نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 118180
 • تمام سکه (طرح جدید) 1115000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 1100000
 • نیم سکه 565000
 • ربع سکه 298000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3682
 • یورو 3995
 • پوند 4610
 • صد ین 3530
 • درهم امارات 1007
 • لیر ترکیه 1150
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 36 Arrow up
  دلار 32035
 • 98 Arrow up
  یورو 34447
 • 188 Arrow up
  پوند 39999
 • 142 Arrow up
  فرانک 32130
 • 139 Arrow up
  صد ین 29650
 • 11 Arrow up
  درهم امارات 8722

تداوم رشد شاخص فرابورس

دنیای بانک: در جریان معاملات امروز یکشنبه ۲۳ آبان ماه در بازارهای فرابورس ایران با معامله ۱۸۱میلیون ورقه به ارزش ۱۶۷ میلیارد تومان در ۱۷ هزار نوبت، شاخص آیفکس ۲.۱ واحد رشد کرد و در ارتفاع ۸۳۷ واحد قرار گرفت. بیشترین تاثیر مثبت بر روند شاخص فرابورس امروز به نام شرکت های پالایش نفت شیراز، پالایش نفت لاوان، شرکت پتروشیمی خراسان، تولید برق عسلویه مپنا رقم خورد.

بیشترین تاثیر مثبت بر روند فرابورس بیشترین تاثیر منفی بر روند فرابورس نام قیمت پایانی تاثیر نام قیمت پایانی تاثیر پالایش نفت شیراز 14,373 1.11
پتروشیمی مارون 29178 -2.36
پالایش نفت لاوان 13,061 0.85
شرکت آهن و فولاد ارفع 3047 -0.29
شرکت پتروشیمی خراسان 5,683 0.51
سهامی ذوب آهن اصفهان 2743 -0.25
تولید برق عسلویه مپنا 13,762 0.49
تولید نیروی برق دماوند 9214 -0.13
نفت پاسارگاد 10,617 0.46
هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه 2028 -0.12
شرکت اعتباری کوثر مرکزی 1,163 0.38
      کشتیرانی دریای خزر 3,940 0.32
      پتروشیمی زاگرس 12,979 0.25
      شهر سازی و خانه سازی باغمیشه 2,394 0.17
      عمران و توسعه شاهد 1762 0.15
      س. توسعه و عمران استان کرمان 9733 0.14
      بیمه سامان 2998 0.12
      بانک حکمت ایرانیان 1184 0.11
      سرمایه گذاری مسکن تهران 1417 0.11
      داروسازی سبحان انکولوژی 4487 0.11
       

۹۵/۰۸/۲۳
۱۳:۵۶

رئیس کل بیمه مرکزی در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد توان بیمه نفتکش‌های عازم اروپا را نداریم/ نفتکش‌های ایرانی از پوشش IG استفاده کنند

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: پوشش هایی که برخی بنادر اروپایی از نفتکش ها می خواهند، پوشش های بسیار سنگینی است که برای بیمه کشتی ها چند میلیارد دلار است که پوشش این رقم از عهده شرکت های بیمه ایرانی برنمی آید.

«عبدالناصر همتی» رئیس‌کل بیمه مرکزی در گفت‌ وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: ما نفتکش ها را می توانیم بیمه کنیم، کلوپ های قشم و کیش ما در دوران تحریم، نفتکش های ایران را بیمه می کردند، اما واقعیت این است که پوشش هایی که برخی بنادر اروپایی از نفتکش ها می خواهند، پوشش های بسیار سنگینی است که برای بیمه کشتی ها چند میلیارد دلار است که پوشش این رقم از عهده شرکت های بیمه ایرانی برنمی آید.
وی افزود: این قبیل پوشش های چند میلیارد دلاری از سوی کلوپ بین المللی IG اعطا می شود و از آنجایی که بنادر اروپایی بیمه IG را قبول دارند، نفتکش ها نیز بیشتر علاقه مند هستند که از این نوع پوشش ها استفاده کرده و پوشش کامل را داشته باشند.
همتی با بیان اینکه "نفتکش های ایرانی عازم بنادر اروپایی از پوشش IG استفاده می کنند"، گفت: آنهایی که سطح تعهد پایین تری می خواهند را خودمان می توانیم بیمه کنیم.
وی ادامه داد: البته اینکه پوشش های چندمیلیارد دلاری را خود شرکت های بیمه بین المللی انجام دهند برای ما قابل قبول تر است، چرا که اگر اتفاقی رخ داد و خسارتی حادث شد، خیلی ضرر ملی ما بالا نرود.
رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ به اینکه "به نظر می رسد صنعت بیمه ایران مشتاق به ورود به بیمه نفتکش ها نیست"، گفت: در حدی که توان مالی صنعت بیمه ما باشد باید بتوانیم پوشش دهیم، بیشتر از توان مالی شرکت های بیمه نمی توانیم خدمات بیمه ای ارائه دهیم و اگر سطح تعهدها و پوشش بالا باشد، باید نفتکش ها بروند و از پوشش IG استفاده کنند.

منابع دیگر:
 • تجارت نیوز
 • دانشجو
 • دیوان اقتصاد
 • عصر نفت
 • نفت ما
 • مارین نیوز
 • فردا نیوز
 • صنعت بیمه
 • بنکر
 • صبحانه آنلاین
 • بورس پرس
 • عصرخبر
 • ایستانیوز
 • صبح تهران
 • صبا ایران
 • قدس آنلاین
 • پورت پرس
 • آیین
۹۵/۰۸/۲۴
۱۲:۱۳

باحضور پرفسور هارش شاه بنیانگذار مدل سازی  سمینار آشنایی با مدل های ریسک و سوانح طبیعی در بیمه مرکزی بر گزار شد

اکوفارس: سمینار آشنایی با جدیدترین روش های مدل سازی برای مقابله با ریسک و سوانح طبیعی با تاکید بر بهره گیری ازخدمات بیمه ای در بیمه مرکزی برگزارشد.

به گزارش اکوفارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی در این سمینار که با حضور مدیران بیمه مرکزی ومدیران ارشد صنعت بیمه کشور برگزارشد، شرکت کنندگان با جدیدترین مدل ارزیابی ریسک سوانح طبیعی که توسط پرفسور هارش شاه ارائه شد، آشناشدند.
این مدل که بر اساس اطلاعات درست و کامل از ساختمانها، شرایط جغرافیایی و موضوع حادثه خیزی مناطق بدست آمده است، می تواند به بیمه گران کشورهایی که در معرض خطر قراردارند کمک کند تا ضمن ارزیابی و تصمیم گیری در خصوص میزان حوادث زمینه هایی را فراهم کند که مردم به شرکت های بیمه اعتماد کنند.
پرفسور هارش شاه در این جلسه با اشاره به اینکه  تمرکزبیمه گران دنیا  بر تحت پوشش قراردادن افراد توانمنداست گفت این افراد به خاطر درآمد بالا می توانند هزینه هایی را به بیمه اختصاص دهند اما بر اساس این مدل می توان با تعریف و تبیین بیمه هایی با نرخ پایین نسبت به تشویق و ترغیب فقرا به تهیه بیمه نامه ها اقدام کرد.
وی در خصوص این مدل گفت: در صورت رخ  دادن حادثه ای مانند زلزله یا سیل، می توان با استفاده از اطلاعات قبلی و نرم افزارهای تعریف شده، در کوتاهترین زمان ممکن با ارزیابی و تحلیل صحیح از اطلاعات لازم، نسبت به پرداخت خسارتها اقدام کرد.
وی از « اتوماتیک بودن» ، « بهره ور بودن» و « مستقیم بودن» به عنوان ویژگی های اصلی این مدل نام برد و گفت: استراتژی در نظر گرفته برای کشورهای پرجمعیت، افزایش ضریب نفوذ بیمه و متعاقب آن توجه به توسعه پایدار در این کشور هاست.
هارش ادامه داد: در حال حاضر بهره گیری از مدلینگ برای ریسک ها یک اختیار نیست بلکه به عنوان یک وظیفه بایدبه آن توجه شود و بنده آماده ام که این مدل را درایران اجرا کنم.
در این جلسه دکتر محسن غفوری آشتیانی رئیس انجمن مهندسی زلزله ایران و استاد زلزله شناسی نیز با تشریح وضعیت چگونگی رخ دادن حوادث در ایران،  از ضرورت توجه به مدل سازی در بیمه به عنوان یکی از مهم ترین عوامل توسعه یادکرد و گفت قاعدتا فعالبت ها باید به گونه ای ساماندهی شود تا حالت « برد، برد » وجود داشته باشد چرا که بدون مدلینگ صنعت بیمه سقوط خواهدکرد.
هم چنین در این جلسه پرفسور هارش شاه و دکتر غفوری آشتیانی به پرسش های حاضران در خصوص حوادث طبیعی و چگونگی اجرای مدل ارائه شده در ایران پاسخ دادند.
گفتنی است پرفسور هارش شاه که از آن به عنوان پدر مدل سازی دنیا یاد می کنندبنیانگذار روش های مدل سازی ریسک و سوانح طبیعی است ،موسسه RMS را در اروپا، امریکا و آسیا تاسیس کرده و علاوه بر آن  درس های مرتبط با ریسک و مدل سازی را در دانشگاههای استنفورد و نانینگ سنگاپور تدریس می کند.
 
 
 

۹۵/۰۸/۲۳
۱۴:۲۶

 دکتر همتی: مدل سازی ریسک و حوادث طبیعی یک ضرورت است

اکوفارس: پرفسور هارش شاه بنیانگذار روش های مدل سازی ریسک و سوانح طبیعی با رئیس کل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت و گو کرد

به گزارش اکوفارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در این دیدار که با حضور رئیس انجمن مهندسی زلزله برگزار می شد، پرفسور هارش شاه بر اهمیت مدل سازی ریسک های فاجعه آمیز تاکید وگزارشی از تحولات این حوزه در سطوح دانشگاهی و اجرایی دنیا را ارائه کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی هم دراین دیدارضمن قدردانی از هارش شاه به خاطر حضور در ایران و ارائه سمینار برای متخصصان و مدیران صنعت بیمه کشور، بر ضرورت مدل سازی برای مقابله با ریسک های فاجعه آمیز تاکید کرد.
دکتر همتی با اشاره به اینکه تشکیل صندوق بیمه حوادث طبیعی در کشور در حال نهایی شدن است ابراز امیدواری کرد تا در مدل سازی برای ریسک حوادث طبیعی کشور از تجارب علمی و عملی هارش شاه استفاده شود. 
 
      

۹۵/۰۸/۲۳
۱۴:۲۶

 رئیس کل بیمه مرکزی: پرداخت خسارت مناسب، واقعی و به موقع یکی از مهمترین شیوه های تبلیغ بیمه است

اکوفارس: اعضای هیات مدیره انجمن ارزیابان حرفه ای خسارت صنعت بیمه در دیدار با رئیس کل بیمه مرکزی، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد خود، خواهان حمایت بیشتر صنعت بیمه از این نهاد تخصصی شدند.

به گزارش اکوفارس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی، در این دیدار که معاون نظارت و مدیرکل نظارت بر صلاحیت های حرفه ای نیز حضور داشتند، دکتر عبدالناصر همتی ضمن ابراز خرسندی از اشتیاق ارزیابان خسارت برای حضور فعال در صنعت بیمه گفت: پرداخت خسارت مناسب، واقعی و به موقع یکی از مهمترین شیوه های تبلیغ خدمات صنعت بیمه است که با حضور و تخصص ارزیابان خسارت در برآورد واقعی خسارت امکان پذیر خواهد بود.
دکتر همتی، نقش ارزیابان خسارت در پرداخت به موقع و درست خسارت مهم دانست و گفت: افزایش فعالیت ارزیابان خسارت ممکن است در بعضی موارد با پرداخت بیشتر خسارت رابطه مستقیم داشته باشد و این نه تنها ما را نگران نمی کند بلکه موجب می گردد بتوانیم با پرداخت صحیح خسارت هدف اصلی بیمه که همان ایجاد آرامش و امنیت در بیمه گذاران است را عملی کنیم و از سوی دیگر با دید فنی تری به ارائه نرخ و شرایط در هنگام صدور اقدام نماییم.
رئیس کل بیمه مرکزی در این دیدار به منظور حمایت از خدمات تخصصی ارزیابان خسارات دستور بررسی مجدد آیین نامه ۸۵ و تسهیل شرایط اخذ مجوز ارزیابی را داد و گفت: در گزینش این افراد، دانش بیمه شرط کافی و تخصص در رشته مرتبط شرط لازم است و باید قوانین به گونه ای اصلاح شود که فضا برای حضور متخصصان رشته های گوناگون در صنعت بیمه فراهم شود تا مردم و شرکت های بیمه بتوانند از نظرات کارشناسی آنها در ارزیابی دقیق ریسک و پرداخت خسارت بهره مند شوند.
وی در پایان ضمن دعوت از ارزیابان خسارت برای عضویت در انجمن از اعضای هیات مدیره انجمن ارزیابان حرفه ای خسارت خواست با برگزاری دوره های آموزشی و نظارت بر عملکرد ارزیابان این انجمن را پویاتر کنند.
 
 
      

۹۵/۰۸/۲۳
۱۴:۲۶

رئیس کل بیمه مرکزی: ارایه بیمه زائرین با هماهنگی ستاد اربعین

بیمه دانا پوشش های گسترده ای را برای بیمه شدگان اربعین در نظر گرفته و خودروهای امدادی چون آمبولانس را در نقاط مختلف مستقر کرده و ستاد اربعین خواسته با این پوشش خوب بیمه ای، زائران اربعین دیگر دغدغه خسارت و بیمه و هزینه های اینچنینی را نداشته باشند.

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از رئیس کل بیمه مرکزی ایران با حضور در غرفه خبرگزاری تسنیم در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات ایران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در خصوص بیمه اربعین اظهار داشت: بیمه اربعین بیمه ای است که با هماهنگی ستاد اربعین و از سوی بیمه دانا ارائه شده است.
 
 
   عبدالناصر همتی افزود: ارائه این بیمه با مشخصات فعلی تصمیمی بوده که در ستاد اربعین گرفته شده است.
همتی در پاسخ به اینکه "برخی از مردم از گران شدن بیمه اربعین در سال جاری گلایه داشته اند”، گفت: این بیمه گران نشده بلکه ۲۵ هزار تومان بابت حق بیمه از هر شخص گرفته شده که از این ۲۵ هزار تومان، ۶ هزار تومان سهم هلال احمر است و به سازمان هلال احمر پرداخت می شود و ۱۸ هزار تومانش به بیمه می رسد.
این مقام مسئول با بیان اینکه "پوشش بیمه اربعین در خاک عراق پوشش هزینه های بیمارستانی تا سقف ۲ هزار دلار است”، گفت: همچنین در خاک ایران طبق بندهای قرارداد، بیمه اربعین تا سقف ۱۹۳ میلیون تومان پوشش دیه برای هر فرد بیمه شده دارد که در صورتی که خدای نکرده اتفاقی برای زائرین محترم رخ دهد که مشمول پوشش دیه شوند، این رقم تا سقف ۱۹۳ میلیون تومان به آنها پرداخت می شود.
رئیس کل بیمه مرکزی خاطرنشان کرد: بیمه دانا پوشش های گسترده ای را برای بیمه شدگان اربعین در نظر گرفته و خودروهای امدادی چون آمبولانس را در نقاط مختلف مستقر کرده و ستاد اربعین خواسته با این پوشش خوب بیمه ای، زائران اربعین دیگر دغدغه خسارت و بیمه و هزینه های اینچنینی را نداشته باشند.
همتی در پاسخ به اینکه "برخی از مردم انتظار داشتند بیمه اربعین رایگان به آنها تعلق گیرد”، گفت: نباید از شرکت های بیمه انتظار داشته باشیم که رایگان خدماتی ارائه دهند، چرا که آنها شرکت هایی بازرگانی هستند که باید هزینه های خود را از محل حق بیمه ها دریافت کنند.

منابع دیگر:
 • بنکر
 • اخبار بانک
 • تجارت آنلاین
 • ایستانیوز
 • بانک مردم
 • داغ نیوز
۹۵/۰۸/۲۳
۱۵:۱۶

شهربانو، الهه و سهیلا منصوریان: ما خواهران افسانه‌ای ووشوی ایران هستیم/ با تیم دانشگاه آزاد نمی‌شود رقابت کرد

