیم خیلی صبرکردیم ولی چون فرزندمان تب شدید داشت و نمیشد روز بعد برویم، مجبور شدیم. خلاصه بالاخره نشد که نشد و تمام فاکتورهای هزینه (ویزیت. دارو و...) را پس دادند.
به بنیاد ایلام رفتم فرمودند اصلا"ربطی به ما ندارد، مشکل بین شما وبیمه ایران است! به درمانگاه مربوطه رفتم، بخدا کلی بهم خندیدند! و کاری نکردند! خلاصه این هم از شاهکارهای جدید بیمه ایران در ایلام!! (تمام فاکتورهای و هزینه درمانی صادره پیش من موجود است واگر لازم باشد برایتان ارسال می کنم. 
موضوع را گفتم تا با اطلاع رسانی به ایثارگران دیگر، مواظب باشند یا مریض نشوند یا اگرشدند منتظر بمانند تا سیستم برقرارشود! البته اگر در این فاصله جان به جان آفرین تسلیم نکنند!.موفق باشید

۹۵/۰۴/۰۲
۱۰:۴۸

سرپرست بانک دي: صرافي دي زنجيره ارزش‌آفريني براي مشتريان را تکميل مي‌کند

خبرگزاري آريا-سرپرست بانک دي در بازيد از صرافي دي اظهار کرد: فعاليت صرافي دي در کنار ديگر شرکت‌هاي زيرمحموعه بانک دي مي‌تواند زنجيره ارزش‌آفريني براي مشتريان را تکميل کند.
به گزارش خبرگزاري آريا ، عليرضا عاطفي‌فر در اين بازديد با تبريک ولادت کريم اهل بيت‌ حضرت امام حسن مجتبي(ع) و تقدير از تلاش‌هاي انجام شده براي دريافت مجوز فعاليت صرافي اظهار کرد: بانک دي به عنوان يک مجموعه ارزش آفرين به ويژه طي چند سال اخير منشا خدمات گسترده‌اي براي مشتريان خود بوده است که با گسترش فعاليت صرافي زنجيره ارزش آفريني آن براي مشتريان تکميل مي‌شود.
وي با اشاره به تاکيدات مقام معظم رهبري در حوزه اقتصاد مقاومتي تصريح کرد: امروز با اولويت قرار دادن موضوع اقتصاد مقاومتي علاوه بر اينکه در جايگاه يک بانک خصوصي ياري‌گر اقتصاد کشور خواهيم بود، بايد تلاش کنيم با نگاهي مثبت به آينده همواره تداعي کننده بانکي خوشنام در ديدگاه جامعه باشيم.
سرپرست بانک دي با بيان اينکه برخورد صميمانه با مشتريان و گره‌گشايي از مسائل آنها بايد به عنوان يک فرهنگ در بانک دي و شرکت‌هاي تابعه جاري باشد، خاطرنشان کرد: وابستگي صرافي به بانک دي شرايطي را فراهم مي‌آورد تا مشتري با اطمينان و طيب خاطر مبادلات مالي خود را بدون دغدغه به اين مجموعه بسپارد.
در ادامه اين مراسم کريم دروي ـ مديرعامل شرکت صرافي دي ـ با اشاره به فعاليت‌هايي که در اين شرکت انجام شده اظهار کرد: صرافي دي با با بهره‌گيري از تجربه موفق در عرصه بين‌المللي، همکاري با ده‌ها کارگزار مالي و بانکي معتبر در اکثر نقاط جهان    مي‌تواند نيازهاي متنوع مشتريان خود را بخوبي پاسخ دهد و به تناسب نياز مشتريان، حوالجات بين‌المللي آنان را در کوتاه ترين زمان ممکن به اقصي نقاط جهان ارسال و آنها را از وصول به موقع حوالجات در مبادي مورد نظر مطمئن سازد.
وي افزود: از آنجايي که کليه عمليات مالي صرافي دي به صورت کاملاً مکانيزه انجام مي‌شود لذا سرعت و دقت عمليات به نحو چشمگيري بالاتر از سيستم‌هاي مشابه است و اين امر موجبات افزايش رضايتمندي مشتريان را فراهم مي‌آورد.
دروي با بيان اينکه نرخ‌هاي اعلامي اين صرافي به مشتريان در مقايسه با ساير همکاران کاملاً اقتصادي و مناسب است، ادامه داد: از آنجايي که صرافي افزايش سود خود را به عنوان يک برنامه استراتژيک، در افزايش مشتريانش جستجو مي‌کند لذا رقابتي بودن نرخ‌هاي اعلامي يکي از استراتژي‌هاي اصلي و بنيادين ما بوده و مشتريان اطمينان خواهند داشت که در کنار ما منافع‌شان همواره تأمين خواهد شد.
مسعود قرائتي رئيس هيأت مديره شرکت صرافي دي نيز در اين جلسه با ارائه گزارشي از دورنماي مثبت شرکت سخن گفت و تاکيد کرد صرافي در کنار بانک دي مي تواند منشا خدمات ارزي مناسبي براي مشتريان باشد
بر اساس اين گزارش بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران مجوز فعاليت صرافي بانک دي را به مدت دو سال صادر کرده و بر رعايت قوانين و مقررات بانک مرکزي در زمينه ارائه خدمات ارزي و مسکوک طلاي ضرب شده تاکيد کرده است.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۴:۲۴

