نرخ ارز، طلا و سکه

قیمت طلا و سکه
(تومان)
 • یک گرم طلای 18 عیار 97650
 • تمام سکه (طرح جدید) 954000
 • تمام سکه (طرح قدیم) 953000
 • نیم سکه 478000
 • ربع سکه 267000
قیمت ارز
(تومان)
 • دلار 3130
 • یورو 4190
 • پوند 5255
 • صد ین 3070
 • درهم امارات 854
 • لیر ترکیه 1485
ارز مبادله ای
(ریال)
 • 10 Arrow up
  دلار 26511
 • 9 Arrow up
  یورو 35430
 • 99 Arrow up
  پوند 44551
 • 6 Arrow up
  فرانک 29202
 • 13 Arrow up
  صد ین 25919
 • 2 Arrow up
  درهم امارات 7218

بیمه اتکایی پس از سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ چه نقشی ایفا می کند؟

ایستانیوز:محاسبه و انتقال ریسک در صنعت بیمه، ضرورتی انکارناپذیر است و حادثه تاسف بار سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰، ضرورت انتقال و توزیع ریسک در حوزه بیمه را به صورت ملموس برای شرکت های بیمه نشان داد.

به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)به نقل از الف، روز یکشنبه 19 مردادماه، خبر سقوط هواپیمای مسافربری در شهر تهران از سوی رسانه ها مخابره شد. در ابتدا خبرها عمدتا ناقص و برآمده از شنیده ها و اظهار نظرات برخی مقامات مسئول و غیر مسئول بود! اما با فروکش التهابات اولیه، ابعاد وحشتناک حادثه مشخص شد. «یک فروند هواپیمای مسافربری از نوع «ایران 140» متعلق به شرکت هواپیمایی «سپاهان ایر» که از مهرآباد به سمت طبس در حال پرواز بود در شمال فرودگاه مهرآباد سقوط کرد و مسافران آن کشته و مجروح شدند. این هواپیما با ۵۰ نفر سرنشین هنگام بلند شدن از باند فرودگاه مهرآباد در انتهای باند دچار مشکل شده و بر فراز شهرک آزادی و نزدیکی اتوبان فتح دچار سانحه شده است.»
پس از وقوع حادثه، راه های کاهش آلام مصیبت زدگان و جبران خسارت آسیب دیدگان در دستور کار قرار گرفت و صحبت از بیمه ها و وظایف شرکت های بیمه به میان آمد و یکی از سوالاتی که مطرح شد این بود که چه شرکت بیمه ای، هواپیما را بیمه کرده است؟
عبدالرسول عطایی مدیرعامل بیمه کوثر با بیان اینکه هواپیما در پوشش بیمه ای این شرکت قرار داشته است، گفت: «پوشش هواپیما در بخش های بدنه، مسئولیت و سرنشین کامل بوده است. نقش شرکت های بیمه در چنین سوانحی جبران ناپذیری، پوشش خسارت هاست تا در چنین شرایطی باجبران زیان های مالی از تالمات روحی کاسته شود. هواپیما به صورت اتکایی با مشارکت بیمه های ایران و ملت و بیمه مرکزی در تحت پوشش بیمه قرار گرفته است و 70 درصد پوشش هواپیما اتکایی است، سهم بیمه مرکزی 50 درصد و سهم بیمه ملت و ایران 10 درصد است و بر اساس برآوردها خسارت این سانحه 150 میلیارد ریال است.»
مسئولیت پذیری و اعلام آن از سوی شرکت بیمه در قبال حادثه، نکته مناسب و ارزنده ای است و جبران خسارت آسیب دیدگان بر اساس تعهدات شرکت بیمه امری مهم و ضروری است. اما نکته قابل ذکر دیگر این است که شرکت بیمه کوثر، تمام ریسک را پیش خود نگه نداشته و عملا 70 درصد ریسک را به خارج از شرکت منتقل کرده است و اکنون سه شرکت بیمه به همراه بیمه مرکزی، خسارت را جبران می کنند.
براساس مقررات بیمه ای، هیچ شرکتی نمی تواند بیش از 20 درصد سرمایه و اندوخته خود، ریسک نگه دارد و باید برای مازاد آن باید اتکایی بگیرد و بیمه مرکزی متناسب با سرمایه و اندوخته آزاد شرکت های بیمه، ظرفیت های مجاز نگهداری ریسک شرکت های بیمه را اعلام می کند و شرکت های بیمه باید برای مازاد بر ظرفیت مجاز خود، بیمه اتکایی بگیرند.
لطف اله نکویی معاون اسبق بیمه مرکزی و عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه، انتقال ریسک از طریق بیمه های اتکایی برای شرکت های بیمه ضروری می داند و معتقد است که «سرمایه و دارایی شرکت هایی بیمه هرچقدر هم که زیاد باشد در مقابل تعهداتی که شرکتها می پذیرند، ناچیز و اندک است؛ به طوری که یک خسارت بزرگ می تواند ده ها شرکت بیمه را ورشکست کند.»
اساسا انتقال ریسک به صورت کلی به چند صورت انجام می شود؛ انتقال ریسک یک شرکت بیمه به دیگر شرکت های بیمه، انتقال ریسک به بیمه مرکزی و در روش دیگر ریسک به خارج از کشور منتقل می شود. در وضعیت فعلی که متاسفانه کشور در تحریم بیمه ای برخی کشورهای غربی قرار دارد، انتقال ریسک به خارج از کشور به سختی و به مقدار کم صورت می پذیرد.
کارشناسان صنعت بیمه، انتقال ریسک را به دیگر شرکت های بیمه و یا بیمه مرکزی در شرایط فعلی را تا حدودی قابل قبول می دانند ولی معتقدند که به هر نحو ممکن باید در جهت انتقال ریسک به خارج از کشور اقدام شود و شرکت های بیمه باید ریسک های بزرگ خود را به خارج از مرزها منتقل کنند تا در صورت خسارت های سنگین مانند سقوط هواپیماهای پهن پیکر، حوادث در پالایشگاهها و حوادث و بلایای طبیعی از خطر ورشکستگی و ناتوانی در انجام تهعدات خود، نجات یابند.
هرچند سقوط هواپیما، حادثه ای دلخراش بود ولی درسهای زیادی را برای حوزه هوانوردی و بیمه کشور داشت و در این بین شرکت های بیمه لزوم توجه مناسب به محاسبه و انتقال ریسک را به صورت ملموس لمس کردند.

۹۳/۰۵/۲۱
۱۹:۱۷

نظارت بیمه مرکزی بر صورت های مالی شرکت های بیمه

بیمه‌ مرکزی در نظر دارد امسال چنانچه در گزارشات حسابرسی صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه مغایرتهای جدی مشاهده نماید.

صنعت بیمه - بیمه‌ مرکزی به منظور ارتقای جایگاه حسابرسان و بازرسان شرکت های بیمه، عملکرد مؤسسات حسابرسی هر یک از شرکت های بیمه را ارزیابی کرده است.
به گزارش خبرگزاری موج، به منظور تقویت نظارت مالی بر شرکت های بیمه و ارتقای جایگاه حسابرسان و بازرسان این شرکت ها، گزارشات و اظهارنظر هر یک از مؤسسات حسابرسی درخصوص صورت های مالی سال گذشته مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت و به مؤسسات حسابرسی که موارد مهم تخلف از قوانین و مقررات بیمه ای را در گزارشات خود منعکس نکرده اند، تذکر لازم داده شد.
همچنین بیمه‌ مرکزی در نظر دارد امسال چنانچه در گزارشات حسابرسی صورت‌های مالی شرکت‌های بیمه مغایرتهای جدی مشاهده نماید، ضمن انعکاس مراتب به مراجع قانونی ذی ربط، در تأیید صلاحیت مؤسسه حسابرسی مربوط نیز تجدید نظر کند.
 

