نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 971880
 • تمام سکه (طرح جدید) 953000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 950000
 • نیم سکه 477000
 • ربع سکه 268000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3130
 • یورو 4320
 • پوند 5350
 • صد ین 3100
 • درهم امارات 858
 • لیر ترکیه 1495
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 0
  دلار 25629
 • 0
  یورو 34981
 • 0
  پوند 43656
 • 0
  فرانک 28771
 • 0
  صد ین 25273
 • 0
  درهم امارات 6979

آگهی

بیمه سامان

۹۳/۰۴/۰۸
۰۷:۳۰

ادامه روند نزولی قیمت سهام

آیین- در معاملات امروز هفتم تیرماه، سهام شش شرکت بیمه ای در بازارهای بورس و فرابورس مورد داد و ستد قرار گرفت.
به گزارش سایت تحلیلی– خبری آیین در معاملات امروز بازار سرمایه در گروه شرکتهای بیمه بیش از 1 میلیون و 743 هزار سهم  به ارزش تقریبی2 میلیارد و 379 میلیون ریال مورد داد و ستد قرار گرفت. امرز بیشترین حجم معاملات مربوط به بیمه مبهن بود. روند قیمت سهام اغلب شرکتها هم  همچنان نزولی است و فشار عرضه بر تقاضا فزونی دارد.  شاخص صنعت بیمه هم به عدد 3,176 رسید. همچنین شاخص سبدهای "سهام" و  "ترکیبی" مربوط به بیمه های عمر شرکت بیمه ملت در پایان روز گذشته به ترتیب به رقم 224 و 191 واحد رسید.
سایر معاملات شرکتهای بیمه بدین صورت بود:
بیمه ملت با حجم معاملات 58,426 سهم به ارزش 104 میلیون ریال داد و ستد شد قیمت پایانی این سهم 0.22 درصد کاهش داشت و 1,845 ریال بود. بیمه میهن نیز با مبادله 807,594 سهم به ارزش 1,281 میلیون ریال و با قیمت پایانی 1,586 ریال بسته شد.
بیمه البرز با کاهش 1.86 درصدی مواجه بود. در این نماد 705,921 سهم به ارزش 694 میلیون ریال مبادله شد. قیمت پایانی این نماد 1,002 ریال بود.
در بیمه نوین 83,953 سهم به ارزش 135 میلیون ریال داد و ستد شد. قیمت پایانی این نماد 4.98 درصد کاهش داشت و 1,604 ریال بود.
بیمه سامان 4.39 درصد کاهش یافت. در این نماد 61,245 سهم به ارزش 105 میلیون ریال مورد مبادله قرار گرفت. این نماد با قیمت پایانی 1,719 ریال بسته شد.
در بیمه ما 25,500 سهم به ارزش 55 میلیون ریال داد و ستد شد. این نماد 1.64 درصد کاهش قیمت داشت و با قیمت پایانی 2,101 ریال بسته شد.
شاخص کل بازار سرمایه امروز هم  منفی بود و  با 587.90 واحد کاهش به عدد 71,662 رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص مربوط به شرکت فولاد امیرکبیر کاشان با 3 واحد و بیشترین تاثیر منفی هم مربوط به شرکت پالایش نفت بندر عباس با 97 واحد تاثیر بود. در مجموع کل بازار سرمایه تعداد 31,226 میلیون سهم به ارزش تقریبی 960.982 میلیارد ریال مورد داد و ستد قرارگرفت.
.
.

۹۳/۰۴/۰۷
۱۵:۲۴

کلاهبرداری از بیمه با صحنه سازی تصادف

فرمانده انتظامی مهدیشهر از انهدام باندی که با صحنه سازی تصادف در نقاط مختلف کشور بیش از دو میلیارد ریال از بیمه‌ها کلاهبرداری ‌کردند خبر داد. سرهنگ حسن رستمیان گفت: اعضای این باند، شب قبل از حادثه، با شکستن دندان و اعضای بدن شان با ضربه‌های سنگین، خود را در خودروی تصادفی قرار می‌دادند و از بیمه ادعای خسارت می‌کردند. وی خاطرنشان کرد: ورود پلیس به این ماجرا از تصادف دو دستگاه پراید در محور شهمیرزاد – فولادمحله آغاز شد. وی با اشاره به مشکوک شدن مرجع قضایی رسیدگی کننده به این پرونده در دادسرا به هویت اعلامی مصدومان، اظهار داشت: اقدامات فنی پلیس و تحقیق از مصدومان، پلیس را به پرده‌برداری از یک کلاهبرداری تیمی رساند. وی به دستگیری چهار نفر از اعضای همدست این باند در یکی از استانهای همجوار اشاره کرد و افزود: اعضای این باند در مجموع به شش فقره سانحه ساختگی رانندگی در نقاط مختلف کشور و کلاهبرداری بیش از دو میلیارد ریال از شرکتهای بیمه‌ای مختلف اعتراف کردند. فرمانده انتظامی مهدیشهر با اشاره به ادامه تحقیقات تا شناسایی و دستگیر اعضای دیگر این باند، از انتقال پنج نفر از اعضای این باند به زندان پس از تکمیل پرونده خبر داد.