معرفی برندگان جشنواره بانک اقتصادنوین

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی جوایز نخستین دوره جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین، برندگان جوایز این جشنواره مشخص شدند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، در نخستین دوره جشنواره کارت هدیه بانک اقتصاد نوین که از اسفندماه 94 آغاز و تا پایان اردیبهشت‌ماه 95 ادامه داشت، بانک اقتصادنوین به قید قرعه به دارندگان کارت‌های هدیه یک دستگاه خودرو پژو پارس، 15 کمک هزینه خرید دستگاه آی پد و 60 کارت هدیه 5 میلیون ریالی اهدا می‌کند.
در جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین به ازای هر 250 هزار ریال از مانده کارت هدیه در هر روز، یک امتیاز برای دارنده کارت هدیه منظور شده که در پایان دوره قرعه‌کشی، برندگان جوایز مشخص شدند.
بنابر اعلام این بانک، دارندگان کارت‌های هدیه بانک اقتصادنوین برای آگاهی از شماره کارت‌های برنده در جشنواره می‌توانند به این آدرس اینترنتی و یا بخش جشنواره کارت هدیه در تارگاه اصلی بانک مراجعه کنند.
بانک اقتصاد نوین اعلام کرد: برای اطمینان از برنده‌بودن در جشنواره لازم است دارندگان کارت هدیه نسبت به ثبت شماره 16 رقمی کارت هدیه خود در قسمت محاسبه امتیاز اقدام کنند، در صورت برنده بودن، نوع جایزه و در غیر این‌صورت امتیاز فعلی کارت هدیه مورد نظر اعلام می‌شود.
جشنواره کارت هدیه بانک اقتصادنوین هر سه ماه یک‌بار برگزار می‌شود و برندگان هر دوره قرعه‌کشی باید حداکثر تا پایان دوره بعد، اطلاعات مورد نیاز را به مرکز ارتباطات نوین با شماره 48031000-021 اعلام کنند، ضمن اینکه در صورت برنده نشدن کارت هدیه در قرعه‌کشی، امتیاز دوره‌ قبلی با شرط حفظ مانده حداقل 250 هزار ریال در کارت، به دوره‌ بعدی قرعه‌کشی انتقال می‌یابد.

۹۵/۰۴/۰۱
۰۹:۰۸

حسن شهرت سرمایه اصلی بانک است

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به حساسیت فعالیت در حوزه روابط عمومی گفت: روابط عمومی ویترین هر سازمانی است که بانک توسعه تعاون نیز از این قاعده مستثنی نیست و این موضوع حساسیت کار روابط عمومی را دوچندان می‌کند.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمدعلی سهمانی مدیرعامل بانک توسعه تعاون  در مراسم تودیع مدیر اسبق و معارفه روسای جدید اداره روابط عمومی و بازاریابی این بانک که با حضور معاونان و کارشناسان این امور برگزار شد،با اشاره به سرمایه‌های اصلی بانک توسعه تعاون در بازار رقابتی فعلی، افزود: یکی از این سرمایه‌ها حسن شهرت و خوشنامی است که این سرمایه حاصل تلاش و کوشش روابط عمومی بانک در ادوار مختلف بوده که یقیناً با تغییرات جدید این روند بهتر از گذشته ادامه پیدا می‌کند.
سهمانی در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های هادی کمرئی اظهار داشت: روابط عمومی باید انعکاس‌دهنده زحمات کارکنان به‌ویژه کارکنان صف باشد و از آسیب‌هایی که ممکن است به بانک وارد شود، مراقبت کند و  با توجه به خدمات مثبت  ایشان در حوزه روابط عمومی و بازاریابی می‌توان با انتقال این تجربیات  به  امور شعب  کیفیت و سطح شعب را ارتقا داد .
وی افزود: بهره‌گیری از روش‌های مناسب در امر بازاریابی همراه با اعتقاد عمیق به اصل توسعه جامعه هدف به منظور گسترش خدمات دهی به مشتریان به‌طور حتم، شیوه‌ای اثر گذار در بازاریابی بانک است.
مدیرعامل بانک توسعه تعاون شناسایی نیاز مشتریان را مهم خواند و در این رابطه گفت: رابطان بازاریابی بانک توسعه تعاون باید بر اساس نیاز مشتریان و با تکیه بر خلاقیت و نوآوری ضمن هم‌فکری لازم با بدنه مدیریتی و کارشناسی بانک نسبت به عرضه و معرفی محصولات جدید اقدام کنند.
در پایان جلسه از کمرئی به پاس زحمات چند ساله وی در امور روابط عمومی با اهدای لوح تقدیر قدردانی شد و داوود طالبی و اردشیر سمیع به ترتیب به عنوان روسای اداره روابط عمومی و بازاریابی بانک معرفی شدند.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۰:۰۶