۹۳/۰۵/۲۱
۰۹:۵۵

بحران صندوقهای بیمه ای و بازنشستگی

مدیرعامل انجمن رفاه و تامین اجتماعی از بحران صندوقهای بازنشستگی خبر داد و گفت: افزایش سن بازنشستگی، تنها راهکار رفع مشکلات صندوقهای بیمه ای و بازنشستگی نیست و باید قوانین مربوط به بازنشستگی پیش از موعد، بررسی و بازنگری شود.
عباس اورنگ در مورد افزایش سن بازنشستگی گفت: در حال حاضر زمزمه هایی در دولت یا افرادی در هیئت دولت در مورد افزایش سن بازنشستگی مطرح شده است اما در سازمان تامین اجتماعی این موضوع در دستور کار قرار ندارد.
وی با اشاره به اینکه دو دلیل برای افزایش سن بازنشستگی مطرح است، افزود: دلیل اول افزایش سن امید به زندگی است که طبیعتا افزایش سن بازنشستگی را در پی دارد و دلیل دوم نیز بحران هایی است که صندوق های بیمه ای و بازنشستگی درگیر آن هستند.
به گفته اورنگ، به دلیل اینکه صندوقهای بازنشستگی تابعی است از شرایط زنده بودن افراد بعد از سن بازنشستگی به همین دلیل با افزایش امید به زندگی که در گذشته 60 سال بود و در حال حاضر به گفته مسئولان 20 سال افزایش پیدا کرده است، بنابراین این موضوع تاثیراتی در محاسبات بیمه ای صندوقهای بازنشستگی دارد.
مدیر عامل انجمن رفاه و تامین اجتماعی اظهار داشت: سن بازنشستگی که در حال حاضر 60 یا 65 سال است یکی از آیتم های موثر در مصارف صندوقهای بازنشستگی است ولی این صندوقها براساس مولفه های مختلفی منابع و مصارفشان کم و زیاد می شود.
اورنگ تاکید کرد: در حال حاضر صندوقهای بازنشستگی و بیمه ای با بحران منابع مواجه هستند که اولین عامل آن تصویب قوانین متعدد در خصوص بازنشستگی پیش از موعد است بنابراین افزایش سن بازنشستگی دلیل اصلی برای رفع مشکل  این صندوق ها نخواهد بود.
به گفته وی، طبیعتا بازنشستگی پیش از موعد و هنگامی که فرد در 35 یا 40 سالگی بازنشسته می‌شود مشکلاتی ایجاد می کند که باعث اختلال در منابع و مصارف صندوقها خواهد بود. بر همین اساس افزایش سن جز مولفه های موثر در منابع و مصارف صندوقهاست اما در مرحله اول باید قواعد پیش از موعد بازنشستگی بررسی و بازنگری شود.
وی به مشکل ساختاری صندوقهای بیمه و بازنشستگی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این صندوقها استقلال ندارند که البته در ظاهر این استقلال وجود دارد اما در کشور ما این موضوع متاثر بر فشارهای سیاسی است و مدیریت این صندوقها ناشی از فشار از طرف مجلس و دولت است و طبیعتا این صندوقها از مدیریت هوشمندانه خارج می شوند و مدیر مجبور به تمکین خواهد شد.
به گفته مدیر عامل انجمن رفاه و تامین اجتماعی، صندوقهای بیمه ای و بازنشستگی در صورت بروز مشکل امنیت ملی را به مخاطره می اندازند بنابراین اگر درست مدیریت نشوند با چالش اساسی روبرو خواهند شد.
اورنگ اظهار داشت: تغییرات مدیریتی طی چند سال اخیر در این صندوق ها باعث بروز مشکلات زیادی شده و از همه مهمتر این تغییرات در ساختار منابع و مصارف صندوقها موثر است که در آینده تاثیر خود را خواهد گذاشت و تضعیف بیش از حد صندوقها مشکلات عدیده ای را هم برای دولت و هم برای بازنشستگی ایجاد می کند.
وی گفت: ادغام وزارت رفاه با کار و تعاون باعث کاهش قدرت این صندوقها شده و در طولانی مدت صندوقهای بیمه ای و بازنشستگی در دولت و مجلس مظلوم واقع می شوند و مشکلاتشان بیشتر می شود.
مدیر عامل انجمن رفاه و تامین اجتماعی تصریح کرد: باید تقویت منابع و مصارف صندوقها را به عنوان یک آیتم در نظر بگیریم و با توجه به اینکه در حال حاضر کشور ما با مشکل بیکاری روبرو است بدانیم افزایش سن بازنشستگی مشکلات دیگری را ایجاد می کند.
وی افزود: از یک سو درآمد و از طرف دیگر اشتغال جوانان را باید همزمان در نظر گرفت چون تاخیر در اشتغال جوانان تبعات زیادی دارد.
وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی مجری قانون است و برای افزایش سن باید منتظر نظر دولت و مجلس بود.

۹۳/۰۵/۲۱
۲۳:۲۵

بیمه برخی خدمات دندانپزشکی ازشنبه آینده

مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان با اعلام بیمه برخی خدمات دندانپزشکی ازشنبه آینده، ازصدور4 میلیون و600 هزاردفترچه بیمه خبرداد وگفت: 350 قلم دارودرلیست بیمه قرارگرفته و4 قلم داروی بیماران خاص که یک میلیارد تومان بارمالی دارد ازابتدای شهریورصفرمی‌شود.انوشیروان محسنی بندپی درگفتگوبا فارس، دررابطه با تعامل بیمه سلامت ایرانیان درطرح تحول نظام سلامت گفت: به لحاظ قانونی واخلاقی همه خدماتی که بیمه تاکنون درتعهد خود داشته با همان شدت درطرح تحول سلامت انجام می‌دهد به طوری که78 درصد پرداختی توسط بیمه، 15 درصد درتعهد برنامه هدفمندی یارانه‌ها که وزارت کشورتقبل کرده و حدود7 تا8 درصد ازسوی بیمه‌شدگان پرداخت می‌شود.محسنی بندپی گفت: 6 میلیون و200 هزارنفرتاکنون دربیمه سلامت ایرانیان ثبت‌نام کرده‌اند که4 میلیون و 600 هزاردفترچه دریافت شده است.وی ادامه داد: دررابطه با بیماران هموفیلی وتالاسمی درحال شناسایی داروهای آنها هستیم که 3 تا 4 درصد به صورت فرانشیز این بیماران پرداخت می‌کنند و چهار قلم دارو که برای بیمه یک میلیارد تومان بار مالی دارد شناسایی شده که از ابتدای شهریورصفرمی‌شود.وی گفت: همچنین در رابطه با خدمات دندانپزشکی نیزپنج قلم خدمت دندانپزشکی که تعریف شده از 25 مرداد اجرایی می‌شود.

۹۳/۰۵/۲۲
۰۰:۰۷

پیشنهاد جدید برای رفع دغدغه خرید الحاقیه بیمه شخص ثالث

 مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی عنوان کرد:  پیشنهاد جدید برای رفع دغدغه خرید الحاقیه بیمه شخص ثالث  مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی با بیان پیشنهاد صندوق برای رفع دغدغه خرید الحاقیه بیمه شخص ثالث گفت: با این اقدام منافع 3 گروه یعنی بیمه‌گذاران، اشخاص ثالث و صنعت بیمه کشور تأمین ‌می‌شود.
علی جباری در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: بیمه‌نامه‌های مسئولیت مدنی به طور عام به منظور تأمین و تضمین منافع 3 گروه بیمه‌گذار، شخص ثالث (زیان دیده) و بیمه‌گر مسئولیت، طراحی و ایجاد شده است.
مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی ادامه داد: با عنایت به ابعاد اجتماعی، اقتصادی و دیگر ملاحظات مهم، مقنن به طور خاص اقدام به اجباری کردن تهیه تعدادی از بیمه‌نامه‌های مسئولیت مدنی کرده است که از جمله مهمترین آنها می‌توان به بیمه مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی اشاره کرد.
وی افزود: در کشور ما به دلیل فراوانی و شدت حوادث رانندگی هر ساله تعداد زیادی از شهروندان و به تبع آنها صنعت بیمه درگیر مباحث قضایی مرتبط با جبران خسارات ناشی از سوانح رانندگی هستند و این در حالی است که تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد که تعداد تصادفات در کشور طی دو دهه گذشته رو به افزایش بوده و از 505 هزار32 فقره در سال 1373 به 256هزار و 117 فقره در سال 1390 رسیده است.جباری ادامه داد: طبق نتایج محاسبات و تحقیقات انجام شده، هزینه‌های اقتصادی و اجتماعی ناشی از تصادفات رانندگی در کشور رقم بالایی را نشان می‌دهند به طوری که این رقم تقریباً ‌5/8 درصد از تولید ناخالص داخلی کشور است.به گفته وی، یکی از مهمترین اهداف مقنن در تصویب قانون اصلاح قانون مسئولیت مدنی دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث مصوب سال 87، تضمین و حمایت هر چه بیشتر از زیان‌دیدگان حوادث رانندگی و به تبع آن حمایت از مسئولین جبران خسارات ناشی از این گونه حوادث از طریق مواردی مثل گسترش فرهنگ بیمه و تعیین حداقل اجباری تعهدات شرکت‌های بیمه به میزان حداقل ریالی دیه یک مرد مسلمان در ماه حرام در بخش خسارت مالی است؛ اگر چه مطابق ماده 4 قانون مذکور، بیمه‌گذار می‌تواند برای جبران خسارت‌های بدنی و مالی، بیش از حداقل مزبور بیمه اختیاری تهیه کند.مدیرعامل صندوق تأمین خسارت‌های بدنی بیان داشت: البته به دلیل طولانی شدن روند رسیدگی قضایی منتهی به صدور رأی قطعی مبین میزان مسئولیت مسبب حادثه به دلائلی چون طول دوره درمان زیان‌دیده و ... از یک سو و مقید بودن تعهدات بیمه‌گر به حداقل ریالی مندرج در بیمه‌نامه صادره از سوی دیگر با توجه به تعیین سالانه نرخ دیه توسط قوه قضاییه ( که معمولاً ‌سیر صعودی دارد) و یوم‌الاداء بودن آن همچنان با معضلی به نام مابه‌التفاوت پوشش بیمه‌نامه مسئولیت با میزان مسئولیت بیمه‌گذار مواجه هستیم.به گفته وی، یکی دیگر از مسائل این حوزه، دغدغه خرید الحاقیه بیمه‌نامه بعد از افزایش سالیانه دیه توسط قوه قضاییه است که به دلیل عدم مراجعه برخی بیمه‌گذاران برای افزودن تعهدات بیمه‌نامه با خرید الحاقیه، با مشکل روبرو شده و بعضا راهی زندان می‌شوند.جباری تصریح کرد: به منظور حل معضل یاد شده دو پیشنهاد قابل بررسی و اجرا است. اول اینکه «نوسانات نرخ دیه» به عنوان یک پوشش اختیاری مازاد از سوی شرکت‌های بیمه به بیمه‌گذاران ارائه شود به طوری که به موجب این پوشش اختیاری، بیمه‌گر با دریافت حق‌بیمه‌ای متناسب ( که چهارچوب آن در آیین‌نامه شماره 72 شورای عالی بیمه مصوب 27/4/91 آمده) این ریسک را نیز پوشش دهد به طوری که بیمه‌گر متعهد به پوشش مسئولیت مدنی بیمه‌گذار و جبران خسارت بدنی وارد به اشخاص ثالث به نرخ روز صدور حکم قطعی دادگاه و معین شدن قطعی میزان دیه شود.
وی اضافه کرد: پیشنهاد دوم این است که به منظور حل ریشه‌ای معضل یاد شده ماده 4 قانون اصلاح قانون بیمه اجباری اصلاح و در آن حداقل تعهد شرکت‌های بیمه، دیه یک مرد مسلمان در روز صدور حکم قطعی باشد و در عین حال به جهت ضرورت تناسب میزان مسئولیت بیمه‌گر با حق بیمه دریافتی، همزمان در تعرفه حق بیمه موضوع ماده 8 قانون مذکور، «نوسانات سالیانه نرخ دیه» به عنوان یکی از عوامل موثر در تعیین تعرفه حق بیمه لحاظ شود.وی با بیان اینکه بدین‌ترتیب منافع 3 گروه اشخاص ثالث، بیمه‌گذاران و صنعت بیمه کشور نیز لحاظ شده است، اضافه کرد: لذا در صورت اجرایی شدن فرآیند مذکور، عملاً ضمن حمایت از بیمه‌گذاران در جلوگیری از سرگردانی و جلوگیری از افزایش تعداد آمار زندانیان و همچنین پرونده‌های حقوقی در مراجع قضایی آرامش و امنیت اجتماعی که بخش اصلی رسالت بیمه‌گری است را به دنبال خواهد داشت.جباری خاطرنشان کرد: با توجه به اجرای پیشنهاد مذکور توسط یکی از شرکت‌های بیمه از هفته گذشته، امید است همراستا با این شرکت در جهت حمایت از 3 گروه مرتبط با بیمه نامه شخص ثالث ، سایر شرکت‌های بیمه هم در این راستا گام بردارند.