۹۳/۰۴/۰۸
۰۴:۰۴

مایکروسافت برای ارائه تکنولوژی جدید با بیمه گر آمریکایی قرارداد بست

مایکروسافت پارتنر طی همکاری با شرکت بیمه "امریکن فمیلی" تجارت جدیدی را برای شتاب دادن به فعالیت های بیمه ای راه اندازی می کند.
به گزارش بینا صنعت بیمه «مایکروسافت» بزرگترین شرکت نرم افزاری جهان قصد دارد تا با راه اندازی سیستمی جدیدی به فعالیت های اینترنتی در صنعت بیمه شتاب ببخشد.به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از لایو اینشورنس، مایکروسافت پارتنر طی همکاری با شرکت بیمه "امریکن فمیلی" تجارت جدیدی را برای شتاب دادن به فعالیت های بیمه ای راه اندازی می کند. این سیستم از کامپیوترهای خانگی به طور اتوماتیک پشتیبانی خواهد کرد.این سیستم جدید بر خلق تکنولوژی جدید و پیشرفته ای متمرکز خواهد شد که به داشتن محیطی امن و هوشمندتر کمک می کند. چنین سیستمی بر بیمه مسکن تاثیر اصلی دارد، به ویژه از لحاظ هزینه. به باور مدیران مایکروسافت، این تکنولوژی جدید باعث گسترش و پیشرفت صنعت بیمه و بازار مسکن می شود.طبق این گزارش، شرکت امریکن فمیلی نیز برای داشتن این تکنولوژی در هر سیستم 25 هزار دلار سرمایه گذاری کرده است. این تکنولوژی جدید از سوی دیگر به متخصصان بیمه کمک می کند تا در زمینه مورد علاقه شان فعالیت کنند. برخی از آنان بر تغییرات آب و هوای و بلایای طبیعی متمرکز شده اند که به بیمه گران در بررسی پدیده های جوی و چگو نگی تاثیر آن بر صنعت بیمه کمک می کند.از آنجایی که تعامل تکنولوژی با جهان هر روز بیشتر می شود، صنعت بیمه به دنبال تغییر است. تکنولوژی می تواند به پلتفرم های صنعت بیمه به طور موثر کمک کند همچنین شرایط خانه و محیط زندگی را امن تر خواهد کرد.پیش از این در خبرها آمده بود که ویندوز 8 بهترین گزینه برای کارگزاران بیمه در جهان است. مدیران مایکروسافت بر این باورند که در حال حاضر حدود 30 شرکت بیمه در بریتانیا از "ویندوز 8 پرو" استفاده و آن را تحسین می کنند. با استفاده از این تبلت ها، مدیران فروش می توانند ویدئوها و دیگر مطالب خود را به مشتریان نشان دهند و ویژگی محصولات خود را برای آنان تشریح کنند. در گزارش مایکروسافت همچنین آمده است که مدیران فروش در اکثر شرکت های آمریکایی تا اواخر سال 2010 میلادی از آیفون استفاده می کردند، به عنوان مثال دلالان بازار اتومبیل ویژگی های اتومبیل های جدید را توسط آیفون به مشتریان نشان می دادند.

۹۳/۰۴/۰۷
۱۹:۳۰

طرح بیمه سهام اعتماد دوباره سهامداران را به بورس برمی‌گرداند

یک کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد: احتمالا این طرح با اقبال سهامداران مواجه خواهد شد چرا که سرمایه گذاران با پرداخت مبلغ ناچیز و نیز بیمه کردن سهام خود، سود تضمین شده 20 درصدی را دریافت خواهند کرد
که احتمال دریافت سودی بیشتر از این نیز برای سهام بیمه شده متصور است.به گزارش سنا، حمید امیدی در خصوص انتشار اوراق بیمه سهام در بورس گفت: به نظر می رسد اجرای این طرح بتواند اعتماد دوباره سهامداران به ویژه حقیقی ها را به بورس برگرداند؛ چرا که سود سرمایه آنها به واسطه اجرای این طرح تضمین می شود.این کارشناس بازار سرمایه افزود: با توجه به این که ارزش سهام در بورس به قیمتهای مناسب و ارزنده ای رسیده است به نظر می رسد با انتشار اوراق بیمه سهام، کف قیمتی سهام شرکتها ساخته شود و مجریان این طرح نیز حتما منافع خود را بر اساس بررسی های کارشناسی در نظر گرفته اند.وی در پاسخ به این پرسش که اثرات انتشار بیمه سهام بر وضعیت کلی بورس و معاملات بازار سرمایه چگونه خواهد بود گفت: نباید انتظار داشت که از فردا و با اجرای این طرح رونق چشمگیری به معاملات بورس بازگردد و شاخص بورس روند صعودی در پیش بگیرد؛ اما بدون شک این طرح در بلندمدت اثر مثبت خود را بر بازار سرمایه خواهد گذاشت.این کارشناس بازار سرمایه پیش بینی کرد: احتمالا این طرح با اقبال سهامداران مواجه خواهد شد چرا که سرمایه گذاران با پرداخت مبلغ ناچیز و نیز بیمه کردن سهام خود، سود تضمین شده 20 درصدی را دریافت خواهند کرد که احتمال دریافت سودی بیشتر از این نیز برای سهام بیمه شده متصور است.