آغاز به کار کمیته اقتصاد مقاومتی بانک تجارت

نخستین جلسه کمیته اقتصاد مقاومتی بانک تجارت با حضور مدیرعامل، قائم مقام، معاونان مدیرعامل و سایر اعضای کمیته برگزار شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمدابراهیم مقدم مدیرعامل بانک تجارت در این جلسه با اشاره به سیاست‌ها و برنامه‌های عملیاتی این بانک در حوزه اقتصاد مقاومتی گفت: بسیاری از عملیات جاری بانک تجارت از جمله اعطای تسهیلات به بخش‌های تولیدی و حمایت از کارآفرینان تحت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی قرار دارد و کمیته اقتصاد مقاومتی بانک تجارت باید ضمن پایش آخرین سیاست‌ها و دیدگاه‌های مسئولان ارشد نظام در این زمینه، تحقیقات و پژوهش‌های علمی را در راستای بهبود عملکرد بانک تجارت در راستای تحقق این امر به انجام برساند.
مدیرعامل بانک تجارت به محورهای پنجگانه اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اشاره و تاکید کرد: حوزه بین‌الملل بانک تجارت باید با برقراری هرچه سریع‌تر ارتباطات خود با بانک‌های کارگزار خارجی، نقش خود را در محور "برون‌گرایی" اقتصاد مقاومتی به بهترین شکل ایفا کند.
وی حمایت بانک تجارت از بخش‌های تولیدی را نقش‌آفرینی این بانک در محور "برون‌زایی" اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: در کنار این اقدامات، روابط عمومی بانک تجارت باید با معرفی راه‌های مصرف بهینه انرژی و تبلیغ و فرهنگ‌سازی در بین مردم و کارکنان، نقش خود را در مقاوم‌سازی اقتصاد کشور به انجام رساند.
"عدالت محوری"، "دانش بنیان بودن" و "مردمی بودن" سه محور دیگر اقتصاد مقاومتی بود که مقدم به بیان سیاست‌های بانک تجارت در این زمینه‌ها پرداخت.
در این جلسه رابطی طی حکمی از سوی مدیرعامل بانک تجارت، به عنوان دبیر کمیته اقتصاد مقاومتی این بانک منصوب شد.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۲:۱۹

آغاز سری سوم قرعه‌کشی «وین کارت» بانک سامان

سری سوم قرعه‌کشی «وین کارت» بانک سامان برای مشتریان از اول تیرماه آغاز شد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، مرتضی حسینی‌نژاد، مدیر تحقیقات، برنامه‌ریزی و بودجه بانک سامان دراین‌باره گفت: پس از برگزاری ۱۵ دوره قرعه‌کشی در سری اول و دوم قرعه‌کشی‌های ماهانه وین‌کارت، حدود 3000 تن برنده، جوایز خود را دریافت کردند.
وی افزود: یکی از ویژگی‌های جدیدی که در سری سوم به «وین کارت» اضافه شده، این است که دارندگان این کارت، علاوه بر شانس شرکت در قرعه‌کشی ماهانه پنج میلیارد ریال، در صورت تمایل می‌توانند از مزایای انواع سپرده‌های سرمایه‌گذاری و قرض‌الحسنه بانک استفاده کنند.
حسینی‌نژاد اظهار کرد: ویژگی مهم این کارت این‌ است که مشتریان می‌توانند برای جمع‌کردن امتیاز بیشتر، روی یک سپرده بیش ‌از یک کارت دریافت کنند و این کارت را برای پرداخت هزینه‌های روزمره در اختیار همسر و فرزندان قرار دهند که در پایان هر ماه، مبلغ تراکنش‌های تمام ‌کارت‌ها جمع شده و به مشتری امتیاز بیشتری داده می‌شود.
مدیر تحقیقات، برنامه‌ریزی و بودجه بانک سامان گفت: هدف از ارایه «وین کارت»، ترویج استفاده از ابزارهای الکترونیکی به‌جای استفاده از پول نقد است و در تداوم این هدف، در این دوره نیز علاوه بر شیوه‌های پیشین کسب امتیاز همچون انجام خریدهای روزانه با وین‌کارت، خرید شارژ، پرداخت قبض، انتقال وجه و موارد مشابه، تراکنش‌های الکترونیکی از طریق ساتنا و پایا نیز امتیاز دارد.
وی درباره جوایز این قرعه‌کشی نیز تاکید کرد: جوایز ماهانه قرعه‌کشی «وین کارت» شامل یک جایزه ۵۰۰ میلیون ریالی، ۵۰ جایزه ۵۰ میلیون ریالی و ۲۰۰ جایزه ۱۰ میلیون ریالی در مجموع ۲۵۱ جایزه به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان است.
بنابر اعلام بانک سامان، هموطنان برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص به صفحه سپرده وین در وب‌سایت بانک سامان مراجعه کنند یا در تمام ساعت‌های شبانه‌روز با مرکز سامان ارتباط به شماره ۶۴۲۲-۰۲۱ تماس بگیرند.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۳:۴۱