خواهران منصوریان یکی از موفق‌ترین‌ها در ورزش ایران هستند. در تاریخ ورزش ایران نداشته‌ایم که سه خواهر در یک رشته فعالیت کنند و این اندازه مقام و قهرمانی به دست بیاورند. الهه، شهربانو و سهیلا منصوریان در ووشوی بانوان ایران و آسیا حرف اول را می‌زنند. آنها موفقیت‌شان را مرهون حضور یکدیگر می‌دانند و جالب است که حرف‌ها و نظراتشان درباره ووشو و افتخاراتشان شباهت زیادی به هم دارد. آنها از سمیرم که شهرستانی در نزدیکی اصفهان است به اوج قله شهرت و افتخار رسیده‌اند و حالا می‌خواهند تجربیاتشان را در اختیار جوان‌ها بگذارند. اولین منصوریانی که پا به ووشو گذاشت، شهربانو بود که الهه و سهیلا موفقیت‌شان در ووشو را مدیون او می‌دانند.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، «شهروند» با ٣ خواهر منصوریان گفت‌وگو کرده که در ادامه می‌خوانید:
الهه منصوریان: لیگ ووشو، یکی از جذاب‌ترین‌هاست
با زور همدیگر را تمرین می‌دهیم!
شهربانو و سهیلا منصوریان حضورشان در ووشو را مدیون الهه می‌دانند. جالب است که الهه هم به خواهرانش اعتماد دارد و می‌گوید آنها با تشویق‌های خود همواره یاری‌اش کرده‌اند و به نوعی همراهش بودند. الهه در بین خواهران منصوریان از همه آنها پرافتخارتر است و خواهرانش هم به تکنیک فوق‌العاده او در ووشو صحه می‌گذارند.
برای حضور در لیگ ووشو آماده می‌شوی؟
بله درحال آماده شدن برای حضور در لیگ ووشو هستم. قرار بود امسال در تیم بیمه رازی باشم اما به توافق نرسیدم و با قراردادی دو ساله به تیم فولاد مبارکه اصفهان پیوستم. خواهرانم هم در این تیم حضور دارند و تیمی قدرتمند را تشکیل داده‌ایم. به تازگی تمریناتمان را هم آغاز کرده‌ایم و می‌خواهیم بهترین نتیجه را در لیگ کسب کنیم. البته من به‌عنوان مربی در این تیم حضور دارم و خواهرانم بازیکن هستند. بعد از مسابقات لیگ هم تمرینات تیم‌ملی برای حضور در جام‌جهانی آغاز می‌شود که امیدوارم از این تورنمنت با دست پر برگردیم.
فکر نمی‌کنی با حضور خواهران منصوریان در تیم فولاد مبارکه لیگ ووشو تک قطبی می‌شود؟
نمی‌توانم منکر این شوم که تیم ما قوی است اما از آن‌جایی که در لیگ ووشو هم مسابقات ساندا برگزار می‌شود و هم تالو، فقط ما قدرتمند نیستیم. تیم دانشگاه آزاد در تالو بسیار قدرتمند است و نمی‌شود با این تیم رقابت کرد. سپاهان هم از بهترین تیم‌های ووشوی ایران است اما ما در تالو قوی نیستیم و در ساندا قدرتمند هستیم. تیم دانشگاه آزاد ٤ تالو کار ملی‌پوش دارد که خیلی قوی هستند. درواقع رقابت ما با آنها مثل رقابت‌های جهانی از سطح بسیار بالایی برخوردار است و این تقابل یک رویداد جهانی است. به جرات می‌گویم که لیگ ووشو یکی از جذاب‌ترین لیگ‌های رزمی ایران است که رقابت بسیار نزدیکی بین
ووشو کاران آن وجود دارد.
خواهرانت از تو خیلی تعریف می‌کنند و می‌گویند حق مربیگری به گردن آنها داری.
خواهرانم به من لطف دارند اما دقیقاً من هم همین ذهنیت را به آنها دارم. ما ٣ خواهر در کنار هم موفق هستیم چون به همدیگر کمک می‌کنیم و حضورمان کنار هم ما را تکمیل می‌کند. آنها هم به من کمک زیادی کرده‌اند و همیشه خودم را مدیونشان می‌دانم.
خواهر بودن شما چه تاثیری روی پیشرفت‌تان داشته؟
همان‌طور که گفتم حضور ما کنار هم باعث می‌شود یکدیگر را تکمیل کنیم. ما در تمرینات دیگر به رابطه خواهری‌مان فکر نمی‌کنیم و رقیب هم هستیم. درواقع در تمرینات همه چیز کنار می‌رود و با هم رقیب می‌شویم. این طرز تفکر ما در تمرینات تأثیر زیادی روی موفقیت‌مان گذاشته است. ما رقبای سرسختی در تمرینات هستیم و چون خواهریم بعد از مسابقه دادن با هم نقاط ضعف و قوتمان را به یکدیگر می‌گوییم. مثلاً سهیلا که دیرتر از من و شهربانو وارد ووشو شد به ایراداتی اشاره می‌کند که من هرگز متوجه آنها نمی‌شوم. ضمن این‌که حضور هر ٣ ما در ووشو باعث شده همیشه درحال تمرین باشیم و آمادگی مسابقه دادن را داشته باشیم. مثلاً اگر یک روز من نخواهم تمرین کنم خواهرانم نمی‌گذارند و همین‌طور برعکس اگر آنها تمرین نکنند من به زور تمرینشان می‌دهم. همین باعث شده که همیشه آماده باشیم.
تا حالا پیش آمده که در تمرینات همدیگر را مصدوم کنید؟
بله یکی دو بار پیش آمده است. مصدومیت در تمرینات اجتناب‌ناپذیر است و نمی‌توان جلوی آن را گرفت. وقتی خودمان باعث مصدومیت خواهرمان می‌شویم خیلی احساس ناراحتی می‌کنیم و خودمان را مقصر می‌دانیم به همین دلیل خیلی مواظبیم که به هم آسیب نزنیم.
ظاهرا استعداد ووشو در خانواده شما ارثی است.
فکر می‌کنم همین‌طور است چون هر سه ما توانستیم در این رشته موفق شویم. خانواده منصوریان ساخته شده‌اند برای ووشو.
از بین القابی که مردم و رسانه‌ها به شما داده‌اند کدام را بیشتر دوست داری؟
خواهران افسانه‌ای از همه لقب‌ها برای من جذاب‌تر است.
شهربانو منصوریان: مافیا، اجازه المپیکی شدن ووشو را نمی‌دهد
مهتاب کرامتی برایمان زحمت می‌کشد
شهربانو منصوریان به تازگی توانسته مدال طلای جهان را برای ووشوی ایران به ارمغان بیاورد. او دل پری از اتفاقات مربوط به ووشو دارد و بابت المپیکی نشدن این رشته حسابی ناراحت است. منصوریان اعتقاد دارد خواهرانش تحت هر شرایطی در کنارش هستند و این مسأله در مسابقات به او کمک می‌کند.
از مسابقات جهانی و مدال طلا صحبت کن.
مسابقات جهانی ووشو از سطح بسیار بالایی برخوردار است چون برترین‌های جهان در آن حاضر می‌شوند. درواقع نفرات اول تا سوم لیگ کشورهای معتبر به مسابقات جهانی می‌آیند و مسابقات در سطح بالایی از کیفیت برگزار می‌شود. خدا را شکر می‌کنم که توانستم مدال طلا بگیرم. رقبای سرسختی داشتم و کارم بسیار دشوار بود. بسیاری از ووشو کاران امسال پیشرفت زیادی کرده بودند و من سخت‌تر از همیشه توانستم به فینال برسم. در فینال هم حریف فیلیپینی داشتم که به خوبی من را آنالیز کرده بود و قلق‌ها و خصوصیاتم را می‌شناخت. خوشبختانه من با تجربه بالایی که داشتم توانستم او را شکست دهم و به مدال طلا برسم.
چطور شد که هر سه خواهر منصوریان به ووشو علاقه‌مند شدند؟
اولین نفر در خانواده‌مان من بودم که به ووشو پرداختم. من باشگاهی کوچک در شهر خودمان داشتم و از خواهرانم می‌خواستم همیشه در این باشگاه حضور داشته باشند و تمرین کنند. همین باعث شد که آنها به سمت ورزش ووشو کشیده شدند. ضمن این‌که ما حریفان تمرینی خوبی برای هم بودیم و وقتی با هم تمرین می‌کردیم خیلی جدی بودیم. همیشه کنار هم تمرین کردیم و همین باعث موفقیت‌مان شد.
خیلی جالب است که همه شما استعداد ووشو دارید.
علاوه بر استعداد تمرین و پشتکار هم در موفقیت ورزشکار تاثیری زیادی دارد. درست است که ما هر سه خواهر استعداد داشتیم اما مربی خوب و تمرین حرفه‌ای تأثیر زیادی روی موفقیت یک ورزشکار دارد. وقتی ورزشکار حرفه‌ای تمرین کند و مسائل مربوط به ورزش را رعایت کند، موفق می‌شود.
تاکنون با هم مسابقه‌ای برگزار کرده‌اید؟
الهه و سهیلا بله اما من تاکنون مسابقه‌ای با خواهرانم نداشته‌ام.
برایتان پیش آمده که به خاطر مسائل ووشو با هم اختلاف پیدا کنید؟
نه، خدارا شکر تاکنون چنین مشکلی برایمان پیش نیامده و امیدوارم از این به بعد هم پیش نیاید. اگر یکی از ما در مسابقه‌ای شکست بخورد یا مثلاً با تیم‌ملی اعزام نشود بقیه ناراحت می‌شوند. دوست داریم همه جا کنار هم باشیم و موفقیت همدیگر را ببینیم.
وقتی از مسابقات آسیایی برگشتید مهتاب کرامتی به استقبال شما آمد. آشنایی قبلی داشتید؟
بله ما از قبل با او آشنایی داشتیم. مهتاب کرامتی تهیه‌کننده مستند صفر تا سکو است که درباره زندگی من و خواهرانم ساخته شده است. او زحمت زیادی برای تهیه این فیلم کشیده و ما همیشه بابت ساخت این مستند از وی ممنون هستیم. البته آشنایی ما به قدیم‌ترها برمی‌گردد. در فیلم بدلکاران حرفه‌ای با خانم کرامتی آشنا شدیم و این آشنایی ادامه پیدا کرد.
مسابقاتی که در پیش دارید چیست؟
مسابقات جهانی روسیه در‌سال آینده برگزار می‌شود. بعد از این مسابقات چند ماه استراحت می‌کنم و دوباره تمریناتم را آغاز می‌کنم.
این‌که ووشو در المپیک حضور ندارد، روی انگیزه شما تأثیر نمی‌گذارد؟
المپیک آرزوی هر ورزشکاری است و ما هم خیلی دوست داشتیم در این رویداد بزرگ ورزشی شرکت می‌کردیم اما فعلاً که ممکن نیست. درواقع مافیای اروپا اجازه ورود ووشو به المپیک را نمی‌دهد چون خود اروپایی‌ها در این ورزش ضعیف هستند و نمی‌گذارند ووشو المپیکی شود.
القاب زیادی به تو و خواهرانت داده شده. کدام یک از این لقب‌ها را بیشتر دوست داری؟
همه لقب‌ها را دوست دارم ولی خواهران افسانه‌ای را بیشتر دوست دارم. در کل ما تلاش می‌کنیم در هر میدانی که می‌رویم بهترین نتایج را بگیریم و برای ایران افتخار بیافرینیم. من و خواهرانم هیچوقت در هنگام مبارزه کم نمی‌گذاریم و با تمام وجود می‌جنگیم.
سهیلا منصوریان: هرگز به خاطر ووشو از هم دلگیر نشدیم
شهربانو، مربی من و الهه است
سهیلا منصوریان خواهر وسطی خانواده منصوریان است. او هم مثل خواهرانش در ووشو استعدادی فوق‌العاده دارد. سهیلا توانست در مسابقات آسیایی مدال برنز بگیرد و حالا خودش را برای مسابقات جهانی آماده می‌کند تا مدالی خوشرنگ در این دوره به دست بیاورد. او می‌گوید شهربانو منصوریان حسابی در پیشرفتش تأثیرگذار بوده است.
درحال حاضر مشغول تمرین هستی یا استراحت؟
الان درحال استراحت هستم چون بعد از مسابقات آسیایی تورنمنت دیگری نبود. البته از چند روز دیگر تمرینات تیمی برای لیگ آغاز می‌شود و ٤ ماه دیگر هم باید به اردوی تیم‌ملی برگردیم تا برای مسابقات جهانی آماده شویم. امیدوارم شرایط به گونه‌ای پیش برود که بتوانیم مدالی خوشرنگ‌تر از آنچه در آسیا به دست آوردیم را در مسابقات جهانی کسب کنیم.
با کدام تیم در لیگ شرکت می‌کنی؟
هنوز مشخص نیست. دراین‌باره تصمیم قطعی‌ام را نگرفته‌ام. شاید در تیم فولاد سپاهان که مربیگری آن برعهده خواهرم الهه است به میدان بروم. هنوز قراردادی نبسته‌ام چون خودم در اردبیل بسر می‌برم و بازیکنان یک تیم را تمرین می‌دهم. ما مجبوریم به حضورمان در لیگ ادامه دهیم چون تنها منبع درآمدمان همین لیگ است. البته در همین لیگ هم با مشکلات زیادی روبه‌رو هستیم چون اسپانسرها ترغیب زیادی به سرمایه‌گذاری در لیگ ووشو ندارند.‌ای کاش مسئولان استان‌ها بیشتر از این رشته حمایت کنند چون واقعاً استعدادهای زیادی در ووشو داریم. مثلاً در اردبیل واقعاً بازیکنان با استعدادی حضور دارند. وقتی برای تمرین دادن با آنها مبارزه می‌کنم، می‌بینم کیفیت بالایی دارند. باید به ووشو بیشتر کمک شود و تحت حمایت قرار بگیرد چون تا الان بی‌مهری‌های زیادی به این رشته شده است.
ممکن است حضور خواهران منصوریان در این رشته اسپانسرها را ترغیب به سرمایه‌گذاری کند؟
امیدوارم این اتفاق رخ بدهد اما خود ما هم به دنبال اسپانسر هستیم. اگر اسپانسر باشد ما هم می‌توانیم تیم تشکیل دهیم و استعدادهای زیادی را به جامعه ووشو معرفی کنیم. اسپانسرها بیشتر سمت رشته‌های معروف و پرطرفدار می‌روند و همین مشکل بزرگ ماست.
از این مسائل که بگذریم، موفقیت خواهران منصوریان در ووشو به دلیل استعداد ذاتی آنها است؟
بخشی از این موفقیت به استعداد برمی گردد و بخشی از آن به پشتکار و تمرین. همه ما قدرت بدنی بالایی داریم و این یکی از عوامل موفقیتمان است. شهربانو اولین کسی از ما بود که وارد ووشو شد. او برای حضور در باشگاه و تمرین کردن از سمیرم تا اصفهان می‌رفت. وقتی هم به خانه برمی‌گشت تمریناتش را روی ما انجام می‌داد. درواقع هم با ما تمرین می‌کرد و هم ما شده بودیم حریف تمرینی او. شهربانو حق مربیگری به گردن من و الهه دارد و ما موفقیت در ووشو را تا حدودی مدیون او هستیم. آن زمان چون از نظر مالی شرایط مساعدی نداشتیم یک نفر می‌توانست به باشگاه برود و تمرین کند اما ما در رسیدن به هدفمان پشتکار زیادی داشتیم. وقتی الهه و شهربانو به تیم‌ملی رفتند و مدال گرفتند من هم وارد ووشو شدم.
تا حالا شده در مسابقات حریف همدیگر شوید؟
بین الهه و شهربانو نشده اما من در برخی رقابت‌های داخلی با الهه حریف شدم. الهه از لحاظ تکنیک و تاکتیک خیلی قوی است و در ٣ مبارزه‌ای که با هم داشتیم ٢ بار او پیروز شد و یک بار من.
این برد و باخت‌ها روی رابطه خواهری‌تان اثر گذاشت؟
نه اصلاً. من به داشتن خواهری مثل الهه و این‌که با او مسابقه داده‌ام، افتخار می‌کنم. ما حتی در جریان تمرینات هم خواهر بودن را فراموش می‌کنیم و خیلی جدی تمرین می‌کنیم.
رسانه‌ها القاب زیادی به شما داده‌اند. مثل مثلث طلایی سمیرم، خواهران مبارز و... خودت کدام لقب را دوست داری؟
مردم به ما لطف زیادی دارند و از آنها ممنونم که همیشه ما را حمایت می‌کنند. من همه القاب را دوست دارم اما خواهران افسانه‌ای بیشتر از بقیه به من انگیزه و انرژی می‌دهد.

منابع دیگر:
 • ورزش 3
۹۵/۰۸/۲۴
۰۶:۲۴

مشارکت ایرالکو در ساخت بیمارستان تخصصی در اراک

اراک- ایرنا- مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) گفت: این شرکت در ساخت یک باب بیمارستان تخصصی با بیمه دانا مشارکت می کند.

به گزارش ایرنا، مجید پورعطار روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تمهیدات لازم برای ساخت این بیمارستان تخصصی با بیمه دانا اندیشیده شد و در مرحله جانمایی است.
وی ادامه داد: این طرح با پیشنهاد شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) مطرح شده و با تمام توان برای ساخت این بیمارستان تخصصی تلاش خواهد شد.
مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های از پیش تعیین شده جانمایی زمین در هر نقطه از شهر که به تایید معتمدان هر دو طرف برسد بر عهده این شرکت و عملیات ساخت و تجهیز با بیمه دانا است.
شرکت آلومینیوم ایران( ایرالکو) به عنوان صنعت مادرتخصصی در تولید انواع شمش های آلومینیوم فعالیت دارد که در سال 1351 در اراک تاسیس شده است.
این شرکت در مجموعه فضای کارگاهی به وسعت 232 هکتار در کیلومتر 5 جاده اراک - تهران واقع شده است.
3017/6013/خبرنگار: مصطفی مجللی**انتشار دهنده:مژگان حیدری *

۹۵/۰۸/۲۵
۰۸:۵۴

«بازگشت» با محوریت اقتصاد مقاومتی تولید می‌شود

گروه هنر: مجموعه «بازگشت» عنوان یک مجموعه مستند به کارگردانی امیر حسین ماکویی است که با محوریت شعار «اقتصادی مقاومتی، اقدام و عمل» تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، گروه خانواده شبکه دو سیما مجموعه‌ای مستند با نام «بازگشت» را تولید می‌کند. این مجموعه هم‌اکنون در حال تصویربرداری است. در این سریال که کارگردانی آن را امیرحسین ماکویی بر عهده دارد، بیمه رازی با سیما در تولید مشارکت دارد.
در این خبر آمده، این کار در 10 قسمت 30 دقیقه تولید می‌شود. این سریال تلویزیونی براساس پرونده‌های واقعی ساخته شده است. در این کار به شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توجه شده است. تهیه‌کنندگی این مجموعه مستند را محمدکاظم بیات بر عهده دارد.
در این سریال پوریا منجزی، عطا شاپناه، صدف فتحی، ندا اصغری، مریم رامیان، محمد الخاص پور، امین موسی پور، پوریا پرتو، شکوفه داوودی، مونا نوبتی، مهدی مخبری، امین دانش، محمدعلی فرمند، علی حسن ناصری، مهسا نقیبی، فرزاد فکری، فهیمه مومنی، عباس غدیری، افروز ابراهیم‌زاده، مجید محمدپور، رضا رضوانی، علی نادربیگی، مجتبی انفرادی، محمد فرمانی، فرانک فروزانفرد، ملیکا عبداللهی، امیررضا بهرامی، راحیل محمدجانی، سعید رضا صفت، علی ولیانی، محمد عبدالرشیدی و… نقش‌آفرینی کرده‌اند. عوامل ساخت این سریال عبارت‌اند از: نویسنده: فریدون قائدی، مدیر تصویربرداری: نوید مهیمنیان، مدیر صدابرداری: بهروز عابدینی، سیروس عابدینی، طراح چهره پردازی: شبنم منصوری، یوسف صدساله، طراح صحنه و لباس: امیرحسین ماکویی، تدوین و صداگذاری: داریوش نوروزی‌زاده، مجتبی عباسی فارسونی، مدیرتولید و برنامه‌ریز: امید کاوه آهنگری، علی حسن پور، جلوه‌های ویژه کامپیوتری: امین نیک اندیش و مجری طرح: کانون فیلم آهنگ تصویر.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۴:۲۰

پرداخت خسارت به 3 هزار و 400 پرونده بیمه فرهنگیان در لرستان

مدیر بیمه معلم استان لرستان از بررسی و پرداخت 3 هزار و 400 پرونده بیمه فرهنگیان در لرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از لرستان؛بهرام باقریدر گردهمایی کارشناسان تعاون و امور رفاهی با اشاره به بررسی و پرداخت خسارت به سه هزارو 400 پرونده بیمه فرهنگیان استان لرستان ،افزود : مشتری مداری و تکریم ارباب رجوع و انجام امور فرهنگیان در کوتاهترین زمان ممکن راهبرد و ماست و کسب رتبه اول کشور در شاخص مشتری مداری بهترین گواه این مدعاست .
 وی به حذف فرانشیز بیمه گواهینامه رانندگی فرهنگیان اشاره کرد و گفت : بیمه معلم در این حذف و خدمت مطلوب تر به جامعه فرهنگیان پیشتاز است .
باقری  از آمادگی شرکت بیمه معلم برای بهره مندی از نظرات و پیشنهادات ارنده فرهنگیان خبر  دادو افزود : بیمه معلم تمام تلاش خود را معطوف خواهد کرد تا خدماتی شایسته را ارائه دهد و برای کیفی تر کردن این خدمات از هرگونه نظرو پیشنهاد سازنده استقبال خواهد کرد.

۹۵/۰۸/۲۵
۱۳:۰۴

تراکتورسازان جزیره کیش را ترک کردند

کاروان تیم تراکتورسازی پس از اتمام اردوی ۹ روزه‌اش در جزیره کیش، صبح امروز به تبریز بازگشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، تیم تراکتورسازی که از چندی پیش اردوی 9 روزه خود را در جزیره کیش برپا کرده بود، صبح امروز (دوشنبه) با اتمام اردویش، جزیره کیش را به مقصد تبریز ترک کرد.
سرخ پوشان تبریزی در این اردو، حریفی برای برگزاری دیدار دوستانه پیدا نکردند. شاگردان قلعه‌نویی در جزیره کیش فقط تمرین کردند و درنهایت نیز با برگزاری یک بازی درون تیمی، به اردوی خود در جزیره کیش پایان دادند.
کمیته بررسی حقوقی مطالبات بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی تشکیل شد
همچنین، درحالی‌که شنیده می‌شود شکایت فلاویو لوپز، بازیکن پرتغالی سابق تیم تراکتورسازی از این تیم به‌صورت جدی پیگیری می‌شود و حتی تراکتورسازان به کسر امتیاز نیز تهدید شده‌اند، مصطفی آجورلو برای کمیته‌ای برای بررسی حقوقی مطالبات بازیکنان و مربیان داخلی و خارجی تشکیل داد.
اعضای این کمیته دکتر غفاری رئیس سابق کمیته امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال در زمان مهندس فراهانی و دکتر دادکان، دکتر نجفی وکیل دعاوی فوتبال، علی سلمانی مشاور حقوقی باشگاه، محمد ملأ اسماعیلی رابط باشگاه در امور فدراسیون فوتبال و سعید آجورلو مشاور عالی مدیرعامل هستند.
باشگاه تراکتورسازى با بیمه رازی تفاهم‌نامه امضا کرد
باشگاه تراکتورسازى در راستاى رسیدن به استقلال مالی خود، تفاهم‌نامه‌ای را با بیمه رازى امضا کرد.
باشگاه تراکتورسازى که پس حضور مصطفى آجورلو قدم‌هایی براى رساندن باشگاه به خودکفایى مالى برداشته است، با امضاى این تفاهم‌نامه نیز در جهت رسیدن به این اهداف، قدم دیگرى را برداشت.
طبق این قرارداد اقتصادى، هرکدام از هواداران تیم تراکتورسازى که در این شرکت خود را بیمه کنند، بخشى از این مبلغ در اختیار باشگاه تراکتورسازى قرار خواهد گرفت.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۰:۳۰

منازل تمامی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد حاجی‌آباد بیمه شدند

مدیر کمیته امداد حاجی‌آباد گفت: منازل تمامی خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد حاجی آباد بیمه شدند.