۹۳/۰۴/۰۷
۱۹:۳۰

حادثه خبر نمی‌کند

   صابر پیر برناش
اردیبهشت امسال بود که دستور نظارت بربنایی با حدود 2400 متر مربع مربوط به ساختمانی مسکونی با شش طبقه در یکی از جنوبی‌ترین نقاط تهران برایم صادر شد.
چند روز بعد، با بررسی نقشه‌ها و بازدید از محل، دستور تخریب ساختمان قدیمی را دادم و تأکید کردم که مالک به هیچ وجه اجازه شروع عملیات گودبرداری را ندارد.
در این 18 سالی که مشغول به این حرفه هستم، هیچ‌گاه اعتقادی به بیمه نداشتم و سعی می‌کردم کارم را به نحوی انجام دهم که هیچ ایرادی نداشته باشد و کاری هم که ایراد نداشته باشد، خطری ایجاد نمی‌کند.
دیده بودم که همکارانم، همیشه بعد از قبول مسئولیت در مورد یک ساختمان، با پرداخت مبالغ لازم، خود را در برابر هزینه‌های هنگفت ناشی از حوادث احتمالی بیمه می‌کردند. اما من این کار را نکرده بودم و کارهایم را به نحوی پیش می‌بردم که بدون پرداخت هزینه جهت بیمه، خطری متوجه سرمایه ام نباشد.
اما در مورد این ساختمان، ترس به دلم افتاده بود. موقعیت ملک به نحوی بود که از سه طرف به خیابان و از سمت دیگر به یک ساختمان دو و نیم طبقه قدیمی با بافت فرسوده و دیوار‌های خشت و گلی و سقف‌های تیر چوبی و کاهگلی محدود می‌شد. در این ساختمان قدیمی هفت خانوار ساکن بودند و ترس از ریزش آن در زمان گودبرداری باعث شد به فکر بیمه مسئولیت بیفتم.
به دفتر بیمه مراجعه کردم و با تشریح موقعیت و خطرات مربوط به این ساختمان، مبلغ حق بیمه را پرس و جو کردم. رقمی که اعلام شد، اگرچه زیاد و غیر منطقی نبود، اما دلم نیامد که پول بی‌زبان را برای چیزی هزینه کنم که با توجه به سابقه کاری من و تجربیاتم، احتمال وقوعش بسیار بعید بود.
تصمیم گرفتم که مسئولیتم در این ساختمان را به یک پنجم مبلغ اعلام شده بیمه کنم و به تبع، میزان تعهد مالی شرکت بیمه هم در مقابل هزینه‌های احتمالی به یک پنجم مبلغ معمول کاهش پیدا کرد.
مطابق روال کارم، شماره موبایلم را به ساکنان ساختمان فرسوده مجاور پروژه دادم و از آنها خواستم در صورت بروز کوچکترین تغییراتی در ساختمانشان، من را از موضوع مطلع کنند.
از شروع به کار ساختمان حدود 2 ماه گذشت و  مطمئن بودم در این مدت، مالک مشغول تخریب ساختمان قدیمی است و بدون اجازه من، شروع به گودبرداری نمی‌کند، چرا که گودبرداری آن ساختمان با شرایط خاصش، نیاز به طراحی خاصی داشت که باعث آسیب به ساختمان‌های اطراف نشود.
ساعت حدود 9 شب بود که یکی از ساکنان ساختمان قدیمی مجاور پروژه با موبایلم تماس گرفت و با ترس خبری را به من داد که وحشت به جانم انداخت.
خودم را به محل پروژه رساندم و متوجه شدم که حرف آن مرد درست بوده و متأسفانه ساختمان قدیمی ترک‌های عمیقی برداشته و در آستانه ریزش قرار گرفته است.
کارفرمای پروژه در اقدامی عجیب، بدون اجازه از من به‌عنوان مهندس ناظر ساختمان، گودبرداری را شروع کرده و9 متر هم از سطح زمین پایین رفته بود، بدون این‌که کوچکترین قواعد ایمنی را رعایت کرده باشد.
همین مسأله باعث شده بود ساختمان قدیمی در آستانه ریزش قرار بگیرد و دیگر قابل استفاده نباشد. اگرچه ساختمان ریزش نکرده و تلفات جانی به بار نیاورده بود، اما باید هزینه‌های سنگین بازسازی آن پرداخت می‌شد و این مبلغ را من باید پرداخت می‌کردم.
شاید اگر در مدت 2 ماهی که از شروع کار پروژه می‌گذشت، به این ساختمان که نظارتش به عهده من بود سرکشی می‌کردم، متوجه تخلف مالک می‌شدم و از این اتفاق جلوگیری می‌کردم.
راستی اگر آن روزحق بیمه ام را بطور کامل پرداخت می‌کردم...
برش شوک: پرداخت حق بیمه، اگرچه در نگاه سطحی به عنوان هزینه‌ای اضافه به نظر می‌رسد، اما به واقع سرمایه گذاری است که می‌تواند پشتیبانی برای ساختمان باشد.
بی توجهی ما به مقوله مهم بیمه، شاید از همین مسأله پیدا باشد که به جز بیمه شخص ثالث خودرو که بیمه‌ای اجباری است، توجه چندانی به سایر بیمه‌های موجود نداریم.
شاید هنوز به این موضوع اعتقاد پیدا نکرده ایم که «حادثه خبر نمی‌کند».