بانک شهر متعهد به مصوبه کاهش نرخ سود بانکی

سرپرست معاونت شعب و بازاریابی بانک شهر اعلام‌کرد: این بانک از امروز یکم تیرماه ۹۵، سود سپرده‌های یک‌ساله خود را به ۱۵ درصد کاهش می‌دهد.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، محمد کیائی سرپرست معاونت شعب و بازاریابی بانک شهر با اعلام این خبر اظهار کرد: خط قرمز بانک شهر، ضوابط و مقررات شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی است و به طور حتم نرخ‌های جدید سود بانکی نیز که به تصویب این شورا رسیده ، مورد اجرا قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اجرای این مصوبه از ابتدای تیرماه جاری خاطرنشان کرد: بانک شهر همواره و در همه فعالیت‌های خود، تعهد به مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار را به عنوان مرجع و نهاد قانونگذار این حوزه از وظایف جدی خود می‌داند و به آن پایبند است.
 کیائی تصریح کرد: حسب تصمیمات نظام بانکی مبنی بر کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی، به اطلاع می‌رساند که سپرده‌های بلندمدت جدید از یکم تیرماه ۹۵ با نرخ ۱۵ درصد افتتاح می‌شود.
سرپرست معاونت شعب و بازاریابی افزود: سپرده‌های قدیمی نیز مطابق با مقررات و چارچوب ابلاغی بانک مرکزی عمل می‌شود.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۶:۵۱

رئیس‌کل پیشین بانک مرکزی: نقدینگی خیلی بیشتر از 1000 هزار میلیارد تومان است

فوران نقدینگی در دولت یازدهم تا جایی است که کارشناسان و خبرگان اقتصادی معتقدند اگر دولت برای جلوگیری از رشد افسارگسیخته‌ چنین پدیده‌ای چاره‌اندیشی نکند تبعات منفی آن اقتصاد کشور را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد.