مسیح‌الله مرادی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در حاجی آباد اظهار داشت: منازل تمامی مددجویان کمیته امداد حاجی آباد از اول آبان‌ماه 95 به مدت یک سال تحت پوشش بیمه دانا قرار گرفت.
وی افزود: بر اساس قرادادی که فی ما بین کمیته امداد و بیمه دانا منعقد شده است شرکت بیمه موظف است در صورت حوادث غیر مترقبه ازجمله؛ آتش‌سوزی، انفجار، سیل، زلزله، صاعقه، اتصالات برق و طوفان و به ازای خسارت وارده به هر ساختمان در مناطق شهری تا سقف مبلغ 35 میلیون تومان، مناطق روستائی 20 میلیون تومان و به ازای خسارت وارده اسباب منزل در مناطق روستایی 10 میلیون تومان و مناطق شهری 15 میلیون تومان پرداخت نماید.
مدیر کمیته امداد حاجی آباد  تصریح کرد: در راستای این قرارداد، واحدهای مسکونی مددجویان شامل ساختمان، اثاثیه، تاسیسات منازل مسکونی اعم از رهنی، ملکی و استیجاری و آنچه که در تصرف مددجویان خواهد بود شامل می‌شود.
مرادی خاطرنشان ساخت: همچنین خسارت ناشی از حوادث طبیعی که منجر به نقص عضو، از کار افتادگی جزیی و دائم خواهد، شد شرکت بیمه متعهد شد که بابت از کار افتادگی و نقص عضو تا سقف 50 میلیون ریال به هر مددجو یا هریک از اعضای خانواده پرداخت کند.
وی عنوان کرد: این نهاد در همه زمینه‌ها و بر حسب وظائف ذاتی خویش حامی قشر محروم است و همه تلاشش بر این است که بتواند آسیب‌های وارده بر این خانواده‌ها را با اجرای طرح‌های مختلف جبران کند و غبار محرومیت را از چهره مردم کم در آمد و آسیب‌پذیر بزداید و به حمدلله تاکنون در همه زمینه‌ها موفق عمل کرده است.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۰:۳۸

مدیر کل کمیته امداد امام (ره) استان کرمانشاه خبر داد: مسکن ۵۴۰۰۰ خانوار مددجوی کرمانشاهی تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارد

کرمانشاه- مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمانشاه گفت: منازل مسکونی ۵۴۰۰۰ مددجوی کرمانشاهی کمیته امداد امام (ره) استان تحت پوشش بیمه حوادث قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه، کمیته امداد با هدف بازتوانی خانوارهای آسیب دیده در بحران ها و حوادثی همچون سیل، زلزله، آتش سوزی و ...مبادرت به تحت پوشش قرار دادن منازل مسکونی خانوارهای تحت حمایت کرده است.
حسین خدرویسی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در این رابطه گفت: منازل ۳۲ هزار و ۷۹۳ خانوار شهری و بیش از ۲۲ هزار خانوار روستایی مشتمل بر بیش از ۵۴ هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد تحت حمایت بیمه حوادث قرار گرفته است.
وی افزود: هم اکنون قرارداد یک ساله فی مابین کمیته امداد و شرکت بیمه دانا به منظور ارائه خدمات مطلوب، موثر و سریع به مددجویان تحت حمایت این نهاد درحوادث و سوانح غیرمترقبه منعقد شده است.
خدوریسی با بیان اینکه  حداکثر میزان خسارت پرداختی از سوی سازمان بیمه گر، به ازای هر ساختمان برای خانوار شهری ۳۵۰ میلیون ریال و ۲۰۰میلیون ریال برای منازل روستایی است افزود: ۱۵۰ میلیون ریال نیز برای خسارت وارده به اسباب منازل شهری و در نهایت ۱۰۰ میلون ریال برای خسارت وارده به اسباب منزل در روستاها برآورد شده است.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه تاکید کرد: شرکت بیمه موظف است در صورت بروز حادثه برای خانوارهای مددجو مبلغ خسارت وارده را به کارشناسان مدیریت بحران هر منطقه پرداخت و این کارشناسان نسبت به بازتوانی خانوار آسیب دیده اقدامات لازم را انجام دهند.
خدرویسی اظهار کرد: آن دسته از حوادثی که به طور عمد به منازل خانوارهای تحت حمایت وارد می شود شامل هزینه های جبران خسارت سازمان بیمه گر نخواهد شد.
وی با ابراز امیدواری از اینکه هیچ حادثه و سانحه ای برای هیچ خانواده ای اتفاق نیفتد، تاکید کرد: تحت بیمه قرار دادن منازل خانوارهای مددجو به عنوان قشر ضعیف جامعه امری واجب است که در صورت بروز حوادث به حل بسیاری از مشکلات کمک خواهد کرد.

منابع دیگر:
 • ایرنا
۹۵/۰۸/۲۴
۱۲:۵۲

پارسینه ازفزایش هزینه سفر زائران کربلا گزارش می دهد از پارکینگ پنج هزار تومانی تا بیمه 25 هزار تومانی!

در حالی که در چند روز باقی مانده به اربعین بسیاری از عاشقان حسینی، تلاش می‌کنند به هر شکلی خود را به کربلا برسانند اما ظاهرا هزینه تراشی اضافی مسوولان، کام زائران را تلخ کرده است.

تحریریه پارسینه: کمتر از یک هفته دیگر به اربعین سالار شهیدان باقی مانده است و طی این مدت کم، همچنان بر تعداد زائران افزوده می شود به گونه ای که به گفته رئیس کمیته اسکان ستاد اربعین، تعداد زائران ایرانی اربعین نسبت به سال گذشته رشد 2.5 برابری داشته است. تا این امروز بیش از یک میلیون زائر از مرز ها عبور کرده اند که 40 درصد از مرز مهران ،30 درصد از مرز شلمچه،22 درصد از مرز چذابه و مابقی از مرزهایی هوایی تردد کرده اند.
در اربعین امسال اگرچه مسوولان مربوطه تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا جلوی هرگونه گران فروشی گرفته شود اما در عین حال اخباری مبنی بر نقض این قوانین به گوش می رسد.
در واقع دوسالی است که مسئولان برگزار کننده در بخش های مرتبط با سفر زائران اربعین، به اشکال گوناگون برای زائران اربعین هزینه تراشی می کنند. هزینه 25 هزارتومانی بیمه و هلال احمر، هزینه کارگزار روادید، هزینه روزانه پنج هزار تومان برای پارکینگ، افزایش دوبرابری قیمت بلیت اتوبوس های بین شهری از مرزها برای بازگشت زائران، همچنین بلیت پروازها که شنیده شده گاهی تا حدود سه میلیون هم به فروش رفته است.
مبلغ قابل توجه بیمه زائران اربعین
به گفته رئیس کل بیمه مرکزی، بیمه اربعین بیمه ای است که با هماهنگی ستاد اربعین و از سوی بیمه دانا ارائه شده است.
حق بیمه زائران 25 هزار تومان تعریف شده که خود زائر باید آن را بپردازد، از این 25 هزار تومان، 6 هزار تومان سهم هلال احمر است و به سازمان هلال احمر پرداخت می شود و 18 هزار تومانش به بیمه می رسد.
در عین حال بیمه مذکور متعهد شده است تا در صورت ابتلای هر یک از زائران اربعین به بیماری‌های سرپایی تا سقف 10 میلیون ریال هزینه درمان سرپایی را تقبل کند. همچنین علاوه بر خدمات سرپایی، در صورت بستری شدن هریک از زائران حسینی تا سقف 150 میلیون ریال تعهدات درمانی بیمه درنظر گرفته‌شده است.
البته در این میان برخی از مردم انتظار داشتند بیمه اربعین رایگان به آنها تعلق گیرد و عبدالناصر همتی، رئیس کل بیمه مرکزی در پاسخ گفته است نباید از شرکت های بیمه انتظار داشته باشیم که رایگان خدماتی ارائه دهند، چرا که آنها شرکت هایی بازرگانی هستند که باید هزینه های خود را از محل حق بیمه ها دریافت کنند.
اما نکته قابل تامل است این است که مردم عراق طی سالهای گذشته، در طول مسیرهای حضور زائران خدمات درمانی وامدادی رایگان به زائران ارائه داده‌اند اما برای حضور هلال‌احمر و بهداشت و درمان ایران در عراق باید از زائران پول گرفته شود.
پارکینگ 5000 تومانی در اربعین
گفته می شود زائرینی که خودروی خود را در پارکینگ مرز چزابه میگذارند باید مبلغ پنج هزار تومانی هزینه کنند.
در همین حال امام‌جمعه خرمشهر نسبت به این موضوع انتقاد کرده و گفته است برای هر شب 5هزار تومان این مبلغ کمی نیست و چرا چنین هزینه‌ای به زائران تحمیل می‌کنند.
در پاسخ به چرایی این موضوع یکی از مسوولان گفته است با توجه به اینکه 60 نفر به صورت 3 شیفت 8 ساعته در پارکینگ کار می‌کنند برای حق‌الزحمه نیروها چنین مبلغی از رانندگان خودرو در مرز دریافت می‌شود.
بلیتهای سه میلیون تومانی
در حالی که سازمان هواپیمایی کشوری قیمت مصوب بلیت‌های هوایی را اعلام و سازمان حمایت نسبت به گران‌فروشی بلیت پرواز عتبات عالیات هشدار داده بود اما برخی گزارشات از گرانفروشی برخی از شرکتهای هواپیمایی حکایت داشت.
این در حالی است که مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ، در خصوص تخلفات برخی از دفاتر فروش بلیت عتبات برای ایام اربعین حسینی گفته تاکنون تخلفی از سوی دفاتر مجازی که در سایت انجمن شرکت های هواپیمایی درج شده بود گزارش نشده است و تخلفات بیشتر مربوط به شرکت هایی بوده که به صورت واسطه ای اقدام به فروش بلیت کرده بودند و طبق قوانین با متخلفان برخورد شده است.
گفتنی است با توجه به اینکه اربعین یک همایش مردمی است درست نیست که هزینه های اضافی از قبیل گران کردن پول پارکینگ وبیمه و... بر مردم تحمیل شود. البته این بی سلیقگی ها در هزینه تراشی برای زائران اربعین انتقادهایی را از جانب برخی نمایندگان مجلس و ائمه جمعه در پی داشته است.
در همین حال آیت‌ا... سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در جلسه ستاد احیای امر به‌ معروف و نهی از منکر استان البرز گفته است: افزایش قیمت خدمات داخل کشور در ایام اربعین در صورتی‌که کشور میزبان، تمام توانایی‌ها و امکانات خود را برای پذیرایی رایگان از زائرین اباعبدا... الحسین(ع) در این ایام بسیج کرده است چه معنایی می‌تواند داشته باشد. می‌بینید که در عراق قیمت‌ها را پایین می‌آورند در خانه‌ها را باز می‌گذارند و تمام امکانات را به‌طوری گسترش می‌دهند که همه تشویق به این حرکت شوند، از آن‌ طرف در داخل کشور ناگهان هزینه‌ها به شکل عجیبی دو یا چند برابر می‌شود.افزایش هزینه‌ها و ایجاد موانع مالی برای زائران اربعین بیانگر نوعی سودجویی و منفعت‌طلبی است که برای یک جامعه‌ اسلامی و شیعی شایسته نیست.

منابع دیگر:
 • گیتی آنلاین
۹۵/۰۸/۲۵
۰۹:۴۹

اقدام جالب یک نماینده بیمه آرمان!

آیین- 11 کودک بی سرپرست تحت پوشش بهزیستی به جمع کودکان بیمه شده عمر و سرمایه گذاری بیمه آرمان اضافه شدند.
به گزارش سایت تحلیلی-خبری آیین، بیمه آرمان نمایندگی جابرزاده (کد 480) افتخار دارد اعلام نماید: در روز شهادت کریم اهل بیت (ع) یازده نفر کودک 10 ساله بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش بهزیستی، به جمع کودکان بیمه شده عمر و سرمایه گذاری بیمه آرمان اضافه شدند تا در سن 30 سالگی سرمایه مناسبی برای زندگی شان داشته باشند...
میثم منزوی جوان خیر سی ساله با اشاره به حدیث امام صادق (ع) میگوید که امروز توانستم دست خدا را در دستانم لمس کنم. وی امیدوار است با فرهنگ سازی بتوان به نذورات و نیکوکاری خیرین طوری جهت داد که گامهایی موثری برای بهتر کردن آینده کودکان نیازمند برداشت.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۷:۴۸

شاخص های اعطاء مجوز به شرکتهای بیمه جهت صدور ثالث / از توانگری مالی تا سرمایه پرداخت شده

آیین - آنطور که به نظر می رسد ، کمیسیون تخصصی شورای عالی بیمه در برخی معیارها از جمله دارا بودن توانگری مالی سطح یک و دو ، ضرورت پرداخت کامل سرمایه شرکت بیمه و نامحدود بودن دوره اعطاء مجوز به اتفاق نظر رسیده اند حال باید دید چه شاخص های دیگری از سوی این نهاد تخصصی در تدوین پیش نویس این آیین نامه مد نظر قرار می گیرد و از سوی دیگر توجه به این نکته ضروری است که معیار قرار دادن برخی شاخص ها مانند توانگری مالی باید با احتیاط بیشتری همراه باشد.
به گزارش سایت تحلیلی - خبری آیین و به نقل از ریسک نیوز، ماده 5 قانون جدید بیمه ثالث تصریح کرده است ، شرکت سهامی بیمه ایران مکلف است طبق مقررات این قانون و آیین نامه های مربوط به آن با دارندگان وسایل نقلیه موضوع این قانون قرارداد بیمه منعقد نماید. سایر شرکت های بیمه متقاضی فعالیت در رشته بیمه شخص ثالث می توانند پس از اخذ مجوز از بیمه مرکزی اقدام به فروش بیمه نامه شخص ثالث نمایند.
در قانون تاکید شده ، بیمه مرکزی موظف است تقاضای شرکت های بیمه را بررسی نموده، در صورت انطباق وضعیت آنها با شرایطی که ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون به تصویب شورای عالی بیمه می رسد، برای شرکت های متقاضی، مجوز فعالیت در رشته شخص ثالث صادر نماید. شرکت هایی که مجوز فعالیت در این رشته بیمه ای را از بیمه مرکزی دریافت می کنند، موظفند طبق مقررات این قانون و آیین نامه های مربوط به آن، با کلیه دارندگان وسایل نقلیه موضوع این قانون قرارداد بیمه منعقد نمایند.
اگر چه که این ماده مهم مندرج در قانون جدید شخص ثالث با اما و اگرهای فراوانی از سوی فعالین و کارشناسان بیمه ای همراه بود چرا که معتقد بودنداز یک سو وجود این اجبار برای بیمه ایران می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد و ریسک این شرکت را به یکباره افزایش دهدو از سوی دیگر کسب و کار بسیاری از شرکتهای بیمه با وجود زیان ده بودن ثالث به این رشته بیمه ای وابسته است و اجرای قانون ممکن است کسب و کار بازار را دچار آسیب کند؛ اما در نهایت تایید این قانون از سوی شورای نگهبان و تصویب آن در مجلس مهر تاییدی بر اجرای بدون چون و چرای آن شد.
انتقادی که اغلب کارشناسان صنعت بیمه بر قانون جدید ثالث وارد می آورند بی توجهی قانون گذار به انتفاعی بودن بیمه های بازرگانی است اما در نهایت به نظر می رسد از آنجا که راهی جز اجرای قانون نیست نهاد نظارتی می تواند با تدوین آیین نامه های مربوطه با اتکاء به رونق کسب و کار شرکتهای بیمه ، خلاهای قانون را پوشش دهد.
با توجه به تاکید صریح قانون مبنی بر تدوین آیین نامه ها ، کمیسیون های تخصصی شورای عالی بیمه در حال بررسی و تدوین پیش نویس آیین نامه مرتبط با ماده 5 قانون جدید ثالث هستند که با نهایی شدن ان ، جهت تصویب به شورای عالی بیمه ارسال خواهد شد ،در این راستا بررسی شاخص های مورد نظر جهت اعطاء مجوز به شرکتهای بیمه ضروری به نظر می رسد.
البته در ماده 5 قانون جدید به صورت کلی به برخی معیارها جهت اعطاء مجوز برای صدور ثالث اشاره شده است از قبیل حداقل توانگری مالی شرکت بیمه، سابقه مناسب پرداخت خسارت، داشتن نیروی انسانی و ظرفیت های لازم برای صدور بیمه نامه و پرداخت خسارت که درتدوین آیین نامه اجرائی باید از سوی مقام نظارتی مد نظر قرار گیرد.
بنابراین توجه به هر کدام از این شاخص ها می تواند در محتوای آیین نامه اثر گذار باشد از جمله اینکه شرکت بیمه باید در چه سطحی از توانگری مالی قرار داشته باشد ، مدت زمان اعطاء مجوز محدود یا نا محدود باشد ، وضعیت ذخایر شرکت بیمه ، سرمایه پرداخت شده و ....
آنطور که به نظر می رسد ، کمیسیون تخصصی شورای عالی بیمه در برخی معیارها از جمله دارا بودن توانگری مالی سطح یک و دو ، ضرورت پرداخت کامل سرمایه شرکت بیمه و نامحدود بودن دوره اعطاء مجوز به اتفاق نظر رسیده اند حال باید دید چه شاخص های دیگری از سوی این نهاد های تخصصی در تدوین پیش نویس این آیین نامه مد نظر قرار می گیرد و از سوی دیگر توجه به این نکته ضروری است که معیار قرار دادن برخی شاخص ها مانند توانگری مالی باید با احتیاط بیشتری همراه باشد.
نورعلیزاده ، عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه در این خصوص به خبرنگار ریسک نیوز اذعان داشت: به نظر می رسد حلقه مفقوده تدوین این آیین نامه ، فقدان سرعت عمل در جریان ارسال اطلاعات است چرا که در حال حاضر اطلاعات به موقع از سوی شرکتهای بیمه ارسال نمی شود و این عدم بروز رسانی اطلاعات سبب می شود صنعت بیمه به سمت مکانیزمهای برآوردی پیش رود این در حالی است که تطبیق اطلاعات با گذشته نمی تواند برآورد دقیقی از آینده ارایه دهد و این مساله در تعیین توانگری مالی یک شرکت بیمه نیز اثر گذار خواهد بود.
وی در ادامه به رابطه مستقیم توانگری مالی با میزان فروش ثالث اشاره کرد و گفت:خیلی مواقع تجربه نشان داده است توانگری مالی یک شرکت بالای 100 بوده است اما به دلیل شرایط بازار و تمایل شرکتها به فروش ثالث در قالب تخفیف و طرحهای تشویقی میزان صدور ثالث در شرکت بیمه افزایش یافته که بدون شک این افزایش صدور می تواند در توانگری مالی آن اثر گذار باشد .
وی در این خصوص تشریح کرد: با مطالعاتی که ما دریکی از شرکتهای بیمه داشتیم نشان داد هر 10 میلیاردتومان صدور ثالث می تواند یک واحد از توانگری مالی ان شرکت را بکاهد .
عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه تاکید کرد : بنابراین فروش ثالث می تواند تاثیر مستقیمی بر میزان توانگری مالی شرکتهای بیمه داشته باشد و در حالیکه توانگری مالی شرکتی به طور مثال در سطح دو معرفی شده است اما به فاصله اندکی و در نتیجه افزایش صدور ثالث سطح توانگری به میزان معناداری کاهش می یابد در این راستا توجه به اطلاعات به موقع شرکتها ضروری به نظر می رسد.
به گفته وی جهت تدوین یک آیین نامه کارا به مکانیزمهایی نیاز است که اطلاعات را بروز کندو این امر نیازمند مدل سازی دقیق است.
وی با بیان اینکه پرداخت سرمایه نیز فاکتور مهمی است که باید مد نظر قرار گیرد ، تصریح کرد: این فاکتور بخصوص برای جدیدالتاسیس ها شاخص حائز اهمیتی است چرا که شرکت هر ریسکی را که پوشش می دهد باید با میزان سرمایه پرداخت شده اش تناسب داشته باشد و اگر عملا سرمایه پرداخت نشده باشد پذیرش ریسک بالا ، ایفای تعهدات شرکت را به خطرمی اندازد.
نورعلیزاده البته بر این امر نیز تاکید کرد که توجه به تجارب جهانی نیز می تواند شورای عالی بیمه را در تدوین و تصویب یک آیین نامه کارا یاری رساند.
در ادامه رافع، رئیس کارگروه مالی سندیکا و معاون مالی بیمه کارآفرین به ریسک نیوز گفت:متاسفانه در قانون جدید به جنبه انتفاعی بودن شرکتهای بیمه توجهی نشد اما به هر حال تدوین ایین نامه های مربوطه با تاکید بر سود اوری شرکتهای بیمه و بازرگانی بودن انها باید مد نظر قرار گیرد.
وی افزود: شرکت بیمه موظف به سهامدار خود پاسخگو باشد این در حالی است که با شرایط موجود و زیان دهی شرکتهای بیمه د رحوزه ثالث و درمان این چالش ها افزایش یافته است.
وی معتقد است ، به نظر می رسد صنعت بیمه باید جهت حل معضلات ریشه ای درمان و ثالث به تفکر ریشه ای دست یابد.
به گفته رافع در خصوص رابطه شرکتهای بیمه با صندوق خسارات بدنی نیز در بسیاری موارد ابهاماتی وجود دارد که نیازمند باز تعریف است.
وی اذعان داشت: حال با توجه به لازم الجرا بودن قانون جدید به نظر می رسد ، تدوین آیین نامه های مربوطه باید در چارچوب منفعت کلیه ذینفعان باشد.
به گفته وی برای کارا شدن آیین نامه های مربوط به قانون جدید و از جمله آیین نامه مربوط به ماده 5 ، پیاده سازی یک سامانه منسجم و یکپارچه جهت ارتباط نیروی انتظامی ، صندوق خسارات بدنی ، شرکتهای بیمه و بیمه مرکزی جهت بهره گیری از یک دیتا بیس و به منظور ایجاد شفافیت در وهله اول باید در دستور کار قرار گیرد.