۹۳/۰۴/۰۸
۰۰:۰۰
۹۳/۰۴/۰۸
۰۷:۲۶

طبق مصوبه مجمع عمومی بیمه کوثربه ازای هرسهم 500ریال سود‌ تقسیم کرد‌

گروه بنگاه‌ها: مجمع عمومی عاد‌ی سالانه شرکت بیمه کوثر پنج‌شنبه گذشته پنجم تیرماه با حضور اکثر صاحبان سهام د‌ر تالار اجتماعات هتل کوثر تهران برگزار شد‌ و صورت‌های مالی منتهی به 29 اسفند‌ سال 92 به تصویب رسید‌. مجمع عمومی بیمه کوثر به ریاست د‌کتر امید‌ حمید‌ی‌فر برگزار شد‌ و آقایان سیاوش قیطاسی و مهد‌ی رد‌ایی به‌عنوان ناظر و محمد‌رضا مجد‌‌رضایی به‌عنوان منشی او را د‌ربرگزاری جلسه یاری د‌اد‌ند‌.
 گزارش هیات‌مد‌یره به مجمع توسط د‌کترعبد‌الرسول عطایی قرائت شد‌ و او به سوالات سهامد‌اران حاضرد‌رجلسه پاسخ د‌اد‌. تخصیص 200 میلیارد‌ ریال به‌عنوان سود‌ نقد‌ی سهام به ازای هر سهم 715 ریال از مصوبات مجمع عمومی بیمه کوثربود‌ که مقررشد‌ ازاین EPS مبلغ 500 ریال آن تقسیم و 215 ریال آن بابت سود‌ انباشته تخصیص یافت. همچنین طبق مصوبه مجمع مبلغ 28 میلیارد‌ و 620 میلیون ریال معاد‌ل 10 د‌رصد‌ ازسود‌ خالص د‌وره به حساب اند‌وخته سرمایه‌ای و مبلغ 14میلیارد‌ و 310 میلیون ریال معاد‌ل 5 د‌رصد‌ سود‌ خالص به حساب اند‌وخته قانونی تخصیص یافت. شرکت بهبود‌ ارقام به‌عنوان حسابرس و بازرس قانونی اصلی شد‌. همچنین مجمع عمومی تصویب کرد‌ تا روزنامه‌های «د‌نیای اقتصاد‌» و همشهری به‌عنوان روزنامه‌های کثیرالانتشار شرکت تعیین شوند‌. 
عبد‌الرسول عطایی مد‌یرعامل بیمه کوثرد‌رگزارش خود‌ به هیات‌رئیسه مجمع عمومی صاحبان سهام رشد‌ حق بیمه تولید‌ی شرکت د‌رسال مالی 92 را 114 د‌رصد‌ عنوان کرد‌ و گفت: بیمه کوثرد‌رسال گذشته بیش از 480 میلیارد‌ تومان حق بیمه تولید‌ کرد‌ که 350 میلیارد‌ تومان آن بابت صد‌ور بیمه‌های غیرزند‌گی و 130 میلیارد‌ تومان آن بابت صد‌ور بیمه‌های زند‌گی بود‌. عطایی با بیان اینکه سهم بیمه کوثراز بازار بیمه خصوصی‌ها با 60 د‌رصد‌ رشد‌ نسبت به سال 91 به 3 د‌رصد‌ رسید‌، افزود‌: پرتفوی کل بازار بیمه کشور د‌ر سال 92 بیش از 27 د‌رصد‌ رشد‌ د‌اشت، د‌رحالی‌که این رشد‌ د‌ر بیمه کوثر به 114 د‌رصد‌ بالغ شد‌. مد‌یرعامل بیمه کوثر رشد‌ تعد‌اد‌ بیمه‌نامه د‌ر پرتفوی بیمه کوثر را 80 د‌رصد‌ اعلام کرد‌ و یاد‌آورشد‌: بازار بیمه کشور از نظر تعد‌اد‌ بیمه‌نامه د‌ر سال مالی 92 تنها 11 د‌رصد‌ رشد‌ د‌ارد‌. او با تاکید‌ بر اینکه بیمه کوثر بر توسعه بیمه‌های زند‌گی تمرکز د‌ارد‌ اد‌امه د‌اد‌: شعار بیمه کوثر بیمه کرد‌ن زند‌گی به جای بیمه‌های اتومبیل است و تعلق 27 د‌رصد‌ از پرتفوی بیمه کوثر به بیمه‌های زند‌گی حکایت از این هد‌ف بزرگ د‌ارد‌.

۹۳/۰۴/۰۸
۰۰:۱۰
۹۳/۰۴/۰۸
۰۷:۰۳

متد تعیین K پزشکی تغییر کرد

انتظار می‌رودتعرفه‌های ابلاغی دولت برای بخش بهداشت و درمان دولتی و خصوصی در سال 93 امسال از اول فروردین ماه ابلاغ و اجرایی شود اما به دلیل انجام مباحث کارشناسی متفاوت، نهایتا تعرفه‌ها از اول اردیبهشت ماه 93 اعلام شد که البته تعرفه‌ها نسبت به 5 سال گذشته از نظر بازه زمانی،‌ زودتر ابلاغ شد...
در تعیین تعرفه‌ها یک سازوکاری برای اولین‌بار در شورای عالی بیمه به تصویب رسید که مربوط به قیمت تمام شده خدمات بود. به‌طوری‌ که تجلی این مبحث را در بخش هتلینگ دولتی مشاهده کردیم. همچنین عددی که به‌عنوان تعرفه هتلینگ بخش خصوصی تصویب شد، با توافق ضمنی مسئولان بیمارستان‌های خصوصی به دست آمد. در مورد تعرفه‌های ویزیت نیز کف 30 درصد درنظر گرفته شده که نهایتا در شورای عالی بیمه نیز به تصویب رسید.پیش از این تعرفه‌های ابلاغی دولت با نظر استاندار در استان‌های مختلف تغییر می‌کرد. این موضوع مشکلاتی را در استان‌ها به‌دنبال داشت به‌طوری که در سال گذشته در یکی از استان‌ها ابلاغ تعرفه‌ها به‌وسیله استاندار 8 ماه طول کشید. بر این اساس، امسال استانداران از فرآیند تعرفه‌های استانی حذف شدند و مسئولیت این کار بر عهده رئیس نظام‌پزشکی، رئیس شورای هماهنگی و دانشگاه علوم پزشکی استان‌ها سپرده شد.در تعرفه‌های امسال تسهیلاتی نیز برای پزشکان عمومی دارای 15 سال سابقه و بالاتر درنظر گرفته شده است. به‌طوری‌که این پزشکان علاوه بر رشد پایه تعرفه‌ای، 15 درصد نیز اضافه دریافت خواهندکرد. به این ترتیب، تجربه پزشکان در امر تعرفه‌گذاری در نظر گرفته شده است. همچنین در بحث پزشکان MdPhD (پزشکان عمومی که Ph.D می‌گیرند) تعرفه معادل متخصص تعریف شد.برای پزشکانی که در قالب فلوشیپ در اقصی نقاط کشور خدمت می‌کنند، امسال برای نخستین‌بار تعرفه‌ای معادل تعرفه فوق‌تخصص درنظر گرفته شد. همچنین امسال‌ شاهد رشد 33 درصدی تعرفه ویزیت لیسانسیه‌های پروانه‌دارها و گروه‌های مامایی بودیم. در سال 92 تعرفه هتلینگ در بخش دولتی 48 هزار تومان و قیمت تمام شده هتلینگ در بخش دولتی حدود 118 هزار تومان بود. براین اساس، امسال برای حل این مشکل تلاش شد، به‌طوری که عموما در تعرفه هتلینگ دولتی حدود 44 درصد رشد اتفاق افتاد.درباره k جراحی، دندان‌پزشکی، داخلی، بیهوشی و رشته‌های پروانه‌دارنیز طی روزهای آینده تغییرهایی ایجاد خواهد شد. از آنجا که k جراحی در 5 سال گذشته تغییر نکرده بود، نارضایتی ایجاد شده بود. امسال با توافق سازمان نظام‌پزشکی، وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌گر، برای نخستین‌بار متد تعیین k را تغییر دادیم. این امر بی‌تردید تحول در نظام تعرفه‌گذاری را به دنبال خواهد داشت. شورای عالی بیمه نیز این موضوع را تصویب کرده و این امر عدالت بین رشته‌ای را به دنبال دارد.