به گزارش گروه رسانه های خبرگزاری تسنیم ، فوران نقدینگی در دولت یازدهم تا جایی است که کارشناسان و خبرگان اقتصادی معتقدند اگر دولت برای جلوگیری از رشد افسارگسیخته‌ چنین پدیده‌ای چاره‌اندیشی نکند تبعات منفی آن اقتصاد کشور را با مشکل جدی مواجه خواهد کرد.
طهماسب مظاهری گفت: رشد نقدینگی مناسب تا پایان سال جاری برابر با 10 درصد است و یکی از راهکارهایی که دولت می‌تواند به وسیله آن رشد نقدینگی را کنترل کند این است که با چاپ پول مانند حکم اکل میت در شرایط اضطرار (خوردن گوشت مردار) رفتار کند! طهماسب مظاهری، رئیس‌کل پیشین بانک مرکزی بدهکاری دولت به بانک‌ها و عدم امکان پس دادن وام توسط مشتریان بانک را از عوامل قفل شدن نقدینگی دانست و گفت: این شرایط ماندگار نیست و با پرداخت بدهی‌ها، نقدینگی به جریان می‌افتد و دولت باید از بروز تورم چشمگیری که این نقدینگی می‌تواند بر اقتصاد ایران تحمیل کند، ‌ پیشگیری کند.
وی در پاسخ به اینکه «طبق آمارهای بانک مرکزی اکنون بیش از 1000 هزار میلیارد تومان نقدینگی در اقتصاد کشور وجود دارد، علت این نقدینگی چیست؟» اظهار داشت:  در بحث حجم 1000 هزار میلیارد تومانی نقدینگی که از آن صحبت می‌شود، ابتدا باید در نظر داشته باشید که این حجم از نقدینگی مربوط به بخش خصوصی است و منابع پولی و نقدینگی‌ بخش دولتی در این رقم ذکر نشده است. بنابراین کل نقدینگی که در اقتصاد کشور وجود دارد، بیش از این رقم است و باید به رقم مذکور، نقدینگی دولت را هم اضافه کرد. رقم نقدینگی مربوط به دولت در گزارش‌های بانک مرکزی قابل پیگیری است. رقم محرمانه‌ای نیست و می‌توان عدد آن را به‌راحتی پیدا کرد.
وی افزود: هر جزء از این نقدینگی صاحب دارد و قاعدتا هرکسی که صاحب هر مقدار از این نقدینگی است، از 100 هزار تومان گرفته تا مبالغ بالاتر، ‌ به فکر این است که از این دارایی به نحو مناسبی بهره‌برداری کند و به دنبال راه‌هایی می‌گردد که پولش را به صورت امن نگهداری کند که از دستبرد حوادث مصون بماند، ارزش پولش حفظ شود و اگر بتواند سود متناسب و حلالی به دست آورد. این موضوعی است که همه کسانی که 1000 هزار میلیارد تومان را به دست دارند، ‌لحاظ می‌کنند. یعنی همه به دنبال جایی با سودآوری بالا هستند و این‌طور نیست که این پول راکد، منفعل و بی‌خاصیت باشد. به گفته مظاهری، ترکیب این نقدینگی و شکل اضافه شدن آن به نوعی بوده است که اکنون بخش بزرگی از نقدینگی در حساب بانک‌هاست، ولی در لیست مطالبات بانک‌ها از دولت، وام‌گیرندگان یا اوراق مشارکت وجود دارد و امکان پرداخت نقدی آن وجود ندارد که بتواند دنبال کالا یا خدمتی بگردد. در واقع نقدینگی اکنون قابلیت تقاضای کالا و خدمات را ندارد.
رئیس‌کل پیشین بانک مرکزی درباره اینکه دولت چگونه می‌تواند از این نقدینگی استفاده کند؟ اظهار داشت: راه‌حل گریز و اجتناب از این پدیده این است که دولت انگیزه‌هایی را ایجاد کند که از نقدینگی در بازار برای پرداخت بدهی‌های دولت استفاده شود، مثل کاری که دولت با اوراق 8 هزار میلیارد تومانی انجام داد. دولت به اتکای اوراق تسویه که به دست طلبکاران داده بود، بخشی از این نقدینگی را جمع و تعهد کرد که طی یکی، دو سال پرداخت‌ها را انجام دهد. کسانی هستند که این اوراق را می‌گیرند و پول نقد می‌دهند و این پول نقد در جامعه عامل حرکت و فعالیت اقتصادی می‌شود.
وی ادامه داد: باید به دولت توصیه اکید کرد که سال 1395 را طوری مدیریت کند که نقدینگی چیزی در حدود 10 درصد یا بیشتر رشد نکند. یعنی 1000 هزار میلیارد تومان کنونی حداکثر در اسفندماه سال 1395 به هزار و 100 هزار میلیارد تومان برسد و مثلا یکباره به 1300 هزار میلیارد تومان نرسد. من نمی‌گویم باید رشد نقدینگی به صفر درصد برسد چون این موضوع غیرواقع‌بینانه خواهد بود ولی می‌شود با تدابیری رشد نقدینگی در سال 1395  را به رشد 10 درصدی محدود کرد. 
مظاهری گفت: رشد 10 درصدی مطابق با تورم هم هست. اگر برای سال آینده رشد 5 درصدی هم داشته باشیم، ‌می‌توان با این حجم از نقدینگی تورم را مهار کرده و موجب از بین رفتن دستاوردهای دولت نشود. ولی اگر دولت نتواند رشد نقدینگی را کنترل کند و ما با رشد 20 و 30 درصدی نقدینگی روبه‌رو شویم، روزی که نقدینگی به جریان بیفتد با تورم سنگینی روبه‌رو خواهیم بود.
رئیس‌کل پیشین بانک مرکزی در پاسخ به این سوال که دولت برای کنترل نقدینگی چه راهکارهایی دارد؟ اظهار کرد: اینکه باید چه کند تا بیش از 10 درصد رشد پیدا نکند، بحثی است که نیاز به بررسی کارشناسی دارد، ولی شاید بشود چند توصیه کرد. ابتدا اینکه سعی کند تا حد امکان برای نیازهای دولت از بانک مرکزی پول پرقدرت قرض نگیرد و پایه پولی را بالا نبرد. بالا بردن پایه پولی یکی از عوامل افزایش نقدینگی و تورم است. به این ترتیب که هر یک تومانی که به هر علت از جمله برای پرداخت هزینه یا وام به دولت یا اعتبار به بانک‌های تجاری یا حتی هزینه‌های خود بانک مرکزی مثل ساختمان‌سازی و...  از منابع بانک مرکزی  پرداخت می‌شود، به اندازه هزینه‌ای که می‌شود پایه پولی بالا می‌رود و 6 برابر آن نیز به حجم نقدینگی اضافه می‌شود. در واقع هر یک تومانی که پایه پولی رشد می‌کند تبدیل به 6 تومان نقدینگی در بازار می‌شود. 
وی افزود: بنابراین  نخستین و مهم‌ترین نقطه‌ای که می‌شود دست بر آن گذاشت این است که سعی کند خود، شرکت‌های دولتی و بانک‌های خصوصی و دولتی از خط اعتباری بانک مرکزی استفاده حداقلی بکنند، جز در حالت ضرورت  و در حد اکل میت (خوردن گوشت مردار). همانطور که می‌دانید خداوند گوشت حیوان میت را حرام کرده است ولی فرموده  اگر اضطراری باشد در حد رفع گرسنگی برای حیات اشکالی ندارد. دولت هم برای استفاده از منابع مرکزی باید قائل بر این باشد که در حد اکل میت، در صورت اضطرار و به اندازه ضرورت از این منابع استفاده کند. مظاهری ادامه داد: رئیس‌کل بانک مرکزی هم باید در این‌باره خیلی مراقبت کند.
منبع:ایسنا