۹۳/۰۵/۲۱
۲۳:۲۲

در گفتگو با مهر عنوان شد؛ پوشش بیمه ای داروهای ناباروری بزودی/ پرداخت هزینه جراحی ناباروری فقط در بیمارستانهای دولتی

نایب رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت از تحت پوشش بیمه قرار گرفتن داروهای ناباروری تا پایان مرداد ماه خبر داد و گفت: 90 درصد هزینه اعمال جراحی مربوط به ناباروری را بیمه تقبل می کند .

محمد باقر هوشنگی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با توجه به اعلام مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بزودی داروهای ناباروری تحت پوشش بیمه قرار می گیرند و در این خصوص باید لیست داروهای مورد نیاز درمان ناباروری برای زنان و مردان مشخص و سپس این موضوع عملیاتی شود.
وی تاکید کرد: هنوز نامه کتبی بیمه داروهای ناباروری به هیات مدیره ارسال نشده اما محسنی بند پی این موضوع را اعلام کرده که قطعا اجرایی خواهد شد .
نایب رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت در مورد اعمال جراحی ناباروری نیز گفت: این اعمال جراحی از قبل تحت پوشش بیمه قرار داشته بطوریکه بیمه ها در بیمارستانهای دولتی 90 درصد هزینه های مربوط به جراحی ناباروری را می پردازند و 10 درصد باقی مانده را فرد بیمه شده پرداخت می کند که البته به تازگی این درصد نیز کاهش یافته و در روستاها هزینه پرداختی بیمه شده 5 درصد است.
به گفته هوشنگی، پرداخت این هزینه در بیمارستانهای دولتی بر اساس تعرفه دولتی و در بیماستانهای خصوصی طبق تعرفه خصوصی است به همین دلیل فقط در بیمارستانهای دولتی بیمه هزینه های جراحی ناباروری را تقبل می کند.
وی به سیاست افزایش جمعیت اشاره کرد و افزود: پوشش داروها و درمان ناباروری در راستای اجرای سیاستهای افزایش جمعیت انجام می شود و هنگامی که در موارد پیشگیری از بارداری با تصوبیب قوانین سخت گیری می شود طبیعتا در درمان نازایی نیز باید تسهیلاتی در نظر گرفته شود به همین دلیل درمان ناباروری با شدت بیشتری اجرایی خواهد شد .
هوشنگی با اشاره به اینکه در حال حاضر 15 تا 20 درصد زوجها نابارور هستند ، گفت: در گذشته درمان ناباروری و خدمات مورد نیاز آن جزء خدمات گران قیمت محسوب می شد و بیمه ها ورود پیدا نمی کردند اما این موضوع با برنامه ریزی سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت رفع شده است و دیگر مانند قبل با آن برخورد نمی شود.
نایب رئیس هیئت مدیره سازمان بیمه سلامت در مورد اینکه چرا بیمه ها زیر بار درمان ناباروری نمی روند، گفت: هر خدمت جدیدی که تحت پوشش بیمه می آید و دولت مصوب می کند باید منابع مالی مورد نیاز آن نیز محاسبه و ابلاغ شود در غیر اینصورت در اجرا به مشکل بر می خورد.
وی افزود: خواسته بیمه ها نیز اجرای مصوبات و تعهدات جدید است اما متاسفانه کمبود منابع مالی این امکان را نمی دهد و در صورت تخصیص منابع بیمه ها برای اجرای خدمات جدید مشکلی ندارند.
هوشنگی اظهار داشت: در راستای اجرای سیاستهای جمعیتی که مقام معظم رهبری ابلاغ کرده اند وزارت بهداشت با سازمان بیمه سلامت تفاهم نامه ای در مورد بیمه ناباروری امضا کرده و منابع لازم نیز تخصیص داده شده است .