۹۳/۰۴/۰۷
۰۹:۵۳

معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی خبر داد: ابلاغ بخشنامه بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی دانشجویان/ بیمه سلامت رایگان است

خبرگزاری آنا: معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی از ابلاغ بخشنامه بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی دانشجویان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دکتر سعید کاردار با اشاره به ابلاغ بخشنامه بیمه پایه سلامت و بیمه تکمیلی دانشجویان، گفت: این بخشنامه به موجب ارتقای سلامت دانشجویان شاغل به تحصیل در مراکز آموزش عالی سراسر کشور به نمایندگان تام الاختیار ریاست دانشگاه در هیات امنای استان ها، معاونان هماهنگی، دبیران هیات امنای استان ها و واحد ها و مراکز دانشگاهی ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه باید کلیه واحدها و مراکز دانشگاهی جهت اطلاع دانشجویان اقدام به انتشار چاپ و نصب اطلاعیه در سایت‌ها کنند، اظهار کرد: واحدهای دانشگاهی باید متعاقباً نسبت به دریافت مدارک و مشخصات متقاضیان حداکثر تا 30 تیر ماه به اداره کل صندوق رفاه و بیمه دانشجویی مستقر در معاونت دانشجویی دانشگاه اقدام کنند.
کاردار در تشریح بندهای این بخشنامه عنوان کرد: به منظور رفاه حال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و بهره‌مندی آنان از توافق انجام‌شده با سازمان بیمه سلامت، دانشجویان متقاضی که در حال حاضر فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای بوده (بیمه سلامت، ایران، تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح، بانک‌ها و...) و خواهان دریافت دفترچه بیمه سلامت هستند، می‌توانند با ارائه مشخصات نام، نام‌خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، کد ملی، کدپستی و آدرس به همراه تلفن ثابت و همراه به صورت مجزا، به صندوق رفاه و بیمه دانشجویی محل تحصیل خود مراجعه کنند.
وی در ادامه افزود: پس از انجام این مراحل ،شعب صندوق مشخصات و مدارک کامل دانشجویان متقاضی را جهت ثبت در سامانه به صندوق رفاه و بیمه مرکزی دانشگاه ارسال می‌کنند.
معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر اینکه انجام بیمه سلامت دانشجویان به صورت رایگان است، تصریح کرد: برای بیمه سلامت فقط هزینه صدور دفترچه از طرف دانشجویان پرداخت می‌شود.
کاردار خاطر نشان کرد: تفاهم‌نامه بیمه دانش (تکمیلی و حوادث) بین صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با (بیمه دی و بیمه آرمان) مبادله شده که بر اساس آن دانشجویان متقاضی تسهیلات می‌توانند از تسهیلات صندوق رفاه وزارت علوم در خصوص این دو بیمه استفاده کنند.
وی با بیان اینکه پوشش بیمه حوادث برای همه دانشجویان شاغل به تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی سراسر کشور الزامی است، گفت: حق بیمه سالیانه برای دانشجویان به میزان 20 هزار ریال است.
معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس این بخشنامه پوشش بیمه تکمیلی فعلاً برای دانشجویان اختیاری است، اظهار کرد: دانشجویان در صورت برخورداری از بیمه پایه (خدمات درمانی، تأمین اجتماعی و...) می‌توانند از بیمه تکمیلی دانش استفاده کنند.
وی افزود:  متقاضیان بیمه تکمیلی درمان می‌توانند تعهدات بیمه تکمیلی درمان خود را از بین بسته پیشنهادی ب-1 (فاقد پوشش دندانپزشکی و عینک)، ب-2 (دارای پوشش دندانپزشکی و عینک) انتخاب کنند.
کاردار در پایان خاطر نشان کرد: بر اساس بندهای این بخشنامه امکان پرداخت وام بیمه دانش به میزان 100درصد حق بیمه تکمیلی ( ماهیانه مبلغ 52 هزار ریال برای بسته ب-1 و مبلغ 83 هزار ریال برای بسته ب-2) به دانشجویان متقاضی از محل بیمه‌های صندوق رفاه وزارت علوم میسر شده است.