۹۵/۰۴/۰۱
۱۰:۰۸

بانک ملی نرخ سود سپرده‌ را کاهش داد

بانک ملی بر اساس توافق بانک ها نرخ سود سپرده ها در این بانک را از امروز کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بانک ملی اعلام کرد در پی توافق بانک های دولتی و خصوصی برای کاهش نرخ سود سپرده های یکساله از اول تیر، نرخ سود سپرده‌های یکساله در این بانک به 15 درصد کاهش یافته است.
در اطلاعیه این بانک آمده است: متعاقب سیاست و خط مشی دولت تدبیر و امید در تقویت توان اقتصادی کشور و در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی و ضرورت تأسی شبکه بانکی کشور از مجموعه‌ اقدامات سازنده و موثر، حسب توافقات به عمل آمده در نشست مشترک بانک‌ها، نرخ سود علی الحساب سپرده‌های سرمایه‌گذاری بلندمدت یکساله در بانک ملی ایران از امروز اول تیر، 15 درصد تعیین شد.
نرخ سود سپرده‌های کوتاه مدت ویژه نه ماهه بانک ملی ایران 14 درصد، کوتاه مدت ویژه شش ماهه 13 درصد، کوتاه مدت ویژه سه ماهه 12 درصد و کوتاه مدت عادی 10 درصد تعیین شده است.
سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌داری که قبل از تاریخ یکم تیرماه 1395 افتتاح شده‌اند تا پایان مدت سپرده با همان شرایط توافق شده ادامه دارد و پس از آن با ضوابط حاکم تطبیق داده می‌شود.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۲:۳۹

مدیرعامل بانک انصار مطرح کرد بانک ها نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارند

مدیرعامل بانک انصار جهت گیری بانک های کشور برای پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی را امری مهم برشمرد و افزود: سیستم نظارت و کنترل یک مؤلفه‌ مؤثر در استحکام درونی شبکه بانکی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی بانک انصار در آیین اهدای جوایز پنجمین دوره مدیریت سلامت اداری بخش خصوصی کشور که با حضور غلامرضا کاتب عضوهیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، رخشنده رو معاون طرح و برنامه معاونت راهبردی قوه قضاییه برگزار شد ابراهیمی مدیرعامل بانک‌انصار در سخنانی ارتقای سامانه حسابرسی داخلی مبتنی بر ریسک - به عنوان یک سامانه پیش نگر- اقدامات ساختاری، توجه به سرمایه‌های‌انسانی و اعمال نظارت‌وکنترل‌های دقیق داخلی را عمده‌ترین عوامل حفظ سلامت اداری این بانک و زمینه ساز کسب مقام نخست در کشور دانست. 
ابراهیمی سلامت اداری را پیش نیاز اجرای اقتصادمقاومتی در نظام بانکی قلمداد و در تشریح خصوصیات اقتصادمقاومتی، استحکام درونی بانکها، انطباق شاخصها و مولفه های استحکام درونی با شاخصهای ارزیابی سلامت اداری، بررسی نظام کنترل و  نظارت بانک، تبیین سیستم نظارت و کنترل مبتنی بر ریسک و تشریح حسابرسی داخلی مبتنی بر ریسک و نتایج آن گفت: انجام عملیات بانکداری منطبق براهداف و سیاستهای کلی اقتصادمقاومتی باعث توسعه رقابت پذیری و پاسخگویی به نیازهای بخش واقعی اقتصاد، همراه با ایجاد شرایط پایداری در برابر تکانه های داخلی و خارجی خواهد شد.
 ابراهیمی جهت گیری بانک های کشور برای پشتیبانی از اقتصاد مقاومتی را امری مهم برشمرد و افزود: سیستم نظارت و کنترل یک مؤلفه‌ مؤثر در استحکام درونی شبکه بانکی  است.
مدیرعامل بانک انصار در ادامه با تشریح نحوه انطباق محورهای سلامت اداری و مولفه های استحکام درونی در بانکها خاطر نشان کرد: سامانه یکپارچه نظارت و کنترل مبتنی بر ریسک و مراحل اجرای حسابرسی داخلی مبتنی بر ریسک، به عنوان ابزارهایی کارآمد در حفظ سلامت اداری در راستای تحقق بانک مقاوم از موضوعاتی است که بایستی مورد اهتمام قرارگیرد.
رییس شورای عالی اقتصادمقاومتی بانک انصار سپس ارتقای سامانه یکپارچه نظارت وکنترل مبتنی بر ریسک به یک "سامانه پیش‌نگر" را یک ره آورد مبارک برای بانک انصار دانست و تصریح کرد: تبیین نسبت این سامانه پیش نگر با سامانه ارزیابی ریسک کنترل ها؛ سامانه های مبارزه با پولشویی، رسیدگی به شکایات، رسیدگی به تخلفات، بازرسی، نظارت سیستمی و  حسابرسی داخلی، بانک جامع کنترل‌ها و بانک ریسک‌ها از مقوله‌هایی است که بایستی مورد توجه دائمی قرار گیرد.
ابراهیمی در پایان، تهیه داشبورد جامع وارزیابی ریسک کنترل ها،  به روز رسانی متمرکز چک لیست ها،  ارتباط یافته ها و بندهای بازرسی و حسابرسی به کارکنان، امکان داده کاوی، تجزیه و تحلیل مناسب یافته ها و تقویت نظام کنترلی را از جمله نتایج حاصل از استقرار سامانه حسابرسی داخلی مبتنی بر ریسک در بانک انصار برشمرد که به کسب مقام برتر این بانک در حوزه سلامت اداری کشور انجامیده است.
خاطرنشان می شود که جشنواره جایزه مدیریت سلامت اداری به منظور تحقق فرمان هشت ماده ای مقام معظم رهبری و اجرای قانون الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه بافساد سازمان ملل متحد و مقررات ارتقای سلامت اداری و پیشگیری و مبارزه با رشوه و فساد در دستگاه های اجرایی و بنگاه های اقتصادی برگزار گردید.
بانک‌انصار برای پنجمین‌بار پیاپی، عالی‌ترین جایزه مدیریت سلامت‌اداری کشور را به دست آورد.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۶:۴۷

وام 10 میلیون تومانی بانک تجارت برای زوج‌های جوان

بانک تجارت از زمان ابلاغ بخشنامه وام 100 میلیون ریالی ازدواج از سوی بانک مرکزی، بیش از 59 هزار میلیون ریال وام ازدواج به زوج‌های جوان پرداخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، بانک تجارت با توجه به ذخیره منابع قرض‌الحسنه خود، از 10 خرداد 1395 تاکنون 59 هزار میلیون ریال بابت 590 فقره وام قرض الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.
وام ازدواج 10 میلیون ریالی با نرخ کارمزد 4 درصد و مدت بازپرداخت 48 ماهه به هریک از زوجین پرداخت می شود و هر کدام از زوجین می‌توانند با معرفی یک ضامن از تسهیلات 100 میلیون ریالی ازدواج استفاده کنند.
بانک تجارت در تلاش است با جذب بیشتر منابع قرض‌الحسنه، سرعت و تعداد اعطای وام ازدواج را بیش از پیش افزایش دهد.
روند پرداخت وام ازدواج بر اساس صف انتظار متقاضیان در حال انجام است و متقاضیان جدید نیز می‌توانند از طریق سامانه بانک مرکزی درخواست خود را ارائه دهند.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۴:۱۲