۹۳/۰۵/۲۲
۰۸:۲۲

قوانین و ویژگی های بیمه شخص ثالث در انگلیس و مالزی

آیین- بررسی ماهیت بیمه شخص ثالث در سایر کشورها حاکی از اجباری بودن این پوشش در قوانین و مقررات آن‌ها است. با این وجود مبنای کارکرد و اجرای آنها متفاوت است.
به گزارش سایت تحلیل-خبری آیین، آگاهی و توجه به قوانین موضوع مسئولیت شخص ثالث در کشورهای مختلف می‌تواند نگاه و رویکردی حائز اهمیت را فراروی تصمیم‌گیران قرار دهد و می توان در این زمان که مجلس شورای اسلامی در حال بررسی و اصلاح قانون بیمه شخص ثالث مصوب 1387 است از تجربیات دیگر کشورها استفاده کرده و با توجه به شرایط  ملی و اسلامی، قانون را به نحو موثر و مطلوبی جهت ایجاد رضایتمندی عمومی و فعال شدن شرکت های بیمه تغییر داد. بر این اساس در ادامه این گزارش موارد قانونی بیمه اتومبیل و سرنشینان آن در انگلیس و مالزی مورد بررسی و تشریح قرار گرفته است.
بیمه مسئولیت شخص ثالث اتومبیل در انگلیس
قوانین مرتبط با مسئولیت شخص ثالث وسایل نقلیه در انگلستان بر اساس قانون حمل و نقل جاده‌ای 1988 تشریح می‌گردد. فصل ششم این قانون مشتمل بر مواد 143 تا 162، موضوعات مرتبط با مسئولیت در قبال شخص ثالث در حوادث وسایل نقلیه را تشریح می نماید.
این قانون مجوز پوشش شخص ثالث را در دو قالب بیمه‌نامه و ضمانت‌نامه مجاز می‌داند.
در نوع بیمه‌نامه، افراد با خرید بیمه‌نامه از یک بیمه‌گر مجاز تحت پوشش قرار می‌گیرند و در ضمانت‌نامه، افراد با خرید ضمانت‌نامه از یک شرکت بیمه مجاز و یا پس‌انداز و نگهداری مبلغ 15000 پوند در حساب دادگاه عالی می‌توانند پوشش شخص ثالث را برای خود فراهم آورند. بر این اساس و مطابق با ماده 143 این قانون، استفاده‌کنندگان از وسایل نقلیه باید در مقابل خطرات وارده ناشی از استفاده از وسایل نقلیه به اشخاص ثالث بیمه شده و یا ضمانت‌نامه داشته باشند.
مطابق با ماده فوق‌الذکر، هیچ شخصی مجاز به حرکت دادن یک وسیله نقلیه در راه‌ها نیست مگر آن‌که اجباراً و در ارتباط با وسیله نقلیه‌ای که از آن استفاده می کند خطرات احتمالی وارده ناشی از استفاده آن به اشخاص ثالث را توسط بیمه‌نامه یا ضمانت‌نامه‌ای که بر اساس مفاد این قانون صادر شده باشد و شرایط این قانون را تأمین نماید، بیمه یا تضمین نموده باشد. به علاوه هیچ شخصی مجاز نیست که به فردی دیگر اجازه دهد یا او را وادار کند که وسیله نقلیه‌ای را در راه‌ها به حرکت درآورد، مگر آن‌که به طور اجباری مسئولیت خطرات وارده احتمالی به اشخاص ثالث ناشی از استفاده از وسیله نقلیه توسط آن فرد را توسط بیمه‌نامه یا ضمانت‌نامه‌ای که بر اساس مفاد این قانون صادر شده باشند را تضمین یا بیمه نموده باشد.
ماده 144 این قانون نیز بیان می کند که در مورد وسایل نقلیهای که صاحب آن، 15000 پوند انگلستان را در زمان استفاده از وسیله نقلیه در حساب عمومی دادگاه عالی به عنوان پس‌انداز واریز و نگهداری نماید اعمال نمی‌شود. ماده 146 نیز جزئیاتی بیشتر از این سرفصل را تشریح می‌کند.
مطابق با بند دوم ماده 145قرارداد بیمه:
•    باید هر فرد، افراد یا گروهی از افراد که در بیمه‌نامه مشخص شده‌اند را در مقابل مسئولیت ناشی از وارد شدن احتمالی آسیب به دیگران شامل قتل، جرح و خسارت به افراد ثالث که به دلیل استفاده او یا آن‌ها از وسیله نقلیه در راه‌های انگلیس به آن‌ها وارد شود، بیمه کند.
•    بایستی خود یا دیگر استفاده‌کنندگان را در برابر مسئولیت اتفاقاتی که در استفاده از وسیله نقلیه و تریلر (خواه متصل باشد یا نباشد) در راه‌های به غیر از انگلیس یا مناطقی که بر اساس موافقت‌نامه‌های مشترک بین‌المللی حرکت وسایل نقلیه یا داشتن بیمه اجباری مورد موافقت قرار گرفته است، بیمه کند.
مطابق مفاد این ماده  قرارداد بیمه موارد زیر را پوشش نمی دهد:
1-    مسئولیت در برابر حوادث مرگ و یا صدمه به مستخدمین بیمه‌گذار و هر کس که نام او در متن قرارداد قید شده است.
2-    مبالغ بالاتر از 250 هزار پوند در حادثه
3-    خسارت وارد شده به وسیله نقلیه موضوع قرارداد
4-    مسئولیت خسارت وارده به محصولات حمل شده در داخل یا روی وسایل نقلیه یا تریلر آن
5-    مسئولیت های پیمانی یا قرارداری
مطابق با ماده 148 این قانون، شرایط پذیرش مسئولیت افراد با توجه به موارد زیر تعیین می‌گردد:
•    شرایط سنی، وضعیت فیزیکی و شرایط روانی افرادی که وسیله نقلیه را هدایت می‌کنند.
•    شرایط وسیله نقلیه
•    تعداد مسافرینی که وسیله نقلیه حمل می‌کند.
•    وزن و مشخصات فیزیکی محمولاتی که توسط وسیله نقلیه حمل می‌شوند.
•    زمان و منطقه‌ای که وسیله نقلیه در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد.
•    توان وسیله نقلیه بر اساس اسب بخار یا حجم و تعداد سیلندر آن
•    اسباب و لوازم و تجهیزاتی که روی وسیله نقلیه نصب شده‌اند
به علاوه مطابق همین ماده، شخصی که بیمه‌نامه‌ای را تحت ماده 145 این قانون خریداری می کند، مسئول میزان خسارت وارده  به شخص یا اشخاصی است که نام آنها در بیمه‌نامه ذکر شده است و بیمه‌نامه به دلایل ارائه شده در قانون مسئولیت آنها را پوشش نمی‌دهد.
بیمه مسئولیت شخص ثالث اتومبیل در مالزی
قانون مسئولیت در قبال شخص ثالث اتومبیل در مالزی مبتنی بر قانون حمل و نقل جاده‌ای مصوب 1987 این کشور است. بررسی پیشینه و اجزای این قانون حاکی از انطباق بسیار بالای این قانون با قانون مسئولیت شخص ثالث انگلیس است. فصل چهارم این قانون مشتمل بر مواد 89 تا 107 جوانب مختلف قانون شخص ثالث وسایل نقلیه کشور مالزی را تشریح می‌نماید.
در این کشور نیز مشابه انگلیس قرارداد بیمه و یا ضمانت‌نامه می‌تواند پوشش لازم را فراهم آورد. مطابق با ماده 93 ضمانت‌نامه، بایستی دارای شرایط زیر باشد:
•    توسط یک بیمه‌گر مجاز یا کسی که بعد از تایید وزارت دارایی در مورد ارائه ضمانت‌نامه مورد تایید وزارت حمل و نقل نیز قرار گرفته باشد.
•    میزان مبلغ این ضمانت‌نامه برای وسایط نقلیه عمومی نباید کمتر از 225 هزار رینگیت و برای سایر خودرها کمتر از 40 هزار رینگیت باشد.
بر اساس ماده 90 این قانون هیچ کس مجاز نیست که یک وسیله نقلیه را استفاده و جابجا کند و یا به فرد دیگری اجازه استفاده از آن را بدهد مگر این‌که به طور اجباری استفاده وسیله نقلیه توسط شخص یا اشخاص دیگر به بیمه اضافه شده و ضمانت لازم برای پوشش ریسک های شخص ثالث به عنوان توافقات ضمن آن آورده شده باشد.
مطابق با ماده 95 این قانون شرایط و موردی که موجب محدود کردن دامنه تعهدات مربوط به زیان وارد به اشخاص ثالث به شرح موارد زیر می باشد:
•    سن یا شرایط فیزیکی و روانی افرادی  که از وسیله نقلیه استفاده می‌کنند.
•    شرایط وسیله نقلیه
•    تعداد مسافری که وسیله نقلیه حمل می‌کند
•    وزن یا شرایط فیزیکی محمولات حمل شده توسط وسیله نقلیه
•    زمان و منطقه ای که وسیله نقلیه مورد استفاده قرار می‌گیرد
•    توان موتور وسیله نقلیه بر حسب اسب بخار و حجم سیلندر موتور
•    کالسکه، یدک و تجهیزات متصل در شرایط تعریف شده قانونی مجاز
•    استفاده از داروهای روان‌گردان یا مخدر
•    عدم دارا بودن گواهینامه یا عدم تناسب گواهی نامه با وسیله نقلیه
•    استفاده از وسیله نقلیه در مواردی غیر از موارد تعیین شده در قرارداد

۹۳/۰۵/۲۱
۰۹:۲۷

فراخوان بیمه آسیا برای دریافت الحاقیه بیمه شخص ثالث

به گزارش پایگاه خبری اعتبار، مهدی حاضری، مدیر بیمه های اتومبیل بیمه آسیا با اشاره به ابلاغ رسمی قوه قضائیه درخصوص افزایش دیه از اول اردیبهشت سال 1393، گفت: بیمه گذاران بیمه آسیا می‌بایست با توجه به شروع ماه ذی القعده، تا ششم شهریور به شعب و نمایندگی های بیمه آسیا در سراسر کشور(واحد صادر کننده بیمه نامه خود) مراجعه و نسبت به دریافت الحاقیه اقدام کنند.
بنابر این گزارش،مدیر بیمه های اتومبیل بیمه آسیا با اشاره به افزایش دیه در ماه های حرام به 200 میلیون تومان، بیان داشت: سقف بیمه نامه های شخص ثالث در سال 1392، معادل152 میلیون تومان بوده که در سال جدید ماه های عادی را پوشش می دهد؛ لیکن در صورت عدم دریافت الحاقیه و بروز حادثه و خسارت در ماه های حرام (رجب، ذی القعده،ذی الحجه ومحرم) می بایست مابه التفاوت 48 میلیون تومانی دیه در ماه های حرام را خود بیمه گذاران بپردازند.
گفتنی است یکصد شعبه و بیش از سه هزار نمایندگی بیمه آسیا در سراسر کشور آماده ارائه خدمات بیمه ای به ویژه صدور الحاقیه بیمه شخص ثالث به بیمه گذاران هستند.

۹۳/۰۵/۲۱
۱۰:۴۷

با حضور جمعی از هنرمندان برجسته رشته های مختلف هنری در کاخ سعد آباد: آیین رونمایی از «هنرکارت» و«بسته بیمه هنرمندان» برگزارشد