۹۳/۰۴/۰۷
۱۲:۰۹

ارزش قرار داد بیمه دانا با وزارت کشور 70 میلیاد تومان است/ شکسته شدن انحصار بیمه با ورود شرکت های خارجی

مدیر عامل بیمه دانا ارزش قرار داد این بیمه با وزارت کشور را 70 میلیاد تومان اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج، بیژن صادق در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد با بیان این مطلب تصریح کرد: بیمه دانا در سال جاری قراردادی را با وزارت کشور به امضا رسانده و این قرارداد تمام زیر مجموعه های این وزارتخانه از جمله سازمان ثبت احوال را نیز در بر می گیرد.
وی افزود: قرارداد ما با وزارت کشور شامل تمام موارد بیمه نامه ها از جمله درمان، بیمه های اموال و بیمه اشخاص می شود.
مدیرعامل بیمه دانا در خصوص میزان اموال و دارایی های این بیمه خاطرنشان کرد: میزان دارایی های بیمه دانا هزار و 200 میلیارد تومان است و قرار است عملکرد دقیق مالی ما در مجمعی که 18 تیرماه برگزار خواهد شد به صورت شفاف ارائه شود.
وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته شده برای کاهش حضور خسارت دیدگان و آسیب دیدگان در مراکز بیمه دانا اظهارکرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته شده در تلاش هستیم تا میزان حضور مشتریان خود را در شعب مختلف با اجرایی کردن مراحل حذف چک کاهش دهیم.
صادق با بیان اینکه " مشخص شدن وضعیت زمین بیمه دانا واقع در بزرگراه شهید بابایی دارایی های ما را افزایش خواهد داد" اذعان کرد: یک قطعه زمین واقع در بزرگراه شهید بابایی که به نام زمین علی آباد معروف است متعلق به بیمه دانا بوده و اگر مشکلات این زمین که مراحل انتهایی آن در حال طی شدن است برطرف شود تا حدود زیادی به اموال بیمه دانا اضافه خواهد شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر در ابعاد این زمین که مساحتی حدود 392 هزار متر مربع است، اختلاف وجود داشته اما این قول را می دهم که در صورت برطرف شدن این مشکلات، سود سهام بیمه دانا تغییر قابل توجهی یابد.
مدیر عامل بیمه دانا با ارائه توضیحاتی در رابطه با افزایش میزان دیه و اضافه نشدن حق بیمه ها و مشکلاتی که بعد از این اتفاق متوجه شرکت های بیمه گذار می شود، گفت: قوه قضائیه میزان افزایش حق دیه ها را اعلام می کند و این در حالی است که هیچ گاه با افزایش میزان دیه ها توجهی به حقوق شرکت های بیمه ای نمی شود.
صادق ادامه داد: با این تصمیم ها، بسیاری از شرکت های کوچک بیمه ای دچار آسیب شده و نباید وضعیت به گونه ای باشد که این شرکت ها متضرر شوند.
وی در پاسخ به این سوال که با آغاز به کار شرکت های خارجی بیمه در ایران آیا شرکت های بیمه ای داخلی دچار مشکل نخواهند شد؟، بیان کرد: هم اکنون 2 شرکت خارجی بیمه با مجوز بیمه مرکزی قرار است در کشور کار خود را آغاز کنند و من معتقدم که حضور این شرکت ها در ایران می تواند انحصار موجود در صنعت بیمه کشور را بشکند.
مدیرعامل بیمه دانا افزود: باید شرایط به گونه ای باشد که هر یک از ارائه دهندگان بیمه که بتوانند خدمات بهتری را ارائه دهند فعالیتشان قوت گیرد و با وضعیت کنونی، این اتفاق پیش بینی می شود.

۹۳/۰۴/۰۷
۱۳:۰۲

یک مقام مسئول در بیمه میهن خبرداد: افزایش سرمایه بیمه ای ها روی میز سازمان بورس

 افزایش سرمایه شرکت های بیمه ای در مراحل قانونی کسب مجوز از سازمان بورس می باشد.

به گزارش خبرنگار اکوبورس، افزایش سرمایه شرکت های بیمه ای در مراحل قانونی کسب مجوز از سازمان بورس می باشد.
 
آقای اسدی، مدیر مالی شرکت بیمه میهن در این رابطه افزود: افزایش سرمایه بیمه میهن نیز همانند شرکت های بیمه ای دیگر در شرف طی کردن مراحل قانونی و کسب مجوز از سازمان بورس می باشد اما هنوز تایید نهایی گرفته نشده است.
 
وی در رابطه با چشم انداز شرکت های بیمه ای در سال جاری نیز افزود: عملکرد شرکت ها به گونه ای خواهد بود که بودجه های برآوردی خود را پوشش دهند البته همیشه در بین شرکت های یک صنعت انحراف هایی وجود دارد. وی همچنین در رابطه با تاریخ مجمع این شرکت نیز عنوان کرد که مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران "میهن" به احتمال بسیار زیاد در دهه آخر تیرماه برگزار خواهد شد.
 
به گزارش خبرنگار اکوبورس، بازدهی صنعت بیمه در اولین فصل از سال 93 منفی 6.73 درصد بوده است. در بین شرکت های بیمه ای نیز تنها شرکت های بیمه میهن، بیمه آسیا، بیمه پاسارگاد، بیمه نوین، بیمه آرمان و بیمه سرمد بازدهی مثبت داشته اند .
 
گفتنی است بیشترین بازدهی نیز در بین شرکت های این صنعت مربوط به نماد "وسرمد" و "آسیا" بوده است. همچنین بهترین رتبه های نقدشوندگی نیز متعلق به نماد های "البرز" ، "ملت" و "میهن" بوده است.
 
 

۹۳/۰۴/۰۷
۱۰:۱۸

مجوز هند برای پوشش کشتی‌های بیمه‌های ایرانی

هدف از اخذ این تضمین، پوشش هرگونه مسئولیت احتمالی ناشی از سوانح دریایی در آب‌های هند است.