افزایش سقف تسهیلات قرض الحسنه اعزام دانشجویان به عتبات عالیات در بانک ملت

بانک ملت سقف تسهیلات قرض الحسنه اعطایی به دانشجویان برای اعزام به سفر معنوی عتبات عالیات را 50 درصد افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، روابط عمومی بانک ملت اعلام کرد : به مناسبت ماه مبارک رمضان و با هدف ترغیب هرچه بیشتر دانشجویان برای اعزام به سفر معنوی عتبات عالیات ، سقف تسهیلات اعطایی بانک ملت به دانشجویان برای سفر هوایی به عراق، از 10 میلیون ریال به 15 میلیون ریال افزایش یافت.
این تسهیلات به صورت قرض الحسنه با نرخ کارمزد 4 درصد و در قبال یک ضامن به دانشجویان تعلق می گیرد.
دانشجویان علاقمند به اعزام به این سفر مقدس، می توانند با در دست داشتن معرفی نامه ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، به هریک از شعب بانک ملت در سراسر کشور مراجعه و نسبت به دریافت وام 15 میلیون ریالی اعزام به عتبات عالیات اقدام کنند.
در پی توقف اعزام مردم کشورمان به سفر معنوی حج، سازمان حج و زیارت و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در تفاهمنامه ای با بانک ملت، افزایش اعزام ها به عتبات عالیات در کشور عراق را در دستور کار قرار دادند و در نخستین اقدام، این بانک اعزام 25 هزار نفر از دانشجویان را به این سفر معنوی با اعطای تسهیلات قرض الحسنه 10 میلیون ریالی، متعهد شد که با تصمیم اخیر هیات مدیره، سقف این تسهیلات با 50 درصد افزایش به 15 میلیون ریال افزایش یافته است.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۴:۱۷

کاهش نرخ سپرده های بانکی به 15 درصد از امروز

نرخ سپرده های بانک های خصوصی و دولتی از امروز به 15 درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، نرخ سپرده های بانک های خصوصی و دولتی از امروز به 15 درصد کاهش یافته است.
این تغییر پیرو توافق قبلی مبنی بر اجرای کاهش نرخ سپرده ها از اول تیرماه، اجرایی شده است.
نرخ سپرد های با مدت کمتر از یک سال نیز به کمتر از 15 درصد کاهش یافته است.
صرفا سپرده های جدید شامل این تغییرات می شوند.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۰:۴۶

مدیرعامل بانک رفاه برکنار می‌شود

مدیرعامل بانک رفاه به دلیل دریافت حقوق‌های نامتعارف از سمت خود برکنار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته توسط خبرنگار فارس درمورد دریافت حقوق‌های نامتعارف توسط مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک رفاه و نظر به دستور اکید رئیس جمهور نسبت به عزل مدیران متخلف در زمینه دریافت حقوق‌های نامتعارف بر این اساس علی صدقی مدیرعامل بانک رفاه از سمت خود برکنار می‌شود.
گفتنی است، به دنبال ارسال فهرست مجموعه حقوق‌های دریافتی متوسط یکسال اخیر مدیران ارشد دستگاه‌های اجرایی از سوی اعضای هیات دولت به دفتر معاون اول رییس جمهور،اسحاق جهانگیری دستور تشکیل کمیته‌ای سه نفره برای رسیدگی و تطبیق این دریافتی ها بر اساس قوانین و مقررات را صادر کرده است.
به گزارش فارس، طی روزهای اخیر اخباری در مورد فیش حقوقی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک رفاه منتشر شد که حاکی از دریافت حقوقی‌های چند ده میلیونی توسط این افراد داشت.

۹۵/۰۴/۰۱
۱۹:۵۹

نرخ سود تسهیلات صندوق های پس انداز بانک مسکن دو درصد کاهش یافت

مدیر عامل بانک مسکن گفت: همزمان با کاهش نرخ سود سپرده ها در سیستم بانکی کشور، بانک مسکن به طور داوطلبانه نرخ سود تسهیلات حساب صندوق های پس انداز مسکن خود را به میزان دو درصد کاهش داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی بانک مسکن، محمدهاشم بت شکن افزود: بانک مسکن با هدف اجرای سیاست های دولت درخصوص خروج بخش مسکن از رکود، اقدام به کاهش نرخ سود تسهیلات حساب صندوق های پس انداز مسکن سه گانه خود یعنی صندوق پس انداز مسکن یکم، حساب صندوق پس انداز مسکن جوانان و حساب صندوق پس انداز عادی از ۱۳ به ۱۱ درصد کرده است.
وی در خصوص تاثیر کاهش نرخ سود تسهیلات بر میزان بازپرداخت اقساط گفت: با این اقدام، مبلغ اقساط پرداختی مشتریان نزدیک به ۱۰ درصد کاهش می یابد به طوری که مشتریان می توانند با دریافت تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم در سقف های ۸۰۰، ۶۰۰ و ۴۰۰ میلیون ریال به ترتیب مبلغ ۸۸۰، ۶۶۰ و ۴۴۰هزار تومان به صورت ماهانه پرداخت کنند.
وی، افزایش رونق در بخش مسکن، افزایش انگیزه مردم به استفاده از تسهیلات برای خرید یا ساخت واحدهای مسکونی و تقویت رژیم پس انداز در بین مشتریان برای سرمایه گذاری در بخش مسکن را از مزایای کاهش نرخ سود تسهیلات حساب صندوق های پس انداز مسکن بانک مسکن عنوان کرد.
///** انتهای خبر **///

۹۵/۰۴/۰۱
۱۵:۵۵