۹۵/۰۸/۲۵
۰۸:۰۲

سیر صعودی سهم بیمه‌های زندگی

سهم بیمه‌های زندگی از سبد پرتفوی طی پنج سال گذشته از 2 درصد به 13 رصد رسیده است. رسانه ها نوشتند که برق بدون اطلاع مردم گران شده است. در این شرایط حتی مشترکان ناخواسته و بدون هیچ گناهی بدهکار هم شده اند....در گام نخست، عوامل مختلف سازمانی و فراسازمانی پیش‌روی توسعه داخلی شناسایی شده که در قالب قوانین و مقررات، فرآیندهای مدیریتی، مهندسی و فناوری، مالی و ا...

سید رسول تاجدار در مورد حمایت اقتصادی صنعت بیمه از مردم اظهار داشت: ما در سال گذشته حدود 21 هزار کشته جاده‌ای داشته‌ایم و دیه‌ تمامی این حوادث را صنعت بیمه پرداخت کرده است. 21 هزار خانواده‌ سرپرست خود را از دست داده بودند و می‌توانستند معضل اجتماعی برای جامعه باشند و به لحاظ اقتصادی دچار مشکل شوند ولی صنعت بیمه توانست از آنهاحمایت مالی کند.
وی افزود: در کنار این حدود 300 هزار نفر مصدوم داشته‌ایم که از این تعداد 8 درصدشان معلولیت‌های بین 20 تا 70 درصد داشته‌اند که هزینه‌های این افراد را هم صنعت بیمه پرداخت کرده است. بنا بر این صنعت بیمه همواره این خدمات را به مردم ارائه داده است اما از شاخص‌های ارائه شده رضایت نداریم.
تاجدار با بیان این که حرکت‌های خوبی برای رشد صنعت بیمه آغاز شده است گفت: در 5 سال گذشته سهم بیمه‌های زندگی از سبد پرتفوی صنعت بیمه از 2 تا 3 درصد (در آمار 6 ماهه صنعت بیمه) به 13 درصد رسیده است و این نشان می‌دهد که صنعت بیمه راه درستی را انتخاب کرده و پیش برده است.
وی تصریح کرد: ما اولین شرکت بیمه‌ای بودیم که سال 88 در بورس عرضه شدیم. حدود 7.5 درصد سهم بازار صنعت بیمه در دست ماست و به عنوان سومین شرکت بیمه‌ای کشور فعالیت داریم.
مدیرعامل بیمه البرز خاطر نشان کرد: در آمار رسمی بیمه مرکزی که در 5 ماهه ابتدای سال صادر شده و قطعی شده حدود 17.6 درصد رشد داشته ایم.
وی تصریح کرد: 9 سال متوالی مشتری مدارترین شرکت صنعت بیمه بودیم و 3 سال از این 9 سال در میان بانک‌ها و بیمه‌ها مقام برتر را کسب کردیم.

۹۵/۰۸/۲۳
۱۷:۰۳

برنامه بیمه پارسیان برای رتبه بندی بین المللی بیمه پارسیان سود آورترین شرکت بیمه ای در سال های ۹۳و ۹۴

ایستانیوز:مدیرعامل بیمه پارسیان در آیین نواخته شدن زنگ آغاز معاملات بورس به مناسبت ششمین سالروز عرضه سهام این شرکت در بازار سرمایه اظهار داشت: مذاکرات بسیاری با شرکت های بیمه خارجی آغاز شده ، اما هنوز این همکاری ها رسمی نشده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، هادی اویار حسین با یادآوری اینکه بیمه اتکایی نخستین مرحله همکاری شرکت های بیمه با طرف های خارجی است، گفت: انتظار می رود ابتدا شرکت های بیمه آرام آرام با شرکت های اروپایی در زمینه بیمه اتکایی بویژه در حوزه نفت و انرژی همکاری کنند.
اویار حسین ادامه داد: مرحله بعدی همکاری شرکت های بیمه ایرانی و خارجی می تواند در حوزه طراحی محصولات مشترک و سپس ایجاد فضای تبادل و انتقال اطلاعات باشد.
وی لازمه حضور شرکت های بیمه خارجی در بازار ایران را آمادگی بازار داخلی دانست و افزود: برای این کار باید عملیات فنی و تخصصی شود و سپس سرمایه گذاری رخ دهد.
مدیرعامل بیمه پارسیان به برنامه این شرکت برای رتبه بندی بین المللی اشاره کرد و افزود: اقدام های اولیه و مذاکراتی با یک شرکت رتبه بندی اروپایی آغاز شده است و اکنون در مرحله ترجمه رسمی صورت های مالی و تبادل اطلاعات هستیم.
اویارحسین ابراز امیدواری کرد کار رتبه بندی این شرکت تا نیمه زمستان امسال به سرانجام برسد.
وی درباره محاسن حضور پنج ساله بیمه پارسیان در بازار بورس گفت: الزام بورس در زمینه شفافیت صورت های مالی و تعهد شرکت ها در پرداخت سود به سهامداران، سازمان ها و شرکت ها را به سمتی می برد که به تعهدات خود پایبند باشند.
مدیرعامل بیمه پارسیان با تاکید بر اینکه شرکت های بورسی از دیگر شرکت ها موفق تر هستند، گفت: الزام هایی که این شرکت ها به سهامدار و مرجع قانونی دارند، سازمان ها را پویاتر می کند.
به گفته اویارحسین، بیمه پارسیان با سرمایه یک هزار و 100 میلیارد ریالی(110 میلیارد تومان) و ارزش یک هزار و 900 ریالی(190 تومان) هر سهم در بورس پذیرفته شد و اکنون ارزش هر سهم آن به سه هزار ریال(300 تومان) و سرمایه آن به 2 هزار میلیارد ریال(200 میلیارد تومان) افزایش یافته است.
این فعال حوزه بیمه خصوصی افزود: درخواست افزایش سرمایه این شرکت از سوی سازمان بورس و بیمه مرکزی پذیرفته شده است و این موضوع پس از تصویب مجمع عمومی شرکت در دو مرحله به صورت پذیره نویسی عام پیگیری خواهد شد.
به نوشته ایرنا،اویارحسین با یادآوری اینکه بیمه پارسیان در سال های 1393 و 1394 توانسته است بالاترین سود را در کل صنعت بیمه و شرکت های بیمه داشته باشد، خاطر نشان کرد: رتبه دهم صنعت بیمه در بورس نشان می دهد این صنعت هنوز به جایگاه اصلی خود نرسیده است.
 

۹۵/۰۸/۲۳
۱۹:۰۰

حضور بیمه رازی در رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان

ایستانیوز: بیمه رازی در رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی جام باشگاه های جهان حضور پیدا کرد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)،رقابت‌های کشتی آزاد جام باشگاه های جهان در روزهای ۱۰و ۱۱آذرماه به میزبانی شهر خارکف اوکراین و رقابت‌های کشتی فرنگی جام باشگاه‌های جهان در روزهای ۱۸و ۱۹آذرماه به  میزبانی شهر بوداپست مجارستان برگزار می‌شود که تیم‌ بیمه رازی به عنوان نماینده کشورمان در این رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

منابع دیگر:
 • فرصت نت
۹۵/۰۸/۲۵
۰۸:۳۷

در نخستین همایش مسئولیت اجتماعی کشور بیمه "ما" نشان برنزگرفت

ایستانیوز:شرکت سهامی بیمه "ما" در نخستین همایش مسئولیت اجتماعی موفق به کسب نشان برنزین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، نخستین همایش مسئولیت اجتماعی کشور در تاریخ 24 آبان ماه سال جاری با حضور رئیس جمهور محترم جناب آقای دکتر حسن روحانی ، جناب آقای دکتر نهاوندیان رئیس محترم دفتر ریاست جمهوری ، جناب آقای دکتر ربیعی وزیر محترم تعاون کار و رفاه اجتماعی ، جناب آقای دکتر قاضی زاده هاشمی وزیر محترم بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، جناب آقای دکتر فرهادی وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری ، سرکار خانم مولاوردی معاون محترم رئیس جمهور در امور زنان و خانواده ، جناب آقای خدادادی نماینده محترم آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی ورئیس کمسیون اجتماعی مجلس ، جناب آقای محسنی بندپی ریاست محترم سازمان بهزیستی کل کشور ، همسر محترم شهید دکتر محمد فیاض بخش و جمعی از مسئولین و مدیران نهادها و موسسات مختلف در سالن اجلاس سران برگزار شد .
 
بر اساس این گزارش ، نشان ملی مسئولیت اجتماعی ایران با عنوان جایزه شهید دکتر فیاض بخش به سازمان ها و شرکت ها، نهادها و موسسات و ارگان های فعال در عرصه مسئولیت اجتماعی به ویژه در حوزه سلامت، رفاه و تأمین اجتماعی و محیط زیست اهدا شد.
 
این گزارش می افزاید: براساس اعلام دبیرخانه نشان مسئولیت اجتماعی ؛ از بین 197 شرکت و سازمان بررسی شده 47 نهاد و شرکت به مرحله نهایی ارزیابی نشان مسئولیت اجتماعی راه پیدا کردند که تنها 13 شرکت موفق به کسب جایزه و نشان ملی شدند که در این میان  شرکت سهامی بیمه "ما" به عنوان تنها شرکت بیمه ای موفق به کسب نشان برنزین شد و علت این انتخاب انجام طرح بیمه نامه مسئولیت مدنی پلنگ ایرانی و حفاظت از محیط زیست بود.

۹۵/۰۸/۲۵
۰۸:۳۷

مدیر عامل بیمه پارسیان : رقبای حرفه ای خود را پشت سر گذاشتیم

بانكداري ايراني - بیمه پارسیان برای سال 95 به سازمان بورس اعلام کرده بود که 6000 میلیارد ریال پرتفوی خواهد داشت اما با برنامه دقیق پورتفوی شرکت با رشد سه برابری مبلغ به 18000 میلیارد ریال خواهد رسید .

 بانكداري ايراني - بیمه پارسیان برای سال 95 به سازمان بورس اعلام کرده بود که  6000 میلیارد ریال پرتفوی خواهد داشت اما با  برنامه دقیق  پورتفوی شرکت با رشد سه برابری  مبلغ  به 18000 میلیارد ریال  خواهد رسید و بر این اساس ، امروز پرتفوی شرکت از مرز 10 هزار  میلیارد ریال  گذشته و نسبت به عملکرد اعلامی به بورس، بیش از 40 درصد از پیش بینی ها ، جلوتر است که بر این اساس از EPS سالیانه جلوتر خواهیم بود و سرعت پیشرفت بیمه پارسیان بیشتر از بقیه رقبای حرفه‌ایست.
مدیر عامل بیمه پارسیان ، در گفت‌وگو با بانكداري ايراني  ، با بیان مطلب فوق افزود :  بیمه پارسیان بزرگترین شرکت بیمه تماما خصوصی  و بورسی است که  از سال 82 تاسیس شده  و از سال 1389  سهام شرکت در بورس دادوستد می شود.  این شرکت  در  ماه های اخیر 28 درصد رشد عملکردی  داشته  و  در بخشهای درمان و حوادث ، کشتی ،  هواپیما و باربری  فعالیت جدی داشته‌است .
هادی اویار حسین در ادامه عنوان کرد: سرمایه شرکت بیمه پارسیان در حال حاضر 200 میلیارد تومان است  که تصمیم دارد که  این میزان را به رقم  400 میلیارد تومان برساند . در حال حاضر سهم بازار بیمه پارسیان زیر 7 درصد است که در ماه های پیش رو بیش تر خواهد شد . این  شرکت 60 شعبه  فعال دارد که آخرین شعبه طی هفته گذشته در کیش راه اه اندازی شد.
مدیر عامل بیمه پارسیان در خصوص  حاکمیت شرکتی در شرکت مطبوع خود  گفت:  این جانب 5 سال است که در بیمه پارسیان سمت خدمت می کنم  و در تمام این دوران سعی  شد است تا  تمام موارد مطروحه از سوی بیمه مرکزی به نحو احسن انجام شود  بر همین اساس حاکمیت شرکتی را اجرا  کرده و کمیته های ریسک و کمیته مطالبات و دیگر کمیته در شرکت  تشکیل شده  و در حال گزارش دهی دوره ای هستند. 
اویار حسین با اشاره یه اینکه  بیمه پارسیان سومین شرکت در  بیمه تکایی است و توانسته در مقابل شرکت هایی که بیش از 50 سال سابقه دارند وضعیت بهتری  پیدا کند ، گفت :   در خصوص سرمایه گذاری خارجی مذاکرات  زیادی انجام شده است  و به دلیل مشکلاتی هنوز به صورت عملیاتی سرمایه ای بصورت جدی انجام نشده است اما با رفع مشکلات اولین نوع سرمایه گذاری بیمه اتکایی خواهد بود زیرا مقدمات آن انجام شده است  و شرکتهای اروپایی در مذاکرات قبول کردند که در خصوص بیمه اختیاری در حوزه بیمه اتکایی ورود کنند . و در مرحله بعد به سمت  محصول مشترک حرکت کنیم . 
مدیر عامل شرکت بیمه پارسیان  در پایان  افزود:  فضای رقابتی در حال حاضر منصفانه نیست توجه داشته باشید که در حال حاضر یک  شرکت کاملا دولتی و سه شرکت دولتی – خصوصی وجود دارند که درصد بالایی از سهام انها در اختیار دولت است . 
 بر این اساس فضای رقابتی خوبی ندارند . بنابراین مساله مهمتر از نرخ شکنی در صنعت بیمه فضای رقابتی  نامناسب است که باید فکری برای آن شود .  همچنین یکی از موارد مهم در صنعت بیمه ایران بیمه نامه های فنی است یعنی در آن نرخ شکنی و خودزنی نباشد و شرکت ها بیمه نامه را باری به هر جهت صادر نکنند از همه ممتر با ورود سرمایه گذاری های خارجی قطعا این شرکت ها با شرکتهای خارجی با  مشکل روبرو می شوند زیرا شرکتهای خارجی بیمه نامه هایی را می پذیرند که  شرایط  فنی  خوبی داشته  وبر اساس استاندارادهای بین المللی صادر شده باشد  

منابع دیگر:
 • پول‌پرس
 • 3 بی ان
 • نیوزبانک
۹۵/۰۸/۲۴
۰۹:۵۶

بیمه ما ؛ اولین شرکت اجرا کننده کامل حاکمیت شرکتی در صنعت بیمه گری ایران

بانكداري ايراني - شرکت بیمه ما اولین شرکت بیمه گری ایران است که حاکمیت شرکتی را به صورت تمام و کمال اجرا کرده و افتخار دارد که تمام دستورالعملهای بیمه مرکزی را در این خصوص به نحو احسن و به منظور بهبود شرایط وضعیت امور سهامداری و مدیریت ریسک شرکت، اجرا کند.

 بانكداري ايراني - شرکت بیمه ما اولین شرکت بیمه گری ایران است که حاکمیت شرکتی را به صورت تمام و کمال  اجرا کرده و افتخار دارد که تمام دستورالعملهای بیمه مرکزی را در این خصوص به نحو  احسن و  به منظور بهبود شرایط  وضعیت امور سهامداری و  مدیریت ریسک شرکت،  اجرا کند. 
مدیر عامل شرکت بیمه ما در گفت‌وگو با بانكداري ايراني ، با بیان مطلب فوق و با اشاره به  اولویت های شرکت بیمه  ما در خصوص  اجرای تمام قد  قوانین اصلاح گرانه بیمه مرکزی  گفت: یکی از اصول مهم حاکمیت شرکتی این است که هیات مدیره شرکت از تمام مراحل اقدامات و فعالیت کلان شرکت و مدیران  آن  مطلع است ،  بنابراین ارتباط خوبی بین هیات مدیره و مدیران ارشد شرکت بر قرار می شود البته  این اقدام با تشکیل کمیته های مختلف صورت می گیرد . 
مجید صفدری در ادامه عنوان کرد : شرکتها با تشکیل  کمیته ریسک ، کمیته حسابرسی داخلی و کمیته فنی سعی می کنند تا کلیه خطرات و ضعف‌های   خود را  بر طرف کنند. و با اجرای حاکمیت شرکی همه ارکان شرکت درگیر یک سیستم اجرایی دقیق و حساب شده می شوند که همه روزه برای بهبود شرایط خود سعی  خواهند کرد. 
وی افزود: لذا وجود حاکمیت شرکتی سبب از بین بردن رقابت ناسالم در سطح شرک‌های بیمه گری شده  و حتی مانع از نرخ شکنی‌ها در سطح کلان این صنعت می شود همچنین  مانع تجمیع مطالبات در شرکت‌ها شده و سلامت مالی را برای شرکت به ارمغان خواهد آورد . 
مدیرعامل بیمه ما افزود: و از همه مهمتر  مدیر عامل را در برابر هیات مدیره پاسخگو می کند زیرا  بر این اساس مدیر عامل به عنوان  جزیی از یک سازمان باید پاسخگوی هیات مدیره باشد .
صفدری در ادامه عنوان کرد : از طرف دیگر سهامداران عمده  نمی توانند در امور اجرایی شرکتها دخالت کنند و با اجرایی شدن قانون راهبردی شرکتها  ارتباط سهامدار عمده و عوامل اجرایی شرکتها محدود شده و هر کسی بر اساس وظیفه خود رفتار خواهد کرد واز همه مهمتر در اصل و نصب های شرکت دیگر مداخله نخواهد کرد .با این تفاسیر  حاکیت شرکتی در صنعت بیمه ایران بسیار ضروری است  و کمک حال مدیران عامل شرکتها و به منظور بهبود شرایط شرکتهاست .
مجید صفدری مدیر عامل بیمه ما در پایان گفت: بیمه ما همه  تمامی کمیته های مرتبط با حاکمیت شرکتی را ایجاد کرده و تاکنون گزارشات زیادی در سطح شرکت تهیه شده وبه دلیل  سهامی عام و  بورسی بودن شرکت به اطلاع عموم نیز رسیده است. به عنوان مثال کمیه خسارت ، کمیته حسابرسی، کمیته جبران خدمات،  کمیته بررسی مطالبات و دیگر کمیته ها در حال حاضر در این شرکت فعال بوده و گزارش دوره‌ای خود را تهیه و تنظیم می کنند.

۹۵/۰۸/۲۴
۰۹:۱۹

صنعت بیمه ایران ؛ حریفی ناتوان در برابر غولهای جهانی

بانكداري ايراني -از سال 2012 میلادی که تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی ایران شدت گرفت ، صنعت بیمه نیز از این امر مستثنی نبوده و بخش‌هایی از آن با لطماتی روبرو شد و به تبع آن صنعت حمل و نقل ایران نیز تحت الشعاع قرار گرفت، زیرا شرکتهای ایرانی توان بیمه کردن کشتی ها و هواپیما را نداشتند.