ایستانیوز: شامگاه دیروز طی مراسمی با شکوه و با حضور جمعی از هنرمندان برجسته رشته های مختلف هنری در کاخ سعد آباد از «هنرکارت» و «بسته بیمه هنرمندان» رونمایی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازارهای مالی (ایستانیوز)، مراسم رونمایی از «هنر کارت و بسته بیمه هنرمندان» شامگاه دوشنبه بیستم مردادماه در کاخ سعدآباد برگزار شد که طی آن به منظور ارایه خدمات به جامعه هنری و حمایت از اقتصاد هنر، نخستین تفاهم نامه صدور «هنرکارت (کارت بانکی)» و «بسته حمایتی بیمه هنرمندان» بین بانک کارآفرین، بیمه کارآفرین و شرکت تعاونی هنرمندان معاصر پارس به امضا رسید.
بر اساس این گزارش، این تفاهم نامه میان بانک کارآفرین به نمایندگی« فضل اله معظمی» و شرکت تعاونی هنرمندان معاصر پارس به نمایندگی «مهدی نادعلی زاده» و بیمه کارآفرین به نمایندگی«عبدالمحمود ضرابی» به امضاء رسید.
گفتنی است؛ «هنر کارت» نوعی کارت بانکی است که با شرایط ویژه برای نخستین بار طراحی و ارایه می شود و تمامی اهالی فرهنگ و هنر می توانند از آن بهره مند شوند. این کارت بانکی در شبکه شتاب تعریف شده و امکان هرگونه تبادل مالی را برای دارنده آن کارت مهیا می سازد.
همچنین استفاده از تخفیف گروهی که شامل تمام خدمات و نیازهای روزانه می شود از دیگر مزایای این کارت است.
بانک کارآفرین پیشگام حمایت از هنرمندان است
فضل الله معظمی سرپرست بانک کارآفرین در آیین رونمایی از« هنرکارت» گفت: صدور هنرکارت از سوی بانک کارآفرین، در راستای حمایت از هنرمندان و ایفای مسوولیت اجتماعی توسط بانک است.
معظمی در ادامه با اشاره به اینکه کشور ما از لحاظ مسایل فرهنگی یکی از غنی ترین کشورهای دنیا است، افزود: هنر جهت دهنده فرهنگ، تفکر و فکر کشورهاست و تاثیر بسزایی در آینده جوامع دارد زیرا ملت ها در عرصه جهانی با فرهنگ و هنرشان شناخته می شوند.
وی افزود: تاثیر هنرمندان بر روی جوامع بسیار زیاد و غیر قابل انکار است و دقیقا به همین دلیل است که برای عرضه یک اثر هنری حساسیت زیادی به خرج داده می شود و از ممیزی های مختلف می گذرد تا به اکران و یا ارائه عمومی در آید و همه این ها نشان دهنده تاثیر عمیق آثار هنری بر روح و ذهن افراد جامعه است.
وی تاکید کرد: ما هر کاری که بتوانیم برای هنرمندان انجام خواهیم داد و ارایه « هنرکارت» اولین گام بانک کارآفرین در راستای خدمت به جامعه هنرمندان است.
وی با بیان اینکه آثار فرهنگی و هنری برای رشد و بالندگی بیشتر چه در سطح بین المللی و چه در سطح ملی نیاز به بستر سازی وایجاد زیر ساخت های مناسب دارند، خاطر نشان کرد: حمایت های مالی برای آثار و کالاهای فرهنگی از ضروریات اجتناب ناپذیر دنیای امروز است.
معظمی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: بانک کارآفرین و بیمه کارآفرین در راستای عمل به مسوولیت های اجتماعی خود، سعی دارند با طراحی و صدور «هنر کارت» و «بیمه هنرمندان» گام های اولیه را در حمایت از هنرمندان که از تاثیر گذارترین اقشار جامعه هستند، بردارند، چرا که مجموعه بانک کارآفرین برای این قشر عزیز احترام ویژه ای قائل است.
سرپرست بانک کارآفرین در ادامه با اشاره به ویژگی های «هنرکارت»تصریح کرد: هنرکارت خدمت ویژه ای را در اختیار هنرمندان قرار می دهد، به طور مثال هنرمندان می توانند با در اختیار داشتن این کارت از مزایای آن از جمله بهره مندی از تخفیف های ویژه گروهی در فروشگاه های مختلف استفاده کنند.
معظمی در ادامه خاطر نشان کرد: در راستای حمایت از هنر متعالی این مرز و بوم تمام تلاش خود را خواهیم کرد و امیدوارم هستیم که "هنر کارت"که اولین قدم مجموعه مالی بانک کارآفرین در حمایت از هنرمندان عزیز کشور است خدمات متنوع و مناسبی را در اختیار هنرمندان عزیز کشور قرار دهد و شاهد یک ارتقای حداقلی در وضعیت معیشتی هنرمندان عزیز باشیم.
حمایت همه جانبه بیمه کارآفرین از هنرمندان
در ادامه این مراسم، عبدالمحمود ضرابی مدیر عامل بیمه کارآفرین با اشاره به غنای بخش فرهنگ و هنر در کشور گفت: کشور عزیز ما هویت ملی و ایرانی خود را مدیون آثار هنرمندان خود در تمامی عرصه های هنری است، بدین معنا که اگر هویت قوم ایرانی در طول تاریخ و بر اثر هجوم بیگانگان تغییر نکرده و یا حداقل کمتر دستخوش تغییر شده است، باید آن را مدیون هنر ارزشمند هنرمندان ایرانی دانست.
وی با اظهار تاسف از وضعیت معیشتی برخی هنرمندان ارزشمند کشور به ویژه در دوران بازنشستگی خاطر نشان کرد: با اینکه حدود 45 سال در صنعت بیمه کشور هستم اما باید بگویم شرمنده شما هنرمندان عزیز هستم که هیچ کاری نتوانستم برای شما انجام دهم. واقعاً باعث تاسف است، وقتی با هنرمندی مواجه می شویم که سال ها برای اعتلای هنر کشور زحمت کشیده و امروز به هر دلیلی توانایی پرداخت هزینه آمپول خود را ندارد .
وی با اشاره به تفاهنامه امضاءشده میان بانک کارآفرین، بیمه کارآفرین و تعاونی هنرمندان کشور گفت: از شما هنرمندان عزیز می خواهم خودتان به ما بگویید که چه می خواهید و اگر علاوه بر مواردی که در تفاهم نامه مذکور به آن اشاره شده، موردی قابل ذکر مانده است به ما اطلاع دهید تا ما بتوانیم با تمام وجود در خدمت هنرمندان عزیز کشور باشیم.
ضرابی در ادامه افزود: ما می خواهیم در مواردی مثل بیمه حوادث، بیمه منزل، بیمه ماشین، بیمه وسایل خبرنگاران، عکاسان و... همچون سایر اقشار در خدمت هنرمندان عزیر باشیم. بنابراین نقاضا داریم درخواست ها و نیازهای خود را با ما در میان بگذارید.
آثار هنری را به کالای بهادار تبدیل می کنیم
مهدی نادعلی زاده، مدیرعامل تعاونی هنرمندان نیز در این مراسم با اشاره به تاریخچه تاسیس تعاونی هنرمندان و با بیان اینکه این تعاونی از سال 86 با هدف تکمیل نظام اقتصاد و هنر تشکیل شده، گفت: هنر برای ایرانیان از ارزش و اهمیت بالایی برخوردار است و تا امروز یک نظام ساختارمند که بتواند نظام بانکی و بیمه ای کشور را در خصوص هنر و هنرمندان به هم پیوند بزند وجود نداشته است.
مهدی نادعلی زاده با بیان اینکه تاکنون تعاونی هنرمندان حتی یک ریال از دولت کمک نگرفته است، افزود: معتقدیم اگر بخواهیم خیلی مقتدرانه در عرصه های جهانی وارد شویم نباید از جامعه هنرمندان غافل شد .
وی تاکید کرد: هنر هم می تواند همانند هر کالایی دارای ارزش مالی باشد و هنرمند روی آن به عنوان داشته خود حساب بازکند.
مدیرعامل تعاونی هنرمندان با اشاره به اینکه بیش از 156 هزار نفر هنرمند در کشور درگیر بسیاری از مشکلات مختلف هستند، گفت: امروز پایه گذار نهضت جدید و نوینی در عرصه اقتصاد و فرهنگ هستیم و مسلماً این اقدام سبب توسعه فعالیت های هنری خواهد شد.
نادعلی یادآور شد: این پروژه در دو عرصه هنرکارت و بیمه هنر فعالیت خواهد کرد که در بخش هنر کارت مایحتاج عمومی، خرید آسان، لیزینگ، و ... هنرمندان را با هدف توزیع عادلانه ثروت تامین و در عرصه بیمه هنر نیز تمامی آثار هنرمندان را بیمه خواهد کرد.
مدیر عامل تعاونی هنرمندان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ویژگی های «هنر کارت»تصریح کرد: این کارت برای نخستین بار و با حمایت بانک کارآفرین انجام می شود و می تواند در خدمت تمامی اهالی هنر و فرهنگ قرار بگیرد. در واقع هنر کارت؛ کارتی بانکی محسوب می شود که در شبکه شتاب تعریف شده و تمامی مبادلات مالی از طریق این کارت برای هنرمندان امکانپذیر است.
هنر به بخش خصوصی واگذار شود
در ادامه این مراسم «اردشیر صالح پور»، دبیر سی و سومین جشواره تئاتر فجر نیز طی سخنانی بر کاهش تصدی گری دولت در بخش هنر تاکید کرد و گفت: بهترین روش بالندگی هنر این است که دولت از تصدی گری و نفوذ خود در عرصه هنر کم کند و آن را به بخش خصوصی واگذار کند.
وی با انتقاد از تصدی گری دولت در حوزه هنری عنوان کرد: مقوله هنر باید به بخش خصوصی واگذار شود و دولت باید تصدی گری خود را در این عرصه کم کند. رئیس جمهور نیز در برنامه های انتخاباتی خود بر کاهش تصدی گری دولت صحه گذاشتند و توقع ما هم این است که در جهت تحقق این خواسته هنرمندان تلاش کنند.
وی افزود: هرگاه دولت تصدی گری خود را کاهش داده هنر جانی دوباره گرفته است و پر بارتر به مسیر خود ادامه داده است.
صالح پور متذکر شد: هنرمندان ما در شرایط و وضعیت نابسامانی به سر می‌برند و باید هرچه زودتر اقداماتی در این زمینه انجام شود. دغدغه های مالی یکی از مهتمرین بخش این مساله است، باید شرایطی فراهم شود که هنرمندان در فضایی آرام و بدون دغدغه به خلق آثار هنری بپردازند.
دبیر سی و سومین جشواره تئاتر فجر تأکید کرد: نگاهی به تاریخچه اقتصاد هنر نشان می دهد نخستین حامیان هنر در دنیا خاندان مدیچی ها بودند که اتفاقا پیشینه بانکداری نیز داشتند و از هنرمندان عصر خود حمایت کردند، مانیز بسیار خوشوقت هستیم که امروز یکی از حامیان اقتصاد هنر درخشان کشورمان مجموعه بانکی کشور و بانک کارآفرین هستند.
 هنرمندان صدقه نمی خواهند
«عبدالحسین مختاباد»، عضو شورای شهر تهران طی سخنانی با انتقاد از وضعیت معیشتی هنرمندان کشور گفت: بی تردید فضای موجود کشور در شان هنرمندان کشور ما نیست و بنده به عنوان عضو کوچک شما در شورای شهر از آماری که در خصوص وضع هنرمندان به من می رسد، شرمسارم.
وی تصریح کرد: وقتی گزارش می دهند که هنرمندان این سرزمین که روزی برای خود صاحب نام بودند در وضعیت مالی خوبی به سر نمی برند ، فقط می توانم اظهار تاسف کنم.
مختاباد افزود: در کشور سالانه میلیاردها تومان هزینه صرف صنعت کشور می شود اما حتی یک چهارم این مبلغ صرف هزینه هنرمندان نمی‌شود در حالیکه با کمترین امکانات، سینمای ما جایزه جهانی اسکار را می برد، سالن های کنسرت پر رونق تر از گذشته به کار خود ادامه می دهند و هنرمندان در عرصه هنرهای تجسمی بهترین آثار را خلق می کنند و این مسئله غنای آثار فرهنگی و هنری کشور و همچنین تلاش هنرمندان کشور را نشان می دهد.
وی با انتقاد از عدم توجه کافی دولت ها به اصحاب هنر گفت: من در همین جا به مقامات دولتی می گویم باید برای جامعه هنری اقداماتی صورت بگیرد. چطور می شود این کشور با وجود هنرمندانی که در عرصه های مختلفی شناحته شده هستند در چنین وضعیتی باشند؟!
گفتنی است؛ در این مراسم که هنرمندانی همچون علی نصیریان، مسعود کیمیایی، ، مهتاب کرامتی، شادمهر راستین، اردشیر صالح‌پور، رضا‌ ناجی‌، رضا رویگری، فرهاد فخرالدینی، عبدالحسین مختاباد، حسام‌الدین سراج، هوشنگ ظریف، تینا پاکروان، نرگس میر صدر الدینی، محسن قاضی‌مرادی، روناک یونسی، حسین یاریار و...، حضور داشتند، از «هنرکارتی» نمادین به نام زنده یاد «علی حاتمی» کارگردان فقید کشور و «بسته بیمه هنرمندان» رونمایی شد و تفاهم نامه هنر کارت به امضاء رسید.