صنعت بیمه -  دولت هند مجوز شرکت‌های بیمه ایرانی برای پوشش بیمه‌ای کانتینرها، نفتکش‌ها و کشتی‌های بزرگی که در بنادر هند پهلو می‌گیرند را از روز ۲۸ ژوئن برای ۶ ماه دیگر تمدید کرد.
 
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سازمان کشتیرانی، مهلت مجوز قبلی دولت هند برای فعالیت شش ماهه فعالیت کلوپ حمایت و جبران خسارت کیش و شرکت بیمه معلم برای پوشش بیمه‌ای کشتی‌های ایرانی عازم بنادر هند، در روز 27 ژوئن به اتمام می‌رسد.
سخنگوی وزارت کشتیرانی هند گفت: این مجوز در مورد کلوپ حمایت و جبران خسارت کیش و کلوپ حمایت و جبران خسارت کیتا که جایگزین شرکت بیمه معلم شده است، قابل اعمال است.
کلوپ‌های حمایت و جبران خسارت، کشتی‌ها را در مقابل ریسک‌های گسترده و نامشخصی نظیر مسئولیت‌های شخص ثالث و همچنین مسئولیت کشتی پس از تصادم دریایی و آلودگی محیط زیست، بیمه می‌کنند.
یک کمیته دولت هند که مسئول صدور مجوزهای این چنینی است، همچنین با درخواست ایران برای مذاکره بیشتر در خصوص تقاضای هند جهت صدور یک ضمانت بانکی دو هزار و 300 کرور روپیه ای به عنوان پیش شرط تمدید مجوز فعالیت شرکت‌های بیمه ای ایرانی موافقت کرد.
 
هدف از اخذ این تضمین، پوشش هرگونه مسئولیت احتمالی ناشی از سوانح دریایی در آب‌های هند است.
سخنگوی وزارت کشتیرانی هند گفت: موضوع تضمین، هنوز تحت مذاکره و گفت و گو قرار دارد.
 
وی افزود: دو شرکت بیمه ایرانی اعلام کرده‌اند که از حمایت دولت ایران برخوردارند و ما دلیلی نداریم به این موضوع شک کنیم که آن‌ها در صورت وقوع هر گونه اتفاقی، از ایفای تعهدات خود شانه خالی خواهند کرد.
 
وی افزود: با توجه به همه این‌ها، ما تصمیم گرفتیم که مجوز اعطا شده به این دو شرکت بیمه ایرانی را به مدت شش ماه دیگر تمدید کنیم.
در صورت گسترش ناآرامی‌های عراق به جنوب این کشور، یعنی جایی که میادین نفتی در آن واقع شده‌اند، این تصمیم دولت هند می‌تواند به دهلی نو کمک کند تا نفت خام بیشتری از ایران خریداری کند.
 

۹۳/۰۴/۰۷
۱۱:۳۸

آخرین قیمت سهام بانکهای خصوصی

اخبار بانک، بانک تجارت

۹۳/۰۴/۰۸
۰۶:۵۵
۹۳/۰۴/۰۸
۰۶:۲۶
۹۳/۰۴/۰۸
۰۶:۲۶
۹۳/۰۴/۰۸
۰۶:۲۷
۹۳/۰۴/۰۸
۰۶:۲۷

هنر روزهای پس از تحریم

اخبار بانک، اخبار وزارت نفت

۹۳/۰۴/۰۸
۰۶:۵۹

جیب پر از خالی (قسمت اول)

اخبار بانک، بانک مرکزی، ge1001

۹۳/۰۴/۰۸
۰۷:۰۰

جیب پر از خالی (قسمت دوم)

اخبار بانک، بانک مرکزی، ge1001

۹۳/۰۴/۰۸
۰۷:۰۰
۹۳/۰۴/۰۸
۰۷:۰۱

مدیرعامل بانک سینا در گفت‌و گو با آنا: بانک‌ها به لحاظ زمانی نرخ‌های مختلف سود سپرده را اعلام می‌کنند

خبرگزاری آنا: مدیرعامل بانک سینا گفت: کاهش نرخ سود سپرده‌ها توافق حاصل شده بین بانک‌ها بوده‌، اما به آنها اجازه داده شده به لحاظ زمانی نرخ‌های مختلف تعیین و اعلام کنند.