 بانكداري ايراني -از سال 2012 میلادی که تحریم های ظالمانه علیه  جمهوری اسلامی ایران شدت گرفت ، صنعت بیمه نیز از این امر مستثنی نبوده و بخش‌هایی از آن با لطماتی روبرو شد و به تبع آن صنعت حمل و نقل ایران نیز تحت الشعاع قرار گرفت، زیرا شرکتهای ایرانی توان بیمه کردن کشتی ها و هواپیما را نداشتند. 
 اما در حال حاضر که تحریم ها کمرنگ شده  است ماهیت کوچک بودن صنعت بیمه ایران رخ نمایی می کند. تا جایی که کل صنعت بیمه ایران توانایی بیمه کردن حتی یک کشتی  یا هواپیمای  غول پیکر را ندارد که نشان از سبک وزن بودن صنعت بیمه ایران نسبت به اندازه جهانی این صنعت است. 
به گزارش بانکداری ایرانی،  وقتی از 23 ژانویه سال 2012 اتحادیه اروپا تحریم‌های تازه ای بر حمل و نقل تجاری و خدمات بیمه ای کشتی های نفتی و گازی اعمال کرد، بیمه گران ایرانی به این صرافت افتادند که بیایند و خودشان بخشی از بیمه‌گری حمل و نقل اعم از کشتی و هواپیما را انجام دهند اما در این کار توفیقی نداشتند و تجارت و حمل و نقل دریایی نفت خام و محصولات پتروشمی شرکت کشتیرانی ایران و برخی از شرکت‌ها به دلیل تحریم ها در ادامه آسیب دیدند.
شرکت های بیمه داخلی نیز به دلیل عدم توان رقابت پذیری در بازارهای بین المللی و عدم امکان رتبه بندی شدن برای اعتبار یافتن در پی تحریم‌ها از پوشش ریسک احتمالی حمل و نقل دریایی نفتکش‌ها و حمل و نقل دریایی با مشکل مواجه شدند. تاجایی که به گفته معاون بیمه های اتکایی بیمه مرکزی "بدون داشتن پی.اند.آی صادرات کالاهای تجاری و نفتی مختل شد".
بر اساس این گزارش  ، بیمه کشتی و هواپیما نیاز به میلیاردها دلار  نقدینگی و ضمانت نیاز دارد که شرکت های بیمه گری ایران این میزان نقدنگی را در اختیار ندارند.  زیرا در سال 94 از سوی  26 شرکت  تنها حدود  63 میلیارد دلار حق بیمه تولید شده  که نشان از  کوچک  بودن فضای بیمه ایران است .
اما بعد از برجام فعالان صنعت بیمه همچنان چشم به راه  بیمه گران خارجی شدند چندی پیش  معاون بیمه های اتکایی بیمه مرکزی  که چندین بار از ضرورت تقویت سازی اینگونه بیمه ها و ایجاد ساختار پی.اند.آی در ایران خبر داده بود و ابراز امیدواری کرده بود که با اجرا شدن برجام، صنعت بیمه به شرایط پیش از تحریم بازگردد این مساله گویای ناتوانی شرکتهای ایرانی در بمه گری بین المللی است .
در همین رابطه رئیس کل بیمه مرکزی گفت: پوشش هایی که برخی بنادر اروپایی از نفتکش ها می خواهند، پوشش های بسیار سنگینی است که برای بیمه کشتی ها چند میلیارد دلار است که پوشش این رقم از عهده شرکت های بیمه ایرانی برنمی آید. وی افزود: این قبیل پوشش های چند میلیارد دلاری از سوی کلوپ بین المللی IG اعطا می شود و از آنجایی که بنادر اروپایی بیمه IG را قبول دارند، نفتکش ها نیز بیشتر علاقه مند هستند که از این نوع پوشش ها استفاده کرده و پوشش کامل را داشته باشند. همتی با بیان اینکه "نفتکش های ایرانی عازم بنادر اروپایی از پوشش IG استفاده می کنند"، گفت: آنهایی که سطح تعهد پایین تری می خواهند را خودمان می توانیم بیمه کنیم.وی ادامه داد: البته اینکه پوشش های چندمیلیارد دلاری را خود شرکت های بیمه بین المللی انجام دهند برای ما قابل قبول تر است، چرا که اگر اتفاقی رخ داد و خسارتی حادث شد، خیلی ضرر ملی ما بالا نرود.
گفتنی است که  خطرات و خسارات تحت پوشش بیمه نامه باربری کشتی و شناور عبارتند از : خطرات ناشی از حوادث دریایی و طوفان ، آتش سوزی و یا انفجار  ، تفدیه یا jettison (سبک سازی و یا به دریا انداختن محمولات و یا بخشی از تجهیزات شناور جهت نجات کشتی و ما بقی کالاها و شناور ) ، خسارت کلی و جزئی وارده به کشتی در اثر برخورد با اسکله و تاسیسات بندری یا سکوها  ، خسارت ناشی از تخلیه، بارگیری و یا سوخت‌گیری  ، خسارت ناشی ازترکیدن دیگ و یا شکست شفت  ، خسارت ناشی از خطای کاپیتان و یا خدمه و یا راهنما  ، سه چهارم خسارت ناشی از مسئولیت تصادم  ، زیان همگانی  ، هزینه‌های نجات .

۹۵/۰۸/۲۵
۰۹:۴۴

حضور بیمه دی در مراسم کانون بازنشستگان نیروهای مسلح سمنان

بیمه دی شعبه سمنان با شرکت در مراسم گلگشت کانون بازنشستگان نیروهای مسلح استان به معرفی و ارائه خدمات پرداخت.

پول‌نیوز - شرکت بیمه دی شعبه سمنان برای معرفی خدمات خود در مراسم گلگشت کانون بازنشستگان نیروهای مسلح این استان شرکت کرد.
به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، بیمه دی شعبه سمنان با شرکت در مراسم گلگشت کانون بازنشستگان نیروهای مسلح استان به معرفی و ارائه خدمات پرداخت.
در این مراسم که در اردوگاه تفریحی فرهنگی شهید کلاهدوز انجام شد، بیمه دی با برپایی غرفه و حضوری فعال توانست تأثیر به سزایی در معرفی محصولات و خدمات شرکت داشته باشد.
در این همایش که تعداد زیادی از مسئولان استان نیز حضور داشتند، رئیس کانون بازنشستگان استان گفت بی شک بیمه دی یکی از شرکت های خوشنام صنعت بیمه است و اظهار امیدواری کرد این بیمه با ارائه طرح های ویژه ومناسب، تأثیر به سزایی در پیشبرد اهداف کانون خواهد داشت.
مدیریت بیمه دی استان نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع بازنشستگان تأکید کرد که امیدوار است در راستای تفاهمات به عمل آمده، شعبه سمنان با تمام قوا وتخصص با ارائه خدمات به این عزیزان موجبات افزایش رفاه ورضایتشان را فراهم نماید.

منابع دیگر:
 • تجارت آنلاین
۹۵/۰۸/۲۳
۱۴:۴۹

برگزاری هفتمین گردهمایی مدیران ستادی و شعب شرکت بیمه سینا

این همایش دو روزه با هدف تبادل نظر مدیران در خصوص بهبود عملکرد شرکت، ارتقای کیفیت خدمات، استراتژی ها و تعیین راهکارهایی موثر برای سرآمدی سازمان با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، معاونین، تمامی مدیران ستادی و شعب سراسر کشورو همچنین نماینده شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا برگزار شد.

پول‌نیوز - هفتمین گردهمایی مدیران ستادی و شعب سراسر کشور شرکت بیمه سینا در روزهای 12 و 13 آبان ماه در شهر شیراز برگزار شد.
به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، این همایش دو روزه با هدف تبادل نظر مدیران در خصوص بهبود عملکرد شرکت، ارتقای کیفیت خدمات، استراتژی ها و تعیین راهکارهایی موثر برای سرآمدی سازمان با حضور مدیرعامل، اعضای هیئت مدیره، معاونین، تمامی مدیران ستادی و شعب سراسر کشورو همچنین نماینده شرکت مادر تخصصی مالی و سرمایه گذاری سینا برگزار شد.
امین شیرکانی مدیرعامل شرکت ضمن خوش آمدگویی به حاضرین به تعامل هر چه بیشتر بین ستاد و شعب تاکید نمود و هدف برگزاری همایش را ایجاد انسجام بین این دو هرم جهت ارائه راهکارهایی برای رشد هر چه بیشتر مجموعه دانست.
در این گردهمایی دکتر سعید خرقانی نایب رئیس هیات مدیره شرکت سخنرانی خود را با محوریت مدیریت دانش ایراد نمود.
ایشان اظهار داشت: دانش در دنیای پیشرفته امروز سازمان‌ها به سرعت در حال تبدیل شدن به مزیت رقابتی اصلی شده و می‌تواند برای سازمان هایی که به خوبی آن را می‌شناسند و مدیریت می‌کنند، فراهم آورنده فرصت باشد و یا به عبارتی، سازمانی می تواند هویت داشته باشد و راه موفقیت را طی کند که بتواند دانش خود را مدیریت و آن را به ثروت تبدیل کند.
وی افزود فصل تمایز بین گذشته و آینده هر کشور و سازمان، مدیریت دانش است.
همچنین در این گردهمایی عنوان شد که شرکت های موفق همواره در پی یافتن راه حل هایی جهت بهبود وضعیت و حرکت به سمت تعالی بوده اند.در این راستا شرکت بیمه سینا الگوی تعالی سازمانی را به عنوان نقطه آغازین برای ورود به جاده رشد و سرآمدی برگزیده و در این خصوص اقداماتی را انجام داده است تا در محیط رقابتی امروز، در ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود بیش از پیش سربلند باشد.
در این همایش آقایان کیومرث رعیت معاون برنامه ریزی و منابع انسانی، عبدالامین خدایی معاون مالی و پشتیبانی، دکتر محمد علی جمالی معاون فروش و توسعه بازار، دکترمهران متین فرد مدیر حسابرسی داخلی و خانم کتایون هدایت پور معاون فنی شرکت بیمه سینا گزارشاتی را مبنی بر برنامه های جاری و آتی شرکت ارائه نمودند.
همچنین 4 نفر از سرپرستان استان ها به نمایندگی از کلیه مدیران شعب برخی از مشکلات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.
در پایان امین شیرکانی پس از تشکر از حاضرین و سخنرانان این همایش گفت کلیه اعضای سازمان باید تمامی تلاش خود را به کار گیرند تا علاوه بر افزایش فروش، خدمات را با بهترین کیفیت ارائه دهند.

۹۵/۰۸/۲۳
۱۴:۴۹

پرداخت 118 میلیارد تومان مالیات از سوی بیمه دانا

پول‌نیوز - گزارش عملکرد و اقدامات انجام شده واحدهای زیرمجموعه معاونت اداری و مالی بیمه دانا طی هفت ماه اول سال جاری تشریح شد.
به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، علی‌رضا عاطفی معاون اداری و مالی بیمه دانا در جمع مدیران ستادی و اجرایی بیمه دانا در مشهد با ارائه گزارشی از مجموعه اقدامات انجام شده در حوزه‌های اداری، مالی، ساختمان، تعمیرات، بودجه و پرداخت‌های انجام شده در حوزه برون سپاری و پرسنلی گفت: سیستم‌های اداری و مالی شرکت با کمک مدیریت فناوری اطلاعات در حال تغییر و یکپارچه‌سازی است تا از این پس در فرایند کنترل و نظارت در پرداخت‌ها تسهیل صورت گیرد.
وی با اشاره به پرداخت مزایا و سایر پرداخت‌های مناسبتی به پرسنل در طول هفت ماه اول امسال و ارائه توضیحاتی در خصوص طرح طبقه‌بندی مشاغل و اجرای آن در سال‌جاری، ضمن مقایسه شیوه‌های پرداخت موجود در سایر شرکت‌ها، بر ضرورت حفظ بهره‌وری و لزوم استمرار سودآوری شرکت سخن گفت.
عاطفی با اشاره به ترکیب فروش بیمه‌های اشخاص و اموال و مقایسه نسبت خسارت گفت: تاکنون نزدیک به 90 درصد پرتفوی، طبق پیش‌بینی‌های انجام شده محقق شده که دارای نسبت خسارت مناسبی نیز بوده‌اند.
معاون اداری و مالی بیمه دانا، بحث آموزش را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: تعداد کلاس‌های آموزشی برگزار شده امسال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود 42 درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین با همت مدیریت آموزش امسال برای نخستین‌بار سیستم آموزش الکترونیک راه‌اندازی شده که با فعالیت آن تحول اساسی در حوزه آموزش رخ می‌دهد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه امور مالی، خواستار پیگیری بیشتر همکاران در حوزه وصول مطالبات معوق شد و افزود: در حوزه فناوران اقدامات قابل ملاحظه‌ای انجام شده که بخش عمده‌ای از آن‌ها تعیین تکلیف شده‌اند.
عاطفی خواستار تعیین تکلیف برخی چک‌های در جریان وصول یا برگشتی شد و تأکید کرد: حدود 10 میلیارد تومان در سیستم فناوران چک‌هایی وجود دارد که باید زودتر تعیین تکلیف شود تا از این طریق با افزایش گردش نقدینگی، خون تازه‌ای در رگ‌های شرکت جریان یابد.
معاون اداری و مالی بیمه دانا با اشاره به مبالغ پرداخت شده بابت مالیات طی سال‌های اخیر گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود 118میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده پرداخت شده است.
وی در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه ساختمان و تعمیرات نیز افزود: از سال 92 تا 94 حدود 12 میلیارد و 850 میلیون تومان بابت خرید شعبه در شهرهای شهر کرد، لنگرود، ساوه، غدیر کرج، همدان و گنبد هزینه شده و علاوه بر آن هزینه‌هایی نیز بابت تعمیرات چند شعبه صرف شده است.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۶:۴۷

در استان های غرب کشور انجام گرفت: برگزاری کارگاههای آموزشی بیمه آرمان

اخبارپولی مالی - بیمه آرمان با هدف توسعه بیمه های زندگی، کارگاههای آموزشی تکنیک های نوین بازاریابی و فروش بیمه های عمر و سرمایه گذاری را برای نمایندگان خود در شهرهای همدان، کرمانشاه و سنندج برگزار کرد.

به گزارش اخبار پولی مالی،  درکارگاههای آموزشی تکنیک های نوین بازاریابی و فروش بیمه های عمر و سرمایه گذاری که محمد جنیدی مدیر توسعه بیمه های زندگی بیمه آرمان تدریس و آموزش آنها را بر عهده داشت، نمایندگان و عوامل فروش ضمن بازآموزی بیمه های زندگی، با مهارت ها و تکنیک های بازاریابی و فنون مذاکره برای فروش بیمه های عمر آشنا شدند.
همزمان با برگزاری این کارگاهها، دکتر هادی رئیس الذاکرین معاون فروش و بازاریابی بیمه آرمان نیز به همراه حمید موسوی مدیر امور شعب و نمایندگان، از فعالیت های بیمه ای این شرکت در این شهرها بازدید و ضمن دیدار با کارکنان شعب، مسایل و مشکلات آنها مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 
رئیس الذاکرین همچنین از نزدیک در جریان چگونگی برگزاری این کارگاهها قرار گرفت و نمایندگان مسایل خود را با وی در میان گذاشتند.
 

۹۵/۰۸/۲۴
۱۵:۵۱

بر اساس اعلام بیمه مرکزی بیمه آسماری سطح توانگری یک را کسب کرد

اخبار پولی مالی- شرکت بیمه آسماری بر اساس اعلام بیمه مرکزی سطح توانگری یک را کسب کرد.

به گزارش اخبار پولی مالی، بیمه مرکزی در راستای وظایف حاکمیتی قانون تأسیس و مأموریت نظارتی وضعیت توانگری مالی شرکت‌های بیمه را اعلام کرد که شرکت بیمه آسماری توانست سطح مطلوب یا سطح یک توانگری مالی شرکت‌های بیمه را به دست آورد.
بر اساس این گزارش، توانگری مالی سطح یک توانگری مالی سطح یک بدین معناست که شرکت بیمه آسماری توانسته است در مقابل بیمه‌گذاران و صاحبان سهام ایفای تعهدات کند.
گفتنی است که در انتخاب و ارزیابی شرکت‌های بیمه علاوه بر سطح توانگری، سطح خدمات‌رسانی و رضایت بیمه‌گذار از اهمیت خاصی برخوردار است.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۵:۵۱

جلسه بررسی عملکرد نمایندگان شعبه بیمه دی ساری

با حضور کارشناسان و نمایندگان شعبه ساری، نشست بررسی عملکرد نمایندگان این استان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بیمه دی؛ جلسه ای با هدف بررسی عملکرد شعب و نمایندگان شعبه ساری در محل شعبه برگزار شد.
در این نشست که رییس ، معاون، کارشناسان و نمایندگان شعبه حضور داشتند، مدیریت استان در خصوص نظارت بر امور نمایندگان و شناسایی و حل مشکلات آنها ، ایجاد نشاط در بین نمایندگان برای جذب بازاریاب، رویکرد جدید در ارائه کارت ثالث، آسیب شناسی عدم توفیق در برخی مناقصات، حرفه ای عمل کردن برای جذب پرتفو و آموزش و یادگیری نمایندگان مطالبی را ارائه کرد.
همچنین در ادامه این جلسه صحبتهایی پیرامون سهولت در بازدید خسارت، مشکلات طرح جامع بیمه منازل مسکونی و .. انجام شد.

۹۵/۰۸/۲۳
۱۶:۵۲

برگزاری چهارمین دوره کلاس های بیمه عمر استان زنجان

شرکت بیمه دی شعبه زنجان چهارمین دوره کلاسهای بیمه عمر را برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمه دی؛ چهارمین جلسه آموزشی کلاسهای بیمه عمر در محل شعبه زنجان توسط کارشناسان شعبه برگزار شد.
شایان ذکر است پس از برگزاری سه دوره جلسات آموزشی ، شعبه خروجی مناسبی دریافت کرد و تصمیم به برگزاری چهارمین دوره این جلسات آموزشی گرفته شد.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۴:۰۸

حضور فعال شرکت های بیمه در مراسم اربعین

شرکت های بیمه امسال برای زائران اربعین خدمات ویژه ای تدارک دیده و در مسیر پیاده روی حضور دارند.
به گزارش پایگاه خبری خرد و کلان، شرکت بیمه دانا، بیمه گر اصلی زائران اربعین است و نیروهای این شرکت نیز چه در مسیر و چه در کربلا حضوری جدی دارند.
شرکت بیمه ما نیز در طول مسیر به پذیرایی از زائران پرداخته و شرکت بیمه رازی بیمه نامه حوادث زائرین کربلا ویژه مشترکان ایرانسل را به عنوان یک خدمت ویژه طراحی و ارائه کرده است.
http://khordokalan.ir/?p=4918

۹۵/۰۸/۲۴
۱۳:۱۱

برگزاري نشست مديران بيمه آسيا در سنگاپور

ر اين نشست كه هفدمين نشست مديران صنعت بيمه آسيا به شمار مي رود، فعالان در اين صنعت قصد دارند تا پويايي و تغييرات مخرب را بررسي كنند.

مديران صنعت بيمه آسيا بارديگر براي بررسي شرايط كنوني و چشم انداز اين صنعت گردهم مي آيند.
  به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، هتل "فور سيزن" سنگاپور 21 و 22 ماه نوامبر ميزبان مديران ارشد صنعت بيمه در آسيا است.
اين نشست دو روزه با عنوان "آشفتگي سازمان يافته- تسريع سرعت جهاني" برگزار مي شود و هدفش ايجاد قراردادهاي جديد در صنعت بيمه در بزرگترين قاره جهان است.
در اين نشست كه هفدمين نشست مديران صنعت بيمه آسيا به شمار مي رود، فعالان در اين صنعت قصد دارند تا پويايي و تغييرات مخرب را بررسي كنند.
همچنين آشفتگي كنوني در بازار آسيا، استراتژي هاي غيرهماهنگ بين شركت ها و عدم شفافيت اقتصادي و آشفتگي سياسي از ديگر مباحثي است كه قرار است در اين نشست مورد بررسي قرار بگيرد و تاثير آن بر روي صنعت بيمه از سوي مديران تحليل شود.
به باور كارشناسان، هرج و مرج هاي سازمان يافته اصلي ترين عاملي هستند كه بازي را تغيير مي دهند و مديران بايد توجه كنند كه اگر در استراتژي هايشان تجديدنظر نكنند، از گردونه رقابت ها خارج خواهند شد.

منابع دیگر:
 • دنیای بانک
۹۵/۰۸/۲۵
۱۰:۱۸

اعلامیه پذیره نویسی سهام شرکت بیمه سینا(سهامی عام)

عصر اعتبار- پذیره نویسی عمومی شرکت بیمه سیناآغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری «عصر اعتبار»، بر اساس تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده 1394/01/10 و صورتجلسه هیئت مدیره مورخ 1394/12/25 با توجه به افزایش سرمایه شرکت از مبلغ 905.361 میلیون ریال به مبلغ 1.500.000 میلیون ریال، تعداد 378.445.442 سهم از حق تقدم توسط سهامداران فعلی استفاده شده و با عنایت به انقضای مهلت استفاده از حق تقدم مذکور برای تحقق افزایش سرمایه بدین وسیله تعداد 216.193.558 سهم 1.000 ریالی برای پذیره نویسی عمومی عرضه می گردد.
مهلت پذیره نویسی عمومی از تاریخ 1395/08/23 لغایت تاریخ 1395/09/22 می باشد."

منابع دیگر:
 • تجارت آنلاین
 • پول نیوز
 • دنیای بانک
۹۵/۰۸/۲۴
۱۲:۴۴

اداره کل نظارت تشکیل شد خانه تکانی در نهاد ناظر بیمه ای

عصر اعتبار- بیمه مرکزی علاوه بر تغییرات در بدنه خود اقدام به ایجاد یک اداره کل جدید با عنوان «اداره کل نظارت بر شرکت های بیمه و هماهنگی استانها» کرد.