۹۳/۰۵/۲۱
۱۹:۳۹

تقسیم سود مالی شرکت بیمه البرز

بینا:مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه البرز برگزار و به ازای هر سهم 50 ریال سود بین سهامداران تقسیم شد.
به گزارش اکو ویژن در مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت که با حضور بیش از 91 درصد سهامداران و با حضور سیدرسول تاجدار، ‌مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره این شرکت و دکتر علی خورسندیان‌ نماینده دولت به عنوان یکی از ناظران جلسه و به ریاست محمدرضا تقوایی رئیس هیات مدیره شرکت برگزار شد، عملکرد هیات مدیره، ترازنامه و صورت‌های مالی در سال مالی منتهی به 29 اسفند 1392 از سوی صاحبان سهام حاضر در جلسه تصویب شد.
همچنین در این مجمع، سود خالص این شرکت در سال مالی منتهی به 29 اسفندماه سال 1392 معادل 383 میلیارد و 242 میلیون ریال اعلام شد که پس از کسر ذخایر و اندوخته‌های لازم، 50 ریال به ازای هر سهم بین سهامداران توزیع شد.
بر اساس گزارش هیات مدیره، شرکت بیمه البرز در سال گذشته 8 هزار و 836 میلیارد و 888 میلیون ریال حق بیمه تولید و 5 هزار و 601 میلیارد و 785 میلیون ریال خسارت پرداخت کرده است.
این گزارش حاکی است، ‌مجمع عمومی عادی سالانه شرکت بیمه البرز در سال مالی منتهی به 29 اسفندماه سال 1392 روز شنبه 21 تیرماه 1393 در ساختمان ستاد مرکزی این شرکت برگزار شد.
تعداد بازدید : 2

۹۳/۰۵/۲۱
۰۹:۰۷

فراخوان جذب هیأت علمی پژوهشکده بیمه

بینا:جلسات مصاحبه علمی و عمومی شرکت کنندگان در فراخوان جذب هیأت علمی با حضور 40 نفر داوطلب در محل پژوهشکده بیمه برگزار شد.
به گزارش موج به نقل از روابط عمومی پژوهشکده بیمه، پس از فراخوان جذب هیأت علمی در بهمن ماه سال گذشته توسط مرکز جذب وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور تأمین اعضای هیأت علمی پژوهشکده بیمه، جلسات مصاحبه علمی و عمومی متقاضیان، از روز شنبه، 11 مرداد، تا سه شنبه، 14 مرداد، در چهار گروه ریاضی و آمار، اقتصاد، مهندسی صنایع و مدیریت و حقوق در محل پژوهشکده بیمه برگزار شد.
تعداد بازدید : 1

۹۳/۰۵/۲۱
۰۹:۰۷

همایش سالانه بیمه و توسعه

بینا:احتراماً پیرو برگزاری همایش سالانه بیمه و توسعه و نقش و تاثیر اطلاع رسانی در پیشرفت ثمرات و دستاوردهای همایش مذکوربه اطلاع می رساند جهت دریافت بنرها به سایت همایش به آدرس http://seminar.irc.ac.ir مراجعه نموده و اطلاعات مربوطه را از قسمت فایلها دانلود نمائید.
منبع خبر : روابط عمومی بیمه ایران
تعداد بازدید : 2

۹۳/۰۵/۲۱
۱۵:۲۷

برگزاری اولین همایش سراسری مدیریت ریسک توسط بیمه کوثر

در راستای کمک به ارتقاء سطح آگاهی و دانش در صنعت بیمه کشور شرکت بیمه کوثر اولین همایش سراسری “مدیریت ریسک و بیمه” را برگزار می کند.
به گزارش پول پرس، با اعلام معاونت طرح وتوسعه شرکت بیمه کوثر با توجه به غنای حضور کارشناسان و صاحبنظران حوزه مدیریت ریسک در صنعت بیمه کشور، این شرکت اقدام به برگزاری اولین هایش مدیریت ریسک و بیمه به صورت سراسری نموده است که زمان برگزاری آن در آذر ماه سال ۹۳ مصادف با روز پژوهش خواهد بود.
بنابر این گزارش علاقه مندان و پژوهشگران محترم می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از تاریخ ۲۰ مرداد ماه با مراجعه به پرتال شرکت بیمه کوثر به آدرس www.kowsarinsurance.ir از آخرین اخبار و نحوه ارسال مقالات آگاه شوند.

۹۳/۰۵/۲۱
۱۶:۰۴

پرداخت خسارت دیه عابرپیاده از سوی بیمه ملت

مبلغ مذکور مربوط به خسارت برخورد یک دستگاه خودروی وانت مزدا با عابر پیاده در شهرستان تنکابن می باشد .

صنعت بیمه - بیمه ملت خسارتی معادل 3.248.532.000 ریال (سه میلیارد و دویست و چهل و هشت میلیون و پانصد و سی و دو هزار ریال) را از محل بیمه شخص ثالث پرداخت نمود.
به گزارش خبرگزاری موج، مبلغ مذکور مربوط به خسارت برخورد یک دستگاه خودروی وانت مزدا با عابر پیاده در شهرستان تنکابن می باشد که بیمه نامه شخص ثالث مربوطه در چهارم اردیبهشت ماه سال 91 برای خودروی وانت مزدا توسط بیمه ملت صادر شده است.
متأسفانه حدود 95 روز پس از شروع بیمه نامه، مورد بیمه بر اثر تصادف با عابر پیاده در محدوده شهری شهرستان تنکابن، شخص زیان دیده دچار صدمات متعددی، از جمله شکستگی مهره های گردنی، فلج برخی از اندام ها و... می گردد و بر اساس رأی صادره دادگاه ذیربط که در پایان سال 1392 صادر و در اواخر خردادماه سال 93 تحویل بیمه گر گردیده است خسارتی معادل 257/82 واحد دیه برآورد و مبلغ 3.248.532.000 ریال توسط بیمه ملت به ذینفع زیاندیده پرداخت گردید.
بیمه ملت با توجه به سطح مطلوب توانگری مالی، همواره بر پرداخت به موقع خسارت و جلب رضایت بیمه گزاران و زیان دیدگان خود تأکید داشته و به عنوان شرکتی که مشتری مداری را سرلوحه فعالیت خود قرار داده، یکی از شرکت های فعال و مؤثر در صنعت بیمه می باشد. بیمه ملت امیدوار است با ارائه خدمات مناسب و مطلوب در کلیه رشته های بیمه ای، بتواند منشأ خدماتی شایسته واقع گردد. 

۹۳/۰۵/۲۱
۰۸:۵۳

حضور رئیس پژوهشکده بیمه در هیجدهمین کنفرانس سالانه انجمن بیمه و ریسک آسیا و اقیانوسیه (APRIA)

در این کنفرانس آقای دکتر غدیر مهدوی رئیس پژوهشکده بیمه دو سخنرانی با عناوین" اثر ریسک گریزی بر بازخرید در بازار بیمه عمر ایران" و "آزمونی بر وجود انتخاب نامساعد در بیمه اتومبیل در کشورایران" ارائه نمودند.

صنعت بیمه - هیجدهمین کنفرانس سالانه انجمن بیمه و ریسک آسیا و اقیانوسیه (APRIA) با موضوع " توسعه باثبات مدیریت ریسک و بیمه " از تاریخ30- 27 جولای 2014(پنجم الی هشتم مرداد ماه 1393) در دانشکده اقتصاد دانشگاه مسکو برگزار گردید.
در این همایش بیش از هفتاد مقاله توسط اساتید برجسته بیمه دنیا در زمینه مدیریت ریسک و بیمه با موضوعاتی تحت عناوین :
قوانین و مقررات بیمه ای ، بازارهای بیمه، بیمه های زندگی و غیر زندگی(بیمه عمر و غیر عمر)، مستمری ها، بیمه حوادث غیر مترقبه، بیمه اتکایی،‌آکچوئری و ریسک،کارائی در بیمه، ‌بیمه سلامت، بیمه اتومبیل ،‌ توانگری ، مخاطرات اخلاقی و انتخاب نامساعد، مسائل مالی بیمه ، مطالعات موردی کشورها، اخلاق و آموزش در بیمه، تقاضای بیمه، استرات‍‍ژی بیمه ارائه گردید.
در این کنفرانس آقای دکتر غدیر مهدوی رئیس پژوهشکده بیمه دو سخنرانی با عناوین" اثر ریسک گریزی بر بازخرید در بازار بیمه عمر ایران" و "آزمونی بر وجود انتخاب نامساعد در بیمه اتومبیل در کشورایران" ارائه نمودند.
در حاشیه این کنفرانس آقای دکتر مهدوی در نشستی با پروفسور تاکائو یونه یاما (Takau Yoneyama ) استاد بیمه‌ی دانشگاه هیتوتسو باشی ژاپن، در زمینه برگزاری یک کارگاه آموزشی مشترک میان پژوهشکده بیمه و دانشگاه هیتوتسو باشی ژاپن توافق نمودند. این کارگاه با عنوان "Iran-Japen Insurance Market Workshop " در تاریخ 24 سپتامبر 2014(دوم مهرماه 1393) در این دانشگاه برگزار خواهد شد.
 

۹۳/۰۵/۲۱
۱۳:۱۰

پایان دادرسی پرونده «م.ر» تخلف د بیمه ایران

دو تن از متهمان پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران و جلسه دوم ۱۷ خرداد ماه برگزار شد و دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرد.