کوروش پرویزیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری آنا افزود: توافق بین بانک‌ها برای کاهش نرخ سود تسهیلات بانکی براساس نرخ سود 22 درصد شامل نرخ‌های سود سپرده‌های یکساله و بالاتر است که شورای پول و اعتبار نیز همان توافق‌نامه را تایید کرده و به بانک‌ها اجازه داده به لحاظ زمانی نرخ‌های مختلف کار شود، منتهی چون در سیاست‌گذاری پولی، کاهش نرخ تورم مورد توجه است به همین علت زمان محدودی را برای نرخ سود سپرده‌های بانکی در نظر گرفته‌است.
پرویزیان تصریح کرد: اصلاحیه شواری پول و اعتبار درباره نرخ سود سپرده‌های بانکی بیشتر مربوط به عقود مبادله‌ای است که در گذشته نرخ سود آنها حدود 14 و 15 درصد شده بود و اکنون طبق مصوبه شواری پول و اعتبار 22 درصد تعیین شده‌است.
مدیر عامل بانک سینا ادامه داد: در گذشته به علت پایین بودن نرخ سود عقود مبادله‌ای این عقود در حال حذف از چرخه بانکی کشور بودند که با دستورالعمل جدید شورای پول و اعتبار، عقود مبادله‌ای دوباره به چرخه نظام بانکی برمی‌گردند. گرچه این بازگشت یک مزیت محسوب می‌شود اما محدودیت‌هایی را از جمله محدود شدن تامین منابع مالی خانوارها را در پی دارد.
به گزارش آنا، عقود مباله‌ای، عقودی است که بانک، کل یا بخشی از سرمایه مورد نیاز یک فعالیت اقتصادی را تأمین می‌کند، با این تفاوت که بعد از انعقاد قرارداد و قبل از انجام فعالیت اقتصادی، سود بانک معلوم و معین است و تحولات آتی و تغییرات احتمالی در وضع مالی فعالیت مذکور (از جهت سود و زیان) ارتباطی به سود و مطالبات بانک در آن قرارداد ندارد.
او درباره تفاوت بین بانکداری شرکتی با بانکداری شعبه‌ای نیز عنوان کرد: در بانکداری شرکتی ملاحظات خاص شرکت‌ها از سوی بانک‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد و بانک‌ها برای نیازهای شرکت‌ها برنامه‌ریزی می‌کنند اما در بانکداری شعبه‌ای این نیازها براساس مناطق جغرافیایی و دسترسی مردم به شعبات بانک‌ها تعریف می‌شود، به همین علت بانکداری خرد در این حوزه تعریف می‌شود یعنی بانک‌ها فعالیت خود را از راه ایجاد شعبات در مناطق مختلف جغرافیایی ادامه می‌دهند.

۹۳/۰۴/۰۷
۰۹:۱۵

پلیس فتا هشدار داد کلاهبرداری پیامکی با عنوان برنده شدن در قرعه‌کشی اعیاد شعبانیه

رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران در خصوص کلاهبرداری پیامکی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی اعیاد شعبانیه هشدار داد.

به گزارش خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران، سرهنگ محمدی با ارائه هشدارهای لازم به شهروندان گفت: اخیراً پیامک‌هایی مبنی بر برنده شدن در قرعه کشی اعیاد شعبانیه به تلفن همراه همشهریان ارسال و به آنها گفته می شود برای کسب اطلاعات با واحد مستقر تماس گرفته شود.
 
وی ادامه داد: کلاهبرداران سپس با ارسال پیامکی برای افراد تماس گیرنده از آنها ارسال مشخصات کارت اعتباری را برای واریز مبلغ جایزه درخواست می کنند و با کارگیری روش های متقلبانه به شماره حساب و رمز بانک شهروندان دسترسی پیدا کرده و به موجودی حساب ها دستبرد می زنند.
 
رئیس پلیس فتا ویژه شرق استان تهران، متن پیامک ارسالی به افرا را به شرح ذیل اعلام کرد:
 
(ضمن عرض تبریک خدمت شما کاربر گرامی وزارت ارتباطات و فناوری به مناسبت فرارسیدن عید شعبانیه اقدام به قرعه کشی سراسری کرده که شما کاربر محترم برنده وجه نقد به مبلغ 20 میلیون ریال شده اید لطفاً جهت کسب اطلاع از نحوه دریافت هدیه خود با اپراتور ارسال کننده پیام تماس حاصل فرمائید)
 
وی افزود: از آنجایی که هیچ یک از بانک های خصوصی، دولتی و شرکت‌ها از طریق پیام کوتاه برای برندگان اطلاع رسانی نمی کنند و هیچ ارگانی نیز حق دریافت اطلاعات شخصی کارت های بانکی افراد را ندارند، لذا شهروندان باید هوشیاری لازم در این خصوص را داشته باشند.
 
این مقام انتظامی تصریح کرد: همشهریان تحت هیچ شرایطی رمز دوم کارت خود را از طریق پیامک به هیچ شماره ای ارسال نکنند و هرگز به اینگونه پیامک ها دریافتی اطمینان نداشته و به حساب های بانکی اعلام شده پولی واریز نکنند.
 

۹۳/۰۴/۰۷
۱۱:۵۷

مدیر عامل کارگزاری بانک پارسیان؛ دید خود را به بازار تغییر دهید

دید بلند مدت به بازار همراه با سود خواهد بود، سودهای یک ساله، 6 ماهه ریسک کمتری نسبت به سودهای کوتاه مدت دارند.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران ، ابراهیم عنایت مدیرعامل کارگزاری بانک پارسیان، با بیان این مطلب اظهار داشت: همیشه و در تمامی مراحل بازار چه در زمان افزایش شاخص و چه در زمان کاهش، به سرمایه گذاران توصیه می کنم دید خود را به بازار تغییر دهند و به دنبال سودهای کوتاه مدت 5-10 درصد نباشند.
وی ادامه داد: دید بلند مدت به بازار همراه با سود خواهد بود، سودهای یک ساله، 6 ماهه ریسک کمتری نسبت به سودهای کوتاه مدت دارند.
عنایت در خصوص ریسک سرمایه گذاری های کوتاه مدت بیان داشت: به طور حتم ریسک سرمایه گذاری های کوتاه مدت بسیار بیشتر از ریسک سرمایه گذاری های بلند مدت است، سرمایه گذاران باید دید خود را تغییر دهند، بازار را برای کوتاه مدت نخواهند به سودهای بلند مدت تر فکر کنند تا بتوانند در این بازار سود کنند.
وی در خصوص اوضاع کنونی بازار اظهار داشت: سرمایه گذاران نیمه خالی لیوان را نبینند و این فرصت های خرید را غنیمت بدانند.

۹۳/۰۴/۰۸
۰۶:۴۰
۹۳/۰۴/۰۸
۰۶:۵۵
۹۳/۰۴/۰۸
۰۶:۵۶

آب و هوا

بیمه سامان

۹۳/۰۴/۰۸
۰۷:۳۰