به گزارش پایگاه خبری«عصر اعتبار» به نقل از ایبنا، بیمه مرکزی همزمان با تغییر و تحول در مدیریت برخی از اداره کل های خود اقدام به ایجاد اداره کل نظارت بر شرکت های بیمه و هماهنگی امور استانها کرده است.
تا پیش از این چنین اداره کلی در ساختار بیمه مرکزی وجود نداشت. براساس آنچه که در پایگاه اینترنتی بیمه مرکزی منتشر شده «محمدجواد آقاجری» مدیرکل این اداره جدید خواهد بود.
همچنین در تغییر و تحولات دیگر در بیمه مرکزی، «محمود حق وردیلو» که تا پیش از این سمت مدیرکل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه ای بیمه مرکزی را برعهده داشت، به عنوان مدیرکل نظارت فنی منصوب شده است.
از طرف دیگر «حسن رضا عباسیان فر» به سمت مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه منصوب شده است. پیش از این «مهدی نمن الحسینی» عهده دار این سمت بود. نمن الحسینی در عین حال به سمت مدیرکل پذیرش موسسات و دفاتر بیمه ای منصوب شده است.
در ادامه تغییر و تحولات در نهاد ناظر بیمه مرکزی، «امیرحسین فارسی» که مدیرکل مالی بود، به عنوان مدیرکل سرمایه گذاری و مجامع فعالیت خواهد کرد و «مهدی علی رحیمی» که معاون وی در اداره کل مالی بود، جایگزین وی در اداره کل مالی شده است.

منابع دیگر:
 • شبکه خبری ایبنا
 • نیوزبانک
 • بانکداری الکترونیک
۹۵/۰۸/۲۴
۱۲:۴۴

بیمه حوادث زائرین بیمه رازی ویژه مشترکین ایرانسل

نقدینه- تمامی شما مشترکان ایرانسل می‌توانید به مدت 3 ماه (از 15 آبان تا 15 دی) تحت پوشش بیمه حوادث سفر ویژه زائران عتبات عالیات قرار بگیرید. بیمه حوادث شامل خطرات فوت ناشی از حادثه، نقص عضو، از کار افتادگی دائم و جزئی و فوت ناشی از حوادث تروریستی است. این بیمه مسیرهای ایران به کربلا، نجف، کاظمین، سامرا و بالعکس و تمامی اوقات شبانه‌روز را پوشش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری نقدینه، شما مشترکان ایرانسل می‌توانید با شماره‌گیری #999* و وارد نمودن کد ملی خود، این بیمه را بخرید.
قوانین و شرایط بیمه:
1. حداقل سن بیمه‌شدگان یک سال و حداکثر هشتاد سال تمام است.
2. این بیمه نامه جهت پوشش بیمه شده در برابر خطرات فوت ناشی از حادثه و نقص عضو و از کار افتادگی دائم و جزئی و فوت ناشی از حوادث تروریستی در تمام اوقات شبانه روز در مسیرهای جمهوری اسلامی ایران منتهی به شهرهای کربلا، نجف، کاظمین و سامرا و بالعکس در محدوده کشور عراق است.
3. شروع بیمه‌نامه از زمان خروج قانونی از مرزهای جمهوری اسلامی ایران بوده و اعتبار آن تا پایان مدت بیمه‌نامه و یا بازگشت به ایران (هر کدام زودتر اتفاق بیافتد) است.
تبصره: بیمه‌شدگانی که با وسیله نقلیه عمومی سفر می‌کنند، در طول مسیر رفت حداکثر به مدت دو روز از زمان حرکت و در طول مسیر برگشت نیز حداکثر به مدت دو روز از زمان ورود به ایران – چنانچه مدت بیمه‌نامه منقضی نشده باشد – در داخل مرزهای جمهوری اسلامی ایران تحت پوشش بیمه حوادث خواهند بود.
4. خطرات ناشی از سقوط هواپیما و حوادث تروریستی در داخل مرزهای ایران مشمول تعهدات بیمه‌کننده نخواهد بود.
5. چنانچه بیمه شده در هنگام رانندگی با وسیله نقلیه موتوری دچار حادثه ناشی از رانندگی شود، در صورتی خسارت وی مشمول تعهدات بیمه‌کننده قرار خواهد داشت که بیمه‌شده در تاریخ وقوع حادثه دارای گواهینامه مجاز رانندگی با همان وسیله نقلیه باشد.
6. خسارت‌های مربوط به بیمه‌شدگان با تابعیت غیر ایرانی تنها در صورتی قابل پرداخت است که حضور یا اقامت آنان در کشور قانونی باشد.
7. استفاده‌کنندگان از سرمایه بیمه در صورت فوت بیمه شده بر اثر حوادث مشمول بیمه، وراث قانونی وی و در صورت نقص عضو و یا از کارافتادگی و یا هزینه‌های پزشکی ناشی از حوادث مشمول بیمه، شخص بیمه‌شده است.
8. در صورت فوت فرد بیمه شده، ارائه مدارک زیر الزامیست:
1- تصویر تمامی صفحات شناسنامه باطل شده متوفی
2- خلاصه رونوشت وفات
3- گواهی فوت
4- گزارش پزشکی قانونی
5- تاییدیه وقوع حوادث و انجام هزینه‌های پزشکی توسط سفارت جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق
9. در صورت آسیب دیدن فرد بیمه شده، ارائه مدارک زیر الزامیست:
1- اصل بیمه‌نامه
2- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی (برای اتباع خارجی، تصویر گذرنامه و یا کارت اقامت)
3- مدارک پزشکی مرتبط با درمان عضو آسیب دیده
4- مشروح گزارش حادثه مبنی بر نحوه، علت و تاریخ وقوع آن و تاییدیه آنها از مراجع ذی‌صلاح
برای مشاهده شرایط عمومی بیمه‌نامه به طور کامل به وب‌سایت بیمه رازی مراجعه کنید.
***

۹۵/۰۸/۲۴
۱۰:۴۲

رئیس هیات مدیره شرکت بیمه معلم: اختلاس 8000 میلیارد تومانی صندوق ذخیره فرهنگیان تاثیر منفی بر "بیمه معلم" نداشت

داجمر، خبر داد که شرکت کشتیرانی به عنوان یکی از سهامداران بیمه معلم 2 گزینه را برای جایگزینی نوتاش و قاضوی، اعضای کنونی بیمه معلم معرفی کرده که یکی از آنها فردی به نام "بنایی" است.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
/* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0in 5.4pt 0in 5.4pt; mso-para-margin-top:0in; mso-para-margin-right:0in; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0in; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin;}
به گزارش خبرگزاریبسیج، رئیس هیات مدیره شرکت بیمه معلم در گفتگو با «نسیم آنلاین»، تاکید کرد که ماجرای اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان هیچ تاثیر منفی بر روند فعالیت های این شرکت نگذارده است.
موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در راستای ارتقای معیشتی و رفاه فرهنگیان و با نیت افزایش قدرت مالی دوران بازنشستگی آنها و با تصویب مجلس شورای اسلامی در سال ١٣٧٤ تاسیس شده است.
شهاب‌الدین غندالی،مدیر عامل سابق این صندوق، چهارشنبه، 28 مهر، پس از احضار توسط شعبه اول بازپرسی دادسرای پولی بانکی (ناحیه 36) پس از تفهیم اتهام در خصوص پرونده اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه با قرار بازداشت موقت روانه زندان شد.
شرکت بیمه معلم با عنوان اولیه "شرکت بیمه صادرات و سرمایه گذاری” در سال 1373 و با مشارکت نظام بانکی و تأسیس شد که درتیرماه سال 1386، پس از واگذاری بخش عمده سهام شرکت وتصمیم سهامداران جدید، نام شرکت به « بیمه معلم » تغییر یافته است.
درحال حاضر، شرکت هایی چون بانک سرمایه،شرکت ساختمانی معلم و سرمایه گذاری فرهنگیان در زمره سهامداران آن بوده که جملگی از شرکت های تحت پوشش صندوق ذخیره فرهنگیان به شمار می روند.
محمد حسین داجمر در گفتگو با «نودِ اقتصادی» اذعان داشت: چناچه تیم تحقیق و تفحص پس از حضور در صندوق ذخیره فرهنگیان، علاقمند به تحقیق و تفحص از بیمه معلم هم باشند، مشکلی وجود ندارد.
به گفته وی، صندوق ذخیره فرهنگیان این اواخر هیچ فشاری برای جذب پرتفوی به شرکت بیمه معلم وارد نساخته هر چند که استفاده از وجوهات بانک سرمایه توسط این شرکت هم در راستای ارزش افزوده بوده وگرفتاری برای بیمه معلم نخواهد داشت.
رئیس هیات مدیره شرکت بیمه معلم،خبر داد که سهام این شرکت بزودی در تالار بورس عرضه خواهد شد و تاخیر در اجرایی شدن این امر در ماه های گذشته را ناشی از بروز مشکل در ثبت سرمایه این شرکت در اداره ثبت شرکت ها دانست و در توضیح علت دوم هم گفت که تاخیر در تکمیل سرمایه شرکت بیمه معلم، از ناحیه سهامدارانی چون شرکت ساختمانی معلم و شرکت بازرسی مهندسی و صنعتی ایران سبب شد تا تکمیل سرمایه این شرکت زمان زیادی را صرف کند.
داجمر، گفت که سرمایه شرکت بیمه معلم، اکنون به 150 میلیارد تومان رسیده و قرار است تا پایان سال به عدد 200 میلیارد تومان برسد.
وی،درباره عدم عقد قرارداد شرکت بیمه معلم با وزارتخانه آموزش و پرورش پیرامون بیمه تکمیل درمان فرهنگیان هم گفت که شرکت بیمه آتیه سازان حافظ یک شرکت بیمه ای غیربازرگانی بوده در حالیکه بیمه معلم بابت تعرفه و پرداخت سهم اتکایی به بیمه مرکزی باید در چارچوب قانون حرکت کند و ادامه داد که بیمه معلم نمی توانست انتظارات وزارتخانه آموزش و پرورش دراین خصوص را برآورده سازد،چون بیمه نامه تکمیل درمان فرهنگیان برای شرکت های بیمه ای تجاری زیان ده بوده و مقرون به صرفه نبود.
داجمر، خبرداد که شرکت کشتیرانی به عنوان یکی از سهامداران بیمه معلم 2 گزینه را برای جایگزینی نوتاش و قاضوی، اعضای کنونی بیمه معلم معرفی کرده که مراحل قانونی آن در حال سپری شدن است که یکی ازآنها فردی به نام "بنایی" است. رئیس هیات مدیره شرکت بیمه معلم گفت که نام فرد دوم را به خاطر ندارد.

۹۵/۰۸/۲۳
۱۷:۰۱

داستان هاي واقعي در قالب سريال براي شبکه دو تصویربرداری سریال «بازگشت» با مشارکت بیمه رازی به پایان رسید

خبرایران:تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «بازگشت» با مشارکت بیمه رازی در تهران به پایان رسید.

به گزارش خبر ایران، تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «بازگشت» که محصول گروه خانواده و فرهنگ شبکه ۲ سیما با مشارکت شرکت بیمه رازی است، هفته گذشته در تهران به پایان رسید.
سریال تلویزیونی «بازگشت» مجموعه ای اپیزودیک بوده و با موضوع حوادث اجتماعی در گونه تریلر و در ۱۰ قسمت ۳۰ دقیقه ای به تصویر کشیده شده است، تصویربرداری این سریال بعد از گذراندن مراحل تحقیق و پژوهش، نگارش فیلمنامه و تصویربرداری، بعد از حدود ۱۰ ماه به پایان رسید.
این سریال تلویزیونی براساس پرونده های واقعی ساخته شده است. حضور افراد واقعی هر پرونده در سریال و جلوی دوربین و شرح وقایع حادث شده بر آنها و در ادامه دیده شدن همان وقایع به صورت داستانی از شاخصه های این سریال محسوب می شود. بازیگران در این سریال براساس چهره های واقعی افراد هر پرونده انتخاب و جلوی دوربین رفته اند و در مجموع حدود ۷۰ بازیگر در این مجموعه ایفای نقش نموده اند.
ساختار این سریال متکی بر ایجاد هر چه بیشتر تعلیق و هیجان برای بیننده است تا بیننده بتواند عمق حادثه را دریابد. هدف اصلی ساخت این مجموعه فرهنگ سازی استفاده از انواع بین بیمه ها عموم مردم می باشد.
عوامل ساخت این سریال عبارتند از: تهیه کننده: محمد کاظم بیات، کارگردان: امیرحسین ماکویی، نویسنده: فریدون قائدی، مدیر تصویربرداری: نوید مهیمنیان، مدیر صدابرداری: بهروز عابدینی، سیروس عابدینی، طراح چهره پردازی: شبنم منصوری، یوسف صدساله، طراح صحنه و لباس: امیرحسین ماکویی، تدوین و صداگذاری: داریوش نوروزی زاده، مجتبی عباسی فارسونی، مدیرتولید و برنامه ریز: امید کاوه آهنگری، علی حسن پور، دستیارکارگردان: مجید محمدپور، مجید کوهی، دانیال سیاوش، پوریا پرتو، منشی صحنه: منا علامه امیری، مرجان شاهوردی، آناهیتا کارخانه، گروه بدلکاری: گروه بدلکاران نقابدار، کیوان رضایی، جلوه های ویژه کامپیوتری: امین نیک اندیش، مسوول صحنه: سهیل صحرایی، مهدی محمدی اصل، مسوول لباس: راضیه عسگری، الهه نصیری، فروغ باهنر، دستیاران چهره پردازی: ونداد درویشیان، لیلا باغبان جوادی، دستیاران تصویربرداری: کیوان تقیه، شاهین طهماسب، امیر رحمانی، دستیاران صدابرداری: بابک علوی، امید اسلامی، علی تقوی، روابط عمومی: زهره ترابی، امورمالی: مریم بیات، گروه تدارکات: هومن خستونه، حسین خستونه، مهدی جعفری، امیر حبیب نژاد، سینه موبیل: محمد غلام نژاد، احمد غلام نژاد، عکاس: امین سروری، احمد طاهرپور، کیمیا عباسی، پوریا منجزی، حسام میروکیلی، حمل و نقل: امیری، خستونه، بازیگران: پوریا منجزی، عطا شاپناه، صدف فتحی، ندا اصغری، مریم رامیان، محمد الخاص پور، امین موسی پور، پوریا پرتو، شکوفه داوودی، مونا نوبتی، مهدی مخبری، امین دانش، محمدعلی فرمند، علی حسن ناصری، مهسا نقیبی، فرزاد فکری، فهیمه مومنی، عباس غدیری، افروز ابراهیم زاده، مجید محمدپور، رضا رضوانی، علی نادربیگی، مجتبی انفرادی، محمد فرمانی، فرانک فروزانفرد، ملیکا عبداللهی، امیررضا بهرامی، راحیل محمدجانی، سعید رضا صفت، علی ولیانی، محمد عبدالرشیدی و…، مجری طرح: کانون فیلم آهنگ تصویر.

منابع دیگر:
 • ایرنا
۹۵/۰۸/۲۴
۰۲:۳۰

بررسی حقوق شهدای منا در کمیسیون امنیت ملی

روز نو :
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بررسی نحوه رسیدگی به حقوق خانواده‌های شهدای منا با حضور رئیس سازمان حج و زیارت در کمیسیون متبوعش خبر داد.
 
به گزارش روز نو؛  سیدحسین نقوی نماینده مردم ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران به ارائه گزارشی از نشست صبح امروز (یکشنبه) کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: کمیسیون با هدف بررسی و ارزیابی پیگیری حقوق خانواده‌های شهدای منا و رسیدگی به مسائل خانواده‌های آنان جلسه‌ای با حضور اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت، قشقاوی معاون امور مجلس وزارت خارجه، نمایندگان دادستان کل کشور، بنیاد شهید و امور ایثارگران، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت اطلاعات، وزارت کشور و بیمه مرکزی برگزار کرد.
 
وی افزود: پس از طرح موضوع از سوی بروجردی رئیس کمیسیون، اوحدی گزارشی از روند فعالیت‌های سازمان ارتباط با خدمت‌رسانی به خانواده‌های شهدای منا و دفاع از حق و حقوق آنان ارائه کرد و گفت که تا احقاق کامل حقوق آنان به فعالیت‌های خود ادامه خواهیم داد.
نقوی یادآور شد: همچنین قشقاوی گفت که وزارت امور خارجه نیز با جدیت کامل پیگیری حقوق خانواده‌های شهدای منا بوده و خواهد بود.
 
وی اضافه کرد: در پایان جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای منا، تصمیماتی از جمله، پیگیری جدی حقوقی حقوق خانواده‌های شهدای منا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدای منا گرفته و مقرر شد دولت همت بیشتری برای حمایت همه‌جانبه از خانواده‌های شهدای منا به کار بندد.
 
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین خواسته شد تا تمامی مشکلات قضایی خانواده‌ها همانند دیگر خانواده‌ شهدا به مسئول ذیربط خانواده شهدا در قوه قضائیه ارجاع داده شود و جلسات منظمی برای پیگیری و تحقق حقوق خانواده‌های شهدای منا تشکیل شود.

منابع دیگر:
 • تابناک
۹۵/۰۸/۲۳
۱۵:۳۸

امضای تفاهم نامه همکاری بانک کشاورزی و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور

خبرگزاری آریا-بانک کشاورزی و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ، تفاهم نامه ای مبنی بر توسعه تعاملات مالی ریالی و ارزی امضا کردند و برمبنای آن بانک کشاورزی ، بانک عامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و 36 شرکت زیر مجموعه آن شد.
به گزارش خبرگزاری آریا،روز دوشنبه 24 آبان دکتر مرتضی شهیدزاده رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی و حمیدرضا جانباز رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به نمایندگی از نهادهای متبوع خود تفاهم نامه همکاری امضا کردند .
بر اساس این گزارش، در این نشست دکتر شهیدزاده با بیان این مطلب که بانک کشاورزی به این تفاهم نامه نگاه ملی دارد، تصریح کرد: تعامل با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشوربه معنای خدمت رسانی برای تضمین رفاه مردم در بخش آب و فاضلاب در روستاها و شهرها است و ما به عنوان سرباز نظام، این مهم را موجب افتخار و وظیفه خود می دانیم.
وی افزود: بانک کشاورزی با درا ختیار داشتن بیش از 2000 کارشناس ، بیشترین آمارنیروهای متخصص در بخش طراحی و نظارت پروژه ها در سیستم بانکی را داشته که در کنار زیرساخت های پیشرفته بانکداری الکترونیکی خود می تواند تعاملات و همکاری های خوبی را با شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور رقم زند و ضمن ارائه خدمات متنوع بانکی و تسهیلاتی، با همکاری و هم افزایی این شرکت، فصل جدیدی در خدمت رسانی به روستائیان و کشاورزان ایجاد کند.
این گزارش می افزاید در این نشست نمایندگان شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشوربا تاکید بر لزوم استفاده بهینه از ظرفیت های دو طرف، اظهار امیدواری کردند در پی امضای این تفاهم نامه پروژه های مشترک نظیر طرح های آب رسانی روستایی گسترش یافته و طرح های جدیدی تعریف شود.
نمایندگان این شرکت همچنین با بیان این که شرکت مهندسی آب و فاضلاب در روستاها با تامین زیرساخت ها موجب کاهش مهاجرت روستاییان می شود ، اظهار امیدواری کردند با تکیه بر هم سویی اهداف ، تعامل سازنده ای را در زمینه جمع آوری و تخصیص پسآب ها برای مصارف کشاورزی به انجام رسانند.
شایان ذکر است ، تمرکز تمام حساب های شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و 65 شرکت زیر مجموعه آن در یک بانک واحد برای نخستین بار روی داده است و بر اساس این قرارداد در صورت تجمع و رسوب حساب های این شرکت در بانک کشاورزی، این بانک نسبت به ارائه تسهیلات وعاملیت روش های تامین مالی برای طرح های توسعه ای شرکت های آب و فاضلاب استانی، پرداخت تسهیلات رفاهی به این شرکت ها و ارائه خدمات بانکی ریالی ، ارزی و بانکداری الکترونیک بر اساس مقررات بانکی و مفاد تفاهم نامه اقدام خواهد کرد.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۷:۳۸

بانک کشاورزی نشان شایسته ملی گرفت

کنگره سراسری نشان شایسته ملی با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد ملی برگزار و تندیس این کنگره به بانک کشاورزی اهداء شد.