صنعت بیمه -   پرونده «م.ر» یکی از مسوولان ارشد دولت دهم اواخر اسفند سال گذشته با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه 76 دادگاه به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی قرار گرفت.
سرپرست دادگاه های کیفری استان تهران از پایان دادرسی پرورنده «م.ر» یکی از مسوولان ارشد دولت دهم خبر داد.
«محسن افتخاری» در گفت وگو با ایرنا افزود: قضات پرونده مشغول نوشتن رای هستند.
وی درخصوص زمان صدور رای گفت: همانطور که پیشتر اعلام کرده بودیم، پیش بینی می شود رای پرونده تا اواخر مرداد ماه صادر شود.
پرونده «م.ر» یکی از مسوولان ارشد دولت دهم اواخر اسفند سال گذشته با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد و برای رسیدگی در اختیار شعبه 76 دادگاه به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی قرار گرفت.
شعبه 76 دادگاه کیفری استان تهران طی دو جلسه و به صورت غیر علنی به اتهامات متهم این پرونده رسیدگی کرد که جلسه نخست سوم خرداد ماه با حضور «د.س.ش» و «ج.الف» دو تن از متهمان پرونده اختلاس از شرکت بیمه ایران و جلسه دوم 17 خرداد ماه برگزار شد و دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرد.
 

۹۳/۰۵/۲۱
۱۵:۱۵

مدیرعامل بیمه ایران: بیمه شخص ثالث زیان‌ده است/واریز حق بیمه حوادث و تصادف به حساب بیمه گذاران

بانک و بیمه - ایران نیوز24:رییس هیات مدیره ومدیرعامل بیمه ایران گفت: صنعت بیمه با همکاری مجلس شورای اسلامی و دولت باید بتواند قیمت تمام شده شخص ثالث را کاهش دهند تا تعداد بیشتری از افراد بتوانند خودروها و موتورسیکلت های خود را بیمه کنند.

به گزارش ایران نیوز24، محمود امراللهی از واریز حق بیمه حوادث و تصادف به حساب بیمه گذاران خبر داد و گفت: از این پس چیزی به نام صدور چک نخواهیم داشت. وی با بیان اینکه بزودی بیمه گذاران شاهد ایجاد تحولات تازه در ارائه خدمات بیمه ایران خواهند بود، گفت: همه خدمات از طریق سیستم الکترونیک ارائه می شود.
وی درباره اعطای نمایندگی به متقاضیان جدید اخذ نمایندگی از این شرکت نیز گفت: اعطای نمایندگی در بیمه ایران تا تدوین آیین نامه جدید و ابلاغ آن درراستای کیفی سازی نمایندگان این شرکت فعلا متوقف شده است.مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه بزودی محصولات جدید بیمه ای را اعلام می کنیم، افزود: بیمه های جدید زندگی در راه است و مطمئن هستیم با ارائه این بیمه ها تحول جدیدی در ارائه خدمات ایجاد خواهد شد.وی گفت: با اختصاص 220 میلیارد تومان سپرده از منابع بیمه ایران به زیان دیدگان خسارت پرداخت کرده ایم که در نوع خود بی نظیر است.امرالهی با بیان اینکه بیمه ایران پارسال زیانده بوده است، گفت: رقم دقیق این زیان پس از دریافت گزارشات حسابرس و در آینده نزدیک اعلام می شود.وی در پاسخ به پرسشی درباره پوشش و تعیین تکلیف بیمه گذاران بیمه توسعه از سوی بیمه ایران نیز اظهار داشت: این مساله تاکنون مطرح نشده ضمن آنکه بیمه ایران باید پاسخگوی بیمه گذاران خود باشد. به گفته وی، موضوع بیمه توسعه توسط شورای عالی بیمه و بیمه مرکزی در حال پیگیری است.مدیرعامل بیمه ایران با بیان این‌که برای صنعت بیمه پژوهشکده، دانشگاه علمی کاربردی و کلاس‌های آموزشی کافی نیست، گفت: صنعت بیمه جای بسیار زیادی برای کار دارد، بنابراین با یک دانشگاه و پژوهشکده کار جواب نمی‌دهد و لازم است کاربردی در این زمینه اقدام شود.
امراللهی با بیان اینکه آموزش بالاترین رده استراتژی ما در بیمه ایران است ادامه داد: ا در کنار آموزش شفافیت، افزایش کیفیت در خدمات و توسعه فرهنگ بیمه به خصوص بیمه‌های زندگی در دستور کار ما قرار دارد. وی خاطر نشان کرد: طی دو هفته آینده از طرح‌ها و برنامه‌های شرکت‌ متبوعش در صنعت بیمه اطلاع‌رسانی‌های دقیق‌تری انجام می‌شود ضمن آنکه در زمینه‌ی بحث فساد مالی و پرونده‌ای که در این زمینه در حال بررسی است اطلاعات شفاف و دقیقی اطلاع‌رسانی خواهد شد.
امراللهی با اشاره به تصویب تحقیق و تفحص مجلس در مورد پرونده فساد مالی بیمه ایران در سال 1387 نیز گفت:ما اطلاعات را به صورت شفاف و کامل در اختیار گروه تحقیق و تفحص خواهیم گذاشت، لذا با شروع مراحل کار اطلاعات کافی در اختیارشان قرار می دهیم.مدیرعامل بیمه ایران با بیان این‌که بیمه ایران در سال 1392 در بیمه شخص ثالث زیان‌ده بوده است، گفت: در این زمینه به دلیل آنکه نظر حسابرس اعلام نشده و صورت‌های مالی به تصویب نرسیده، فعلا نمی‌توان میزان زیان را اعلام کرد. وی با تاکید بر این‌که شرکت‌های بیمه نقش پیش‌گیرنده در حوادث را باید داشته باشند، گفت: لازم است تمام دستگاه‌ها و مدیران کشور در زمینه‌ی پیشگیری از حوادث نقش داشته باشند، چرا که در هیچ جای دنیا به اندازه ما کشته و مجروح در حوادث رانندگی نداریم.
امراللهی با بیان این‌که تقریبا سالانه 20 هزار کشته و 250 هزار نفر مجروح در حوادث جاده‌ای داریم، گفت: این در حالی است که خدماتی که به خانواده‌های کشته‌شدگان هم و همچنین مجروحان داده شده هیچ کدام از ارز، بودجه دولتی و ذخائر نفتی استفاده نشده است.وی با بیان این‌که در حال حاضر بیمه شخص ثالث در شرکت‌ها از سایر رشته‌های بیمه‌ای سوبسید می‌گیرد، گفت: به دلیل زیان‌ده بودن این رشته بیمه‌ای شرکت‌ها مجبوراند درآمدشان از رشته‌های دیگر بیمه‌ای را به این حوزه اختصاص دهند و همین امر موجب شده رشته‌های دیگر توسعه پیدا نکنند، لذا لازم است با همکاری دولت، مجلس و صاحبنظران وضعیت بیمه شخص ثالث و قوانین آن هرچه سریع‌تر روشن شود.رییس هیات مدیره بیمه ایران در پایان با اشاره به برنامه‌های شرکت بیمه ایران برای زیرساخت‌سازی و همچنین آموزش بیشتر به کارکنانش گفت: در نظر داریم تا تحولات خوبی را در بیمه ایران ایجاد کنیم و با گسترش بیمه‌های عمر و زندگی که منابع انبوهی را جذب خواهد کرد کار ویژه‌ای در این زمینه صورت دهیم.
 

۹۳/۰۵/۲۲
۰۲:۲۹
۹۳/۰۵/۲۲
۰۷:۴۲

درخواست رییس جمهور و تیم اقتصادی دولت از بانک‌ها بنگاه‌داری نکنید (قسمت اول)

اخبار بانک مرکزی، نوبخت، اخبار وزارت نفت، اخبار راه

۹۳/۰۵/۲۲
۰۶:۲۹

درخواست رییس جمهور و تیم اقتصادی دولت از بانک‌ها بنگاه‌داری نکنید (قسمت دوم)

اخبار بانک مرکزی، نوبخت، اخبار وزارت نفت، اخبار راه

۹۳/۰۵/۲۲
۰۶:۳۰

درخواست رییس جمهور و تیم اقتصادی دولت از بانک‌ها بنگاه‌داری نکنید (قسمت سوم)

اخبار بانک مرکزی، نوبخت، اخبار وزارت نفت، اخبار راه

۹۳/۰۵/۲۲
۰۶:۳۰
۹۳/۰۵/۲۲
۰۶:۳۰

وزیر اقتصاد: دولت 60 هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهکار است