کنگره سراسری نشان شایسته ملی با رویکرد مقاوم سازی اقتصاد ملی برگزار و تندیس این کنگره به بانک کشاورزی اهداء شد.
به گزارش ایانا،این کنگره پیرو  منویات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم مقاوم سازی اقتصاد ملی با هدف تقویت زیر ساخت های اقتصادی کشور در پیوستن به بازارهای بین المللی، به مناسبت روز ملی کیفیت در سالن همایش های بین المللی سازمان اسناد و کتابخانه ملی برگزار شد.
این گزارش می افزاید، در این کنگره عملکرد سازمان ها و برندها در سه حوزه «کیفیت»، «مشتری مداری» و «محیط زیست» براساس استاندارد13000 isiRi مورد ارزیابی قرار گرفت و بانک کشاورزی به عنوان سازمان برگزیده معرفی و نشان شایسته ملی کنگره به این بانک اهداء شد.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۷:۵۷

درباره اولتیماتوم دیوان محاسبات به مدیران بانکی

انتشار خبر مهلت سه روزه دیوان محاسبات به مدیران عامل بانک‌های دولتی مبنی بر الزام آنها به بازگرداندن دریافتی‌های مازاد بر ماهی 20 میلیون تومان از سال 1393 تا به امروز از چند منظر درخور بررسی است.

به گزارش ایسنا، «جهان صنعت» در ادامه نوشت: نخست آنکه رسانه‌ای کردن چنین اقدامی گرچه سوژه خبری داغی برای رسانه‌ها محسوب می‌شود اما در عین حال اعتبار مدیران عامل بانک‌ها به عنوان حافظان و نگهبانان سرمایه‌های دولت و مردم را هدف قرار می‌دهد و آن را خدشه‌دار می‌سازد. درست است که مخاطبان اولتیماتوم دیوان محاسبات را مدیران عامل بانک‌های دولتی تشکیل می‌دهند اما از آنجا که بخشی از منابع این بانک‌ها متعلق به سپرده‌گذاران است، زمانی که پای اعتبار بانک‌ها و مدیران آنها به میان می‌آید از نظر افکار عمومی تفاوتی میان بانک‌های دولتی و خصوصی وجود ندارد. البته حساب آن گروه از مدیران بانکی که مرتکب تخلفات مالی به اثبات رسیده در محاکم دادگستری شده‌اند از حساب مدیرانی که در حال حاضر سکان مدیریت بانک‌ها را در دست دارند، جداست و به همین سبب سازمان‌های مختلف دولتی و حکومتی باید با مسایلی که به اعتبار و حیثیت مدیران بانک‌ها مربوط می‌شود با نهایت احتیاط برخورد کرده، از علنی و رسانه‌ای کردن آنها خودداری ورزند. این هیچ تناقضی با شعار معروف دانستن، حق مردم است یا حق دسترسی آزاد مردم به اطلاعات که به صورت قانون درآمد، ندارد.
نکته دیگری که در ارتباط با اولتیماتوم سه روزه دیوان محاسبات به مدیران عامل بانک‌های دولتی درخور توجه است مدت زمان بسیار کوتاهی است که برای یک گزارش‌دهی مالی نسبتا بزرگ در نظر گرفته شده، چیزی شبیه جریمه‌های یک‌شبه‌ای که در دوره دبستان خانم یا آقا معلم‌ها در گذشته‌های دور به‌منظور تنبیه دانش‌آموزان در نظر می‌گرفتند؛ جریمه‌هایی که انجام آن چندان آسان نبود و اغلب اشک از چشم دانش‌آموزان جاری می‌کرد و نکته بسیار درخور توجه دیگر در ارتباط با رقم 20 میلیون تومان حقوق و مزایای ماهانه برای مدیران عامل بانک‌هاست که گویا یک مصوبه کاملا واکنشی از سوی دولت نسبت به ماجرای فیش‌های حقوقی است که با توجه به حساسیت و سختی‌های فوق‌العاده و درجه بالای مسوولیت مدیران عامل بانک‌ها این میزان حقوق و مزایا، منطقی و کارشناسی به نظر نمی‌رسد.
تعیین این میزان حقوق و مزایای ماهانه برای مدیرعامل یک بانک که انتظار داریم حافظ، امین و گوش به زنگ دارایی‌های دولت و سپرده‌های مردم باشند با شعار تدبیر دولت یازدهم اصلا جور درنمی‌آید و سکوت مدیران بانک‌ها در برابر این تصمیم نباید به منزله رضایت آنها تلقی شود. تعیین این میزان حقوق برای مدیران عامل بانک‌ها بعد از افشای فیش حقوق چند صد میلیون تومانی مدیرعامل سابق بانک رفاه یا فیش حقوق یکصد میلیون تومانی رییس کل سابق بیمه مرکزی و وام‌های چند صد میلیون تومانی با بهره‌های تک‌رقمی آن مصداق بارز ضرب‌المثل معروف نه به آن شوری‌شور، نه به این بی‌نمکی و نشان‌دهنده فرهنگ دیرپای ما ایرانی‌هاست که یا چهلستون می‌سازیم یا بیستون و حد اعتدال را در تصمیم‌گیری‌ها و اقدامات خود رعایت نمی‌کنیم.
باز جای شکرش باقی است که فعلا مدیران عامل بانک‌ها و موسسات مالی بخش‌خصوصی که باید سرشار از انگیزه و نشاط برای اداره امور این بانک‌ها و دمیدن روح نوآوری و خلاقیت در مدیران و کارکنان زیرمجموعه خود باشند از دایره این تصمیم‌گیری افراطی و غیرقابل توجیه بیرون مانده‌اند که خود این مساله یک‌بار دیگر یکی از وجوه مهم تمایز میان بنگاه‌داری دولتی و بخش‌خصوصی را نمایان می‌سازد که باید برای آن دسته از مدیران دولتی که برابر خصوصی‌سازی مقاومت می‌کنند، عبرت‌آموز باشد.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۴:۵۳

سامانه اینترنت بانک رفاه بروز رسانی شد

سامانه اینترنتی بانک رفاه با طرح جدید و امکان بهره‌برداری از سامانه مدیریت یکپارچه مالی( سمیم)، به روزرسانی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

به گزارش سرویس بازار ایسنا، بانک رفاه کارگران اعلام کرد: مشتریان می‌توانند پس از ورود به سامانه بانکداری اینترنتی این بانک با استفاده از سامانه مدیریت یکپارچه مالی (سمیم) برای مشاهده وضعیت کامل مالی خود و برنامه‌ریزی و مدیریت هوشمندانه آن اقدام کنند.
این سامانه ضمن دسته‌بندی تراکنش‌های حساب‌ها، امکانات جدیدی چون بودجه‌بندی، هدف‌گذاری، مدیریت چک و تقویم یادآور در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.
در طراحی جدید سامانه اینترنت بانک رفاه تلاش شده با بهره‌مندی از آخرین متد طراحی و متناسب با الگوهای پورتال اطلاع‌رسانی این بانک، همچنین با استفاده از فونت جدید برای نمایش مطلوب اطلاعات و محتویات، فضایی فراهم شود تا مشتریان به سهولت و به آسانی امور مالی خود را انجام دهند.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۶:۳۰

مجلس دهم برای اصلاح قانون عملیات بانکی از دوره قبل مصمم‌تر است

گروه اقتصاد: عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب کلیات طرح بانکداری اسلامی در کمیسیون مربوطه اظهار کرد: مجلس دهم بنا دارد تا پایان سال قانون بانکداری اسلامی را به نتیجه برساند.

سیدحسن حسینی شاهرودی، عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، با اشاره به تلاش مجلس دهم برای تعیین تکلیف قانون بانکداری اسلامی اظهار کرد: نزدیک به 27 سال است که موعد اجرایی شدن و به روز شدن بانکداری اسلامی گذشته و دولت‌ها به این موضوع ورود پیدا نکردند.
وی افزود: این در حالی است که نظام پولی و بانکی جهانی به ویژه بعد از بحران 2008 آمریکا خود را به روز کرد و مطابق شرایط روز، قوانین، مقررات و ابزارهای لازم را به کار گرفت و خود را برای ورود به عرصه‌های جدید اقتصادی مسلح کرد اما نظام بانکی و مالی ما خصوصاً در دولت گذشته و دولت فعلی همچنان درجا می‌زند.
عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون اقتصادی گفت: دولت قبلی و فعلی بنا گذاشته بودند که لایحه قانون بانکداری اسلامی را به مجلس ارائه کنند و قانون نوین بانکداری را پیشنهاد بدهند اما نه دولت گذشته به تعهدات خود عمل کرد و نه این دولت به وعده‌های خود در این زمینه عمل کرده است؛ ناچار نمایندگان اقدام به تدوین طرح قانون بانکداری اسلامی کردند.
وی در مورد طرح مجلس گفت: آنچه از سوی مجلس آماده شده طرح نسبتاً مناسبی است و ویژگی‌های خاص و مهمی در آن قید شده که امیدواریم دولت هم به کمک مجلس بیاید و در زمانی که کمیسیون تعیین کرده، یعنی طی 45 روزی که مهلت داده لایحه خود را ارائه کند تا با ادغام طرح مجلس و لایحه دولت، قانونی قوی و غنی را به تصویب برسانیم.
حسینی با اشاره به مهلت‌های مکرر مجلس نهم به دولت برای ارائه چنین لایحه‌ای که منجر به عقیم ماندن پیگیری‌ها در مجلس گذشته شد، گفت: خوشبختانه مجلس دهم در این رابطه محکم ایستاده و حتی طرح خود را تقدیم هیئت‌رئیسه کرده و اعلام وصول نیز شده و کلیات آن در کمیسیون به تصویب رسیده است بنابراین مجلس دهم نسبت به مجلس نهم در این زمینه جلوتر است. منتخب مردم شاهرود در مجلس افزود: با این حال امیدواریم دولت طی 2 هفته آینده لایحه خود را ارائه کند اما اگر این اقدام صورت نگیرد کمیسیون وارد جزئیات طرح خواهد شد.
حسینی تصریح کرد: مجلس دهم بنا دارد تا پایان سال قانون بانکداری اسلامی را به نتیجه برساند تا سال آینده شاهد آن باشیم که معاملات بانکی بر اساس قانون بانکداری اسلامی اجرا می‌شود.

۹۵/۰۸/۲۴
۰۹:۵۳

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات در گفتگو با تسنیم: اجرای قراردادهای فاینانس سیستم بانکی ایران باید فعال شود

مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: در حال حاضر بیمه "هرمس" آلمان، آمادگی پوشش بیمه‌ای برای ایران دارد آما سیستم بانکی و بانک مرکزی نیز باید فعال شود تا قرارداد‌های فاینانس در ایران اجرا شود.

سید کمال سید علی در گفت‌وگو با خبرنگار بخش کشاورزی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: صادرکنندگان خرد نیز می‌توانند از خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران استفاده کنند به طوری که  اکنون حتی صادر "دمپایی و جوراب" به عراق نیز استفاده می‌کنند.
وی با بیان اینکه خدمات صندوق ضمانت صادرات ایران به دو شکل ضمانت‌نامه و بیمه‌ای است افزود: از خدمات ضمانت‌نامه همه صادر کنندگان استفاده می‌کنند و از خدمات بیمه صادرکنندگانی که نگران عدم دریافت پول خود هستند بهره می‌برند.
مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران با اشاره به اینکه اشخاص حقیقی، بانک‌ها و دولت‌ها از مشتریان ما هستند ادامه داد: درصورتی‌که روابط بانکی فراهم شود پوشش بیمه  صندوق ضمانت صادرات ایران بیشتر و در کشور مختلف می‌توانیم خدمات ارائه دهیم اما اجرای شدن این امر نیازمند باز شدن کارگزاری‌ها است.
850 میلیون دلار پوشش بیمه‌ای تا به امروز
وی تصریح کرد: تا به امروز حدود 850 میلیون دلار پوشش بیمه‌ای داشته‌ایم که به نظر می‌رسد تا پایان سال باید به یک میلیارد و 800 میلیون دلار برسد.
سید علی گفت: در سال جاری 10 درصد بخش ضمانت نامه  و نزدیک به 200 درصد در بخش بیمه‌ای  رشد خدمات به خاطر باز شدن بازارهای تجاری داشته‌ایم. 
وی با اشاره به اینکه مشکل معوقات بانکی، شرایط ارائه تسهیلات جدید را برای مشتریان جدید کم کرده است اظهار داشت: امیدواریم که معوقات بانکی زودتر ساماندهی و مواردی که به قوه قضائیه منعکس‌شده، پیگیری شود.
این مقام مسئول افزود: با پرداخت بدهی‌های ایران به آلمان، بیمه "هرمس"  تفاهم‌نامه ای با ایران برای همکاری‌های مشترک منعقد کرده است.
سیدعلی گفت: در حال حاضر بیمه "هرمس" آلمان آمادگی پوشش بیمه‌ای را برای ایران دارد آما سیستم بانکی و بانک مرکزی ایران نیز باید فعال شود تا قرارداد‌های فاینانس در ایران اجرا شود.

۹۵/۰۸/۲۴
۱۲:۵۳

توسعه روابط بانکی ایران و سنگاپور

خبرگزاری شبستان:سنگاپور یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است و در حال حاضر این کشور خواهان همکاری با ایران در زمینه بانکی است.

خبرگزاری شبستان – گروه سیاسی: سنگاپور با مساحت ۷۱۸ کیلومتر مربع کمی کوچکتر از بحرین است. این کشور که از تعدادی جزیره تشکیل شده، در جنوب شرقی آسیا واقع شده و یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است. سنگاپور و یکی از ۳ کشور-شهر مستقل کنونی در جهان است. از زمان استقلال در سال ۱۹۶۵، به یکی از پررونق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترددترین بندرهای دنیاست. سنگاپور از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که متکی بر بخش خدمات و صنعت است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌است. به نحوی که هم‌اکنون چهارمین مرکز اقتصادی بزرگ دنیا، دومین بازار بزرگ قمار و کازینو و سومین مرکز بزرگ پالایش نفت در دنیا به شمار می‌آید.
 
بنابراین گزارش، در حال حاضر این کشور خواهان همکاری با ایران در زمینه بانکی است. ایرنا در این زمینه به نقل از ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی نوشته است: "بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران آمادگی کامل برای حمایت از بانک های دو کشور به منظور شروع همکاری های بانکی با بانک های سنگاپور را دارد. تجار و فعالان اقتصادی دو کشور برای استفاده از خدمات بانکی به منظور تسویه معاملات تجاری فی مابین وی تقاضاهای فزاینده دارند."
 
یادآور می شود: سنگاپور بهمن ماه سال گذشته با صدور دستورالعملی به بانک های این کشور بخشنامه تحریم تجارت و هرگونه عملیات بانکی با ایران را که سال 2012 صادر کرده بود، لغو کرد.
 

۹۵/۰۸/۲۵
۰۷:۱۸

عدم همکاری بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید/ گزارش عملکرد بانک‌ها به مسئولان نظام ارائه می‌شود

معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت گفت: عدم همکاری بانک‌ها در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به مسئولان نظام گزارش می‌شود.

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس در شصت و دومین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی که با حضور علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی برگزار شد، محسن صالحی‌نیا در رابطه با پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید به بنگاه‌های کوچک گفت: اوایل کار بین وزارت صنعت و بانک‌ها با توجه به اینکه هنوز به تفاهم مشترک نرسیده بودیم مشکلاتی وجود داشت اما در حال حاضر بین تمام دستگاه‌های مربوط به این طرح هماهنگی لازم به وجود آمده است. 
معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت با بیان اینکه برای حل مشکل واحدی تولیدی در ابتدا قرار بود مبلغ 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات به 7 هزار و 500 واحد صنعتی کوچک پرداخت شود، گفت: اما تاکنون 11 هزار میلیارد تومان به 16 هزار و 194 واحد پرداخت شده است.
صالحی‌نیا با بیان اینکه بزودی گزارشی از تأثیر پرداخت این تسهیلات به بنگاه‌های صنعتی در رونق تولید برای مسئولان نظام منتشر می‌شود، گفت: بانک‌ها در پرداخت تسهیلات همکاری خوبی داشته‌اند و حتی رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده که در صورت اتمام 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات اگر بنگاهی مانده باشد که تسهیلات دریافت نکرده باشد اما افزایش رقم پرداخت تسهیلات است.
وی افزود: بانک‌های کشاورزی، ملی، سپه، صنعت و معدن، ملت، صادرات و تجارت جزء 7 بانکی بوده‌اند که بیش از 95 درصد تسهیلات را به متقاضیان پرداخت کرده‌اند. 
معاون امور صنایع و اقتصادی وزارت صنعت با بیان اینکه بانک کشاورزی به لحاظ تعداد بیش از 50 درصد پرداخت تسهیلات را انجام داده است، گفت: متاسفانه علیرغم اینکه حدود 90 پرونده برای دریافت تسهیلات طرح رونق تولید به بانک‌ها خصوصی معرفی شده‌اند اما این بانک‌ها به موضوع پرداخت تسهیلات بی‌توجه بودند. 
وی افزود: عملکرد بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید را به مسئولان نظام منتقل می‌کنیم و این موضوع را برای رسیدگی به مجلس می‌فرستیم.  

۹۵/۰۸/۲۴
۲۲:۱۲

رشد ۸۰ درصدی استفاده از خدمات بانکداری الکترونیک بانک ایران زمین

استفاده کنندگان از خدمات بانکداری الکترونیک بانک ایران زمین شامل اینترنت بانک، تلفن بانک، همراه بانک، درگاه‌های پرداخت اینترنتی و پیام کوتاه به نسبت پایان سال ۹۴ حدود ۸۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی بانک ایران زمین،  براساس اعلام مدیریت بانکداری الکترونیک این بانک تعداد استفاده کنندگان از خدمات بانکداری الکترونیک بانک ایران زمین، شامل اینترنت بانک، تلفن بانک، همراه بانک، درگاه‌های پرداخت اینترنتی و پیام کوتاه بانکی به نسبت پایان سال ۹۴، رشد ۸۰ درصدی را نشان می دهد.
همچنین از ابتدای سال ۹۵ تاکنون حدود ۳۱ درصد به تعداد کاربران بانکداری مدرن بانک ایران زمین افزوده شده است.
در همین راستا سیدمحمدحسین استاد مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین در گفت و گوی کوتاهی در خصوص الزام استفاده از بانکداری الکترونیک اظهار داشت: در روزهای سرد سال در شهرهای بزرگ کشور با مشکل آلودگی حاد مواجه می‌شویم که در چند روز اخیر نیز شاهد آن هستیم، که یکی از دلایل مهم آن سفرهای درون شهری است که بانکها می توانند با ترغیب همراه با آموزش خدمات بانکداری الکترونیک به مردم نقش بسیار مهمی در کاهش آلودگی ایفا کنند.
وی افزود: بانک ها از سال ها پیش با ایجاد زیرساخت های لازم حرکت به این سمت و سو را آغاز کرده اند و با وجود حدود ۴۰ میلیون گوشی هوشمند و سایر امکاناتی که در اختیار مردم قرار دارد هر روز شاهد رشد و گسترش بیش از پیش استفاده کنندگان از خدمات بانکداری الکترونیک هستیم.
مدیر روابط عمومی بانک ایران زمین در خصوص اینکه آیا بانکداری الکترونیک در ایران به نسبت سایر کشورها رشد خوبی داشته است، گفت: ما در چند سال اخیر با وجود شرایط اقتصادی کشور و تحریم ها شاهد رشد و گسترش این تکنولوژی در کشور بوده ایم، هرچند شاید سرعت حرکت آن کند شده بود، اما امروز با مهیا شدن شرایط و گسترش فن‌آوری اطلاعات به سرعت آن افزوده خواهد شد.
وی در پایان اظهار داشت: در آینده نزدیک با تلاش همه جانبه بانکهای کشور و بانک مرکزی شاهد تغییر چشمگیر در عرصه خدمات بانکداری الکترونیک خواهیم بود.  

۹۵/۰۸/۲۴
۱۲:۴۸

در جلسه شورای گفتگو مطرح شد؛ هشدار دوباره طیب‌نیا به بانک‌ها/همه باید به تعهدات خود عمل کنند

وزیر امور اقتصادی ودارایی باتاکید برضرورت همراهی بانکها درپرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی گفت: وزارت اقتصاد با بانکهای دولتی که درحمایت ازبخش صنعت به تعهدات خودعمل نمی‌کنند،برخورد خواهدکرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی طیب‌نیا در جلسه امشب شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با تاکید بر ضرورت همراهی تمامی بانک‌ها در اجرای تعهدات خود نسبت به تامین مالی بخش تولید اظهار داشت: وزارت امور اقتصادی و دارایی با بانک های دولتی که عملکرد مثبتی در حمایت از بخش تولید و تامین مالی آن ندارند، برخورد خواهد کرد.
وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: نظارت و برخورد با بانک های خصوصی متخلف به عهده بانک مرکزی است ولی با توجه به اینکه دولت رونق بخش تولید را در دستور کار جدی خود دارد، همه بانک ها باید به تعهدات خود به صورت کامل عمل کنند.
وی ادامه داد: دولت بر روی تامین مالی این پروژه ها محکم ایستاده است و عقب‌نشینی نخواهد کرد.
طیب‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود پیشنهاد داد تا کارگروهی از فعالان بخش اقتصادی و تولید نمایندگان وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در کنار وزارت صنعت به صورت مرتب وضعیت تامین مالی بخش تولید را پایش کرده و گزارش آن را در جلسه بعدی شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ارائه دهند.
این عضو کابینه یازدهم خاطرنشان کرد: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی جای گله‌گذاری نیست؛ چراکه همه ما با هم در این مورد همراه و همزبان هستیم و به نظر می‌‍رسد در آن کارگروه هم باید پیشنهاداتی برای سرعت بخشیدن به کار از سوی بخش خصوصی و دولت ارائه و کار به سرانجام رسد.