خبرگزاری آریا- وزیر اقتصاد گفت: دولت 60 هزار میلیارد تومان به بانک‌های دولتی و خصوصی بدهکار است.
به گزارش آریا، علی طیب نیا وزیر امور اقتصاد و دارای امروز در حاشیه تبیین سیاست های اقتصادی دولت برای خروج از رکود با بیان این که مجموع بدهی دولت به بانک‌های خصوصی و دولتی حدود 60 میلیارد دلار است اظهار داشت: این موضوع باعث شده تا سیستم بانکی نتواند به نحو مناسبی اختصاص تسهیلات را به بخش‌های مختلف انجام دهد.البته این موضوع در کنار بدهی بخش خصوصی به سیستم بانکی بر حجم مشکلات افزوده است به نحوی که سیستم بانکی در ارائه تسهیلات به نوعی قفل شده است.
وی با بیان این که دولت در صدد است در بسته خروج غیر تورمی خود از رکود موضوع مطالبات بانک‌ها را از بدهکاران و دولت پیگیری و وصول نماید افزود: در بخش بدهی‌ها مقداری از آن متوجه بدهی دولت به بانک‌ها، و بانک‌ها به بانک مرکزی است که در این زمینه سیستم بانکی ملزم است 34 درصد جریمه را به بانک مرکزی پرداخت کند حال این مطالبات در کنار مطالبات دولت از بانک مرکزی برحجم مشکلات افزوده است.
وزیر اقتصاد با تأکید براینکه به دنبال آن هستیم تا بدهی دولت را به سیستم بانکی در اسرع وقت پرداخت کنیم در رابطه با برنامه دولت برای تحقق رشد 8 درصدی اقتصاد کشور نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: دولت در حال حاضر با اقتصاد رکودی روبرو است. به همین منظور نمی تواند این موضوع را نادیده گرفت و تمام تلاش خود را تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی می نماید.
وی با بیان این مطلب که در دو سال گذشته مجموع حجم تولید در واحدهای تولیدی 10 درصد کاهش یافته است، افزود: در این میان درآمد مردم نیز 20 درصد کاهش پیدا کرده البته باید این نکته را متذکر شوم که کاهش سطح درآمدی مردم بیش از کاهش سطح تولید در کشور بوده است.به همین منظور دولت درصدد است تا اقدام مناسبی را برای جلوگیری از روند کاهشی سطح درآمدی مردم به کار گیرد.
طیب نیا اضافه کرد: قیمت نسبی کالاهای صادراتی در مقایسه با کالاهای وارداتی کاهش پیدا کرده است. در همین زمینه دولت می‌خواهد حداکثر بخش تولید را به شرایط قبل از رکود برگردانده و به سمت مناسبی هدایت نماید.
وی با اشاره به اینکه هدف اصلی ما خروج از رکود بوده و بحث رشد اقتصادی در اهداف بعدی دولت قرار دارد گفت: زمانی که رکود به سمت کاهشی حرکت کرد با سرمایه گذاری در بخش‌های مختلف رشد اقتصادی را نیز به وجود خواهیم آورد البته در این زمینه در برنامه‌های بلند مدت همانند برنامه ششم توسعه سیاست‌هایی برای تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی کشور پیش بینی شده است.
وزیر اقتصاد درباره جزئیات برنامه دولت در بسته اقتصادی خود برای هدایت منابع به بازار سرمایه نیز به ارائه توضیحاتی پرداخت و گفت: در بسته خروج غیرتورمی از رکود بحث تأمین منابع لازم برای سرمایه گذاری در بنگاه‌های اقتصادی و تأمین مالی بنگاه‌های کوچک و متوسط مواردی پیش بینی شده است به نحوی که در صددیم در قالب برنامه های بلند مدت تأمین مالی بنگاه‌های اقتصادی کشور را نیز از طریق بازار سرمایه ایجاد نماییم.
وی ضمن بیان این که برخی از این سیاست‌ها برای تأمین منابع از بازار سرمایه در شورای بورس و سازمان بورس تدوین شده و نیازی به لایحه ندارد گفت: برخی از مشوق‌ها نیز در لایحه دولت پیش بینی شده و در مجموع دولت می‌خواهد ابزارهای نوین از جمله اوراق خزانه اسلامی، صکوک اجاره و اوراق مشارکت را برای تقویت تأمین مالی بنگاه‌ها در بازار سرمایه پیش بینی نماید تافعالان اقتصادی بدون ضامن و براساس رتبه بندی در بازار سرمایه منابع خود را تأمین کنند.
طیب نیا در ادامه با بیان اینکه صندوق‌های سرمایه گذاری نیز برای تأمین مالی بنگاه‌ها پیش بینی شده است گفت: به عنوان نمونه صندوق سرمایه گذاری ارزی یکی از این بنگاه ‌ها است چرا که براساس اطلاعات ارقام قابل توجهی از منابع ارزی در اختیار خانوارها قرار دارد که ما درصددیم با هدایت این منابع ارزی و سرمایه گذاری آنها در پروژه های صادراتی ضمن تامین مالی آنها سودآوری لازم را برای صاحبان سرمایه ها نیز بوجود آوریم.
وی در رابطه با این موضوع که آیا بسته خروج غیرتورمی خود موجب افزایش تورم در سطح جامعه نخواهد شد نیز گفت: افزایش نقدینگی در سطح جامعه نخست از طریق افزایش پایه پولی و انتشار پول پرقدرت توسط بانک مرکزی صورت می‌گیرد که دولت یازدهم به هیچ عنوان موافق این موضوع نیست. چرا که این امر در نهایت کاهش قدرت خرید مردم را به دنبال خواهد داشت.
وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: افزایش ضریب فزاینده نیز یکی دیگر از ابزارهای افزایش نقدینگی در سطح جامعه است کما اینکه در یک سال گذشته نقدینگی افزایش یافته ناشی از همین موضوع بوده است.
وی با بیان این که در شرایط فعلی قدرت وام دهی بانک ها افزایش پیدا کرده و این موضوع نشان از رفع رکود در سطح اقتصاد کشور را دارد، گفت: افزایش نقدینگی این روزهای جامعه مثبت است و بیشتر ناشی از افزایش ضریب فزاینده بوده است ما رشد نقدینگی را از طریق پایه پولی را کنترل نموده و به هیچ عنوان موضوع را دنبال نمی‌کنیم چرا که می‌خواهیم قدرت وام دهی افزایش یافته و رشد اقتصادی کشور در بخش‌های مختلف ایجاد شود.

۹۳/۰۵/۲۱
۲۳:۳۲

بانک سپه در حوزه نفتی فعال تر می شود

مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه در بخش نفت می توان کارهای موثری صورت داد گفت: بانک سپه از این پس در حوزه نفتی فعال تر از گذشته ظاهر خواهد شد.

 پول‌نیوز- مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه در بخش نفت می توان کارهای موثری صورت داد گفت: بانک سپه از این پس در حوزه نفتی فعال تر از گذشته ظاهر خواهد شد.
به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز،  سیدکامل تقوی نژاد با بیان اینکه باید به اعتمادی که نظام به بانک سپه کرده پاسخ مثبت دهیم، بر لزوم حمایت بانک سپه از طرح های نیمه تمامی که با تسهیلات این بانک ایجاد شده تأکید کرد و افزود: باید به سراغ مجریان طرحها رفت و ضمن حل مشکلات، به ارائه مشاوره های مالی، اعتباری، اداری و قانونی به آنها اقدام کرد.
وی تأکید کرد: تلاش برای اشتغالزایی در مناطق محروم، مناطق مستعد،  بخشهایی که مزیت نسبی وجود دارد، بخشهای با بازده بالا , از جمله رسالتهای ما در بانک سپه است.
برپایه گزارش بنکر، رئیس هیئت مدیره بانک گفت: بانک سپه خود را در اجرای برنامه های دولت سهیم می داند. رشد اقتصادی جز هدفهای اساسی دولت است. در چشم انداز بیست ساله متوسط رشد اقتصادی 8درصد تعیین شده بود که محقق نشد. بنابراین تلاش برای کمک به تحقق رشد اقتصادی از جمله اولویتهای این بانک به حساب می آید.

۹۳/۰۵/۲۱
۱۰:۱۰

حضور مدیرعامل بانک مهرایران در جلسه شورای هماهنگی بانک ها با حضور رئیس کل بانک مرکزی

حضور مدیرعامل بانک مهرایران در جلسه شورای هماهنگی بانک ها با حضور رئیس کل بانک مرکزی
نیوزبانک-همزمان با حضور آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری در استان چهارمحال و بختیاری جلسه شورای هماهنگی بانکهای استان چهارمحال و بختیاری با ریاست آقای دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی در شهرکرد برگزار گردید.

همزمان با حضور آقای دکتر روحانی ریاست محترم جمهوری در استان چهارمحال و بختیاری جلسه شورای هماهنگی بانکهای استان چهارمحال و بختیاری با ریاست آقای دکتر سیف رئیس کل بانک مرکزی در شهرکرد برگزار گردید.
به گزارش پایگاه خبری نیوزبانک، در این جلسه آقای دکتر مصطفی پور مدیر عامل بانک نیز حضور داشت و طی سخنانی گفت: اگر پیگیری وصول مطالبات به خود مدیران بانکی واگذار شود تا با توجه به ساختاری که دارند پیگیری نمایند قطعا به نتیجه می رسند؛ وی افزود: خروج از رکود و زدودن آثار تورمی آن و افزایش تولید و اشتغال بدون افزایش نقدینگی، با استفاده از تسهیلات اشتغال های خرد و خود اشتغالی می تواند ملاک قرار گیرد؛ وی در ادامه با اشاره به عقد قرار داد بانک قرض الحسنه مهر ایران با سازمان زندان ها گفت: تا سال نود و سه 3500 نفر از این تسهیلات استفاده نموده اند.
آقای دکتر مصطفی پور در پایان گفت: به نظر می رسد باید تسهیلات خرد و ارزان قیمت را اثر بخش تر کنیم تا در ایجاد اشتغال و افزایش تولید اثر گذار باشیم؛ وی در ادامه از آقای دکتر سیف درخواست کرد سقف تسهیلات قرض الحسنه جهت پاسخگویی مناسبتر به متقاضیان از یکصد میلیون ریال در بانک های قرض الحسنه به دویست میلیون یا دویست و پنجاه میلیون ریال افزایش یابد.

۹۳/۰۵/۲۱
۱۲:۳۳

درگاهی کاهش تورم به افزایش تولید منجر نمی‌شود

اخبار بانک مرکزی، نوبخت، اخبار حزب

۹۳/۰۵/۲۲
۰۶:۳۲
۹۳/۰۵/۲۲
۰۶:۳۸

مسیر آینده نرخ تورم

نیوزهاب سیاسی، ge1001

۹۳/۰۵/۲۲
۰۶:۲۲

بازار

نیوزهاب سیاسی، ge1001

۹۳/۰۵/۲۲
۰۶:۲۳

آب و هوا

بیمه سامان

۹۳/۰۵/۲۲
۰۸:۰۸