۹۵/۰۸/۲۴
۲۱:۵۶

سلاح ورزی اعلام کرد: برداشت مبلغی از وام رونق تولید بابت بدهی از سوی بانک‌ها

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با اشاره به مشکلات پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید، گفت: بانک‎ها مبالغی از تسهیلات را بابت بدهی برداشت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین سلاح‌ورزی در نشست شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به مهمترین مشکلات ناشی از اجرای بخشنامه پرداخت تسهیلات طرح رونق تولید پرداخت و گفت: برداشت مبالغی از تسهیلات توسط بانک‌ها به ازای بدهی‌های قبلی تسهیلات گیرندگان که عملا مانع ورود و تزریق نقدینگی به جریان تولید می‌شود یکی از مشکلات جدی این بخش است.  
وی با بیان اینکه بلوکه کردن بخشی از تسهیلات به عناوین مختلف همچون وثایق مشکل دیگر متقاضیان تسهیلات طرح رونق تولید است، افزود: طولانی شدن زمان رسیدگی به درخواست‌ها توسط بانک‌ها، علیرغم فرصت معین شده به دلایل مختلف از جمله عدم کفایت اختیار بانک‌های عامل خصوصی در سطح استان را مشکل دیگر متقاضیان تسهیلات طرح رونق تولید عنوان کرد.  
نایب رئیس اتاق ایران هدایت جریان پرداخت تسهیلات از سوی بانک‌ها به مشتریان قدیمی و دارای حساب معتبر با ضمانت بازگشت‌پذیری در قالب رونق طرح تولید را از دیگر مشکل متقاضیان این تسهیلات دانست.

۹۵/۰۸/۲۴
۲۳:۴۷

واکنش کارشناسان به تصمیم اخیر بانک مسکن؛ بانکها بدنبال جذب سپرده بیشتر هستند/بازار مسکن نفعی نمی‌برد

اغلب کارشناسان کاهش نرخ سود و افزایش سقف تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان را راهی برای افزایش جذب سپرده بیشتر و بی تاثیر در بهبود بازار مسکن می‌دانند.

به گزارش خبرنگار مهر، رسانه ای شدن مصوبه جدید بانک مسکن برای کاهش نرخ سود و افزایش سقف تسهیلات حساب پس انداز جوانان واکنش های متفاوتی را در میان کارشناسان بازار مسکن به همراه داشت؛ اگرچه برخی معتقدند که این اقدام انگیزه برای سپرده گذاری را در میان جوانان افزایش می‌دهد و می تواند تعداد بیشتری از متقاضیان خرید مسکن را خانه‌دار کند، اما برخی دیگر از کارشناسان، این مصوبه را  راهی برای جذب بیشتر سپرده از سوی بانک مسکن می‌دانند که نمی‌تواند تاثیری بر بازار داشته باشد و تنها منافع بانک مسکن را تامین می‌کند؛ البته دراین میان عده ای نیز هستند که این اقدام را به سود طرفین می‌دانند اگرچه بر بیاثر بودن این اقدام بر بهبود بازار هم پافشاری می‌کنند.
در همین ارتباط، مدیرعلمی طرح جامع مسکن در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره اثرات مصوبه اخیر بانک مسکن بر بازار می‌گوید: این اقدام می‌تواند تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن را افزایش دهد اما نمی تواند در بازار اثر گذار باشد زیرا پوشش دهی چندانی ندارد و تنها تعداد کمی از متقاضیان را در بر می‌گیرد.
فردین یزدانی، ادامه می‌دهد: البته تصمیم جدید بانک مسکن در مجموع اقدامی مثبت  و هم سو با منافع متقاضی و بانک مسکن است اگرچه بیشتر، انگیزه متقاضیان خرید را برای سپرده گذاری افزایش می‌دهد و این موضوع در راستای منافع بانک است اما باتوجه به کاهش دو درصدی در سود و افزایش سقف تسهیلات، منافع متقاضیان را هم تامین می‌کند.
روشی برای جذب سپرده،  نه پرداخت تسهیلات
رییس گروه سیاست‌گذاری مسکن دانشگاه علم و صنعت هم در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، مصوبه جدید بانک مسکن را در بازار مسکن بی اثر می‌داند و می‌گوید: بانک مسکن نیازمند جذب سپرده است بنابراین چنین تصمیمی را اجرایی کرده، درواقع این اقدام در راستای جذب سپرده است نه پرداخت تسهیلات.
فرهاد بیضایی، اظهار می‌کند: قانون اخیر بانک مسکن از سوی مسئولان کنونی تصویب شده است اما تعهدات بلند مدت برای مسئولان آتی ایجاد می‌کند و آنها باید در بازه ۵ تا ۱۵ سال آینده تامین‌کننده این نرخ سود تسهیلات باشند.
وی ادامه می‌دهد: کاهش نرخ سود و افزایش سقف تسهیلات بیش از هر تاثیری، بار روانی به همراه دارد و پیشنهاد می‌شود که مسئولان بانک مسکن به جای کاهش نرخ سود در چندین دوره و برای صندوق های مختلف، یک مصوبه برای کاهش نرخ سود تمامی صندوق ها اجرایی کنند.
به گفته بیضایی بازار کنونی مسکن، نیازمند اتخاذ سیاست‌هایی است که تاثیرات اقتصادی برای جامعه داشته باشد به عنوان نمونه وزارت راه و شهرسازی باید اقدامی جدی در کنترل بازار زمین انجام دهد که در این زمینه فعالیتی انجام نشده است.
افزایش انگیزه برای سپرده گذاری 
رییس انجمن انبوه سازان تهران نیز در گفتوگو با مهر، درباره تاثیرگذاری تصمیم جدید بانک مسکن بر بازار، می‌گوید: کاهش سود و افزایش سقف تسهیلات تاثیری بر بازار مسکن ندارد.
 حسن محتشم ادامه می‌دهد: دوره انتظار برای دریافت این تسهیلات ۵ تا ۱۵ سال است و نمی توان پیش بینی کرد که ارزش پول در سال‌های آینده چقدر خواهد بود و افزایش سقف تسهیلات تا ۱۱۰ میلیون تومان چه سهمی از هزینه یک واحد مسکونی را پوشش می‌دهد.
به گفته رییس انجمن انبوه سازان تهران، کاهش نرخ سود و افزایش سقف تسهیلات تنها باعث ایجاد انگیزه در متقاضیان  برای سپرده گذاری می‌شود و تاثیر دیگری بر خروج از رکود یا ایجاد رونق در بازار مسکن نخواهد داشت.
محتشم می‌افزاید: اینگونه مصوبات بانک مسکن در رونق بازار بی تاثیر است و حتی تصمیماتی مانند افزایش سقف تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم به ۱۶۰ میلیون تومان هم تاثیرگذاری کمی دارد.
وی معتقد است که رکود مسکن به سیاست‌های انقباضی دولت در ساختار اقتصادی و کاهش نقدینگی باز می‌گردد و چنین تصمیماتی نمی‌تواند موجب بهبود بازار شود.
گفتنی است براساس تصمیم تازه بانک مسکن، نرخ سود تسهیلات حساب پس انداز جوانان از ۱۱ به ۹ درصد کاهش یافته است و سقف تسهیلات برای صاحبان سپرده ۱۵ ساله از ٧٠‌میلیون تومان به ١١٠‌میلیون تومان، برای سپرده گذاران ٥ساله صندوق جوانان حداکثر ٦٠‌میلیون تومان و صاحبان سپرده ١٠ساله تا سقف ٨٥‌میلیون تومان افزایش یافته است.

۹۵/۰۸/۲۵
۰۶:۲۲

دلایل نامساعد بودن شاخص حمایت از سهامداران خرد ریشه‌یابی شد فرمول اقتصادی جلب توجه خارجی‌ها

دنیای اقتصاد: ارزیابی بانک جهانی از محیط کسب و کار کشورهای مختلف نشان می‌دهد که عدم حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران یا سهامداران خرد یک مشکل جهانی شناخته می‌شود. از این رو سیاست‌گذاران در بسیاری از کشورها، نظام حقوقی و سیاست‌های راهبری گروهی بنگاه خود را به منظور حمایت از حقوق سهامداران و به خصوص سهامداران خرد اصلاح کرده‌اند. گزارش بانک جهانی از رتبه‌بندی سهولت راه‌اندازی کسب‌وکار در سال 2017 نشان می‌دهد که ایران در شاخص فرعی حمایت از سرمایه‌گذاران خرد در رتبه 165 از میان 190 کشور ایستاده است. سال قبل رتبه ایران در این شاخص 166 از میان 189 کشور بود. از میان 10 شاخص فرعی که مبنای رتبه‌بندی کلی بانک جهانی است، یکی از بدترین رتبه‌های ایران به شاخص حمایت از سرمایه‌گذاران خرد مربوط می‌شود.
در ضرورت حمایت از این سرمایه‌گذاران چند هدف کلی را می‌توان عنوان کرد؛ اول اینکه با این کار به توسعه بازار سرمایه و حضور سهامداران حقیقی کمک می‌شود که نتیجه آن ورود پس‌اندازهای آنان به چرخه تولید و اشتغال است. هدف دوم اینکه حضور تعداد بیشتری از سهامداران خرد و حقیقی به‌عنوان خریدار و فروشنده فعال، بر کارآیی، نقدشوندگی و ثبات بازار سرمایه تاثیر مثبتی دارد و نظارت بر فعالیت ناشران اوراق بهادار و بازیگران بازار را افزایش می‌دهد. سومین هدف اینکه اگر اثبات شود در یک کشور، حمایت‌های بیشتری برای سهامداران خرد وجود دارد، شاهد افزایش میزان سرمایه‌گذاری خارجی در آن کشور خواهیم بود. هدف چهارم این است که بی توجهی به حقوق سهامداران خرد ممکن است به افزایش هزینه سرمایه در یک شرکت منجر شود و هدف آخری که می‌توان برای حمایت از حقوق سهامداران خرد برشمرد، آثار فرهنگی این موضوع است. به عبارت دیگر، نمی‌توان استدلال معقولی ارائه داد که چرا باید به‌صورت غیرمنصفانه و نابرابر، سهامداران خرد در مقایسه با سهامداران اکثریت فقط به دلیل داشتن سهام کمتر، در وضعیت نامساعدی قرار بگیرند.
با ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و تاکید بر مسائلی همچون مردمی‌سازی اقتصاد، اصلاح و تقویت همه‌جانبه نظام مالی کشور، شفافیت فعالیت‌های اقتصادی، گسترش و تعمیق نظام جامع تامین مالی، گسترش سهم بازار سرمایه و نقش بیشتر مردم و بخش‌های خصوصی و تعاونی در عرصه اقتصاد کشور، توجه بیشتر به حمایت و صیانت از حقوق سهامداران خرد ضروری به نظر می‌رسد. با توجه به اهمیت حمایت از سرمایه‌گذاران خرد، کمیسیون حاکمیت شرکتی و مسوولیت اجتماعی بنگاه‌ها اتاق بازرگانی ایران، راهکارهایی برای حمایت و صیانت از حقوق آنها را ارائه کرده است.
در گزارش انجام کسب و کار، معیار بانک جهانی برای ارزیابی شاخص حمایت از سرمایه‌گذار خرد، چگونگی تدوین مقررات مربوط به معاملات با اشخاص وابسته است. در این گونه معاملات که در شرکت‌ها رایج است، این احتمال وجود دارد که منافع سهامداران خرد در مقایسه با منافع مدیرعامل یا سهامدار کنترل‌کننده در اولویت پایین‌تری قرار گیرد. لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت در مواد 129، 130 و 131 به مساله معامله با اشخاص وابسته پرداخته و محدودیت‌هایی را در این خصوص مقرر کرده است. این در حالی است که مقررات مواد 129 تا 131 چند دهه پیش به تصویب رسیده. از این رو باید پذیرفت که با توجه به افزایش حجم تامین مالی از طریق شرکت‌های سهامی عام و نقش اساسی آن در پیشرفت اقتصاد کشورها و نیز توسعه یافتگی هرچه بیشتر قواعد حقوقی، تجدیدنظر در این مقررات به منظور تضمین رفتار منصفانه و عادلانه با سهامداران خرد، ضروری به نظر می‌رسد. اصول راهبری گروهی بنگاه (حاکمیت شرکتی) با مفهوم کنونی در لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب 1347 مطرح نشده است.
در سال‌های اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار و بانک مرکزی با تصویب و الزامی کردن دستورالعمل‌ها، آیین‌نامه‌ها و رهنمودهای جداگانه، بخش‌هایی از اصول راهبری گروهی بنگاه را در بازارهای مالی و پولی کشور اجرایی کرده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران، پیشگیری از وقوع تخلفات و نیز ساماندهی و توسعه بازار شفاف ضروری است. همچنین می‌توان با تدوین و محاسبه شاخص‌های راهبری گروهی بنگاه و مسوولیت‌پذیری اجتماعی و رتبه‌بندی شرکت‌ها از منظر این شاخص ها، ابزارهای تشویق و حتی تنبیه آنها را در اجرای اصول و سازوکارهای راهبری گروهی بنگاه مورد توجه قرار داد. از مهم‌ترین مسائل در راهبری گروه بنگاه که به حضور و اعتماد سهامداران و مردم منجر می‌شود، افشای اطلاعات و میزان مسوولیت مدیران در قبال سرمایه‌گذاران و ذی‌نفعان است.
به‌کارگیری و استفاده از ابزارها و روش‌های نوین گزارشگری و گزارش دهی مثل زبان گزارشگری تجاری از دیگر موارد پیشنهادی است. تحقیقات نشان می‌دهد شرکت‌هایی که از این زبان گزارشگری استفاده می‌کنند، در مباحث مربوط به راهبری گروهی بنگاه و شفافیت اطلاعاتی از شرکت‌های دیگر برترند. علاوه بر آن انتشار گزارش‌های مبتنی بر استاندارد گزارش‌دهی GRI (استاندارد گزارش‌دهی اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی) درخصوص پایداری و مسوولیت اجتماعی شرکت‌ها، همچنین گزارش تجزیه‌و‌تحلیل مدیران می‌تواند سهامداران را به نحو بهتری در جریان امور شرکت و تصمیمات مدیران قرار دهد. تدوین دستورالعمل نظام روابط سرمایه‌گذاران نیز یکی دیگر از اقداماتی است که می‌تواند بر پاسخگویی مدیران و سهامداران کنترل‌کننده بیفزاید. از سوی دیگر، مجمع عمومی صاحبان سهام بالاترین رکن تصمیم‌گیری شرکت است. در بسیاری از موارد حقوق مادی و معنوی سهامداران خرد در این جلسات نادیده گرفته می‌شود. سازوکار انتخاب هیات رئیسه، تصویب صورت‌های مالی، تصویب معاملات با اشخاص وابسته، انتخاب بازرس، انتخاب هیات مدیره، تقسیم سود و سایر مواردی که در صلاحیت مجمع است، ناکارآمد است و سهامداران خرد نمی‌توانند از حقوق خود به‌صورت کامل بهره‌مند شوند. در این زمینه می‌توان اقداماتی انجام داد که یکی از آنها برگزاری مجامع الکترونیک و مجازی است. سازمان همکاری‌های اقتصادی و توسعه (OECD) در مبحث راهبری گروهی بنگاه از اعضای خود خواسته است که شکل کلاسیک اعمال حق سهامداران خرد را تغییر داده و در پی آن هزینه ارتباطات، رای‌گیری و فعالیت‌های دسته‌جمعی سهامداران خرد را از طریق تکنولوژی مدرن تا حد ممکن کاهش دهند. از جمله راهکارهای عملی در این زمینه سیستم مجامع مجازی و رای دهی الکترونیکی است. از دیگر راه‌هایی که سهامداران خرد می‌توانند در مجامع نقش‌های موثرتری داشته باشند، تدوین دستورالعمل‌هایی با توجه به برخی از ظرفیت‌های قانونی فعلی است.
این گزارش در ادامه به بند 4 ماده 27 قانون بازار اوراق بهادار ایران اشاره دارد. بر اساس آن سهام هر شرکت سهامی عامی که کل حقوق صاحبان سهام آن کمتر از رقم تعیین شده از سوی سازمان بورس و اوراق بهادار باشد، معاف از ثبت نزد این سازمان است. سازمان بورس و اوراق بهادار شرایط معافیت شرکت‌های سهامی عام از ثبت نزد این سازمان را در طول زمان مورد تجدید نظر قرار می‌دهد و همواره تعدادی از شرکت‌های سهامی عام از ثبت نزد این سازمان معاف می‌شوند و نظارتی بر عملکرد آنها و میزان رعایت اصول راهبری گروه بنگاه، شفافیت مالی و رعایت حقوق سهامداران خرد در این شرکت‌ها وجود ندارد. بهتر است تمامی شرکت‌های سهامی عام نزد سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شوند و شرکت‌هایی که رقم حقوق صاحبان سهام یا تعداد سهامداران آنها از میزان تعیین شده کمتر است با طبقه بندی در یکی از بازارهای فرابورس مثل بازار پایه در مقایسه با سایر شرکت‌ها مشمول مقررات و نظارت‌های کمتری شوند، اما نظارت حداقلی بر آنها وجود داشته باشد. در حال حاضر سازمان بورس و اوراق بهادار با ابزارهای مختلفی، از تدوین دستورالعمل‌ها و آیین نامه‌ها تا نظارت بر فعالیت ناشران اوراق بهادار و حسابرسان معتمد و حتی پیگیری‌های حقوقی و قضایی در جهت حمایت از حقوق سهامداران تلاش می‌کند و این اقدامات در احقاق حقوق سهامداران خرد تاثیر بسزایی دارد. از سوی دیگر، پیشنهاد می‌شود ماده 151 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت که مقرر می‌دارد «بازرس یا بازرسان هر گونه تخلف یا تقصیری در امور شرکت از ناحیه مدیران و مدیرعامل مشاهده کنند باید به اولین مجمع عمومی اطلاع دهند»، را به شکل جدی‌تری از سوی حسابرسان مورد توجه قرار دهند. در ادبیات راهبری گروهی بنگاه، سرمایه‌گذاران نهادی به‌عنوان یکی از سازوکارهای خارجی موثر در نظارت بر شرکت شناخته می‌شوند. حضور سهامداران نهادی در ساختار مالکیتی شرکت‌ها مشکلات نمایندگی ناشی از جدایی مالکیت از مدیریت را می‌کاهد.
در حقیقت سرمایه‌گذاران نهادی و به خصوص سرمایه‌گذاران نهادی خارجی نقش اساسی در ارتقای سیستم راهبری گروه بنگاه ایفا می‌کنند. به نظر می‌رسد، سیاست‌های تشویقی یا واگذاری مالکیت درصدی از سهام خرد شرکت‌ها به سرمایه‌گذاران نهادی می‌تواند به بهبود نظام راهبری گروهی بنگاه منجر شود. یکی از راه‌هایی که پیگیری آن می‌تواند به حمایت از حقوق سهامداران خرد کمک کند، ایجاد و تاسیس تشکل‌ها و کانون‌های سهامداران حقیقی بر اساس اهداف شفاف است. این تشکل‌ها با رعایت قوانین و مقررات مربوطه و هماهنگی با نهادهای ناظر و تصمیم‌گیر بازار سرمایه و نظام مالی، می‌توانند به آموزش سهامداران حقیقی و خرد پرداخته و نظارت موثرتری بر شرکت‌ها اعمال کنند. همچنین در موقع لزوم به پیگیری و احقاق حقوق سهامداران خرد کمک کنند. در این خصوص ضروری است تدابیر لازم برای جلوگیری از سوءاستفاده‌ها و اخلال‌گری‌های احتمالی در نظام بازار، اندیشیده شود. یکی از مواردی که منجر به تضییع حقوق سهامداران خرد می‌شود، عدم آگاهی آنها از حقوق شان است. وجود آموزش‌های لازم، توسعه فرهنگ سهامداری، کاستن از هزینه‌های دوره‌های آموزشی بازار سرمایه، سهولت طرح دعوا و کاستن از هزینه‌های طرح دعوا و پیگیری‌های حقوقی و... مواردی است که می‌توان در جهت حمایت و صیانت از حقوق سهامداران خرد مطرح کرد.
ge1001

۹۵/۰۸/۲۵
۰۶:۴۲